Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Malisiek: Będę musiała odciągnąc duużo mleka na tygodniu i zamrozić, bo w jeden dzień nie uciągne. Nawet już rozważałam mm na ten jeden raz, cokolwiek, byle się tylko wyrwać z domu na te kilka godzin, zdala od rozdarciucha i sama z mężem.


    Ja chciałam przejść się z mężem do kina i tak myślałam o tym, żeby odciągnąć i zostawić małego z babcią, ale boję się tej butelki (chociaż mam taką specjalną!)... Że jak raz podam to potem nie zechce tak ładnie cyca... A tego bym nie wytrzymała!
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Dii ja wyjechałam na 3 dni maly jadl z butli moje mleko :-) jak wróciłam dalej je pięknie z cyca :-) Wiec spokojnie :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Kurka ten post powinien być na mamusiach...

    Moja z butli już piła moje mleko kilka razy i cyca na szczęście nie odrzuciła :)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Oj gdyby nie te forum to ja juz bym od 4 m-cy cycem nie karmila :D
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Vsti: Oj gdyby nie te forum to ja juz bym od 4 m-cy cycem nie karmila :D


    A ja bym zrezygnowała już w 3 dobie życia Kacperka - czyli po wyjściu ze szpitala! :wink:

    Może się przekonam do tego kina i butli na 3 godziny :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    A propos butli przeklejam co napisałam na przyszłych mamusiach.
    U mnie moje małe od początku jadły sondą, potem butlą i nie chciały z piersi jeść. Pielęgniarki mi mówiły, żebym próbowała jak już wrócą do domu, w szpitalu to jednak jest dodatkowy stres, to miejsce nie sprzyja karmieniu. W domy na początku nie wychodziło, w końcu powiedziałam dość, jak nie zaczniecie jeść z piersi, to koniec, przechodzimy na mm, bo ja nie mam siły i czasu ściągać pokarmu przy 2 maluchach. I co? Powoli małymi krokami nauczyły się :)
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2012
     permalink
    Malisiek: A u nas chyba skok rozwojowy, bo Majka strasznie marudzi, chce cyca, wypluwa i płacze i nie chce łapać, a za moment rzuca się na niego wygłodniała i kiepsko ze spaniem w dzień i nocy. Długo nie pośpi - z 30 minut. Na rękach trochę więcej. Mam nadzieję, że to szybko minie...

    U nas to samo i też myślałam, że to skok, ale okazało się że jednak kolki. Chyba, że zbiegło się 2 w 1..
    Od wczoraj podaję małemu krople na wzdęcia Bobotic, masuję porządnie brzuszek, przyginam nóżki, kładę na brzuszku.. Trochę pomaga, wczoraj po tych kroplach budził się w nocy ładnie co 3h i wreszcie się wyspałam, bo wcześniej też max 30min drzemka i to koniecznie na mnie. Może u Was to też kolki?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Chyba raczej nie. Jak ja kiedys brzucho bolal to okropnie plakala, przykurczala nozki i ciezko ja bylo uspokoic. A teraz takiej histerii nie ma i dosyc latwo ja uspokoic. Troszke sie ja buja i juz nie placze.
    --
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Dziewczyny...u mnie tez cos podobnego...myslalam ze kolki ale juz sama nie wiem....nie trwa to dlugo bo od 3-4 dni po kilkanascie minut....maly mocno placze i sie denereuje ja z uporem maniaka wpycham mu cyca a on jeszcze bardziej sie denerwuje niby go lapie i probuje ale nie do konca zainteresowany....po kilkinastu minutach tulenia, glaskania i spaceroeania na raczkach maly sie uspokaja i po kilku kolejnych min wraca do formy...dzisiaj spal cala noc....od ok 11 do 7:05 ...ja go troszke sama obudzilam ok 4 nad ranem gdyz bylam bliska eksplozji...nawal pokarmu mialam.... Co to moze byc??? Kolki? Skok? ...maly ma 3 tyg i 4 dni to chyba za wczesnie na skok???
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Linden: maly mocno placze i sie denereuje ja z uporem maniaka wpycham mu cyca a on jeszcze bardziej sie denerwuje niby go lapie i probuje ale nie do konca zainteresowany



