Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    a dostalas juz @ po porodzie? u mnie mlody odmawial cycka jak mialam okres dostac a przed moja pierwsza @ to do dzioba w ogole nie chcial wziac cycka tyljo wil sie jak piskorz mimo ze to cycozwis typowy byl
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    U nas tak było ostatnimi czasy...Fran wyginał się i odpychał pierś i mnie z całej siły.Okresu brak do tej pory;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    MrsHyde: a dostalas juz @ po porodzie?


    Nie. Od miesiąca jest istne szaleństwo - co chwila śluz typu Bj, ale temperatura w dole. Ostatnio zarzuciłam nawet mierzenie, więc nie mam podglądu na to czy coś się już ruszyło.
    Natalia też jest typowym cycozwisem, więc bardzo mnie to zadziwiło. Teraz w dzień trochę lepiej, ale nadal jest niezbyt zadowolona z mleka :confused:
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    Hydro, a moze cos zjadlas, albo jakies leki bralas? Moja grymasila,jak antybiotyk dostalam. Pila,ale wypluwala co chwila piers. Ja tez nadal @ nie mam :bigsmile:.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    montenia: Hydro, a moze cos zjadlas, albo jakies leki bralas?


    Też się zastanawiałam nad tym, ale raczej nic nietypowego nie jadłam, a leków żadnych nie biorę. Zobaczymy, co będzie dzisiejszej nocy, w dzień było jako tako...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    czasami takie akcje zdarzaja sie po zjedzeniu wiekszej ilosci czosnku lub cebuli
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    Hydrozagadka, a może to z okazji urodzin Hani? (jeśli dobrze widzę suwaczek, to wszystkiego najlepszego):wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    No i wszystko wróciło do normy :smile: Może faktycznie po czymś, co zjadłam...

    migg: Hydrozagadka, a może to z okazji urodzin Hani? (jeśli dobrze widzę suwaczek, to wszystkiego najlepszego):wink:


    Dziękujemy :smile: Suwaczek co prawda przeterminowany o parę dni, ale życzenia przyjmujemy :wink:
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    to w prawdzie nie problem, ale jest takie laktacyjne i wiosenne zobaczcie
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Świetne:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Mam pytanko do doświadczonych mamuś: pomału odstawiam N. od piersi... Raz dziennie dostaje butlę z mm, przed spaniem nocnym i w nocy cyc... Które karmienie wyeliminować następnie, (na rzecz mm) te przed spaniem, czy w nocy?
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Vsti ja w nocy bym pozostawiła(jdnak łatwiej na spocha dac piers niz leciec po butle-to pewnego rodzaju komfort jednak), daj mm o poranku:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Ja bym wyeliminowala to karmienie do ktorego dziecko nie przyklada tak bardzo wagi. U mnie np. latwiej byloby w nocy zrezygnowac,bo to wieczorne karmienie jest takie wyciszajace i usypiajace. Trzeba do dziecka dostosowac poprostu,zobaczyc ktore karmienie jest dla dziecka najwazniejsze pod katem emocjonalnym).
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Nadia rano nie pije mleka, ani z cyca, ani mm... U nas chyba łatwiej pójdzie z tym nocnym, bo te wieczorne, jest właśnie takie wyciszające... Z drugiej strony fakt, latać z nocy z butlą... Spróbujemy, zobaczymy :)Dziękuję za pomoc :)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 20th 2013
     permalink
    Zgadzam się z Montenia u nas w praktyce tak wyszło: mały w nocy średnio chciał mm, za to mocno chciał pierś, wystarcyz że popije 3 minutki i jest spokojny zasypia od razu, po mm pobudzony, raz zwymiotował bo pil be zopamietania, uważam ze dawanie butli mm w nocy przy tak duzym dziecku jest niepotrzebne,Nadia ma sporo zebów, po co je paskudzic mlekiem, po co przyzwyczajac ze w nocy brzuch ma byc pełen.
    --
  1.  permalink
    dziewczyny pomozcie bo juz nie wiem co robic: dostalam czegos "na ksztalt" zapalenia piersi tyle ze bez goraczki - pozostale objawy sie zgadzaja - boli mnie glowa, miesnie, mam zaczerwieniona lewą piers w miejscu gdzie boli i czuje sie ogolnie srednio jak przy grypie. Dostawiam malą czesto do chorej piersi, robie oklady, biorę apap. Czy to zapalenie? i co mogę jeszcze na to poradzic? czy antybiotyk bedzie konieczny czy jest szansa ze to samo minie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Kakai z tym, ze u nas sytuacja jest troszke skomplikowana, bo mam scisle okreslone ilosci mm, jakie moge podac N. i watpie, aby po wypiciu 150 ml byla syta na cala noc, wiec jesli nawet calkowicie przejde na mm to pewnie te karmienie nocne nas nie ominie... mamy zalecone 3x 150 ml (przy wylacznym karmieniu mm) czyli 150 ml w dzien 150 przed snem i 150 wychodziloby w nocy, bo rano nie ma mowy o mleku...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 21st 2013
     permalink
    Milagroscud, apap odstaw, a bierz ibuprom . Wez z 2 dawki 2x200mg(zwykly ibuprom,bez zadnych dodatkow). Przystawiaj do chorej piersi 2-3 karmienia z rzedu,zeby najsilniejsze ssanie przypadalo na te piers chora.

