Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Dziewczyny orientujecie sie czy w czasie kp można zażywać stoperan albo cos podobnego?

    Monteniu wiadomo cos kiedy koszulki przyjda?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Dziewczyny, nie wiem co robić - Skrzat nie chce jeść z jednej piersi. Jest wycie, krzyk, odwracanie łepetyny i histeria, że głowa mała. Z drugiego je bez problemów, ale żeby było śmieszniej to z tego pierwszego je bez problemów w nocy i czasem w dzień też - kompletnie nie mam pojęcia od czego zależą te momenty, kiedy nie chce. Podstawiam drugi - je. Ale w ten sposób gromadzi mi się mleko i mam cycek jak skała. Nie wiem już co robić, próbowałam przystawiać inaczej, a nawet kłaść się tak, żeby myślał, że to ten drugi - nic, histeria i odmowa piersi :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Frag mój tak miała z prawą piersią na początku, po pierwsze ta pierś była większa i sutek też, po drugiej w niej było dużo mleka i była często twarda i przez to mniej plastyczna i nie umiał złapać tego sutka i chyba jeszcze kanaliki nie były takie drożne jak w lewej, u nas poskutkowało odciągnięcie lekkie laktatorem by nie było kamienia i przykładanie ciepłych okładów w czasie karmienia, tak że rozszerzały się i mleko lepiej leciało i też czasem tak było że jadł bez problemów a czasem cyrk
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Tylko on tę pierś łapie - nawet jak już jest rozmiarów piłki... Takie akcje z odrzucaniem ma ze 2-3 razy dziennie i kompletnie nie wiem dlaczego - teraz pierś była miękka, a on krzyczy, wrzeszczy - nawet nie próbował jej złapać, tak jakby sam zapach czy coś go odrzucało. Myślałam, że może go boli coś jak na tym boczku leży, ale odwróciłam go na drugi bok i robiłam akrobacje, żeby wydawało mu się, że to drugą pierś (tę bezproblemową) dostaje - i co? Podkładam pierś pod nos, a on w krzyk, wygina się i histeria :((((

    Treść doklejona: 30.12.13 14:25
    Zrobiłam jeszcze jedną akrobację i "wiszę" nad nim - złapał i je!!! Podejrzewam, że coś go może na tym prawym boczku boleć :(( Cholera jasna no :(((( Dobrze, że je, ale niedobrze, że boli... Tylko nie rozumiem, dlaczego raz łapie, a raz nie...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Mój Adaś od 3 dni maruda niesamowita! Jak ma iść spać to krzyczy w nieboglosy.. a przy piersi je, wypluwa, płacze znów łapie i tak w koło... kopie nogami w oparcie od fotela... juz nie wiem co mu.. macie jakieś pomysły ? Nie jem nic nowego, on robi kupkę, pierdy idą.. szybciej miał stan podgorączkowy ale od 2 dni spokój...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Asiulku, a to nie czas na skok?
    Frag, mój też tak miał jakiś czas temu z lewą piersią, mam w niej mniej kanalików i mniej pokarmu, więc leci wolniej niż z prawej, samo przeszło.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Asiulka ja też myślę, ze Adaś ma skok rozwojowy. Moja zachowywała sie niemal identycznie.
    Frag Dominika tez czasem am takie akcje. Tylko ou mnie to jest kwestia tego, ze czasem karmie ją z dwóch piersi no i potem z tej drugiej nie chce jeść. Myslę, sobie, że wtedy jest najedzona. A jesli to nie to, to może pozycja w której karmisz Skrzcika jest niewygodna? Też czasem wisiałam nad Młodą co by troche podjadła, ale my bardziej sie tym umęczymy aniżeli nasze dzieci się najedzą.

    Treść doklejona: 30.12.13 17:28
    Frag albo pionizuj Małego do odbicia i zobacz czy to nie to.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    Eveke, napisałam do producenta,zboaczymy co odpowie. Ale mysle,ze już wyslal, bo miał zrobione. Mialy być wyslane priorytetem. Mam nadzieje,ze jutro dojda,bo już się nie mogę doczekać:)
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    No tak. Byłoby co na imprezkę sylwestrową założyć :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    hahaha Nana dowcipnisiu :cool::tongue:

    Treść doklejona: 30.12.13 18:41
    ja bede miała kreacje bardzo modną,bo haftowaną :cool: Kamila jest w tym mistrzem :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    No też tak myślę, że to moze skok ale nigdy go tak nie przechodził i się doszukuje...
    Już chodzimy na spacer żeby zasnął bo w wózku raz raz i spi a tak to płacze że aż mi łzy napływają... oczy zamknięte, a krzyczy i łzy lecą...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    salinos: A jesli to nie to, to może pozycja w której karmisz Skrzcika jest niewygodna? Też czasem wisiałam nad Młodą co by troche podjadła, ale my bardziej sie tym umęczymy aniżeli nasze dzieci się najedzą.

