Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    My od skończenia 3-go mż do teraz (skończony 12-ty mż) na leżąco, tzn na kanapie, Mała obok mnie.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jaki ja mam ostatnio Meksyk! :sad:
    mała łapie cyca, ale w ogóle nie chce ssać, tylko sobi etak lekko ciumka. a czasami jak tylko złapie i raz pociągnie, zanim jeszcze mleko poleci, to od razu puszcza, pręży się. Jakby ją coś bolało.
    no i moja diagnoza jest taka, że bolą ją dziąsełka. dlatego nie ssie mocno.
    ale męczymy się z tym okrutnie i widze, że Mała bardzo mało zjada. jak już w końcu mleko samo poleci, to spije to, co leci bez ssania i tyle.
    macie jakąś radę? :confused:
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Magdalena, a dokarmiesz butelka?
    Mozesz tez sprobowac przed karmieniem posmarowac jej dziaselka zelem p/bolowym i dopieor po kilku minutach podac piers. Albo sciagac pokarm i podawac strzykawka po palcu lub lyzeczka?
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Nie dokarmiam. Do niedawna dawałam jeszcze butelką 10 ml witamin, ale nie miało to dotąd wpływu na ssanie, nawet gdy np w grudniu musiałam to dawać 3 razy dziennie. Teraz daję strzykawką po palcu raz dziennie, to chyba nie tu jest problem.
    to prężenie się ewidentnie wskazuje na jakis ból...:/
    na żelu jest napisane, że podawac tylko w stanie ostrego ząbkowania, to u nas do tego daleko (nie ma gorączki, dziąsła nie są czerwone).
    rozwiązanie z laktatorem pewnie jest dobre. chociaż jak myślę o ściaganiu to az mnie trzepie...
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    jeszcze jest jeden spekt. jestem w fazie lutealnej, nadchodzi pierwsza @ po porodzie. może to dlatego tez są cyrki na cycu?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Magdalena, mozliwe. Podobno wtedy mleko zmienia smak.
    A jakbys sprobowala w innej pozycji karmic? Moja takie cyrki wyprawia/wyprawiala jak ja w klasycznej pozycji przystawiam. Teraz w zasadzie karmie tylko na lezaco.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMar 7th 2012
     permalink
    Jak najbardziej możliwe. Ja bym przeczekała. Jeśli dziecko nie jest apatyczne, ładnie się bawi, nie widzę problemu. Możesz też już dopajać wodą.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja zauważyłam, co potwierdziła Fiufiu, że w FL laktacja się zmniejsza.
    Smak mleka chyba nie, a przynajmniej nie na gorsze, bo moja Córka ssała bardzo dużo i chętnie.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2012 zmieniony
     permalink
    To ja dołączam do Was z pytaniem o karmienie... Nasz maluch ma dopiero tydzień, w szpitalu próbowaliśmy karmić piersią, ale niestety mały ma problemy z łapaniem i ssaniem... Próbujemy codziennie, ćwiczymy, ale póki co odciągam pokarm i go karmię z butelki. Natomiast nie mam pojęcia i liczę na Waszą pomoc i rady co do ilości zjadanego mleka. Piję dużo wody, żeby rozkręcić laktację, ale odciągam na jedno karmienie z obu piersi tylko 70 ml pokarmu. Mały zjada czasami wszystko, a czasem 10 ml mniej. Wiem, że jego potrzeby się będą zwiększać, ale a) jak ja mam pobudzić laktację, żeby było więcej niż teraz, b) jak powinna się zwiększać ilość zjadanego pokarmu przez maluszka? W szpitalu mi powiedziano, że zwiększanie to pi razy drzwi o 10 ml na dobę. Ale do jakieś ilości? I czy faktycznie tak powinno być?
    Aaa, jeszcze dodam, że karmię co 3h, mały w przerwach śpi.

    Mam zamiar przeczytać cały wątek, ale teraz po prostu mi brakuje czasu, więc będę wdzięczna za podzielenie się Waszą wiedzą.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Jak na tydzień po porodzie to i tak dużo ściągasz tego mleka (mnie na początku nic nie leciało)! :wink: A jak idzie przystawianie do piersi? Moim zdaniem najlepszym sposobem na rozbudzenie laktacji jest jak najczęstsze dostawianie malucha. Raz ciumnknie krócej, raz dłużej i poleci.
    Ale to moja opinia, mogę się mylić. Ja od początku tylko cyckowa więc mogę się nie znać:wink:
    Powodzenia!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Strasznie bym chciała, żeby nauczył się mocno ciumkać. A jak go przystawiam, to ciumknie raz albo dwa i zasypia albo zaczyna się awanturować i odpychać... Mam taką nadzieję, że sie w końcu nauczy...

