Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Tez sie chetnie dowiem, co jest bezpieczne przy karmieniu.

    Przy okazji pytania o leki... Czy mozna przy karmieniu piersia (niestety, po porodzie napady astmy wrocily + jesień robi swoje) stosowac Ventolin? Tylko on mi pomaga, nie moge sie bez niego obejsc nocą bo zwyczajnie nie moge oddychac i stosuję raz na dobę maxymalnie, choc na ulotce pisza, ze powinno sie przerwac karmienie. Kachaw, cos kiedys pisalas, ze to stosowalas w ciazy albo mi sie wydaje...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    igisowa: Czy są wśród Was takie, które karmiły piersią z powodzeniem zaszły w ciążę i karmiły dalej?


    Zaszlam, karmilam przez kilka tygodni jeszcze, potem odstawilam Krasnala...

    montenia: The Fragile,jesli maozesz to kup muszle laktacyjne(ja miałam dziury w glab piersi na pol centymetra),dzięki nim nic nie dotyka do piersi,nic nie ociera,doplywa powietrze


    Dzieki Monteniu, jaki wynalazek!

    Mk28dni: Dziewczyny, czym leczyć gardło przy karmieniu? można brać rutinoscorbin lub witaminę C?


    Mk, wczoraj Ci na rozpakowanych odpisalam - isla + plucz sodą.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Igisowa,mozesz podawac jogurty,twarozek. niektóre dzieci po odstawieniu piersi w ogole nie chcą ruszyc innego mleka(Frag,Twoj Krasnal tak robil,prawda?). Ja bym podawala piers do każdego posiłku(po posiłku,jako dodatek+rano,wieczor i w nocy mleko,badz z jednego piersiowego posiłku zrezygnowala-tego,ktory jest najmniej wazny dla dziecka- u nas to było karmienie w dzień). Jeśli masz możliwość to skontaktuj z certyfikowanym doradca,wez rozpiske,jak i kiedy karmisz. Moglabys zrobić prlaktyne,zeby wiedzieć jakie stężenie jest.
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Dzięki Fragile :)
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Robiłam prolaktynę- wynik 35- wg lekarza za wysoki.
    Wolałabym nie traktować kp jako popitki do każdego posiłku właśnie z tego względu, że chcielibyśmy starać się o drugie dziecko.
    Bardziej myślałam o rzadszym karmieniu piersią, aby obniżyć prolaktynę a jednak karmić Młodą nadal..
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    montenia: mozesz podawac jogurty,twarozek. niektóre dzieci po odstawieniu piersi w ogole nie chcą ruszyc innego mleka(Frag,Twoj Krasnal tak robil,prawda?).


    Taaa jest. Ani mm, ani krowie - tylko kozie mu podeszło. Ale pije sporadycznie z owsianką, więc głównie twarożkami się żywi ;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam też pytanie, M. skończyła 4 miesiące, czy powinnam rozpocząć ekspozycję na gluten dodając odrobinę kaszki do swojego mleka?
    Ekspozycja powinna trwać 2 miesiące?
    Jak to ma się do wyłącznego karmienia piersią do 6 miesiąca?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Manga mi się wydaje, że to trochę za szybko, to rozszerzanie produktów dotyczy dzieci karmionych mm, jeśli karmisz piersią do 6 m-ca nic nie musisz podawać, zwłaszcza, że nie podałaś jeszcze żadnego innego produktu, np ziemniak, marchew jabłko, ja bym na pewno nie zaczynała od glutenu
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeNov 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Mangaa niby właśnie dla dzieci karmionych piersią należy wprowadzać gluten śladowo od 5go miesiąca życia. Można w odciągniętym mleku albo w przecierku jarzynowym. Tak wg najnowszych schematów to wygląda i rzeczywiście nijak się ma do wyłącznego kp do zakończenia 6 miesiąca..
    Ja dopytywałam o to i dietetyka dziecięcego i pediatrę. Ponoć jest jakieś okno między 17 a 24/26 tygodniem życia dziecka, kiedy to wprowadzenie glutenu powoduje najmniej reakcji uczuleniowych. Dietetyk radziła zrobić ekspozycję po wprowadzeniu przecieru jarzynowego- aby gluten nie był pierwszym nowym produktem w diecie dziecka.
    Ja miałam mieszane odczucia i ostatecznie żeby nie podawać butelki, wprowadziłam na sam koniec tego niby "okna" kaszkę w jarzynce przetartej i skórkę od domowego chleba. Ten 24/26 tydzień to już prawie koniec 6go miesiąca więc prawie sie zgrywa z zaleceniami WHO karmienia wyłącznego:)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam też pytanie, M. skończyła 4 miesiące, czy powinnam rozpocząć ekspozycję na gluten dodając odrobinę kaszki do swojego mleka?
    Ekspozycja powinna trwać 2 miesiące?
    Jak to ma się do wyłącznego karmienia piersią do 6 miesiąca?