    Treść doklejona: 30.12.13 17:28
    Frag albo pionizuj Małego do odbicia i zobacz czy to nie to.


    Salinos, tylko nie ma co odbijać, bo ja się kładę obok małego raz po jednej, raz po drugiej stronie i czasem mu coś nie pasuje (np. teraz bez problemu zjadł, a wcześniej nie) w tej jednej piersi - zanim jeszcze w ogóle złapie sutek to zaczyna krzyczeć i odwracać główkę... Jakby to był zapach to nie pasowałaby mu przecież i druga pierś...
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    The_Fragile u mnie Lusia od początku nie tolerowała lewej piersi, były takie cyrki jak u Ciebie. Jeśli udało mi się ją przystawić to tylko spod pachy. Mimo tych histerii przystawiałam do tej lewej piersi, a przynajmniej próbowałam. Tak walczyłyśmy dobre 2 miesiące, później nagle przeszło i teraz obie piersi są ok:wink:
    U mnie to było od początku, a u Ciebie dopiero co, więc możliwe, że jest jakiś powód, ale może samo przejdzie tak jak u nas.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 30th 2013
     permalink
    salinos: Frag albo pionizuj Małego do odbicia i zobacz czy to nie to.
    --

    No właśnie u nas jest tak, że jak młody je jedną pierś a potem zaczyna drugą i nagle puszcza i łapie i widzę że coś mu ewidentnie dolega, to biorę go do odbicia, ładnie beknie jak chłopisko i może jeść nadal, chyba mu ten pęcherzyk w przełyku czasem przeszkadza
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Moja miała fazy szarpania z cycem. Az pewnego dnia odlozylam do łóżeczka i okazalo się ze chce spać. Ze zmęczenia i czasem wina pęcherzyka.
    Dziewczyny a pijecie kawę? Dzisiaj taka pogoda ze padam ze zmęczenia. Ale marzy mi się kawa. Masakra:cry:
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Mam gdzies info od doradcy laktacyjnego o kontrowersyjnych napojach m.in. Można spokojnie wypić 1-2 kawy dziennie. W każdym razie pije bez wyrzutów sumienia :)

    Treść doklejona: 31.12.13 14:22
    Mój mały też marudzi przy piersi wieczorem. Chyba po prostu odreagowuje cały dzień. Mleko leci a on puszcza pierś i kwili, kręci się, po czym znów wtula się w piers, pije i śpi.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Dziękuję nana. Lepiej rozpuszczalna? Tak po południu boje się że po wypiciu mała nie będzie dobrze spala. Pijesz o tej porze?
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    ja piję zbożową, innej nie lubię :) u nas też są cyrki wieczorne :) płacz, krzyk. Czasem naprawdę juz nie wiem co jest Młodej. Może taki okres rozwoju.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Pije jedna rozpuszczalna rano i jedna sypana po obiedzie. Podobno sypana jest zdrowsza.
    Nie zauważyłam, by mały nie mógł przez to spać.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Salinos u nas cyrki całe dnie.. mąż w Olsztynie, ja w domu, rodzice w pracy i autentycznie padam z sił. ..
    Ale przy tych cyrkach Mały całkowicie odrzucił kapturek chociaż :d
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Bonim rozpuszczalna mnie zdrowa niż ta z ekspresu, ale za to bardziej zdrowa niż taka fuszasta, ja piję dwie kawki dziennie latte i młodemu nic nie jest, teraz jak mam dietę bez laktozy, to mam mleko z almy bez laktozy i kozi ser bez laktozy też dostałam :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Ja wolę sypana. Kupuje Tchibo świeżo mielona. Pycha.
    Nana a dzidziol nie śpi gorzej po kawie?

