Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    montenia: Kakai, ja dawalam malej niekapek najpierw do zabawy, zeby sie zapoznala, potem wlalam ciut wody i sie po kilku dniach nauczyla . Moja tez antybutelkowa.To tymbrdziej jak tylko chcesz od czasu do czasu podac mleko inaczej niz z piersi to niekapek powinien sie sprawdzic. Aha, z moego doswiadczenia, jesli bedziesz chciala podac TY mleko z niekapka, to szansa ,ze maly bedzie chcial jest znikoma(bo wie, ze Jestes, ze masz w piersiach mleko) Na poczatku dawaj mu wode, tak do zabawy, niech moze babca mu tez tak da. Mysle nawet,ze jesli bylby tylko z Babcia w domu, to by i z butli wypil mleko, bo by wyboru nie mial. Tak bylo tez u mnie, ze kilka razy tak bylo wlasnie. Przy mnie z butli nie chciala, a z babcia pila,ze ho ho

    kurcze ale cwane te dzieciaczki, dzięki za pomoc:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    nikkitaa u nas może to też przez problem z brzuszkiem (znowu), nic nowego nie mogę spróbować, bo zaraz kolka i noc nie przespana :((( Kiedy to minie....
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    Chciałam w niedługim czasie zrezygnować ze ściągania mleczka dla Hani a tu jak na złość dziś zachciało jej się cycusia( nie chciała już ponad miesiąc).
    I weź tu zrezygnuj jak dzieć protestuje.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    flavia: tak więc współczuję babci... albo sobie bo będzie dzwoniła że jej mleka zbrakło ( tylko co ja wtedy poradzę jak zlew "wypił" mleko, a cycki do 18 'puste')


    a więc pod moja nieobecność Łucja zjadła tylko 80 ml... zmartwiło mnie to ( ale nie płakała podobno wcale, więc najwyraźniej nie była głodna, między 12-20)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    flavia ode mnie też mega wielki szacun i wielka zazdrość :)
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    flavia: więc najwyraźniej nie była głodna, między 12-20)

    8h?:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 16th 2012
     permalink
    znaczy się o 12 zjadła 140, o 20-180 ml a w między czasie tylko 80... wiem, że mało ale grzecznie spała nawet 2 x ładnie się bawiła... nie wiem o co może chodzić:confused:
    --
  1.  permalink
    flavia ja też odciągam laktatorem i podaję butelką - no i naprawdę podziwiam, bo u mnie miesiąc nie minął a czuję przeogromną nienawiść do laktatora Mam do Ciebie pyanie, czy od samego początku ściągałaś tak jak teraz 4 razy dziennie? Ja się z tym ustrojstwem użeram na kaze karminie i nie zawe starcza, chociaż teraz jakby się poprawia po radach Nessie (dzięki wielkie).

    Pół roku jednak na pewno nie dam rady - mam ambitny jak dla mnie plan 3 miesiące wytrzymac:devil:
    --
  2.  permalink
    samego początku to dokładnie nie pamiętam, ale na 100 % było to częściej niż 4 razy ( 6,9,12,15,18,21,24 jakoś tak) Łucja po skończeniu miesiąca zaczęła przesypiać całe noce więc to co ściągęłam po jej zaśnięciu odkładałam do lodówki ( miałam na rano towar) ściaganie o 9 b szybko wypadło, bo spałam. i w ciągu miesiąca zjechałam do 4, zapisywałam ile dokładnie w ml o której h i okazał się, że nie ma różnicy... w takim sensie że pomijając ściąganie przy następnym wychodzi dokładnie więcej o tyle ile zostało ominięte. u mnie przez te przerwy płodność wróciła już po 2 miesiącach, więc z prwnością szybko zrezygnowałam z godz 15 i 21( choć o 21 właśnie zdarza się, ze mi samoistnie ok 50 ml wycieknie:smile:)
    po przebudzeniu ściągam ( 6 rano) 350-400ml,
    12.00- 240-260,
    18.00- 210
    24.00- 210/250,
    i takie ilości utrzymują się praktycznie od początku
    są kryzysy że jakby mniej się robi mleka ( przy @ właśnie), a przeciez potrzeby dziecka stale wzrastają, jakoś dałam radę, teraz już z górki będzie...