    może on nie jest po prostu głodny a Ty go za wszelką cenę chcesz nakarmić ?
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Linden to samo pomyślałam co Teo, może mały nie jest głodny.. A kiedy to się dzieje ? Bo jak wieczorem to może jest przestymulowany wrażeniami z całego dnia i odreagowuje.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorLinden
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Moze macie racje...to tak pod wieczor sie dzieje...a konkretniej po kapieli .
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Dziewczyny to raczej nie normalne ze maly ssie efektywnie tylko przez 2 min z jednej piersi? ja rozumiem ze juz jest duzy i szybciej ciagne ale to chyba za malo :( co? potem przystawiam ddo drugiej i nastepne 2 min i spokoj ciagnie dalej ale nic nie leci (nie placze potem jak juz pusci) ......wiec juz zglupialam. Najada sie czy nie?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Jak nie płacze i nie łapie łapczywie to powinien się najadać, ale w 2 minuty?! Ja bym tak chciała :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    U mnie chyba tez kryzys bo mleka jak na lekarstwo;/to juz drugi mam nadzieje,ze tym razem nie zaniknie całkiem pokarm wisi mi ciągle na cycu zje ze 2 min i pustka w piersiach;/
    Karolinko to jest kryzys dlatego tak sie dzieje u mnei to samo tylko przezywam to poraz drugi i jestem podłamana ale nie bede się stresować bo to jeszcze bardziej mi zaszkodzi a tego przeciez nie chce:)
    Karm małego kiedy tylko on chce i po poru dniach powinno to minąć tylko nie daj sie skusić na butlę:)
    -- ,
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    A co ile karmisz? Może nie jest głodny, tylko podjada?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    w dzien co 2,3 h w nocy co 4 (budze go) wieczorem jest szal.... co chwile przy cycu....juz sama nie wiem czy siwe najada....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorOsorya
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Dziewczyny czy możliwe, że po 5 miesiącach karmienia mam nawał?! Jak to zastopować?
    --
  2.  permalink
    Osorya oddaj mi;p
    A tak poważnie odciągaj tylko do uczucia ulgi i trochę się zredukuje tak mi mówiła położna gdy zaraz po porodzie tak miałam
    Zazdroszcze Ci tej ilości pokarmu
    -- ,
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Czy w trzecim miesiącu nie ma kolejnego kryzysu laktacyjnego?
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    A faktycznie, podobno pod koniec 3-go miesiąca... Także Lenka- trzymaj się!
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Witam
    Tosia ma 5 dni jesteśmy po CC.
    Jak zwiększyć ilość pokarmu dla małej w piersiach, ona sama woli pierś od butli. Na razie robie tak że wisi jeden h na piersi potem 1 h drugą pierś. Po tych godzinach ona już sama je wypluwa i ostatnio z butli z 10 ml do jadła.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    acia duzo pij i przystawiaj przystawiaj, pokarm sie pojawi lada moment w wystarczajacych ilosciach :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Chyba pomału się udaje bo ssał jedną pierś przez około 20 minut i usnęła na 2 h.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Acia no widzisz :) przystawiaj dalej, będzie dobrze.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    ACIA no czyli już będzie ok :wink:
    u nas było identycznie - w szóstej dobie po CC się wszystko unormowało
    i już nie podawaj butli tylko cyce dawaj :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    a powiedzcie jakie macie sposoby na budzenie spiocha, bo mi srodowiskowa kazała ja przystawiac po max 2- 2,5 godz a co mam zrobic jak ona ma to w nosie i spi i ani mysli cycac :confused:
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    moonia, wziąć i po prostu przebrać pieluchę :) Rozbudzi się :)
    --
  3.  permalink
    Echhh u nas tez kryzys chyba... Taki wieczorny. W ciagu dnia jest ok a wieczorem to maly mnue tak szarpie ze az sie na niego zloszcze :confused:
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    mooniia: a powiedzcie jakie macie sposoby na budzenie spiocha, bo mi srodowiskowa kazała ja przystawiac po max 2- 2,5 godz a co mam zrobic jak ona ma to w nosie i spi i ani mysli cycac :confused:


    Pierwsza sprawa - ma żółtaczkę? U nas w piątej dobie był taki kryzys - żółtaczka nasilona, a młoda nie chciała ssać, potem nie chciała się w ogóle budzić. Stawałam na głowie, rozbierałam do karmienia, potem już nawet to nie pomagało. Błędne koło - im dłużej spała, tym mniej miała siły, żeby się rozbudzić Konsultantka laktacyjna kazała odciągać mleko i wkraplać powoli strzykawką do dzioba, to ją w końcu dobudziło.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Jak mała o 16:20 wisiała 40 min na piersi to już ją budzić na kolejne jedzenie czy zaczekać jeszcze, już trochę sama się kreci.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 5th 2012 zmieniony
     permalink
    hydrozagadka: ma żółtaczkę?

    ma własnie ma :) zazolcenie blednie , ale wlasnie dlatego połozna kazała ja karmic czesto zeby przepłukac organizm. Dobudziłam ja wkoncu przebieraniem i do karmienia wyciagnełam z rozka mimo, ze w szpitalu kazali trzymac w rozku zeby dogrzewac. Obaliła dwie piersi. Zobaczymy, mam wage bedziemy kontrolowac jak rosnie :)

    Hydro a mała długo miała ta zółtaczke? chodziliscie na kontrole bilirubiny? bo nas wypuscili do domu z poziomem 11mg% mierzone przez skore w sumie bez zadnych zalecen
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    acia20: Jak mała o 16:20 wisiała 40 min na piersi to już ją budzić na kolejne jedzenie czy zaczekać jeszcze, już trochę sama się kreci.



