Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    katarzynah1987: Ale czy Karmi to piwo w ogóle?


    W smaku dla mnie nie, a co więcej zwiększyli zawartość alkoholu i już nie tylko jest ohydne, ale i ma volty ;p
    Alkohol znika z mleka gdy znika z organizmu, także mleko nie jest do wylania tak? Dobrze rozumiem?

    Hanny, ja też nie odciągam, najwyżej budzę się w nocy, bo mleko się wylało ;) ostatnio jak młody padł to tak właśnie się stało.

    Za to mam inną zagwozdkę od kilku dni - zbiegło się w czasie z upałami - młody budzi mi się dodatkowo w nocy około 2. potem normalnie około 5-6. W pokoju jest dość ciepło w nocy - ok 22- 24 stopni. I teraz nie wiem czy głodny (czy to jakiś etap zmiany jedzenia, bo robi też mniej kup - maks 1 dziennie albo 1 na dwa dni) czy po prostu chce mu się pić :shocked:
    --
  2.  permalink
    U mnie mała ma prawie trzy miesiące, i czasem zdarza jej się przespac 7 godzin, a 6 to praktycznie co noc, i ja to w sumie nigdy w zyciu laktatora nie używałam. A nie, raz w szpitalu ale na mnie nie zadziałał:P Położna całe szczęście wtedy mi powiedziala zeby absolutnie tym sie nie przejmowac i karmic, zwlaszcza ze mala chetnie na cycku wisiala. Pokarmu mam chyba jednak sporo bo mala bardzo ladnie przybiera na wadze. Jedyne co, to przez te dlugie przerwy podczas nocnego karmienia to juz okres dostałam :/choć mała jeszcze 3 miesięcy nie ma i tylko i wylacznie na cycku.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    mariamateria: Alkohol znika z mleka gdy znika z organizmu, także mleko nie jest do wylania tak? Dobrze rozumiem?


    No ja tak zrozumiałam z tego artykułu... I to samo doradca laktacyjna mi mówiła - że alkohol nie "czyha" w mleku na dziecko ;)

    Maria - u nas podczas upałów mały też się w nocy budzi na "piciu" - ja mam to samo, w nocy schodzi butla wody 1,5l...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Nessie, mozesz pic normalnie herbate rumiankowa i to nieprawda, ze sie do mleka nie przedostaje. Przenika do mleka i uspokaja przewod pokarmowy dziecka.
    Katarzynah, zamiast granulek lepiej zaparzac zwykla torebke rumianku, bo w tym granulkach (jesli to w ogole mozna nazwac herbatka) to jest tylko kilka procent(o ile dobrze pamietam to 2% rumianku!, reszta to glukoza!!!). Ja tak kiedys nabralam sie na herbatke koperkowa, chcialam malej zaparzyc, czytam a tam kopru az 2 %. Szkoda kasy i zdrowia dziecka na takie cos. Kupilam zwykla herbate koper wloski i odrobine podawalam(choc slabo pomagal, a najbardziej sprawdzil sie wlasnie rumianek +melisa zaparzone w jednej szklance. Pilam to na noc.
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Acha...czyli złośliwe to nie jest raczej komunikat"mamo daj drugiego cysia".
    Może spróbuj wyczuć moment kiedy już pierś jest pustawa i zmień jej na drugą zanim zdąży Cię ugryźć ???
    --
  3.  permalink
    The_fragile, no to git, bo już myślałam, że demoralizuję dziecko... ale jest tak gorąco, że i się nawet browara odechciało... może pilzner urkłel... on ma mało woltów... nie mogę im odżałować, że mi redsa zepsuli i podnieśli woltaż...

    no ja odwykłam od tych pobudek, ale co zrobić dziecko nie wielbłąd...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Maria, ja w taki upał piję lemoniadę - woda, cytryny (duuużo cytryn) i mięta - na laktację też dobrze robi :D
    --
  4.  permalink
    po wodzie z cytryną (efekt cukrzycy ciążowej) od kiedy urodziłam mam odrzut od cytryny. za to piję w dzikich ilościach sok jabłkowy bez cukru rozcieńczany wodą w upały 2 razy tyle wody co soku :)) i inkę z mlekiem nic innego mi nie wchodzi dobrowolnie :D
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Hanny: to mam wstawać i odciągać?