    Managa, kiedyś wklejałam tutaj artykuł o wprowadzaniu glutenu. Nie mam czasu szukać, ale generalnie chodziło o to, że mniejsze znaczenie ma kiedy, ważne by było pod osłoną mleczka mamy. Ja czekam do co najmniej 6 miesiąca.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Ja już sama dziewczyny nie wiem czy ważne kiedy czy nie. Czy to też nie chodzi o to by móc zaobserwować reakcję? A jak Mała je też coś innego to ciężko będzie. Zapytam pediatry na najbliższej wizycie, być może uda się w przyszłym tygodniu.
    U nas jest to o tyle ważne, że oboje z Mężem mamy uczulenie na gluten, ja mam w ogóle genetyczną predyspozycję do celiakii - miałam robione badania pod tym kątem.
    Chciałabym jeśli to możliwe zadziałać jakoś by M. była chroniona.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 14th 2013 zmieniony
     permalink
    jejku chwilkę mnie nie było a tu tyle się dzieje. Monteniu karmię tak ( tylko proszę nie krzyczeć na mnie! )) : zaczynam od prawej, jak poczuję, że jest już luźniejsza to biorę D. do odbicia i przykładam do lewej piersi ( tylko dlatego, ze jest masakrycznie przepełniona zazwyczaj). Nie daję Dominice do końca pierwszej piersi, bo później Ona nie chce drugiej, a mnie boli drugi cyc. i Naprawdę nie chcę odciągać ale pojawia się mnóstwo problemów w międzyczasie. np. w ciągu dnia tych karmień jest bardzo dużo. Nie jestem w stanie zliczyć, bo czasem co 1 h, czasem co 2. czasem co pół godziny. Naprawdę różnie. Mała przt pierwszym cycku jest zazwyczaj od 15-30 min. Przy drugiej zawsze ok 5 min. bo więcej nie zmieści. Wypluwa a to znak, że jest najedzona. I teraz tak. Co mam robić w sytuacji gdy:
    1. Mam 2 cycki przepełnione, z obu aż tryska, bolą oba cyce. Dominika je z jednego i zasypia. Przystawiam do 2 ale z niej taki śpioch, ze już nie chce ciumkać, albo jest już najedzona i nie chce a ja drugą pierś mam jak kamień i czuję, że musze odciągnąć choć trochę. (WTEDY SIĘGAM PO LAKTATOR RĘCZNY I ODCIAGAM z tej przepełnionej piersi ŻEBY DOTRWAC DO KOLEJNEGO KARMIENIA. Moje pytanie brzmi, jak powinnam postąpić po takim karmieniuz jednej peirsi i odciaganiu z drugiej piersi. Z której piersi powinnam rozpocząć kolejne karmienie? z tej co Mała ssała, czy z tej co odciagałam? W sumie dla mnie to nie ma znaczenia bo jak ona się budzi to sytuacja się powtarza, znowu 2 cyce pełne i tak w kółko. A w nocy to jest koszmar, bo Ona dłużej śpi i wtedy moje piersi są bardzo, bardzo przepełnione i bolące.
    2. 2 cycki pełne. Dominika ciągnie z jednego prawie tyle samo czasu co z drugiego. Od której piersi rozpocząć kolejne karmienie?
    aaaaaaaaachhhhhhhhh popełniam tyle błędów, że już wydostać się z tych problemów moich nie potrafię. Nawet nie wiem jak mam rozpocząć karmienie z jednej piersi na jedno karmienie, bo zawsze ta druga pierś również wymaga interwencji.
    p.s. Nie bywam w Bydzi.:sad:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    salinos: Mam 2 cycki przepełnione, z obu aż tryska, bolą oba cyce. Dominika je z jednego i zasypia. Przystawiam do 2 ale z niej taki śpioch, ze już nie chce ciumkać, albo jest już najedzona i nie chce a ja drugą pierś mam jak kamień i czuję, że musze odciągnąć choć trochę. (WTEDY SIĘGAM PO LAKTATOR RĘCZNY I ODCIAGAM z tej przepełnionej piersi ŻEBY DOTRWAC DO KOLEJNEGO KARMIENIA.



