Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 24th 2011
     permalink
    montenia: Teo, mysle, ze jesli karmi sie regularnie to chyba pokarm nie zacznie zanikac?


    no właśnie zapytałam bo jedna z moich przyjaciółek tutaj karmi tylko piersią i twierdzi, że jej zaczyna zanikać mleko tzn ma go coraz mniej i Mała głodna...
    chyba, że u niej to kryzys taki dłuższy ?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Z tym smakiem to pewnie nie ma reguły. Mojej wybitnie przeszkadzał smak czosnku, mimo że jadłam go sporo w ciąży. Po czosnku zawsze to samo - po trzech łykach ryk i odpychanie się od piersi. I tylko takiej sytuacji się tak zachowywała.

    TEORKA: jedna z moich przyjaciółek tutaj karmi tylko piersią i twierdzi, że jej zaczyna zanikać mleko tzn ma go coraz mniej i Mała głodna...

    Ale skąd właściwie wie, że jest córa jest głodna? Nie przybiera? Bo jeżeli przybiera normalnie, to wydaje mi się, że problem istnieje tylko w głowie mamy :wink:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeDec 24th 2011
     permalink
    Albert zaraził się od Aleksa, obaj są na antybiotyku, ja też mam przepisany ale się wstrzymuję.
    Po czosnku sadził mega bąki.
    Dzięki za namiary na leki dla mnie.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 24th 2011 zmieniony
     permalink
    hydrazine: Ale skąd właściwie wie, że jest córa jest głodna? Nie przybiera?


    wiesz co, chyba przybiera...
    i też jej tłumaczymy, że może nie głodna tylko płacze z innego powodu [zwłaszcza, że ma problemy z brzuszkiem] ale ona twierdzi, że głodna i zaczęła dokarmiać chyba już.....


    ej Hydra a jak mi Ninka jadła zawsze z jednej piersi tylko a teraz po jednej jest jakby niedojedzona i dojada jeszcze z drugiej to nie oznacza, że mam mniej pokarmu nie ?
    czy oznacza ?
    na moje oko leje się tak samo dużo jak zawsze...
    czy to chwilowy kryzys znowu ? [ale teraz ? jak w 3-cim miesiącu miał być :tongue: ]
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeDec 24th 2011
     permalink
    Jeśli matka twierdzi, że głodna, to najprawdopodobniej tak jest. To się wie. Moja córeczka też się niekiedy nie najadała i wiedziałam o tym dokładnie. Nie jest to jakiś wymysł. Matka wie, czy dziecko jest głodne, czy płacze z innej przyczyny. Też byłam na pograniczu kupienia mm, ale udało się rozhulać laktację.

    Odnośnie pytania o kanaliki. Też miałam tak, że z jednej piersi leciało mi szybciej i więcej, a z drugiej mniej i wolniej. Ja miałam nawet kilkanaście kanalików w jednej piersi, tryskało jak z prysznica, a Mała się krztusiła (zawsze!). To chyba tak jest, że piersi się różnią.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthortush
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    dobry temat bo wlasnie mojemu sie przerznal pierwszy zabek, ma niecale 6 miesiecy, cos czuolam od dwuch dni ze cos podszczypuje dziwnie ale dzisiaj w wigilie wyczolam iz mamy zabka, zobaczymy i jak u mnie pojdzie to dalesze karmienie piersia, bo nie chialabym przestawac
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    Teo, moja Sara zawsze je z dwoch piersi na prawie kazde karmienie:). Rzadko zdarzy sie ,ze zje tylko z jednej.
    A przyjaciolce poradz, aby przystawiala jak najczesciej. Powinny wystarczyc 2 dni, zeby laktacja znowu ruszyla. Moze to kryzys poprostu. Mnie tez sie czasem wydaje, ze mala chce czesciej jesc, ale po 2-3 dniach mija. A co ile karmi? Moze skontaktowala by sie z poradnia laktacyjna, tam Jej powiedza, czy za malo mleka ma i mala placze z tego powodu, czy innego. Zwaza mala, obejrza piersi itp.
    Ja np. na poczatku karmilam co pol godziny! (po powrocie do domu ze szpitala), bo ciagle wydawalo mi sie,ze jest glodna bo plakala. A to wcale z glodu nie bylo. Wlasnie doradca laktacyjny bardzo mi pomogl, bardzo. Dzieki niej to karmie piersia nadal, bo bylam bliska dokarmianiu i przejsciu na butelke.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Jaca, prawidłowe przybieranie wyklucza problemy z brakiem pokarmu. Z tego co obserwuję w moim otoczeniu (znajome, kuzynki, itp.), to kobiety niestety nie wierzą w siebie (no cóż, mając nad sobą chór własnych matek i teściowych powtarzających jak mantrę "No dokarm wreszcie, na pewno jest głodny", nietrudno o to). I stąd najczęściej biorą się takie pomysły, że dziecko się nie najada, bo płacze (cały czas mówię o dziecku, które prawidłowo przybiera, bo w innych przypadkach wiadomo, trzeba się jednak przyjrzeć przyczynom).
    Ja myślę, że podstawą jest wyrzucić z głowy ten pomysł, że dziecko płacze, bo jest głodne. Nie, nie i jeszcze raz nie. Przybiera? To znaczy, że się najada. Nie ma innej możliwości.

