Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    nessie: a jak smakuje? da sie do czegos porownac?
    Ja jakos do tej pory nie mialam "odwagi" sprobowac

    Hehe, ja spróbowałam od razu w pierwszych tygodniach :tongue:
    Jak smakuje? Czy ja wiem.... jak lekko słodkie mleko rozmieszane ze sporą ilością wody...
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    nessie nie próbowałaś mleka swojego? smakuje bardzo podobnie do modyfikowanego, może trochę mniej słodkie, daj spróbować swojemu marito
    --
    •  
      CommentAuthornikkitaa
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Ja też już próbowałam :bigsmile: Modyfikowanego też :bigsmile: W sumie dobre to jest... takie słodziutkie :wink: Nie dziwie się, że dzieciom smakuje! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    ja kiedyś niechccący spróbowałam i mało się nie tego... takiego ulepka w życiu nie miałam, gorzej niż glukoza ( na badaniu w ciąży) bleh...

    moja Luska tez mrożonego nie tknie, znaczy się kiedyś nie chciala, potem nie próbowałam... może mój sposób rozmrażania jej nie pasował,
    najpierw wstawiłam do lodówki i tam powoli 'topniało' a Wy jak rozmrażacie mleko?

    może spróbuję znowu, bo pamiętam, że na początku z lodówki ( podgrzane off course) jej nie smakowało, a teraz innego nie dostaje:P
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    mkd: nessie nie próbowałaś mleka swojego? smakuje bardzo podobnie do modyfikowanego, może trochę mniej słodkie, daj spróbować swojemu marito

    nie probowalam i nie mam zamiaru blee :D
    modyfikowanego tez nie tykne ;-)
    Antek od czasu do czasu rzuci, ze chce caffe machiato! :wink::wink::wink:
    flavia: ja kiedyś niechccący spróbowałam i mało się nie tego

    no wlasnie tego sie obawiam _:)
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny, chcialam podkrecic laktacje. Czy wystarczy robic to w nocy, bo w ciagu dnia sprobowalam odciagnac laktatorem po karmeniu i potem okazalo sie ze maly zrobil sie sżybko glodny a w piersiach nie bylo juz pokarmu. Musze pobudzic wytwarzanie mleka ale nie wiem ile razy dziennie i przez jaki czas zeby osiagnac jakis skutek.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 4th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja pierwsze co to spróbowałam mleka :devil: jest normalne słodkie :wink: nie widzę w tym nic obrzydliwego, bardziej nienormalne jest dla mnie to, że ludzie pija krowie mleko a własnego się brzydzą :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    Ja zawsze sie smieje, jak moj m. pyta, czy wlalam mleko do kawy -odp. tak z lewego cyca :D Tez probowala, a co :D
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    ja się krowiego brzydzę do tego stopnia że mi się cofa jak dotknę kropli ;/ ( akceptuje jedynie w kawie) swojego już mniej, ale i tak podziękuję
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    Moj brat niechcący wlał sobie mojego mleka do kawy :-) i wypił:-) Coś tylko mu nie pasowało w zapachu :-)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    Haha ja też pierwsze co, to spróbowałam, musiałam wiedzieć co dzieci piją. mm też próbowałam i jest dużo mniej słodkie niż moje i jak dla mnie nie smakuje dobrze, ale dzieciom smakuje i to najważniejsze :)
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    Ja ostatnio na mm ha robilam sobie kaszke :p i te ha jest takie gorzkawe w posmaku :/
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeNov 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja ściągam pokarm małemu i też próbowałam, moje mleko jest bardzo słodkie. Po zamrożeniu natomiast śmierdzi i jest niedobre w smaku, jak Jaś miał 2 miesiące i miałam zapalenie piersi to jadł to z zamrażarki, natomiast dziś jestem pewna, że nie tknąłby się tego.

