Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 5th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny za wszystkie informacje! :bigsmile:
    Na razie na 2 tyg odstawie nabial - aby sprawdzić (chociaż jak zapodaję Małej kropelki to mogę nic mądrego nie zaobserwować :wink:) a reszte zostawiam - w tym jabłka i zobaczymy. Potem planuje po troszku wracać do mleka i zobaczymy czy to naprawe to!.
    Aaaa odwazyłam się na mleko sojowe - i jestem b. pozytywnie zaskoczona, jest słodsze niz normalne mleko, ale generalnie kawkę moge pić - i swiat stal się dla mnie piękniejszy! (swoja drogą nie wiedziałam, ze jestem AŻ tak uzalezniona od kawy z mlekiem :wink:)
    I chyba kupię te kosmetyki Cetaphil, które polecacie - to sie w aptece kupuje,c zy w drogeriach?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 5th 2012
     permalink
    Ulcia, w aptece:)
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeSep 5th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 6th 2012
     permalink
    Ja odstawiłam nabiał na 2 tygodnie i skóra Jasia znów jest piekna, jeszcze dochodzi do ostatecznej gładzi, no i jutro zaczynam dalikatnie startować z nabiałem i zobaczymy
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    Dziewczyny, pomocy! Od miesiąca Krasnal znowu budzi się w nocy. Jak to była jedna-dwie pobudki to olałam, stwierdziłam, że ten typ tak ma i najwyraźniej jest pora na kolejne nocne pobudki i może mam kryzys laktacyjny. Ale od tygodnia mały się budzi w nocy co godzinę! Wydudli wszystko co w piersi, zasypia i znowu budzi się za godzinę :( I tak calusieńką noc - w sumie w nocy jest może nawet i z 8 karmień :shocked:

    W dzień też je co 2-3 godziny, już kompletnie mi witki opadają, bo nie wiem co się dzieje. Pisałam Wam jakiś czas temu, że słabo przybiera na wadze, więc tym bardziej mnie to martwi biorąc pod uwagę ilość spożywanego jedzenia... W ciągu 1,5 miesiąca przybrał 300g tylko :sad: Fakt, że więcej się Klusek rusza, cały czas się obraca, turla, pełza, zrobił się szczuplutki i już taki "dzieciaczkowaty".

    Nie wiem już co robić, przeczekać? Wprowadzić słoiczki? Bo na BLW za wcześnie, bo jeszcze siedzi jak laleczka. Strasznie bym chciała mm uniknąć :(

    Treść doklejona: 07.09.12 07:50
    Aha. był powyżej 50 centyla, a spadł poniżej 50...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    Ja jak tylko zjadlam jogurt to Mala zrzucala sie cala noc... wczoraj sprobowalam jajka i istna masakra, a juz bylo z brzuszkiem ok...
    To ja mam pediatre, ktora nie znosi mm :p
    Ale nadal boje sie odstawic sab-simplex, ktory podaje 4razy po 15 kropelek.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 7th 2012 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: Strasznie bym chciała mm uniknąć :(


    jak nie dojada z cycków i jest głodny [a może tak być skoro się budzi co godzinę i mało przybiera] to raczej MM nie unikniesz
    bo nawet jeśli był by już gotowy na BLW to na początku dziecko sobie tym tak czy siak nie poje bo pierwsze kilka tygodni to próbowanie poprzez zabawę i mało co w brzuchu ląduje
    słoiczkiem też się chyba na długo nie zapcha...

    a czemu tak się przed tym MM wzbraniasz ?
    toż to mleko normalne, opracowane zgodnie ze wszystkimi normami itp i nic mu po tym nie będzie :wink:
    to Twoje zdanie zabrzmiało troche tak jakby podanie dziecku MM było najgorszą rzeczą z możliwych i miałoby mu zaszkodzić czy tam coś.....

    a może to jakiś kryzys chwilowy i za parę dni minie ?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    The Fragile, a nie chcesz kaszek wprowadzic lub papek owocowych? Sama ugotuj jabluszko lub marchewke i przetrzyj przez sitko lub blenderem. Mozesz jeszcze podac malemu kleik ryzowy lub kukurydziany (jak juz wprowadzisz owoce, to mozesz urozmaicac te kleiki-ja tak malej robie, raz dodaje babana, jablko etc. i w ten sposob unikam slodzonych gotowych kaszek.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 7th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: a czemu tak się przed tym MM wzbraniasz ? to Twoje zdanie zabrzmiało troche tak jakby podanie dziecku MM było najgorszą rzeczą z możliwych i miałoby mu zaszkodzić czy tam coś.....


