Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    KARKO weź ibuprom zamiast apapu, bo działa przeciwzapalnie a nie tylko przeciwbólowo
    --
  1.  permalink
    Ja bralam paracetamol. Mialam podobne przezycie w lutym, przeszlo po 2 dniach naszczescie.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Ibuprom zdecydowanie lepszy.
    3x2, mam nadzieję, że szybko poczujesz ulgę.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Potwierdzam,ibuprom lepszy :wink:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    To ja też potwierdzam :wink: A jestem po dwóch zapaleniach.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    No to ja też potwierdzę:wink:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Dziewczyny czy jest sens ściągać pokarm laktatorem w przypadku gdy dziecko nie da rady zjeść? Obie piersi mam bardzo obrzmiałe i pełne i trochę zaczynają być bolesne od strony pach. Marcelina zjada tylko z jednej na jedno karmienie i nie opróżnia do końca. Mleka mam tak dużo, że w nocy moczę 2 tetry. Nie wiem czy jak odciagne to nie zrobi się nad produkcja i błędne koło?
    --
  2.  permalink
    Na poczatku sa nawaly, z czasem sytuacja sie unormuje. Mnie do teraz leci mleka z drugiej gdy maly je z pierwszej, wiec wkladki laktacyjne sa u mnie na porzadku dziennym, a ile razy mialam mokre przescieradlo, jak maly w nocy dluzej pospal to nie zlicze he he
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Akirka, tylko, gdy czujesz, że Ci piersi eksplodują ;) I najważniejsze - odciągaj do uczucia ulgi, a nie do końca, bo wtedy na pewno zrobi Ci się nadprodukcja :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    akirka to się zaraz unormuje, dostosuje do potrzeb dziecka, choć ja pamiętam, że w nocy chyba do końca karmienia koszulę i tak trochę mi zalewało;) Ale będzie lepiej;) Co do ściągania mleka...jeśli planujesz od czasu do czasu gdzieś wyjść na dłużej (może jeszcze nie teraz jak ona taka malutka, ale za jakiś czas;), czy też szybki powrót do pracy to chyba warto trochę pościągać i zamrozić z tym, że tak cyce będą produkować więcej mleka;) ale za jakiś czas i tak nie będzie Cię aż tak zalewać;)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 30th 2013
     permalink
    Dziękuję! postaram się poczekać aż się dopasują. koszulę muszę prać codziennie bo mi ta tetra przemaka;) dziś ubrała m świeżą po kąpieli i jak tylko pomyślałam o Małej to mnie zalało;)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 30th 2013 zmieniony
     permalink
    Możesz ubić liść kapusty i obłożyć nim pierś. Przynosi ulgę i sok powoduje mniejszą produkcję mleka. Ten sposób sprawdził mi się przy obu nawałach.Liść nosiłam w staniku aż stracił swoją świeżość, w,ówczas szykowałam kolejny.
    Ściągnij laktatorem tylko do uczucia ulgi, jeżeli jest ciężko. Jeżeli będziesz odciągać z odpitej piersi mleka będzie coraz więcej i stanie się tak jak piszesz. Jeśli boli i po karmieniu drugą pierś masz pełną (bo zakładam, że karmisz jedną na jedno karmienie) to ściągnij nieco z pełnej, ale to w ostateczności. Nie chodzi o to byś sterowała laktacją cały czas, to ona ma się dostosować do potrzeb Marcelinki i już wkrótce tak się stanie :)
    --
  3.  permalink
    bo mi ta tetra przemaka;)
    - nie uzywasz wkladek laktacyjnych?? u mnie sie sprawdzaly i sprawdzaja do dzis :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Na noc tetra najlepsza,przy wkladkach zawsze mialam mokrą koszulę,bo mi się przesuwaly przy odwracaniu się na drugi bok.
    --
  4.  permalink
    MNie wlasnie az tak nie a sa bardziej chlonne jak tetra, ale jak kto woli :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    No widzisz...ja,odkąd wkladam tetrę,ani razu nie mialam przemoczonej piżamy.Przy wkladkach codziennie praktycznie.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Ooo ja jestem zwolenniczką tetry, szczególnie w pierwszych tygodniach, wkładki mogły się schować, a już te jednorazowe to w ogóle. Tetra jest przewiewna przede wszystkim, nie dusi piersi, a wkładki jednorazowe często powodują grzybicę sutków, także jeśli już to polecam mięciutkie wielorazowe, nieprzemakalne i oddychające wkładki laktacyjne :>
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Oo,też polecam wielorazowe:) Nieporownywalnie lepszy komfort w staniku :))
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    akirka: Mleka mam tak dużo, że w nocy moczę 2 tetry. Nie wiem czy jak odciagne to nie zrobi się nad produkcja i błędne koło?