    Hanny, ja nigdy nie odciągałam, jak dziecko się nie budziło. Ale teraz mam problemy z utrzymanie laktacji (trudniejszy wypływ a na dodatek Mała czase nie chce czekać aż poleci), więc jeśli ja jeste po alkoholu, a ona się budzi na jedzenie, to tak jakby jedna STYULACJA piersi odpada, nie? więc wtedy ściąga, żeby nie dac i sygnału, że oga niej produkować.
    w
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    A! Kapuję, dzięki;P
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 6th 2012 zmieniony
     permalink
    U mnie beda jutro 3tygodnie jak karmie malego tylko piersia :swingin:

    Najgorzej jest nad ranem maly sie strasznie rusza, prezy i wymachuje rekami...(czyt. pierdzi-sprawia mu to trudnosci)
    zamiast standarowych 20-30minut karmienia..zajmuje nam to ponad godzine!
    Wtedy najsczesciej mysle o przestaniu karmienia albo podaniu mu mm!

    Jak sobie radzilyscie w takich sytuacjach???
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Aga19782: Może spróbuj wyczuć moment kiedy już pierś jest pustawa i zmień jej na drugą zanim zdąży Cię ugryźć ???

    i tak też robię, chociaż czasem niezdążę :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    nessie ja Ci nie podpowiem, bo sama wiesz, że u mnie też cyrki;P Za to mam pytanie do karmiących piersią mamusiek. Może trochę głupie, ale czy podczas karmienia piersią pływałyście np w jeziorze? Chodzi mi o to czy nie zaziębię cyców?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    nessie: Jak sobie radzilyscie w takich sytuacjach???


    Czas, czas i jeszcze raz czas :)

    Treść doklejona: 06.07.12 15:40
    Nessie, nasz Krasnal nadal ma fazy, że karmienie trwa godzinę i wtedy biorę gazetkę/książkę i czytam, a on robi wygibasy, cyrki odstawia... Bywa tak jak jest upał, jak ma zły humor, jak jest śpiący i nie może zasnąć...
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 6th 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: Czas, czas i jeszcze raz czas :)

    nie ma leku cudu??? :))))))
    the fragile ale o 3.00 w nocy co noc to bywa meczace.. nie mam ochoty na gazetke ani tv tylko na spanie :D :)
    w dzien to sobie moze nawet 2h ciumkac !!! :)))
    Ok wazne, ze kiedys to minie!

    Hanny ja chodze na basen otwarty ... woda nie jest podgrzewana... wiec chyba to to samo :)
    --
  5.  permalink
    mariamateria: a co więcej zwiększyli zawartość alkoholu i już nie tylko jest ohydne, ale i ma volty ;p


    Ja mam w lodówce jeden egzemplarz , w którym zawartość alk. to do 0,5%.


    sigasiga79: Jedyne co, to przez te dlugie przerwy podczas nocnego karmienia to juz okres dostałam :/choć mała jeszcze 3 miesięcy nie ma i tylko i wylacznie na cycku.


    Ja się właśnie zastanawiam kiedy ja dostanę krwawienia bo karmię co prawda 6 - 7 razy na dobę ale Michaś niewiele wypija (przeważa mm) i nie powinnam dostać okresu? W nocy też długa przerwa - po 20 karmię i potem średnio 5 - 6 rano.

    montenia: to jest tylko kilka procent(o ile dobrze pamietam to 2% rumianku!, reszta to glukoza!!!)


