Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    Jaheira, wyluzuj kobieto.
    Zaden tam off topic sie nie zrobil w zwiazku z wypowiedxia Kandy.
    Chyba jestes troche przewrazliwiona odnosnie "porzadku na forum":peace:
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    mam pytanie co do karmienia po cesarce. całkiem możliwe, że będę miała w przyszłym tygodniu - zależy mi, żeby karmić piersią. Zamówiłam dzisiaj laktator, ale na jakimś portalu przeczytałam, żeby po cesarce nim nie rozkręcać. Jak to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    blubis
    ja jestem po cc i karmie piersia.Przystawiaj dziecko od razu i uwazaj z butelka,maluchy na poczatku naprawde potrzebuja malutko mleczka.Lez z maluchem caly dzien niech ssie sobie piers a laktacja sama sie rozkreci.U nas w szpitalu pielegniarki parzyly pacjentkom herbatki na laktacje ja pilam co mi pomoglo ale pozniej mala miala problemy brzuszkowe i odstawilam.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeJun 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Blubis jeju jak to zleciało. Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie. Co do Twojego pytania to niestety nie pomogę.
    Ten wątek jest rewelacyjny. Dużo mi pomógł. Miałam bardzo duże problemy z karmieniem mojej niuni. Ból był okropny, wylałam morze łez. W akcie desperacji kupiłam laktator i chciałam podawać mleczko w butelce. Odciągnęłam trzy razy ale nie podałam niuni tego mleczka. Zaciskałam zęby i walczyłyśmy dalej. Gdzieś w okolicach 8 tygodnia ból ustąpił i teraz nie mogę się doczekać pory karmienia. Nic nie boli, czuję taką euforię podczas karmienia. Na jedno karmienie podaję tylko jedną pierś. W nocy przesypia mi 7,8 godzin bez jedzenia. Zastanawiałam się czy jej nie budzić ale chyba w tym wieku można już zrezygnować z nocnych karmień.
    A tak wogóle to ile razy dziennie powinnam ją teraz karmić? Karmię na żądanie ale staram się też żeby nie przekraczała w dzień 3 godzin, czasami zdarza się 4 godzinna przerwa. Ale w sumie wychodzi 7,8 karmień na dobę. A i jeszcze jedno pytanko jak nocne przerwy są takie długie to nie spowoduje to problemów z laktacją?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    Blubis ja mimo tego, że po cc od razu dostałam małego na cyca i tak leżeliśmy do wieczora miałam problem z rozkręceniem laktacji. Działałam laktatorem po każdym karmieniu w systemie 7-5-3, piłam herbatki laktacyjne i w czwartej dobie mleczko popłynęło :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 7th 2013 zmieniony
     permalink
    blubis: Zamówiłam dzisiaj laktator, ale na jakimś portalu przeczytałam, żeby po cesarce nim nie rozkręcać.

    ja jestem po cc. Michasia leżała 3 tygodnie w szpitalu i dzięki odciąganiu mleka laktatorem, karmię do dziś. Rozhulałam nim laktację bardzo szybko. Misia nie dostała w szpitalu w ogóle mleka modyfikowanego pomimo, że nie przystawiałam jej do piersi przez 1,5 tygodnia po porodzie, bo mała chorowała.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    isiula: systemie 7-5-3


    już znalazłam co to znaczy, ale to jest po każdym karmieniu trzy razy?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    Nie rozumiem? Po każdym karmieniu z każdej piersi na zmianę i tak raz tylko taka seria, jak bym miała tak robić trzy razy to odciągałabym 1,5h :) a jak nie miałam siły to robiłam wersję skróconą 5-3-2.
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    montenia: Masz poranione brodawki,ze sie przykleja tetra?


