Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Powiedzcie mi proszę babeczki, czy mama karmiąca może sobie chodzić na saunę?
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Czytałam, żeby po saunie się tylko dobrze ubrać i nie serwować piersiom szoku termicznego (zimny prysznic). Może Ci mleko polecieć, bo kanaliki się rozszerzają pod wpływem ciepła (vide ciepłe okłady przed karmieniem przy zastojach :wink: ).
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    mamakasi: Nie wyrazilam się precyzyjnie , to muszę uważać bo łapią za słówka :wink:

    nie łapią za słówka a rozumieją tak, jak napisane zostało ;)
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Ja mam ręczny laktator z tt. Kupiłam cały zestaw :-) daje rade jakos na nim jechać. Może lepszy był by elektryczny ale juz niestety nie stać mnie na nowy :-( a jeszcze musze skabinowac 2 monitory oddechu. Masakra nie wiem skąd ale musze cos wymyślić. Choć musze sie pochwalić ze karmie małego Kacpra piersią i mało dokarmiam bo dopiero teraz musiałam 10 ml mi dać dodatkowo. No i sukces bo udało
    Mi sie dziś ściągnąć 20 ml najwiecej. No i walczymy o wiecej :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Hecate, a nie możesz wypożyczyć ze szpitala elektrycznego laktatora?
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Hecate mysle ze dobrze zainwestowac w elektryczny uzywany chocby, koncowki wymienne mozna dokupic swoje, sterylne, ja pozyczalam dwukrotnie ze szpitala...i wyszlo jesli chodzi o koszt podobnie co laktator
    zobacz sobie na tablica.pl. zlec mezowi czy rodzinie....niech sie tym zajmą
    mysle ze przy dwojce dzieci przyda sie elektryczny...
    ja wlasnie kupuje z tablicy laktator.
    Kochane- dzis udalo mi sie na chwile przystawic corke do piersi po 6 tygodniach przerwy!!, zassała, ale krotko, bylam w siodmym niebie!!! niestety pewno za slabo leci i inaczej niz z butli...
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeNov 20th 2013
     permalink
    Hecate, tutaj masz we Wrocławiu wypożyczalnię laktatorów elektrycznych, z której korzystałam i byłam zadowolona. Widzę, że mają też takie z dwoma końcówkami - to by Ci mogło oszczędzić czas. Zastanów się, może warto wypożyczyć na rozkręcenie laktacji, a potem jak chłopcy już sobie będą radzili to oddasz, a ten, co masz będzie do okazjonalnego odciągania... Dorit ma rację - jest wielka różnica między ręcznym a elektrycznym...
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Kochane jak by była kasa to nie był by problem z wyporzyczeniem. Narazie to ja sie zastanawiam z kąd na pieluchy wziąść. Jakos powoli daje sobie rade. Jak narazie lece i na piersi i na mm, jeśli chodzi o mniejszego z braci odciąga miłe mogę i dodają mu tez mm by sie najadł. A cherbatke laktacyjnego mi uszami wychodzi.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Dorit ogromnie się cieszę :D Trzymam dalej kciuki za Was!
    Moja Córcia przyssie się czasami w nocy jak wcześniej nie ściągnęłam laktatorem i niekiedy w dzień (jak się chce poprzytulać).
    Ale jeśli chodzi o takie konkretne jedzenie to ta jak zwykle - 5 minut i się wścieka. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 21st 2013
     permalink
    Hecate ale pomyśl, że jak nie uda się to będziesz wydawać na mleko modyfikowane...
    Trzymam za Was bardzo mocno kciuki :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Dziewczyny chyba sie strulam albo jelitowka.Jest mi na maksa niebobrze i nie ma szans zebym cos przelknela z jedzenia.Czy karmiac piersia moge pic herbate rumiankowa i mietowa?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    ouelle, jesli wczesniej nie zauwazylas jakies niepokojacych objawow u malucha po ziolkach tych, to spokojnie
    szalwia na pewno dziala blokujaco na produkcje mleka, ale rumianek i mieta jak najbardziej
    polecam colę i smecte- w malych ilosciach nie szkodza