    Wieżę w to, że i Ty dasz radę tylko nie myśl i laktatorze jak o wrogu tylko przyjacielu, przeciez dzięki niemu możesz podawać swojemu dziecku to co najlepsze, ciesz się tez że masz co ściągać- walcz tyle ile będziesz miała na to siły! :smile: u nas dużo dało, że nie kupiliśmy MM na wszelki wypadek, bo wtedy z pewnością bym odpuściła...

    mam wrażenie, że w kółko w moim komentarzu pojawiają się tylko 2 słowa "ściąganie" i "pomijanie" ale nie umie tego inaczej opisać...:confused:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Dziewczyny witam sie pierwszy raz na tym watku jeszcze ze szpitala. To nasza 3 doba i dzisiaj wychodzimy do domu, ale mam pierwsze pytanie. Czy tak jest zawsze ze trzeba malucha budzic co te 3 godz.na karmienie? Kurcze moj maly to sie strasznie meczy i ja przy okazji. Jak tak slodko spi to mi go szkoda a to mozliwe ze w tym czasie jest glodny? Z reszta mamy ogromne problemy z przystawianiem i maly sie tak denerwuje ze strasznie placze. Potem sie meczy, cos chwile pojje i zasypia i cala robota. 15 minut do 25 max karmienia. Jak to jest?!
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny..., pomocy :cry: Tak bardzo zalezy mi na karmieniu piersia a moj maly dwutygodniowy ssak ma problem ze ssaniem jednej piersi. Z prawa wszystko gitek a z lewa probowalam i z pod pachy i klasycznie... Przysysa sie, possie prawidlowo ze dwie minutym, potem ciumka jak smoka. Jak go odlaczam albo sam pusci bo np usypia to jak tylko go odkladam do lozeczka to ryk i widac ze glodny jest. W nocy sciagnelam laktatorem mleczko i wyszlo tylko 50 ml z lej lewej. Wszyscy wokol mowia : podaj mm a ja tak bardzo pragne karmic go piersia... Widze ze z tej lewej sie nie najada i jest niespokojny. Nie wiem jeszcze jaka ma wage, znajoma polozna mowila zeby jeszcze sie tym nie stresowac, zeby karmic normalnie, zeby sciagac troszke z lewej zeby postymulowac ale kiedy skoro ja go przez dwie godziny prawie non stop trzymam na tym lewym cycku zeby glodny nie byl..
    Juz dzis w nocy opadly mi rece, czuje sie bezsilna i nie wiem co robic. Kazda polozna ma inna teorie :cry:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  4.  permalink
    KOCHANE niebede wertowac wszystkich postów bo na to niestety mam brak czasu wiec wybaczcie jesli powielam pytanie tzn jak zwiekszyc laktacje?bo w piatek dostałam zapalenie piersi szybko sie z tym uporałam karmiłam tak jak zwykle choć czesciej z tej chorej piersi i zauwazyłam ze mam mało pokarmu po10min ssania małego naciskam pierś a tam pustka;/ a przed zapaleniem miałam FULL niechce karmić butlą-mały ssie od paru dni praktycznie non stop a laktacja się nie zwiększa choć i tak w tej "zdrowej" piersi mam więcej pokarmu ale to i tak za mało dla małego a jeszcze w tamtym tyg sie ładnie najadał jadł co 1,5-2godz a teraz co 20min chyba,że śpi wtedy jest większa przerwa-POMOCY JA CHCE KARMIĆ PIERSIĄ!!!:cry:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Dii- ja nigdy nie wybudzalam Malej, jak chciala to dostawala cyca :)
    --
  5.  permalink
    Przyczynami obniżenia laktacji mogą być: nieprawidłowa technika karmienia, zbyt mała liczba karmień, zaprzestanie karmień nocnych, obrzęk piersi, przedwczesne dokarmianie lub dopajanie dziecka, podawanie mu smoczka, karmienie przez kapturki, przewlekły stres, przemęczenie bądź niedożywienie matki.
    Najważniejsze jest częste przystawianie dziecka do piersi. Częste ssanie pobudza odruch prolaktynowy, czyli proces wytwarzania pokarmu. Im częściej malec ssie, tym więcej pokarmu powstaje. Przystawiaj więc dziecko do piersi jak najczęściej, w dzień nawet co 1–1,5 godziny, a w nocy co 3 godziny - nocne karmienie najskuteczniej pobudza laktację, bo stężenie prolaktyny jest wtedy największe.

