Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeSep 25th 2012
     permalink
    montenia: max 40 minut na 2 piersi


    Montenia a masz radę na taką sytuację?

    Karmię Nataszkę w dzień zawsze na dwie piersi (w nocy nie koniecznie). Karmienie trwa ok. 15-30min. Mała pije efektywnie bo słyszę połykanie.

    Jak się naje wypluwa pierś, więc dla pewności czy aby na pewno jest najedzona proponuję jej cyc budząc ją . Z reguły nie chce więc migiem, żeby jej nie rozbudzić do końca wkładam Małą do łóżeczka. Nie minie 5-20 min. mała płacze i ewidentnie chcę jeść. I tak może być x 3 razy zanim zaśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 25th 2012
     permalink
    no Montenia ja też uważam, że to jest możliwe tylko własnie musiałby chyba im ktoś fachowy pomóc bo sami tego nie zrobią wg mnie...
    muszę im o tej doradczyni szepnąć [inna sprawa, że u nas nie ma żadnej a nie wiem jak z nim gdziekolwiek jechać ahahahha]


    montenia: taka wage powinien miec najwczesniej w 6 m-cu,tak okolo-bo nie wiem z jaka waga urodzeniowa startowal



    startował z wagą 3050 gr !!!
    czyli już wagę urodzeniową potroił a ma 3 msce i 9 dni :shocked::shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 26th 2012
     permalink
    Rumba, ja bym zrobila tak jak karmisz 15 minut na jedna piers to zawsze przystawiaj w 2 pozycjach, na kazdej piersi. Mala sie rozbudzi i bedzie jadla w tym czasie. Jak minie te 30 minut karmienia odstawiasz ja (lub jesli zasnie w trakcie to tez odstawiasz od piersi). Dziecko po kilku dniach nauczy sie,ze w tych 30-40 minutach ( z czasem zobaczysz,ze ten czas sie skroci) trzeba sie najesc ,bo potem nie bedzie. I jak ja odstawisz to w ciaqgu dodziny(ten czas tez bedzie sie wydluzal) nie dawaj jej piersi (wiem,ze to trudne,ale konieczne aby malutka sie nauczyla), zajmij ja czyms(albo leiej Tata niech ja zajmie czymkolwiek,pokaqze pokoj, psa przez okno,grzechotke. ). Chodzi o to, aby odciagna ja od zapachu mleka.
    Teorka, no maly tyle powinien wazyc na roczek. Napisz jej te rady, jak sie do nich zastosuje to za kilka dni bedzie lepiej. Wiem,ze dziecko placze i mame tez w sercu sciska,ale trzeba cos z tym zrobic. Jak chcesz to podam Ci numer do mnie,moze jak pogada ze mna to jej latwiej bedzie. Przeszlam przez to samo.
    Ile tata dziecka bedzie w domu, jakis dluzszy czas?
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeSep 26th 2012
     permalink
    rumba: żeby jej nie rozbudzić do końca wkładam Małą do łóżeczka

    jakbym migiem wlozyla mojego tez by sie rozbudzil... moza sprobuj poczkac 5minut az dobrze zasnie? bez cycka w paszczy :-)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeSep 26th 2012
     permalink
    Oki dzięki za rady. Spróbuję ten czas między karmieniami jakoś wydłużać, może mi serce nie pęknie jak będzie pisk:) Nataszka jeszcze jest mało kumata i grzechotka nie wzbudzi jej zainteresowania, taty też nie lubi, ale przepada jak się do niej mówi:bigsmile: więc może to...