    A co by się stało [że się wtrące nieproszona :wink:] jakbyś zostawiła tego drugiego cycka nie ruszając wcale ?
    Albo ewentualnie tylko ręką odciagnęła ociupinkę, żeby nie był kamieniem ?

    Ja kojarzę, że miałam to samo. Ninka od początku z jednej piersi się najadała a druga była na maksa pełna. Ale nie robiłam nic, zostawiałam i po kilku dniach drugi cycek spokojnie 6 godzin wytrzymywał [jedno karmienie, potem za 3 godziny z drugiego i dopiero za kolejne 3 z tego pierwszego]......
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Asiula jak tam? Lepiej z ilością mleka?
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Tak tak :) Ustabilizowało się chyba :) Bo i praktycznie już wkładki w dzień nie są takie mokre, więc po prostu myślę, że Mały miał większą potrzebę i to się zbiegło z tym, że akurat ściągałam i już panikowałam :P
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Salinos, ja bym zrobiła tak:
    Karmienie z jednego cycka do końca - dziecko musi zjeść do końca, by dotrzeć do mleczka II fazy. Jeśli widzisz, że chce nadal to przystawiasz do drugiego. A jeśli nie, a czujesz, że pierś jest mocno przepełniona, to ściągasz RĘCZNIE parę milimetrów.
    Następne karmienie zaczynasz od drugiej piersi. Wydaje mi się, że możesz przystawiać trochę częściej niż zazwyczaj, ona może nie zje tak samo dużo i długo, ale cycki będą miały sygnał, że nie muszą tak dużo produkować.
    Laktator najlepiej schowaj.W ciągu paru dni powinno się wszystko uregulować, piersi tylko muszą dostać sygnał do zmian w produkcji.
    Jeśli ktoś widzi inne rozwiązanie, to niech pisze;)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 14th 2013 zmieniony
     permalink
    TEORKA: A co by się stało [że się wtrące nieproszona :wink:] jakbyś zostawiła tego drugiego cycka nie ruszając wcale ?


    no własnie tego to ja się boję najbardziej - konsekwnecji nieściagnięcia pokarmu (tyle się naczytałam o ropniach i takich tam różnych, że wole odciągnąć troche pokarmu.. tylko ja odciagam chyba troche za dużo:(() boję się, z zastój się zrobi:(((

    Akirka spróbuję zrobić jak napisałaś. Marzę o stabilizacji laktacyjnej.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Salinos, dokładnie tak jak napisala Akirka. Dodam jeszcze, ze możesz udac się pod prysznic i te mocno napieta piers ciepla woda trochę popolewac (możesz zrobić cieply okład naprasowana pielucha lub namoczona i wycisnieta w cieplej wodzie) i delikatnym głaskaniem masowac w strone sutka(te,,kamienie,, się przez to rozbija i mleczko znajdzie ujście). Kazdorazowym uzyciem laktatora dajesz sygnal piersiom: za mało mleka, a one produkują.
    Popijaj szalwie prze 2-3 dni,nie zaszkodzi a delikatnie wyhamuje laktacje. Pij olej rzepakowy,on wysciela przewody mleczne i mleczko się po nich slizga. Za kilka dni poczujesz poprawe.
    ważne jest tez aby przystawiać zawsze do tej piersi,ktora się napoczelo(jeśli karmisz z dwóch lub choć na chwile przystawiasz do drugie) lub naprzemiennie ,gdy karmisz jedna piersią na jedno karmienie.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    bardzo, bardzo Wam dziękuję dziewczyny! a co mam zrobić jak zacznę karmić np. prawą piersią i Dominika nie zje do końca, zaśnie. Obudzi się za godzinę i która pierś podać?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Ja bym dala druga piers. Zawsze tak robiłam. a jak jakas piers tylko naczelam(czyli podalam już jako druga,choc na kilka lykow dziecka),to zaczynałam od tej naczetej.
    Salinos,to da się wyregulować,zobaczysz.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    salinos: boję się, z zastój się zrobi:(((


    No widzisz ja nawet nie wiedziałam [wtedy bo teraz już wiem] o zastojach, zapaleniach itp i nic się nie stało.