    Nie, nie o to chodzi... Po prostu z własnej wygody :( W końcu łatwiej cycek zabrać ze sobą niż butle, smoczki, mleko, podgrzewacz...

    Montenia - no właśnie takie papki/kaszki bym mogła podawać, on strasznie lubił (bo już próbowaliśmy), ale na 2 tyg odłożyliśmy, teraz znowu spróbujemy. Kupiliśmy kaszkę taką bezcukrową jaką dziewczyny polecały.

    A on dzisiaj rano zaczął gaworzyć, kurczę, teraz mąż mówi, że może to skok był? Ale chyba podczas skoku nie ma jazdy na pierś? Zobaczę dzisiaj w nocy jak będzie (chociaż jeśli mi na centylach spadł to dobrze nie świadczy o moim pokarmie :()

    Treść doklejona: 07.09.12 17:04
    A czy jeśli się okaże, że niezbędne jest mm to mamy iść do pediatry, czy mogę sobie sama coś w sklepie wybrać? Bo czytałam jak część z Was mówiła, że pediatra zalecił takie a takie mm...
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    A ja się chciałam pochwalić, że zagoiła mi się pierś i laktator pizgam w kąt! :)

    The_Fragile: może to skok był?


    a co oznacza skok w kwestii karmienia? już kilkakrotnie się z tym spotkałam ale nie wiem o co chodzi.
    Co godzinę w nocy wstajesz, kurcze musi być to strasznie męczące tym bardziej, że do tej pory spał Ci ładnie. Miejmy nadzieję, że to chwilowy kryzys. :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 07.09.12 17:11</span>
    The_Fragile: A czy jeśli się okaże, że niezbędne jest mm to mamy iść do pediatry, czy mogę sobie sama coś w sklepie wybrać? Bo czytałam jak część z Was mówiła, że pediatra zalecił takie a takie mm...


    Ja nie byłam u pediatry. Dokarmiam małą takim mlekiem jakie dostała zaraz po porodzie w szpitalu, czyli Nan pro 1. Jak mi się skończy to opakowanie to zmienię na Pre.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    jak długo po odstawieniu mleka (zakładając, że to właśnie ten problem) utrzymują się jeszcze te cholerne gazy, strzelające kupy i zieleń w kupce? Ja od wtorku nie piję i nie jem nabiału oraz podaję Bobotic i na razie marna poprawa....
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    rumba: Co godzinę w nocy wstajesz, kurcze musi być to strasznie męczące tym bardziej, że do tej pory spał Ci ładnie


    Dzięki Rumba :) No od kilku dni w ogóle nie śpię, bo ja należę do osób, którym zaśnięcie sprawia trochę problemów i chwilę to trwa - teraz jak zasnę po pół godzinie, kilkudziesięciu minutach to wstaję, bo mały piszczy o cycka. Ale bardziej się teraz martwię o niego, bo tak jak mówię, niewiele przybrał, ale z drugiej strony jest strasznie aktywny, zadowolony, prawie w ogóle nie marudzi, nie zachowuje się jak głodne dziecko. Przyszło mi do głowy jeszcze jedno, że się przestawił z jedzenia w dzień (bo niby je, ale co chwilę coś go rozprasza) na jedzenie nocne. Tylko tak często???