    Takie jedzenie na raty nie zdarza mi się przy każdym karmieniu - ale zdarza się;/ No nic podszkolę małą, może coś z tego wyjdzie:)

    nessie: jakbym migiem wlozyla mojego tez by sie rozbudzil... moza sprobuj poczkac 5minut az dobrze zasnie? bez cycka w paszczy :-)


    Nie nooo czekam, aż Mała odpłynie na dobre ale w tym sęk, że budzi się mimo to, jakby czuła, że już mnie przy niej nie ma. :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 26th 2012
     permalink
    montenia: Jak chcesz to podam Ci numer do mnie,moze jak pogada ze mna to jej latwiej bedzie.



    zapytam czy chcą pomocy kogoś z zewnątrz :wink:

    a ojciec dziecka wziął tacierzyński więc jeszcze jakis tydzień mu został.....
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny help! dopiero pisałam na tym wątku że moja córka ładnie je (chociaż mało...) i od wtorku właśnie zaczęły się awantury przy piersi: je dwie, trzy minuty i zaczyna płakać, abo zaczyna płakać jak tylko przystawię ją do piersi; czasem uda się ją uspokoić i potem je (siedem osiem minut...) a czasem nic z tego i w ten sposób w ciągu dnia je ledwo co! czy jedynym wyjściem dla nas naprawdę będzie mm?...:cry:
    A czy to możliwe żebym już dostała okres? Chyba okres - od wczoraj się na razie jakby rozkręca...
    A może jedno ma związek z drugim??:confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    marylove: A czy to możliwe żebym już dostała okres? Chyba okres - od wczoraj się na razie jakby rozkręca...
    A może jedno ma związek z drugim??


    jeśli córka tak krótko je to tak - możliwe, żebyś dostała już okres....

    A co do karmienia - próbowałaś odciągać mleko i dawać jej butelką....bo chcesz uniknąć mm, tak ?
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    marylove - u mnie przed okresem Kuba też wariował przy cycku...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    mam pytanko jak rodzic sobie z małymi krwiaczkami na stkach, wciaz mi wychodzą jakieś:neutral: oraz co oznacza oropnie przeszywający ból idący od sutka po środek piersi? nad ranem niesamowicie mnie kłuło, a poźniej juz minęło
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    Kakai,moze maly zle lapie,ze sie krwiaczki robia? Mozesz robic chlodne oklady na sutki (np.kostak lodu zawinieta w pieluche tetrowa-zeby nie odmrozilo)
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    montenia: Kakai,moze maly zle lapie,ze sie krwiaczki robia? Mozesz robic chlodne oklady na sutki (np.kostak lodu zawinieta w pieluche tetrowa-zeby nie odmrozilo)

    dzięki! niestety w mojej pipudówie nie ma żadnego doradcy a chętnie bym poszła, żeby zobaczył jak karmię:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    Kakai, a gdzie mieszkasz?
    Czy jak karmisz to boli Cie,odczuwasz dyskomfort? usta dziecka tzn wargi musza byc wywiniete na zewnatrz-wyglada to jak u rybki. No i otoczki powinno dziecko chwytac jak najwiecej.
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    montenia: Kakai, a gdzie mieszkasz?Czy jak karmisz to boli Cie,odczuwasz dyskomfort? usta dziecka tzn wargi musza byc wywiniete na zewnatrz-wyglada to jak u rybki. No i otoczki powinno dziecko chwytac jak najwiecej.

    To tak jest jak go obserwuję, wydaje mi sie ze dobrze chwyta, ale zdarza mu sie przyyspiać i ciumkać jak smoczek i moze tym robi te krwiaczki, ja mieszkam 40km od poznania:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeSep 27th 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai ja proponuję jednak kontktować sie z jakimś doradcą , nic tak nie nauczy jak pokazanie właściwego przystawienia. Miałam szczęście w spitalu mieć kontakt z doradcą laktacyjnym i nie miałam popękanych ani uszkodzonych brodawek , mała od razu "dobrze" ssała i chwytała . Jestem naprawdę zadowolona z porad i polecam. 40 km to nie daleko , moze któraś przyjedzie :wink:

    A i jeszcze dodam że przy pierwszym dziecku była sodoma z gomorą i sajgon :confused:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 27.09.12 14:56</span>
    A jak wydawało mi sie ze nie mam mleka to mi pokazała że mam tylko żle naciskam . Gdyby nie ona pewnie bym karmiła w nerwach ze swiadomością że mała sie nie najada, to prowadzi do flustracji i koło zamkniete
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 27th 2012
     permalink
    asia to racja, musze sie rozejrzec za doradcą
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 28th 2012
     permalink
    _kasiek_: jeśli córka tak krótko je to tak - możliwe, żebyś dostała już okres....