    W czasie każdego karmienia podawaj obie piersi – zaczynając od tej, którą karmiłaś ostatnio. Nie podawaj mleka modyfikowanego, zwłaszcza przez butelkę ze smoczkiem - ma to fatalne konsekwencje: dziecko rozleniwione jedzeniem z butelki, które nie wymaga żadnego wysiłku, przestaje mieć motywację do ssania piersi i laktacja zanika.

    Zadbaj o swój stan psychiczny, bo od tego w ogromnej mierze zależy produkcja pokarmu. Stres hamuje laktację, a więc musisz zrobić wszystko, by go maksymalnie ograniczyć. Uwierz w siebie i myśl pozytywnie, rób sobie przyjemności, nie przejmuj się domowymi obowiązkami. Teraz jedyną ważną sprawą jest nakarmienie dziecka, a to się uda tylko wtedy, gdy będziesz spokojna i zrelaksowana.

    Do produkcji pokarmu organizm potrzebuje jedzenia i wody. Musisz więc pamiętać o zdrowej, różnorodnej diecie (minimum 2000 kcal dziennie) oraz wypijaniu minimum 2 litrów płynów dziennie. Najlepiej pij niegazowaną wodę mineralną, poza tym polecane są świeżo wyciskane soki owocowe, herbaty ziołowe, mleko i kawa zbożowa.
    -- ,
  6.  permalink
    Dziekuje leneczka, bede miala to na uwadze.
    Moj maly potrafi przespac w nocy nawet 5 godzin.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    leneczka8484: zn jak zwiekszyc laktacje?

    częściej przystawiać dziecko lub po karmieniu powalczyć jeszcze z laktatorem,(dobry jest sposóbpolecany przez wiele dziewczyn 7531)
    :big smile: ja również nie wybudzałam nigdy Łucji...
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Dziewczyny tu jest link (niestety tylko po angielsku lub wlosku) do La LECHE LEAGUE Jest duzo odpowiedzi na nurtujace was pytania.
    Co do zwiekszenia laktacji na mnie podzialal sposob odciagania mleka z jednej piersi przez 7min potem z drugiej... nastepnie przez 5min to samo, potem 3min i 1min...
    Karmienie piersia nie przychodzi latwo wszystkim kobieta... ale mozna wygrac jesli sie bardzo chce...
    w pierwszym miesiacu dokarmialam malego nie bylo latwo, beczalam codziennie... najwazniejsze sie nie poddawac
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Zaczynam miec niestety ten sam problem. Mam wrazenie ze maly sie nie najada. Wybral sobie prawa piers( i tu pokarmu mam duzo) ale za to lewa juz nie bardzo i juz zauwazyalnm jej znaczne pomniejszenie w stosunku do drugiej:(. Przystawiam go czesto i zobaczymy co z tego wyjdzie mam wrazenie ze jest lepiej....

