Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 31st 2014 zmieniony
     permalink
    Salinos,raczej zatkany kanalik mleczny. Przystaw malutka tak,zeby broda była od strony tej kropki.
    Dzasi,sprobuj małego przystawić spod prawej pachy do prawej piersi,bedzie wtedy ustawiony jak do lewej. Po kilku dniach,jak uszko się zaleczy i nie będzie Mu sprawiać bolu,to powinien już zacząć jesc normalnie z prawej piersi także.
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    montenia: Salinos,raczej zatkany kanalik mleczny. Przystaw malutka tak,zeby broda była od strony tej kropki.

    ufffffffffffffffff, dzięki Monteniu!! Trochę się nagimnastykujemy, bo ta kropka jest u góry.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Salinos, jak nie da rady,to niech nosek będzie przy kropce. I olej pij,szybciej zejdzie. Jakby się piers zrobila twarda,czy zaczerwieniona to od razu ibuprom weź,zeby sobie nie narobić czegos.
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Elyanna: Jak wy sobie radzicie z tymi wielorazówkami?


    Elyanna - moje piersi też raczej z tych nienormalnych, bo przez 8 miesięcy karmienia ciągle z drugiej leci pod ciśnieniem;) Ja od początku po prostu przykładam do drugiej piersi pieluchę tetrową i sobie w nią mleczko kapie. Jednorazówki musiałabym zmieniać co chwilę (też używam Johnsona np. na wyjścia)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Wiecie co, ja to chyba dziwna jestem, mi nic nie wycieka... Wkładki leżą, użyłam może ze 3 od początku, ale w sumie to tak na wyrost. Może ja mam słabe kanaliki i przez to mi tak kiepsko idzie z laktatorem... Mała przybiera jak szalona, więc mleko jest.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Jaki olej Monteniu? Właśnie nakarmiłam ją na leżąco, tak że nosek miała nad kropką. Po karmieniu pierś flak ale kropka nadal jest. Kłuje mnie w tej piersi.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Mk masz po prostu szczelne suty :clap: ja też nie używam na co dzień wkładek i tylko czasem nawet nie przy bardzo pełnych piersiach jak z jednej je z drugiej leci a innym razem nie leci. Jak wychodzę gdzieś na dłużej to na wszelki wypadek wkładam wkładki a tak nie używam w nocy jak mam mega piersi pełne to jak jedną karmię to na drugą kładę sobie pieluszkę terową, ale rzadko kiedy cieknie

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 31.01.14 23:35</span>
    Salinos może być każdy olej jadalny, rzepakowy, z oliwek lub lniany ja piję olej ryżowy, bo jego używam też do smażenia i sałatek
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    A ja się zastanawiam kiedy odstawie wkladki bo używam non stop. Wczoraj zaszalalam i chciałam spędzić noc bez stanika i efekt byl taki ze koszula, przescieradlo i koc zalane i do prania:devil: cycki mi przeciekaja. Ale nie zawsze. Akurat tej nocy mialam taki nawal ze musiałam małą budzic bo mi cyc pekal w szwach:wink:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Bonim ja przez cały okres karmienia musiałam nosić jeszcze dwa miesiące po zakończeniu.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny (te które karmią po raz drugi :)) Ile czasu po odstawieniu dziecka zmalały wam piersi? wybieram się na ślub za parę miesięcy i wczoraj stwierdziłam że nie mieszczę w piersiach w połowie ciuchów, o wszelkich sukienkach mogę zapomnieć.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Czerwinka to mialas super mleczarnie
    Mk nie pamiętam. Mk ile Twoja mala przybiera na cycu. Ile cm i g
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    MK - Ja uzywam caly czas wkladek laktacyjnych (z tetry poszylam). Ale u mniej mleko juz nie tryska tak samo z siebie, nawet nie wiem czy chocby kropelka wyleciala. Nawet jak sie kapie i pomysle o Maksiu i czuje jak mi mleko naplywa, to tez nawet kropla sie nie pojawia na sutku. Ale nosze wkladki i spie w staniku, bo inaczej to mnie strasznie bola sutki. Chyba przyzwyczaily sie do wkladek. A mleka mam duuuuuzo. I jak czasem sobie sciagam( np do kaszki) to leci jak normalnie przy dojeniu krowy. A sciagam tylko recznie. 50 ml to w 10 minut ogarniam :)
    -- ,
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Mnie zmalały około 8 miesiąca laktacji. Nie napełniają się już prawie w ogóle, noszę staniki sprzed ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    A ja mam caly czas 2 rozmiary wieksze piersi i mam nadzieje, ze tak zostana:tooth:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Dżasti, zazdroszczę tej współpracy z laktatorem.
    Ja marzę by mi zmalały, są ogromne. Jak arbuzy, Jestem niska i nie podoba mi się ta wielkość. Muszę nosić większe ubrania bo w moje stare nie mieszczę się na wysokości piersi. czasami wcale to nie wygląda fajnie. Chcę swoje stare cycki buuuuu !
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Mk, nie martw się, zmaleją. Mi zmalały ok 6,7 mca karmienia, ale dalej nie mieszcze się w swoje rzeczy (te bardziej obcisle ) na wysokości piersi.