    Treść doklejona: 31.12.13 15:37
    Kachaw moja mała od początku jak napije się mleka lub innego napialu to odrazu puszcza pawie i to mega pod cisnieniem. Czasem zjem kozi ser. Niestety o mleku moge zapomnieć. A czy to z almy nie działa alergizujaco?
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Właśnie mię zauważyam, by były jakiekolwiek kłopoty. Pije od wyjścia że szpitala, więc porównania za bardzo nie mam. Są dni, kiedy kawy nię pijam, ale nie zauważyłam różnicy.
    --
    •  
      CommentAuthormigotynka
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Hej kochane,

    przede wszystkim chciałabym Wam wszystkim życzyć wystrzałowej zabawy dzisiejszej nocy:surfing::surfing::boogie:
    A w Nowym Roku, samych szczęśliwych i wspaniałych dni, zdróóóóóówka i miłości. Aby wszystkie Wasze marzenia się spełniły !
    No i wszystkim mamom życzę, cycków mlekiem napełnionych aż do pełnoletności ssaków naszych:crazy::crazy:
    Wspaniałych chwil spędzonych z naszymi bobasami i wiele wiele radości :jumping:
    Wszytskiego najlepszego w 2014!!!

    A u nas chorujemy, jeszcze nie wiem na co, ale Nisia ma gorączkę od wczoraj i wlasnie czekamy w domku na lekarza.
    Nie śpi, jest niespokojna i marudna, dzisiaj zasnęła o 3.30 i spała do 8 z pobudkami co pół godzinki na cyca. Bida moja kochana...
    Ja kaszlę jak gruźliczka i co Berenika zaśnie, to ją budzę:(:(


    A kawę piję, taką z ekspresu, swieżo zmieloną, jedna rano a druga przed południem.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Dziękuję wszystkim za porady ;) oczywiście muszę się oswoić z myślą że wypije kawę. Ostrożnie podchodzę do tego co jem i piję.

    Wszystkim mamusią życzę wspaniałego 2014 r

    Treść doklejona: 31.12.13 16:44
    Migotlo współczuję chorób. Zdrówka
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Ja też kawkę piję. Nie zauważyłam różnicy w spaniu Małej. Noooo od 2 dni jest bardziej aktywna w dzień, nie przesypia tak dnia jak jeszcze tydzień temu, ale nie wiążę tego z kawą, bo piłam ją już po wyjściu ze szpitala i spała nam ładnie. Praktycznie dziecka nie mieliśmy :) tfuuuu tfuuu, spokojna, grzeczna. Kupa, siku, sen, jeść i tak w kółko. Teraz się zmieniło, ale stawiam raczej na rozwój Małej i rozpoczęcie bardziej aktywnego trybu życia :P

    A co do wiercenia się przy piersi, kręcenia, prężenia, to u mnie też się to pojawia, ale po jakiś 10-15 minutach intensywnego ssania. I ja myślę podobnie jak Kinga napisała, że po prostu po tym czasie mleko słabiej leci, bardziej się musi naprawcować, a że głodna bardzo (bo jest Malym Naszym Głodem) to się irytuje. I sama nie wie czego chce. Bo najpierw brodawkę wypluwa, pręzy się, odpycha rączkami, żeby zaraz przyssać się bardzo mocno i zachłannie ciągnąć.

    Fragilku dobrze, że znalazłaś pozycję, w której Mały przysysa się i ssie.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    bonim ja nie mogę teraz nabiału, bo młody miał wysypkę, więc kupuję mleko bez laktozy,
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    to musze spróbowac bez laktozy,moze po tym nie bedzie pawikow?
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Nana o jakich jeszcze kontrowersyjnych napojach pisał doradca?
    A kawę tez pije,a raczej napój kawowy-lyzeczka rozpuszczalnej,dwie cukru i trzy lyzeczki smietanki :wink:
    --
  1.  permalink
    Bonimku ja też piję kawkę, oczywiście moja ulubiona to sypana.
    Piję dwie dziennie i nie zauważyłam by mały gorzej spał :wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeDec 31st 2013
     permalink
    Asiulka trzymajcie się dzielnie!! Dasz radę, choc samej wiem, ze jest mega ciężko przy niespokojnym dziecku.

    Migotko dużo zdrówka Wam życzę!!