    hecate tzrymam kciuki mocno za was!
    mango dziekuje pieknie za wsparcie.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Dorit dziekuje:wink:
    Juz raz sie strulam na Chorwacji i pilam tam miete z rumiankiem ,malej nic nie bylo.W domu mam samarin bo cos takiego kupilam tutaj w AT i zostala mi jeszcze Bio gaja w tabletkach.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Mięta w dużych ilościach też może zmniejszyć produkcję mleka więc najlepiej na zmianę z rumiankiem. Powodzenia w walce!
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Dorit: mieta jak najbardziej

    a mięta nie zmniejsza produkcji mleka?

    Treść doklejona: 22.11.13 12:57
    ooo właśnie, tak jak napisała czajnik :) Nie zauważyłam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Dzieki dziewczyny.Wypilam jedna mietke i rumianek,pozniej samarin.Zjadlam czysty rosolek i wafelki kukurydziane.Teraz to nie wiem czy jelitowka czy jaki pierun bo kosci bola jak przy goraczce 40 stopni a na termometrze 36.5.Wypilam paracetamol i zyje :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jeszcze dodam, że mięta wcale nie jest taka dobra na bóle brzucha, bo ona pobudza i tak wzmożoną perystaltykę. Raczej powinno się pić gorzką czarną herbatę lub rumianek właśnie.
    Ja przy jelitówce zawsze czuję się jak wypluta i mam wysoką gorączkę.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Faktycznie mieta w duzej ilosci moze dzialac sciagajaco jak szałwia ale zakladam ze jakis duzych ilosci nie bedziesz pic?
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    My dzisiaj byliśmy w przychodni, zważyliśmy Łucję i waży 5020g. Od ostatniego ważenia, 6 tygodni temu, przybiera średnio po 117g/tydzień :sad: Już sama nie wiem co robić, rozwija się dobrze, jest silna, ostatnio bardzo nam urosła na długość... Czy to możliwe, że wszystko idzie we wzrost? Zastanawiam się czy nie odciągać pokarmu i podawać jej dodatkowo raz dziennie łyżeczką...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Bąbelasku norma dla dzieci 3-6 miesięcy jest 119-126gr tygodniowo. A ile ogólnie przybrała? W nocy karmisz?
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    Równo 700g. Ona teraz je często, bo zdarza się nawet 10 razy na dobę, tylko czasami krótko, kilka minut. Jak zaśnie koło 19 to budzi się na jedzenie koło 22-23, 2-3 i 4-5.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    A nie zauważyłaś teraz jakby było mniej mleczka? Może masz kryzys laktacyjny i ona tak często je, bo zwiększa sobie ilość? Tak gdybam..Ja bym jeszcze chwile poczekała, karmiła tak jak dotąd i dopiero za jakieś 2 tyg zważyła (na tej samej wadze).
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 22nd 2013
     permalink
    akirka: A nie zauważyłaś teraz jakby było mniej mleczka?


