Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 21st 2006 zmieniony
     permalink
    Kolejna sprawa, którą należałoby poruszyć. Wy najlepiej będziecie wiedziały. :bigsmile::bigsmile:

    Co powinna zawierać drukowana karta dla lekarza (oprócz ładnego wykresu z temperaturami oraz objawami)?
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 21st 2006 zmieniony
     permalink
    1. Wybór między tym, czy chcemy wykres drukować z analizą, czy bez (bez konieczności kasowania analizy bo to wiąże się z : zapisać, wykasować a potem znów wprowadzić)
    2. Wybór, czy chcemy drukować kolorowo czy czarno - biało (niektóre kolory w różnych typach drukarek z samym czarnym tonerem nie są drukowane jako odcienie szarości - po prostu nie drukuje ich wcale)
    3. Wybór, czy drukować współżycie. Niektórzy mogą wyjść z założenia, że to sprawa prywatna a nie do wiadomości lekarza
    4. Poza tym powinna zawierać wszystko to, co zawiera teraz + kilka dodatkowych funkcji o których zostało wspomniane w tym co warto do wykresu dodać
    5. Zamiast punktu 1go można zrobić przy wersji do wydruku analizę pisemną, pod wykresem, czyli:
    Niepłodność przedowulacyjna do dnia cyklu:
    Owulacja:
    Faza lutealna od dnia cyklu:
    Niepłodność poowulacyjna od dnia cyklu:
    Wtedy wtykres jest czytelny a lekarz może odnieść własne sugestie - potwierdzihaczykiem alo skreśli i napisze swoją myśl - dodatkowy atut, że możemy taką analizę zabrać i nie będziemy musieli gdybać przy którym wykresie lekarz MÓWIŁ, że coś jest pokręcone (zazwyczaj do lekarza zabiera się wykresy z kilku ostatnich miesięcy)
    6. Możliwość zaznaczenia które cykle chcemy drukować (np w kolejności 3ci, 4ty i 8my, by przy każdym cyklu był kwadracik do odhaczenia jeśli chcemy wydrukować) i fajnie byłoby, gdyby na każdym z wykresów była widoczna data rozpoczęcia danego cyklu - dzień, miesiąc, rok ; sposób mierzenia i ustawiona godzina mierzenia
    • CommentAuthorHajduczek
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    nic ująć ngL
  1.  permalink
    Ngl :cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 21st 2006
     permalink
    W wersji do druku powinna być legenda (oznaczenia rodzaju śluzu i inne), bo nie ma dymków. :-)
    --
    • CommentAuthormadzik
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    ngL ty to masz głowe do tego:clap::clap::cheer::cheer::clap::clap::cheer::cheer:
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    A ja dodałabym:
    historia cyklu:

    długość dotychczasowych cykli: najkrótszy i najdłuższy ( określono na posdt. ostatnich cykli)
    najwcześniejszy wzrost teperatury w dotychczasowych cyklach, długość tego cyklu

    Ostatni dzień niepłodnosci przedowylacyjnej ( I faza) wg róznych regół tj.:

    kliniczna, 21/20,0ostatniego suchego dnia,

    do poowulacyjnej dodałabym jeszcze:

    dzień szczytu, 6 dni przed wzrostem, poziom niższy, poziom wyzszy, pocztek fazy III, długośc fazy lutealnej.