    Tylko teraz czytam, że podświadomie i intuicyjnie wykorzystałam radę Montenii tzn jak brałam prysznic to mleko mi z tej pełnej piersi tryskało pod wpływem ciepłej wody.
    I może dlatego nic się nie stało.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Ja zawsze podawałam naprzemiennie, niezależnie ile czasu minęło od karmienia. Do teraz M je tylko z jednej piersi na jedno karmienie.
    Ja mam pytanie z innej beczki-bo u nas chyba początek odstawiania:(( M mało je w ciagu dnia, dziś zjadła ok.8.30, o 12 kaszkę na moim mleku, o 16 i przed spaniem o 18.30. więcej nie chce. Przystawiam ją częściej ale wszystko ją bardziej interesuje i po prostu nie chce ssać. W nocy je ok. 22, 1, 3 i 6-7. Także w sumie w nocy nadrabia.
    Czy myślicie że jak tak mało je w dzień to jej wystarczy czy już naprawdę zaczyna się odstawiac? nie jestem gotowa na to:( Nawet na cycku już nie potrafi zasnąć na noc.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Akirka - to raczej taki okres mniejszego zainteresowania piersią plus wprowadzanie stałych posiłków. Lilka też tak miała, a do dziś się nie odstawiła. I chyba obecnie jest bardziej cyckolubna, niż gdy miała 6 miesięcy, także bez obaw:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    Salinos, domyslam sie ze wystraszyly Cie moje perypetie, to sie zdarza b rzadko, mialam wyjatkowego pecha.
    rozmawialam z ponad tuzinem kobiet teraz w roznych sytuacjach i dziewczyny tu piszą
    nie kazdy zastoj prowadzi do zapalenia, a i zapalenia sie ładnie leczą, powikłania to 1-2%
    bedzie wszystko dobrze zobaczysz!!

    u mnie usg piersi dobrze, posiewy jałowe- sciagam coraz wiecej mleczka laktatorem i dodaje do mm
    corcia nie chce łapac piersi, ale za duzo nie probowalam jescze by jej nie zniechecic, czekam az laktacja bardziej sie rozbuja
    ona cos czuje bo od paru dni znow zasypia mi na rekach bokiem, jakby ssala piers(dawno tego nie bylo)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 14th 2013
     permalink
    wow Doritku podziwiam kochana :) I jak fajnie, że walczysz o tego cycka :D
    Ja sobie ostatnio pomyślałam, że w sumie chyba najgorsze mamy za sobą. I owszem są dni gdzie musze ściagac co 2h i to bardzo uciążliwe bo coś mleczka mniej a M. chce więcej, ale poźniej wszystko w miarę się normuje. Da się przeżyć, ważne że m. dostaje moje mleczko.
    Więc jak się nie uda Ci wrócić całkowicie do piersi to nie martw sie, zrobimy sobie tu mini grupę wsparcia karmiących piersią inaczej. pozdrowienia.