    A co do karmienia - próbowałaś odciągać mleko i dawać jej butelką....bo chcesz uniknąć mm, tak ?


    Kasiek chcę uniknąć mm ponieważ nie jestem gotowa psychicznie na taką zmianę:) a jakby miało technicznie wyglądać to odciąganie mleka? tzn odciągnąć tuz przed karmieniem - i jakby córka tego nie zaakceptowała to mam puste piersi...? czy między karmieniami, jakby dodatkowe mleko?

    carottka: marylove - u mnie przed okresem Kuba też wariował przy cycku...


    Carrotko i co wtedy robiłaś, przeczekiwałaś i karmiłaś dalej? czy dawalaś mu wtedy butelkę?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeSep 28th 2012
     permalink
    marylove: Kasiek chcę uniknąć mm ponieważ nie jestem gotowa psychicznie na taką zmianę:) a jakby miało technicznie wyglądać to odciąganie mleka? tzn odciągnąć tuz przed karmieniem - i jakby córka tego nie zaakceptowała to mam puste piersi...? czy między karmieniami, jakby dodatkowe mleko?


    no z tym mm to cię rozumiem doskonale bo też przez to przechodziłam i to już w szpitalu jak musiałam Mateuszka dokarmiać bo nie przybierał na wadze...
    A co do Twojego karmienia - spróbuj na początek odciągnąć trochę przed karmieniem i podać jej z butelki i zobaczysz czy w ogóle będzie jeść. Nie musisz opróżniać piersi do zera (btw - ręcznym laktatorem się chyba nawet nie da....). Jeśli zje wszystko z butelki spróbuj jej potem jeszcze dać z piersi. No i zobaczysz czy będzie jeść. Jak zje z butelki a z piersi nie będzie chciała a dalej będzie głodna odciągaj dalej. Może twoja córka jest leniem i nie chce się jej z piersi ciągnąć bo to wymaga większego wysiłku niż z butelki. No i może jak jej będziesz odciągać to będzie ci ładnie jeść Twoje mleczko, najadać się i unikniesz mm. To będzie wymagało troszkę pracy z twojej strony no ale może pozwoli ci uniknąć mm.
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeSep 28th 2012
     permalink
    Marylove - zaciskałam zęby i karmiłam dalej piersią. Musisz przetrzymać. Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeSep 29th 2012
     permalink
    hej dziewczynki , potrzebuję rady . Jak mała je z lewej piersi to się krztusi tak że ma problem ze zlapaniem oddechu i widzę że jej się aż wylewa bokami . Z prawej jest ok i dlatego daję najpierw prawą bo je łapczywie a później daję lewą żeby choć trochę opróżniła . Od początku ta lewa była bardziej aktywna , już nie wiem jak przystawiać bo się wścieka po chwili
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeSep 29th 2012 zmieniony
     permalink
    asia a w jakiej pozycji karmisz? moj tez czasami sie krztusi (az mu nosem mleko wylatuje) byc moze wystarczy ulozyc glowe dziecka wyzej od piersi... ja karmie zawsze na lezaco i podkladam pod glowke Diega mala plaska podusie (taka na 2cm) - dziala :)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Chyba mamy pierwszy problem. Gosia bardzo zaczęła bardzo krótko ssać pierś, max. 10 minut, a częściej około 5, po tym czasie wygina się, krzyczy i nie ma szans, żeby ją na nowo przystawić. Martwię się, że zjada tylko pokarm 1 fazy. Je mniej więcej co 2 godziny. Do tego pojawił się ten okropny śluz w kupce. Zastanawiam się, czy to nie ma związku: je pokarm bagaty w laktozę = ma kłopoty z trawieniem = śluz w kupce :neutral:. Błędne koło. Jutro idziemy na pediatry i ciekawa jestem, co nam poradzi. Daję małej Delicol, ale nie widzę efektu.
    edit: Właśnie cyca już 20 minut:smile:, może to był pierwszy skok? Dodam, że wczoraj pierwszy raz nie umiała zasnąć, dopiero po 2 padła.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    Moze byc skok:)
    Sprobuj odciagac kilka karmien ten pokarm 1 fazy i dopiero daj piers.
    Ja dzisiaj walczylam z zastojem w piersi.Mialam normalnie guza jak sliwka. Wypilam ileju, pomasowalam piers pod prysznicem i mala przystawilam i zeszlo. Uff
    Do tegomialam zatkane 3 ujscia kanalikow mlecznych,ale mala wyciagnela.
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    montenia: Sprobuj odciagac kilka karmien ten pokarm 1 fazy i dopiero daj piers.