    Treść doklejona: 21.04.13 07:25
    Moja starsza corka pila mm w nocy do 1.5-2 lat napewno. Zeby ma piekne,zdrowe, bez prochnicy!
  2.  permalink
    montenia jestem uczulona na ibubrom:-( cala noc przystawialam Alę do piersi i dziś mam dwie bomby jak po operacji plastycznej tak sobie laktację rozkręciłam... a piers dalej boli ale to juz nie to co wczoraj - stan podgoraczkowy 37 ale juz bez bolu glowy i stawow. Ogolnie jeszcze nie jest najlepiej. Mąż jedzie po kapustę..
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeApr 22nd 2013
     permalink
    Ja Kinię odstawiłam w dzień po jednym karmieniu, zostało mi wieczorne karmienie, które właśnie jest wyciszające i usypiające a jedno nocne karmienie i z nocnego będzie nam łatwiej zrezygnować, ale za każdym razem jak wstaję w nocy i mam iść po mm kapituluje bo jestem pół śpiąca i dostawiam do cyca, ale ona niby je ale łapie puszcza, łapie puszcza i tak potrafi 40min nie wiem czy jest po prostu mało już bo tak to wystarczyło jej 5min pojeść i spała dalej, a teraz wnerw, @ u mnie też nie odnotowano mimo iż karmię tylko 2 razy
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 22nd 2013
     permalink
    Obudziłam się dziś z zastojem w prawej piersi, a mój syn nie chce współpracować :(
    Odrzuca tę pierś, pręży się, nie chce złapać. A jak zmienię na lewą to ssie pięknie. Działam laktatorem, ale nie mogę wymasować tego cholernego zastoju. Boję się, żeby to nie przeszło w zapalenie :( Biorę ibuprom, robię ciepłe okłady i prysznice przed, zimne po. Ale poprawy nie widać. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, boli to bardzo :(
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 22nd 2013
     permalink
    Isiula,odciagnij troche przed karmieniem,zeby zmiekczyc sutek. Przystaw mlodego spod pachy,tak zeby myslal,ze ssnie lewa piers. ibuprom w jakiej dawce bierzesz?
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 22nd 2013
     permalink
    Montenia biorę dwie tabletki normalnego czyli tak jakby max. Próbowałam spod pachy to pociumkał chwilę i odrywał się tak mocno, że jeszcze bardziej bolało :( ta pierś jest miękka tylko w środku mam taką gulę bolącą i z wierzchu zaczerwienienie w tym miejscu. Mały od początku bardziej kochał lewą pierś, bo z niej lepiej leci. Prawa jakaś felerna :(
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 22nd 2013
     permalink
    Isiula, a sprobuj go na spiocha przystawic do tej piersi. Wybierz taka pozycje,aby jego broda byla od strony zgrubienia. Jak patrzysz na piers z gory,to na ktorej godzinie jest zgrubienie?(6 niech bedzie na dole-od brzucha). Jak przystawisz malego,to gladz deliktanie to zgrubienie do sutka(takjakbys chciala skierowac do wyjscia ten zastoj). Pij olej 3x dziennie po lyzce(na zimno ma byc,nie do smazenia). Ja tez mialam ostatnio delikatny zastoj i olej bardzo mi pomogl. A juz miala dreszcze i bole miesni i temperatura zaczela rosnac. Najlepiej jakbys przystawila 2-3 karmienie do chorej piersi i jedno do zdrowej(az ulgi nie poczujesz,ze gula sie zmniejsza).
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 22nd 2013
     permalink
    Kombinowałam znowu z laktatorem, okładami i masowaniem, ale nic z tego. Mam już podwyższoną temperaturę :(
    Jeżeli 6 jest na dole to gula jest między godziną 3 a 4, pomiędzy piersiami. Spróbuję go przystawić na śpiocha. A o oleju zapomniałam, ostatnio jak mnie coś ciągnęło w piersi to mi bardzo pomógł, a ja głupia przestałam go pić jak przeszło. Spróbuję znowu, dzięki za rady!
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    Jej Isiula:( mam nadzieje, że dziś już lepiej:(
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    Nic z tego, przystawiałam go w nocy 3 razy do tej chorej piersi, słyszałam jak pił, ale tego zastoju nie odetkał :(
    Dzisiaj zaczerwienienie jest już między godzinami 3 a 6 i ciepłe bardzo :( boję się, że skończy się na antybiotyku :(
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    Musialabys go przystawic w pozycji klasycznej(jego nogi,zeby byly przy lewej piersi,brod miedzy piersiami-wtedy powinien sciagnac ten zastoj). Pij dalej olej i bierz ibuprom w tej dawce,co bierzesz. Masz mozliwosc isc do doradcy?
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    Montenia właśnie tak go przystawiałam brodą przy guli, ale ten mój gagatek od początku słabo ssie. Pewnie dobrze ssące dziecko by mi to ładnie odetkało, ale nie mam takiego pod ręką. Mama jest CDL i obiecała, że wpadnie po pracy obejrzeć tę pierś. Ale nie wiem co może jeszcze zaradzić, bo robię wszystko co mogę :(
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    Isiula, tomama napewno Ci pomoze. Przystawi malego tak,zeby ladnie sciagal te gule. To nie jest tak,ze ona zejdzie od razu,ale po kilku karmieniach powinna zejsc. Mama napewno Ci doradzia.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeApr 23rd 2013 zmieniony
     permalink
    To prawda, nasz maluch ssał bardzo dobrze i efektywnie, a bywało, że zlikwidowanie zastoju i 3 doby trwało....
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    isiula: Pewnie dobrze ssące dziecko by mi to ładnie odetkało