    No właśnie już nie. Ta tetra chyba jakaś dziadowska :wink: W każdym razie dzięki za podpowiedź. Przetestowałam inną pieluchę w nocy i ta się już tak nie przyklejała.
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 7th 2013
     permalink
    blubis: mam pytanie co do karmienia po cesarce
    ja mogę tylko POZYTYWNIE dodać w tej kwestii, że mam przyjaciółkę po 4ech cesarkach. Każde dziecko karmiła bez problemu i dośc długo - MOŻNA!:) powodzenia
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Blubis,wybudzaj i przystawiaj. ZZoltaczki nie ma czasamk,ze tak spi? Wybudzaj,bo im więcej pije tym rusza produkcja szybciej i zoltaczka szybciej się cofa.
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Dziewczyny probuje rozkrecic laktacje ale Maly mi caly czas spi. Byl przystawiany do piersi 4 razy cos tam possal a teraz go kompletnie nie moge dobudzic. Bardzo mi zalezy na karmieniu.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Blubis, to normalne, że dziecko śpi w pierwszej dobie, odsypia poród. W drugiej dobie jak zregenerują siły wiszą na cycu. Ale z tego co wiem ważne jest wlanie dziecku chociaż paru kropelek siary w pierwszej dobie co jakiś czas.
  1.  permalink
    to normalne, że dziecko śpi w pierwszej dobie,
    - moj jakos nie.. pamietam glownie placz bo cyca nie umial zlapac... 0,5 -1 h ciszy i znow placz i meczarna z nauka ssania. Dobrze ze szpital u mnie to tylko 2 dni i w domu sie wyluzowalismy i maly zalapal :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 9th 2013
     permalink
    Napisałam normalnie, bo mój też nie spał pierwszej nocy, przespał drugą dobę, a w trzeciej była totalna masakra. W czwartej poleciało mleko i znów był spokój. U nas wszystko jest odwrotnie :) ale z reguły większość dzieci pierwszą dobę przesypia.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Wkleję jeszcze tutaj - dla MAM z POZNANIA (spotkania są cykliczne)
    Spotkanie w POZNANIU z dyplomowaną konsultantką laktacyjną, Ewą Masełkowską - Stępnik poświęcone LAM

    13.06.2013, o godzinie 12.00.
    Temat: Metoda LAM. Niepłodność laktacyjna
    LINK
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    Pani Ewa przyjeżdżała do mnie po porodzie. Bardzo fajna babka :-)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 10th 2013
     permalink
    sushka: Pani Ewa przyjeżdżała do mnie po porodzie. Bardzo fajna babka :-)
    Oooo to super. Chyba się wybiorę, może doradzi mi coś odnośnie bezproblemowego odstawienia w nocy :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Migg jak się dowiesz, jak odstawić w nocy, to podziel się wiedzą.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    witajcie, mam pewien problem , moze ktoras bedzie mogla doradzic. moj maly odkad skonczyl 3 mies zbuntowal sie na jedzenie z cyca tzn je ok 5min lacznie z 2 piersi. przez to ze malo na wadze przybieral zaczelam go dokarmiac 3 razy na dzen z butelki pol na pol moje mleko i mm. zaczal ladne przybierac. stwierdzilam ze bede go dokarmiac tylko moim mlekiem wiec kupilam latator elektryczny medel swing - ponoc najlepszy i bylam przekonana ze w 10-15min bede mogla sciagnac ze 100ml a tu w dzen po karmieniach 30ml w 30min , tylko wieczorem 1g po karmieniu w 40mn z 80ml sie udaje. nie jestem w stanie fizyczne sciagac 30min po kazdym karmieniu gdyz moj synek pobawi sie sam gora 15min a potem musze go bawic i sie nim zajmowac wiec nie mam jak tyle sciagac. zastanawiam sie nad tym czy by go nie dostawiac do persi co godzine tj po spaniu i przed kolejnym a tylko przed spacerem dac butelke zeby 3g wytrzymal ale nie wiem czy tak czeste karmenie jest dobre jesli chodzi o trawienie pokarmu i nawyki zywieniowe na przyszlosc. nie wiem czy dla jego brzucha nie jest lepiej jak je co 2,5g a nie tak co chwile. nie wiem co robic bo wolalabym nie dawac mu mm wiecej jak 100ml na dzien albo w ogole, a nie sposob mi go zmusic do jedzenia dluzej jak 5min. jak dla dziecka lepiej - zeby jadl co 1-1,5g czy co 2,5-3 ? bo juz nie wiem co robic szczegolnie ze jak po tej godznie go dokarmie to poje 3mn i zasypia wiec nie wiem czy to ma sens

    Treść doklejona: 13.06.13 14:19
    te co stosuja laktatory - myslicie ze wielkosc lejka ma duzy wplyw na efektywnosc? mam ciut za duzy i nie wiem czy przez to tak malo sciagam...
    -- [/url]
  2.  permalink
    Milka - ja godzine po jedzeniu tez nie sciagalam duzo, na wieczor glownie, jak maly zasnal to tak po okolo 3-4 h sciagnelam ze 120 , i rano tez potrafie ze 100 bo maly nie jada za czesto.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 13th 2013 zmieniony
     permalink
    milka1984: nie wiem czy dla jego brzucha nie jest lepiej jak je co 2,5g a nie tak co chwile.