    A jak jest z tymi ilościami? Faktycznie powinno się zwiększać o 10 ml w ciągu doby? Wydaje mi się to sporo na tak mały brzuszek, ale moze się mylę...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    The fragile, a jak masz zamiar to kontrolowac ile zjada? Karmisz butelka?
    Musisz Go troche aktywizowac, zeby nie przesypial tylko jadl. A moze tak szybciutko sie najada? Moczy normalnie pieluszki, kupke robi? To chyba wszystko jest ok.
    Ja moja corke karmie od 8 m-cy i sciagam z obu piersi 80ml! To nie jest wyznacznik ile masz pokarmu. Mala normalnie sie najadala/najada.
    Z pierwsza corka to maxymalnie co udawalo mi sie sciagnac to 10ml bylo!
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Aha, a masz mozliwosc kontaktu z poradnia laktacyjna? Warto byloby sie tam udac.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Montenia - tak, na razie butelką... Pieluszki zmieniane są przy każdym karmieniu, normalnie moczy i "kupka".

    A jak w ogole kontrolować, czy się najada czy nie? Tzn. wiadomo, że jeśli szuka piersi i płacze i ciumka to raczej głodny... A jak inaczej? Kontrolować wagę raz w tygodniu czy przybiera?

    Strasznie to wszystko skomplikowane :( Do poradni chyba bym mogła się przejść, poszukam jakiejś u siebie.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 10th 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile, butelka niestety może spowodować niechęć do ssania piersi, ja też bym polecała kontakt z doradcą laktacyjnym. Nie polecili wam w szpitalu innych metod dokarmiania? Sonda, kubeczek medeli? Tymi sposobami trudniej namieszać w technice ssania niż butelką...
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Hydro, karmiłam go sondą, ale to jest koszmar :( Znalazłam już doradcę laktacyjnego, może coś zdziałamy, zadzwonię do niej w poniedziałek. A kubeczek Medeli - patrzę teraz na to i wygląda całkiem fajnie!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    The_fragile: Hydro, karmiłam go sondą, ale to jest koszmar :(


    Wyobrażam sobie, że to na pewno nic wygodnego :sad: Ale mam nadzieję, że doradca coś zdziała, im szybciej dostaniecie się w dobre ręce fachowca, tym lepiej :smile: Będzie dobrze!
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    a) jak ja mam pobudzić laktację, żeby było więcej niż teraz


    The_fragile
    - podobno herbatka laktacyjna "bocianek" jest rewelacyjna. Ja piłam herbatki laktacyjne z hippa
    - dziewczyny pisały też, że zupy bardzo pomagają w rozkręceniu laktacji i u mnie to się sprawdziło

    albo zaczyna się awanturować i odpychać

    - może używasz kremu/balsamu/żelu do kąpieli, którego zapach maluszka drażni
    - może za mocno leci mleczko i maluszek nie nadąża połykać
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    The_fragile Twój maluszek był naświetlany czyli miał żółtaczkę. Nie kontrolowaliście bilirubiny po wyjściu ze szpitala? Jej wzrost może być przyczyną leniuchowania małego przy cycu.
    --
    •  
      CommentAuthoranulka838
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Wiatajcie,ja po urodzeniu 2 dziecka (było to 8 lat temu) karmiłam 2 lata piersia,lekarze sie dziwili skad w takiej kruszynie jak ja tyle mleka,moja córka nie chciała pić z butelki,było straszne ją odstawic całe szczeście że jadła wszystko,pierwsza córke karmiłam tylko 8 miesięcy alez nia mnie było problemu z odstawieniem.Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    BladyKot - bilirubina już jest w normie. Andżi - dzięki za rady! A płyny mam bezzapachowe... On się z przyjemnością przytula, ale jak ma zacząć ssać to albo śpioch go ogarnia, albo zaczyna się denerwować... Mam nadzieję, że doradca coś pomoże...

