Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    jesli idzie o odruch ssania to u nas bylo tak
    Gabrysia - przyssala sie od razu jak ja na brzuchu polozyli i tak bylo przez kolejne 18miesiecy :)

    Krzys - pozwolili podac mu piers w 12 dobie zycia, mimo ze przez 3 wczesniejsze dni mial smoczek to jak sie dorwal do cycka to nie chcial popuscic :) do tej pory jest cycojad
  1.  permalink
    acha no to dobrze ,moja szwagierka rok temu rodziła w naszym szpitalu i położne najpierw pomagały jej przystawic-mała nie umiała nawet chwycic cycka...wiele prób,meczarni i nic-ani mała nie chciała pic a pokarmu tez dużo nie miała,pewnie na pocztaku tak jest.To wysłały ja na to odciaganie a ona sie tak wystraszyła ze jej zanikł całkowicie.To potem juz dały butelke ale były bardzo niezadowolone z tego i okazywały jej to na kazdym kroku

    mam nadzieje ze mój też bedzie kochał cycka


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    Ciacho w razie problemow z iloscia pokarmu polecam elektryczna medele ta typu dojarka. wypozyczenie kosztuje sporo ale tylko dzieki tej dojarce utrzymalam pokarm przez tyle dni kiedy nie moglam karmic (mimo olbrzymiego stresu i zmeczenia!!)
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    ciacho ja dawalam butelke w 1 tyg,bo 0 pkarmu ,ale do cyca tez przystawialam ,bolalo bardzo bo brodawki poranione ,tez odciagalam elektrycznym ,wypozyczonym,ciezki jest ten 1 tydz,teraz jestb lepiej ,ale np ,dzis od 6 rano do tej pory,venere wisiala na cycu z malymi drzemkami,okròtnie wsadzilam do wòzka i beczala no a teraz widze ,ze usypia...juz nie moglam ...
  2.  permalink
    W moim szpitalu ( sw Zofii w Warszawie) gdy był kłopot z pokarmem mimo dostawiania dziecka i odciągania pokarmu laktatorem( stwierdzony na podstawie zbyt duzego spadku wagi), mieszankę podawano sondą przymocowaną do sutka matki.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    taki zestaw ma MEDELA:

    fds
    System wspomagający SNS
    Produkt idealny do rozwiązywania wielu problemów laktacyjnych. Imitując pobyt mleka w piersi umożliwia relaktację. Ułatwia uwalnianie mleka z piersi. Pomocny w przypadkach słabego przybywania dziecka na wadze i w wielu innych problemach laktacyjnych.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    a to zamiast typowej butelki ze smoczkiem

    gh

    Zestaw łyżeczki
    Technika karmienia łyżeczka nie zaburza naturalnego odruchu ssania i może być stosowana w okresach separacji matki od dziecka. Produkt przeznaczony dla niemowląt starszych.


    JEMMA ma taki zestaw jesli dobrze pamietam
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    Mam - potwierdzam, ale ciężko tym karmić np. w półmroku bo trzeba pilnować, żeby mleczko leciało prosto do buźki. Użyłam go może z 2 razy.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    Jemma czyli co jednak nie warto??
    ja dla Gabrysi mialam cos takiego i zdawalao egzamin jesli idzie o podawanie mojego mleka

    rer
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 10th 2007
     permalink
    Drugi raz bym tego nie kupiła, ze względu na cenę
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    w zwiazku z tym ze MamaDusi miala kiedys watpliwosci co do ilosci mleka i czasu w jaki Klaudia sie najada wklejam kilka info:

    Czy tracę pokarm? Czyli odnajdywanie równowagi.

    Matki czasem martwią się, że nie maja wystarczająco pokarmu. Często ilość mleka nie jest tu problemem. Jeśli dziecko przybiera na wadze według danych podanych powyżej, nie ma powodu do zmartwień.

    Mama może być spokojna jeśli:

    * dziecko ssie często. Chęć częstego ssania wcale nie oznacza, że dziecko jest głodne! Wiele dzieci ma silną potrzebę ssania i kontaktu z matką. Mleko ludzkie trawi się szybciej niż sztuczne, a więc dziecko karmione piersią ssie częściej. Nie porównuj zwyczajów, zachowania oraz przyboru wagi z dziećmi koleżanek, bo każde dziecko jest inne!
    * dziecko nagle zwiększa częstość/długość karmień. Często dzieci, które były raczej śpiące w pierwszych dniach życia, budzą się nagle i chcą więcej i częściej ssać.

    Dzieci często przechodzą również przez tzw.skoki wzrostowe (około 3, 6 i 12 tygodnia życia). W tym czasie dzieci domagają się częstszych i dłuższych karmień, aby zamówić więcej mleka na swoje rosnące potrzeby.

