Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 14th 2012 zmieniony
     permalink
    HANNY książkowy kryzys laktacyjny :smile:

    a że przypomnę występują one w :
    3 tygodniu
    6 tygodniu
    3 miesiącu
    9 miesiącu


    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 14th 2012
     permalink
    Agi_s dzięki !
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    A jednak tu trafiłam :neutral:
    Dziewczyny mam problem:confused: i proszę was o radę.......może od początku...

    Malutka moja ma dopiero parę dni, miałam CC i nawał pokarmu miałam w 3 dobie po porodzie (cyce jak donice, ciężkie, żylaste, grudki odczuwalne itd. )
    W tym dniu małą karmiłam na zmianę raz z jednej raz z drugiej piersi - co było wystarczające, bo po podaniu jednej piersi od razu zasypiała wiec nie było sensu dokarmiać jej z drugiej.

    Z dnia na dzień piersi moje były już miękkie, córcia jadła już z dwóch piersi i nadal było jej mało.... :sad:

    Dziś mąż pobiegł po herbatkę laktacyjną jest coraz gorzej. Boję się, że stracę pokarm:(
    Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby na pobudzenie laktacji?

    Sutki mam całe pogryzione, karmię ze łzami w oczach :devil: nawet wychwalany bepanthen nie wiele daje :angry:

    Czuję się taka bezradna i beznadziejna :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny: edyne co mi przychodzi do głowy, to wygląda to tak jakby do czasu aż leci pod ciśnieniem jest w miarę, jak trzeba "popracować" to ryk. Może któraś też miała coś takiego? I dała radę? Albo może macie po prostu więcej doświadczenia. Już nie wim co robić
    U mnie jest to samo!!! Od 2 dni, jak Małej za słabo leci to szarpie mi brodawką na wszytskie strony i piszczy... Po naciśnięciu piersi mleka aż sika... a jej jakby nie chciało się wysilać ze ssaniem! z tym, że u mnie możę to być czasami efeklt tych pieprz... leków, które brałam do wczoraj...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Kurcze Rumba nie wiem jakie są sposoby na zwiększenie laktacji. Przystawiaj, przystawiaj jak najwięcej Małą, ja wiem że bolą pogryzione sutki, że łzy w oczach, ale to przystawianie pomoże rozkręcić laktację .
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Rumba, bepanthen za przeproszeniem g... zdziala. Po kazdym karmieniu wycisnij pare kropel mleka, mozesz rozsmarowac i zaszusz to cieplym powietrzem z suszarki. Przystawiaj mala na zadanie. Co ile mala je, napisz prosze? Z herbatkami laktacyjnymi bym uwazala, bo pobudzaja uklad pokarmowy dziecka i moga byc bole brzuszka. Jedz duzo zup (bardzo wskazane po cc, zeby jelita wrocily do ladu) i wplywa na pokarm. Pij wody9la enie za duzo, tak jak pragienie czujesz, bo nadmiar to tez niedobrze).
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Rumba, a może Malutka zbyt płytko łapie pierś?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    A dlaczego nadmiar wody do też niedobrze?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Przystawiaj, przystawiaj jak najwięcej Małą


    boli jak fix, karmię na żądanie jeszcze jej nie odmówiłam... dzięki :*

    Rumba, bepanthen za przeproszeniem g... zdziala. Po kazdym karmieniu wycisnij pare kropel mleka, mozesz rozsmarowac i zaszusz to cieplym powietrzem z suszarki. Przystawiaj mala na zadanie. Co ile mala je, napisz prosze?


    Koleżance ten krem bardzo pomógł, wiec mi go poleciła ale dla mnie to pic na wodę :tongue:
    Kropelki mleka wyciskam i smaruje własnie brodawki tak mi też w szpitali doradzali.
    Córcie karmię po każdym jej przebudzeniu na żądanie, co ok. 2-3 godz. a samo karmienie zajmuje ok. godziny.

    Rumba, a może Malutka zbyt płytko łapie pierś?


    Nie nauczyłam ją głęboko otwierac buzię:wink: mała ładnie łapie tylko czuję, że po chwili piersi są puste :confused:

    A dlaczego nadmiar wody do też niedobrze?


    też, się zastanawiam, choć słyszałam różne opinie.

