Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Czerwinka, o ktorej jest ostatnie karmienie przed snem?
    Bo mozna zrobic na 2 sposoby tzn . ja bym tak zrobila, ze jesli np. karmisz o 20, a kladziesz sie o 23, to ja bym o tej 23 jeszcze odciagnela do uczucia ulgi te piers, z ktorej nie bylo pite. Albo bym przeczekala kilka dni ,az piers sie przyzwyczai do rytmu karmienia. Bo jesli bedziesz kazdej nocy karmila np.o tej 4 to piersi sie przystosuja. Kurcze, bo troche sie boje ze odciaganiem mozesz pobudzic, a chodzi o to,ze piersi sie przywyczaily.
    Zresza napisz jak te karmienia nocne wygladaja, kiedy ostatnie karmienia, ktora piers itp.
    Penny, napewno kolezance sie uda. Juz jest na dobrej drodze. Jak bedzie karmila,,normalnie,,.nie po te 4 minuty, na zmiane, to mysle,ze za 2-3 dni ( a moze juz jutro) dziecku tez troche te kolki odpuszcza i bedzie sie ladnie najadalo. A jak ta druga piers sie zachowuje? Powiedz Jej, zeby popijala sobie miete lub te szalwie, 1-2 szklanek dziennie, przez 2-3dni. To tez troche zmniejszy laktacje, ale nie taly ,zeby zahamowac. Chodzi o to,zeby tego nawalu sie pozbyla. Niech przystawia naprzeminnie do piersi 1 karmienie jedna piers, kolejne -druga. No chyba,ze widzi,ze dziecko niedojedzone, to moze oczywiscie podac nastepna piers (czyli 2 na jedno karmienie) i wtedy musi rozpoczac kolejne karmienie ta ,,naczeta,, piersia.
    Winnica, a jak wychodzisz to maly nie moze dostac tylko wody,albo soczku? Musi mleko?
    Moja cycowa, to do dzisiaj zadnego mleka mojego czy to mm nie tknie z kubka,butelki itp. Zreszta po mm wymiotuje. A najlpesze, ze nie chce zjesc nawet kaszki na moim mleku ( a bez mleka, tylko na wodzie wsuwa :shocked:). Niestety piersiowe dzieci tak maja, ze toleruja z reguly mleko, tylko podane z piersi :devil:

    Treść doklejona: 22.10.12 21:31
    Aha, czerwinka, na noc to ja od praiwe zawsze wkladam w stanik pieluche terowa poskladana :devil:. Jak tak nie robilam, to w nocy zmienialam koszule po 3-4 razy.:cool:
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Montenia ostatnie karmienie jest pomiedzy 20 a 21. a o 4 maly budzi sie od miesiaca i caly czas ta piers nie oprozniana jest wielka i goraca i tryskajaca potem ta co byla wieczorem oprozniana nad ranem omalo oczu mi nie zaleje. I tak w kolko. Probowalam pieluch tetrowych, wkladek, muszli tez ale sie kiepsko w nich spi, i nawet dzis mam w planie porostu pampersa :/ Maly je w nocy okolo 5 -7 min, w ciagu dnia i na wieczor karmienie trwa max 15 min.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    U mnie piersi zawsze w zasadzie tryskaly i dopiero po okolo roku to tryskanie sie zmniejszylo. Choc podczas karamienia zawsze mi leci z drugiej piersi.
    No sprobuj wtedy odciagnac tylko ciut z tej piersi, z ktorej nie karmilas (nim pojdziesz spac). I w nocy jak nakarmisz malego, to podaj mu jeszcze te druga piers, niech kilka razy pociagnie, troche zejdzie to obrzmienie. A na noc mozesz sobie wypic miete lub szalwie.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 22nd 2012
     permalink
    Dzieki :* tak myslamam robic :-)a o ziolach to nawet nie pomyslalam...No coz poprobujemy...najwiekszy problem bedzie za miesiac wyjezdzam na 3 dni i bede musiala rozsadnie odciagac z piesi mleczko zeby nie pobudzic i nie zaklucic laktacji...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    Haha! Sukces! Całe 24h bez butli! I tak pewnie będzie dalej! Jupi:crazy:
    Tylko jedna pierś mnie boli. Zrobiłam sobie okład z kapusty i niby lepiej. Ognisko ugaszone. Ale brodawka dalej dokucza. Purelan nie pomaga. Kupiłam Bepanthen - zobaczymy. A macie może jeszcze jakieś propozycje co jest dobre na bolące sutki? Oczywiście mam też nakładkę tą plastikową, bo jak boli to zwykła wkładka podrażnia...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    montenia zawsze radzi by takei sutki posmarowac swoim mlekiem i zasuszyc suszarka-zimnym podmuchem:surprised:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    Kakai, dobrze prawi:wink: Wycisnac mleko i zasuszyc suszarka-moze byc cieply strumien tez(taki przyjemny,nie goracy). To super goi brodawki.
    Dii, poogladaj brodawke te bolaca (najlepiej po karminieu), czy nie ma zadnych bialych kropek na sutku(bo czasem bol piersi spowodowany jest zablokowaniem ujscia kanalika mlecznego i wtedy widac bialy/zolty punkcik na sutku). Mozesz tez pic olej 3 x 1 lyzka (lub dodawac do potraw -na zimno musi byc ten olej).
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    Zwróciłam uwagę i koniec sutka - cały - jest blady jakby krew nie dochodziła - to o to chodzi?
    Spróbuję z tym mlekiem :bigsmile:

    A jeszcze jedno. Jak leci mi z jednej piersi mleko to mam wybudzać małego? Bo mam założone te wkładki plastikowe na podrażnione sutki i już 2 razy wylewałam zawartość. A drugi (ten zdrowy) jest suchy.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    To,ze jest blady, to jest normalne:wink:. Nie ma na nim jakis czopow? To popatrz jak juz wroca do koloru skory.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    No to przy kolejnym karmieniu :bigsmile:

    Treść doklejona: 23.10.12 17:52
    Tylko skubany śpi mi już 4 godziny! Znowu w nocy poszaleje!
    --
    • CommentAuthorhasia
    • CommentTimeOct 23rd 2012
     permalink
    Dii ja wczoraj mialam blady sutek ,bo mala ciagnela cyca kilka godzin z jedna ok godzinna przerwa.Pewnie maly sie przyssal dobrze. Piersi musza sie przyzwyczaic ale to nic sie nie dzieje zlego.Super ze ci sie udalo mowilam ,ze bedzie ok.Na sutki najlepszy jest krem HPA LANOLIN FIRMY LANSINOH nie trzeba zmywac przed karmieniem ,ale nie wiem czy mozna kupic w PL.Jest baedzo wydajny bo mega gesty i pomaga ja stosowalam tez na popekane dlonie.

    http://www.babyclub.pl/product-pol-7933-Lanolina-Lansinoh-Krem-na-podraznione-brodawki-56g.html#

    Czerwinka a ty dobrze zrozumialam karmisz kolo 21 a potem o 4 rano?Moze warto miedzy tymi godzinami choc raz wybudzic dziecie i dac z tej nabrzmialej piersi,moze za duzy odstep czasowy.Ja jak mala spi dlugo zmieniam pieluche to sie wybudza.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    Na sutki najlepsze jest mamine mleko :wink: Zadne mazidlo tak nie goi brodawek.
    Blade sutki po karmieniu to jest norma, nie ma sie czym martwic.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 24th 2012
     permalink
    Montenia koleżance od hiperlaktacji idzie coraz lepiej. Powiedziała mi też od zawsze ma w prawej piersi więcej pokarmu i że wczoraj pierwszy raz ta pierś była w stanie flaka. Tak się cieszyła przez telefon, że szok :bigsmile: Jest szansa, że jej się te cycki wyrównają ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Niestety jest coraz gorzej mleka mam tyle ze rano tylko dla poczucia ulgi zciągam po 400 ml. Obawiam sie że narazie taki bedzie zemnie typ.Ale bardzo dziękuje za rady.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Czerwinka, do uczucia ulgi sciagasz 400ml?:shocked: Ty masz sciagnac tylko 3-4 sciagniecia,zeby napiecie zeszlo, a nie zeby sciagnac wszystko z piersi. Tak sobie robisz nadprodukcje.
    Penny, ja do dzisiaj mam jedna piers-prawa bardziej napelniona. Tzn.ona szyciej roi sie pelniejsza i w niej szybciej to mleko sie zbiera. Ale u kolezanki jest szansa,ze sie wyrownaja, tylko niech przystawia rownomiernie, na zmiane. Moze tez przystawiac np. 2 razy z rzedu te sama piers,jesli np,zastoj jiks sie zrobil. Ja tak robie. Akurat dzisiaj zatkal mi sie kanalik,to pojdzie w ruch przystawianie pod rzad
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 25th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a jak długo Wasze maluchy jedzą? Bo Adaś to je 2-3 minuty i potem albo już nie chce, alebo tylko ciamka sobie, ale słyszę, że już nie przełyka, czyli nie je... Na wadze mi przybiera, ale on je co godzinę, co półtorej, i pewnie małe porcje. Karmię na żądanie, ale czy w wieku praktycznie 5 miesięcy maluch nie powinien juz jeść trochę rzadziej??
    Kiedy Wasze maluchy wydłużyły sobie przerwy między karmieniami? Będzie w ogóle taki czas? :devil: Czy do dentysty to nie mam szans iść jeszcze przz pół roku? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Winnica, to sprobuj Go przeciagnac z karmieniem o pol godzinki(karm co 2 godziny). On zacznie wiecej zjadac i bedzie tez sam sobie wydluzal przerwy.
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeOct 25th 2012 zmieniony
     permalink
    montenia: ja do dzisiaj mam jedna piers-prawa bardziej napelniona. Tzn.ona szyciej roi sie pelniejsza i w niej szybciej to mleko sie zbiera