    a ile w sensie ml odciągnąć? czy raczej kierować się wyglądem mleka?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    Madzinka, ja bym kierowala sie wygladem,zeby bylo biale a nie polprzezroczyste. Nawet jak troche odciagniesz to juz powinno pomoc.
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    asia a w jakiej pozycji karmisz?


    klasycznie ją karmie , w nocy na leżąco i jest lepiej ale chyba tylko dlatego że na śpiąco i nie łyka tak łapczywie

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.10.12 15:02</span>
    Wogóle to już drugi dzień mam szal , je co pół godziny i cały czas "leee" :confused: - czy tak się objawia "skok rozwojowy " :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 1st 2012
     permalink
    O u Was też jest leee? :shocked::shocked: normalnie szoken! U nas jak leee tzn - jeść ! :wink: ale myślałam, że to tylko nasza tak gada :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    leee to i u nas przeważnie " jeśc" , a jest jeszcze coś pomiedzy "lee" i "aaa" ( jakis taki okrzyk ) i znaczy "matka choć tu natychmiast " :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    Ul_cia: ale myślałam, że to tylko nasza tak gada

    U nas też był etap "leee" :cool: To chyba bardziej powszechne niż się wydaje :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    Do tego pojawił się ten okropny śluz w kupce.


    Madzinka u nas tez był śluz w kupce ale położna stwierdziła że może tak być , teraz wróciły do normy i jest "jajecznica"
    Daj znać co lekarz powiedział
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    Wczoraj wieczorem i w nocy kupki były prawie normalne - bardzo małe ilości śluzu.
    Do lekarza nie poszłam, bo jednak zbyt duże według mnie ryzyko infekcji - mogli mnie tylko zarejestrować na dzieci chore. W przyszłym tygodniu mamy wizytę na zdrowych dzieciach to poczekam i wtedy zapytam.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    A nam dziś neurolog kazała wylewać mleko z pierwszej fazy bo niby jest najtłustrze ("ale ją Pani upasła")- już zgłupiałam-myślałam, że mleko na początku to wodniste jest i słóży jako picie itp.:shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    U nas lekarka miała podejście, że jeżeli dziecko jest tylko na piersi i ma sporo ciałka, to tak powinno być (czyli że dziecko z piersi nigdy nie je za dużo). Ograniczanie jedzenia zaleca ewentualnie tylko dzieciom na mm.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    My jemy mieszanie z przewagą mojego mleka.
    Hania je 150ml x 6 z przerwą nocną.
    Nie wyobrażam sobie aby jej ograniczyć jedzenie:/.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    Jezynka, mleko 1 fazy jest piciem. Najtlustsze mleko jest 2 fazy i w nocy!
    Odpowiedzialabym pani doktor: pani takze sie upasla :wink::devil:
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Jezynka ja bym tej lekarce pokazala mojego malego (na 5miesiecy potroil swoja wage urodzeniowa)!!!!
    Ciekawe co by nam doradzila? :D
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    Hi hi.
    Wiedziałam że z nią coś nie tak ( z lekarką).
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    U nas lekarka tylko mówi (patrząc na 6 kg Nadie z najniższą wagą 2500g): o mamusia Cię dobrze karmi, bo tak ładnie wyglądasz :D
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny pomocy!
    Za wcześnie się cieszyłam, dzisiajcały dzień marudzenie przy cycu. Nie jadła dłużej jak 5 minut :cry:. Potem wyginanie, krzyk, płacz, odbijam ją i próbuję na nowo przystawić, czasem chwyci na moment i znowu to samo. Mleka mam dużo, może za szybko wypływa? Próbowałam różnych pozycji, też tych leżących, półleżących, ciągłe odbijanie, nic nie działa. Co robić???
    A może znacie jakiegoś dobrego doradcę laktacyjnego ze Śląska? Chętnie bym się poradziła, bo zaczynam się martwić.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    a próbowałaś karmić "pod górkę" ?