    U mnie zapalenie piersi skończyło się dobrze. Dałam radę z ibuprofenem, także faktycznie Salinos don't you worry.:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Akirka,nie zaczyna się odstawiać:). Zmniejsza ilość porcji(to naturalne),ale wciąż się nie odstawia.
    moja tez tak robila, a wiesz ze nadal jestesm trakcie odstawiania :wink:
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej dziewuszki,
    ja znów mam problem, chyba:(
    Od ostatnich 3 dni zauważyłam, że mam znacznie mniej pokarmu. Mam takie jakieś miękkie i mniejsze jakby piersi. Poza tym, jak przystawiam Nisię, to chwila moment po przyssaniu robię się miękkie. Nisia nie płacze, ani nic takiego, ale mam obawy, że może to być dla niej za mało. Przystawiam ja tak samo często, ale jakby mniej tego mleka sie produkuje. Piję rózne ziółka, tylko nie moge się zmusić do picia wody w takich ilościach, w jakich powinno sie pić. Z drugiej strony, kilka dni temu piłam tyle samo i te piersi były normalne, a teraz jest to, co opisałam. Boję się, żeby nie skończyło mi się to moje mleczko.
    Czy to może być jakis kryzys laktacyjny??
    Niśka przybiera między 13-19 g dziennie, w środę ważyła 5940g ( byłyśmy na szczepieniach, więc była badana). Wagowo ma 10 centyl ale wzrostem wskoczyła z 25 na 50, więc na razie bardziej jej w długość idzie)
    Znów mam wizje dokarmiania
    :shocked::sad::sad: A nie chcę tego jak diabli:sad::sad:
    Dziękuje Wam z góry za rady:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Przybiera dobrze, to czemu myślisz o dokarmianiu. Dokarmienie to ostateczność. Poloz się z mala na 2-3 dni,niech pije do woli. A piersi się dostosowują do karmienia i dlatego mogą sprawiać wrazenie pustych :wink:
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Migosiu ja tak miałam 4-5 dni temu, jeden dzień z Adaskiem w łóżku i znów są arbuzy :p:devil:
    -- [/url]
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Salinos, ja jak mała tylko krótko piła z piersi a za pół godzinki , godzinke znów chciała jeść to podawalam tą samą pierś. Najpierw patrzylam na zegarek ile pije i jak np było to 4 min to konczylam tego samego cyca. Potem już na wyczucie.
    Miałam kilkanaście zastojow ale przez trefny kanalik mleczny. Do tego czasami stan zapalny ale nigdy w zapalenie nie przeszło. Tfu, tfu . Nic miłego ale da się przeżyć. Grunt to szybka reakcja , ibuprom , oklady itp.

    Akirka, moja też w którymś momencie zaczęła ograniczać cyca. Teraz w nocy już nie je , tylko pije kilka razy. I też jest większym cycolubem niż w wieku 5 mcy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    My próbujemy się po mału odstawić... ale marnie nam idzie... do tego chcę jeszcze małą nakłonić do spania we własnym łóżeczku... może trochę za dużo zmian na raz, sama nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 15th 2013 zmieniony
     permalink
    migotynka: Czy to może być jakis kryzys laktacyjny??

    Migosiu na 3-4 miesiąc przypada kryzys laktacyjny. Zastosuj się do rad montenii a będzie dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Monteniu, Katka, dziękuję Wam:) Dokarmianie to ostateczność, zresztą już chyba wiecie, jak bardzo bym tego nie chciała... Tylko od kilku dni moja mama i teściowa kiedy do mnie dzwonią, co rusz, to pytają się mnie, czy jeszcze mam pokarm? No szlag mnie trafia, a jak wiecie główka i tak pracuje, to się w końcu zaczęłam zastanawiać, czy ja go jeszcze mam??? No bo tak miękko się zrobiło. Niśka wcale tak nie chce często juz cysia to może w takim układzie laktatorem popracuje?
    Pediatra w środę zaleciła mi juz powoli wprowadzać przecier jarzynowy, później oddzielne warzywka i gluten małymi kroczkami. No i chyba w sobotę przetestujemy te warzywka. Ale wiecie co? Pisałam u siebie, że tak mi szkoda trochę, że Berenika nie będzie juz o samym cysiu:sad:Za szybko te dzieciaki rosną:confused:
    W takim razie działam z Niśką i laktatorem:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy karmiąc tylko raz dziennie (wieczorem) mogę sobie zrobić rtg klatki?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Migotynko, może Ci się po prostu laktacja na tyle ustabilizowała, że masz takie miękkie piersi? Jeśli Berenisia jest wesoła i sika jak należy, to szczerze mówiąc ja bym zostawiła jak jest :) i z tymi warzywami to też bym się wstrzymała, ja nie wiem co ci pediatrzy tak napierają :/ choć oczywiście zrobisz jak zechcesz ;)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Oranda,mozesz.
    Migosiu, powiedz mamie i teściowej,ze masz pokarm i nie zyczysz sobie pytan tego typu . A dlaczego niby nie mialabys mieć pokarmu?
    Z rozszerzaniem bym się jeszcze wstrzymala.

