Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 1st 2013
     permalink
    U nas też lepiej. Ewidentnie widać dobre działanie Biogaia i espumisanu :) mała jest spokojniejsza, lepiej zasypia po jedzeniu, zaczyna być dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Mk,
    Super , ze u Ciebie tez lepiej:-) będzie pięknie, zobaczysz:-)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 2nd 2013
     permalink
    migotynka: jestem bardzo szczęśliwa, no i dumna z siebie i mojej còrci:-)

    cieszymy się razem z Wami :))))

    Moja Córka teraz przechodzi skok. Teraz mam pewność, że to jest to, bo zrobiła się ostatnio bardziej kumata ;p Wczoraj w ciagu całego dnia spała max 3 h, ale za to w nocy jak ładnie. Musiałąm ją wybudzić na cycka, bo mam teraz nadprodukcję nocą. Wdzień jest ok, bo stale jest na cycku a w nocy, gdy są przerwy pomiędzy karmieniami 3-4h to piersi za bardzo mi się przepełniają. Z jednej Ją karmię a z drugiej odciągam laktatorem ręcznym do odczucia ulgi.

    Treść doklejona: 02.11.13 08:27
    Monteniu - bardzo Ci dziękuję za podpowiedź o skoku, bo ja na to bym nie wpadła :grouphug:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorstreny
    • CommentTimeNov 2nd 2013
     permalink
    Ok, dziewczyny - namierzylam już te woreczki - dzieki za pomoc. Po świetach kupuje. Teraz na pewno łatwiej bedzie przechowywac pokarm.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    moja córcia dziś skończyła miesiąc i zastanawiam się czy nie wydłużyć nieco nocnych przerw w karmieniu do 4-5 godzin (wczesniej byly co 3 h). Przybiera dobrze.
    Je jakby ją ktos nakręcił jedynie wieczorami, a nocą i tak niechetnie sie budzi na karmienie i naprawde malo zjada.

    P.S. Dzieki za polecenie smoczkow dynamicznych Lovi - mała je bardzo lubi, mniej wypluwa niż uspokajajace :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Elyanna, szczęściaro :) Moja Lovi wypluwa. 50 zł poszło już na smoczki i dupa... Ciesz się że masz przerwy co 3 h, u nas "równolatka" chce jeść co 2 h a nie rzadko częściej.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Ely bo to nocne melko jest bardziej treściwe, może dlatego mniej potrzebuje, mój w dzień potrafi być przy cycku 50 minut, a w nocy 15 i wypluwa i śpi 2-3 godziny, ale ja go po 3 godz budzę, bo muszę jeszcze kontrolować przyrost wagi młodego
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, jaki olej dziala dobrze na wyplyw pokarmu? Nie pamietam, a robi mi sie zastoj.

    Treść doklejona: 04.11.13 13:35
    Moj maly siedzi w inkubatorze, nie umie jeszcze ssac i nawet nie wiecie, jak tetaz Wam zazdroszcze tych cyckozwisow. Naprawde, jesli nie macie sytuacji kryzysowej w domu, zpomnijcie o porzadkach i cycujcie, ile sie da. Ten czas nie wroci.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Nana olej rzepakowy - tak dziewczyny wcześniej pisały. Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Nana a nie lepiej odciagać pokarm laktatorem ręcznie przy zastoju?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    U nas tylko odciaganie na razie:neutral:Majac ssaczka lepiej bym sobie poradzila.
    Jest jak jest. Trzeba walczyc.
    Wazne, ze pokarmu mam pod dostatkiem.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Nano dzielna jestes i wierze ze Wam sie uda! Tak, to olej rzepakowy.
    Ja tez Wam zazdroszcze dziewczyny tego karmienia...

    Elyanna, jesli sama corcia nie domaga sie w nocy, to ja bym nie budzila, jak ladnie rosnie a Ty nie masz problemu z zastojami czy z laktacja wogóle, choc pewno z jedno karmienie o Tobie by dobrze zrobiło na podtrzymanie produkcji pokarmu i dziecku 9 jak pisze Kasia- bardziej tresciwy pokarm jest wtedy.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny, mój Maksio też masakrycznie ulewał. Aż nosem szło. Chlustał tak, że On i wszystko w okół było zalane. Z tego ulewania przez nos zrobił się katar - no masakra. Ale przybierał bardzo dorze, aż za dobrze. No i z perspektywny czasu wiem, że się przejadał. Że karmiłam go "pod korek". Teraz też ulewa, ale nie karmię go juz tak do "samego końca". Czasem jak go odstawiam (za pierwszym razem jak puszcza pierś) to jest wrzask, widać, ze chciałby jeszcze possać, ale jak wezmę go do odbicia i pochodzę s nim, to się uspokaja i przynajmniej już tak nie ulewa. Na początku z tyłu głowy miałam, że może go nie dokarmiam, że wręcz głodzę, ale przybiera cały czas dobrze, a nie chlusta już tak.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    kachaw - wlasciwie masz racje, pokarm tresciwszy to moze bardziej sie najada.