    Ja tak mam :wink: Lewa flak, a prawa ciągle pełna. Ale przystawiam, tak jak mi napisałaś, raz jedną, za 2 godz drugą pierś i we flaku zawsze jest mleczko :tongue:
    Czyli to normalne, że tak jest? Już się bałam, że coś nie tak z tą moją laktacją.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Wiesz mi ze to jest do uczucia ulgi :( jak bym chciala do pustego to bym jeszcze wiecej sciagnela.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Czerwinka, musisz koniecznie odwiedzic doradce laktacyjnego.
    Ja gdybym tak miala, to bym zrobila tak jak napisalam. Odciagala po troszku i z dnia na dzien laktacja bedzie sie zmniejszala.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Jeśli w ciagu tygodnia to się nie unormuje tak będzie trzeba zrobić. Nie wiem czy to nie jest wina hiperprolaktemi.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Czerwinka, byc moze. A masz problem z prolaktyna? Skontaktuj sie z doradca, napewno cos doradzi.
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    winnica: Kiedy Wasze maluchy wydłużyły sobie przerwy między karmieniami? Będzie w ogóle taki czas?

    Winni moj od 3miesiaca jadl co 3-4godziny... teraz nawet 5h wytrzymuje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeOct 25th 2012 zmieniony
     permalink
    winnica mój synek od jakiś 2 tygodni je zdecydowanie rzadziej,aż się martwię cyz głdony nie jest, ale on je króciutko i dowidzenia, świat jest wazniejszy, ale waga ok wiec na razie sie nie stresuje
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeOct 25th 2012
     permalink
    Winnica a u nas różnie. Był czas, że jadła co 4 h, w zeszłym tygodniu co 1,5 h, a teraz co 2,5-3 h. Zauważyłam że to zależy od tego, czy w dzień dużo śpi i ile się rusza :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Dziewczyny... czy bolesne guzki w piersi ale tak prawie pod pachą to może być zastój?...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    Moze. Przystaw dziecko tak a by broda ( a tym samym jezyk) byl po stronie guzkow (czyli bym sprobowala karmienia spod pachy). Mozesz w czasie karmienia delikatnie gladzic piers tam gdzie sa guzki, w kierunku do sutka.
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    dzięki Montenia, przystawiłam ją tak dzisiaj ale i tak broda małej jest od dołu piersi - a guzki są u góry.. to nie ma znaczenia? moje dziecko je krótko, max 10 minut na raz dlatego jednorazowo karmię ja z jednej piersi tylko, ale nawet karmiąc z prawej przystawiam na chwilę do lewej - czyli tej z guzkami i teraz myślę czy ja nie robię źle:neutral: czy nie powinnam raczej karmić cały czas z lewej a do prawej tylko na chwilę do uczucia ulgi?... cholercia, boli toto...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Lepiej jakbys ustawila mala tak (poloz sie pokombinuj),zeby brodka byla na wysokosci guzkow,badz lekko obok. Mozesz teraz jak sa guzxki w piersi przystawic 2 karmienia z rzedu na te chora piers. Jak karmisz najpierw np.prawa i potem na chwile do lewje przystawiasz, to kolejne karmienie od ktorej piersi zaczynasz? Koniecznie aczynaj od tej ,,zaczetej,,(tej co na chwilke przystawilas).
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi czy ja robię źle jak mały ssie długo jedną pierś i się faktycznie najada a przy następnym karmieniu dopiero drugą? Bo położna mi mówiła żeby przy jednej trzymać max 20 min i zmieniać na drugą żeby dziecko się uaktywniło. A jak jest aktywne przy jednej dużo dłużej ale z małymi przerwami to też muszę przekładać? Sama już nie wiem...