    Treść doklejona: 15.11.13 11:11
    Natalaa, nie odzwyczaja bym od razu od dwóch rzeczy. Zacznij napierw odstawienie od piersi. Jak będzie odstawiona to nauke zasypiania. Ja jestem na razie na etapie tego pierwszego. Zasypianiem zajme się potem :wink:
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    a_net_a: Migotynko, może Ci się po prostu laktacja na tyle ustabilizowała, że masz takie miękkie piersi? Jeśli Berenisia jest wesoła i sika jak należy, to szczerze mówiąc ja bym zostawiła jak jest :) i z tymi warzywami to też bym się wstrzymała, ja nie wiem co ci pediatrzy tak napierają :/

    popieram, miałam napisać to samo :)
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Montenia- dzięki. Paulina już coraz łatwiej zasypia bez piersi. Tzn. dostaje cyca wieczorem, później się kładzie koło mnie, bierze przytulankę - lub nawet się z nią odwraca plecami do mnie i zasypia... I tu jest główny problem. Śpię tak twardo, że nie wiem kiedy ona w nocy bierze cyca i pije. Po prostu już tego nie rejestruję. Śpię dalej.
    Jeśli będzie spała w swoim łóżku (kupiłam jej większe, ma przyjść dziś) to jak się obudzi - będę o tym wiedziała.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Salinos, tak, karmienie wyłączne to może być za mało. Możesz karmić w sposób wyłączny, ale nie spełniać warunków karmienia pełnego, wtedy cykl może wrócić w każdej chwili. Na tym polega różnica.
    Ekologiczne i pełne karmienie to to samo. Wyłączne niekoniecznie.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Dziękuję Wam kobietki. Dorit ja właśnie też o Tobie Kobieto pomyślałam, o tym co przeszłaś i jestem taka wystraszona :((((((((( dzisiaj karmię Dominikę jedna pierś na jedno karmienie - chyba, że się krzywi a cycek miękki to zmieniam na drugi, potem zaczynam od tego napoczętego... dobrze, że jest ten wątek:)))))))) co ja bym bez Was zrobiła? :wink:
    p.s. hmmm dzisiaj karmień było już chyba z 10 i teraz zastanawiam się z którego cycka ostatnio karmiłam, bo w głowie już mi się wszystko popierdzieliło.. nie ma to jak amnezja :bigsmile:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Salinos, zapisuj kazde karmienie. Ja zapiwyalam godzine i która piers i ile trwalo. możesz tez sobie jakas bransoletke przekladac z reki na reke( ta na której będzie bransoletka,to od tej zaczynasz karmic:wink:)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Migotynko wiem co czujesz, gdy tescie pytają się czy masz pokarm.. mnie wmawiają, że mam zły i tez jestem wkurzona, bo nawet raz przeszło mi to przez myśl ( a przecież przeczytałam lekturę GUGULSKIEJ i leży na wierzchu w razie co).. poza tym rodzice i teście każą dopajać moją córeczkę herbatką. Mało tego chcą usilnie zostać sam na sam z wnusią ale nie nie nie ja na to nie pozwolę, bo chyba chcą za moimi plecami dopajać :((dobrze, że mamy własne rozumy. My mamusie wiemy co dla naszych dzieci jest najlepsze i już :)))))) MUSIMY chronić nasze Cudeńka :)

    Treść doklejona: 15.11.13 16:34
    Monteniu z tą bransoletką to super pomysł. Zacznę notowac ile karmię z której piersi. Jutro zdam relację :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny a czy to normalne, że taki Maluch je tylko jakieś 7 razy na dobę ?
    Jakos brakuje mi tego cyckowania :( A on wstaje koło 9 - je, potem 12, 15, 18 jakoś 20 i dopiero 1, 5, czasami jeszcze 7..
    W nocy jeszcze ciągnie długo, a w dzień raz raz i śpi :(
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    zdrowe dziecko samo sobie reguluje pokarmy, moja wczoraj jadla tylko 6 razy ale za to tak sporo (piersi byly twarde a po karmieniu flaczki :P) i nie wygladala na glodna, nie plakala, nie domagala sie. To tez przez to, ze w nocy lubi spac, wiec dlugie sa przerwy.

