Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 21st 2016
     permalink
    Efcia, myślę że przy tak dużym dziecku to już kwestia wyboru a nie konieczności :wink:
    Aczkolwiek moja córa w tym wieku już piersi nie jadła i zostawała na noc u babci.

    I powiem ci tak, próbować musisz, jeśli chcesz wychodzić.
    My w zeszłym roku na sylwestra poszliśmy, a roczny Wojtek z babcią.
    Zostawiłam mleko, nie pamiętam czy wypił. Nakarmiłam przed wyjściem.
    Byliśmy umówieni, że jak będzie źle to tata po mnie przyjedzie.
    Bawiliśmy się od 21 do 2. Nikt nie przyjechał, nie dzwonił.
    Wojtek, jak wiedział, że nas nie ma, to zadowolił się kaszką, wodą i bujaniem babci. Nafutrował się o 3, jak wróciłam do domu :bigsmile:
    I nie wiem, na ile miało to znaczenie, ale dzieci wywiozłam do rodziców i tam potem my spaliśmy.
    Jak jest w domu z kimś to się częściej przebudza.

    Z Krysią się nie odważyłam na takie coś. Jak miała 8 m-cy byliśmy na weselu, ale stosunkowo niedaleko, jeździłam co 2-3 godziny karmić, bo butli nie chciała.
    --
    •  
      CommentAuthorYoasik08
    • CommentTimeNov 22nd 2016
     permalink
    Dziewczyny doradźcie prosze jak sobie radzić z zamykającym sie ujściem kanalika mlekowego. Miałam na brodawce biała kropkę i bolało jak młody ssal. Odkazona igła przebiłam to miejsce i wypłynęło dość gęste mleko, ból tez minął. Ale widze ze kropka sie odnawia :(
    Młody ma 9 tygodni i je chętnie z obu piersi
    --
    •  
      CommentAuthoranetaka
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy ktoras z Was karmi tylko jedna piersia? Mam taki problem ze Corcia nie chce jesc z lewej piersi :( mam mniejszy sutek i podejrzewam ze to jest problem. Przystawiamy sie przy kazdym karmieniu do tej piersi zeby ja stymulowac ale Cora sie denerwuje, odpycha i nie chce ssac. Przez to laktacja w tej piersi jest marna a tym samym nie zacheca to Malej do ssania jak mleczko ledwo leci :( stymuluje piers laktatorem ale mijaja 3 tygodnie i nie widac poprawy :( Z prawa nie ma problemu stad moje pytanie... czy sa wsrod Was Mamy karmiace jedna piersia? U mnie roznica w wielkosci piersi jest juz spora ale czy jest szansa ze kiedys piersi sie wyrownaja?
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    anetaka: mam mniejszy sutek i podejrzewam ze to jest problem


    Tzn. mniejszą brodawkę chyba, tak?
    Mój młodszy też na początku gardził lewą piersią, bo brodawkę zawsze miałam wręcz wciągnięta do środka (starszy syn był na MM, więc nie miałam z tym faktem problemu). Ale przystawiałam - najczęściej na śpiocha, albo próbowałam innych z pozycji. Ewentualnie karmiłam prawą, a do tej lewej przystawiałam, żeby sobie "dojadł". Efekt tego jest taki, że aktualnie, od jakichś 2 miesięcy, woli tą lewą, która była na początku przez niego samego odrzucana, a ta prawa go denerwuje :smile:
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeNov 23rd 2016
     permalink
    anetaka: Mam taki problem ze Corcia nie chce jesc z lewej piersi