    to ja Ci Isiu podrzucę mojego ssaka ;) Zdrówka Skarbie :*
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    katka_81: to ja Ci Isiu podrzucę mojego ssaka ;) Zdrówka Skarbie :*

    Dzięki :* Bardzo chętnie przygarnę Twojego ssaka, zapraszamy :)

    Staś się przestraszył babci i odetkał mi pierś przed jej wizytą na leżąco :) pomogłam mu masując.
    Gulka nadal jest i boli, ale jest znacznie mniejsza. Mama powiedziała,że tak od razu nie zniknie i zaczerwienie też się będzie jeszcze jakiś czas utrzymywało. Będę działała nadal tak jak do tej pory. Ibuprom też mam jeszcze brać, bo temperatura teraz na wieczór znowu podwyższona. Mam nadzieję, że przejdzie w końcu.
    Dzięki Montenia za rady, szczególnie za ten olej - mam wrażenie, że to on znowu mi pomógł. Świetna sprawa :)
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Właśnie obczaiłam zastój w prawej piersi. Ściągnęłam jakieś 3 łyżki stołowe mleka, jak dla mnie to sporo. Potem przystawiłam małą do piersi i nie mam już twardych miejsc. Ale chyba w nocy znów będzie zastój. Nie wiem jak do końca mam działać bo mleka mam pod dostatkiem a ściągając mogę doprowadzić do nadprodukcji :/
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Dagus, ja przystawiałam po kilka razy z rzędu do chorej piersi, odciągałam i jakiejś specjalnej nadprodukcji nie miałam. Pierś była twardsza niż zwykle, ale szybko się unormowało. Rób ciepłe okłady przed przystawianiem/odciąganiem i zimne po. Myślę, że dzięki tym zimnym nie zrobiłam sobie nadprodukcji.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Isiula, mnie ten olej tez zawsze ratuje :). Niedlugo bedzie ok z Twoja piersia. Ja nwet jak ostatnio juz guzka nie mialam,to i tak mnie jeszcze pobolewala piers. Przysatwiaj w roznych pozycjach,zeby wszystkie kanaliki maly oproznial. Powoli sie ladnie oczyszcza.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 27th 2013
     permalink
    Ja chyba jeszcze źle robię, bo jak karmię to przystawiam tylko do jednej piersi, chyba że mała ciągnie długo to zmieniam pierś. Ten zastój chyba się zrobił dlatego, że mała stresowała się podróżą i zmianą otoczenia, strasznie się szarpała przy cycu, no i dziś jak już jesteśmy w domu to jest spokojniejsza a w cycu mleko jest bo mała już tak często nie ciągnie jak przez ostatni tydzień. Teraz macam piersi i sprawdzam czy coś się dzieje.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    witajcie, prosze was o ratunek bo nie wiem co robic. moje dziecko od paru dni prawie nie chce jesc. ssie piers 3min i to srednio aktywnie i potem przysypia albo gapi sie na sciane lub usmiecha do mnie. nie wiem co mu sie stalo, zawsze jadl srednio i musialam go pobudzac ale teraz jest tragedia szczegolnie ze sie okazalo na wazeniu ze w mies przybral 600g czyli dolna granice normy. ale od 3 dni on prawie nic nie je, a ma dobry humor, w nocy ciagiem spi 7 lub 8 g. wydaje mi sie ze mam przez to coraz mniej mleka. nie wiem jak go zachecic do jedzenia. czasem po takim slabym jedzeniu chce piers za 1,5g a czasem i po 3g przerwy malo co zje. nie wiem co robic. butelki nie zna wiec to nie wina innego sposobu karmienia, smoczka dostaje bardzo zadko, pomozcie, bo boje sie ze jak nie zacznie ssac to niebawem czeka nas mm, a tak walczylam na poczatku o to karmienie....
    -- [/url]
  3.  permalink
    Hej mam pytanko...
    Położna mi mówiła ze odciągnięte mleko można trzymać do 12h w lodówce,a czy można je mrozić???I ile wy takie mleko w lodówce trzymałyście???
    Bo chodzi o to ze szefowa mnie poprosiła żebym przyszła na obsługę na komunie, a to cały dzień by mnie w domu nie było i nie wiem co robić.Jak odciągnąć mleko na cały dzień skoro ja w nocy odciągnę na jedno lub 2 karmienia;/;/ ratujcie
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Mozna trzymac w lodowce do 5dni (chyba,ze dziecko jest chore lub wczesniak to wtedy do 12h). Mrozic mozna.
  4.  permalink
    a w czym mrozicie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Ja mam pojemniczki tomee tippe-wielorazowe. sa tez woreczki jednorazowe do mrozenia.
  5.  permalink
    te woreczki mogę kupić w aptece????
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    dziewczyny,proszę o pomoc :(
    jestem mamą wcześniaka,ur. w 31+1 tc..od niedzielnego południa pracuję z laktatorem..jest ciężko,bo nic nie leci..pojawia się 2-3 krople czegoś żółtawego,ale to nie wlatuje do pojemniczka laktatora,tylko zostaje na sutku..co mam robić,żeby było mleczko??wiadomo,że dla wcześniaka,który jest w inkubatorku to skarb :( może coś powinnam jeść,coś pić??duzo piję,i herbatek laktacyjnych, i wody..co jeszcze mogę zrobić??pomóżcie,proszę..
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Najlepiej jakbys te siare odciagala recznie do wysterylizowanego pojemniczka, bo kazda kropla siary jest bardzo cenna. Potem podac dzidziusiowi. Mleko z czasem sie pojawi,spokojnie.
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    montenia: Mozna trzymac w lodowce do 5dni (chyba,ze dziecko jest chore lub wczesniak to wtedy do 12h). Mrozic mozna.