    * dziecko nagle skraca czas karmień do około 5-10 minut na jednej piersi. Z czasem dzieci doskonalą się w technice ssania, i szybciej i skuteczniej opróżniają pierś. To tylko sygnał, że nasze dziecko rozwija się i rośnie!
    * dziecko jest marudne, płacze przy piersi, szarpie się. Może być to spowodowane zwyczajnie złym samopoczuciem dziecka, kolką, tym, że mleko spływa zbyt wolno lub zbyt szybko,. Przyczyn może być wiele, ale nie oznacza to, że jest głodne. Okresy marudzenia zwykle nasilają się popołudniami.
    * piersi nie przeciekają wyciekanie pokarmu z piersi nie ma związku z tym jaką ilość mleka produkuje matka. Zwykle piersi przestają cieknąc, kiedy laktacja się stabilizuje. Czasem jednak ciekną cały czas, bądź w ogóle od samego początku.
    * piersi nagle wydają się puste dzieje się tak, kiedy produkcja mleka dostosowuje się do potrzeb dziecka i początkowe nabrzmienie piersi spowodowane zwiększonym ukrwieniem ustępuje.
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Aniu wielkie dzieki za to info troche mnie to podbudowalo i wiem tez ze mala dobrze przybiera bylysmy dzis u lekarza niunia w ciagu 3 tyg przybrala 920 gr:smile::smile: czyli super jestem zadowolona
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    MamoDusi - Klaudia przybiera rewelacyjnie!!!! na mamusiach rozpakowanych wiecej o przybieraniu maluchow.
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    ok napewno poczytam ... a teraz zycze wszystkim mama i im pociecha slodkich oraz kolorowych snow :wink:
    --
  3.  permalink
    Czesc Dziewczyny! Korzystam z tego, ze moja Niunia spi (a w dzien zdarza Jej sie to b. rzadko) i pisze w wilekim pospiechu (bo sie juz wierci). Az mnie rece swedzialy, zeby napisac slow kilka :) Drazni mnie potwornie ten terror laktacyjny. ASIULA!! Ze tez tyle wytrzymalas! Nie chce, zebyscie mnie zle zrozumialy, dla mnie karmienie piersia tez jest priorytetem, ale bez przesady... Goje jedna brodawke juz 3 tygodnie. Przez 2 tygodnie nie goila sie w zasadzie wcale. Wywiazal sie stan zapalny, goraczka. Ciagle otwarte rany byly wspanialymi wrotami dla bakterii. I tu chodzi mi o to namawianie: "nie odstawiac malucha od piersi". Gdybym nie odstawila, pewnie bylabym na tej samej drodze co Asiula. Goje piers i mam nieustanny romans z laktatorem ;) Odciaganie to tez nie przyjemnosc i choc powoli, to widze, ze sie jednak goi. W tej jednej brodawce to mialam az dziury na kilka milimetrow. Tez plakalam, jak karmilam i plakalam, jak widzialam, ze Matylda sie budzi. Gdzie tu sens? Troche zdrowego rozsadku. Sluchac rad, ale sluchac tez siebie. Odciagniete mleko podaje butelka, ale nie mam problemu z karmieniem prawa piersia. Dodatkowo Mala dostaje smoczek, bo inaczej bylabym uziemiona przy Niej (z cycem w Jej buzi). Takze widzicie, ze nie zawsze wszystko zgadza sie ze sztywnymi zasadami.
    Ach!! I jeszcze co do odciagania! Kiedy obserwowalam ile mleka odciagam to bylo go tyle, co kot naplakal. Przestraszylam sie i zaczelam odciagac czesciej, zeby pobudzic laktacje. A potem poprostu wyluzowalam. Przestalam obserwowac miarke. Jesli Niunia spi, badz maz sie Nia zajmuje, wlaczam sobie tv, pompuje i ogladam. Dziala super :) No i piwo Karmi tez jest git! Ok. koncze, obowiazki wzywaja :-)
    Jeszcze tylko: ASIULA! Nie masz prawa miec jakichkolwiek wyrzutow sumienia. Pomysl sama jak wygladala Twoja opieka nad dzieckiem przedtem, jakie uczucia wzbudzalo w Tobie karmienie. Nie czujesz sie teraz poprostu lepiej? A co wazniejsze dla dziecka? Spokojna kochajaca mama :D Pozdrawiam!!
  4.  permalink
    Martyldo - a czy ktoś potępiał asiulę????????? Czy namawiałyśmy jak piszesz" zeby nie odstawiać malucha od piersi" ? Namawiamy tylko te z dziewczyn, które opowiadają bajki o chudym i bezwartościowym własnym pokarmie. Asiula miała wielkie chęci, nie rozkładała bezradnie rąk tylko szukała pomocy u doradców laktacyjnych a my wszystkie byłyśmy pod wrażeniem jej determinacji.
  5.  permalink
    Zle mnie zrozumialas, a moze to ja zle sie wyrazilam (pisalam dosyc chaotycznie i w wielkim pospiechu). Nie atakowalam zadnej z Was.
    Pisalam bardziej bezosobowo, poniewaz wiele razy spotykalam sie wlasnie wrecz z nakazem, by dostawiac dziecko do piersi bez wzgledu na wszystko. Pisalam to moze po to, by jakas zagladajaca na to forum dziewczyna, mogla skorzystac.
    Przepraszam, ze tak wyszlo jak wyszlo. Nie mialam nic zlego na mysli. Ale zdaje sie, ze juz jestem spalona :wink:
  6.  permalink
    Eeeee... No coś Ty :grouphug:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    a ja jestem wniebowzieta dosloeniw dzisiaj - Krzys zaliczyl mega dlugie spanie - ostatnie karmienie 22.30 i spal do 6.30 dostal cyca ale sciagnal tylko jednego (o ludzie malo mi dzisiaj nie eksplodowaly!!) i dalej sobie do 9 spalismy....
    oby tylko tak juz zostalo na zawsze :D
    • CommentAuthormama_dusi
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    :clap::clap::clap: DLA KRZYSIA
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    cos nie umie sie polapac z tym nowym forum o co chodzi?
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    a jak mam teraz ten suwaczek wkleic prosze o pomoc dziekuje
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    Tak samo jak wklejalaś pierwszy, na moje teraz jesteś tutaj pod nowym nickiem " mama dusi " bez kreseczki , czyli tak jakbyś była nowy użytkownikiem i suwaczek musisz wkleić jeszcze raz