    A jeśli chodzi o skok i kwestię jedzenia to sama nie wiem, czy jest jakiś związek...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    Ulcia,objawy moga sie utrzymywac do 2 tygodni(jesli to mleko jest przyczyna)
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    U nas przy obu skokach, ktore Mala przeszla, byla "jazda na cyca";)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    Vsti: U nas przy obu skokach, ktore Mala przeszla, byla "jazda na cyca";)


    Ooo, Vsti, miód na moje serce - ale też w nocy się rzucała na cycek?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    The Fragile, moja teraz ma taki okres, ze w nocy zaczela budzic sie po 5 razy na mleko :shocked:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    montenia: w nocy zaczela budzic sie po 5 razy na mleko :shocked:


    :shocked: To może to faktycznie taki etap? Wprowadzimy znowu słoiczki i zobaczę czy waga rośnie...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    W nocy i w dzień :p i chyba niedługo będzie kolejny skok, bo Mała znów zaczyna szaleć :)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    Dziewcztny- co z tą pokrzywą- można ją pić czy nie na lakrację?.
    Wszędzie jest napisane, że się nie poleca.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    U nas też przed skokami szał na cycki jest.. Nadia od wczoraj w nocy po prostu je co 2 h, wisi na cycku prawie ciągle, więc myślę że niedługo następny :wink::wink::wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 7th 2012
     permalink
    Jezynka, ja nie slyszalam nic o pokrzywie, zeby ja pic na laktacje .
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 8th 2012
     permalink
    Uff, dziewczyny, to chyba jednak skok na cyc przedskokowy był - dzisiaj już się w nocy tylko raz obudził :))))) To teraz muszę zobaczyć co z tą wagą tylko...
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 8th 2012
     permalink
    Ul_cia
    moze twoja mala nietoleruje laktozy jak moja.Ja nie odstawilam od piersi,ale odstawilam nabial i kupuje tylko bez laktozy.
    Oktawia robila zielone kupki cztery dni,pozniej dwa dni w dzien zolte a w nocy trafiala sie zielona.
    Dodatkowo spuszczalam pierwsze mleko bo w nim jest najwiecej laktozy i staralam sie karmic z jednej piersi az wypije wszystko.
    Jesli podajesz modyfikowane mleko z laktoza to niewiele pomoze.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    Aby dziecko lepiej spalo w nocy .. lepiej karmic czesto w dzien czy im dluzsze przerwy tym lepiej?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    gina1511: moze twoja mala nietoleruje laktozy jak moja.

    No właśnie też się nad tym zastanawiam. Koleżanka poleca mi Delicol na ten brzuszek - macie jakies doświadczenie z tym? Podawać na własną rękę?
    Wczoraj byliśmy u pediatry i mówiłam o tym brzuszku, gazach i tym że mala tak duzo je - p. doktor powiedziała, ze to neidojrząłość przewody pokarmowego i tyle - nic nie zaleciła :confused:
    Wiec wczoraj odstawiliśmy na próbe ten Bobotuc, który dała nam poprzednia lekarka - ale nocka była tak trudna przez ten brzuszek, malutka tak cierpiała całą noc i my z nią, ze dzisiaj wróciłam do Boboticu, bo jest chociaz trochę lepiej.
    Ale zastanawiam się nad tym Delicolem.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    Ulcia, lekarka tez moze miec racje. Jesli to niedojrzalosc ukladu, to chocbys stanela na glowie, to i tak nic nie pomoze (w sensie leki typu bobotic, infacol) etc. Uklad musi dojrzec!
    Odciagaj to przednie mleczko i podawaj to tlustsze. choc kilka karmien tak sprobuj.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    ULCIA Montenia dobrze mówi, trzeba przeczekać