    To jest możliwe, bo wcześniej piersi miałam aż przepełnione, a teraz są takie bardziej miękkie nawet jak zbliża się karmienie. To będę czekać spokojnie i obserwować :wink: Dzięki akirka :winkkiss:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    Powtórzę się tutaj:
    Czy macie jakiś pomysł na to jak zaktywizować niemowlaka do dłuższego ssania w nocy? Wydaje mi się, że Jaś dlatego tak często się budzi (co 1-1,5h) z głodu, bo za krótko je, possie parę minut i przysypia. Zmiana pieluchy, odbijanie trochę go wybudza, ale gdy go ponownie przystawiam to nie je już tylko ciumka.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    Kinga,Jas zwieksza sobie produkcje mleka. Budzac się częściej w nocy(karmienia nocne powodują zwiększenie laktacji),zapewnai sobie mleczko na dzień :wink:. Samo powinno przejść:)
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    a mnie zaczyna coś kłuć w piersiach, w środku, delikatnie i kilka minut, ale juz mnie to niepokoi. Zeby to nie bylo zapalenie ani grzybica....
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    O prosze a o tym karmieniu nocnym to nie wiedziałam
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    Elyanna, używasz wkładek laktacyjnych jednorazowych? Jeśli tak,to zmien na wielorazowe lub tetre.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 23rd 2013
     permalink
    Montenia, ale on od początku tak często się budzi w nocy.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Melduje sie po przerwie. Trza mi pozytuwnych mysli. Mikolaj wyszedl ze szpitala w poniedzialek. Jest karmiony moim mlekiem z piersi i dokarmiany z butli. Padam na twarz i chyba dlatego targaja mna watpliwosci. W piatek bylismy u dpradczyni. Maly dobieral, pije malo efektywnie. Dostalismy srzykawke dp pomocy. Mam w niej odciagniete 10ml mleka i wpuszczam mlodemu w kacik ust. Troche go oszukuje, motywujac do picia z piersi. Ufam doradczyni i staram sie wykonywac kolejne zadania, by nie myslec. M mniemotywuje i wspiera, ale dopadaja mnie dzis watpliwosci… Maly 10g w dol. Przespalam nocne karmienie. Nie dobudzilam sie. Zrobilam eksperyment. Zwazylam mlodego przed przystawieniem do piersi i po. Wyszlo mi, ze przy ok 25min. ssania, wyciagnal 25 do 30 ml. Nieduzo. Ssie ochoczo,.ale nie wyciaga pokarmu, rzadko lyka. Zalamuje mnie to troche. A z drugiej strony ciesze sie, ze wytrzymuje przy cycu coraz dluzej. Jeszcze dwa dni temu 5min. to juz bylo cos. Cierpliwosci mi trzeba i pozytywnych historii.
    Hecate, mam elektryczny tt i jest ok.
    Dorit, jestes niesamowita. Podziwiam.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeNov 24th 2013 zmieniony
     permalink
    _K_i_n_g_a_: Czy macie jakiś pomysł na to jak zaktywizować niemowlaka do dłuższego ssania w nocy?

    Kingo a w dzien rzadziej je?tylko w nocy tak czesto?
    jakby dzialalo to tak jak pisze montenia nasza doswiadczona mama
    to by było ciekawie-ze dziecko tak samo reguluje sobie produkcje mleka
    a moze Jas sie budzi tez z przyczyn innych, chce sie poprzytulac w nocy, pociumkac?
    takie moje spekulacje tylko...
    doradczyni laktacyjna podala mi 2 sposoby na aktywicaje
    -zdjac 1 warstwe ubranka, ssanie męczy malucha i jak cieplo ubrany to idzie w kimkę szybciej ;P
    - smyrać dosc mocno po bródce, po tej kostce, po wnetrzach dloni
    podkreslala ze to maja byc energiczne ruchy, nie glaskanie, ktore kolysze do snu
    (wydawalo mi sie to nieco brutalne, ale zaakceptowalam, bo krzywdy przeciez dziecku nie robi to;),
    ale ewidentnie jak dziecko siega popiers by sie uspokoic to dalabym spokoj
    moze on z niepokoju sie budzi, czy brzuszka?

    Nano-witaj kochana!! Super ze Miki coraz dluzej ssie, nie poddawaj sie
    choc wyobrazam sobie ze jestes mega zmeczona po tych przezyciach
    ekperyment rozumiem, ale sprobuj sie nie wkręcac- jakbym mogla
    to bym schowała Tobie te wagę :tongue:
    cieszcie sie karmieniem dziewczyny i chlopaki-kazdego dnia na pewno bedzie lepiej, plus ten patent ze strzykawką-fajny!
    Mikołajek bedzie coraz silniejszy i bedzie mial wiecej sily do ssania
    a jakim mleczkiem dokarmiacie? z medeli? Trzymam mocno kciuki!
    Mangoo- zapisuje sie do Twojej grupy wsparcia mam karmiacych inaczej ;)
    ten system sns ktory sprzedajesz rozumiem nie sprawdzil sie u Was?
    piszesz ze corcia je tylko 5 min, to rozumiem ze dokarmiasz nadal swoim mlekiem sciagnietym
    z butelki?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 24th 2013
     permalink
    Dorit w ciągu dnia podaję jej zwykle od razu butelkę, zwłaszcza jeśli wcześniej ściagałam pokarm - nie drażnię lwa. Ale czasami M. zachce cycusia, przytula się, wtedy jej daję (jeśli wcześniej nie ściągałam pokarmu) i po kilku minutach jak zaczyna się denerwować daję butelkę, czasami sam cycuś jej wystarczy.
    W nocy z reguły cycek - bez butli się obchodzi.