    skoro wisiała do 17-stej to ja bym jej sama nie budziła wcześniej jak o 19:30 tylko czekała aż się sama obudzi :wink:
    zaleca się noworodki karmić co 2,5 - 3 godziny więc jak śpi 1,5-rej to bym nie ruszała

    ja w ogóle mojej Nince dawałam od razu 4-5 godzin spać bo nie wiedziałam w sumie, że tyle nie wolno ale na szczęście nie miała żółtaczki, więc jej nie zaszkodziłam
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Ja też dawałam spać te 3 czy 4 h, no ale u nas też żółtaczki nie było, to może inaczej wtedy jest niż gdy jest obecna..
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Mooniia, u nas był identyczny poziom bilirubiny przy wypisie, najgorzej było do 5-6 doby, potem szybciutko żółtaczka ustępowała. Nam też żadnych kontroli nie zalecono, ale położną środowiskową miałam dość zaangażowaną, to na początku co chwilę wpadała, żeby na młodą zerknąć.
    Ta senność szybko ustąpiła, ale i tak jeszcze z tydzień nastawiałam w nocy budzik na co dwie godziny i karmiłam. Może dlatego tak szybko ta żółtaczka zeszła.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Wzięłam prysznic wyszłam sobie w koszulce a tam mi się zrobiła plamka z mleka. Teraz od 20:17 się karmimy.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    No Acia teraz będziesz pisać, aaa mam nawał, cycki mnie bolą :devil::devil::devil: super, że się rozkręciło i bardzo się cieszę, to butelkę odstawiaj spokojnie :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 6th 2012
     permalink
    hydro dzieki :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Dziś po raz pierwszy mała prawidłowo (tak mi się wydaje) złapała pierś bez kapturka i ciągnie już 20 minut.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    co do nawału, nie wiem czy to mozliwe ale od 3 dni chyba go mam,piersi co kilka godzin mam przepełnione, bolesne, mam grudki, podczas ssania mnie boli, wię cchyba pozatykane kanaliki, nie wiem skąd to się wzięło
    --
  4.  permalink
    Widocznie mały rzadziej chce jeśc tak mi sie przynajmniej wydaje:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Po czym poznać czy się ma pokarm w piersiach i czy dziecko się najada? oczywiście nie mam ostatnio pełnych piersi a mały jest marudny więc może mam już za mało pokarmu?
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    niunia32: Po czym poznać czy się ma pokarm w piersiach i czy dziecko się najada?


    Tylko i wyłącznie po prawidłowych przyrostach masy ciała :smile:
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeDec 9th 2012
     permalink
    Dzięki Hydro :)
    Byłam miesiąc temu więc muszę iść zważyć małego.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeDec 10th 2012
     permalink
    Dziewczyny od rana wziełam 2x paracetamol 500mg i 1x nurofen forte 400mg- strasznie ale to strasznie boli mnie ząb, a w tej chwili nie moge nogdzie wyjsc do dentysty.
    Kiedy będe mogła spowrotem karmić- czyt.odciągnąć dla Hani mleczko?.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 10th 2012
     permalink
    Czy to możliwe, że w jednej piersi jest mleko a w drugiej nie? z jednej mała je bez większych problemów - pierś jest duża, a z drugiej przystawiam, ale mała wypluwa i się złości, a pierś jest mała.

    Przy okazji to co polecacie na poprawę pracy jelit malutkiej. Czytałam, że mam jeść buraczki i błonnik.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 10th 2012
     permalink
    Jezynka,normalnie mozesz karmic. Najwieksze stezenie leku jest miedzy 45-90 minut po wzieciu leku. Najlepiej brac lek w trakcie karmienia lub po nim.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Dzieci czasem maja tak ze wola jedna piers od drugiej, ciekawe dlaczego? moj tez tak mial, teraz mu to obojetne.

    Oglaszam iz chyba zazegnalam kryzys laktacyjny! dodalam jedno karmienie w nocy i jest ok (chociaz dzis sie nie obudzilam i Dominik spal od 00:30 do 6 a planowalam pobudke o 3,4:(()
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 10th 2012 zmieniony
     permalink
    acia20: Przy okazji to co polecacie na poprawę pracy jelit malutkiej. Czytałam, że mam jeść buraczki i błonnik.


    Błonnik to raczej dla Twoich jelit - w Twoim mleku go przecież nie ma :smile:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 10th 2012
     permalink
    Dziewczyny moja mała jest chora i mało pije mleka.Piersi mam pełne aż bolą.Zastanawiam się czy spuszczać mleko do uczucia ulgi czy może wszystko.Boję się że jak mała będzie jadła tak mało to piersi będą mnie mleka produkowały.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.