Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    aditi: Tak ciężko to zrozumieć???????????

    Nie. Nie jest ciężko to zrozumieć. Odpowiedzialne rodzicielstwo to nie sama chęć "posiadania dziecka", bo dziecko nie jest przedmiotem, który ma się na właśność, a żywą istotą. I to istotą tak ważną dla wielu z nas.
    Nie wiem tylko dlaczego piętnujesz osoby, które marzą np. o dziewczynce, bo to i bo tamto. To ICH PRAWO. I nie nam je oceniać.
    Trochę tolerancji.
    --
    •  
      CommentAuthoraditi
    • CommentTimeJun 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Dokładnie - to żywa istota, i jakiekolwiek wybrzydzanie (a tak widzę Wasze planowanie płci) jest mocno niewłaściwe. Tyle na ten temat.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    aditi: i jakiekolwiek wybrzydzanie

    Ale to żadne wybrzydzanie. Oczywiście jeśli ma się zdrowe podejście, a nie takie o jakim pisała Melodie. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJun 17th 2011 zmieniony
     permalink
    Zupełnie nie rozumiem Twojej reakcji na mój post Aditi. Pomijając już fakt, że częściowo się zgodziłam z Twoją wypowiedzią (z jej merytorycznym przekazem). Nie spodobało mi się używanie określenia "głupek", bo to nie jest kulturalne wyrażanie swojej opinii. To, że się nie zgadzasz, masz do tego prawo, ale może bez obrażania innych co?
  1.  permalink
    "Żeby życie miało smaczek, raz dziewczynka, raz chłopaczek"- może to choć trochę rozładuje te polemiki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 17th 2011
     permalink
    a wlasnie, najczęściej jest tak że jak ma się dziewczynkę to chce się chłopca i odwrotnie. Rzadko kto chce mieć wszystkie dzieci jednej płci, tym bardziej widzę rodziny wielodzietnie- np. czterech synów i piąta córeczka. A jakby urodził się piąty syn to znowu starania o córkę :)

    Znam też takich którzy po czwartym synu stracili nadzieję na córkę i spasowali :P
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJun 18th 2011
     permalink
    Ja zawsze chcialam pierwsza dziewczynke, ale z checia przyjme co Bog da :tooth:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorsabi030281
    • CommentTimeJun 18th 2011
     permalink
    mi sie pierwsze dziewczynka urodziła tak jak chciałam potem chłopczyk a teraz sie staram i ja chce dziewczynke a mąż chłopca
    --
    •  
      CommentAuthormarta2811
    • CommentTimeJun 18th 2011
     permalink
    Sposoby z przymrużeniem oka. Jedni wierzą w to, że wystarczy, aby mężczyzna podczas stosunku stale powtarzał sobie w myślach płeć dziecka, inni są zwolennikami tezy, że najważniejsza jest pozycja podczas stosunku (w pozycji klasycznej – dziewczynka, od tyłu – chłopiec). Ciekawostką jest też opinia, że podobno mężczyźni mający ciężką pracę fizyczną częściej płodzą dziewczynki, a kobiety, którym zmniejszył się poziom glukozy we krwi przed zapłodnieniem również powinny spodziewać się dziewczynki. Jest też sposób „na obrączkę”. Musimy trzymać obrączkę zawieszoną na nici nad otwartą dłonią. Jeśli obrączka będzie kręciła kółka to urodzi się dziewczynka, a gdy będzie się ruszała jak wahadełko to chłopiec. Wróży się do czasu, aż obrączka nie będzie się już poruszała.

    :rolling::rolling::rolling:
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 19th 2011
     permalink
    wahadełko to metoda poznania płci a nie jej zaplanowania jeśli już :P