    TEORKA: ej Hydra a jak mi Ninka jadła zawsze z jednej piersi tylko a teraz po jednej jest jakby niedojedzona i dojada jeszcze z drugiej to nie oznacza, że mam mniej pokarmu nie ?czy oznacza ?

    Niekoniecznie od razu kryzys, pewnie jej potrzeby stale rosną i tyle. Rozbuja sobie większą produkcję, na pewno :wink: Ale pamiętam Hanię, że też na początku było tak, że jedna pierś wystarczała, potem długo były obie naraz, a pod koniec karmienia, jak już nie miała takiego zapotrzebowania na mleko, znowu piła tyko z jednej.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    dziękuję ślicznie i pięknie za tak szybkie odpowiedzi ! :smile:
    jesteście nieocenione :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorSułka
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    Hydrazine a może gdyby dziecko się rzeczywiście najadało to przybrałoby więcej? Wszystkie dzieci są inne i prawidłowe przybieranie nie jest takie samo dla każdego z nich. Ja też zawsze wiedziałam, "czułam" po prostu, kiedy mały jest nienajedzony (nie - głodny ale właśnie nienajedzony).
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeDec 25th 2011
     permalink
    hydrazine: no cóż, mając nad sobą chór własnych matek i teściowych powtarzających jak mantrę "No dokarm wreszcie, na pewno jest głodny", nietrudno o to

    o jessooo, jakie to prawdziwe. moja mama niby mówi, że popiera jak najbardziej karmienie piersią, ale razem z tatą proponowali mi już MM, bo: może sie nie najada / może nie będzie ulewac / prześpi noc / nie będzie glodna jak pójde do kościola i mnie troche nie będzie / może witaminy lepiej sie przyjmą.
    dobrze, ze wrzuciłam na luz i sie z tego już nabijam, bo dziecko dobrze przybiera. ale gdyby tak nie było, pewnie by mnie złamali.
    Dobrosulka: Wszystkie dzieci są inne i prawidłowe przybieranie nie jest takie samo dla każdego z nich.

    no ok, ale sa jakieś wartości bezwzględne, typu 300g na tydzień, które naprawde pokazują, że dziecku niczego nie brakuje. ja takim wynikiem zatkałam usta rodzicom, żeby sie odczepili z pomysłami dokarmiania MM.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 26th 2011 zmieniony
     permalink
    Magdalena: sa jakieś wartości bezwzględne, typu 300g na tydzień, które naprawde pokazują, że dziecku niczego nie brakuje.

    Otóż to, nawet niedojedzone (a nie głodne) dziecko pewnie nie miałoby takich "osiągów". Tak w ogóle, dla mnie to też był "knebel" na usta wszystkich wątpiących, którzy próbowali sugerować dokarmianie - mówiłam, ile ostatnio przybrała i znowu był spokój na jakiś czas :smile: Ale tak serio - ja naprawdę uważam, że gdyby nie to cudowne "wsparcie" otoczenia ("daj mm, głodny, masz chudy pokarm, nie najada się"), to całkiem sporo mam nie zaprzątałoby sobie nawet głowy jakimiś przypuszczeniami o braku pokarmu, bo większość z nich nie ma naprawdę powodów do zmartwień w tym temacie.