    anetaka - to dość częsty problem, sama go miałam. Z jednej piersi wypływ był szybszy łatwiejszy i moja córka odrzucała tą drugą...
    Ja nauczyłam ją, pić z tej "nielubianej" ale szczególne przywiązanie do tej ulubionej - zostało. Po konsultacjach z doradcą i trochę intuicyjnie, przystawiałam ją częściej do tej nielubianej ale np. w nocy, na śpiocha, jak miała dobry humor i nie była jeszcze straszliwie głodna, bo inaczej się irytowała. Jeśli nie zaczynałam od tej piersi to próbowałam podawać ją w drugiej kolejności, chociaż na zasadzie pociumkania i przytulenia. Ta "nielubiana" pierś zawsze była mniejsza, zawsze trudniejszy był z niej wypływ, ale udało się wprowadzić ją "do jadłospisu" :-)
    Ale... jeśli Ci sie nie uda, żadnym sposobem to - oczywiście, da się wykarmić jedną piersią dziecko, bez dokarmiania sztucznego, no ale z dysproporcją w wielkości piersi musisz się wtedy liczyć. Niemniej zachęcam do próbowania. Twoja córcia jest jeszcze bardzo maleńka i spokojnie masz szansę nauczyć ją ssania obu piersi.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    Anetko, ja karmiłam 2 lata jedną ale ja nie miałam różnicy w wielkości podczas laktacji. Może dlatego, że ja mam spore piersi. Teraz nie widac w ogóle różnic poza tym, że brodawka ta, z której piła jest ciutkę większa i ciemniejsza.

    Treść doklejona: 24.11.16 08:57
    Yoasik08: Dziewczyny doradźcie prosze jak sobie radzić z zamykającym sie ujściem kanalika mlekowego.

    pić olej rzepakowy - po łyżce 3 razy dziennie.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 24th 2016
     permalink
    U mnie Krysia bardzo nie lubiła lewej piersi. Walczyłyśmy z miesiąc, przystawiając na śpiocha, zmieniając pozycję, "oszukując" (ukladałam ją w identycznej pozycji jak do prawej, w tym samym kierunku, podpierając wałkiem do karmienia). Bywało różnie, ale w końcu bez oporów piła z obydwu, niezależnie od pory i ułożenia.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Hejka nie wiem czy na tym watku czy gdzie .
    Czy Wasze maluchy jak zjedzą z piersi mleczko tez ulewają.
    Czasami mam wrażenie ze mała by w kółko jadła i ulewała.
    Jak temu ulewa zapobiec?
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    acia20 jedyna rada to przeczekac, moja ulewała do momentu kiedy porządnie usiadła, ulewanie to mało powiedziane.... codzinnie kałuże musiałam wycierać non stop, pieluchy były porozkładane wszędzie, co ją ubrałam zaraz musiałam przebierać bo cała była zarzygana. Jak usiadła tak się wszytsko skończyło :-)))) Po prostu Twój egzemplarz tak ma :-)
    Chyba że podczas ulewania dziecko się krzywi można pójść do lekarza zdiagnozować czy to refluks patologiczny czy fizjologiczny.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 30th 2016
     permalink
    Ona po prostu przechyla główkę na bok i z niej wypływa.