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    no ale gdzie są teraz te ustawienia do forum?
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    Jemma ja już jestem wściekła bo sama się zastanawiam :devil::devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    kiedys to zmienialo sie w profilu a teraz profil wcielo...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2007 zmieniony
     permalink
    dobrze ze sie domyslilam ze BAZA WIEDZY to to samo co WIKI :D
    a swoja droga jak sie wejdzie do wiki to layout jest taki sam jak byl kiedys tzn mamy zakladki hehehe
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    na wykresach też :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 14th 2007
     permalink
    wlasnie skonczylam karmienie i ide pasc nosem w poduche. mam nadzieje ze sciagniece cycka znowu starczy do jakiejsc 5 chociaz :wink:
    zycze przespanej nocy!!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    dobra nasza - sen nieprzerwany do 5:40, moj organizm mowi jak najbardziej TAK tylko piersi kiepsko to znosza. budze sie zalana a maly jak sie w koncu dorywa to sie denerwuje ze mu za duzo i za szybko leci a ja rano jestem zbyt nietomna zeby laktatorem podzialac...
    •  
      CommentAuthorolciaw
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Dziewczyny, która z was karmi piersią i robi sobie wykresy? Bo chętnie bym zobaczyła jak to u was wygląda.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Olcia z tego co wiem to jedynie INEZ
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeNov 15th 2007
     permalink
    Hellp
    Moja mała od 9 dni ma "cyckowe histerie". Zaczyna się zwykle okło południa, a kończy o 22. Zaczyna jeśc, pociumcia 2 min i ryk. Wypluwa cyca, macha głową, kopie nóżkami, a chwilę weżnie cyca na jedno ciumknięcie i znowu wypluwa i koniec jedzenia. Wydaje się głodna, bo wpycha rączki do buzi, zresztą niemożliwe, żeny przez 10 godzin nie chciała jeśc. W nocy jest normalnie, tzn ciumka swoje 5-7 min i nie marudzi przy tym.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 16th 2007 zmieniony
     permalink
    100krociu nie jestem pewna, ale wygląda mi to na kolkę :neutral:
    •  
      CommentAuthor100krocia
    • CommentTimeNov 16th 2007
     permalink
    Ale normalnie nie płacze, tylko przy cycu
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 16th 2007
     permalink
    100krociu a probowalas zmienic pozycje karmienia? zamiast na siedzaco np na lezaco?? czy mala tylko placze czy tez prezy sie i wygina? jesli taka zlosc i wyginanie ma miejsce to ponoc moze to byc na skutek zlego napiecia miesniowego... niestety nie wiem co ci doradzic. moze zadzwon do pediatry i powiedz jaka jest sytuacja
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 16th 2007 zmieniony
     permalink
    Najlepiej skonsultować to z lekarzem - 3mam kciuki za Nati, aby się nie płakusiała i nie stresowała mamusi :wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 16th 2007
     permalink
    Jeszcze znam jeden powód dlaczego tak może być: za szybko jej mleczko leci, spróbuj troszeczkę odciągnąć zanim ja przystawisz
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    tak zapytam z ciekawosci moze ktos mi doradzi myslalam ze to juz koniec z problemem piersi ale coz mylilam sie o tuz nie wiem dlaczego ale mam strasznie wysuszone piersi a z otoczek brodawki schodzi mi skora a w niekturych miejscach tak mocno zeszla ze boli jak diabli smaruje bephantenem ale nie pomaga juz nie wiem co robic
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    MamoDusi - wg mnie najlepszym lekarstwem na piersi jest wlasne mleko i wietrzenie :)
    nie wiem czym to przesuszenie skory nie moze byc spowodowane. ja i w 1 ciazy i w 2 hartowalam piersi i nawet nie mialam jednego pekniecia, ba nawet dyskomfortu wiec sie smieje ze cycki to do karmienia mam idealne
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    ja wlasnie smaruje mlekiem i nawet wietrze ale to niestety nic nie daje a nim czesciej niunia pije tym one sa bardziej wysuszone
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    a ha Aniu zrobilam dzis tak jak mi poradzilas z tym wybudzaniem i bylo lepiej mala zasnelao 19 30 spala do 1 nakarmilam ja tak z wybudzeniem i spala do 5 20 a potem do samej 8 wiec mysle ze dzis bylo ok
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Mamodusi mam nadzieje ze sposob poskutkuje - u nas odkad tego sumiennie przestrzegalam przez kilka nocy zadzialalo i teraz juz maly ladnie przesypia noce
    • CommentAuthorkozera
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    ja mialam wròcic do pracy od lutego,ale w zwiazku z karmieniem i nocami nieprzespanymi ,mam zamiar wròcic od kwietnia...
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeNov 23rd 2007
     permalink
    Nie wiem gdzie wkleić więc daję tutaj Pierś czy butelka?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 25th 2007
     permalink
    kolezanka podeslala mi dzisiaj link do strony KARMIENIE PIERSIA
    jest nawet mozliwosc zadawania pytan konsultantowi laktacyjnemu
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 25th 2007
     permalink
    KARMIENIE PIERSIA - WSKAZANIA I PRZECIWWSKAZANIA


