Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjaagusia
    • CommentTimeJul 30th 2009
     permalink
    no to ja już w 31 tc więc powoli próbuję się zmobilizować do mierzenia... ech rozleniwiłam się, odzwyczaiłam... ale spróbujemy !!!
    -- czekam na trzecią pociechę....
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeJul 30th 2009
     permalink
    U mnie temperatura nic nie pokazała, w dniu porodu była powyżej linii niższych temperatur.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 11th 2009
     permalink
    Dzięki za współpracę :)
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeAug 12th 2009
     permalink
    Fiufiu - po pierwsze gratuluję wytrwałości i naukowego podejścia :)
    Popieram cię - nie pytajmy po co nam coś wiedzieć, ale dlaczego nie. Dzieki takim osobom wiemy wszystko co wiemy.

    A co do synergizmu z hormonem folikularnym - to estrogeny. Estrogeny uwrażliwiają na działanie progesteronu, dlatego w anty są zwykle oba hormony. Ale Tom ma rację ponownie, mechanizm nie jest taki prosty jak się wydaje.
    -- serce przestało bić.
    • CommentAuthoramcm
    • CommentTimeSep 25th 2009
     permalink
    Ja wróciłam do mierzenia w 9 miesiącu. Na razie temperatura oscyluje w okolicy poziomu niższego (dodam, że co noc zaliczam co najmniej jedną wycieczkę do wc, nie przyjmuję tego jako zakłócenie jeśli potem śpię min. 3 godziny). Zobaczymy czy coś z tego wyniknie.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 26th 2009
     permalink
    Och, to czekamy w napięciu :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeDec 22nd 2009
     permalink
    Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale ja też zamierzam mierzyć do końca. Póki co 9 tc :)

    A tak przy okazji - choć to wątek o temperaturze przed porodem ;) - ja w poprzedniej ciąży, poronionej niestety, mierzyłam też przez cały czas - wykres (moim zdaniem) całkiem szybko pokazał, że coś idzie nie tak jak trzeba. Temperatura powoli spadała, aż w końcu zeszła zupełnie poniżej linii podstawowej.
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorPopolka
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    Jestem w 12 tc i zamierzam mierzyc do konca:) Kto sie przylaczy do mnie i Biedronki?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 11th 2010
     permalink
    No ja się trzymam.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 9th 2010
     permalink
    Dołączam się do mierzących temperaturę ciężarówek. Jak na razie do 61 dnia cyklu nie miałam żadnej przerwy. Wydaje mi się, że przed porodem nie powinno być jakichś wahań temperatury, bo przecież łożysko pulsuje jeszcze po porodzie przez jakiś czas, właściwie nic się nie zmienia ze strony fizjologicznej poza skurczami... No nie wiem, spróbuję tę teorię sprawdzić doświadczalnie :)
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 9th 2010
     permalink
    Fajnie, witamy w klubie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 9th 2010
     permalink
    Jak łożysko pulsuje kilka dni po porodzie?
    Może ja się nie znam, bo nieródka jestem, ale na ile mi wiadomo krótko po urodzeniu dzieckanastępuje poród łożyska - krótko, czyli jakieś kilka / kilkanaście / kilkadziesiąt minut. Łożysko w czasie akcji odkleja się i wtedy też dochodzi zwykle do mieszania się krwi dziecka i matki, dlatego mamy z jakąś groźną chorobą powinny mieć cc.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 9th 2010
     permalink
    Aniu, a kto pisał o kilku dniach? Pulsuje przez jakiś czas po prostu.

    Temperatura zależy pośrednio od poziomu hormonów.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMar 9th 2010
     permalink
    U mnie kończy się pomału 13 tydzień - a temperatura ani śni spadać. Zobaczymy jak będzie dalej - mierzę wytrwale.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoragnieszka87ts
    • CommentTimeOct 26th 2010 zmieniony
     permalink
    WItam i tez łacze sie z cieżaroweczkami ktore mierza. Skonczyłam 10tc i ciagle mam mało mierzenia.
    Mierze z ciekawosci na zasadzie -jak to u mnie bedzie-
    Od 4dni tempka przestała falowac i robi zygzaki.