    Treść doklejona: 30.11.16 12:07
    Nawet jak jest na rękach "pionowo" tak jak do odbicia to tez przechyla główkę na bok i leci jej z buzi.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 1st 2016
     permalink
    acia, to nie problem. to faktycznie tylko ulewanie i minie. U mnie oboje chlustali przez pół roku, potem jak ręką odjął.
    --
  1.  permalink
    Dzisiaj maly mi odmawia cyca na rzecz innego jedzenia.. Kryzys?? POdawalam a maly niechcial, a ze ryczal dalej dalam zwykle jedzenie i zjadl ze smakiem.. Niby dobry moment aby odstawic, szkoda tylko, ze On cyca potrzebuje do zasypiania bo bez tego sie drze jak opetany :(
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 9th 2016
     permalink
    Ja bym się cieszyła. Może nie z faktu odstawienia a z faktu chęci jedzenia innych rzeczy :-)
    Moje dzieci trzeba było namawiać, a cyc nadal gra główną rolę.
    Myślę, że to jeszcze nie odstawienie. Ale może ograniczy cyc?
    --
  2.  permalink
    Maly naszczescie juz je dosc sporo rzeczy, nie wszystkie chetnie, ale jest postep. No ja wlasnie bym chciala odstawic juz ale nie widze tego.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    No wlasnie odnośnie odstawiania. Miałam dzis kolonoskopię i znieczulenie nie moge karmić. Mała nie chce tknąć ani mojego mleka z butli ani sztucznego ani z kubka ani z niczego. PrEd zaśnięciem bedzie koncert na całego czy macie jakies pomysły jak to zrobic. Jak chce jej dac butle to drze sie w niebogłosy i szuka cyca. Tak mi jej szkoda. Dzis zjadła tylko kasze mleczna i jogurt i nic poza tym jesli chodzi o mleczne rzeczy a przecież takie maluchy musza pic mleko. Co ja mam zrobic??
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    efcia81 a próbował dawać ktoś po za Tobą. Tata. babcia lub dziadek.
    Chodzi mi o to żeby maluch nie widział i nie czuł Ciebie w pobliżu.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Ja własnie z powodu tego, że córa nie akceptowała nic poza moim mlekiem robiłam kolonoskopię bez znieczulenia. Michasia miała wówczas 6 miesięcy. Ja bym sie położyła na noc osobno, jesli masz możliwość. Niech mąż z nią będzie i do niej wstaje. Musicie przecierpieć...
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Tak u męża płacze jeszCE bardziej bo chce do mnie. U mnie sie troche uspokaja po czym znów wrzask. Dzis babcia tez nie dała rady. No nic musimy przecierpieć.
    Katka kolonoskopia bez znieczulenia ???!!!!! Szacun !!!
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    a jakie miałaś znieczulenie?
    bo często jest tak ze lekarze po jakimś znieczuleniu zakazują karmić, tak samo jak dentyści
    zabraniają karmić po znieczuleniu przynajmniej 2h a to nie prawda, karmić można już od razu
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    cholera wie jakie to znieczulenie było, anastozjolog powiedział ze 24 godziny nie moge karmić.
    Dałam małej kaszę manną z mlekiem, zjadła dużo, później kąpanie no i szukała cycusia ale tak na spokojnie o dziwo, lulałam na rękach 40 minut i zasnęła. Zobaczymy o której się obudzi oby jak najpóźniej to juz nakarmię.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeDec 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny, wiem, że powinno się mieć zaufanie do lekarzy a nie do jakiejś obcej baby z internetu, ale jeśli mogę coś doradzić, tak globalnie, jeśli macie jakieś zabiegi, badania, lekarstwa, a lekarze Wam mówią, "nie wolno karmić", "odstawić na dzień, dwa, tydzień... czy ile tam wymyślą" to ... jeśli oczywiście chcecie karmić, nie jest to dla Was pretekst do odstawienia to... konsultujcie z kimś kto się zna na laktacji, kto ma na ten temat wiedzę. Takim doradztwem lekarzy innych specjalności którzy mają wiedzę o laktacji którą posiedli kilka, kilkanaście, dziesiąt lat temu podczas kilku godzin wykładów.... możecie "zabić" lub znacznie zaburzyć karmienie piersią.
    Jest wielu doradców laktacyjnych w wielu miastach Polski, ich numery podane są na stronie CNOL. Ważne żeby to były osoby certyfikowane, na bieżąco zdobywające wiedzę. Są leksykony laktacyjne, ale rozumiem, że zaufanie większe możecie mieć do lekarza niż do strony w internecie (którą niestety nie zawsze łatwo odczytać, odnaleźć informację).
    Porada laktacyjna kosztuje (w zależności od miasta od kilkudziesiąciu złotych do nawet 150 zł czy więcej) ale warto, a poradę przez telefon w kwestii leków często dostaniecie za darmo.

    Przepraszam, ale musiałam to napisać, bo to bardzo przykre ciągle słuchać i czytać, że pierwszą poradą lekarską w przypadku leczenia mamy jest "ostawić dziecko od piersi" chociażby na trochę.

    A propos jeszcze odstawienia.... w 99,9% przypadków dziecko przed skończeniem roku, a w zasadzie nawet 15-18 miesięcy nie ostawia się samo! Mogą być kryzysy, różna dynamika karmienia ale następuje odrzucenie piersi tak wcześniej to nie jest to raczej przyczyna naturalna. Jeśli chcecie odstawiać dzieci od piersi przed skończeniem roku to jest Wasza decyzja i z tym nie zamierzam polemizować... to jest prawo i decyzja każdej mamy.
    Dzieci naturalnie odstawiają się same dużo później, między 2, a 5 rokiem życia (jest wiele źródeł gdzie zobaczycie inne widełki, ale taki zakres raczej dominuje). Niektóre robią to stopniowo, niektóre nagle przestają potrzebować piersi.
    --
  3.  permalink
    U mnie kolejny przyklad - zapalenie migdalkow. Bylam dzisiaj na pogotowiu, lekarz kazal odstawic dziecko, dac mm i brac antybiotyk. Sama mu powiedzialam, ze moge duomox, ale niewiem czy to pasuje.... rece mi opadly.
    --
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeDec 11th 2016
     permalink
    Przy duomoxie karmić chyba można. Podobno jak się jest chorym to właśnie nie powinno się dziecka odstawiać, bo pijąc mleko pije przeciwciała, które zwalczają chorobę. Dziecko samo takich przeciwciał nie wytworzy a zachorowac może, preciez z takim dzieckim ma się bardzo bliski kontakt. Eh Ci lekarze.....
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    efcia81: Katka kolonoskopia bez znieczulenia ???!!!!! Szacun !!!
    --