    Co do wkladek też sobie kupiłam wielo , takie z PUL i bambusem i jestem średnio zadowolona. Faktycznie są mokrawe ale co gorsza są dość widoczne pod ubraniem . Piersi mi notorycznie przeciekaja więc chyba zostanę przy jednorazowkach .
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    W czerwcu idę na ślub, czyli mogę zapomnieć że wejdę w moją ulubioną kieckę. Ja cię..... :(
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Mk, też Cię nie pocieszę - podobnie jak u dziewczyn, chyba po 8 miesiącu :((
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Dziewczyny czy mogę wziąć węgiel lekarski na zatrucie żołądkowe.
    Bo rozumiem, że karmić normalnie mogę, nie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Manga,mozesz chyba bo on się nie wchłania. Smecte możesz,herbatki rumianek,miete,melise. Orsalit sobie możesz popijać,jesli wymiotujesz lub biegunka silna.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Dziękuję :)
    Smectę mam i węgiel to podziałam z tym.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Fragile 8 miesięcy od odstawienia czy ogólnie w 8 mcu?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    A ja teraz uwielbiam swoje piersi, cieszę się nimi póki mogę, bo wiem że jak zakończę karmienie to nie wiem czy będzie sens zakładać stanik, po córce zmalały mi i nie są już takie jędrne jak kiedyś, teraz obawiam się że będą jeszcze bardziej plaskate. Z jabłek sprzed ciżzy zrobiły się gruszki a teraz boję się żę będą dwa woreczki.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Mk28dni: ogólnie w 8 mcu?

    w 8 miesiacu - Krasnal juz wtedy sporo normalnego jedzenia jadl, a piersi troche zmalaly...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Mk, jest jeszcze 1 opcja. Nie musisz nosić za dużych ubrań, ale możesz je odpowiednio dopasować do wielkości biustu.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Mk - ja nie mam laktatora. Raczkami swoimi sciagam. Na prawde idzie mi to szybko.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Amazonka, piękne te ciuszki ale zacznę chyba od poszerzania w biuście tego co się da :)

    Treść doklejona: 01.02.14 13:19
    Dżasti, teraz to zazdroszczę jeszcze bardziej :))
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Hej dziewczyny, na wstępie dziękuję za pomoc odnośnie zatkanego kanalika. Jeszcze jest chyba zatkany ( bo biała kropka nadal jest) ale mnie nic już nie kłuje. Buziolki dla Was za to!!
    nie wiem gdzie mogłabym zadać to pytanie. Na ostatniej wizycie szczepiennej pediatra powiedziała, żebym wprowadziła gluten po 5 miesiącu ale przed ukończeniem 6. Wiecie tak czy siak to ma się nijak do wyłącznego kp przez pierwszych 6 miesięcy. Ciekawa jestem jak wy sobie z tym poradziłyście?