    Co do mm to ostatnio dostałam próbki mm i chciałam zrobić kaszkę na mm małemu. To mleko w porównaniu do mojego strasznie śmierdzi (miałam enfamil i bebilon) i oczywiście Jaś po łyżeczce kaszki odruch wymiotny i buźka zaciśnięta z miną pt. matka sama sobie to zjedz, ja nie! Wywaliłam całą kaszę... czarno widzę nasze przejście na mm, myślałam, że spróbujemy od nowego roku :-/ ściągam pokarm już ósmy miesiąc (obecnie cztery razy dziennie), jeśli mały nie zaakceptuje któregoś mleka to czeka mnie ściąganie do drugiego roku życia?
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    A to ciekawe co piszecie, że mrożone mleko jest niesmaczne.... właśnie dzisiaj po raz pierwszy ścignęłam w celu zamrożenia i się w takim razie zastanawiam czy to ma sens...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Ula moj je zamrożone i Doti dziewczynki też jadły. Musisz spróbowaç:-)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    No to doję dalej :devil::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Zazdroszcze Wam ze Wasze maluchy jedza mleczko z butelki.Moja mala tylko w szpitalu jadla z butelki i ssala smoka.Jak wrocilismy do domciu i laktacja sie rozkrecila odrzucila wszystko i przywitala cyca:cry:
    Uwielbiam karmic piersia ale bez malej nie mam szans nigdzie wyjsc:sad:,nawet do lekarza musze ja zabierac
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Gina mój też tylko cyca tolerował. Ale poświęciłam dzień i cierpliwie nauczyłam jeść z butelki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    U nas po raz pierwszy butelkę (z wodą!) dostała jak została sama na 2 godziny z tatusiem. było wołane le le le le i tatuś nie posiadający cyca :devil: chciał małą oszukać wodą - była tak zdziwiona jak nigdy ale wciagnęła z wrazenia pół butelki wody (!!!) a teraz jak pierwszy raz zostawiłam Martynke z babcią i moim mlekiem w butelce jakoś tak nie robiła problemu :bigsmile: Ale moze też dlatego, że wczesniej (jakiś miesiac temu) walczyliśmy o to aby zatkała się choć na chwilę smokiem - nie chciała, pluła, płakała, ale w końcu zassała.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    gilese przecież później dziecko nie musi pić mleka, jak dostarczysz mu wapnia w inny sposób to luz
    gina każdy czegoś zazdrości moi szybko się odstawiali od piersi, więc ja zazdroszczę wam tego karmienia, choć codzienne wyjścia na fitness są miłe. zawsze coś za coś...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Ja też próbowałam swojego mleczka(kropelkę) i dobre jest:bigsmile: ha okropne, ale nie mam ztym problemu bo mały nie chce pić z butelki, a no i tez mroże, mam już z 20 tych woreczków wiec mam nadzieję, że Jas tym nie pogardzi, chcę rozrabiać w tym kaszkę
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny jesli moja mala nie ssie smoczka i nie chce to czy sens jest probowac jej dawac.Jak tylko wkladam smoka do buzi to ma odruch wymiotny,juz nie raz wymiotowala mleczkiem.To samo tyczy sie butelki i powiem Wam ze przetestowalam juz wszystkie rodzaje smokow.
    Mam cicha nadzieje ze Oktawia kiedys polubi butelke:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Gina to Ty musisz odpowieć na to pytanie :-) Sama napisałaś ze zazdroscisz i że nie jako jesteś uwiązana z małą. Ja nauczyłam pić z butelki Frana z 2 powodów aby muc wyjść z domu choćby do fryzjera i dwa bo miał kolki i zaczełam go przepajać i tym sposobem pozbyliśmy sie kolek. A pozatym też po to żeby wyjechać na 3 dni z firma na szkolenie :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    czerwinka: A pozatym też po to żeby wyjechać na 3 dni z firma na szkolenie :)

    :clap: zazdrość :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    czerwinka
    chodzilo mi bardziej o uspokajacza,bo butelke i tak bede probowala podawac az moze zalapie picie przez smoczek:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    czerwinka: Gina to Ty musisz odpowieć na to pytanie :-)