    Dii ja budzilam malego co dwie godziny bo nie wybudzilby sie sam przez te pierwsze dni taki byl senny i teraz wiem ze dobrze robilam bo sobie tak rozchulalam laktacje:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Dii, ja w dzień starałam się karmić w miarę regularnie (z tolerancją do 0,5 godz.), natomiast w nocy jak Młody spał, to nie przeszkadzałam. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Dziewczyny, bardzo wazne jest przystawianie mleka w nocy. Im wiecej karmien w nocy (no chociaz 1-2, w godzinach 22-6) tym wiecej prolaktyny sie wydziela i produkcja sie zwieksza.
    Leneczka, to ze piers zrobila sie,,flakowata,, nie oznacza to,ze nie ma w niej pokarmu. Tak samo wyznacznikiem ilosci pokarmu nie jest ilosc sciagnieta laktatorem. W drugiej piersi moze byc wiecej pokarmu, bo moze tam wlasnie zrobila sie andprodukcja. U mnie jest tak z prawa piersia i ona np. szybciej sie robi pelniejsza. Jesli chcesz w miare wyrownac ilosc mleka w piersiach, to karm 2 karmienia z jednej piersi.
    Dii, z tym budzeniem to wszystko zalezy od tego czy dziecko przybiera, czy nie spaqdalo zanadto z w agi urpdzeniowej, czy nie ma silnej zotlaczki itp. Ja mialam nap. przykazane budzi mala, ale ona miala hipotrofie w ciazy, trzesla sie na glodzie(spadek cukru i tez przesypiala karmienia), miala zoltaczke, a w koncu zaczela spadac z wagi (juz w domu,kiedy odzyskala wage urodzeniowa).
    z pierwsza corka w ogole nie budzilam na karmienia, mimo ze miala dosc silna zoltaczke.
    CiastoMilosci, radze sie skontaktowac z certyfikowanym doradca laktacyjnym(nie polozna zwykla), niech oceni technike ssania, przyberania na wadze itp.
    Z jakiego miasta jestes?
  7.  permalink
    Z warszawy
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeOct 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Mi w szpitalu kazały wybudzać ale nie musialam bo Aleks budziła się co 3h i tak ;) Czasem w dzień potrafiła dłużej pospać np 4h ale nie budziłam jej ... poza tym jak raz spróbowałam, to się nawet nie dało ! Za nic w świecie się nie chciała obudzić więc odpuściłam :D (btw. mnie by wkurzało gdyby mnie ktoś co 3h na jedzenie budził :bigsmile::bigsmile:)
    --
  8.  permalink
    nessiejak dokladnie w praktyce wyglada ta technika? Kiedy kdciagasz te 7,5min?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    CiastoMilosci, to tymbardziej bym sie skontaktowala, masz duzy wybor certyfikowanych doradcow:)
  9.  permalink
    I czy to nie jest juz za pozno na rozkrecenie lakacji..? Maly ma ponad dwa tyg.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Ciasto,nigdy nie jest za pozno!
    Naprawde nie bedziesz zalowala,jak sie wybierzesz do doradcy. Ja gdyby nie moja pani doradc to nie karmilabym po 2 tygodniach, a karmie juz ponad 15 m-cy.
    Co jest bardzo wazne, to zebys nie poddawala sie. Musisz uwierzyc,ze mozesz wykarmic swoje dziecko. Nie sluchac glupiego gadania,zeby przejsc na mm.
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 17th 2012 zmieniony
     permalink
    ciasto ja rozkrecilam sobie laktacje dokladnie w 5tym tygodniu i w tym tez tyg przestalam dokarmiac MM!!!
    potem jeszcze cos kolo 3miesiaca bo chcialam porobic zapasy takze napewno za pono nie jest!!!!
    metodA 7,5,3,1 to nic innego jak odciaganie mleka z prawej piersi przez 7min potem z lewej
    nastepnie 5min z prawej, 5min z lewej, 3min z prawej 3min z lewej, minute z prawej min z lewej... nawet jesli mleko nie leci... w ten sposob dobrze sie stymuluje piersi....
    aha ja najczesciej odciagalam po nakarminu malego! zeby dac sygnal piersiom ze maly sie nie najada
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    No malutki nie ma zoltaczki, waga zeszla z 3050 na 2785g w 3 dobie. Ale prawidlowo. Najwazniejsze to to, ze musimy sie siebie nauczyc nawzajem... Ale plakac mi sie chce jak on robi sie czerwony ze zlosci i placze ze jest glodny a nie mozemy sie zgrwc...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Dii, skontaktuj sie z doradca laktacyjnym.
    Spokojnie wy musicie sie nauczyc karmienia,siebie.
    A placz wcale nie musi oznaczac glodu, moze to byc mokro w pieluszce,za cieplo,zimno, moze chce tylko sie poprzytulac itp.
  10.  permalink
    Dii: Czy tak jest zawsze ze trzeba malucha budzic co te 3 godz.na karmienie?