    popieram migg, ściągaj tylko do uczucia ulgi, by nie było nadprodukcji :)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Madzik wkladka włożona na noc całkiem by nasiąkła mlekiem, które by się chyba ukisiło. Tetra jest przewiewna i bardziej mi pasuje. a czy te wkladki wielorazowe też mają tą warstwę nieprzemakalną ala folię? Jakie polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Ja mam wkładki wielorazowe Avent,są nieprzemakalne.
    Poza tym kupiłam sobie kawalek PUL i własnie będę szyła :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    tak sobie myślę ze niezła macie laktacje :shocked: mi nic nie przemaka, a zas mleka mam tyle ze wykarmiam małą tylko na piersi
    ale musze poszukac tych wkładek wielorazowych , na wyjscia wkładam cos do stanika , bo jak zaczynam karmic to z drugiej piersi przez chwile mam delikatny przeciek
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Ev,to nie jest tak,że mi fontanna tryska;)
    Ale zawsze coś tam pocieknie,zwlaszcza podczas karmienia- z ,,nieuzywanej" właśnie piersi.
    No i w nocy,jak Jurek przysnie na dłużej,to cieknie.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    może przekonam sie pozniej, bo teraz moja mega regularnie opróżnia

    pewno mam za chudy pokarm :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    No na pewno:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Dziewczyny takie pytanie mam. Ja długo karmicie swoje pociechy? Tzn. ile trwa jedno karmienie? Chodzi mi o wiek zbliżony do Kacprowego. Mi się wydaje, że on je za krótko - średnio 6 minut, czasem 9 minut.
    Zaczęłam się nad tym ostatnio zastanawiać, jak acia podała fajną aplikację na telefon Baby ESP i tam mi wyliczyło, że karmię 10 razy na dobę :confused:
    Może ja go źle karmię...?!:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Dii, karmienie moze tyle trwac. Napewno nie jest za krotkie. Jak zachowuje sie Kacperek pomiedzy karmieniami,pogodny jest,bawi sie czy raczej niespokojny i wyglada na glodnego?
    Moja mala w pozniejszym okresie jadla 5minut na jedna piers,potem caale karmienie trwalo 5 minut.
    A z iloscia karmien,to co masz na mysli,ze za malo karmisz na dobe czy za duzo?
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Jak Adaś miał około 6 miesięcy jadł zazwyczaj około 5 minut.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Mam wrażenie, że za dużo. Ale to pewnie przez to, że w nocy dużo wstaję, a w dzień jest różnie. Gdzieś czytałam, że średnia ilość karmień to 5-6 dlatego się zdziwiłam moim osiągnięciem:wink:
    Czyli czas karmienia jest ok :smile: to dobrze. Tak naprawdę w ciągu dnia to on je 4-6 minut a w nocy dłużej ale to dlatego, że sobie w większości ciumka przez sen.

    Wczoraj w nocy pierwszy raz jak mały zapłakał przy pierwszej pobudce (dość wczesnej bo 23:30) stwierdziłam, że nie wezmę go pod cyca tylko po prostu na ręce i polulam chwilę. I kurcze byłam w szoku, bo Kacper się uspokoił (krzyczał jakby mu coś się przyśniło). Odłożyłam po mału, popatrzył na mnie chwilę, odwrócił główkę i zasnął. Czyli tak naprawdę sama nauczyłam go ciumkania co pobudka, bo wystarczyło go uspokoić... Ehh...
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    eveke: tak sobie myślę ze niezła macie laktacje :shocked: mi nic nie przemaka, a zas mleka mam tyle ze wykarmiam małą tylko na piersi
    ale musze poszukac tych wkładek wielorazowych , na wyjscia wkładam cos do stanika , bo jak zaczynam karmic to z drugiej piersi przez chwile mam delikatny przeciek


    Ty też masz :devil::devil::devil:
    Mnie nie przydarzały się już przecieki ok miesiąca po porodzie, a karmiłam Emilię do niedawna i gdyby nie ciążowe kłopoty karmiłabym nadal. Z synem było podobnie i tez pił pełne 7 miesięcy. Może nie imponująco, ale sam się odstawił. To był mój błąd teraz to wiem.
    Zatem nie każdej matce musi tryskać z piersi :wink:
    Wkładki przestałam nosić ok 3 miesiąca życia i Emi i Pawła. Ustabilizowało się i już :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Ja na początku też używałam tetry, lało się ze mnie okrutnie. Dwa razy spróbowałam jednorazowych wkładek babydream i lansinoh, ale bolały mnie od nich piersi. Później zakupiłam wielorazy Aventu i polecam. A od jakichś 2 m-cy nie używam niczego, bo się cudownie uszczelniłam:bigsmile:

    Dii, Stanisław je góra 5 min i nie widzę w tym nic złego póki przybiera i moczy pieluchy. Widocznie tyle mu wystarcza:wink:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    A ja sobie teraz tak pokojarzylam, ze wczoraj nosilam wkladki i moze dlatego mnie pod wieczor piersi bolaly. Musze zakupic te wielorazowe, bo te jednorazy jakos mi wyjatkowo nie pasuja przez to ze sa nieoddychajace.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Dii: średnio 6 minut, czasem 9 minut.