    A wracając jeszcze do tego "niedojedzenia" - a bierzecie pod uwagę, że dzieci potrzebują piersi nie tylko, żeby jeść? Dziecko może chcieć sobie po prostu possać, co nie znaczy, że jest głodne.
  1.  permalink
    Dziewczyny a ja tak się zastanawiam kiedy u dzieciaczków się normuje jakoś jedzenie.
    Franio ma za tydzień 3 miesiące i je dlej jak noworodek..
    Dokładnie co 2h jest cycek :sad:
    Nie wiem czy się nie najada czy co?
    Karmimy się krótko bo zwykle nie przekracza to 10min i zwykle z jednego cycka, ale on zaraz wypluwa i usypia i jesc dalej nie chce, a po 2h albo nawet 1,5h jest to samo :sad:
    -- // //
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 26th 2011
     permalink
    nightigale84, moja corka ma ponad 5 miesiecy i je tez co 2 godziny(chyba,ze ma drzemke to ma przerwe 3-4 godziny). w nocy je tylko raz. Karmienie trwa 10minut, po 5 minut z kazdej piersi.
    Malutki napewno sie najada, tylko,ze mleko z piersi jest szybciej trawione nizeli mleko modyfikowane np. Jeszcze torszke i zaczniesz wprowadzac inne pokarmy i napewno przerwy w jedzeniu sie wydluza.
  2.  permalink
    U nas nawet jak Franio ma drzemke, to równiutkie 2h po jedzeniu tak czy tak sie obudzi.
    Nawet jeśli drzemka ma trwać tylko 10min.
    I tak jest zwykle.
    Jedynie jak jedziemy gdzies autem, na dłużsża trase to potrafi i 3h bez jedzenia, inaczej nie ma opcji.
    A nocki to też się budzi kilka razy..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeDec 26th 2011
     permalink
    hydrazine: Ale skąd właściwie wie, że jest córa jest głodna? Nie przybiera? Bo jeżeli przybiera normalnie, to wydaje mi się, że problem istnieje tylko w głowie mamy :wink:


    zgadzam sie w 100%

    z tego co mi tlukli do glowy na studiach to jedna na naparwde niewiele kobiet(nie pamietam teraz cyfry ale napewno bylo to mniej niz 1% kobiet zdecydowanie!!) nie mzoe karmic z przyczyn fizjologicznych( w sensie pokarm nie bedzie sie wytwarzal) i musialoby to byc zwiazane z problemami hormonalnymi (bo jak wiadomo wszystko regulowane jest przez orkiestre ukl hormonalnego czyli przysadke mozgowa)
    aczkolwiek jest jeszcze inna przyczyny---> stres i wlasnie jesli kobieta sie stresuje i wbije sobie do glowki ze pokarmz anika...to faktycznie mzoe tak sie stac bo sie najzwyklej w swieci e zablokuje, na dodatek dziecko wyczuwa te zmiany emocjonalne i wtedy moga zaczca sie problemy z karmieniem,ktore sa oczywiscie do przeskoczenia ale wazne aby mama wierzyla w siebie i swoje mozliwosci..jako matki ssaka:P
    --
    •  
      CommentAuthorChloé
    • CommentTimeDec 26th 2011
     permalink
    a mnie wkurza jak babcia M pyta: a pokarm jeszcze masz??