    Anulka - trochę zazdroszczę, nie powiem...
    --
    •  
      CommentAuthoranulka838
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    a której sytuacji? karmić dwa lata czy osiem miesiecy?Powiem że karmienie piersią dwa lata to za długo,zaczyna póżniej krępować i męczyć
    •  
      CommentAuthoranulka838
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Wyobraź sobie taką sytuację jesteś na placu zabaw dużo ludzi a Twój szkrabek podlatuje i wyciąga cyca bo już umie,a jak mu nie dasz to płacz w niebogłosy i ludzie patrzą na Ciebie dziwnie
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    No braku problemów z karmieniem :) Chociaż karmić dwa lata to chyba bym nie chciała jednak...
    --
    •  
      CommentAuthoranulka838
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Ja powiem tak z pierwsza ciąza byłam przerażona dmuchałam na siębie jak nie wiem co ale bez przesady oczywiście jadłam wszystko dosłownie wszystko,z druga ciążą juz nie byłam taka przerażona robiłam i jadłam wszystko,nawet będac u tesciow siano rzucałam:wink:,rodziłam jedna i druga 15 min i było powszyskim,bóle porodowe raptem 6 godzin.Moim zdaniem jesli kobieta jest zdrowa prze ciąza to niech sie w niczym nie ogranicza oczywiscie z rozsądkiem,ciąża to nie choroba,potem laktacja też jest super wiem sama po sobie,jak w końcu odtawiłam to meczyłam się 4 miesiące aby pozbyć sie pokarmu na rózne sposoby
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    The fragile, zacznij malego aktywizowac. Przystawiaj Go na 10 minut w jednej pozycji, potem 10 minut w drugiej. Mozesz tez troszke malego rozebrac, bo jak mu cieplo i jeszcze mleko spija to mu sie tak blogo robi i zasypia. Mialam to samo z mlodsza corka, karmilam prawie non stop. Po kilku dniach aktywizacji, zaczela sie szybciej najadac i doszlismy do czasu po 5 minut na jedna piers, a aktywizacje zaczynalismy od 20 minut na piers wlasnie, gdzie wczesniej trwalo to 30 min. jedna, potem druga i za chwile mala byla glodna, bo wlasnie spala przy piersi.
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Rozebranie dziecka to dobry pomysł- ja na początku tylko rozebraną przystawiałam, bo inaczej po minucie zasypiała.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Anulka838: Wyobraź sobie taką sytuację jesteś na placu zabaw dużo ludzi a Twój szkrabek podlatuje i wyciąga cyca bo już umie,a jak mu nie dasz to płacz w niebogłosy i ludzie patrzą na Ciebie dziwnie


    ja byłam ostatnio świadkiem takiej sytuacji
    w przychodni
    z tym, że to był chłopczyk ok 4-letni :shocked::shocked::shocked:

    i szczerze ?
    mimo, że jestem kobietą i sama karmie [tzn karmiłam bo właśnie zakończyłam "karierę"] piersią to byłam delikatnie mówiąc zniesmaczona
    nie wiem czy moje odczucia potęgował fakt, że ów chłopczyk był sakramencko niegrzeczny, rozwydrzony i z głupim wyrazem twarzy ciągnął matkę za bluzkę wołając "Mamaaa czuję cyca !!" ale zbrzydziło mnie to jakoś :neutral:

    małżonek mój natomiast sino blado koperkowy wyszedł bo myślał, że zwymiotuje :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Teorka, zgadzam się w 100%. Karmienie piersią tak długo jest po prostu niesmaczne. Szczególnie w miejscach publicznych, nie ma w tym żadnego uroku karmiącej matki, pomijając już fakt, że zupełnie nie rozumiem sensu karmienia piersią przez tyle czasu.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Peppermill: pomijając już fakt, że zupełnie nie rozumiem sensu karmienia piersią przez tyle czasu.


    no ja tego też nie rozumiem
    przecież taki czterolatek to już chyba wszystko je normalnie więc nie wiem czemu ten cycek ma służyć :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Mojej siostry kolezanka karmila swjego syka piersia prawie 3 lata. Ostatnie kilka miesiecy to byla prawdziwa udreka dla niej. Maly za nic nie chcial odpuscic.Do tego stopnia ze Majka smarowala sobie sutki MUSZTARDA..
    A maly i tak przychodzil, podnosil bluzke, zlizywal musztarde, wypluwal ja i ssal sobie cycka dalej....:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    yol: A maly i tak przychodzil, podnosil bluzke, zlizywal musztarde, wypluwal ja i ssal sobie cycka dalej....:shocked:


    hahaha skubaniec !! :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Karmiłam obu moich synów niemalże do czasu skończenia przez nich dwóch lat. Obaj już - rzecz jasna - chodzili, a nawet mówili, co owocowało różnymi zabawnymi sytuacjami związanymi z karmieniem, wyznawaniem miłości do "ciuciunia" itp. Mimo że nie karmiłam nie wiadomo jak długo (2 lata to optimum wg WHO), to i tak spotykałam się ze zdziwieniem i komentarzami w rodzaju "JESZCZE karmisz?!"
    Uważam, że to, jak długo kobieta karmi, to sprawa jej i dziecka i nikomu nic do tego, i dziwi mnie nie to, że kobiety karmią długo, ale że inne kobiety, które same mają dzieci i które bronią swojej niezależności w innych decyzjach o tym, jak chować własne dzieci, się w to wtrącają.
    Natomiast fakt, że dana matka nie umie opanować dziecka, które się domaga piersi wtedy, kiedy ona nie chce mu jej podać, to zupełnie inna kwestia, niezwiązana z karmieniem, bo tak samo negatywnie odbierana byłaby sytuacja, gdyby dziecko w taki sposób domagało się zabawki/słodyczy/itp.
    Dajmy kobietom samym podejmować decyzję, jak długo chcą karmić. Jeśli my, inne kobiety, tego nie zrobimy, to kto?
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Większość dzieci odstawia się naturalnie pomiędzy 2 a 3 rokiem życia, chociaż zdarza się to wcześniej. Zastanawiam się czy nieraz te problemy z odstawieniem starszych dzieci nie wynikają przypadkiem z powodu tego, że to matka przeoczyła ten konkretny moment, kiedy jej dziecko było gotowe na koniec karmienia? Pamiętam, jak było u nas - w pewnym momencie była faza "NIE" na pierś. Więc zamiast próbować namawiać ją na dalsze karmienie (bo mogłam, pewnie by przeszło po paru dniach/tygodniach uporu i karmiłabym dalej), podążyłam za jej aktualnym nastawieniem - nie to nie i już. Po dwóch tygodniach było po karmieniu, miała wtedy nieco ponad 18 miesięcy. Kolejne dwa tygodnie i wydawało się, że w ogóle nie pamięta, że kiedykolwiek się w ten sposób żywiła :shocked: Teraz temat trochę wraca przy okazji oczekiwania na rodzeństwo i z jednej strony trochę się obawiam, jak będzie reagować, ale z drugiej wydaje mi się, że i to jakoś na spokojnie damy radę sobie poukładać :smile:
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    pani_wonka: i tak spotykałam się ze zdziwieniem i komentarzami w rodzaju "JESZCZE karmisz?!"


    Z takimi komentarzami to najczęściej spotykałam się w okresie od 4 do 9 miesiąca życia mojej córki - szczególnie w pracy. Potem się skończyło - widocznie nikomu nie przyszło do głowy, że faktycznie można jeszcze karmić starsze dziecko :wink:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 11th 2012 zmieniony
     permalink
    pani_wonka: Dajmy kobietom samym podejmować decyzję, jak długo chcą karmić.


    a czy ktoś im tego zabrania ? :wink:

    ja tylko wyraziłam swoje zdanie, ze dla mnie karmienie piersią czterolatka jest niesmaczne [kiedy się to robi w miejscu publicznym] i wg mnie zupełnie bezsensowne bo takie dziecko już chyba odruchu "ciumciania" [bo ten chłopczyk to nawet nie jadł wtedy tylko własnie pociumciał chwile] mieć nie powinno...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Ja zamierzam karmic do roku, choc watpie, ze sie uda, bo mala juz powoli sie odstawia sama.
    Dla mnie tez to jest niesmaczne , nie chcialabym ogladac 4latka (nawet 2 -latka) karmionego piersia. W domu niech sobie karmia, ale nie przy ludziach.
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Moja ciocia karmiła swoją córkę do prawie 4 roku życia. I jak przyjechały na wakacje to właśnie było włażenie na kolana, podciąganie bluzki cioci i ciumkanie. Aż się moja babcia zdenerwowała i pogadała z ciotką. Od tego czasu mała miała powiedziane, że mamę bolą cycuszki i mleko się skończyło. I co? Już nie było cyrków i jakoś przeżyła bez cycka.
    I Teo zgodzę się z Tobą - w pewnym wieku to już się robi niesmaczne...
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Zaraz, co Was zniesmacza? Fakt karmienia piersią, czy niesforne dziecko, któremu matka nie potrafi wytłumaczyć, że nie jest to miejsce i czas na jego zachcianki? Bo mnie zniesmacza fakt, że mama takiego dziecka nie potrafi wytłumaczyć mu, że takie zachowanie jest niewłaściwe. Nie wyobrażam sobie sytuacji by dziecko wymuszało cokolwiek na mnie, zwłaszcza w miejscu publicznym i dotyczy to zarówno wyciągania mojej piersi, domagania się czegoś w sklepie czy zwykłego focha "BO TAK!"
    Więc zanim zaczniecie ferować wyroki na temat karmienia piersią do określonego wieku, przemyślcie co jest bardziej zniesmaczające... I niepokojące z punktu widzenia wychowania dziecka.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  1.  permalink
    hydrozagadka: i z jednej strony trochę się obawiam, jak będzie reagować,