    moja je całe 5 minut, czasem nawet nie ;)
    Dii: że średnia ilość karmień to 5-6 dlatego się zdziwiłam moim osiągnięciem:wink:

    ale że co? powinno być 5-6 na dobę? Ja już w nocy karmię 3-4 razy, więc na dobę wyjdzie z 8-9
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Dodaje do listy wyprawkowej wkladki wielorazowe avent, jestem dobrej mysli ze bede karmic.:)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMay 31st 2013 zmieniony
     permalink
    <strong>Dorit</strong> polecam wkładki handmade :) Są przepiękne, poza tym możesz wybrać co chcesz w składzie no i materiały. Przy poranionych brodawkach, wrażliwej skórze wielo są świetne.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Dii, ja karmie 6 razy na dobe, a moja mala ma prawie 2 lata.
  5.  permalink
    Dii, ja karmie 6 razy na dobe
    - piersia??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Madzik, tak piersia:wink:. A co w tym dziwnego???
  6.  permalink
    Madzik, tak piersia. A co w tym dziwnego???
    - nie, nic, tylko zastanawialam sie czy dziecko je 6 pokarmow na dobe czy tylko piers tu wyliczylas :)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    wow, imponujaca liczba karmien u niektorych z was, moj maly ma 6 - 7 karmien i nie chce wiecej, jedno karmenie rozbjam tak jakby na 2 (to przed dluzsza popoludnowa drzemka, daje tuz przed snem ) to moze czasem 8 wyjdzie, tylko ze on spi w nocy 8 - 9 g nie sposob go zmusic do jedzenia a na pewno nie piersi.maly leniuszek z niego. mnie doradca laktacyjny powiedzala ze jesli dziecko je pelne posilki to 6-7 karmien starczy mimo ze ma dopiero 3,5mies
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Milka, od ktorej do ktorej spi w nocy? Nocne karmienia sa bardzo wazne. Je chociaz raz miedzy godzina 22 a 6( a najlepiej 4 rano)?
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    A więc u nas te 10 karmień na dobę to rekord?!:bigsmile: Hehe :wink: Nawet na obecną chwilę mamy na koncie 10 karmień w tej dobie, a Kacper jeszcze nie śpi, więc przed snem będzie jadł... i na pewno przed północą się jeszcze obudzi... - to będzie 12...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Dii ja też tak dużo razy karmię. Staś je mało, ale często - zgodnie z zaleceniami dietetyków:wink:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Dii ja też potrafię i 12 razy karmić :p Średnio to jednak wychodzi tak 8-9 karmień na dobę....chociaż ciężko policzyć np. karmienie poranne tzw. dosypiacza (jak mój mąż wstanie do pracy ok 6 to biorę Mikołaja do łóżka, chwilę "pogadamy" a później daję mu pierś na leżąco i tak śpimy jeszcze do 8-9 :cool: Przy czym Miki jest cwany i jak tylko pierś wypadnie z dzioba to się wybudza...także przez te 2 h trochę poje a później ciumka :devil:)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Ja też polecam wielorazowe wkładki, kupowałam tutaj
    I właśnie policzyłam karmienia, w ciągu dnia 3 razy, za to w nocy... tracę rachubę:neutral:
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorcytrynka251
    • CommentTimeMay 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny czy to normalne,że z dnia na dzien piersi mi zmiękły? Boję się,że mleko się kończy. Od początku miałam problem z prawą piersią, bolała i mleko z niej baaardzo szybko wypływało aż niunia się krztusiła a od wczoraj nic nie boli nie jest twarda i nie tryska a niunia dłużej przy niej wisi.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 31st 2013 zmieniony
     permalink
    cytrynko a może ci się laktacja normuje po prostu:smile:
    Mi przez jakiś czas się zdawało, ze tracę pokarm, ale okazało się, że jest tyle ile trzeba a jak Kacper zaczął znowu jeść więcej, to znowu zaczęły się nawały aż do kolejnego unormowania. I tak jest teraz. Z reguły miękkie piersi tylko jak się omskniemy trochę z karmieniem albo pomylę kolejność piersi (dwa razy z tej samej) to wtedy ta druga mi się przypomina stwardnieniem:wink:
    --
  7.  permalink
    Dii a podczas jednego karmienia karmisz z jednej piersi? Bo ja raczej z jednej chcociaż ostatnio zdarza sie z dwóch. Tak sobie myślę,że może ma ten słynny skok wzrostowy bo dzisiaj np jadła co godzinę a przez cały dzień spała w sumie tylko 3 godziny.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJun 1st 2013
     permalink
    montenia - karmie wlasnie ok 4 potem ok 8.00 a spi od ok 21 do ok 4.00, jak go probowałam ok 1.00 obudzic to zrobil 2 lyki i nic nie dzialalo, on w dzien malo spi bo lacznie ok 2 - 2,5g wiec odsypia w nocy
    -- [/url]
  8.  permalink
    on w dzien malo spi bo lacznie ok 2 - 2,5g wiec odsypia w nocy
    - Maks to niewiem czy godzinke dobija ha ha, Ale w nocy spi od 19 do ok. 6:30, dzisiaj np do 8:30. je o 19, 23, 5. a;e bywa u niego to roznie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.