    Dii mnie 2 pediatrów mowiło, że jak mły po 4 godzinach się nie budzi na jedzenie sam, to trzeba go obudzić
    Teraz już wpadł w rytm i budzi się co 3-4 odz na jedzenie, ale bywa ze musze go karmic prawie na spiacego :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Leneczka ja mam dwa placki zamiast cycków, zero napięcia skóry, takie wiesz flaki, a mleka mnóstwo. Także tak jak pisze Montenia to nie jest wyznacznik. Takie balony to miałam przez pierwsze półtora miesiąca, a potem oklapły ;)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Dziewczyny, powiedzcie mi jak to jest z tym karmieniem na żądanie jak maluch jest starszy, tak jak mój np?
    No bo Adaś np. nie ppłacze jak jest głodny, tylko marudzi. Ale marudzi też jak mu nudno, jak nie jest noszony na rękach, jak jest śpiący... Nie potrafię już rozpoznać kiedy on jest naprawdę głodny! A jak metodą prób i błędów daję mu cyca, żeby sprawdzić, czy marudzi z głodu, to on za każdym razem coś tam zje, ale w ten sposób zamiast zjeść porządnie to on sobie podjada po trochu i robi się błędne koło, bo je co godzinę, co 1,5 a potem jest głodny w trakcie spaceru, albo wybudza się z dziennej drzemki na jedzenie... No wiecie o co mi chodzi? :confused:
    Jak Wy karmicie na żądanie swoje starsze maluchy? Tzn. jak rozpoznajecie to "żądanie"?
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 17th 2012 zmieniony
     permalink
    ja juz prawie nie karmie na żądanie bo on nie żąda!
    Nawet jak jest glodny potrafie go tak zajac, ze zapomina o jedzeniu... wiec mniej wiecej mamy ustalone godziny karmienia...
    Chociaz zdazaja sie dni, ze jest glodny po godzinie, zadna zabawa mu sie nie podoba, marudzi wtedy go przystawiam...
    Winni ale moj np marudzil jak byl senny z wygody dawalam mu cyca pociumkal pociumkal i zasypial... teraz staram sie tego nie robic bo ma problemy z zasypianiem bez cyca... a tego chce uniknac
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    nessie: Winni ale moj np marudzil jak byl senny z wygody dawalam mu cyca pociumkal pociumkal i zasypial... teraz staram sie tego nie robic bo ma problemy z zasypianiem bez cyca... a tego chce uniknac

    Ech... no ja też tak robiłam, a potem bałam się, ze mi bez cyca nigdy już nie zaśnie, ale on ostatnio sam się "odstawił" od takiego zasypiania. Tzn. czasami tak zaśnie, ale generalnie zasypia ze smoczkiem, który nagle stał się jego najlepszym przyjacielem :shocked:, a najchętniej w chuście na spacerze :shocked:
    Nie trafiam za moim dzieckiem :cool: Wróg smoczka i chustonoszenia nagle zapałał miłością do obu tych rzeczy :shocked::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Winni, na zadanie to u nas wyglada tak, ze najpierw troche marudzi a potem jak matka sie nie skapnie o co chodzi, to nie ma sily, zaczyna sie drzec i to tak, ze bebenki pekaja :tongue: Ale generalnie mamy dosc latwy rytm, latwy do przewidzenia:
    Z reguly po dluzszej drzemce pobawi sie chwile i zaczyna marudzic - to znaczy jest glodna. Jak mi potem znowu marudzi (w czasie do jakichs dwoch godzin po ostatnim jedzeniu), to to raczej juz marudzenie na sen. Odkladam wtedy do lozeczka, daje przytulanke i za dwie-trzy minuty juz cisza jest :smile:
    Ale tez jak u Nessie, zdarza sie, ze juz po godzinie chce znowu jesc. Staram sie jednak nie wyciagac cyca przy kazdej okazji, bo to nie smoczek ;) Jak nie jestem pewna, bo malo czasu od ostatniego karmienia minelo, to po prostu czekam, az albo zacznie sie drzec, albo zasnie.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    To u nas podobnie. Jak się wybudzi po dłuższym śnie, to chce cycka na bank, a jeśli nie od razu to po chwili zabawy. Potem jak marudzi to już wiem, że jest śpiąca. Zasypia i potem znów to samo. U nas znów niestety zasypianie tylko z piersią, no nic przeczekam tak jak kiedyś. Może samo przejdzie ;) Jakbym położyła do łóżeczka z przytulanką, to by mi uszy chyba odpadły :( Zazdroszczę bardzo...
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    penny: U nas znów niestety zasypianie tylko z piersią, no nic przeczekam tak jak kiedyś. Może samo przejdzie ;)