    Treść doklejona: 01.02.14 23:17
    p.s. dzisiaj teściu się mnie zapytał kiedy będę rozszerzać Dominice dietę, ja na to, że za miesiąc a potem doprecyzowałam, że od 15 marca, na co on wielkie oczy ale nic nie powiedział. Wtrąciła się teściowa, że najpierw trzeba dać jabłko, potem przecierki i zupki jarzynowe... ja na to: " tak, tak" i koniec było tematu. Nie mam siły ich wtajemniczać w zasady BLW póki co, bo wiem, że znowu będa gadać co to ja ZNOWU wymyśliłam.:bigsmile:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Salinos,ja dawałam po ukończonym 6 m-cu. Gluten ma być wprowadzony pod oslona mleka matki:wink:
    Będę w poniedziałek rozmawiala z moja pania doradczynią,to się zapytam jeszcze :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    i na koniec tekst teściowej: "zobaczysz, ze jak Dominika zacznie normalnie jeść to będzie lepiej spała". Udałam, ze nie słysze, bo to mi wychodzi najłatwiej!

    Treść doklejona: 01.02.14 23:21
    montenia: Salinos,ja dawałam po ukończonym 6 m-cu. Gluten ma być wprowadzony pod oslona mleka matki:wink:
    Będę w poniedziałek rozmawiala z moja pania doradczynią,to się zapytam jeszcze


    Będę Ci bardzo wdzięczna. Ja nie wyobrażam sobie dać jej gluten wcześniej niż po ukończeniu 6 mca :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Salinos, tu z tesciowa się nie zgodze :wink:
    Moja 2.5 letnia corka budzi się co noc 2-3 razy(czasem tylko jedna pobudka,ale to tak raz na m-c :cool:). Starsza zresztą tez :wink:
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Ja z tym gluten to chyba z tonę przeczytałam rzeczy i zaczęłam go wprowadzać jak Maksiu miał 4 i pół m-ca. Żeby był właśnie pod osłoną mleka matki i żeby w tym czasie nie rozszerzać diety o inne pokarmy, bo wtedy nie wiedziałabym czy uczula gluten czy inne pokarmy. I jestem z tego wyboru bardzo zadowolona. Ściągałam sobie odrobinę mleka, dodawałam poł łyżeczki kaszki pszenicznej holle i dawałam łyżeczką przed mlekiem. Później już nie ściągałam mleka, tylko rozrabiałam z wodą, dawałam łyżeczką (taka gęsta była) i później pierś. I zaczęłam rozszerzać dietę pojedynczo dodawać warzywa, więc wiedziałam co nowego wprowadziłam i jak na to Maks reaguje. I na przykład nie mogę mu dawać surowych jabłek - tylko gotowane. Gluten nie uczulił, więc teraz już mu mogę dawać produkty z pszenicą.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie dwa d ni temu wysoko na piersi zauważyłam czerwoną plamkę, ale jest to tak wysoko, centymetr od mostka i teraz mam pytanie czy to zatkany kanalik ?? nie boli mnie to jak naciskam, piję olej 3 razy dziennie co z tym zrobić??
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Salinos ja gluten będę wprowadzać jak Lusia skończy 6 miesięcy, tak jak Montenia pisała ważne jest to żeby wprowadzić pod osłoną mleka matki, codziennie przez 2 miesiące. Co do komentarzy o spaniu po rozszerzeniu diety mnie ostatnio kuzyn uświadamiał, że mała będzie lepiej spała jak wprowadzimy przeciery i zupki, bo on z żoną swojemu synkowi już dawno podawali... Krótko powiedziałam jak my będziemy robić, nic nie komentowała, ale pewnie już pół rodziny dyskutuje na nasz temat, że mamy dziwne metody (na szczęście nie wspomniałam o BLW :wink:)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    bąbelasek: ale pewnie już pół rodziny dyskutuje na nasz temat, że mamy dziwne metody (na szczęście nie wspomniałam o BLW