    siadasz na łóżku oparta o stertę poduszek lub w fotelu jakimś
    odchylasz się do tyłu i przykładasz dziecko jego brzuszkiem do Twojego brzucha
    z główką na wysokości cycka
    no i dziecko albo samo znajdzie sutka albo musisz troszkę pomóc

    u nas ta pozycja na prawdę się sprawdzała bo też mleko siurało jak wściekłe i Ninę to na maksa denerwowało
    i wtedy zachowywała się tak jak opisujesz
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 2nd 2012
     permalink
    Teorko próbowałam dzisiaj robić jak opisujesz - nie podziałało :sad:. Będę dalej próbować.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    madzinka83: A może znacie jakiegoś dobrego doradcę laktacyjnego ze Śląska?


    W Gliwicach jest świetna babka, Katarzyna Asztabska - polecam, naprawdę warto :smile:
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    U nas z tym wyginaniem też tak jest . Niby chce ssać ale nie bardzo jeść a cumla nie ma mowy - bierze ja na wymioty. Szczęśliwa była wczoraj jak przyssała sie do ręki taty z której nie leciało mleko... Może chodzi o przytulenie do piersi , a nie karmienie ?... Ale doradcę jak najbardziej polecam

    U nas podobny wiek księżniczek więc może spowodowane to jest tym że małe już tyle nie śpią a my im cały czas cycki serwujemy jako "lek na całe zło" - tak sobie gdybam ...

    Nawt nie mam czasu posiedzieć przy laptopie bo śpi po pół godziny i nie wiem wtedy co robić żeby się z wszystkim wyrobić :wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 03.10.12 09:33</span>
    Teorko próbowałam dzisiaj robić jak opisujesz - nie podziałało . Będę dalej próbować.
    --


    Madzinka ja małą jeszcze głaszczę po główce jak ją karmię , mam wrażenie że to ją uspokaja i nie ssie tak agresywnie
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Hydro - dzięki za namiary, jak sytuacja się nie zmieni, to będę się umawiać z doradcą.
    W nocy pięknie jadła, po 3 godzinie nawet 20 minut, bez płaczu, zasnęła spokojnie, po 5 dwa razy krócej, coś koło 5 minut, potem przed 9 około 15 minut, zawsze spokojnie. Ciekawe, co będzie w ciągu dnia.
    asia_: U nas podobny wiek księżniczek więc może spowodowane to jest tym że małe już tyle nie śpią a my im cały czas cycki serwujemy jako "lek na całe zło" - tak sobie gdybam ...

