Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    acia to karm ja z obu, wykładnikiem tu bedzie to czy i jak mała przybiera
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Jest dokarmiana butlą więc na pewno coś tam przybiera. Potrafi wypluć piersi (po 1 h ssania) i krzyczeć że jest głodna.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    acia ale ona przez ta godzine to ssie tak ciamkajac czy sa momenty kiedy ciagnie efektywnie czyli tak mocno i łyka no i pytanie jak czesto podajesz piers a jak czesto butelke bo byc moze ona juz woli ta butle a piers traktuje jak uspokajacz i stad moze byc problem.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    pilnuję aby połykała a jak na chwilę przestanie to wtedy ją łaskoczę po policzku albo dotykam w nóżkę i dalej połyka (połyka tzn rusza jej się skórka na szyjce). Raczej woli pierś od butli bo potrafi się przez koszulkę przyssać do piersi. Butlę zazwyczaj dostaje dopiero po piersi (w nocy budzi się trzy razy i wtedy ma dwa razy tylko butlę, bo ja się wtedy nie budzę tylko M)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    acia widzisz w nocy karmienie jest najwazniejsze bo wtedy wypracowujesz sobie laktacje tak naprawde, a próbowałas z nia spac w łózku? wtedy obie sie wyspicie ty z cycem na wierzchu ona z cycem w buzi na boczku, wiec nawet jak sie uleje to wyleci , no i usłyszysz kazde jej stekniecie bo masz ja przy sobie. Ja tak karmie kolejny raz juz , młoda praktycznie spi z cycem w buzi wiec nie ma karmienia stricte bo ona czasem pociagnie kilka razy i znowu spi. A z tym łykaniem to tez jest róznic bo nieraz widze ze gwiazda łyka a z drugiej strony mam mieszane uczucia czy ona ciagnie, za to jak ciagnie efektywnie to czuc to nietylko po niej ale i po pracy całej piersi.
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    witam dziewczyny-od kilku dni zauważyłam ze jak mała ssie lewą pierś to czuję takie ciągnięcie aż z pod pachy bolące-niby dobrze się przysysa nie trzyma samej brodawki tylko otoczkę ale boli-guzków żadnych nie mam pierś miękka-miała któraś takie coś?
    z prawą nie mam żadnych problemów i nawet jak złapie za sam sutek to nie boli tak jak w lewej
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    gusiadm: -miała któraś takie coś

    ja mam, własnie wtedy kiedy mała ssie bardzo mocno jakby z najdalszych kanalików wysysała
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    mooniia dziękuję już się zaczęłam martwić że coś się dzieje nie tak.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    Gusiadm, obejrz sutek czy nie ma na nim bialych punkcikow, bo takie bole od pachy sa przy zatkanym ujsciu kanalika mlecznego. Nie musi byc zadncyh guzkow, a moze cos sie kroic w piersi. Pijcie olej rzepakowy na zimno np.do polania salatek,chleba itp, , on wysciela kanaliki mleczne i mleko sie po nich slizga i nie robia sie zastoje.
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeDec 30th 2012
     permalink
    montenia dzieki :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 1st 2013
     permalink
    mooniia: ja mam, własnie wtedy kiedy mała ssie bardzo mocno jakby z najdalszych kanalików wysysała
    --

    mam tak samo praktycznie od początku... nie miałam pojęcia, ze to moze świadczyć o czymś niepokojącym...
    --
    • CommentAuthorgusiadm
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    montenia-nie mam żadnych białych plamek sutek wygląda prawidłowo. Już zauważyłam że mała na lewej piersi nie otwiera usteczek tak szeroko i bardziej chwyta za brodawkę niż otoczkę i pewnie dla tego takie uczucie
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Mam pytanie do mam z większymi piersiami, jak wam idzie karmienie maluchów na leżąco. Gdzieś w necie znalazłam że mama leży na boku z ręką nad głowa a ta ręka co jest u góry podtrzymuje malucha który też leży na boku. Tylko że Tosia woli leżeć na pleckach z głowa do boku i na razie tak średnio idzie nam to karmienie, ale ja już trochę nie mam siły na siedząco. I często na początku karmienia nie może złapać tej piersi wyślizguje jej się ale jak już trochę zje to jest ok. Wiecie co można na to poradzić lub jeszcze jakaś inna pozycja do karmienia ale raczej nie na siedząco tylko na leżąco.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJan 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    Obecnie karmie tylko 2 razy na dobe a @ ani widu ani slychu :D