    Dziękuję za odpowiedzi:)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Rumba z tymi pustymi piersiami to też nie do końca. Ja ma często uczucie, że piersi są puste, a jak naciskam to sika mleko że hej. Zapomniałam właśnie o smarowaniu mlekiem napisać, bardzo pomaga i dużo wietrz sobie piersi, nie używaj żadnych tam wkładek laktacyjnych wielorazowych, pakuj sobie tetrę i tyle albo kup wielorazowe wkładki. Za niedługo sutki i brodawki przestaną tak boleć i karmienie będzie dla Ciebie samą przyjemnością ;)
    rumba: Czuję się taka bezradna i beznadziejna

    Jak Ci doopę przetrzepię to zobaczysz :devil: Wszystko jest ok, tylko laktacja musi sie dopasować do małego człowieka :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny mój mały kilka dni temu to samo robił z brodawkami, u mnie to był kryzys

    Rumba miałam to samo na początku nie martw się kochana, ja mialam taki kryzys w 5 dobie, ryczałam juz z bezsilnosci, ale przystawiałam małego i się rozkręciłam, nadal nie mam rewelacji z pokarmem, ale mam go:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Nas też chyba dopadł kryzys;/
    Mała je co 1,5h.Wcina z obu piersi.Moje cycki jak flaki w sekundzie się robią.
    Dzisiaj w nocy mała budziła się co godzinę na jedzenie.Ewidentnie się nie najada...
    :cry:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Osorya, za 2 -3 dni laktacja sie dopasuje. Przystawiaj na zadanie. Nie podawaj mm czasami, bo to co teraz sie dzieje to calkowicie naturalne.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jeszcze jedno - to, ze cycki są jak flaki albo kartki papieru nie znaczy, ze nie ma w nich mleka. Jak się dziecko nie najada, jak nie leci z piersi to może być wyznacznikiem, ale absolutnie nie to, że piersi się robią flaczkowate. Mam dwa flaczki od jakiś 2-3 miesięcy, a mleko siurka jak z węża jak mały je :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Ja właśnie nie wiem czy to kryzys, bo mleko jest, siura, ale trzeba ssać. A od czasu do czasu mój Mały je tylko z lewej, przy prawej jest ryk...Na początku było to śmieszne...śmialiśmy się, że z prawej to szpinak leci a z lewej czekolada, ale teraz już przestało to być śmieszne...to już 5ty dzień:cry: Jak do piątku nie przejdzie to chyba pójdę z nim do lekarza:cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Hanny, staraj sie przystawiac malego do tej ,,nielubianej,, piersi sposobem ( np. spod pachy, bedzie myslal, ze z lewej je). W ogole w czasie karmienia najlepiej zmieniac pozycje, bo wtedy sa oproznaine rozne kanaliki mleczne ( i tym samym zaczyna szybciej i mocniej leciec).
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja się zapytam - do kiedy dziecko można karmić na leżąco? Nie ukrywam, że ze względu na kręgosłup jest to dla mnie najwygodniejsza pozycja i karmię tak od początku... W wyjątkowych sytuacjach na siedząco, ale i mały tego nie lubi i ja też nie ;)

    Tylko pamiętam jak mi doradca laktacyjna opowiadała, że niemowlę ma tak przełyk skonstruowany, że może pić nawet będąc do góry nogami bez ryzyka zakrztuszenia/zadławienia. Dorosły tak już nie potrafi, problemem jest też dla człowieka picie w pozycji leżącej. No a jak to jest z tym karmieniem? Bo jeżeli się karmi nawet 2 lata to dziecko często je wieczorem/w nocy i też chyba na leżąco?

    Treść doklejona: 15.08.12 22:18
    Montenia, nie ukrywam, że na Ciebie liczę, ekspercie laktacyjny :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    The_Fragile: W wyjątkowych sytuacjach na siedząco, ale i mały tego nie lubi i ja też nie ;)


    nie lubi ale daje sie nakarmić co nie ? :wink::wink:
    bo np co w sytuacji gdy karmisz go poza domem i nie masz do dyspozycji łóżka na przykład ? :bigsmile:

    p.s
    pytam z czystej ciekawości, bez nutki złośliwości żadnej [od razu uprzedzam coby nie było, że atakuję :devil:]
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Haha, Teo, co Ty ostatnio tak uprzedzasz, że to bez złośliwości :DDDD?

    Daje się nakarmić, daje, ale powiem Ci, że ciężko jest, bo zje malutko i od razu się wszędzie rozgląda (jak go pieluszką nakryję to skuczy), bo widzi coś poza klatą matki. No i pociumka z minutkę, a za godzinę znowu jeść woła ;) A przy karmieniu na "leżaka" je spokojnie i jeść chce za 2-4h.