    hehe tak samo zrobiłam :) o BLW nic a nic nie wspomniałam, bo po co mają się denerwować? ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    salinos: o BLW nic a nic nie wspomniałam, bo po co mają się denerwować


    ja raz wspomnialam jakies ciotce, ze powaznie sie nad BLW zastanawiam, wymowna cisza i jej mina byly bezcenne :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Kachaw, zatkany kanalik to na sutku może być,centralnie na pycelku:wink:
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    czyli to u mnie to nic takiego ??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Kachaw, ale to jest w ogole na piersi,tak,czy jakos poniżej(bo napisałam cm od mostka),to nie wiem czy na piersi? Zatkany kanalik,to taki bialy korek jakby się robi,jak jest długo zatkany,to może się zrobić zastoj i jednym miejscu piers będzie twarda,jak kanalik się udrozni to schodzi ten zastoj.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    salinos: nie wiem gdzie mogłabym zadać to pytanie. Na ostatniej wizycie szczepiennej pediatra powiedziała, żebym wprowadziła gluten po 5 miesiącu ale przed ukończeniem 6. Wiecie tak czy siak to ma się nijak do wyłącznego kp przez pierwszych 6 miesięcy. Ciekawa jestem jak wy sobie z tym poradziłyście?

    A ja co do ekspozycji na gluten zrobiłam tak jak Dżasti.

    Tu chyba nie chodzi tylko o to by gluten podawać pod osłoną mleka matki, tylko dogrzebałam się do jakichś badań skandynawskich pod kątem celiakii i alergii na gluten, z których wynika że ekspozycja na gluten w oknie 4-6 miesięcy była czynnikiem zmniejszającym ryzyko rozwinięcia celiakii i alergii na gluten u dzieci. Także tam wyraźnie było wskazane by podawać niewielką ilość glutenu w tym okresie właśnie. I chyba dlatego weszły niedawno zalecenia by podawać niewielką ilość glutenu w tym czasie.
    A ponieważ u mnie w rodzinie gen celiakii występuje, sama mam alergię i powinnam unikać glutenu to po prostu po skończonym 4 miesiącu podawałam małej łyżeczkę kaszki rozrobioną w moim mleku.

    Monteniu u mnie to chyba rotawirus... :sad:
    Wczoraj temperatura, mega osłabienie, ból brzucha, na zmianę zimno i gorąco, leżałam po d 2 kołdrami poubierana by za godzinę się rozbierać do bielizny bo robiło mi się za gorąco.
    Dziś jestem dalej słaba, zawroty głowy ale przynajmniej już nie ma tych dreszczy.
    Mój M. miał podobnie kilka dni temu, tylko jakoś wczoraj nie skojarzyłam faktów, bo jego wzięło wieczorem, wyspał się i rano już było ok, pojechał do pracy i tyle z tego chorowania było.

    Karmiłam Małą normalnie, ale teraz boję się, że mogła się ode mnie zarazić bo mamy ze sobą kontakt i razem śpimy.
    Czytałam dziś w necie jak zorientowałam się, że to rotawirus może być, że mleko matki chroni przed infekcją, czy to prawda? Masz jakieś info na ten temat? Byłabym bardziej spokojna gdyby tak było...
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Weźcie dziewczyny mi tak już spadły piersi.. są jak przed ciąża a jak mają jeszcze zmaleć... masakra...
    A właśnie się zastanawiałam też nad glutenem i chciałam spytać czy trzeba dawać kaszę?
    Bo my jesteśmy zdecydowani BLW. Nie chcę nic dawać łyżeczką i czy można to zastąpić np
    Kawałkiem chrupka kukurydzianego?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkkasia4
    • CommentTimeFeb 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Hej mam pytanie czy można pić słabą kawę parzoną karmiąc piersią ?i czy jak dziecko ma już 6 miesięcy to trzeba sie trzymać diety ,czy można już jeść np kapustę?
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Asiula_6_9_91: Kawałkiem chrupka kukurydzianego?