    Montenia, ja na 100 ml wody sypie dosłownie 1/4 łyżeczki granulatu aby był delikatny posmak bo samej wody jeszcze nie wypije (nie smakuje) ale z czasem chciałabym aby pił w większości samą wodę. To pewnie dlatego ekspresowa herbatka Hippa wychodzi na droższą w porównaniu z "hippowską" w ganulacie, bo tak jak napisałaś, granulat to prawie sam cukier, a tamta jest gorzka, a co za tym idzie, zdrowsza ale torebek jest tylko 20 w opakowaniu.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Nessie, aaaa Ty w nocy :((( No to tylko czas...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJul 6th 2012 zmieniony
     permalink
    nessie: Najgorzej jest nad ranem maly sie strasznie rusza, prezy i wymachuje rekami...(czyt. pierdzi-sprawia mu to trudnosci)
    zamiast standarowych 20-30minut karmienia..zajmuje nam to ponad godzine!
    Wtedy najsczesciej mysle o przestaniu karmienia albo podaniu mu mm!


    u nas było to samo tylko wcześniej,
    poddałam się, od miesiąca Łucja dostaje moje mleko w butli
    jest zadowolona, bo nie grzeje jej moim ciałem podczas karmienia,
    leży na łóżku i się rozgląda, kręci głową a bultą razem z nią ( czego nie było podczas cyckowania)
    Hanny: Chodzi mi o to czy nie zaziębię cyców?

    a to jest w ogóle możliwe?! pytam bo nigdy o tym nie słyszałam...
    wydaje mi się, że nie powinno się nic dziać,
    tak samo jak głupie gadanie, że się opalać nie można gdy się karmi, bo "się pokarm zagotuje" rzeczywiście różnica czy się grzeje cyc w samym staniku czy jeszcze dodatkowo ma się bluzkę na wierzchu:devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Nessie, a nie chcesz wziasc malego do lozka swojego? Jak sie przebudzi w nocy to wez go do lozka i nawet nie bedziesz sobie zdawala sprawy jak dlugo karmienie trwa. Ja tak robie i czasem nie pamitetam, ze karmilam :devil:.
    Katarzynah, kupujesz zwykla herbatke rumiankowa/melise/koperkowa i podajesz malemu. Nie musi miec z Hippa. A do wody dziecko sie latwo przyzwyczaja. My podawalismy wode, na poczatku sie krzywila ale po kilku razach ladnie pila wode. Herbatki to podawaj max 1 dziennie.
  6.  permalink
    katarzynah1987: Ja mam w lodówce jeden egzemplarz , w którym zawartość alk. to do 0,5%.


    Klasyczne czy jakieś smakowe? Bo ja się własnie kiedyś w jakimś nadziałam, że były % i się zdziwiłam bardzo, ale to było dawno, więc może coś się zmieniło. Przepraszam za błędne informacje.

    Nessie, ja biorę małego do łóżka on je a ja śpię. On kończy, ja się budzę i razem z pieluchą na której leży odkładam do łóżka. Czyli nie śpię tylko chwilę na położenie małego w tę i spowrotem :)
    --
  7.  permalink
    Mariamateria, ja nawet nie wiem jakie piję. Sprawdziłam - to klasyczne jest ale ostatnio piłam chyba kawowe... Ale nie wiem ile tamto miało, nie sprawdzałam bo założyłam, że 0,5%. Może to był błąd.

    Montenia - dzięki za pomysł bo w sumie nie pomyślałam, żeby takie herbatki kupować. Btw. a są herbatki koperkowe, ekspresowe nie typowe dla dzieci? Nie wiedziałam. :smile: A co do wody, podajesz przegotowaną czy butelkową? Wiem, że m.in. żywiec jest rekomendowaną przez IMiD. Czy taką wodę butelkowaną, trzymaną w temp. pokojowej można podawać czy trzeba podgrzewać? Ja się nauczyłam, żeby herbatki podawać w takiej temp. jak mleko...
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    montenia: Nessie, a nie chcesz wziasc malego do lozka swojego? Jak sie przebudzi w nocy to wez go do lozka i nawet nie bedziesz sobie zdawala sprawy jak dlugo karmienie trwa. Ja tak robie i czasem nie pamitetam, ze karmilam