    Ja sobie nie wyobrazam karmień bez gumki do włosów na ręce, która przekładam po każdym karmieniu i bez zapisywania kazdego karmienia.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    ja też noszę bransoletkę na ręce i przekładam.
    Ostatnio trochę wyluzowałam, bo poczytałam właśnie "Warto karmić piersią" i uspokoiły mnie podane przez nią normy przyrostu wagi ona podaje żę na tydz dziecko powinno przybrać 120 - 210 gr, mój przybiera 180 gr na tydz, więc nawet nie jest w dolnej granicy, ale jak człowiek poczyta net a tam podają, że dzieci powinny kg przywalić w m-c to potem gdzieś z tyłu głowy pojawia się myśl, że może coś ze mną nie tak, ale teraz obiecuję się nie stresować i karmić
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    Ja też na początku zastanawiałam się z której piersi ostatnio karmiłam, ale teraz już nie muszę. Po prosty macam cycki. Ten, z którego ostatnio nie karmiłam jest o wiele twardszy, większy, taki pełny. A ten, z którego karmiłam to miękki flaczek. A w nocy to już w ogóle nie da się nie poznać. Dziś o 2.30 obudziłam się jeszcze przed Maksem, bo lewą pierś miałam jak skała. Jakoś ostatnio wypada, że jak daję mu tą kaszkę sinlac to opuszczam karmienie z piersi lewej, i przesuwa się o te 3 godz. W nocy wypadło, że lewa pierś miała najdłuższ przerwę. Rano z lewej zjadł dosłownie 5 łyków, a później nastęone karmienie to kaszka, więć dziś odciągnęłam z tej lewej piersi, co żeby mi się zastój nie zrobił, albo laktacja mi w niej nie padła. I tak na szybkiego (ręcznie oczywiście) odciągnęłam 100 ml. A to może połowa tego co tam było. Ale nie chciałąm odciągać wszystkiego, żeby sobie znowóż nadrodukcji nie zrobić. Ale zamroziłam i będę miałam w razie w.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    kachaw: ale jak człowiek poczyta net


    dokładnie! warto czytać książki i nie czytać bzdury w necie ani nie słuchać głupot, które czasem doradza rodzina ;p powiem Wam szczerze, że gdybym nie przeczytała książki Gugulskiej to kto wie,czy jeszcze karmiłabym piersią. Rodzina strasznie naciska, że mam zły pokarm, a wiecie, że chcąc nie chcąc odbija się to na mojej psychice. I jak ktos tak powtarza kilka razy głupoty to człowiek zaczyna się zastanawiać czy aby nie mam złego pokarmu. Oczywiście zły pokarm to największa głupota, wiem o tym. Wczoraj dzwoniła do mnie moja mama i zapytała mnie: co Dominika tak płacze? ja na to: Może mam zły pokarm? ( w drodze żartu) a mama podchwyciła, że tak i zaczęła przytaczać przykłady z pracy, że jakiejś koleżanki dziecko płakało i dała mm, mówi, że spało jak nigdy ( ja wiem, ze spało bo mm jest cięzkostrawne dla dziecka, moja mama tego nie wiedziałą) i ta kobieta stwierdziła, zę miała mało treściwy pokarm...

    Treść doklejona: 16.11.13 11:10
    p.s. jutro mamy chrzest, prosimy o kciukasy by Dominisia była grzeczna i mama się nie stresowała :)))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeNov 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Salinos, ja też takie opowieści z mchu i paproci słyszałam, że dziecko po mm przespało 10 godz. No i jest się czym kurna chwalić, że dziecko miesięczne przespało 10 godzin w dzień. Chyba, że ktoś chce mieć swięty spokój a nie dziecko. Ja też słyszałam, że jakiejś dziewczynie od ćwiczeń fizycznych mleko skisło:shocked: Także ten. No i oczywiści standard, że jak się chodzi z dekoltem się przeziębi mleko. A co to znaczy to ja już nie wiem!!! I o dziwo wszystkie tego typu historię słyszę od osób, które karmią mm.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 16th 2013
     permalink
    dżasti: że jakiejś dziewczynie od ćwiczeń fizycznych mleko skisło


    wiele słyszałam, ale czegoś takiego jeszcze nie. Proszę czego to człowiek się nie dowie na temat kp :) :shocked::shocked::shocked:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 16th 2013 zmieniony
     permalink
    HAHAHA Mleko skisło od cwiczen :shocked:. Co za ciemnogrod.Matko.
    Trzeba mieć zawsze kontre na takie gadki,bo z glupota ludzka nie ma co dyskutować.:cool:
    Co do przeziębienia mleka,to mleka się nie przeziebi, za to piersi i owszem można. Szczególnie zima i wtedy mogą zareagować zastojem.:confused:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.