    Montenia do Ciebie pytanie :wink:
    no normalne? Jak to u Ciebie wyglada? wygladalo?
    Kiedy przyszlapierwsza @? Jesli wogole przyszla juz:fierce:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 2nd 2013
     permalink
    Nessie, ale masz fajnie.
    Ja nie Montenia, ale pierwszą @ dostałam prawdopodobnie po dwóch miesiącach, a na 100%, jak L. miała 4 miesiące. I niczym jej nie dokarmiałam, nie dawałam smoka, nie miałam przerw dłuższych niż 6-7 godzin. :cry: I kurczę nie wiem, od czego to zależy, że niektórzy mają tak dobrze, jak Ty :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    acia a jakbys ja zawineła aby sie usztywniła troche i połozyła obok siebie na boczku? ja karmie na lezaco tylko w nocy w dzien na rogalu do karmienia ( jesli nie masz to polecam wygoda niesamowita)mam spory biust (85 I )i w nocy jak tego pokarmu jest sporo mała ma czasem problem ze złapaniem ale po kilku łykach daje rade. Z tym , ze mała lezy na boku raz jednym raz drugim, zawinieta w rozek.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Nessie, ja do dzisiaj nie mam @ :devil: czyli 18 m-cy :shocked:. Wciaz karmie oczywiscie.

    Treść doklejona: 03.01.13 08:52
    Moja corka pije od zawsze na lezaco w sposob jka Acia Twoja mala czyli lezy na wznak, a glowke ma przekrecona albo na lewo albo na prawo. Choc czasem ja kladlam tak na boczku jak mooniia pisza i potrzymywalam z tylu reka.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ja mam mala poduszke, ktorej daje malej pod plecy, zeby sie nie przewracala na plecy z boku, jak lezymy i sie cycujemy. Wydaje mi sie, ze dziecku wygodniej, jak lezy w jednej plaszczyznie, a nie je glowka na bok.

    Co do okresu, to mi sie wydaje, ze natura sama sprytnie sobie wymyslila, ze jesli matka jeszcze nie doszla do siebie po porodzie, albo jest zbyt przemeczona opieka nad mocno absorbujacym dzieckiem, to owulki po prostu nie ma, bo kolejna ciaza bylaby za duzym wysilkiem dla organizmu. Podkreslam wyrazenie: "wydaje mi sie" :wink:
    U mnie tez ani widu ani slychu.
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJan 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    migg: niczym jej nie dokarmiałam, nie dawałam smoka, nie miałam przerw dłuższych niż 6-7 godzin.

    yy ja w pierwszym miesiacu dokarmialam (ale w tym samym czasie odciagalam), dalam smoka jak tylko wyszlismy ze szpitala, mialam nocne przerwy nawet 8h (od kad Diego skonczyl 4miesiace) teraz to po 12h :D i NIC!
    hahah no i badz tu madry!

    Montenia a ile razy na dobe karmisz? Tylko do spania czy cos wiecej?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    ja dostałam @ jak Paulina miała dokładnie 8 miesięcy i 1 dzień :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Natalaa a ile razy wtedy ja karmilas?
    Wsztkiego njalepszego dla ROCZKOWEJ Paulinki :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    YPolly: Ja mam mala poduszke, ktorej daje malej pod plecy, zeby sie nie przewracala na plecy z boku, jak lezymy i sie cycujemy. Wydaje mi sie, ze dziecku wygodniej, jak lezy w jednej plaszczyznie, a nie je glowka na bok.

    Ja też zawsze coś małemu podkładam pod plecki jak leży na boku, bo się wkurza jak się przewróci na plecy.
    Tak na logikę nawet dorosłemu jest ciężko przełykać jak leży na wznak z głową na bok.
    Spróbujcie same tak przełknąć ślinę nawet na siedząco z głową całkiem na bok:wink: mało komfortowe...