    No u nas przeszło, także szansa jest! :bigsmile:

    Polly, no tylko że u nas nie ma etapu darcia się :devil: Więc trudniej rozpoznać. Ja wiem, że Adaś zawsze pociągnie cyca jak mu dam, bo on jest generalnie wielkim miłośnikiem cyckowania, ciumkania, zabawy z cycem, miętolenia się przy cycu :tooth:
    Ale czasami jak mu nie daję cyca, bo mi się wydaje, że jadł niedawno i że nie marudzi z głodu, to potem mam wyrzuty, że może był głodny, a ja go "przetrzymałam".... Bo jak bym mu dała to oczywiście coś by zjadł, więc w sumie dostaję kręćka z tym rozkminianiem jego "żądania" :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    Hehe, rasowy facet z Adasia :tongue:
    Sprobuj go przetrzymac jednak, moze wtedy zauwazysz roznice w placzu na glod. I nie boj sie, krzywdy mu tym nie zrobisz, jak poczeka te 15 minut na cyca, to juz duzy chlopak, a jak bedzie mocniej glodny to chociaz zje porzadnie.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    co 1h lub 1,5h masz wyrzuty?:shocked:
    to co ja mam powiedziec jak moj 5h nie je i nie wola?
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 17th 2012
     permalink
    penny: To u nas podobnie. Jak się wybudzi po dłuższym śnie, to chce cycka na bank, a jeśli nie od razu to po chwili zabawy. Potem jak marudzi to już wiem, że jest śpiąca. Zasypia i potem znów to samo. U nas znów niestety zasypianie tylko z piersią, no nic przeczekam tak jak kiedyś. Może samo przejdzie ;) Jakbym położyła do łóżeczka z przytulanką, to by mi uszy chyba odpadły :( Zazdroszczę bardzo...

    o u nas identycznie, ach te przylepy:wink:
    --
  11.  permalink
    Jak ja bym Nadie do lozeczka sama polozyla to nawet sasiadam bebenki by popekaly :D
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny nie wiem czy dobrze zrobiłam, ale wczoraj już było mi tak szkoda mojego maluszka, że odciągnęłam pokarm laktatorem i jak po 30-stominutowych próbach nie chciał uchwycić cyca ze złości to dałam mu z butelki spuszczone. Pierwszy ran ujrzałam taką minę mojego dziecka - taki był przeszcześliwy najedzony... Ale dzisiaj lecimy do poradni laktacyjnej o 18:00 i zobaczymy co nam tam poradzą. Moja mama twierdzi, ze mam za wklęsłe sutki do karmienia, ale wyciągam sobie strzykawą i też mały nie pobiera... :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 18th 2012
     permalink
    Dii: Moja mama twierdzi, ze mam za wklęsłe sutki do karmienia, ale wyciągam sobie strzykawą i też mały nie pobiera...

    Miałam podobny problem z początku. Próbowałam w nakładkach i na jakiś czas było ok. Jak mnie mega bolało przy karmieniu to odciągałam małej. A później z tego odciągania zostawiłam tylko to początkowe odciąganie, co by sutka wyciągnąć. Po jakimś czasie już nie musiałam - mała wiedziała jak złapać brodawkę. I karmimy się do dziś.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 18th 2012
     permalink
    Dii, bardzo dobrze,ze idziecie do poradni.
    Maly byl szczesliwy przy butli dastego,ze z butli szybko leci,nie trzeba sie napracowac i szybko brzuszek jest zapelniony. Radze unikac butli,bo dziecie szybko sie przyzwyczaja.
  12.  permalink
    Dii, daj znać co się dowiedziałaś bo też mam problem z karmieniem małego.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
  13.  permalink
    to jest kryzys laktacyjny;/ mam to samo-tylko jak długo on może trwac wie ktoras?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 18th 2012
     permalink
    Heh, a więc wróciłam i jestem zdecydowanie mądrzejsza tylko jak to wyjdzie w praktyce...? Zobaczymy
    A więc po 1: Za dużo zjadł od czasu wyjścia ze szpitala bo przybrał 55 g. w ciągu doby (dostawał z tej butli ok. 50 ml co karmienie), po 2: podobno jego języczek nie jest do końca wykształcony (z tyłu się nie unosi, a przynajmniej nie zawsze) - tzn. jeżeli chce to potrafi, ale rzadko kiedy chce więc odruch ssania jest niepełny, po 3: faktycznie moje sutki nie są najlepsze i mały nie może ich złapać bo mu się wyślizgują.
    PO dłuższych rozmowach i próbach nakarmienia Kacperka, zaleciła kilka rzeczy, min. zakup butelki Hebermana Medeli (bo medeli mam zestaw laktatora) - ta butelka zmusza go do pracy językiem ale są poziomy trudności od najprostrzego, gdzie nie musi się bardzo wysilać, więc ok. M<am wkładać mu palec do buzi i delikatnie masować języczek z tyłu i mam odciągać pokarm tyle ile on zjada + 10ml. Bo stwierdziła, że pokarmu ja mam bardzo dużo - 3 h przed wizytą (po karmieniu) ściągnęłam 100 ml. a powinnam góra 50ml. Kacperek powinien jeść max 40ml jednorazowo.