    a co do tworzenia dziewczynek w sytuacji w ktorej organizm odczuwa nadmierne oslabienie/obciazenie- jest to naukowa prawda, więc łączenie tego faktu z wrozeniem w jednym worku jakos mi nie pasuje.
    --
    • CommentAuthor00monia00
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    mam cykle 29-30 dniowe. Test owu zrobiłam w 13 d.c (rano). i pozytywny - kreska testowa intensywna - wcześniej nie robiłam.
    Wieczorem przed testem było przytulanko i jak myślicie będzie coś z tego? Może dziewczynka? :):wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Monia był to czas płodny więc szanse na poczęcie są a czy "będzie coś z tego" tego raczej nikt nie wie podobnie jak nikt nie powie Ci że test wyszedł prawidłowo i na pewno 13dc była owulacja.
    Na dziewczynkę to przed owu jak najbliżej owulacji to raczej na chłopca <- no ale tak jak mówiły dziewczyny wcześniej to też nie reguła :)
    --
    • CommentAuthoremilka87
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    czy mozna zaplanowac plec dziecka mam juz synka i za jakis czs mamy zamiar postarac sie o coreczke prosze doradzcie czy jest jakas metoda
  2.  permalink
    Niestety, wydaje mi sie , ze jest to nie do zaplanowania....!
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Próbować do skutku:devil:
    --
    • CommentAuthoremilka87
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    nie ma zadnej opcji??? tak marze o coreczce a probowac do skutku w tych czasach to chyba troche nie odpowiedzialnie nie sadzisz
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    nie ma zadnej opcji??? tak marze o coreczce a probowac do skutku w tych czasach to chyba troche nie odpowiedzialnie nie sadzisz


    O braku odpowiedzialności świadczy Twoje pytanie...
    Ciekawa jestem co zrobisz, jeśli pomimo zastosowania "cudownych" sposobów na córeczkę okaże się,że jest synek...
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    na blogu masz tekst - http://blog.28dni.pl/2011/09/23/planowanie-plci-dziecka-fakt-czy-fikcja i w necie też pełno tego...
    no i też jestem ciekawa co będzie, jak "metoda" zawiedzie i zamiast córci urodzi się synek... będzie mniej kochany? oddasz go? sorry za mój ton, ale drażnią mnie trochę takie posty...
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    W poniedziałek na TVP1 oglądałam właśnie francuski dokument "Dziecko na zamówienie".
    Po prostu szok!!!
    Para nie mająca problemów z zaciążeniem podchodziła do IV bo chcieli tylko córeczkę.
    Mieli 5 zarodków męskich i 2 żeńskie(sprawdzali genetykę zarodków, co dodatkowo mogło je uszkodzić!!).
    Podali jej żeńskie ale zabieg się nie udał.
    I wiecie co?!
    Zniszczyli wszystkie zarodki męskie i kolejny raz podchodzili do IV bo jak mówili mając już 1 chłopca chcieliby tylko córeczkę!
    Paranoja!
    Tacy ludzie wogóle nie powinni mieć dzieci albo jakby mieli problem z ich spłodzeniem do bardziej szanowaliby ludzkie życie.
    Niektórzy to dopiero są nieodpowiedzialni albo wogóle nie dorośli do roli rodzica.
    .
    W tym filmie pokazano tez jak w Indiach rocznie ileś tysięcy ciąż sie przerywa nielegalnie tylko dlatego, że dziecko jest płci żeńskiej.
    Taam to niezbyt pożądana płeć, lepiej w ich kulturze i wg nich mieć chłopca.
    I niby prawnie nawet jest zakazane mówić lekarzowi płeć podczas badania usg ale wiadomo jak jest!
    Nigdy nie zrozumię kobiety która usuwa 5, 6 miesięczną zdrową ciążę tylko dlatego, że płeć jej się nie podoba!!
    -- ,
  3.  permalink
    A w Chinach jak jest, podobnie. Nie dość, że ograniczenia co do ilości dzieci. Cenieni są chłopcy. Dziewczynki trafiają do domów dziecka, albo co gorsza... Ech, pamiętam jak rozmawialiśmy na ten temat z katechetą na religii. Mówiła nam, że o tym głośno się nie mówi, ponieważ Chiny to potęga (nie USA, a Chiny tak naprawdę) i najzwyczajniej w świecie nie powinno im się podskakiwać.
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeSep 27th 2011 zmieniony
     permalink
    katarzynah1987: Mówiła nam, że o tym głośno się nie mówi, ponieważ Chiny to potęga (nie USA, a Chiny tak naprawdę) i najzwyczajniej w świecie nie powinno im się podskakiwać.