    Efcia, od 2011 roku miałam 8 kolonoskopii i żadna nie była ze znieczuleniem :) Dla mnie to ból do zniesienia :)
    --
  4.  permalink
    katka_81: Efcia, od 2011 roku miałam 8 kolonoskopii i żadna nie była ze znieczuleniem :) Dla mnie to ból do zniesienia :)

    No czasem tak bywa.. jeden do dentysty na zwyklego zzeba potrzebuje znieczulenie a inny nie...

    No ja wiem wlasnie ze moge duomox przy karmieniu bo mialam juz pare razy ale "boli", ze wielki pan doktor i podstaw nie zna..
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    Anka, czy ja moge masc Advantan (aceponian metyloprednizolonu) miejscowo?
    -- ;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeDec 12th 2016
     permalink
    A u mnie w rodzinie taka historia:
    Żona kuzyna 6 tyg. temu urodziła córkę przez cc.
    Bardzo chciała karmić, mąż walczył, żeby przystawili małą do piersi przed pionizacją, bo w standardzie dziecko ląduje na noworodkach z mieszanką.
    Po pionizacji od razu się pozbierała bo zależało jej na samodzielnym opiekowaniu się córką.
    Wychodzili z dość dużym spadkiem masy z zaleceniem "dokarmiać":devil:
    Pediatra stwierdził mały przybór masy i zalecił dokarmiać. :devil:
    Położna środowiskowa przyjechała, zważyła, stwierdziła "za mało pokarmu"- dokarmiać :devil:
    Wiec ta biedna mama, która sama była karmiona butelką, mimo poczucia porażki, pogodziła się z tym, że nie wykarmi swojego głodnego dziecka i dokarmiała mm.
    W rodzinie nie miała kogo zapytać, a zanim się poskarżyła, trawiła wszystko prawie miesiąc...
    Po rozmowie ze mną postanowiła jednak poradzić się doradczyni.
    Pani przyjechała następnego dnia- doświadczona matka ośmiorga dzieci i pediatra w jednej osobie.
    Zagląda małej do buźki i mówi, ze jeszcze nigdy nie widziała tak krótkiego wędzidełka. Była w szoku, że mała cokolwiek była w stanie z piersi uciągnąć!
    Dzień później chirurg wykonał zabieg i dziecko wreszcie się najadło z maminego cyca.
    Co prawda przed nimi jeszcze długa droga rozbudzania laktacji, karmienia wg schematu i odciągania, ale od ponad tygodnia są tylko na maminym pokarmie, mała jest najedzona, spokojna, zadowolona. A mamie od razu połowa stresu zeszła
    Przeraża mnie, że nikt sobie nie zadał trudu sprawdzenia, czemu dziecko spada i nie przybiera, każdy z fachowców "zalecił" dokarmiać, bo pokarmu za mało!
    Pediatra podobno nawet oglądał wędzidełko twierdząc, ze wszystko jest ok, mimo ze mała nawet języka podnieść w stanie nie była...
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeDec 13th 2016
     permalink
    No niestety, doradztwo laktacyjne w szpitalach tak wygląda. Czasem w szpitalu trafi się certyfikowana doradczyni laktacyjna, to jeszcze spoko..
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeDec 18th 2016
     permalink
    Dziewczyny kochane, dziękując za wszelką pomoc, którą tutaj od Was otrzymałam, żegnam się z wątkiem :bigsmile:

    Jestem bardzo szczęśliwa, bo poszło w miarę gładko, czuję że to był nasz czas - już od paru dni Zosia zasypiała bez jedzenia, ale wieczorem i w nocy nadal się budziła bardzo często. W piątek postanowiłam że już koniec, tak jak pisałam wcześniej, nie było już chyba nikogo, kto czerpałby korzyści z tego układu, a ja byłam już wkurzona do imentu. Tak jak tu kiedyś podczytałam, że chyba Katka zrobiła, nakleiłam sobie plastry na cycki :tongue: i powiedziałam Zosi że już nie chcę jej karmić, jestem zmęczona i możemy się dużo tulić nawet w nocy, ale karmienia nie będzie. Powiedziała "okej" :wink: i klamka zapadła.
    Potem w nocy troszkę marudziła i stękała, takiego płaczu rzewnego było może 5-10 minut, jakoś to przetrwałam. Wymyśliła sobie sposób - wsadziła mi łapkę w dekolt, uspokoiła się momentalnie i zasnęła.
    Teraz, po dwóch nocach, już nawet nie wsadza łapki tylko łypie jednym okiem czy leżę obok, trochę postęka i zasypia w 20 sekund.

    Czuję, że odzyskuję moje życie :bigsmile: wiem, że nie jestem jakąś rekordzistką jeśli chodzi o długość karmienia, ale dla nas to już było bardzo długo zważywszy na moje wyczerpanie. A dziś nawet do kolacji wypiłam z mężem wino! ale wypas :devil:

    Dziękuję jeszcze raz. Będę podczytywać, bo będzie to na zawsze temat bliski memu sercu, ale już nie planuję tu wracać jako aktywna karmiąca. Powodzenia wszystkim :thumbup: to była jedna z ważniejszych przygód mojego życia. Taka "podprzygoda" macierzyństwa :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 19th 2016
     permalink
    a_net_a: wiem, że nie jestem jakąś rekordzistką jeśli chodzi o długość karmienia, ale dla nas to już było bardzo długo zważywszy na moje wyczerpanie. A dziś nawet do kolacji wypiłam z mężem wino! ale wypas :devil:

    Aneta, piękny okres karmiłaś :) Gratuluję :) Ja odstawiałam przed Świętami pamiętam i jakaś była radość moja, że mogłam w końcu na Sylwka napić sie szampana :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Czy jak się karmi piersią to u malucha tez mogą występować kolki.
    I jak mała dużo ulewa to po piersi powinnam ją nosić żeby jej się odbiło.
    Ze starszą nie było takich akcji.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Acia, no pewnie. Kolki występują przez to, że noworodek ma jeszcze niedojrzały układ trawienny.
    Jesli mocno ulewa, to ja bym nosiła do odbicia.
    --
  5.  permalink
    Ja zawsze nosilam do odbicia. Tylko w nocy nie.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Acia20 jasne! Moi dwoje kp, pierwszy kolki takie że klekajcie narody,
    Drugi nic.
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Acia, jeśli macie problem z kolkami, spróbuj na 2 tyg. odstawić nabiał, bóle brzucha mogą być powodem nietolerancji/alergii.

    Dziewczyny, czy to normalne, że moje juz prawie 4 miesięczne dziecko ciągle robi tak dużo kup? Mamy średnio 5-6 kup dziennie.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Skapula, mój ma 4 miesiące, robi ok 2/3 dziennie.
    Są dni, że robi tylko jedną. Nie wiem od czego to zależy.
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Acia kolki moga wystepowac niestety..
    Dajesz mlodej witaminy?
    Jesli tak to.one tez czesto powoduja bole brzucha u dzieci..odstaw na kilka dni i zobaczysz czy bedzie jakas roznica
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 21st 2016
     permalink
    Tylko witaminę D
    --
  6.  permalink
    Chyba u Marion witamina D powodowala wlasnie kolki u Fryca, ale moge mylic. Jak odsstawiala to bylo lepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 22nd 2016
     permalink
    zarówno wit D jak i K podrażniają niedojrzały układ pokarmowy. nie tyle same witaminy co substancje dodatkowe.
    sama zacznij suplementować w większej ilości wtedy dziecko dostanie ją wraz z pokarmem.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeDec 22nd 2016
     permalink
    To odstaw ta wit i bierz sama
    Ja bralam 8-10tys jednostek a mloda witD miala na poziomie 33lub 38 juz nie pamietam
    Z mlekiem matki przechodzi 10%witaminy
    --
    • CommentAuthormagiczka
    • CommentTimeJan 1st 2017
     permalink
    a_net_a: Teraz, po dwóch nocach, już nawet nie wsadza łapki tylko łypie jednym okiem czy leżę obok, trochę postęka i zasypia w 20 sekund.