    Dorit - dzis jeszcze obudzilam sie w srodku nocy z wyrzutami sumienia, ze minely 4h a ona nie jadla, wiec ja obudzilam na żer, ale moze dzis w nocy spróbuje nie budzic. Czasem wlasnie egoistycznie ja budze, bo czuje, ze piers sie robi juz twarda. Zła matka ze mnie :]

    Dżasti - ja teraz mam ten problem, od 3 dni mała ulewa niemal po każdym karmieniu, i to sporo. Ulewa, ale zaraz potem płacze, bo chce jeść - rzuca się na pierś. Czasem nie zdąże jej podniesc zeby odbiła i juz zalewa mi ubranie i wszystko wokol! W nocy, jak nie odbijam (zeby jej nie rozbudzac) to nie ulewa. Eh... może jej to minie.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Dżasti, dobrze że o tym napisałaś, u mnie też zaczęło się ulewanie, a mam wrażenie że mała je właśnie "pod korek" jak to fajnie napisałyście.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    U nas też od kiedy Mały więcej wisi na cycku to zaczął ulewać.. Bo go karmiłam na maxa...
    Teraz kiedy już sporo je, biorę go do odbicia, tulę i jak pokazuje, że jeszcze chce to dopiero daję :D
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Dżasti dobrze, ze napisałas. Ja moją też chyba przekarmiam, chociaż ulewanie świadczy o połkniętym powietrzu a nie sytości żołądka.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Salinos, piersią nie da się przekarmić dziecka :wink:
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Ely, to wspolna praca. Mala musi dbac o swoje piersi:wink:
    Ja tez budzilam lub prystawialam na spiocha, jak mi iersi rozsadzalzo.
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    Gugulska w swojej książce mówi, że karmienie "na żądanie" to czasem też znaczy "na żądanie matki" :-)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 5th 2013
     permalink
    czy ulewanie + wysypka (duzo drobnych krostek na twarzy, glownie na policzkach, w kolorze ciała, nie ropnych) to alergia? Czytalam, ze to moze byc alergia na nabial, ale jem mnostwo nabialu (glownie nabial...) od urodzenia małej i nic się nie działo przez te 4 tygodnie. :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    A ja dziewczyny muszę napisać, że teraz w dzień częściej karmię spod pachy i młody mniej ulewa, potem go kładę wyżej na poduszce klin, nawet jak uleje to nie ma tego aż tak dużo.
    Dziś znów była położna i młody przez tydzień przybrał 210gr, trochę to więcej niż tydz temu, ale mam stresa czy to nie za mało. Położna tłumaczy że tak na początku może być, zwłaszcza, że młody szybko spala to co zjada a potem niby dzieci więcej przybierają, martwić się czy niepotrzebnie panikuję.
    Dwa tyg temu przy wypisie ze szpitala miał 3120 gr dziś 3500 gr
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    kachaw: przez tydzień przybrał 210gr


    to chyba całkiem nieźle! moim zdaniem nie masz sie co martwic.