    Ja Ci mogę powiedzieć, jak reagowała Ewunia. Najpierw- zero zainteresowania, nic. Po chyba czterech miesiącach zaczęła dociekać co Krzyś robi wczepiony we mnie. Wytłumaczyłam, że sobie je. Przez trzy dni zaglądała mi za dekolt i pytała się, gdzie schowałam kanapkę :cool: Po długich tłumaczeniach, że nie chowam tam kanapki, tylko z piersi leci mleko, uwierzyła. Kazała sobie zademonstrować jak to mleko leci, żeby sprawdzić czy na pewno nie kłamię. Przetrawiała info chyba dwa dni, a po dwóch dniach podchodzi do mnie z łyżeczką, podstawia pod pierś, patrzy głęboko w oczy i rzuca stanowcze "MLEKA" :cool: Odpadłam jak uściśliła "Z PIANKOM" :cool:
    --
  2.  permalink
    o kurde- Ira- Twój syn nie miewa focha? Zazdroszczę :cool:
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMar 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie napisałam, że nie miewa, napisałam, że nie wyobrażam sobie sytuacji, by tego nie opanować. Zasadnicza różnica, czyż nie? Taki był sens tej wypowiedzi, choć bezpośrednio może z niej nie wynika. :P
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  3.  permalink
    Ja nie mam wyrobionego poglądu na temat długiego karmienia piersią. U innych ani mnie ziębi ani grzeje (nie moje dzieci, nie moje piersi), a co do mnie i Krzysia, to nie wiem- na siłę go odstawiać nie będę, zobaczę ile będzie chciał ssać. Postaram się wyłapać moment, kiedy będzie gotowy do samoodstawienia.
    Ale też się tak zastanawiam- co dla Was jest niesmacznego, obrzydliwego w karmieniu piersią starszego, powiedzmy trzyletniego, dziecka? Pytanie bez złośliwości, po prostu nie rozumiem.
    Natomiast jak matka nie umie określić granicy co jest dla niej akceptowalne a co nie i pozwala dziecku określać granice- to już inna bajka.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Irlandia, a Ciebie nie zniesmacza karmienie 4-latka piersia? Dla mnie to conajmniej dziwne. A juz w ogole w miejscu publicznym.
    Nie chcialabym byc tego swiadkiem .
  4.  permalink
    A ja sobie wyobrazam :) dzieci czasem chcą wypróbowac rodziców i obserwują ich reakcje własnie w publicznych miejscach. Moje próbowały małpiego zachowania, pewnie gdy ktoś patrzył z boku tez mógł pomyslec,ze są rozwydrzone.
  5.  permalink
    montenia: Irlandia, a Ciebie nie zniesmacza karmienie 4-latka piersia? Dla mnie to conajmniej dziwne. A juz w ogole w miejscu publicznym.
    Nie chcialabym byc tego swiadkiem .

    ale co konkretnie zniesmacza Cię, MOnti?
    Naga piers? Buzia dziecka?
  6.  permalink
    Montenia, no ale jest różnica między dziwne a niesmaczne, nie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 11th 2012 zmieniony
     permalink
    To , ze takie duze dziecko pije z piersi. Rozumiem, ze mama karmi niemowle, ale takie duze dziecko co juz wszystko je i pije, jest dostawiane w miejscu publicznym do piersi. Ja sobie nie wyobrazam, zeby moja 4-letnia corka chciala ode mnie piers :shamed:. I nie mam problemu z widokiem piersi czy cos, ale poprostu 4-latek ciamakjacy piers, to juz dla mnie za duzo :devil:
    Jak ktos chce to niech karmi, ale w domu.
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Czyli wracamy do punktu wyjścia.
    Nie jest "gorszący" fakt karmienia piersią a fakt, że dziecko domaga się go w określonej sytuacji. Jak sama zauważyłaś raczej nie wynika to z głodu a choćby z potrzeby bliskości. Jeśli mama nie jest w stanie dać jej dziecku w określonej sytuacji w inny sposób to to nie jest związane z karmieniem piersią jako takim a z problemem raczej natury wychowawczej, choć obawiam się, ze to dość mocne sformułowanie.
    Nie wiem, ja tak to widzę, choć karmiłam syna tylko do roku. Sam się odstawił, mnie było trudniej.:shamed:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 11th 2012
     permalink
    Mnie zwyczajnie zastanawia jaki wpływ na rozwój emocjonalny i w przyszłości seksualny dziecka ma takie długie karmienie piersią.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.