    my wydaliśmy kupę kasy na kropelki [w tym m.in również Delicol, o który pytasz] i nie było poprawy
    jedynie co to DEBRIDAT [na receptę] trochę bóle brzucha łagodził
    nie pomagało także ani karmienie pod górkę ani odciąganie tego pierwszego wodnistego mleka
    brzuchol Ninę bolał codziennie [ o różnych porach ] do momentu skończenia 4 mscy....
    także ten
    wiem, że łatwo pisać ale widzisz wszyscy przetrzymują to i Wy dacie radę..
    można oczywiście próbować coś podawać co te bóle brzuszka złagodzi ale pewnie zanim traficie na coś co Martynce pomoże to się naszukacie i napróbujecie...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    No a nam Delicol super pomógł, ale Ulcia no różnie może być..
    Gina ale laktoza jest i tak w Twoim mleku, możesz cały nabiał odstawić, a ona i tak będzie, bo to Ty ją produkujesz ;) Montenia dobrze prawi (jak zawsze ;P ), można wówczas odciągnąć ten pierwszy pokarm, bo tam laktozy jest najwięcej. Ja tak robiłam ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny! Pewnie jest tak jak piszecie - trzeba przeczekać! Jesoo Teo - 4 m-ce... :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    penny
    wiem ze moje mleko zawiera laktoze,ale jedzac nabial bylo jej za duzo i moja mala nie nadazala z trawieniem.Stad te zielone kupki,gazy i bol brzuszka.
    Za miesiac mam stopniowo jesc nabial i przyzwyczajac mala.
    U mnie poskutkowalo odstawienie nabialu i spuszczanie poczatkowego mleka:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    U nas Jas regularnie stęka i się wije od 3 w nocy do rana, w zasadzie do momentu aż się na dobre obudzi i się zacznie ruszać. Widac boli go brzuszek, zaczęłam podawać mu bobotic i czekam na poprawę, na razie jej nie ma, daję tez bio gaie i mam w domu delicol(na razie nie podaję) podejrzewam ze to niedojrzałosc i tyle, szkod ami dzieicątka, ale pocieszam się, że niedługo wyrosni a a i tak tego pamiętac nie będzie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    Ul_cia: Jesoo Teo - 4 m-ce... :cool:


    nie, nie :wink:
    nie 4
    bo u nas zaczęła się jazda jak Ninka miała 7 tygodni więc w sumie masakrowaliśmy się dwa miesiące z hakiem :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    dopiero co narzekałam, że mleka mi nie starcza bo Łucja tyle je
    a teraz jak się trochę ruszyło to przestała jeść... nie wiem co się dziś działo, ale przez noc do 12 w południe zjadał TYLKO 150ml
    potem do 17 nic nie chciała,
    zjadła ok 130 ml i przed snem ok 200... generalnie szału nie ma zważywszy na fakt że ponad tyd ok 1 l wsuwała:confused:
    mam nadzieję, ze to jednorazowa akcja
    mój P dziś już nawet zaproponował, żeby mm kupić, bo może jej mleko nie smakuje ( dziś mnie mega brzuch boli- jajnik)
    ale nie wiem czy to ma coś do rzeczy
    obawiam się, że jak zaczniemy przygodę z mm to się rozleniwię i rozstanę z laktatorem ( chcoć przyznam się, że nie płakałabym)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    Flavia, moja Amelka to jak Twoja Lusia ma takie same jazdy w tym samym czasie.. Aż się dziś zastanawiałam czy nie jest chora, tak mało jadła.. I jak jej chcę dać więcej to krzyczy. Cyc nie, butla nie, co ona miłością się chce żywić?
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 9th 2012
     permalink
    jutro będzie lepiej! :)
    doti_p: co ona miłością się chce żywić?

    gdyby tak było, nasze dzieci żyłyby WIECZNIE! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeSep 10th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja polece sab-simplex, u nas zaden bobotic, delicol i inne nie pomagaly. sab nie rozwiazal problemu, ale znacznie go zmniejszyl, Mala mniej sie meczyla, gazy uchodzily.
    Od tygodnia zauwazam, ze Nadia ma coraz mniejsze problemy z brzuszkiem, nawet jak Ja dopadnie kolka to trwa to bardzo krotko, po chwili ladnie sobie pusci baczka lub zrobi kupke i jest spokoj :D
    Choc nabial dalej ograniczam, na razie probowalam serkow twarogowych i jest ok...
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    Jestem przeszcześliwa! Od miesiąca Hania odmawia kategorycznie cycusia a tu dziś patrzy się i patrzy - okazało sie że chce sobie cmoknąć cycusia:crazy::cheer:.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    Kakai - moja Martynka tak jak Twój Jaś z tym brzuszkiem.