    Wszystkim zaglądającym na ten wątek mleczarni w cyckach :))))))) i zero kłopotów laktacyjnych:wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    Witam w nowym roku


    Super biedronko. Kolejne potwierdzenie. Może w końcu się odwaze. Dobrze że wczoraj nie pilam bo mała wyjatkowo późno poszla spać. Nie jak zwykle o 20 a o 22. Gdybym wypila kawę to na nią zwalilabym winę.
    Mam pytanko. Od paru dni czuje mówienie w lydkach. Skurczy nie mam ale myślę że to może być niedobór magnezu. Kupiłam femibion natal 2 który brałam w ciąży bo jest dla matek karmiących. Ale zastanawiam się czy mogę brać magnez. Macie takie mówienia w lydkach?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    Mozna brac magnez z b6.
    Ja kawy pije 2 od samego poczatku. Rozpuszczalna z mlekiem.
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    Dziękuję montenia. Mam magnez z okresu ciąży to sobie zapodam. Kawkę też:bigsmile: oby mała nie odczula kawusi:cool:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    Witam się w Nowym Roku i życzę Wam zdrowia i pomyślności i wytrwałości w karmieniu i jak najmniej durnych rad naszych kochanych babć, mam i teściowych :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    Ja również piłam kawę karmiąc Nadię i absolutnie nie zauważyłam, by się coś po niej działo. Jak nie spała w dzień. tak nie spała dalej :tooth:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    A ja przywitałam Nowy Rok z córeczką w ramionach. O 23 56 obudziła się na cycusia:) Cudowne uczucie. A ostatnio Niunia śmieje się na widok cycusia na głos. Jak przerywa jedzenie to palcem wskazującym dotyka sutka, patrzy mi w oczy i mówi baby baby po angielsku oczywiście; )
    Dziewczyny Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku. Przede wszystkim duuuźo mleka;)
    --
    •  
      CommentAuthorkoalka
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, dziekuję za wsparcie, mleko jest i nawet wrecz samo leci
    ja tez podobnie jak cytrynka powitałam Nowy Rok z Madzią przy piersi, a dzis zaliczyliśmy pierwszy spacerek :)
    pozdrawiam i mimo ze siedze cicho to czytam intensywnie porady :)
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    Ja tez siedzę cicho i podczutuje :-)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    cytrynka251: O 23 56 obudziła się na cycusia:)

    Mój obudził się dokładnie o tej samej porze. Widać dzieci chciały wznieść toast i opić Nowy Rok :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    mój przespał wystrzały petard, weszłam tylko do pokoju, dałam mu buziaka w czółko i życzyłam mu zawsze pełnych mleka cycusi - bo tak sobie myślałam czego by pragnął mój syn
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 1st 2014
     permalink
    Wypilam kawę i nie mogę spać:shocked: pół filizanki i dostalam kopa. No ale nie pilam prawie 3 miesiące
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    O jak ja bym chciała, żeby kawa tak na mnie działała :wink: Po kawie mi się świetnie śpi :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    Ja po prostu ubóstwiam kawę. Wzięłam się na sposób i kupiłam sobie Ricore. Kupuję też bezkofeinowe kawy w Pożegnaniu z Afryką. Miodzio :))) Czasami jak padam na pyszczek to piję filiżankę normalnej. W zasadzie ostatnio często mi się to zdarza :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    Mk28dni: kupiłam sobie Ricore

    Pomieszaj sobie kawę rozpuszczalną ze zbożową i będziesz miała ten sam efekt. Tylko że trzy razy tańszy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 2nd 2014
     permalink
    moja też chciała powitać Nowy Rok 2014:)))))))) cała noc balowała Księżniczka :))))))))))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink


    :devil:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    a ja jestem chora, mam katar, boli mnie gardło i zimno mi, biorę tamtum verde, piję len i zrobię sobie na noc inhalację z soli fizjolog, co jeszcze można stosować przy kp na przeziębienie, od razu dodam że nie mogę cytryny, miodu i czosnku bo lekarz nie pozwolił po tej wysypce u Dominika mam dosyć okrojoną dietę
    A rutinoscorbin mogę brać i gdyby była gorączka to lepiej apap czy nurofen??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    Nurofen lepszy,bo przeciwzapalnie działa. Rutinoscorbin możesz,witamine c 1000mg,herbate z lipy i malinową,czosnek bym sprobowala,bo raczej nie od czosnku wysypka. Cytryny i miod silny alergen,ale czosnek,chociaz troszkę bym wziela. Kup prenalen lub prenatal grip care one wzmacniają organizm. I postaraj się wygrzać,wez herbate z lipy i malin wypij i do wyrka.
    Stopy możesz nasmarować pulmexem,vapo rub lu nasmarować oliwa/olejem z czosnkiem -do lyzki oliwy dodaj wycisniety czosnek,poczekac 5-10 minut,przecedzic,nasmarowac spody stop,zalozyc skarpety i do lozka. Blyskawicznie rozchodzi się po organizmie.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJan 3rd 2014
     permalink
    Monti aż se skopiuje i wkleje w notatnik.skąd ty to wszystko wiesz?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.