    Kukurydza nie zawiera glutenu. Niektórzy dają chleb, ale ciężko przeliczyć, czy dziecko otrzymało odpowiednią ilość glutenu podczas ekspozycji w ten sposób.
    kkasia4: Hej mam pytanie czy można pić słabą kawę parzoną karmiąc piersią ?i czy jak dziecko ma już 6 miesięcy to trzeba sie trzymać diety ,czy można już jeść np kapustę?

    Można pić kawę, jeść wszystko, jeśli dziecko nie ma problemów z alergiami lub brzuszkiem. Od początku :wink: dieta matki karmiącej powinna być zdrowa, nie powinno się eliminować żadnych produktów, jeśli nie ma ku temu wskazań.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Monteniu tak to jest na piersi, ale wysoko, jak nacisnę to czuję jakby maleńką gulkę pod skórą, nie boli to ale tak z ciekawości napisałam.

    Muszę się zapytać jak to jest z tym glutenem czy lepiej wprowadzić po 6 m-cu czy jak dziewczyny piszą że między 4 a 6 m. ż. Ja pamiętam że robiłam taką ekspozycję ale jakoś jak córka skończyła 6 m-cy życia i właśnie codziennie łyżeczka kaszki do buźki, bo powiedział mi lekarz, że są dwie szkoły, jedna mówi że się zaszczepia dziecko glutenem właśnie po łyżeczce jakoś od 6 m-ca a druga że się czeka i jak dziecko ma 9 czy 10 m-cy teraz dokładnie nie pamiętam to można dawać gluten od razu bez zaszczepiania czyli lecimy z kaszką zbożową. Ale to był 5 lat temu nie wiem jak teraz do tego podchodzą tyle się zmieniło przez ten czas.
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Asiula, wiem, że niektóre matki dają kawałek skórki od chleba. Jednak ja bym na to nie poszła. Ponieważ w chlebie jest oprócz mąki pszennej pełno różności innych. Ponadto musisz mieć pewność, że dziecko zje całą dawkę glutenu.
    Ale jak Adaś czasami dostaje butelkę, to możesz po prostu dawać łyżeczkę kaszki do butelki. No i po prostu raz dziennie dawać mu w butelce mleko. Oczywiście decyzja należy do Ciebie, jednak wydaje mi się, że te 2 łyżeczki (bo tyle po wymieszaniu kaszki z mlekiem będzie) chyba nie zmienią późniejszej chęci Adasia do BLW.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Nie no jasne, nie wiem skąd mi się wzięło o tych chrupkach :p
    W takim razie pomyślimy o kaszy a pamietam, że była kiedyś dyskusja, że ciężko znaleźć dobrą kaszę. Jaką polecacie ?
    I te 2 łyżeczki to na ile ml mleka się daje?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    mangaa, przeciwciała chronią przed rotawirusem,tymbardziej,ze Ty na to aktualnie chorujesz. Moja starsza corka miała rota,jak wrocilam z 3 dniowym noworodkiem do domu. nie zarazila się.
    Zapytam się w poniedziałek o ten gluten doradczyni,bo te wytyczne co chwila się zmieniają.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Asiula ja robiłam na oko czyli dawałam dwie małe łyżeczki kaszki i do tego trochę mleka aby papka gęsta była, z tą łyżeczką to też bym nie przesadzała, przecież gdybyś musiała odpukać z niemalowane podać Adasiowi jakiś syropek lub lekarstwo, to łyżeczką podasz albo strzykawką. Mój teraz debridat na łyżeczce dostaje po parę kropelek do buziaka, ładnie je a przy okazji uczy się z łyżeczki
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    montenia: Zapytam się w poniedziałek o ten gluten doradczyni,bo te wytyczne co chwila się zmieniają.


    też bardzo chętnie się dowiem co ona na to, bo 4 m-c za pasem też u nas, także czekamy z niecierpliwością na relację ze spotkania monteniu ;)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 2nd 2014
     permalink
    Dzięki Monteniu, jestem spokojna zatem :D:D:D
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.