      Istnieją okoliczności (bardzo nieliczne), w których karmienie piersią jest przeciwwskazane. Każdorazowo w takiej sytuacji matka powinna skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, który pomoże wybrać najlepsze mleko modyfikowane dla Maleństwa.
  7.  permalink
    Hej!!
    Powróciłam (poprzednio matylda2007). Po "odswiezaniu" serwisu mialam ogromny problem z zalogowaniem, a czasu na ponowna rejstracje brak, az do tej chwili :bigsmile: Mam takie oto pytanie i prosze Was o mozliwie szybka odpowiedz. Otoz odpadly mi w koncu strupki z tej zmasakrowanej brodawki (dzis), ale mam problem (nowy:wink:). Nie wiem czy juz moge przystawic Matylde, bo w tych miejscach po strupkach tkanka jest zupelnie inna. Jak odciagam, to robi sie prawie biala, jak wyschnie, ciemniejsza, prawie jak brodawka. I nie wiem czy to poprostu nowy strupek, niewygojona jeszcze rana, czy blizna?? Boje sie, ze jak zaczne karmic, to mi sie rozwali to wszytsko od nowa, a tak bardzo chcialabym juz wrocic do karmienia tym cycem :cry: Blagam o szybka odpowiedz!!
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeNov 25th 2007
     permalink
    matyldo ja po wygojeniu tez zostalo mi takie biale jak odciagalam i po przystawieniu malej jednak troche zaczela mi skora schodzic i strasznie swedzi ale drugi raz juz sie taki problem nie pojawil chociaz skora schodzi dalej to bolu juz nie ma
    --
  8.  permalink
    O Mamodusi!! Dziękuję Ci za odpowiedz :bigsmile: Ta skora tez mi schodzi. Widac mamy b. wrazliwa skore. U mnie to pewnie od laktatora. Ja smarowalam mascia natluszczajaca firmy oceanic. To 100%lanolina. Tuba ma 20g, a kosztowala mnie 7 zl z groszem (lanolina medeli ma 7g i kosztuje 20 pare), a teraz w ruchu jest maltan. Odciagne jeszcze dzis na nocne karmienie, a jutro pokarmimy sie cycem. Po miesiacu! Az sie boje czy potrafie Ja przystawic z drugiej strony :shocked: I mam stracha, ze mi sie to rozwali. W koncu to takie glebokie rany byly...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.