    To jest ważne, bo gdybyśmy zrobiły błąd w interpretacji, to lekarz moze nam pomóc i wytłumaczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorkala
    • CommentTimeAug 22nd 2006
     permalink
    a mi się wydaje, że akurat dzień współżycia ma tu znaczenie dla lekarza... przecież staramy się o dziecko, musi nastąpić zapłodnienie.. i lekarz może wyciągnąć wnioski, że współżycie jest 3 dni przed owu a jednak plemniki nie przetrwały, zwrócić uwagę na częstotliwość... to także są ważne informacje dla lekarza. I nie jest to w tym przypadku sprawa prywatna... przyjaciółki widzą kiedy współżyjemy a lekarz ma nie wiedzieć... troszkę nie tak. :)
    •  
      CommentAuthorngL
    • CommentTimeAug 22nd 2006 zmieniony
     permalink
    Kala - nie wszystkie z nas starają się tu o dziecko :)
    Ja mam współżycie wyłączone w widoczności dla Przyjaciółek. Wykresy można przecież brać do lekarza z różnych powodów (choćby do analizy w kwestii hormonalnej, taki wykre może lekarzowi pomóc w wyborze pierwszeństwa zbadania poziomu konkretnego hormonu). Myślę, że opcja wyboru widoczne/niewidoczne w wydrukach rozwiązałaby sprawę.
  2.  permalink
    Tak popieram ngl .Dobrze by bylo zeby mozna bylo wybrac widoczne /niewidoczne. a tak szczerze powiem mimo ze sie staram nie chcialbym chyba lekarzowi mowi dokaldnie kiedy bylo rano wieczorem czy moze i rano i wieczorem.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 3rd 2006
     permalink
    magdalenkakol, możesz zaznaczyć tak i wtedy masz tylko samo czerwone serduszko na białym tle.
    --
  3.  permalink
    no niby tak . :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Damazy, czy będzie wybór rodzaju wydruku?
    - dla lekarza,
    - dla instruktora itp.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Oj Amazanka ale ty masz zachcianki , żeby w ogóle był wydruk to już będzie nie lada wyczyn Damazego
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    NIe przewidziałem tego, ani nawet o tym nie pomyślałem.
    CZym one się rożnią?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 8th 2007
     permalink
    Damazy, przeczytaj drobne kilka postów tego wątku. Opcje drukowania już zostały opisane.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 9th 2007
     permalink
    wystarczy jak bedzi emozliwosc zaznaczenie np. co chcemu aby bylo widoczne na wydruku. na pewno opcja powinien byc COITUS!! i tyle. kazdy innej osobie bedzie co innego chcial pokazac. a tak wybierze ze to chce a reszta w standardzie:)
    •  
      CommentAuthorgosiah
    • CommentTimeFeb 10th 2007
     permalink
    A ja bym chciała, żeby był już jakikolwiek wydruk, bo przecież i tak część z nas pomarudzi trochę i Damazy będzie pewnie poprawiał:bigsmile: A czy dla lekarza czy instruktora czy dla własnej archiwizacji toż to wszystko jedno na razie, skupmy się na celu:wink:
    -- To możliwość spełniania marzeń sprawia,że życie jest takie fascynujące...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 10th 2007
     permalink
    dobrze gosia mowi:) bo wy wymyslacie mmnostwo pierdol wszedzie i Damazy skupia sie napierdołach bez ktorych da sie zyc a tak pewnie juz dawno by byl wydruk i statsy.
    pierdoly maja to do siebie ze wydaja sie drozbiazgami a ich ilosc powoduje ze spowalniaja tempo prac!!! jakie wyszukiwanie wykresow uzywkotniczek wg typow?? po co to komu., dla mnie wazniejsze jest zebym mogla sobie wydrukkowac wygodnie miec statsy a interakcje z wspoluzytkowniczkami sa dla mnie na 2gim miejscu. co mnie interesuja wykresy obcych osob(tych nie przyjaciolek) skoro sama nie mam jak o swoj zadbac porzadnie? zastanowcie sie nad tym.
    zwlaszcza Ty Amazonko wymyslasz i wymyslasz..
    umiar przede wszystkim
    i podzielenie spraw na priorytetowe i te mniej wazne na pozniej!!
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeFeb 11th 2007
     permalink
    popieram :))) dla mnie najważniejszy jest sam wykresik; nawet notatki mogę sobie dopisać, ale z tym drukowaniem to mi sie baaaaaaaaaaaaaaaardzo spieszy; przerysowany to już nie to samo :( u mnie w notatkach co prawda niewiele, ale w przypadku niektórych z was byłoby dużo pisania więc ta wersja chyba odpada
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorMary
    • CommentTimeFeb 11th 2007
     permalink
    Bez notatek, to można print scr zrobić i tyle.
    Drukowanie, proszę Damazy zrób wreszcie!
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeFeb 12th 2007
     permalink
    Witajcie :) Troszke mnie nie było. Miałem wyjazd do Matki Rosji i dopiero wróciłem. :) Jak to mówią ledwo zipe.

    Wydruk mam już ładnie opracowany. Pozostało mi to tylko poskładać do kupy. Przetestować i hop :) Proszę o cierpliwość z wielką dozą wyrozumiałości. Większość punktów z wiki zniknie, a z tym momentem pewnie pojawią się nowe :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.