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Ja karmiłam od początku na zmianę, czyli jedno karmienie = jedna pierś. Ale to montenia jest ekspertem, także ona Ci lepiej podpowie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Jesli karmisz 20 minut z jednej piersi to to jest max. Na jedna piers przypada 20 minut. A maly zasypia Ci na piersi? Bo jesli tak to po 10 minutach karmienia zmien Mu pozycje np. jak karmisz w klasycznej, to zmien na spod pachy. A co ile karmisza, jak czesto maly zada piers?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Hmmm... No właśnie z tym jest różnie. On zasypia czasem po 3 minutach a czasem po 20. Ale ruszam go za polik i po szyjce i się uaktywnia. To koniecznie muszę pozycję zmienić? Tzn to nie problem ale w nocy jak jestem zaspana to nie do końca o tym myślę :wink:
    A karmię co 1-3 godziny w zależności jak się obudzi... W dzień budzi się co 2-3 h a w nocy nawet i co godzinę. Z tym, ze wydaje mi się że się najada z jednej bo potem to już nawet wypluwa, ale potrafię go dłużej na jednej piersi trzymać. Jaki jest w tym sens żeby zmieniać? Wiem że chodzi o te fazy pokarmu, ale jak przełożę go do drugiej piersi i nie będzie i tak chciał to znaczy że faktycznie z jednej się najada... Ale zagmatwałam... Sama już siebie nie rozumiem...
    Chodzi też o to, że często albo się zaczytam, albo zapatrzę w TV i zapominam o czasie a mały potrafi cały czas aktywnie ssać z przerwami ale go pobudzam i dalej oglądam lub czytam. Potem okazuje się że minęło np. 40 minut i on właśnie zasypia na dobre, ze już nim mu do buzi nie wepchnę.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Dii, jak wypluwa piers to jest najedzony. Chodzi o to, zeby nie zasypial od razu po przestawieniu. A zmiany pozycji sa wazne,zeby oprozniane byly rozne kanaliki, no i po to,zeby zaktywizowac dziecko.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Aaaaaaaaa widzisz. Tego nie wiedziałam. Ok. To będę zmieniać pozycje. A mały od razu nie zasypia więc chyba ok :smile:
    --
  1.  permalink
    Kochane, poradzcie prosze (wiem, wiem, zamulam) Maly zrobil mi dzisiaj krwiaka na brodawce na tej piersi co mi ja najpierw naderwal, boli jak cholera :( moge jakos zlagodzic ten bol? mam spora sinopapuciasta gule ;/
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Kuleczka oklady z lodu owinietego w pieluche tetrowa (zeby nie odmrozic). Moze tez swoim mleczkiem posmarowac i zasuszyc suszarka letnim strumieniem.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    a jak on ssie już bardzo długo, tzn. je z jednej piersi 20 minut, potem przykładam do drugiej i je prawie 40 to co wtedy? Wracać do pierwszej piersi i tak na okrągło? A cały czas je aktywnie!

    Treść doklejona: 27.10.12 14:31
    Dobra zasnął - po godzinie karmienia:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Karmienie powinno trwac max 40 minut, jesli trwa dluzej to znaczy ze je nieefektywnie(badz sobie tylko ciamka piers). Moja corka tez tak robila, a na dodatek po pol godzinie glodna byla. Po rozpoczeniu aktywizacji 2 x 20minut zaczela jesc efektywnie, a po kilku tygodniach jedzenie zajmowalo jej 10 minut na piers, potem 5 minut na piers :wink:
  2.  permalink
    Montenia dziekuje, w tym temacie to jestes niezastapiona :) nawet nie wiem jak Mati mi ta brodawke chwycil, ze sie ten krwiak zrobil, tak mnie zabolalo, ze az mi sie w oczach lzy pokazaly.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    wydawało mi się, że efektywnie ciąga bo słyszę połykanie, ale może nie cały czas... z przerwami
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    To maly sobie smoczkuje:wink:. Moja tez tak robila i wygladalo normalnie jakby jadla:bigsmile:
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Dii: wydawało mi się, że efektywnie ciąga bo słyszę połykanie, ale może nie cały czas... z przerwami