    •  
      CommentAuthordivette
    • CommentTimeNov 4th 2010
     permalink
    i ja mierzę. i mam zamiar wytrwać do ostatniego dnia :)
    -- przygotowuję sie do egzaminu na nauczyciela metody angielskiej
  1.  permalink
    divette to jak by mnie dorwał jakis kryzys i leń na mierzenie to mnie motywuj :)
    bo ja tez chce do konca pomierzyc :D:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeDec 17th 2010
     permalink
    Hej! Oświadczam, że mierzyłam do ostatniego dnia. Przed porodem zaczęła mi temperatura skakać gwałtownie w górę i w dół.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  2.  permalink
    jestem na połmetku..no...juz ciut za połmetkiem.
    Tempke mam obecnie ciut nad linia ale jakas taka niesforna jest teraz.
    *jaca* o mowisz ze zaczeła skakac :) zapamietam :P
  3.  permalink
    no i moja zaczela skakac ale mam nadzieje ze jeszcze 9dni pociagne :P
    byle skonczyc 37tc a to wypada na 2maja dokladnie :P
  4.  permalink
    moja temp. na jakis czas przed porodem zaczeła tez wariowac i fikac gora/doł.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 4th 2011
     permalink
    I ja się dołączam do mierzących. Póki co zaczęliśmy 16tc. Planuję mierzyć do połowy, później wznowić około 35-36tc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    W drugiej ciąży nie zaobserwowałam żadnych jednoznacznych tendencji. Oba wykresy ciążowe są zresztą udostępnione.
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeApr 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam
    nie wiem czy ktos tu zaglada jeszcze .... ale mam chyba problem...
    miałam mocne postanowienie mierzenia temperatury w ciąży, no i po pozytywnym tescie tego sie trzymam... ale u mnie temperatura zamiast trzymac wysoki poziom zaczeła zjezdzac w dół, systematycznie. Nawet nie skacze tylko ciagle spada.
    Pognałam oczywiscie do lekarza, za wczesnie ,bo na usg nic nie widac, wyprosiłam duphaston i czekam.
    No i usłyszałam od gina,ze temperaturą nie trzeba sie tak przejmować :shocked:
    Dziewczyny, widziałyscie kiedys ciazowy wykres ze spadajaca tempka, ktory skonczył sie szczesliwie?? Bo tych z poronieniem juz widziałam kilka :sad:
    mam stresa :sad:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Bierz nadal ten duphaston, najlepiej do końca 1. trymestru. Życzę dobrej ciąży, niech się mocno Mamy trzyma Wasz Dziedzic.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Koko... Mi w poprzedniej ciazy szla w dol... Faktycznie czasami ona spada, bo organizm moze na ciaze zadzialac oslabieniem... Bierz dupka... Ja bralam lutke :). Zrezygnowalam z codziennych pomiarow. Mierzylam co jakis czas i mimo lutki nic wyrzej nie bylo... Byc moze Ty tez oslabiona... A ktory to tc?
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeApr 30th 2012 zmieniony
     permalink
    dzieki Fiufiu :)

    Monia dzisiaj to 4t 6d
    mam zamiar brac duphaston jak dlugo trzeba bedzie.
    boje sie , bo juz mam za sobą poronienie, i teraz same czarne mysli mnie nachodzą... ech :sad:

    chyba faktycznie zaprzestanie pomiarów to byłoby dobre wyjscie, zeby sie nie stresowac.
    chociaz z drugiej strony ciekawa jestem czy duph.podniesie mi tempke..:confused:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Wiem co przezywasz, bo tez bylam w ciazy i tez po poronieniu... Teraz znowu jestem w trakcie poronienia... A jak zaczelam krwawic to jeszcze zmierzylam temp i byla mega wysoka 37.44... Wiec nie zawsze temperatura jest wyznacznikiem. Wtedy mialam niskie i ciaza trwala, teraz wysokie i dupa :(
    --
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    przykro mi Monia :sad: współczuje :sad:
    •  
      CommentAuthorMaalgorzata
    • CommentTimeApr 30th 2012 zmieniony
     permalink
    kokoszkam zerknęłam na wykres i nie martwiłabym się. Doświadczenia osobistego nie mam, ale widzę, że temperaturę masz wysoko bardzo, zdecydowanie powyżej linii podstawowej, więc głowa do góry ;)
    • CommentAuthorkokoszkam
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    dzieki :) dzisiaj nie jest nizej, wiec moze tempka juz bedzie utrzymywac sie na stałym poziomie. oby!
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeMay 10th 2012 zmieniony
     permalink
    mój ciążowy też udostępniony ;)
    --
  5.  permalink
    Hej dziewczyny, jestem w ciąży 6tydz. Temperature do tej pory miałam powyżej 36,6 (ok 36.65-69). Dziś rano zmierzyłam i się bardzo przestraszyłam bo było 36,53;/ co to moze oznaczać? Czuje się dobrze, nie plamie więc skąd taka niska temp?
    Bardzo prosze o pomoc bo bardzo się boje, o dziecko starałam się ponad rok
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 20th 2012
     permalink
    Mierzyłaś normalnie?
    --
  6.  permalink
    tak, normalnie, o tej samej porze i taki sam sposób
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2013 zmieniony
     permalink
    Jestem w 21tc i mierzę od początku ciąży. Dopiero teraz PTC zaczyna spadać pod linię. Mierzę do końca :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Po 12tc nie spadała?
    --
    •  
      CommentAuthoraaggaattaa
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Delikatnie tak, ale nie pod linię.
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Ja jestem w 14tc, mierzę temperaturę i u mnie również utrzymuje się na zbliżonym poziomie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Hej laseczki ja cały czas mierzę i jestem teraz w 9tc i temp od początku była między 37,1 a 37,3. Będę mierzyć do końca ciąży żeby mieć pewność że groszki mają się dobrze :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 16th 2013
     permalink
    Hecate, co było dalej? Mierzyłaś do końca?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeDec 16th 2013
     permalink
    Amazonko a Ty mierzyłaś?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Dołączam do wątku [ciekawe, czy jest jeszcze ktoś oprócz mnie ?] :wink:
    Dzisiaj mój 128 d.c i dalej mierze skrupulatnie.
    Po 12 tygodniu temp. zaczęła się obniżać a od kilku dni spadki są nawet pod linię, ale mam nadzieję, że w 19 tygodniu ciąży to żadna nieprawidłowość :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsucharek83
    • CommentTimeDec 20th 2014
     permalink
    Dziewczyny mam straszny dylemat a wiec:wstałam o 5 rano na siusiu i po siusi zmierzyłam temp i miałam 36,6 popłakałam się i poszłam dalej spać obudziłam się po 8 i zmierzyłam tem i było juz 36.95 i co mam zrobić jak interpretować piersi przestały boleć poczułam ulgę w piersiach
    chyba jednak @ przyjdzie normalnie.Dodam ze dzis powinna przyjść @
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn, które mierzyły temperature do końca. Jestem teraz w 12t6d i od kilku dni temperatura zmierza ku lini podstawowej i się zastanawiam, czy to nie za wcześnie.. Pewnie wszystko jest ok, bo u każdej z nas jest to inaczej, ale potrzebuje pocieszenia:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    hmmm... jeśli łożysko się już wyksztalcilo, to prawdopodobnie przejmuje na siebie to, co wcześniej robił progesteron, który podnosi temperaturę. czyli wydaje mi się, że w porządku :-)
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    Wstawiam mój wykres. Mierzyłam do ostatniego dnia.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    Tak tez myslalam :) Ale wydawalo mi sie, ze lozysko pozniej przejmuje te funkcje, w 16tc. Widocznie u kazdej kobiety jest inaczej. Pooglodalam wykresy ciazowe i w niekotrych temperatura schodzila tak szybko, jak i u mnie, wiec juz nie bede sie martwic :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    Przecież 12tc to najwyższy czas na spadek na podstawową.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeFeb 3rd 2015
     permalink
    Z tego co widziałam na wielu wykresach na linie podstawową spada około 99dfl. Albo troszkę wcześniej.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.