    Co do SNS to ostatecznie nie próbowałam gdyż przemyślałam sprawę i na logikę - moja M. nie ma kłopotu z nieefektywnym ssaniem, był kłopot z jej nerwowym zachowaniem przy cycku z powodu tego, że po 5 minutach wolniej pokarm leciał. Dotarło do mnie że pewnie nigdy nie zeszłybyśmy z tego SNS bo jakbym jej odcięła dopływ z systemu to by się pewnie zaczęła wkurzać.

    Nano i tu oficjalnie - powodzenia, trzymamy za Was kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeNov 24th 2013 zmieniony
     permalink
    A takie tam - moze komus sie przyda :-)
    brastfeeding
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 24th 2013
     permalink
    Dorit, tak, w dzień je rzadziej. Pierwszy sen po wieczornym karmieniu trwa zazwyczaj dłużej, a potem już śpi godzinę z minutami. Smyranie po bródce nie działa na mój egzemplarz :wink: Niepokój i ból raczej wykluczam, bo budzi się spokojny.

    Treść doklejona: 24.11.13 10:13
    Nana, super, że już w domku jesteście, powodzenia i wytrwałości!
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeNov 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Z tą bródką u nas zadziałało, ale faktycznie nie smyranie ale taki ruch jakbyśmy motywowały dziecko do gryzienia. Działa :)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeNov 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Mlody jest tylko na moim mleku i to jest chyba jeszcze bardziej wkurzajace. Pokarmu mam bardzo duzo, a synek nie pije:devil:
    Podobno w terminie porodu wczesniaki zaczynaja sie zachowywac jak noworodki i porzucaja suselkowate spanie na rzecz innych aktywnosci. Juz nieduzo czasu zostalo, bo Mikolaj mial sie urodzic 6.12.wg OM:wink:
    No to pogadalam sobie:cool: Przepraszam, ale musialam sie uzewnetrznic.
    Moze sns faktycznie jest dla nas. We wtorek zapytam doradczynie.