    Też mam duże piersi jak moonia (80H) i na siedząco karmię na rogalu albo poduszce w pozycji krzyżowej lub spod pachy. A na leżąco nie daję rady objąć synka ręką, bo z powodu dużego cyca jest ode mnie za bardzo oddalony:tongue: Leżąc na boku wkładam sobie poduszkę między ramię a głowę i rękę mam wyprostowaną prostopadle do ciała. Mam nadzieję, że napisałam w miarę zrozumiale:wink:
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Tosia jednak chyba uparła się żeby leżeć na plecach, jak podłożyłam jej za plecki poduszkę lub małego rogala to był strajk i płacz, a jak tylko zabralam i leżała na plecach z głową do boku to było ok.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    isiula: Tak na logikę nawet dorosłemu jest ciężko przełykać jak leży na wznak z głową na bok. Spróbujcie same tak przełknąć ślinę nawet na siedząco z głową całkiem na bok mało komfortowe...

    No nie wiem, mój Adaś absolutnie nie chciał jadać na boczku, tylko na plecach! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ja ściągam mleko od początku - Hania je mieszanie i do tej pory nie mam @ a ledwo mam już mleka.
    W ogóle to już kończe a' la karmienie piersią bo na dzień uzbieram 120 mil a Hanulka już je 210 i nie widzę już sensu.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ja dostałam @ dokładnie w 6 miesięcznicę Adasia...a karmiłam wtedy wyłącznie piersią.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    winnica: No nie wiem, mój Adaś absolutnie nie chciał jadać na boczku, tylko na plecach!