    Boże milka, moja Michasia w wieku Twojego synka wisiała non stop na cycku :) I co chwikę ciumkała :) Czasem aż potrafiła zwrócić konkretnie, bo się tak objadała :) Ja to na Waszym etapie nie miałam takich dylematów w ogóle :) Nie było przerw, Misia była ciągle przy mnie, nie było więc się nad czym zastanawiać :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Milka nie wiem jak dla dziecka lepiej, ale mojego synka karmię na żądanie. Je krótko, ale często. A jak nie chce to nie zmuszam. Ja też mam swinga, ale ostatnio odciągałam na początku marca jakieś 3h po karmieniu i w 5min szło nawet 150ml. Rozmiar lejka mi nie przeszkadzał, ale dziewczyny pisały, że czuły różnicę.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 13th 2013 zmieniony
     permalink
    milka1984: zastanawiam sie nad tym czy by go nie dostawiac do persi co godzine tj po spaniu i przed kolejnym a tylko przed spacerem dac butelke zeby 3g wytrzymal ale nie wiem czy tak czeste karmenie jest dobre jesli chodzi o trawienie pokarmu i nawyki zywieniowe na przyszlosc. nie wiem czy dla jego brzucha nie jest lepiej jak je co 2,5g a nie tak co chwile. nie wiem co robic bo wolalabym nie dawac mu mm wiecej jak 100ml na dzien albo w ogole, a nie sposob mi go zmusic do jedzenia dluzej jak 5min. jak dla dziecka lepiej - zeby jadl co 1-1,5g czy co 2,5-3 ?