    No i wiele wiele innych porad, o których na ten moment nie pamiętam, ale zobaczymy co mi to pomoże... :bigsmile:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.10.12 15:26</span>
    Dziewczyny poradźcie mi bo mam problem.
    Mam małemu mu dawać jednorazowo nie więcej niż 40 ml odciągniętego pokarmu, bo po dawce 50 ml spał mi 4 godziny, ale on się wcale tym chyba nie najada. W między czasie po karmieniu odciągam tyle ok. 50 ml. I tak to wygląda od nocy:
    1:00 - 3 min cyca - 30 ml butli
    2:40 - 3 min cyca - 40 ml butli + 5 ml na uspanie, bo było ciężko (łącznie karmiłam go do 3:50)
    4:30 - 15 ml butli bo się obudził i ssał palce - płakał niemożebnie
    6:40 - 30 ml butli
    10:00 - 2 min cyca - 30 ml butli (do 10:45 bo w między czasie 2 x przebieranie z kupy) + 10 ml na uspanie dała babcia, bo "jak płacze to głodne!"
    13:00 - 40 ml butli + 10 ml o 14:00 + 20 ml o 15:00 - bez przerwy na spanie bo własnie nii mógł zasnąć nie wiem co się działo... Teraz dopiero śpi.

    Odciąganie wychodzi mi w między czasie jak śpi więc zawalony cały dzień bez odpoczynku. Przynajmniej taki był dzisiaj. Może to nie reguła.
    Ale powiedzcie mi czy to jest normalne żeby były takie przerwy na jedzenie i takie ilości żeby pochłaniał? Czy to może ja jestem jakaś dziwna i chcę dziecko zagłodzić, jak to twierdzi moja mama. Ona to by najchętniej wpakowała w niego ile wlezie i żeby spał zdrowo nawet i 6 godzin.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Dii mnie mowiono, zeby codziennie zwiekszac o 10ml czyli w pierwszy dzien powinien zjesc 10ml
    w 2dzien 20
    w 3dzien 30
    w 4dzien 40
    w 5dzien 50ml i tyle bym dala kacperkowi na twoim miejscu...
    a jutro 60ml

    przykladasz go do piersi a potem dajesz butle???
    po 3min ssania co robi? sam sie odczepia?

    Treść doklejona: 19.10.12 16:08
    Dii: 2:40 - 3 min cyca - 40 ml butli + 5 ml na uspanie, bo było ciężko (łącznie karmiłam go do 3:50)4:30 - 15 ml butli bo się obudził i ssał palce - płakał niemożebnie