    kachaw: częściej karmię spod pachy i młody mniej ulewa


    hm, musze zatem tez sprobowac pozycji spod pachy :smile:
    --
  1.  permalink
    Hej mam pytanie
    Karmie piersią tyle ile mała ma w suwaczku no i jest tak że karmiłam Ją na przemian raz jedna raz druga pierś i tak dalej .Ostatnio zauważyłam że lewa jest sporo większa od prawej no i ogólnie od początku w tej lewej mam dużo pokarmu w prawej mniej.Karmie małą rano i potem dopiero wieczorem no i ta prawa jest mała i miękka a lewa wygląda jakbym miała tam implant jakiś hehe:bigsmile:Teraz pytanie
    Co mam zrobić żeby w obydwóch mieć tyle samo pokarmu?Przystawiać tylko do prawej???Boję się że po zakończeniu karmienia będę miała nierówne piersi kurcze
    --
  2.  permalink
    Domi mam ten sam problem. Tylko ze u mnie prawa pierś od początku ma więcej mleka. Ja karmie niunie nad ranem później do drzemki około 11 00 i 16 00 i na noc do snu około 21 00-22 00. Plus jedno karmienie nocne. A Ty w sumie ile razy karmisz? Bo mi niunia dodatkowych rzeczy nie chce za bardzo jeść. A piwrsi chyba po jakimś czasie się wyrownaja. Taką mam nadzieję; )
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Kasiu mi tez sie wydaje ze b dobra waga , czytalam ze 17 gr dziennie jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Haa,
    śpieszę z kolejną dobrą nowiną, otóż moja Nisia koksuje jak szalona ( jej kategoriami of kors:) Ważyłam ja w niedzielę rano i było 5750 a dzisiaj wieczorkiem wrzucilam ja na wagę i po 3 dniach ma już 5830, czyli przybrała 80g w 3 dni, hura:) To chyba dobrze, prawda? Bo jak nie, to nieźle się wygłupiłam:)
    No ale muszę Wam powiedzieć, że Nisia najlepiej cycuje na leżąco. Kiedy siedzę, nie idzie jej tak to mleczko. Natomiast kiedy się z nia połóżę, może dłuuugo ciumkać:) No i w nocy nadal 3-4 pobudki, ale niech tylko rośnie i tyje:)
    I znów Wam dziękuję za wybicie z czerepu MM:):)
    Normalnie Aj low ju:):):):)
    :threesome::threesome::threesome:
    --
  3.  permalink
    Cytrynko Ja karmię rano i po kąpaniu no i 1-2 razy w nocy .Czasem ale to czasem zdarza się ze dam jej około 12:00
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 6th 2013
     permalink
    Dominiczka, ja od początku w lewej piersi mam "więcej" pokarmu. Jak np. nie karmię przez 14 godzin, to w lewej potrafi mi się zrobić nawał, a prawa wygląda normalnie.
    Mi się wydaje, że to normalne, tak jak jedna część ciała jest bardziej ukrwiona itp. niż druga. Myślę, że jak przestaniesz karmić, to obie Ci się wyrównają i będą wyglądały podobnie. Ale generalnie, to zazwyczaj jedna pierś jest większa od drugiej, może po prostu przy karmieniu bardziej to widać :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 7th 2013
     permalink
    DominiczkaA
    ja od poczatku mam prawa piers wieksza i wiecej mleczka niz w lewej choc Oktawie karmie na przemian.Z tym ze ja od poczatku mialam nierowne piersi :tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 9th 2013
     permalink
    Hej Karmiącym,
    mam do Was pytanie. Młoda ma około 10 miesięcy i powoli zaczynamy rozmyślania nad rodzeństwem. Mam lekarza, który uważa, że mimo wcześniejszych problemów z utrzymaniem ciąży, mogę karmić i zajść oraz utrzymać kolejną ciążę. Natomiast w badaniach wychodzi mi endometrium 3-4mm, jajniki nie wróciły jeszcze do pracy, prolaktyna 35 (wg lekarza za wysoka). Jak u Was to wygląda? Czy są wśród Was takie, które karmiły piersią z powodzeniem zaszły w ciążę i karmiły dalej? Drugie wyjście to powoli odstawić Idkę i zobaczyć czy organizm sam zaskoczy, czy trzeba mu pomóc bromergonem zejść z prolaktyną do normy.
    Karmię Idkę obecnie około 3 razy w dzień i w nocy najczęściej 2 razy. Czy takie 10 miesięczne dziecko może zejść do mniejszej liczby karmień w dzień bez zastępowania kp mlekiem modyfikowanym?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 10th 2013
     permalink
    Migoniu - no miód na me uszy. Cudnie przybrała Niśka. To 26 g na dzień:bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Migotynko, b sie ciesze.:)
    ponowilam badania mleka z piersi (po miesiacu nie karmienia i sporadycznego sciagania recznego nadal mam mleko-dla mnie szok), i nie ma juz bakterii, uf jaka ulga.
    sciagnelam troche mleka i dodalam małej do mm, pozyzylam laktator elektryczny ze szpitala-ale najpierw w sr mam usg piersi, chce sie upewnic ze wszystko tam ok.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Dorit wspaniałe wieści!!
    ja nadal walczę z rodziną, która przy każdej możliwej okazji mi wmawia, że mam zły pokarm :(((( bo Oni nie widzą innego rozwiązania jak dziecko płacze:((( ale ja już się wyszkoliłam i na ich głupie pytanie i sugestie: "Może masz zły pokarm?" odpowiadam: "Tak, mam zły :)" po czym wyciągam cyca i ja karmię na całego. Żebyście widziały ich miny :DDD
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Salinos, puszczaj to mimo uszu. Żaden pokarm nie jest lepszy niż Twoje mleko. Na każdym etapie zycia Twoje dziecko,to Twoje mleko będzie najlepszym pokarmem.
    Przy okazji zapytaj się,czy uwazaja ze mleko krowy jest lepsze dla dziecka niżeli mleko matki.
    Dorit,bardzo się ciesze. Może uda się Tobie powrocic do karmienia,bo to nadal jest możliwe. Trzymaj się! :bigsmile:(na wiadomość prywatna odpowiem później,bo nie chce tak na szybko pisać, adzieciaki gonia :wink:)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    montenia: Salinos, puszczaj to mimo uszu