    Dziewczyny:) Wlazłam tu po chyba dwóch latach przerwy, właśnie po to, aby znaleźć jakieś rady jak odstawić od piersi:) Szymek ma już 2 lata i 4 miesiące i czuję, że już pora pożegnać cycowanie.
    Mam nadzieję, że też niebawem będę mogła napisać tak jak cytat powyżej:)
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJan 1st 2017
     permalink
    Magiczka, a ile karmień teraz jest? I w jakich porach dnia.
  7.  permalink
    Dzisiaj poraz kolejny uslyszalam ze dziecko w wieku mojego juz moze sie bez cyca obyc i mam odstawic to bedzie noce przesypial.. z tym, ze ja widze ze jeszcze z niego JE, nie ciuma dla spokoju, ale JE bo czuje i potrzebuje.. Dzisiaj zjadl miske obiadu a i tak dojadl cycem bo marudzil, stekal i nieodkladalny byl...
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 2nd 2017
     permalink
    Magiczka, to kciuki żeby się udało :))
    U nas wspaniale, Zosia przesypia całą noc!! Całą noc!! nieraz wieczorem się budzi dosłownie na chwilę, wtedy do niej idę (czasem się nawet uda podstęp i idzie tata :D), ona łapie za policzki albo za szyję i odpada błyskawicznie. A jak z nią śpię już potem w nocy to tylko cały czas mnie dotyka jakąś częścią ciała, i jak ma kontakt z bazą to śpi bez przerwy :bigsmile:
    Życie jest piękne :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    Madziu ja pierwszy raz wczoraj uslyszalam, ze mam przestać karmić. Znowu dopadło mnie potworne zapalenie zatok, ponad miesiąc temu też miałam wyleczone duomoxem.
    Lekarz jak usłyszał, ze jeszcze karmię to powiedział żebym wróciła jak zdecyduje się leczyć. Czyli mam przestać karmić. I wtedy on mi coś przepisze. Bo przy karmieniu to on nic nie może. I NIC mi nie przepisał NIC. Jeszcze bezczelnie zapytał czy ja z tych co do 3 roku zamierzają karmić bezsensownie :shocked:
    Tyle o ile zazwyczaj umiem walczyć o swoje to tak mnie zatkało ze pokiwalam głową i wyszłam. Ale z drugiej strony to przecież ja go edukować nie będę.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    Kaami a co w tym złego karmić piersią do 3 lat. Co za idiotą ten lekarz. Ja karmiłam 3 lata i dwa miesiące. Córa odstawila się sama jak zaszłam w ciążę. Można się leczyć karmiąc ale chyba lekarze są nie do uczeni
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    No niestety jego wiedza dawno nieaktualna :( jak zapytałam jak mam odstawić skoro dziecko nie umie jeść butelki i pluje mm, to powiedział ze gdybym ja kilka karmien przeglodziła to by zjadła wszystko gdyby głodna była ;) no taki typ
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeJan 3rd 2017
     permalink
    Ja pierdykam co za łoś. . Musisz poszukać dobrego lekarza a nie "anty cycka"
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJan 4th 2017
     permalink
    kaamii: No niestety jego wiedza dawno nieaktualna


    Jeśli tylko masz możliwość to zmień lekarza. To już nie chodzi o brak wiedzy laktacyjnej bo tak ma niestety większość lekarzy ale człowiek który się tak zwraca do pacjenta i ma takie podejście to należałoby omijać. Nie miałabym zaufania czy w ogóle ma jakąkolwiek aktualną wiedzę na temat leczenia. W kwestiach leków, dawkowania.... świat idzie do przodu.
    Ja z natury wojownicza pewnie bym się pokusiła jeszcze na skargę na Pana doktora.
    Ja już nawet jestem w stanie zrozumieć ignorancję laktacyjną (no cóż, trzeba chcieć zdobywać wiedzę), ale takich odzywek i podejścia nie zniosłabym.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.