    mariamateria: Nessie, ja biorę małego do łóżka on je a ja śpię

    dziewczyny chodzi o to ze on wiercac sie tak i krecac boje sie ze mnie przygryzie... po tym co przeszlam zeby go karmic piersia
    (pierwszy miesiac byl dokarmiany-mialam pogryzione sutki) mam oczy otwarte jak 2zloty przez ponad godzine jak go karmie pilnujac aby nie porobil ran...
    .... potem kolejna godzina usypiania bo przez te pierdzenie za cholere nie moze zasnac :( bidok...
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Hanny - ja miałam takie obawy ostatnio przed kąpielą na otwartym basenie (naprawdę chłodna woda!) ale wszystko było ok, gorsze chyba jest zawianie, więc ja po tej kąpieli przebrałam się z mokrego stroju.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Nessie, Ty boisz sie, ze maly Ci znow brodawki podziurawi? Wiesz co, moim zdnaiem one sie juz zahartowaly i takie godzinne ssanie nie powinno im zaszkodzic (czyt. poharatac). Ja mialam dziury w sutkach, bol przy karmieniu przeogromny byl. Teraz mala jak zassie to czasem tez i godzine trzma w buzi i naprawde nic sie nie dzieje. Napewno juz Ci tak brodawek nie porani. SprobujGo przystawic i niech tak zasypia. Aha, na usuwanie babelkow z brzuszka najlepiej dziala jak bedziesz karmila z lewej piersi (mozesz najpierw z prawej, ale koncz na lewej), bo wtedy dziecko lezy na prawym boku i to pobudza perystaltyke jelit i usuwanie gazow. Naprawde dziala!
  8.  permalink
    montenia: Aha, na usuwanie babelkow z brzuszka najlepiej dziala jak bedziesz karmila z lewej piersi (mozesz najpierw z prawej, ale koncz na lewej), bo wtedy dziecko lezy na prawym boku i to pobudza perystaltyke jelit i usuwanie gazow. Naprawde dziala!


    To żeś mi amerykę odkryła! nie wpadłabym!

    U nas kupy brak drugi dzień. mały jak je to stęka jak stary dziad na kiblu z zatwardzeniem, ale nic z tego nie wynika. Ma prawo do 5 dni na cycku nie robić, tak? Je normalnie, albo i więcej przez te upały. Ja jem to samo co zawsze, czyli to może być to, że "zużywa" więcej tego mleka co zjada, tak? A co zrobić jak nie będzie kupy?:shocked:

    nessie - współczuję, ale tak jak montenia napisała - ja bym próbowała.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    montenia: o wtedy dziecko lezy na prawym boku i to pobudza perystaltyke jelit i usuwanie gazow.


    Montenia, to moją zagadkę rozwiązałaś, bo my się też śmialiśmy, że co go z jednej piersi karmię, to mały bączy i bączy - a to dlatego!
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    Mariamateria, moze nawet nie robic ok .7-10 dni kupy. Teraz poprostu dobrze przetrawia mleczko. U nas tez tak bylo, ze mala nie robila chyba z 5 dni kupki i potem na nowo zaczela robic po 2 dziennie. Spokojnie. Maly nie zwija sie z bolu? Mozesz tez klasc jak najczesciej na brzuszku, tez ladnie poprawia trawienie. No i rumianek tez mozna oczywiscie popijac, co tez korzystnie wplywa na uklad trawienny.

    Treść doklejona: 06.07.12 22:28
    Z tym kladzeniem wlasnie na prawym boku, ja nawet na sobie wyprobowalam i na doroslego tez dziala :wink:
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 6th 2012
     permalink
    mariamateria: Ma prawo do 5 dni na cycku nie robić, tak?


    Nam też pediatra powiedział, że jak się nie wije, nie męczy go ta kupa to może być i do 10 dni bez niej...No z tym, że my mamy odwrotny problem;P
    --
  9.  permalink
    Oooo dzięki dziewczyny - młody się zwija, ale nie umiem rozróżnić czy to chęć popchnięcia kupy czy ćwiczenie przewracania się ;) bo wygląda identycznie. Ale nie skiełczy, nie jęczy, tylko puszcza śmierdliwe bąki, że aż mi się wydaje, że już kupa, a to tylko smrodliwy bąk... Na brzuszku coraz chętniej przebywa, bo podoba mu się nowa perspektywa, humor ma przedni, apetyt dopisuje, więc się nie przejmuję. Martwię się tylko co będzie za kupa po 5-7 dniach, bo jak po 2 zrobił, to mało pieluchy nie rozerwało... Może się na ten koper skuszę, bo rumianku, to chyba nawet z miłości do syna bym nie utrzymała za długo w żołądku - on ma u mnie zawsze bilet zwrotny :devil:

    Hanny, my do zeszłego tygodnia mieliśmy akcję kupa co pielucha, także wiesz...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 7th 2012
     permalink
    mój gagatek też coś od wczoraj ma problem z bakami, jakby mu ból sprawiały i kupa rzadziej;) Ale nie tak rzadko jak u Was;) ale mysle, że może to też przez upały. Wie ej wody organizm zuzywa do innych celow niz kupa;) przynajmniej jest na co zwalic wszystkie problemym - TO UPAŁ;)
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Dziewczyny proszę o radę - wczoraj wieczorem w jednej piersi miałam mały zastój, lekko bolesne nawet było to miejscami, karmiłam małą z tej piersi i wszystko ładnie wyrównała i opróżniła pierś ale bolało mnie to całą noc nadal:confused: boli przy dotyku po jednej stronie ciągle, mimo że pierś jest pusta i gładka. Czy możliwe że zrobiło mi się tak zapalenie? dodam że bardzo dbam o piersi - uważam żeby ich nie zawiało, zakrywam, uważam żeby nie było stwardnień itd. zażyłam w nocy jeden ibuprom bo działa przeciwzapalnie jak tu dziewczyny pisały. Myślicie że to się kwalifikuje do lekarza? (z resztą jest niedziela:confused:) co jeszcze można zrobić - okłady z kapusty?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Coma, miałam identycznie - brałam tylko ibuprom i robiłam ciepły prysznic przed karmieniem - minęło po kilku dniach i już jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Coma, moze kilka dni bolec, nawet jak zastoj zejdzie. Bierz ibuprom 3 x 1 tabletka . Pij olej rzepakowy tez 3 x 1 lyzka (mozesz wypic z lyzki, badz polac po chlebie, dodac salatki, zupy itp. To ladnie usuwa zastoje, bo wysciela kanaliki mleczne, ze pokarm sie po nich slizga. Tak jak pisze THe Fragile mozesz robic tez cieple oklady przed karmieniem, a po karmieniu mozesz klasc zbite liscie kapysty z lodowki(nie z zamrazalnika).
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny za rady. Na razie nie jest gorzej, chociaż doszedł lekki stan podgorączkowy (mierzony bez ibupromu) może jakoś to opanuję!
    --
  10.  permalink
    Coma, mnie po zastoju też bolało kilka dni, ja brałam paracetamol, ale montenia udzieliła najlepszej odpowiedzi.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 8th 2012
     permalink
    Coma, koniecznie bierz ibuprofen, zeby zapalenie nie przyszlo. Stan podgoraczkowy, to objaw, ze cos sie zaczyna dziac w piersi. Przystawiaj do tej ,,chorej,, piersi czesciej np. 2 karmienia z rzedu chora piers.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    A my sie pochwalimy- dochodzimy do wprawy z karmieniem :) Jestesmy tylko na cycusiu-jedzonko tak, co 3-4h po 30 min. I ladnie przybieramy wedlug Pani poloznej :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Vsti, gratulacje:))). Tak trzymaj!
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Vsti niesamowite, że taki maluszek się tak unormował. u nas do pół roku karmienie było totalnym spontatnem, a najlepiej spontanicznym karmieniem non stop ;)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Vsti co 3-4h ?
    WOW!
    Lapie sie na tym, ze za czesto zazdroszcze!!!! :)
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Pytanie do cesarkowych mam. Czy używałyście laktatora pzred planowaną cesarką, zęby rozkręcić trochę na zapas laktację? Boję się, ze karmienie po cesarce pójdzie mi gorzej niż po naturalnym, nie będzie naturalnej stymulacji hormonalnej...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Nic nie używałam, ale ja mialam tak dzielnego ssaka i od razu pokarm po cc, że karmienie do dziś wychodziło nam znakomicie. Dzis jest sajgon! Juz nie wiem co robic. Prosze podpowiedzcie dobre duszyczki. Otoz Kuba wisi na cycku od 19tej!!! (jest 21:24) i ciągle chce jesc. Zjadl z jednego, zgadl z drugiego i sie wscieka, ze nie ma 3 i 4go!!! Pije na maksa wode, troche go nosze, ale on sie drze bo jest głodny! Az mnie korci, by chwycic po butle! Ale kurka moze da sie to jakos ogarnac. Co robic w takiej sytuacji. Po pol godzinie nie naprodukowalo sie tego mleczka za wiele (wiec znowu zjadl z 2!) i tak w kółko! Po jakim czasie mniej wiecej napelniaja sie piersi? I co poradzic na taka sytuacje? Przyznam, ze pierwszy raz mi mleczka brakuje dla mego ssaka:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 9th 2012 zmieniony
     permalink
    nibriana: Czy używałyście laktatora pzred planowaną cesarką, zęby rozkręcić trochę na zapas laktację?