    Vsti: A ja polece sab-simplex,

    A gdzie w Polsce można go kupić?
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    Ja słyszałam, że woda koperkowa jest bardzo dobra na bolące brzuszki, kolki ect. W aptekach ciężko dostępna ale wyhaczyłam ostatnio takową na allegro
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeSep 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ... jesli te bole brzuszka to sa ze wzgledu niedojrzalego ukaldu pokarmowego... to nic nie pomorze!
    Probowalam 4ech roznych kropelek + delicol + wody koperkowe i nic :-))))
    takze cierpliwosci duzo zycze... u nas dopiero teraz zaczyna sie polepszac ! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    Ja spróbowałam nabiał-po 2,5 tygodnia odstawienia- Jaś wysypana klatka piersiowa i sucho za uszami:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    jeżynka: Jestem przeszcześliwa! Od miesiąca Hania odmawia kategorycznie cycusia a tu dziś patrzy się i patrzy - okazało sie że chce sobie cmoknąć cycusia


    Jezu jeżynka czy Ty jesteś pewna, że nie masz mojego Kuby zamiast Haneczki? ;) No u nas identycznie!!!

    Kakai to już chyba musisz nabiał odstawić do końca karmienia niestety:( Ja też baaaardzo ograniczyłam nabiał, bo po każdym serniczku czy coś w tym stylu coś tam sypie Kubę:((( nie jest tego mega dużo, parę krostek i pewnie dałby radę, ale boję się że jak nie odstawię to zasypie mi go całego:(((
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    Hanny: Kakai to już chyba musisz nabiał odstawić do końca karmienia niestety:(

    To zależy, jak długo Kakai zamierza karmić. ;-) Za kilka miesięcy może okazać się, że problem minął.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Odstawię na razie poczekam, niech zejdzie co ma i znów spróbuję z odrobinką czegos, moje kolana już siadają a co będzie póżniej:sad: tym razem wysypało go w postacie wielkiego czerwonego placka, suchego i pokrytwgo mikro pęcherzykami:sad: Zjadłam niewiele nabiału, ale jednak...

    Chciałabym karmić jeszcze 3,5 miesiąca, w najgorszym wypadku jeszcze tylko miesiąc, zobaczę jak to będzie dalej wyglądać:neutral: z drugiwj strony nie chcę go karmic nie dobrym mlekiem typu nutramigien czy cos:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai, a co z nabialu zjadlas? bo moze to tez nie tylko o nabial chodzi, a np. o jaki dodatek? A pomidora nie jadlas czasami? Bo one tez lubia uczulac.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    zjADLAM BIALY SER, NIESTETY POMIDORKA NIE RUSZAM, MAM NIECIEKAWA DIETE:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    A ja jem pomidory non stop i nic się nie dzieję.... serki twarożkowe a`la almette też ok, ale śmietankowy serek (taki biały w plastrach) spowodował bóle brzuszka tak samo, jak i jogurt... Mnie za to w nocy stawy skokowe napieprzały myślałam, że odjadę... :/ Nie wiem, czy to od braku wapnia, ale prędzej takich dolegliwości nie miałam...

    Treść doklejona: 11.09.12 12:23
    Może muszę spróbować odtłuszczonego jogurtu... bo jednak wszystko, co zawiera śmietanę jest ciężkie...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny, jak odstawilyscie nabial to konieczna jest suplementacja wapnia. Dla karmiacej trzeba kupic wapn 1000mg(nie wapno). Nie mozecie odstawiac nabialu i nie dostarczac wapnia, bo ucierpia kosci i zeby.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    tak myslalam, aby jakis suplement kupic, bo w falvicie jest tylko 240 mg, czyli 30%ZDS
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny mozecie zamiast nabialu jesc produkty sojowe ktore zawieraja duzo wapnia.Zarowno mleko sojowe jak i jogurty sa dobre.Mozecie tez jesc produkty kozie i z owcy:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.