    O tym samym pomyślałam dzisiaj :bigsmile:. Ona może po prostu nie jest głodna, a ja jej ciągle z tym cycem wyjeżdżam :shamed:.
    Asiu a co robisz, jak mała nie śpi? Zastanawiam się, jak ją zabawić, żeby nie płakała, chodzę w nią po mieszkaniu, śpiewam, ale ręce czasami odmawiają posłuszeństwa.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    madzinka83: Asiu a co robisz, jak mała nie śpi? Zastanawiam się, jak ją zabawić, żeby nie płakała, chodzę w nią po mieszkaniu, śpiewam, ale ręce czasami odmawiają posłuszeństwa

    To generalnie nie ten wątek - ale podpinam się pod pytanie :bigsmile::wink:
    Też mam wrażenie, że serwuję jej cyca na całe zło i z braku pomysłów co robić - bo w każdej innej sytuacji przy mnie jest płacz, tzn jest już dużo lepiej niż np tydzień temu :bigsmile:
    u nas obok cyca jest kładzenie na brzuszku (nie lubi i jest rozpacz), od 2 dni odryła leżaczek - ale jest jeszcze rochę za mała bo jej główka na bok leci, więc jeszcze trochę, chodzenie z małą na ramieniu (ale nie za długo), leżenie na kanapie i gadanie głupot i robienie min - ale też krótko bo placz i lee i lee :wink: pozostaly czas to cyc i spanie na cycu, próby usypiania w wózeczku (rozpacz), przewijanie, wieczorem kąpanie i tyle...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    Faktycznie nie ten watek:-)ale ja sadzam w lezaczku i okladam glwe malymi walkami zeby nie leciala :-) a maly siedzi tam i gapi sie do sloni wiszacych na palaku :-)
    Ja mam tylko problem z iloscia mleka:( przy kazdym karmieniu zalewam malego...mleko leci ciurkem 5 min odciaganie nie wchodzi w gre bo jest "leeee" tak glosnie ze niedlugo wezwa policje na nas :-) ze znecamy sienad dzieckiem...
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    A spróbujcie siąść na łóżku/fotelu opierając się plecami o coś w pozycji półleżącej i położyć malucha na sobie, tak, żeby opierała się o waszą klatkę piersiową pleckami -włączcie TV (np program muzyczny) i kołysajcie tak do muzyki ew. śpiewając przy tym ;) Tylko tak, żeby dzidziuś widział telewizor. Moją to uspokaja i potrafi mi przy tym zasnąć (a przynajmniej potrafiła, bo teraz dopóki jej nie wsadzę do łózeczka to nie zaśnie ...)
    Teraz to Aleks potrafi oglądać TV przez 1,5h zacieszając się i ja mam czas dla siebie :bigsmile: Ostatnio jej przypadł do gustu film "Wassabi: Hubert Zawodowiec" :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Proponuję przenieść temat do "rozpakowanych mamuś" :cool:
    I uważam, że dziecko przynajmniej do ukończenia 1 roku życia nie powinno w ogóle oglądać telewizji :confused:
    Już nie pamiętam dokładnie o co chodziło, ale to szkodzi maluchowi.

    Treść doklejona: 03.10.12 13:18
    Nikitaa, coby przenieść ten wątek, wrzucam Ci na "rozpakowanych mamusiach" linki do artykułów o telewizji dla niemowalków...
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeOct 3rd 2012
     permalink
    ja trochę ponoszę, ale generalnie nie długo zeby sie za bardzo nie przyzwyczaiła , trochę poleży sama wpatrując się w okno , jak je się znudzi to rozmawiamy sobie .. i tak mija godzina a ona śpi co godzinę lub 1,5
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Kolejne cycania udane - po 15 minut :bigsmile:. Ciekawa jestem, czy wieczorem będą znowu cyrki, czy może kryzys zażegnany.

    Montenia - wielkie dzięki za porady!!! Odciągam to pierwsze mleczko i kupki już mamy idealne. Wydaje mi się też, że ulewa dużo mniej, prawie wcale. Daję też małej dicoflor, może probiotyk też zadziałał.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.