    A nie możesz go karmić na żądanie? To jest najodpowiedniejszy sposób dla tak małego dziecka, nie jakieś karmienia wg zegarka (lansowane zresztą ze 30-40 lat temu, ze skutkami raczej opłakanymi).
    Moje dziewczyny w tym wieku też bardzo często jadły, na pewno nie co 3 godziny :wink:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 13th 2013 zmieniony
     permalink
    A po czym poznać, że takie 3-4 miesięczne dziecko jest głodne? Bo np. Mikołaj ręce w buzi trzyma cały czas, kciuka ssie jak opętany ale wcale nie chce np. piersi
    Dodam, że karmię go jak mi się wydaje, że może być głodny, bo tak to on i 5h potrafi "siedzieć" bez jedzenia :)
    --
  3.  permalink
    Sardynka - moj to marudny sie robil i wtedy dawalam do piersi, bo albo chcial jesc albo spac, zgadywanka byla. No i do dzisiaj potrafi dlugo nie jesc. Dzisiaj zjadl poers 12:45, kolo 14:30 prubowalam z ryzem i brokulka, to moze ciutke pociumkal i niechcial i dopiero piers przed 19 byla. W miedzyczasie herbatki sie napil.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Gdyby mi ładnie przybierał to bym pewnie czekała na jego "sygnały" ale boję się, że wtedy to by prawie nie jadł w ciągu dnia wcale (bo o dziwo w nocy nie ma problemu i budzi się często :devil: )
    --
  4.  permalink
    No dokladnie jakbym o moim czytala, w nocy to jkby mu kto zegarek zamontowal jak byl w wieku Mikolaja. A zle przybiera?
    --
  5.  permalink
    Blubis kurcze Ty już urodziłaś???Woow gdzieś musiałam przeoczyć he:bigsmile::bigsmile:A tak panikowałaś non stop a tu synek jest już z Tobą gratulacje:bigsmile::bigsmile:
    Moja mała w szpitalu była dokarmiana bo mi się laktacja powoli rozkręcała ale jak wypisywane byłyśmy do domu to pani doktor mi powiedziała żebym co 2-2i pół godziny przez 2 tygodnie przypilnowała bardzo karmienia więc tak robiłam non stop budzik sobie w nocy ustawiałam i gdyby nie to że małą budziłam to by nawet nie wstała na karmienie....A więc jak już pisałam starałam się ją budzić ale tak mocno nie raz spała że trzeba było się namęczyć normalnie jak podniosłam jej rękę i puściłam to luźno leciała he:bigsmile::bigsmile:No i Amelka zazwyczaj właśnie jadła z zamkniętymi oczkami więc też tak przez sen i non stop mi się krztusiła nie było karmienia bez krztuszenia...puki widziałam że rusza buzią i łyka wiedziałam że je,ale jak długo nie ruszała buzią to ruszyłam cecem przy buzi i jak zaczęła znowu ssać to karmiłam a jak nie to zabierałam pierś.Nie raz sama wypluwała a potem zaciskała mocno buzie to wiedziałam ze nie chce już...Nie martw się że do laktatora mało spływa mleka,dziewczyny pisały mi tu kiedyś ze laktator nie wyciągnie z cycusia tyle co dziecko więc nie martw się ma tam tyle ile mu potrzeba...A czy tak naprawdę się najada okaże się przy kolejnym ważeniu:bigsmile::bigsmile:
    --
  6.  permalink
    Blubis mi sie wydaje ze glodne dziecko by raczej plakalo...
    --
    •  
      CommentAuthormadziik1983
    • CommentTimeJun 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Moze czasem mu sie pic tylko chce?? A na poczatku dlugo ssie, pozniej sie bedziesz martwic ze sprawe ogarnia w 5 minut :). Maks do poltora miesiaca spal w nocy 6-7 h i nawet jak chcialam go obudzic na karmienie to nie chcial i juz. Do teraz tak ma, ze jak niechce to nie wcine mu nic.
    --
  7.  permalink
    normalne....małe dziecko z początku większość przesypia:bigsmile::bigsmile::bigsmile:No u mnie np.Karmienia w tym okresie trwały w nocy około 10-15 minut i w dzień zresztą podobnie:bigsmile::bigsmile::bigsmile:Wiem że niektórym mamusiom zdarza się karmić pół godzinki jak nawet nie raz więcej nie martw się dzieci są różne i różnie jedzą.W szpitalu lekarka mi mówiła że w ciągu 5minut dziecko się najad nie raz je dłużej nie raz krócej....A czasem naje się i robi sobie z mamusi cycusia gryzaczka:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Przepraszam, ze bez polskich znakow ale pisze z komorki. Mam kilka pytan i bede wdzieczna za pomoc. Iwo ma 5 dni i w zasadzie bardzo duzo spi na tyle, ze ciezko mi go obudzic na karmienie co 3 h. Zazwyczaj jest tak, ze zasypia karmiony i nic nie jest w stanie go obudzic. Co wtedy robic? Piers ssie ale raczej spi. Skad mam wiedziec, ze sie najada? Wspomagam sie laktatorem i ta metoda 7-5-3 po karmieniu i malo splywa wiec nie wiem czy mam pokarm czy nie.. Tzn. jak naciskam to wyplywa ale tak w zasadzie to nie wien czy Maly nie jest glodny :-( Martwi mnie, ze mozecza rzadko go karmie, w szpitalu ze wzg. na cc go dokarmiali i czasem tez to robie 1-2 razy dziennie w domu ale chcialabym karmic tylko piersia..
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    dzieki... i to normalne, ze tyle spi i zasypia jak tylko przyloze do puersi? Ile powinno trwac karmienie? Czasami ssie ponad pol godziny czasami 15 minut albo tak jak teraz 3 lyki i juz spi..
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 14th 2013
     permalink
    blubis - taki noworodek moze wisiec na piersi cala dobe, nie martw sie ile je tylko daj mu ssac ile chce a na pierwszym wazeniu zobaczysz czy przybral. jak nie placze to glodny nie jest. moj nigdy nie wisial na cycu cala dobe ale karmienie trwalo ok 1g bo co chwile przysypial a to normalne u noworodkow
    sardynka - wlasnie u nas to samo - moj maly jakbym go miala na zadanie karmic to by jadlby co 4g a czasem co 1,5 i ani na spacer wyjsc ani nic zrobic wiec karmie go jak uwazam ze glodny i mi cyca nie odmawia tylko je 5min i wiecej nie chce, nie wazne czy minelo od ostatniego posilku 3g czy 1,5g, mnie sie wydaje ze on nigdy nie budzi sie z glodu, no moze po 9g, w nocy jak sie przebudzi to dam smoka i dalej idzie spac bez placzu
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    A my jesteśmy po pierwszej nocy bez cyca, Nadii nie zrobiło to żadnej różnicy, o dziwo moje piersi też ok, może dlatego, że ostatnio Nadia tylko raz w nocy "piła"z cyca, a raczej ciumkała :)Odstawienie bezbolesne :)))
    --
  8.  permalink
    Vsti - super, mam nadzieje ze u mnie za 2 miesiace bedzie tak samo lekko, bo karmie w nocy tylko raz :)
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 15th 2013 zmieniony
     permalink
    milka1984: jak nie placze to glodny nie jest
    to niestety nie zawsze tak jest... moja córka nie płakała, trzeba było ja budzić na karmienia, spała całe noce i chudła... ja to znam z opowieści tylko, bo jej mamą przybraną zostałam jak już była większą dziewczynką, ale jej tata opowiada mi czesto, ze cieszyli się że ona śpi, nie płacze, nocki przesypia, a potem mieli problem, bo niedowagę miała i trzeba było dokarmiać
    __
    a prawda jest że noworodek ma prawo niemal ciągle wisieć na piersi - te pierwsze dni, tygodnie trzeba się na to nastawić. Potem się wyreguluje. I nie ma reguł- może sobie ssać godzinę, potem 5 minut... Takie prawa noworodków. Trzeba podchodzić do tego przede wszystkim na spokojnie. Pierwsze tygodnie powięcić maksymalnie dziecku - cyc może być w niektóre dni niemal non stop.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 15th 2013
     permalink
    blubis: w szpitalu ze wzg. na cc go dokarmiali