    O to to!
    W zależności jakie masz plany "życiowe" :wink: Ja czasem chcę wyjść i zostawić Martynk z tatą/babcią, poza tym jak będzie miała 7/8 m-cy wracam do pracy a mleczko jakoś musi pić - choć są dzieci, które w tym wieku uczą się pić z kubków niekapków i też jest git.
    A smoka nie chciałam dawać wogóle (taki miałam plan :wink:) ale po pierwszych oporach (też wymiotowała i miała odruch) okazało się, że w samochodzie i na spacerku to jest JEDYNY sposób na uspokojenie wrzaskuna :devil: i tylko dlatego smok poszedł w ruch - dla odmiany w domu wogóle go nie używamy i jest niepotrzebny,
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Gina,zeby mala zjadla z butli, to Ty nie mozesz jej tego podac. Przy Tobie raczej nie zje z butelki. Moja tak samo robila. Ode mnie tylko z piersi pila. A potem tesciowa ja z niekapka nauczyla,bo butla bee byla.
    A na smoczek uspokajacz to do dzisiaj ma odruch wymiotne, choc czasem sie nim pobawi.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Ja wracam do pracy w lutym 2014 wiec nie jest tak zle:wink:
    montenia
    jak bylam u swojej gin zakladac spirale i nie bylo mnie 2h to maz probowal ja nakarmic butelka i byl tylko wrzask wiec szybko odpuscil.Probowalismy jeszcze kilka razy ale z marnym skutkiem.
    A ile miala Twoja corcia jak pila z niekapka?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Zaczelismy jej dawac jak miala ponad 4 m-ce. Ale dawalismy jej tak do zabawy bardziej, ciut wody wlewalismy i sie nauczyla.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    montenia
    dziekuje.Jesli mala nie polubi butli to tez sprobuje kubka niekapka:tongue:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    gina1511: i dwa bo miał kolki i zaczełam go przepajać

    U nas jakby w temacie kolkowym lepiej, ale właśnie już kilka razy spotkałam się z opinią, że dobrze jest napoić dziecko, bo wtedy lepiej trawi i mniej problemów brzuszkowych. U nas jak nie dam probiotyku to kupki śluzowate, więc domniemuję, że ten jej układ pokarmowy jeszcze słabiutki, może dopojenie by pomogło (kilka osób mi to sugerowało)? Kiedyś nas dopajali, potem zaczęto od tego ochodzić, a może to miało sens (nie mówię o wodzie z glukozą, ale np. o samej wodzie).
    Czerwinka możesz napisać, czy dopajasz i jak, bo ja ciemna w tym temacie:shamed:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Madzinka przepajam go codziennie dostaje około 20-50 ml. odkąd skończył miesiąc. Gazy uciekają pięknie brzusio miękki i raz na zawsze kolki poszły precz a jazda była od 17 bez trzymanki. Właśnie tak tłumaczyła mi prediatra że lepiej dziecko trawi i nie ma zastojów w brzuszku. Daje małemu wodę, herbatkę koperkową i rumianek.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    czerwinka: herbatkę koperkową i rumianek

    takie normalne np Herbapolu, czy granulowane?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Ulcia,granulowane herbatki to sama glukoza. Jak juz to zwykle herbapolu.
    Czerwinka, Jakbys sama pila rumianek o tez by uspokajal brzuszek maluszka.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    No właśnie wiem i wolałabym unikać :tongue:
    Ja piję rumianek i koper i zauważyłam poprawę u Martynki :)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Pani dr. powiedziała ze granulowane lepsze tylko je bardziej rozwadniać trzeba w przepisie jest 100 ml na łyżeczkę herbatki ja robie wiecej 150 ml na lyzeczkę.I Hipp ma koperkową w saszetkach i ta tez parzymy :-)Hebapolu pani dr odradzała bo są za bardzo skącentrowane.

    Treść doklejona: 05.11.12 13:00
    Ja bardzo dużo piłam i rumianku i koperku od początku dopiero po rzepajaniu brzuszek się uspokoił. Starszego też przepajałam.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 5th 2012 zmieniony
     permalink
    ja mam Hippa Rumianek,Koper i Anyz i jest bez cukru w proszku
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Pilas jednego dnia i koperek(pobudzajacy uklad pokarmowy) i rumianek (uspokajajacy). Tez mglo byc od tego.
    A kto polecil Ci herbatki granulowane? Lekarz?
    Ja kupilam raz granulowana, przeczytalam sklad i sprzedalam. Tam bylo 2% np.koperku 98% glukoza. Soryy,ale to raczej nie dziala te 2 %. A zwykla herbatke mozna tez bardziej rozcienczyc lub krocej zparzac. Ja koperkowa robilam tak,ze wysypywala kilka ziaren kopru i tak zalewalam wrzatkiem.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    To może też się przerzucę na dopajanie Małej, bo od koperku to i ja mam to co chcemy aby dziecko miało a u nas jest raczej lrępujące :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Tak pediatra polecała bardziej te granulowane niż herapolu bo o to się pytałam bo właśnie czytałam co pisałaś o glukozie w nich zawartych.