    Treść doklejona: 24.11.13 12:44
    Dorit, czytam o Twoich chwilach z mala przy piersi. Chyba wiem, co czulas. Nigdy nie zapomne, jak maly zassal pierwszy raz. Niby taka zwyczajna rzecz...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 24th 2013
     permalink
    Dziewczyny u mnie nie byla jelitowka tylko wszystko przez opryszczke ktora wyszla w sobote.Dzisiaj jest juz dobrze tylko w miejsscu opryszczki boli niesamowicie.Nigdy tak nie mialam i przez mysl mi nawet nie przeszlo ze to moze byc przez ten okropny wirus .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny ja Z takim nietypowym pytaniem. Slyszalyscie może że karmi pobudza laktacje??? Wyczytałam to na jednym z forów na ten temat i wierzyć mi sie noe chce. Ale jak by pomogło to choć go nie nawidze to bym piła, bo mam dwójkę maluchów do wykarmienia. Jedzą coraz wiecej a ja stoję w miejscu z ilością pokarmu
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Na laktacje dobrze działa kawa inka(niekoniecznie z mlekiem) i picie wody,zup itp. Karmi zawiera slod jęczmienny. I najważniejsze przystawianie, jak nie bedza regularnie(na zadanie!) przystawiane dzieci,to chocbys pila niew eim co to itak mleka nie będzie. Żeby wyprodukowala się odpowiednia ilość mleka,wystarczajaca dla dzieci trzeba je po prostu przystawiać do piersi.
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    ja mam pytanie odnośnie przygotowywania np. kaszki na moim mleku - jak to zrobić? można przegotować, czy lepiej np. kaszę zgotować na wodzie i dodać mleko?
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Tulipani, podgrzewac mleka mamy nie można bo temperatura niszczy cenne składniki.
    Kupujesz kaszke bezmleczna , ja mam holle (bez dodatków i cukru) , są różne rodzaje. Z polskich jest nestle zdrowy brzuszek 8 zbóż .
    I do mleczka , ja jeszcze wstawiam je do kąpieli wodnej (max 50 st.), dosypujesz kaszke wg przepisu i już.
    Kasia je uwielbia. Potem możesz dorzucac owoce.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    dzięki! czyli tylko takie błyskawiczne się nadają
    a kaszę manną da się czy tylko na wodzie? bo manną trzeba przegotować, prawda?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 25th 2013 zmieniony
     permalink
    Mamakasi chyba miałaś na myśli, że mleka mamy gotować nie można? Bo jeśli podgrzeje do temp. 50st. to chyba się nic nie stanie? Ja właśnie tak robię, że podgrzewam moje mleko do ok.50st i dosypuję kaszkę (mam Holle).
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    No, tak tak, w sensie gotować, bo tak zrozumiałam tulipani . Ja też lekko podgrzewam
    Manne tylko na wodzie. A tak to blyskawiczne .
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    hej kobietki! mam problem a w sumie to wątpliwości. Od 3 dni mam plamienia takie różowe, delikatne, jest tego odrobinkę, ciut ciut ale jest:(. Jestem 2 miesiące 11 dni po porodzie i karmię wyłącznie piersią. Czy to już jest okres? Nie ukrywam, że jestem zaskoczona tym plamieniem, bo niedawno byłam u ginekologa który mówił, że nie zapowiada się by w najbliższym czasie miała zawitać miesiączka.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Dziewczyny, kiedy mogę zmienić stanik do karmienia z bawełnianego na taki usztywaniany?
    Nie ukrywam, że cyc u mnie pokaźny i ten stanik bawełniany to jakaś tragedia dla mnie jest :confused:

    I jeszcze mam pytanie, ile mleka powinnam odciągnąć jak jednego dnia tata z Anielinką zostanie na ok 3-4 godziny?
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Salinos, a ja z tym samym pytaniem przed chwilą na rozpakowanych byłam :wink: Ja dzisiaj zauważyłam jakieś różowawe plamki i też się zastanawiam czy to nie okres i czy nie za wcześnie.
    Aha, a gdyby to był okres to czy smak mleka się zmienia? Bo od dwóch dni mam sajgon przy karmieniu.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Onekiss, możesz zmienić,ale do snu radziłabym mieć miekki(ja do dzisiaj do snu miękkie używam),bo jest ryzyko ucisku i zastoju-niestety doswiadczylam. Nie polecam z drutami spac:wink:

    Treść doklejona: 25.11.13 20:59
    Babelasek,moze zmieniac się smak mleka. I może to być okres,ale nie musi.
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Dzięki Monteniu :smile:
    Mam nadzieję, że to jeszcze nie okres :wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 25th 2013
     permalink
    Bąbelasek, Salinos, ja miałam pierwsze krwawienie 2,5 miesiąca po porodzie, karmiąc wyłącznie piersią (ale już nie "ekologicznie", bo mała zaczęła jeść krócej niż 100 minut na dobę). Nie mam pewności, czy to była miesiączka, bo wyrywkowo jeszcze mierzyłam temperaturę. Jednak po miesiącu miałam następne krwawienie, a po kolejnym to już na 100% była @ :) Wyłączne karmienie nie "zabezpiecza" przed miesiączką. Choć oczywiście znam osoby, które i przez rok nie mają okresu, albo i dłużej.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.