    Być może u nas też nie chodzi o utrudnione przełykanie i mojemu po prostu wygodniej na boczku.. To była tylko luźna teoria:wink:
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    U mnie też ani widu, ani słychu @, jak najbardziej mi to nie przeszkadza :D
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Nessie, moja je rano, w dzien tez kilka lykow wezmie, na noc i w nocy 1-2 razy. Jak ostatnio patrzylam to nie mam dluzszych przerw niz 6h. Tez za @ jakos nie tesknie :wink:
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Ja tesknie:shamed:
    Przynajmniej mogla bym sie zaczac obserwowac!
    Kategorycznie mowie nie kolejnej ciazy! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJan 3rd 2013
     permalink
    Nessie, ja nie jestem jakoś bardzo doświadczona w obserwacjach, ale mój cykl poporodowy był o wiele wygodniejszy do obserwacji niż cykle obecne. Zresztą pewnie zaraz ktoś Ci napisze, że już możesz zacząć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Słuchajcie- powoli kończe z karmieniem i jakoś mi z tym ciężko:(.
    Przez 8,5 miesiąca zaprzyjaźniłam sie z laktatorem i myślami- jeszcze 20,30 mil!.
    Nie opłaca mi się już sciągać bo tylko siedze i siE denerwuje że tak mało:/.
    Ogólnie to ja chyba mam zawsze problem.ze zmianami w moim życiu.:cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    jeżynka ja miałam silne postanowienie że kończę z karmieniem, wcale tego jakoś nie kochałam, karmienie na żądanie nie pozwalało mi uporządkować dnia, a jak je odstawiłam to bardzo się biłam z myślami, że może jeszcze za wcześnie, że tyle o to walczyłam a teraz ot tak kończę.. Ale pomysłałam sobie że dałam im 7,5 miesiąca karmienia , że w naszym przypadku to i tak dużo bo skrajne wcześniaki i do tego bliźniaki, a teraz czas na nowy etap. I teraz jak mi jedzą o w miarę stałych porach i śpią regularnie i co najważniejsze RAZEM, cieszę się że dojrzałam do tej decyzji :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Czy to ok że jak karmie małą to wtedy mam więcej krwi na wkładce / podpasce, bo ta cała wydzielina która jest po porodzie jeszcze mi się wydziela. Tak samo mam jej więcej jak dłużej małą ponoszę.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Acia20,normalne bo macica sie jeszcze obkurcza.
    •  
      CommentAuthoraszlim
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Hey Dziewczyny,
    Mam pilne pytanie ja i córka (4tyg) jesteśmy chore. Ona na antybiotyku (zapalenie oskrzeli) ja (zapchane gorne drogi oddechowe) paracetamol, styrop na kaszel. Wcześniej nie miałam problemów z karmieniem piersią. W drugiej dobie po antybiotyku Młoda przestała spać w dzień. Miała jedna drzemke 45 min. Zwykle śpi w dzień 2 razy po ok 3h. Ciagle była niespokojna, przystawialam ja do cyca jak tylko chciała lub markotniala i płakała. W ten sposób nie spała prawie wcale i było widać, ze jest zmęczona. Wieczorem zdecydowaliśmy sie podać jej smoczek. Już nie było pomysłu jak pomoc jej zasnąć. Noc była normalna jak zwykle. Spała ładnie po kilka godzin. Ja ja budzilam na karmienie. Rano próbowałam odciagnac sobie pokarm, by podać jej probiotyk i.. Właściwie nic nie wyleciało. Może z 20ml z obu piersi. Mam elektryczny odsyłaczy. Pytanie - czy mam kryzys laktacyjny? Czy z powodu choroby mam mało pokarmu? Młoda karmiłam 45 min temu i teraz już sie wije i chce cyca. Dostała smoczek, bo sama już nie wiem gdzie jest problem. Właśnie zasnela.... Czy ja mam mało pokarmu?:cry: i dlatego Em ciagle chce jeść przez co nie śpi?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 4th 2013
     permalink
    Aszlim nie powiem Ci czy to kwestia choroby, czy czegoś innego, ale może być kryzys laktacyjny. Jednak najlepiej, żeby Mała u ciebie rozkręciła laktację przez stymulację. Przystawiaj ją jak najczęściej a szybko ci pokarm wróci do normy. Smoczek tylko może zaspokoić chęć ssania, najlepiej żeby ssała pierś to przy okazji Tobie to pomoże. Kiedyś dziewczyny mi radziły, żeby się położyć z Małym w łóżku i leżeć cały dzień nawet, żeby ssał :bigsmile: Pomogło :bigsmile:
    Trzymam kciuki i zdrówka życzę!
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJan 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny obeznane w kwestii zastojów, helpunku: czy to normalne że zastoje pojawiają się w tym samym miejscu? już chyba czwarty raz mam bolesne zgrubienia w lewej piersi, dokładnie w tym samym miejscu. USG dwa tyg temu nie wykazało zmian.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJan 5th 2013 zmieniony
     permalink
    aszlim: Dostała smoczek, bo sama już nie wiem gdzie jest problem

    Daj jej pierś, nie smoczek. Im więcej dziecko ssie, tym więcej pokarmu się pojawi. Poza tym mała będzie się czuła lepiej przy matczynym cycku niz z sylikonem w buzi, zwłaszcza teraz, gdy jej źle. Pamiętaj, że to ile ściągasz z piersi o niczym nie świadczy. Dziecię dział dużo efektywniej niż najlepszej klasy laktator :)

    Treść doklejona: 05.01.13 22:56
    Nie stresuj się. Przeszłam najgorszą w życiu chorobę z maleńkim dzieckiem przy piersi. Także miałam wrażenie, że mleka jest mniej. Karmiłam cały czas. Obie dałyśmy radę. Uwierz w siebie. Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    słuchajcie jak to jest z tymi kryzysami? sa jakies konkretne terminy kiedy mniej wiecej u wiekszosci kryzys sie pojawia? Mi sie wydaje, ze juz jeden przeszłam ale tak sie zastanawiam czy nie za wczesnie, moze to tylko moje subiektywne odczucie było

    Acia podczas karmienia wydziela sie oksytocyna bo jej zadaniem jest tez pomóc w obkurczaniu kanalików mlecznych co ułatwia wypływ mleka a poniewaz ona działa przeciez głównie na obkurczanie macicy to dlatego podczas karmienia moze leciec wiecej
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    mooniia: słuchajcie jak to jest z tymi kryzysami? sa jakies konkretne terminy kiedy mniej wiecej u wiekszosci kryzys sie pojawia?