    hm, ciekawe? może katechetka nie czytała gazet, nie oglądała tv? zawsze o tym mówiło się głośno i wyraźnie. Było wiele akcji ratujących dzieci z ich sierocińców.
    A wracając do wyboru płci i plotkarsko trochę:) - coś mi się wydaje, że Beckhamowie też naturalnie o tę córeczkę się nie postarali. Ale może się im po prostu udało.
    Ostatnio był też program o angielskich kobietach, matkach np 5 chłopców i pragnących dziewczynki. Jaki był żal jednej z nich gdy się okazało, że następna ciąża to też chłopiec:(
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Tamara74: matkach np 5 chłopców i pragnących dziewczynki. Jaki był żal jednej z nich gdy się okazało, że następna ciąża to też chłopiec:(


    a nie jest tak czasami, że kobieta rodzi samych chłopców a jak uda się jej zajść w ciążę z dziewczynką to ciąża kończy sie poronieniem ?
    bo ja znam taką babkę, co ma 9 synów i kilka ciąż po drodze poroniła [dwie z nich skończyły się przedwczesnym porodem ok 5 msca i obie to były dziewczynki :sad: ] i lekarze jej powiedzieli, że najprawdopodobniej jej organizm odrzuca żeńskie zarodki...

    jest to możliwe Waszym zdaniem ?
    --
  4.  permalink
    Znalazłam coś takiego. O ile te wszystkie sposoby są faktycznie możliwe to jestem w te poniższe skłonna bardziej uwierzyć niż, np. w ten z kalendarzem chińskim czy dietą chociaż wg chińskiego będzie u nas chłopiec. :smile:


    Płeć dziecka może zależeć od wyboru momentu intymnego zbliżenia. Gdy plemniki przedostaną się do dróg rodnych kobiety, gnają na spotkanie z komórką jajową. Obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy.Konkurencja jest ogromna, bo w jednym ejakulacie jest od 40 do kilkuset milionów plemników, a zwycięzca tylko jeden. Stosunek w czasie owulacji, tuż przed nią lub tuż po niej zwiększa szansę na poczęcie chłopca. To dlatego, że małe zwinne plemniki "męskie" szybciej docierają do komórki jajowej. Podczas owulacji w drogach rodnych kobiety panuje najmniej kwaśne środowisko. Poza tym skurcze szczytowania ułatwiają przedostanie się nasienia do kanału szyjki macicy, gdzie warunki bardziej sprzyjają plemnikom sprinterom. Zatem panowie, którzy chcieliby mieć syna, powinni szczególnie zadbać o orgazm swojej ukochanej.

    Jeśli do intymnego zbliżenia dojdzie dwa lub trzy dni przed spodziewaną owulacją, większość "męskich" plemników padnie ofiarą bardziej kwaśnego środowiska pochwy lub polegnie ze zmęczenia po morderczym wyścigu. A wolniejsze, bardziej wytrzymałe plemniki z chromosomem X, odpowiedzialne za poczęcie dziewczynki, po dotarciu do celu poczekają na uwolnienie komórki jajowej. Domowe metody planowania płci warto traktować z przymrużeniem oka. Precyzyjne określenie terminu owulacji jest bardzo trudne i wymaga mrówczej pracy oraz cierpliwości. A kilkugodzinna pomyłka może dać zupełnie odwrotny do oczekiwanego efekt. Ujmując rzecz żartobliwie, metoda polega na "celowaniu" w chłopca lub "czekaniu" na dziewczynkę. Jeśli się nie uda? Cóż... ważne, żeby było zdrowe.

    Wiek i pozycja

    Część naukowców sądzi, że w planowaniu płci dziecka ma znaczenie także wiek rodziców i pozycja w trakcie stosunku. Z wiekiem wydzielina w drogach rodnych kobiety staje się bardziej kwaśna, co sprzyja poczęciu dziewczynki. Podobnie jak seks w pozycji klasycznej, bo sperma trafia wtedy dalej od ujścia szyjki macicy i plemniki muszą dłużej wędrować przez nieprzychylne im środowisko. Z kolei kochanie się od tyłu sprzyja poczęciu chłopca.


    Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80279,3087802.html
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    Z Amazonu można pobrać bezpłatny fragment książki-pocieszenia dla staraczek napisaną wspólnie z lekarzem. Ona dotyczy głównie psychologicznych interakcji pacjent-lekarz. Autorka, matka 2 wystaranych po leczeniu dzieci wspomina swoje zmagania z lekarzami i ich obojętnością.
    Autor-lekarz zajmuje się m.in. in vitro. Bez ogródek wyjaśnia, że w jego klinice tę metodę wykorzystuje się nie tylko, gdy para nie może począć dziecka, ale też aby proporcje płci w rodzinie były "zrównoważone".
    Doctor, are you listening?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    "BTW, moja córka urodziła się zgodnie z regułą "na dziewczynkę", czyli została poczęta 2 dni przed owulacją. Wyszło zupełnie niechcący, ale potwierdza."
    Jak połowa dzieci, bo skuteczność metody jest dokładnie 50%, czyli taka sama jak przy braku metody :)

    Ogólnie, co drugie dziecko potwierdzi tę metodę, co daje sporo zadowolonych par, a jednak nadal metoda jest zupełnie nieskuteczna.

    Katarzynah - podawałam wcześniej linki do badań, które udowodniły, że nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli chcesz mieć wpływ na płeć, to adoptuj, to jedyna metoda, poza selekcją zarodków, jaką mogę przytoczyć. W pozostałych, które mogą być nawet zabawne i sprawić nieco radości, żadnej skuteczności nie udaje się wykazać, poza tą samą, które ma po prostu naturalne poczęcie.

    BTW - czy wyjaśniali, dlaczego akurat męskie miały by by szybsze, a żeńskie wytrzymalsze?
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 29th 2011
     permalink
    jakiś czas temu natknęłam się na ten blog: zastanawiam się na ile informacje tam napisane są prawdziwe i skuteczne, trzeba być bardzo, bardzo zdesperowanym na konkretną płeć...
    --
    •  
      CommentAuthornigiri1
    • CommentTimeOct 7th 2011 zmieniony
     permalink
    Ciekawa praca na temat metody separacji plemników, polecam.
    http://libserv5.tut.ac.za:7780/pls/eres/wpg_docload.download_file?p_filename=F2126105470/abu.pdf
    • CommentAuthorangiela6
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    cześć dziewczyny :)
    Obserwuję to forum od kilku tygodniu. Dzięki Wam dowiedziałam się bardzo dużo na temat poprawnego obserwowania cyklu.Ostatnio zaczęłam zastanawiać się nad tym, czy można zaplanować płeć dziecka. Dużo na ten temat czytałam, ale mam wątpliwości czy jest to możliwe. Szansa na zaplanowanie chłopca czy dziewczynki wynosi 50%. Czy któraś z Was planowała płeć? I czy się udało? Podzielcie się swoimi doświadczeniami i wiedzą.
    Planuję zajść w ciążę i bardzo chciałabym urodzić dziewczynkę:confused:
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeFeb 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja znalzałam coś takiego:

    blog jak zaplanować płeć dziecka
    --
    •  
      CommentAuthorKokieteria
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    Nie wiem na ile są to sprawdzone porady/uwagi. Jedno wiem jednak na pewno: nie mogę już patrzeć na sok pomidorowy ;)))))
    --
    •  
      CommentAuthoresteban
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    A słyszałyście, że jeden jajnik jest męski a drugi żeński?
    http://www.ratunku-co-robic.ownlog.com/meski-jajnik,2289672,link.html
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    Haha, Esteban, czego to ludzie nie wymyślą :)) Ale z drugiej strony moja sąsiadka ma wózek cały oblepiony czerwonymi kokardkami i wierzy, że to ustrzeże jej dziecko przed... hmmm... klątwą, czy co?
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    Esteban - to już na pewno ściema, bo nie kobieta decyduje o płci, a mężczyzna. Jajeczka są wyłącznie żeńskie, plemniki są żeńskie i męskie.

    Zabobony są silne.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeMar 5th 2012
     permalink
    A co sadzicie o tym?
    Praktyka to jednak nie to samo co teoria.