    a ja na to: tak,poki Maly ssie to bede miala! :devil::devil::devil::devil::devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeDec 28th 2011
     permalink
    i ja potwierdzam - Iwi miała 4 miesiące jak jej wyszły obie dolne dwójki, pół roku jak wyszły naraz górne jedynki i dwójki i 8 miesięcy jak miała 8 zębów. Mówiłam stanowczo, że NIE WOLNO i zabierałam cycusia. Po dwóch razach zrozumiała bo za trzecim razem już nie ugryzła....a miała tak jak piszę też 4 miesiące. Zresztą karmiłam ją do drugiego roku życia, miała 16 zębów i nigdy więcej mnie nie ugryzła. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Hej mam problem z karmieniem. mój szkrab skończył własnie miesiąc, do tej pory karmiłam na przemian ale od paru dni zauważyłam że jedna pierś jest większa od drugiej i jest w niej więcej mleka więc teraz na jedno karmienie daje najpierw ta mniejszą i z niej zjada około 60 -80 potem muszę dać drugą a jak karmię najpierw ta drugą większą to mu wystarcza. co zrobić żeby pobudzić pierś do produkcji bo mały za bardzo nie chce jej ssać denerwuje się ze mu słabo leci
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    ja też mam jedną pierść większą drugą mniejszą i pewnie więcej jest w tej większej mleka...
    jak dotąd nie poradziłam sobie z tym problemem...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Zaczynaj zawsze karmienia od tej mniejszej piersi, albo nawet 2 karmienia z kolei. Powinno sie wyrownac. A moze byc tak,ze taka Twoja uroda.
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    ok spróbuje , bo czy się da to nie wiem ...
    w tej małej piersi szybko wypija i na następny przypływ mleka długo czekam ...
    i może mu to nie spasować jak spróbuje mu dać 2 razy jedną pierś bo w niej jeszcze nic nie będzie...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    ja od samego początku mam więcej pokarmu w prawej...
    często karmię Małą kilka razy pod rząd właśnie z niej
    ale miałam tak od początku i nic z tym nie robiłam...
    nie wiem może to dlatego, że ona zawsze była większa ? :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    Paula, przejrzyj ten temat kilka stron wstecz, niedawno o tym było i rady zadziałały.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Morela1, przy nastepnym karmieniu juz mleczko bedzie, piers poprostu nie bedzie taka nabrzmiala. Mleczko produkuje sie na biezaco. Ja jak np. mam problem typu zastoj lub poprostu czuje, ze jedna piers jest bardziej nabrzmiala to zawsze zaczynam od tej pelniejszej. 2 dni temu bylam w poradni laktacyjnej, ze wzgledu ze zatkal mi sie kanalik i nie moglam go udroznic nawet igla :devil: (oczywiscie bardzo delikatnie i za zgoda poloznej laktacyjnej, oczywiscie sterylan igla)i od razu doradca laktacyjny wlasnie zalecil mi zaczynanie np. 3 kolejnych karmien od tej ,,chorej ,,piersi. Dzisiaj kanalik drozny :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkate1
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    morela, ja od początku mam jedną pierś mniejszą, drugą większą i w tej większej już od dawna (ale nie od początku z kolei) jest duuużo więcej mleka.
    Taka uroda, jak dobrze ujęła to montenia, zwłaszcza, że zawsze miałam lekką dysproporcję a po rozpoczęciu karmienia ona się po prostu znacznie powiększyła, nawet wizualnie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 5th 2012
     permalink
    kate1: ja od początku mam jedną pierś mniejszą, drugą większą i w tej większej już od dawna (ale nie od początku z kolei) jest duuużo więcej mleka.
    Taka uroda, jak dobrze ujęła to montenia, zwłaszcza, że zawsze miałam lekką dysproporcję a po rozpoczęciu karmienia ona się po prostu znacznie powiększyła, nawet wizualnie.


    ja mam dokładnie tak samo jak Ty, Kasia :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    no to ja właśnie też jak Kasia mam...
    zawsze jedną miałam troszkę większą ale teraz ta różnica jest duża i to mnie zmartwiło ...
    ale skoro taka nasza uroda to z tym walczyć nie będę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    u mnie zawsze w lewej mam więcej. I Albert nie chce z niej ciągnąć. Wcale się nie dziwię, bo mu mleko po oczach leci :)
    Ale jak Go przetrzymam to i tą chwyci, najwyżej krócej ciumka i więcej beka po jedzeniu.
    Na zaśnięcie jednak woli zdecydowanie prawą, i przy tej się wycisza.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    na razie robię tak że zaczynam karmienie od tej mniejszej po czym jak zaczyna mały wariować to przerzucam go do tej pełniejszej ale jak karmię go częściej niż co 2 – 2,5 godziny to nawet w tej większej piersi nie zbiera się dużo nie wiem co mam robić chciałabym jakoś przetrzymać ten kryzys
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    dodam że pije duuuuzo płynów wody do tego herbatki mlekopędne plus karmi
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    z herbatek polecam FITO MIX FIX IV z herbapolu, te granulowane ani u mnie ani i znaojmych sie nie posprawdaly
    oprocz plynow polecam rosol ze 3x dziennie, cieple i plynne
    najlepiej by bylo zebys sie mogla z malym zapakowac na caly dzien do lozka, to pomaga
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    z pierwszym dzieckiem mi się nie udało karmienie dlatego zaczynam się denerwować wtedy ściagałam mleko do 6 miesiąca ale teraz z dwója małych dzieciaczków bo nie ma nawet 2 lat różnicy to nie dam rady ściągać jakby coś nie wyszło
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    nerwy sa najgorsym doradca w tej sytuacji, spokojnie, sytuacja wcale nie musi sie powtorzyc, sprobuj sie wyciszyc, masz szanse zeby ktos cie z drygium malcem odciazyl?
    •  
      CommentAuthormorela1
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    paula a ile pijesz tego karmi???
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    no na tą chwilę przychodzi moja babcia ale ona wszystkiego przy małym nie zrobi więc musze być cały czas dostepna więc położenie się na cały dzień do wyrka nie wchodzi w grę może dopiero jak Pani do pomocy przyjdzie od poniedziałku taka ala niania. ale co mam się położyć do wyrka i co karmić cały dzien?