    jak na moje oko to za czesto.. (40min po zjedzeniu napewno glodny nie byl) moze bolal go brzuszek dlatego plakal?
    --
  14.  permalink
    Hej Dii tez mialam taki problem teraz moja malutka ma 6 tygodnii i jest ok.Musisz byc cierpliwa i probowac karmic piersia ile sie da az dzidzia sie nauczy.Ja pierwsze dni plakalam razem z nia.jak z siary pojawilo sie mleko to umieralam z bolu.Cyce pelne jak kamienie.Z rozmiaru 32 d przed ciazy teraz jest 36g!Mala tez nie umiala zlapac brodawki bo za duzo mleka bylo a odciagac nie umie.Probowalam recznie i papka ale nic nie lecialo.Polozna pomogla.Kazala klasc mala na poduszce pod pacha tak zeby glowka wystawala.Brodawka na wysokosci noska.Jak jest za wysoko lub za nisko dziecko nie moze chwycic albo lapie za koncowke a ty umierasz z bolu.Cyc ma byc w buzi tak zeby czesc aureoli teztam byla jak nie to jezyczek tez ucieka.Poprobuj rozne pozycje i zadbaj zebys siedziala wygodnie to tez wazne.Jak piersi za ciezkie odciagnij najpierw potem dawaj dziecku.Zeby zmiekczyc piersi wez kapiel w cieplejszej wodzie albo zamocz pieluche tetrowa w goracej wodzie i zrub oklad przed samym karmieniem mleko samo poleci wtedy zmocz dziecku usteczka tym mlekiem to bedzie szukal cyca.Ja mieszkam w UK polozna tak mia kazala a do karmienia naciagala sutki(bolalo jak niewiem co)pare razy i wkladala piers do buzi gleboko.Byl placz ale w koncu sie udalo.Musisz probowac wiem ze ciezko ale dacie rade.Malenstwo musi sie nauczyc.
    Co do ilosci mleka to mi mowila polzna ze dziecko musi jesc koniecznie co 3 godziny i ssac ok 20 min.Druga polozna powiedziala ,ze dziecko samo reguluje sobie ile i jak czesto je.Jak chce piers to trzeba dac.Czasem cyc tylko po to by czuc mame bo malenstwo i sie boi.Moim zdaniem i z doswiadczenie bo mam starsza core trzeba dawac dziecku tyle ile chce jak zacznie raczkowac i chodzic nawet nadmiarkilogramow szybko zleci.Poza tym pamietaj ,ze na poczatku leci rzadkie mleko i jak je za krotko albo za malo sciagniesz to dziecko sie nie naje.Dopiero po paru minutach leci tluste mleczko czym zaspokoisz glod maluszka.Nie wiem jak w Pl ale tu kazala mi polozna nie dawac butli bo dziecko nie bedzie chcialo cyca ,tylko odciagac i podawac strzykawka po palcu albo z malego pojemniczka (polozne takie maja).Wiem ze w Pl czesto przesadzaja.Mojej siostrze polozna kazala sie odchudzac w ciazy choc byla szczupla i prawie nic nie przytyla.Pamietaj ty jestes mama nie sluchaj lekarzy tak dokladnie, zaufaj instyktowi.Pan Bog stworzyl to dzieciatko tak ,ze ono samo wie ile mu trzeba.Cierpliwosc i proby nauczycie sie.Ja nie spalam wiele nocy i dni padalam na twarz ale udalo sie pozdrawiam i trzymam kciuki .Jak dzidzia przysnie zmien pieluche ,rozbudz i probuj dalej.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeOct 19th 2012
     permalink
    Dii: 1:00 - 3 min cyca - 30 ml butli

    Diii, i tak Ci poradzili w poradni laktacyjnej??? :shocked: w sensie, żeby dokarmiac butlą?
    dziwne, powiem Ci. no ale nie jestem doradca laktacyjnym, może sie nie znam...

    Powiem Ci jak bylo u nas, bo miałam wczesniaka, który był leniwy i na dodatek taka mała buzinka to nie mogła cycka objąć.
    Po pierwsze nic nie dokarmiałam butlą, tylko przystawiałam do cycka i koniec kropka. czasem zanim złapała sutek, mijało 10-15 min, ja przy tym płakałam ze złości, ale w końcu chwytała.
    Po 2 tygodniach miałam przez to poranione sutki i wtedy odkryłam, że kapturki pomagają młodej chwyucić. po tygodniu na kapturkah i już ładnie łapała.
    Jak z tym jest u Ciebie? Kapturki pomagają?>
    bo wiesz co, nie zrażaj się (łatwo powiedzieć, wiem), ze to nie działa od razu, co nie.

    ja po prostu jestem sceptyczna co do tego pomysłu z dokarmianiem butla, wiesz... To bardzo rozleniwia maluszka i jak dla mnie to jest błędne koło.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.