    A ja napiętnie pije zaparzaną na latacje hippa :-) już i tak ja ogranoczyłam do dwóch dziennie ;)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Czerwinka a kiedy ją podajesz? Między karmieniami/przed/po?
    Może spróbowałabym z rumiankiem lekko zaparzyć...
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Pomiędzy karmieniami jak widze że cyc jest na nie a cos mu sie chce. Jemu się chce bardziej popołudniami pić.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    czerwinka: Pomiędzy karmieniami jak widze że cyc jest na nie a cos mu sie chce.

    Faktycznie czasami moja coś takiego ma i moja mama od początku mi trąbiła, żeby jej pić dać :devil:, tylko czy moje dziecię chwyci butlę:tongue:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Dziewczyny, ja wiem, że temat kryzysu laktacyjnego był tu poruszany kilka razy, ale... ja nie jestem pewna czy to kryzys.... :sad:
    Moje dziecie poszło dziś głodne spać! :cry:
    Po kąpieli chciałam go jak zwykle nakarmić, przystawiłam do cyca. U mnie jest tak, że zanim mleko tryśnie mały musi pociamkać trochę, tak może z pól minuty lub z minutę, dopiero wtedy porządnie leci. A dziś... nie poleciało :cry: Adaś ssał i ssał i słyszałam, ze prawie nie przełyka, w końcu się wkurzył i rozpłakał :sad: Dałam mu drugiego cyca, ale tam to samo :sad: Nacisnęłam ręką, to cośtam leciało, ale kropelki tylko :sad:
    A dziecię płakało głodne :cry: Chciałam mu zrobić MM jako że kupiłam ostatnio, no i zrobiłam, ale nie chciał, a sama w domu jestem, więc nawet nie mogłam poprosić, żeby ktoś inny dał Adasiowi, moze by zjadł wtedy. W końcu dałam mu trochę wody, wypił i się rozpłakał :sad: Ululałam go jakoś na rękach i śpi teraz, ale już się boję nocy... jak będę miała takie puste piersi, on głodny, a w butli mleka pic nie chce tylko wodę toleruje...
    Co ja mam zrobić? Czy da się coś zrobić tak doraźnie na szybko??:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Myślę że masz mleko w piersiach.Po prostu Adasiowi nie chciało się aż tak jeść skoro udało Ci się go uśpić.Ja bym jeszcze spróbowała na śpiocha dać mu jeśli weźmie pierś .
    Nie bój się i nie denerwuj bo zaszkodzisz cysiom(czyli mleko nie będzie chciało lecieć).Postaraj się zrelaksować możesz lekko pomasować piersi i wszystko będzie dobre.
    Powodzenia i daj znać jak minęła nocka.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Aga, ale ja zawsze czułam takie mrowienie w piersiach jak mleko zacznało lecieć, a dziś nic, mimo, że próbowałam kilak razy przy obu piersiach :sad:
    I Adaś za każdym razem dosłownie rzucał się na pierś a jak czuł, ze nic, albo niewiele leci to płakał, normalnie łzy mu leciały i mi prawie też :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Tak domyślam sie że dziś inaczej jest niż zwyle.Ale kryzysy mają to do siebie.
    Na pewno denerwowałas się pry tym wyciskaniu...a wtedy marne szanse że coś poleci.
    Musisz być cierpliwa i spokojna.Wiem że to mega trudne bo sama miałam kryzys kilka razy i przy pierwszym było strasznie ale dasz radę.Najwyżej będziesz całą noc się karmić z Adasiem.Zdaję sobie sprawę że n będzie płakał itp ale nic poradzić się nie da.Musisz przetrwać.Innego wyjścia nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Obudził się godzinkę temu, coś tam zjadł, poleciało trochę, ale nie tyle co zawsze :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Będzie jadł częściej niż zwykle a Ty tylko karm..nic więcej:)zobaczysz że szybko pokarm wróci do normy.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeNov 5th 2012
     permalink
    Mam nadzieję :neutral: Dzięki :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.