    Tak robię, bo już żadne moje tłumaczenia nie mają sensu.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Boże, ja tylko się cieszę, że u mnie nie ma takich durnowatych uwag i rad. Zresztą ja, z najbliższej rodziny, na razie tylo z osób z poprzedniego pokolenia, to mam tylko kontakt z moją mamą. Ciotki moje w ogóle nic nie mówią, nie komentują, nawet jeżeli coś tam sobie pomyślą. A jeżeli już coś o karmieniu mówią to raczej w superlatywach dla mnie. Ale jeszcze nie miałam okazji zobaczyć jak będzie z teściową w tym zakresie. Na razie jest za granicą, ale za miesiąc wraca - a ta to z tych wszystko wiedzących.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    U nas głupich rad nie ma, a jak się pojawiają typu" jak dziecko ma czkawkę to trzeba dać mu wody, to mówię, że czkawka to nic złego i zawsze podaję mu pierś.
    A ja mam do Was pytanie bo chyba dopadł nas kryzys laktacyjny, albo młodego brzuszek bolał w nocy, bo spędził całą noc przy piersi. Jedna pierś, odbicie, ulanie, druga pierś, przebranie pieluchy i znów jedna pierś, druga i tak do rana, nie wiem czy spał czy tylko czuwał, nie prężył się kupki robi, ale jak tylko paszcza była pusta to był ryk, nawet smoczek nie działał, więc obstawiam że to kryzys, no chyba że go po gołąbkach coś wzięło bo zjadłam wczoraj dwa ale bez kapusty, więc w sumie nie powinno mu szkodzić, bo przecież tam jest tylko ryż, mięso, cebulka i sos pomidorowy.
    Rano też nie chciał spać dopiero po karmieniu z obu piersi zasnął po 11 i jak na razie śpi.
    Czy to może być kryzys laktacyjny??
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 11th 2013
     permalink
    Kasia no patrząc na suwaczek Dominika to jak najbardziej :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Tak sie zastanawiam: Jak sie chce przedluzyc przerwy w karmieniu nocnym lub przestac karmic noca, bo dziecko po prostu chce spac, a nie jesc - to czy nic sie nie stanie z piersiami? nie zrobi sie jakis zastoj?

    Bo jak u mnie jest przerwa wiecej nic 3 godz. to piersi robia sie twarde jak kamienie i natychmiast przykladam moj naturalny ssący laktatorek, nawet jak nie okazuje specjalnie głodu z obawy, ze cos sie z nimi stanie. A niedługo chcialabym zaczac przesypiac noce (powiedzmy te 6 godz.), zwlaszcza, ze mała mi na to pozwala.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Elyanna,musisz stopniowo redukowac karmienie. Jeśli karmisz w nocy np.3 razy to zredukuj do jednego,potem całkowicie. natychmiastowe zaprzestanie,to prawie pewny zastoj. Możesz powoli popijać szalwie,zeby zmniejszyć trochę laktacje.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    ELYANNA moja Nina od początku w nocy długo spała.
    Tzn teraz wiem, że to długo było. Wtedy wydawało mi się, że karmienie nocne co 5-6 godzin to często :smile:

    W każdym razie ja, zdając się na intuicję spałam i nic z dzieckiem, ani cyckami nie robiłam. Często budził mnie potworny wypływ mleka i zalane całe prześcieradło mimo dwóch pieluch tetrowych pod bluzką. Ale zasypiałam dalej ahahaha :cool:

    I jak tak czytam co piszecie to chyba cud, że nie wiem co to zastoj, zapalenie piersi itp

    No w każdym razie dzięki temu, że nic nie robiłam cycki bardzo szybko się do dziecka dostosowały i nie były w nocy tarde, gorące czy przepełnione.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    To jest coś takiego jak kryzys laktacyjny?? ja niedawno miałam tak samo jak ty kachaw, na drugi dzień już było ok. Jejku, dopiero co się dowiedziałam o skokach rozwojowych a tu jeszcze kryzysy laktacyjne występują :) tyle nowości w kilka dni.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Ja właśnie się zastanawiam co się dzieje u nas.. nie mam już tak pełnych piersi, jak sciagałam 100-120 ml z piersi a dziś ledwo 80.. Mały co godzinę max. Dwie je a przerwy były wcześniej dłuższe.. je ładnie jakieś 10 min potem wypluwa i nerwowo zaciąga znów pierś.. myślę, że u niego to może skok ale co z moją ilością pokarmu ?:(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Ja też mam wrażenie, że pokarmu jest mniej niż wcześniej, nie mam z czego odciągnąć na zapas. Zauważyłam też od jakiegoś czasu, że prawa pierś zdecydowanie szybciej się uzupełnia, lewa natomiast niedomaga i zastanawiam się czy jest jakiś sposób aby ją pobudzić do produkcji większej ilości pokarmu?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Chyba jedyny sposób to przystawiać częściej...
    A mi wyskoczyła opryszczka na ustach i co teraz? :shocked:
    Przykleiłam plasterek no bo jak inaczej uchronić dziecko i wyleczyć to g...?
    Nie wiecie jak to jest, czy ja jej w mleku przekazuję przeciwciała?
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Asiula_6_9_91: myślę, że u niego to może skok ale co z moją ilością pokarmu ?:(
    --

    dzieci rosną a co za tym idzie ich zapotrzebowanie na mleczko zwiększa się. Pewnie masz tyle samo mleka, natomiast mały wypija więcej, niż zwykle, stąd uczucie mniejszej ilości pokarmu. Przystawiaj małego częściej (może połóż się z Nim do łóżka na dłużej i niech sobie ciumka), wtedy cycuchy "dostaną sygnał", ze zapotrzebowanie się zwiększyło i zaczną produkować więcej :)

    Treść doklejona: 12.11.13 13:15
    Mk28dni: A mi wyskoczyła opryszczka na ustach i co teraz? :shocked:
    Przykleiłam plasterek no bo jak inaczej uchronić dziecko i wyleczyć to g...?
    Nie wiecie jak to jest, czy ja jej w mleku przekazuję przeciwciała?

    ja miałam ostatnio :) Przekazujesz przeciwciała ale nie całuj Martynki, dopóki Ci to nie zniknie. Będzie dobrze :) Ja też jakieś 3 tygodnie temu wpadłam w panikę ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    Uff no tak właśnie myślałam, że nam się nałożyło wzrost i zwiększona potrzeba jedzenia ze skokiem i dlatego też to :p
    Ale nie powiem trochę spanikowalam bo jednak z ilością u nas nigdy nie było problemu :p
    Z leżeniem i ciumkaniem cały dzień wprowadziliśmy już od wczoraj bo to był jedyny pomysł jaki miałam na szybko :p
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    a ja z kolei mam problem przepełniających się nadmiernie piersi. Non stop są przepełnione. Zbyt szybko mi się robią jak kamienie i bolą aż muszę laktatorem ręcznym odciągać do uczucia ulgi. Tylko, że wczoraj było to ok 60 ml. Czyzbym miała kolejny nawał? Nie wiem zupełnie jak sobie z tym poradzić. Dominika raz je z 2 piersi a czasem z jednej i wtedy jest problem. Nie wiem jak z tego wybrnąć. Ponadto ostatnio bolą mnie jajniki. Czyżby okres mi się juz zbliżał? Przecież karmię wyłącznie piersią. Może to wina hormonów?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 12th 2013
     permalink
    To zależy, czy karmisz w sposób pełny/ekologiczny. Karmienie wyłączne to za mało. Info o powrocie płodności po porodzie masz po lewej stronie od wykresu.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.