    Treść doklejona: 15.08.12 22:25
    Tzn. "ciężko" - nie ciężko, ale mini-cyrk jest, włącznie z gadaniem do wszystkich/wszystkiego dokoła ;)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    The Fragile, ja karmie tak caly czas, do teraz :). Moje dziecie nie ma z tym zadnych problemow, zadnych zakrztuszen czy czegos takiego.
    Owszem zdarza mi sie karmic na siedzaco :devil:, jak nie mam dostepu do lozka :wink:.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Zdecydowanie nie piszę się na nocne karmienie na siedząco roczniaka i starszego malucha :devil: Pierwsze słyszę, żeby były jakiekolwiek ograniczenia.
    Tak na chłopski rozum większe dziecko powinno sobie świetnie radzić w każdej pozycji.
    Poza tym widzę, że moje dzieci im starsze, tym lepiej piją/piły karmione na leżąco w sypialni, gdzie jest cicho i nic ich nie rozprasza. Gdy siedzimy więcej widać i zdecydowanie łatwiej się czymś zainteresować :devil::devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Uff, to mnie obie uspokoiłyście :) Ja też nie słyszałam, że nie wolno, ale tak z dorosłymi mi się skojarzyło, jak próbowałam się przed chwilą na leżąco napić wody z butelki - no way.

    Zaczynam zazdrościć niemowlakom :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    The_Fragile: próbowałam się przed chwilą na leżąco napić wody z butelki - no way.
    --


    :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    The_Fragile: Haha, Teo, co Ty ostatnio tak uprzedzasz, że to bez złośliwości :DDDD?


    uprzedzam bo kilka razy zostały moje pytania źle odebrane :wink::wink:

    a czyli luz, jak jest mus to zje
    wiesz zapytałam bo koleżanka moja się na trawie w parku kładła bo inaczej córa nie zjadła :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Haha, no nieeee, u nas do takich skrajności nie dochodzi ;)

    Ale i tak skubanemu zazdroszczę - poją go, rozśmieszają, głaszczą, tulą, kochają na zabój. Nic tylko być niemowlakiem :DDDDD

    I będę tęskniła z karmieniem jak już się dzidź odstawi... Ale na szczęście jest jeszcze szansa na drugiego dzidzia :DD :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    montenia próbowałam...spod pachy:cry::cry::cry: już jestem zdesperowana i bliska poddania sią...to już trwa 5 dni i w tej prawej to zaraz mleka nie będzie:cry::cry::cry: masakra jakaś:cry::cry::cry: Młody sie drze, jem już tylo pasztet z indyka, żeby mu nic nie śmierdziało...Nie wiem o co mu chodzi:cry:

    A jak Wy na leżąco karmicie to za cholerę nie wiem...ja tylko na siedząco potrafię:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Ja uwielbiam na leżąco, najwygodniej i Nadii i mi, kładziemy się równolegle do siebie brzuchami i heja. Na siedząco też spoko, ale mniej komfortowo :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Hanny, pasztet to najgorsze swinstwo! No chyba, ze sama robisz. Jedz normalnie warzywa, wedlinki chude, owoce itp., no chyba ze jesz czosnku i cebuli na maksa (bo tylko to smierdzi dziecku :wink:). Pociesze Cie, ze jak bedzie tylko z jednej piersi karmila, to ona przejmie funkcje tej drugiej.
    Dla mnie karmienie na lezaco jest najlepsze:bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Hanny, nie ograniczaj się kobieto do jednego rodzaju żywności! Tak jak napisała Montenia tylko ogranicz cebulę i czosnek (chociaż mój lubi czosnkowe mleko :shocked:). A próbowałaś na leżąco? Połóż się wygodnie, ręką możesz otoczyć maluszka, oboje leżycie na boku, on się wgapi tylko w Twoją skórę, jest bliziutko, więc też czuje się bezpiecznie - spróbuj chociaż z raz może?
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 16th 2012
     permalink
    Hanny postaraj się uspokoić kobietko przede wszystkim. Dzieci doskonale czują emocje swoich mam. Może przygotuj sobie do zjedzenia coś, co lubisz ( a może masz m lub babcie, niech oni się tym zajmą). Zrób sobie przyjemność, spróbuj się odprężyć. Trzymam za Ciebie kciuki!
    PS. Moja kuzynka wykarmiła swoją córę jedną piersią. Karmiła ponad rok.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 16th 2012 zmieniony
     permalink
    montenia ale ja kupuję taki pasztet pieczony w sklepie ze zdrową żywnością, nie taki w opakowaniu;) Technicznie nie wiem jak to jest karmić na leżąco...Do tego się z mężem pokłóciłam i babcie daleko:((( I juz mam doła totalnego i spać nie mogę z tego wszystkiego:((( Przepraszam, musiałam się wyżalić:(((
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny, kladziesz sie na bok i kladziesz obok siebie maluszka, Wasze brzuszki sie dotykaja. Maluszek zlapie i sie karmicie:). Poprobuj, naprawde fajnie sie karmi. Ja jak w nocy karmie, to czesto rano nawet tego nie pamietam :devil:, tylko boki zmieniam.
    Jedz naprawde wszystko, bo monotonna dieta na pokarm bardzo zle wplywa ( moze zanikac). Jedz zupy warzxywne, rosol.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    My cały czas na leżąco z tym, że moje dziecko nie lubi być przytulone :P i ona leży na pleckach z głową obrócona do cyca, a ja w jej stronę na boku... tak Nadii najlepiej pasuje :P
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    A ja mam cholera zapalenie piersi :( Co jeszcze mi się przypląta? Zaziębiłam się, nawet wiem gdzie. Bo to nie z nadmiaru pokarmu, laktacja się już ustabilizowała. Pierś nie jest pełna a ni czerwona, tylko cholernie boli… Przy Zu tez mnie tak pzrewiało i miałam zapalenie. No i nie wiem czy w takim przypadku muszę brać (znów!) antybiotyk czy mogę poczekać aż pzrejdzie? Mam 37 stopni na razie. Mogę ibuprom?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Nibriana, wez ibuprom 3x1 tabletka (rano-poludnie-wieczor). Przystawaj malutka jak najczesciej do chorej piersi. Nie musi byc grudek przy zapaleniu, gdzies moze byl ucisk np.biustonosza i zaczelo sie cos roziwjac. Narazie z antybiotykiem sie wstrzymaj. Dodawaj sobie takze do potraw 3x dziennie po lyzce oleju rzepakowego (koniecznie na zimno jako dodatek do salatek, zup ,posmaruj chleb) to wysciela kanaliki mleczne i mleko sie po nich slizga, zastoje puszczaja. Mozesz polozyc sobie lisc kapusty rozbitej tluczkiem(mozesz tez wycisna sok z kapuchy surowej, amoczyc gaze i okladac piersi (ale omijac brodawke). Mysle, ze na tym etapie ibuprom da rade bez antybola.
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Bardao dziękuję Montenia za rady. Ale naprawdę nei mam zastouju. Mała pije z piersi bez problemu. To z powodu pzrewiania - tak też możę być.
    Popróbuję Twoich metod. Ibuprom na pewno można jak mała ma dopiero miesiąc?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Ja zapalenie piersi przepędziłam Ibupromem właśnie. W dawce 3 tabl. dziennie żadnej szkody nie zrobi, spokojnie.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Nibriana, spokojnie mozna. Nie przenika do pokarmu. Ale jesli sie boisz to wez w czsie karmienia lub po nim. Ja bralam i tez kilka razy przepedzilam juz zapalenie.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Ja wczoraj ściągnełam laktatorem na noc pokarm i obudziłam sie dopiero kilka godzin po tym, bo mały wcześniej nie chciał jeść, w efekcie miałam bardzo duzo mleka i troche kłuła mnie jedna pierś z boku:-( troche pomasowałam, ale bałam sie ze sie zrobił zastój, na razie jest ok, bo Jasiu opróznia skutecznie mi piersi

    Mam pytanie czy chuda wołowina może byc cięzkostrawna dla maluszka? Chciałabym rozszerzyc diete, bo jak pisze montenia, taka wąska może xle wpływac, a ja malo urozmaicam sobie, sama nie wiem co jeśc wciąż jade na drobiu, czasem ryba:/
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Dziewczyny, ja jeszcze w kwestii odstawienia.
    Odstawilam Mery. Ostatni tydzien jadla z cyca raz dziennie, w nocy i to juz krotko z jednego. Wlasciwie to sama sie odsyawila.
    No iostatni raz ciumknela 36h temu. No i NIC. żadnych zastojow etc. Mam sie odciagac? Chyba raczej nie skoro nie ma zgrubien etc?
    Pije szalwie, jak radzilyscie. Czuje jedynie od jakichs 2h takie jakby napiecie na skorze, ale piersi miekkie.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai, ciezkostrawna chyba nie, ale moze uczulac(tak jak mleko-bo od krowy pochodzi). Jesli maluszek nie ma alergii na mleko, to nie powinno byc problemu. Bardzo dobry jest krolik, delikatny i malo uczulajacy.
    Magdalena, jak dasz rade to nie odciagaj, no chyba, ze bedziesz czula duze napiecie to odciagnij do uczucia ulgi, ciut ciut. Ale mysle, ze nie bedzie trzeba. mozesz jeszcze miete pic, bo ona tez laktacje zmniejsza :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 17th 2012 zmieniony
     permalink
    montenia dobra kobieto:) Skąd Ty masz taką ekspercką wiedzę na temat karmienia piersią? ;) A! Juz widzę;) Ponad rok karmienia piersią:) Dzięki za wszystko:) Ja będę chyba kapitulować, bo nie chcę walczyć z własnym dzieckiem;)