    Moja robiła dokładnie tak samo, byłam pewna, że ona je, bo czułam, że ciągnie, dopiero położna mnie uświadomiła, że to niemożliwe, żeby dziecko przez 2 godziny jadło :devil: i zaczęłam obserowować, słuchać i teraz wyraźnie widzę, że jest różnica, kiedy przełyka, a kiedy tylko sobie "ciumka" i jak już musi to przełknie, co tam wyciumkała.

    Teraz jak je 10 minut, to jest to długo, ale piersi opróżnia, więc myślę, że po prostu nauczyła się efektywniej cycać.

    Montenia, czyli z tego co piszesz wynika, że warto karmić w różnych pozycjach, żeby jakieś dziadostwa typu zastój się nie nabawić?
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Madzinka83, warto warto karmic w roznych pozycjach:wink:
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Montenia mnie karmienie spod pachy nie miało szans wyjść bo guzki były (są?) w lewej piersi gdzieś tak na godz 13 więc musiałabym Kalinę jakoś przez ramię przerzucić;) w każdym razie jest lepiej z tą piersią...
    A o tym że warto zmieniać pozycje nie miałam pojęcia - zawsze karmię tak samo:neutral: a spod pachy to zupełnie nie wiem jak karmić takie duże dziecię... a na leżąco znowuż uciskam to miejsce w którym zrobiły mi się guzki (w lewej piersi)... Myślałam że ogarnęłam temat karmienia po różnych przebojach a wygląda na to że ciągle popełniam sporo błędów:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    Ja juz tez od dobrych dwoch miesiecy nie zmieniam pozycji - karmie prawie zwsze na lezaco. Mysle, ze to raczej na poczatku wazne, zeby zmieniac pozycje.
    Marylove, a na lezaco sprobowalas moze, tak, by dziecko mialo nogi odwrotnie do twojej glowy? Ja sobie tak czasem sciagam zastoj z gory piersi (robia mi sie rzadko, ale o dziwo tylko na jednej i zawsze w tym samym mejscu od gory brodawki, na szczescie zwykle udaje sie je szybko sciagnac).
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    No ja musze sie przyznac,ze tez karmie na lezaco. Rzadko zmieniam pozycje,ale jak juz czuje,ze cos w piersi zaczyna sie kroic,to wtedy rozne pozycje ida w ruch. Ja mialam kiedys torbiel mleczna,duza jak orzech i byla na prawej piersi na wysokosci mojej brody,na wewnetrzne j stronie. Jakie ja pozycje wprowadzalam... teraz smiac mi sie chce. Zeby sciagnac te torbiel kleczalam nad mala,jej nozki prawie przy mojej twarz byly(taka pozycja 69 :devil:),ale po kilku m-cach udalo sie ja sciagnac.
    Marlove,sprobuj taka pozycje jak YPolly napisala. I polecam picie oleju rzepakowego (spozywac na zimno 3x 1 lyzka-mozna dodac do zup,salatek,normlanie tak wypic).
    YPolly, to ze robi sie zastoj c iagle w tym samym miejscu piersi swiadczy wlasnie o tym,ze piers nie jest prawidlowo oprozniana. Ja mam tak samo,ale ja len jestem i mi wygodnie jest karmic lezac :devil:.
    A teraz mala nauczyla sie na stojaco jesc :wink:
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeOct 27th 2012
     permalink
    madzinka83: Teraz jak je 10 minut, to jest to długo, ale piersi opróżnia, więc myślę, że po prostu nauczyła się efektywniej cycać.


    A co zrobić żeby mój dzieć nauczył się jeść efektywnie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Dii, ja konczylam karmienie po 40 minutach z zegarkiem w reku (20 minut jedne piers w 2 pozycjach, potem 20 minut druga tez w 2 pozycjach). I po 40 minutach koniec,odstawialam. Kolejne karmienie tak samo. I z czasem sie nauczyla.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 28th 2012
     permalink
    Montenia, masz racje, ale ja tez len jestem ;)
    Na szczescie ten zastoj jest rzadko i schodzi po jednym-dwoch takich odwroconych karmieniach i jest spokoj.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.