    "Obiegowa teoria (zaznaczam teoria, nie praktyka) mówi o tym, że aby począć dziewczynkę należy współżyć kilka dni przed owulacją a aby począć chłopca w dniu owulacji. Wiązane jest to z faktem, że plemniki zawierające chromosom X są cięższe a plemniki z chromosomem Y są lżejsze - dalej - przypisuje się tym z X większe zdolności przeżywalności, lecz mniejszą szybkość. Natomiast plemniki z Y charakteryzują się mniejszą przeżywalnością, ale za to ogromną szybkością ruchu.

    O ile z faktem różnicy ciężaru między plemnikami nie da się dyskutować o tyle pozostałych danych nikt nie zbadał empirycznie i pozostają one tylko "dorobioną" teorią.

    Niemiecki producent Baby-Comp postanowił empirycznie zbadać zależność między czasem współżycia a owocem, czyli dzieckiem o określonej płci.

    Kobiety stosujące Baby-Comp i starające się o ciążę, które uczestniczyły w badaniu informowały komputer cyklu o momencie współżycia, a następnie po 9 miesiącach o płci potomka. W wyniku badań okazało się, że powszechna teoria niewiele ma wspólnego z rzeczywistością.
    Otóż współżycie w czasie owulacji to szansa na poczęcie dziewczynki a na kilka dni przed owulacją to szansa na poczęcie chłopca. Skuteczność tej metody określono na wysokim poziomie 80%."
    --
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeMar 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Podałam na to badania naukowe - podobnie nie wyszła żadna zależność, to ściema. Poza tym waga całego genomu to bodaj 700pg. Jeden chromosom jest praktycznie niezauważalny wagowo przy wadze całego plemnika, więc nawet sam pomysł jest bez sensu.