    mi w szpitalu mówiono, ze w 3-4 tygodniu i 3-4 miesiącu pojawiaja się kryzysy
    --
    •  
      CommentAuthornessie
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    U mnie kryzysow nie bylo!
    A przynajmniej nic takiego nie zaobserwowalam!
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    marylove, u mnie zastój zwykle był w tym samym miejscu
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    Kryzysy moga pojawiac sie bardzo czesto. Pojawiaja sie jesli dziecko zwieksza zapotrzebowanie na pokarm. Ja ostatnio mialam tez kryzys,mala wisiala mi na piersi 2 noce i przeszlo. I to wiszenie pojawia sie co jakis czas.
    Marylowe,jesli zastoje robia sie w tym samym miejscu, cos nie tak jest jest z pozycja do karmienia (albo biustonosz uciska jakis kanalik i sie robi zastoj-ja np.nie mogla miec na poczatku zadnego stanika z taka otoczka naokolo piersi (cala klapka musiala byc odchylana w biustonoszu,ze zostawala gola piers),bo od razu mi sie robily zastoje. Zmieniasz pozycje podczas kolejnych karmien?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    No ja właśnie myślałam, że u mnie jest kryzys bo mały coś rwie tą pierś i się denerwuje... Ale jak chciałam sprawdzić, to mleko tak trysnęło, że pół twarzyczki Kacperkowi zalałam :wink:

    A mam pytanko. Czy to normalne, że jak karmię z jednej piersi to druga tak dziwnie boli, że mam silną ochotę przystawić też do drugiej, i odwrotnie? Występuje to tylko podczas karmienia...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    Dii: Czy to normalne, że jak karmię z jednej piersi to druga tak dziwnie boli, że mam silną ochotę przystawić też do drugiej, i odwrotnie? Występuje to tylko podczas karmienia...:confused:

    to chyba normalne - tak mi się wydaje, ja mam tak od początku :) Dodatkowo jak Mała ssie jedną pierś, to z drugiej leci mleczko :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 6th 2013
     permalink
    Hehe :smile: To miałam na początku, ale jak mi się nawały zdarzały. Aktualnie mały ma taki apetyt, ze mi to nie grozi :bigsmile:
    --
    • CommentAuthormalgostol
    • CommentTimeJan 7th 2013
     permalink
    Ja urodziłam moje pierwsze dziecko w Anglii, synek został dokarmiony po porodzie niestety z butelki. Potem nie chciał ssac piersi, płakał, wyrywał się, byl głodny. Znowu dostał butelke, bo mało przybrał. Na początku miałam nawał mleka,a potem poniewaz dziecko słabo ssało, mleka było coraz mniej. Niestety położne ze szpitala nie mogły mi pomóc, kazały uzywać kapturków, dokarmiać z butelki. Byłam sfrustrowana, bo baardzo chciałam karmic piersią i nie wyobrażałam sobie, że może byc inaczej. Na szczęście udało mi się znaleźć w internecie doradcę laktacyjnego, który krok po kroku doradził mi jak utrzymać laktację i przejść z karmienia mieszanego na wyłączne karmienie piersią. Niestety porada była odpłatna, ale uważam, że warto. Dzieki fachowej pomocy, własnej determinacji karmię piersia pomimo tego, że lekarze i położne mówily, że mam mało mleka i nic z tego nie bedzie. Podaję poniżej namiary, może ktoś będzie potrzebował www.poradaonline.eu Pani Bogumiła Słabek
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeJan 8th 2013 zmieniony
     permalink
    Ciekawa rozmowa z dr n. med. M. Nehring-Gugulską, autorką książki Warto karmić piersią, w portalu Medycyna Praktyczna.
    Może komuś się przyda.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 8th 2013
     permalink
    AravIs, bardzo fajny artykul. Dodalam sobie do dokumentow o karmieniu :wink:. Dzieki!
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.