    a karmi piję 1 lub 2 dziennie
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    do tego około 2 l wody plus herbatki może wypróbuje tą co napisałaś
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    zdecydowanie wyprobuj herbapolu, te granulowane moim zdaniem sa do kitu
    zalatw kogos do malego a sama wpakuj sie do lozka, olej gotowanie, sprzatanie i wsyzstko inne, cyc na wierzch i niech maly ssie kiedy zechce
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    dziś go dostawiałam częściej nie miałam ani jednej przerwy 3 h w karmieniu praktycznie co 1,5 h go dostawiałam może będzie lepiej tylko ze zasypia mi przy cycku coś może przez to że mało spał dziś bo tak to to potrafi 3-3,5 h spać
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    może to głupie pytanie ale czy jak dziecko przy odbeknięciu zwraca pokarm to znaczy że ma juz dosyć?
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    zwraca w sensie wymiotuje czy mu sie ulewa?
    sa dzieci ktore ulewaja a ciagle jesc chca :)
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    dodam że mamy problem z kupkami bo robi 1 na dzień bądż czasem 3 dni nie robi więc może płacz nie oznacza za kazdym razem głodu?
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    czasem ulewa a czasem takim zważonym dosyć sporo uleje
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    zdecydowanie placz nie oznacza glodu przy kazdym kweknieciu
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    no właśnie muszę się nauczyć to rozpoznawać :)
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    A kto polecil picie Karmi? Doradca laktacyjny?
    Lepiej popijac sobie kawe anatol, mozna z mlekiem lub bez. A po czym myslisz, ze masz za malo mleka? To, ze piers nie jest napeczniala nie swiadczy o tym ze nie ma mleka. Ja mam nabrzmiala piers jedynie wtedy gdy przerwa miedzy karmieniem wynosi ponad 4 godziny. A mleka mam full:)
    Jak bedziesz myslala, ze nie masz mleka to go nie bedzie, bo stres bedzie blokowal wytwarzanie mleczka.
    Z pierwszym dzieckiem karmilam tylko 6 tygodni- a raczej dokarmialam swoim mlekie, bo w zasadzie dostawala mm, a teraz karmie juz 6 miesiecy (ogromna zasluga cudownej pani doradcy laktacyjnej- bo gdyby nie Jej pomoc to bym juz dawno nie karmila).
    Moze masz w poblizu jakas poradnie laktacyjna np. przyszpitalna?
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    generalnie karmi poleciła mi koleżanka a mój ginekolog polecił mi raczej zwykłe piwo pół szklanki powiedział że lepiej działa niż karmi
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    Paaula82: a mój ginekolog polecił mi raczej zwykłe piwo pół szklanki


    alkoholowe ? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    no właśnie wydawało mi się ze jak pierś jest miekka to jest mało mleka , na pewno w lewej zbiera mi się mniej mleka bo waże małego po karmieniu i z lewej zjada 50 do 80 a z prawej ostatnio wydoił 140 ale miałam wtedy dłuższą przerwę bo ponad 4 h
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeJan 6th 2012
     permalink
    tak alkoholowe a zaznaczę że to naprawdę bardzo dobry ceniony specjalista i bardzo mu ufam dzięki niemu mam pierwsze dziecko bo długo nie mogłam zajść aż trafiłam do niego
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.