    Tyle że w porządnym badaniu nie wyszła żadna zależność, ani taka, ani odwrotna. Czas współżycia był niezwiązany z płcią.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthorlilijeczka
    • CommentTimeMar 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja wiem, ze waga nie ma w tym przypadku duzo do gadania. Jednak oni podaja informacje w praktyce i to jest cos nowego. Ale 80% ktore przeczy ogolnie przyjetej zasadzie, ze w owu chlopiec a przed dziewczynka? No nie wiem, ostatnio Baby Comp dostal pozytywna opinie Polskiego Zwiazku Ginekologicznego, wiec ktos to jednak sprawdzal. Sama uzywam baby compa, na razie tylko w celach anty. Trafilam jednak na ten watek i zaczelam sie zastanawiac nad tym co podaje producent. Nie chce bron Boze reklamowac baby compa jako skutecznego w wyborze plci, bo sama jeszcze tego nie sprawdzilam. W kazdym badz razie mi przy owu swieci sie dziewczynka, a kilka dni przed chlopiec. Podobno powiadamiajac urzadzenie o wspolzyciu, kiedy ono nastepuje, komputerek potrafi po powiadomieniu o cazy podac zakladana przez niego plec na podstawie analizy wspolzycia w poszczegolnych dniach cyklu. Zastanawiam sie czy faktycznie tak jest. Moze komus baby comp wskazal poprawnie plec? Czy ktos z Was sprawdzal te zaleznosc uzywajac tego urzadzenia?
    --
    •  
      CommentAuthoragatatka
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Mi sie sprawdzilo na dziewczynke:) Nie celowalam konkretnie z pierwszym dzieckiem w dana plec,ale zaznaczalam wspolzycie. Pod koniec cyklu babycomp pokazal ciaze,dziewczynke i date porodu. Wtedy te informacje traktowalam z przymrozeniem oka. Uwierzylam jak zobaczylam 9miesiecy pozniej:) Teraz mala ma 1,5 roku i zobaczymy czy z chlopcem wyjdzie,choc mi to obojetne
    • CommentAuthorjulka1984
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Witam
    Jestem mamą dwóch wspaniałych chłopców. Niebawem chce spróbować zaplanować córkę. Wiem, że przy chłopcach stosunki były częste. Teraz szukam sposobu na dziewczynkę. Cykle mam co 28 dni. Ostatnio owu. była w 13dc. (testy owu + monitoring). Słyszałam, że na dziewczynkę należy współżyć przed owu. W którym dc mam spróbować i ile odbyć stosunków? W 11 dc. test owu. pokazał drugą ciemniejszą kreskę, nastepnego dnia druga kreska była już gruba. Myślę, że moze spróbujemy tylko jeden raz w 10 dc. Proszę o porady. Z góry bardzo dziękuję.
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Ja działałam codziennie do dnia przed owulacją ;)
    plemniki dojrzewają zdaje sie 48h i po takim czasie są zdolne do zapłodnienia,zatem te z dnia przed owulacją i kilku poprzednich nie były dojrzałe.więc zapłodniły jajeczko plemniki sprzed ok 3 dni przed owu :wink:
    --
  5.  permalink
    a ja strzelałam w chłopca i byłam przekonana, że będzie chłopiec, a wyszła dziewczynka. Nie ma reguły, choć niby dowody są że trzeba serduchować kilka dni przed owu :) powodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    według mnie to loteria, niby zasady są znane że trzeba na dziewczynkę kilka dni przed owu, a potem się wstrzymać z serduchami, ale ta zasada może się sprawdzić tylko przy silnych i żywotnych plemnikach, jeśli macie pewność że wasi partnerzy takie mają to można próbować, my zarówno przy córci jak i synku robiliśmy to co dwa dni ale właśnie w owulację i raz chłopak, raz dziewczyna, więc twierdzę, że to raczej pobożne życzenia
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Cobraczek: Dziewczyny...jest juz taki watek....
    a nie wnikam,odpowiadam tylko na pytanie kolezanki,nie zalezalo mi na znalezieniu podobnego watka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKasia02
    • CommentTimeAug 27th 2014
     permalink
    My dopiero będziemy się starać, ale ja marzyłam o dziewczynce, więc pewnie skorzystam z tych porad. Chociaż i tak najważniejsze, żeby wszytko było z nami w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthorOnlyHope
    • CommentTimeSep 20th 2015
     permalink
    Często słychać odpowiedź na pytanie "Co byś chciała mieć, chłopca czy dziewczynkę?" - "Obojętnie, byle zdrowe.." - wiadomo, byle zdrowe, oczywiście! :) Ale myślę, że czasami mimo wszystko gdzieś w środku czujemy, że jednak bardziej chłopiec, albo bardziej dziewczynka.. W internecie wyczytałam różne "przepisy" na chłopca albo dziewczynkę.. Czy któraś z Was może napisać jak to było u niej?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 20th 2015
     permalink
    Ja w pierwszej ciazy chcialam chlipca i tak sie utrafilo.teraz jest mi naprawde obojętne,chic ostatnie tygodnie chyba nastawilam sie juz na dziewczynkę.
    -- ;
  6.  permalink
    Ja takze chcialam chlopca i z poczatku cos tam planowalismy ale dlugo nie szlo wiec juz "walilismy" w ciemno i byl chlopak. Teraz bym chciala chlopaka ale juz sama niewiem co bedzie, moj chce dziewczynke :)

    Kolezanka ma corke i tez teraz w ciazy jest i chce takze dziewczynke.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeSep 20th 2015
     permalink
    Ja się śmieję że u nas poszło zgodnie z planem bo jak planowaliśmy budowę domu (byłam w ciąży z Mikołajem - znaliśmy już płeć) to przy pokojach mówiliśmy że tu będzie sypialnia syna a tam córki...no i faktycznie tak wyszło ;)

    A odnośnie płci to co prawda nie wierzę w takie rzeczy ale z wróżby z wahadełka nad dłonią wychodziła mi zawsze dwójka dzieci i zawsze pierwszy syn a druga córka :cool:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeSep 20th 2015
     permalink
    A ja chciałam mieć dwie dziewczynki:confused:
    Żeby zajść w pierwsza ciąże to się leczyliśmy, wiec mieliśmy celować w moment kiedy pęcherzyk pęknie. Ale z Aleksiem to było na 4 - 5 dni przed owulacja, wiec u mnie widać nie ma planowanie znaczenia...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeSep 21st 2015
     permalink
    ja zawsze chciałam mieć dwie córeczki i są:)
    ale obie były robione bez specjalnych planów płci
    może to dieta matki ma wpływ??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.