    ja nie używałam bo nie wiedziałam, że będę miała CC
    pokarm faktycznie pojawił się trochę późno bo dopiero w 5-tej dobie
    ale od szóstej doby Mała była już na samym cycku [wcześniej na butli plus ssała na sucho żeby rozkręcić laktację]

    od szóstej także doby jadła mi z piersi co 3-4 godziny a jedno posiedzenie trwało maks 7 minut :devil:
    to dopiero było mega niecyckowe dziecko [w sensie nie uskuteczniała żadnych zwisów parogodzinnych a szkoda bo tak chciałam sobie z nią leżeć cały dzień i żeby ona ssała a tu dupa :cool:]
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Hanny, cierpliwosci :wink:. Teraz mozesz miec kryzys laktacyjny, badz maly skok rozowowy, kiedy rosnie zapotrzebowanie na mleczko. Poloz sie z maluchem na 2-3 dni do lozka i powinno byc ok.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Oj, on nie uleży tak spokojnie;) Chyba niestety już go nauczyłam, że Pan chce - Pan ma;) A że sie powtorze, po jakim mniej wiecej czasie moge liczyc, ze juz cos wiecej w tych cycach bedzie
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    jeśli to kryzys laktacyjny to nie potrwa dłużej jak 2-3 dni :wink:


    tu sobie Hanny poczytaj :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Moja Nadi najczesciej nie wypija calego mleka z piersi, czy ta reszte powinnam odciagnac?
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny ja znowu z problemem:tongue:
    A mianowicie nie wiem czy przy tych moich problemach teraz co miałam z cycem czy z innego powodu ale nie mam mleka, ale tak nie mam w ogóle, nie wiem może pokarm mi zanikł czy coś i mam problem bo po pierwsze mała nie chwyta butelki a po drugie nie chwyta się mm i efekt jest taki że krzyczy co chwilę bo głodna a ja jej nie mam co dać niestety:cry: nie wiem co zrobić żeby chwyciła...
    --
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeJul 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti: Moja Nadi najczesciej nie wypija calego mleka z piersi, czy ta reszte powinnam odciagnac?


    Absolutnie nie - laktacja dostosuje się do potrzeb i unormuje już wkrótce. Chyba, że między karmieniami tak się napełnią piersi, że bolą, to tylko trochę do uczucia ulgi.

    coma: mam problem bo po pierwsze mała nie chwyta butelki a po drugie nie chwyta się mm


    a próbowałaś łyżeczką, kubeczkiem itp. ? JAk tak, to spróbuj inne mm - koleżanki córka odrzuciła 2 mleka, załapała enfamil - jest w wieku Twojej i też nie chciała ani butli, ani nic. Po zmianie mleka zaskoczyła.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A ja mam dalej pytanie, w sumie podstawowe, ale jakoś teraz mi wyszło;) Jeśli karmię z jednej piersi, Młody zje wszystko i dostaje drugą i z tej drugiej nie zje wszystkiego to którą pierś podaję przy następnym karmieniu? Tą "napoczętą" czy opróżnioną uprzednio?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.