    Oj, mi nie udało się nigdy przetrzymać mleka w lodówce dłużej niż 3 dni - zwykle po takim czasie zmieniało zapach na bardzo nieprzyjemny i potem już żeby mieć pewność, że dziecię nie dostaje zepsutego jedzenia, podawałam mleko co najwyżej dwudniowe.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Bo moze przechodzilo zapachami lodowki. Nie wiem, ja nigdy tyle nie trzymalam,ale wg ksiazek mozna tyle trzymac. Ja przewaznie zamrazalam, badz zuzywalam w ciagu 2-3 dni, w razie potrzeby(rzadko sie zdarzalo,bo dziecie piersiowe tylko).
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    adda ja jestem mama wczesniaka z 31,4 tc odciagałam przez pół roku i tym karmiłam mała ( ma teraz 12 lat) powiem Ci tak pij pij i odciagaj odciagaj. Mi mleko zaczeło leciec po kilku dniach dopiero zaczynałam od 5 ml ale sie rozbujało. Jesli mozesz to odciagaj na oddziale przy meleństwie. Musisz odciagac tez w nocy, nastawiaj sobie budzik. Rozkrecisz ta laktacje , ale musisz byc twarda i cierpliwa POWODZENIA!!!!
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    To i u mnie czas zajrzeć tu po poradę :)

    Dziewczyny czy noworodkowi powinno się bezwzględnie odbijać? powinnam pionizować dziecko i czekać?
    położna w szpitalu coś wspominała , że jak dziecko ssie z piersi a i nie ma nawału to niekoniecznie... sama nie wiem... nie widzę , żeby jej się odbijało, no, ale się nie krztusi, nie ulewa...
    po karmieniu zasypia i tyle...

    I jeszcze jak to u Was jest... czy to normalne , że mała czasem zje- posra się (za przeproszeniem) , zaś drze się o cyca, zaś w trakcie się posra... przebrana zaś chce cyca...
    Nie przy każdym karmieniu tak mamy, ale zdarza się
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Eveke, nie musi obic. A z tym drugim,ze je i kupka to tez calkiem normalne :wink:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.