    Brawa dla montenia:clap: już nie jednej tu tyłek (a raczej cycek;) uratowała;)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Hanny, nie trzeba. Ciesze sie ,ze moge sluzyc innym Mamom radami.
    Hanny, nie poddawaj sie tak latwo. Przy karmieniu niestety sa wzloty i upadki. Sama przez to przechodzilam, wierz mi, ze gotowa bylam skonczyc karmienie po 2 tygodniach :wink:. Jak cos bedziesz potrzebowala to pisz na priv, moze uda sie cos pomoc :bigsmile:
    Co do wiedzy, to kiedys ja takze potrzebowalam pomocy i wsparcia wlasnie w trakcie karmienia i wiem ,ze karmienie to nie tylko radosc, ale tez czasem dni okraszone bolem i lzami, bo niestety mimo zapewnien w podrecznikach karmienie nie jest latwe, naturalne. Tego Mama i dziecko musi sie nauczyc. Bede poglebiac te wiedze, mam zamiar pokonczyc kursy i pomagac innym Mamom.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    montenia: mysle, ze nie bedzie trzeba.

    Na razie wciaz nie trzeba. Jestem w szoku, ze tak łagodnie to poszlo. Naprawde to duży komfort jak decyzja o odstawieniu to także wola dziecka. Chcialam nawet wczoraj zrobic ostatnie karmienie, pożegnalne, ale Mala juz nie chciala. Possala sekunde i puscila jak zabawke :smile:
    Dzieki za rade, Montenia!!!
  1.  permalink
    Magda, u nas podobnie, Krzyś się właściwie odstawił, jak czasem mu coś się stanie, to dobiera się do mnie, żeby przyssać się na minutę i tyle. Mleka praktycznie nie mam, mały powolutku rezygnował z coraz to większej ilości karmień i też nie miałam potrzeby odciągać pokarmu, obyło się bez zastojów.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    A to akurat mnie zdziwiło,że Krzyś, taki cycozwis, tak wczesnie sie odstawił :smile: najwyraźniej wyczerpał limit na początku :wink: (jak sobie przypomnę ile oni wisieli na cycku, to jest kosmos, u nas 18 karmień na dobę w szczytowej formie ).
    Mnie sie ufuksiło, bo Mery dopiero 2 dni temu wyszedł pierwszy ząbek i jak mnie dziś urabała w palca i pomysląłam, że to mógłby być mój sutek, to sie ucieszyłam, ze mleczarnia zawiesiła działalność;)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    Jasia karmiłam 1,5 roku i nigdy mnie nie gryzł. Staszkowi teraz wychodzą trójki i gryzie na potęgę, ale piersi zostawia w spokoju. Jak kiedyś spróbował, wystarczyło, że zabrałam pierś i powiedziałam, że nie wolno.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    montenia: Sama przez to przechodzilam, wierz mi, ze gotowa bylam skonczyc karmienie po 2 tygodniach


    Hehe, ja tak samo. Gdyby nie Wy i doradca laktacyjna to bym dzisiaj pewnie mm karmiła. Warto trochę powalczyć bo potem to już sama przyjemność i radocha z obserwowania dzidziola :)

    Właśnie z powodu tych zębów to się cieszę, że Krasnalowi jeszcze nie wyszły - podczytuję wątek o ząbkach i karmieniu, ale jakoś nie ufam temu naszemu gryzoniowi :DDD
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    Magda - ciesz sie ciesz:wink: Jak bylam z rodzicami na dzialce Kuba mnie ugryzl tak, ze az sie krew z cycka polala i 3 dni mnie bolalo:sad: Czulam sie jak na poczatku karmienia gdzie musialam zeby zaciskac z bolu jak mialam poranione sutki.
    Dziewczyny czy Kubie moze juz moje mleko nie wystarczac? Wczoraj po kapieli dostal cycka, oproznil obie piersi i ciagle byl glodny! Musiałam dac mm i zjadł az 150ml, co mnie zdziwiło, bo przecież dopiero co oproznil dwie piersi iwydawalo mi sie ze zjadl sporo:neutral:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.