    w jakim sensie? ja miałam cc i nikt mi dziecka nie dokarmiał (nie licząc pierwszej nocy gdzie dzieci zabrali wiec siłą rzeczy)

    i tak jak dziewczyny pisały dawaj na żądanie no i ważne bedzie najbliższe ważenie, jak dobrze przybiera znaczy , że jest ok, jak za mało to będziesz pewnie musiała wybudzać...
    laktatorem sie nie sugeruj... ja nie daję rady za wiele odciągnąć, a moje dziecko jest tylko i wyłącznie na piersi, najada się i pięknie przybiera
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy wiecie czy grzybica brodawek zawsze daje objawy? U mnie sytuacja taka ze Marcelinka ma na dziasle biala plamke-chyba od urodzenia, bo widzialam ja juz w szpitalu. Lekarka na wizycie patronazowej powiedziala, ze to moze jakis niedomkniety kanalik(cokolwiek to oznacza). Natomiast lekarz ktory byl tydzien temu ja osluchac stwierdzil, ze to plesniawka i zapisal Nystatyne. Szczerze powiem, ze nie smaruje jej ta Nystatyna, ale zaczely bolec mnie brodawki, bol taki piekacy szczegolnie jak sie dotknie albo obciera o stanik. Zadnych innych zmian nie widze.
    No i teraz nie wiem czy uzyc tej Nystatyny dla mnie i dla dziecka? Jak wygladaja plesniawki? U Marceliny jest biala plamka ok.3mm wypukla i lekko czerwone dziaslo wokol niej.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    akirka - moj tez na dziąśle tuż obok wędzidelka ma biala kropke taka jak pryszcz od urodzenia i nikt nie wie co to jest ale nie pleśniawka
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Mój ma taką kropkę w miejscu górnej dwójki, pytałam babkę na szczepieniu co to może być to wymyśliła, że jakaś chrząstka. Ale to nie była nasza pediatra tylko jakaś dziwna w zastępstwie i chciała się nas szybko pozbyć.
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Nam położna w szkole rodzenia polecała posmarować w buzi dziecka witaminą C, żeby zakwasić środowisko w jamie ustnej...
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Akirka, ja bym przeleczyla pod katem pleśniawek. Nystatyna działa tylko miejscowo,nie jest wchlaniana. Jak wygląda jezyk malej, oblozony na bialo? Nystatyna powinnas smarować 4x na dobe(po nakramieniu malej lub przez pol godziny po posmarowaniu nie może nic jesc) sobie i dziecku przez 2 tygodnie minimum,bo jak mniej to plesniawki wroca.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Rozmowa (link do samej rozmowy w tekście artykułu) z M. Nehring-Gugulską o karmieniu piersią (z audycji polskiego radia).
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    6 dni bez karmienia zadnego zastoju, zero bolu :) Chcialabym podziekowa c za ten watek to ttlko dzieki Wam nie zrezygnowalam z karmuenia po pierwszych tygodniach i dalam rade prawie rok karmic Mala :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Montenia dostałam Nystatynę na 7 dni (jedno opakowanie, gdzie jest napisane, że max.7 dni przechowywać). Posmarowałam brodawki, z tym czymś w buzi gorzej, bo to jest pod językiem, więc na oślep trochę smarowałam i nie wiem czy trafiłam ;) Przed karmieniem trzeba umyć piersi?
    Co do języka to po karmieniu jest biały, a normalnie nie.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Akirka, do buzi możesz zakroplić 1 kropelke,to się rozprowadzi. Tak jedno opakowanie tylko 7dni przechowywać można. Jak już będzie się konczylo to podejdz do lekarz i popros o jeszcze jedno. Piersi myj 2 razy dziennie szarym mydlem(częściej nie ,bo niszczy się te naturalna ochrone). Nie chcesz podjechać w ajkies dzień do doradcy do szpitala? By obejrzała to co mala ma w buzce.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Jak możesz mnie umówić, to bardzo chętnie bym pojechała. A czy ona jest tez położną? Bo mam pytanie o kikut, który jeszcze się trzyma, a nasza położna na urlopie;/
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Jest polozna także.W razie co to na oddziale jest tez pediatra. Na kiedy by Ci pasowalo? Obojetnie?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.