Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.


Notice: unserialize() [function.unserialize]: Error at offset 110 of 222 bytes in /home/dni_pl/forum.28dni.pl/releases/071115152107/extensions/Signatures/default.php on line 76
  1.  permalink
    hej dziewczyny
    mam nadzieje, ze mi pomozecie - specjalnie dla Was zarejestrowalam sie na 28dni.pl :-)
    no wiec problem jest taki, ze .... nic nie rozumiem... im wiecej czytam na temat nrp to w wieksza panike wpadam...
    mam tylko pare pytan i jesli chcialybyscie na nie odpowiedziec to bylabym NIESAMOWICIE wdzieczna
    pisalam juz o tym problemie na innym forum- niestety bez odzewu
    1. http://www.npr.prolife.pl/pdf/karta_przykl_typ.pdf - karta przedstawia typowy cykl - jak wygladalaby temp. w 9dc ( mniej wiecej) gdyby zaklocen nie bylo? czy tak wysoki skok temperatury w fazie przed. jest normalny?
    2.czy podczas fazy plodnej owulacja wyst. w tym samym dniu cykl w cykl,jezeli sa one regularne?
    3.czy dopiero 3 wysokie po owulacji temp. swiadcza o przebytej owulacji
    4.czy owulacja nastepuje po dniu szczytu?
    5.po co ta zielona kreska?
    6.3 dni podwyzszonej temp i wyzszej od ktorego dnia cyklu przedowulacyjnego swiadcza o przebytej owulacji ? 5,6 czy 8?

    wiem, mam szukac w internecie... i uwierzcie,ze szukam jak glupia... i w coraz to wiekszego stresa wpadam..i wszystko juz mi sie miesza... za kazda odpowiedz stawiam kawke ( narazie wirtualna ale moze kiedys na jakims spotkaniu 28dni..kto wie kto wie :cool: )
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    jeżeli załozysz cykl na 28dni możesz liczyć na pomoc ekspertów i innych użytkowniczek
  2.  permalink
    zaloze ! :-)
    ale nie znajdzie sie nikt kto potrafilby odp. na te pytania?
  3.  permalink
    jaki ladny maksiu! :-) :rainbow:
    buziaki dla niego
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 19th 2007 zmieniony
     permalink
    mogę ci napisać co nieco ale moja wiedza jest bardzo mała i lepiej bazować na informacjach ekspertów i doświadczonych uzytkowniczek

    przede wszystkim zajrzyj tutaj : to podstawy, o tym, czego tam nie zjadziesz lub czego nie zrozumiesz możesz zapytać w wiadomości wewnętrznej wybranego eksperta EKSPERCI
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Nie obawiaj się, wszystkiego się nauczysz. Każdy kiedyś był początkujący.

    Najlepiej pobierz ebook o podstawach rozpoznawania płodności. Tam wszystko jest wyjaśnione po kolei.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Na początku: metody NPR NIE WYZNACZAJĄ OWULACJI, tylko służą do określania okresu płodnego

    wygibasyananasy: 1.jak wygladalaby temp. w 9dc ( mniej wiecej) gdyby zaklocen nie bylo? czy tak wysoki skok temperatury w fazie przed. jest normalny?


    A kto to wie :wink: nie da się tego określić, widać, że temperatura została zaznaczona jako zakłócona, dlatego jest pominięta

    wygibasyananasy: 2.czy podczas fazy plodnej owulacja wyst. w tym samym dniu cykl w cykl,jezeli sa one regularne?


    Owulacji nie da się stwierdzić bez monitoringu, więc nie da się tez powiedzieć czy w danym dniu występuje czy nie, nawet jeśli cykle są regularne

    wygibasyananasy: 3.czy dopiero 3 wysokie po owulacji temp. swiadcza o przebytej owulacji?


    3. Wyższa tempka służy do wyznaczania okresu niepłodności poowulacyjnej. W tym przypadku analiza jest przeprowadzana wg metody angielskiej (tzw. podwójnego sprawdzenia), czyli decyduje objaw, który występuje później, tu temperatura. Wszystko zależy od metody.

    wygibasyananasy: 4.czy owulacja nastepuje po dniu szczytu?


    patrz pkt.2

    wygibasyananasy: 5.po co ta zielona kreska?


    W metodzie angielskiej wyznacza się linię podstawową 0,25 stopnia powyżej najwyższej z 6ściu temperatur niższych

    wygibasyananasy: 6.3 dni podwyzszonej temp i wyzszej od ktorego dnia cyklu przedowulacyjnego swiadcza o przebytej owulacji ? 5,6 czy 8?


    Nie rozumiem pytania

    Jeśli się gdzieś pomyliłam to przepraszam, proszę mnie poprawiać :cool:
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeNov 19th 2007 zmieniony
     permalink
    to może odpowiem na Twoje pytania:
    1 na tej karcie w 9dc temperatura jest zakłócona, inaczej była by na poziomie temperatur w 6,7,8,10, 11,12 dc mniej -więcej, ale to jest indywidualny poziom dla każdej kobiety. Jeżeli robisz cokolwiek, co może zakłócić temperature, powinnaś zapisać to na karcie.

    2 Naturalne Metody Rozpoznawania Płodności nie określają dnia owulacji, i nie wiemy czy po skoku temperatury rzeczywiście ona wystąpiła. Za to skok temperatury występuje zazwyczaj na taką samą ilość dni przed miesiączką, w każdym cyklu u danej kobiety. Jeśeli kobieta ma rzeczywiście tak regularne cykle, że trwają one zawsze tyle samo dni, to najprawdopodobniej skok temperatury występuje w tym samym dniu w każdym cyklu, ale definitywnie można to stwierdzić wyłącznie mierząc temperaturę.
    A tak swoją drogą to dziwne dla mnie jest, żeby kobieta miała relularne cykle. To żnaczy że co? nie ma stresów? nie podróżuje?? nie przeziębia się??

    3 dopiero 3 wysokie temperatury świadczą o rozpoczęciu niepłodności bezwzględnej, jeżeli oczywiscie trzecia była wyższa o 0.2 stopnia od sześciu niższych temperatur (wg metody niemieckiej). To nie zanaczy że definitywnie doszło do owulacji. pęcherzyk może np. nie pęknąć, ale zacznie już produkować progesteron, więc dojdzie do skoku temperatury.

    4 jeżeli występuję owulacja, to raczej zawsze po szczycie (rozumiem, że chodzi o szczyt śluzu), ale może się zdażyć, że kobieta która produkuje bardzo niewielką ilość śluzu, nie zauważy go przed owulacją.

    5 kreska ma za zadanie ułatwić odliczenie różnicy 0,2 stopni między sześcioma niższymi temperaturami, a trzecią wyższą (dzięki niej trudniej jest się pomylić)

    6 nie rozumiem pytania :shocked: czy chodzo o to, że chcesz wiedzić jak nie zinterpretować niepłodności bezwzględnej za wcześnie??

    Ps a czemu uczysz się metody ankielskiej?? Niemiecka jest skuteczniejsza (z tego co ja się rozglądałam), albo chociaż Rotzer'a...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    Każda metoda jest dobra. S_biela, wiele dziewczyn stosuje angielską i są zadowolone.
    A jeśli chodzi o metodę niemiecką to ona np. skraca niepłodność przedowulacyjną dla kobiety początkującej do 5 dni... A ponadto trudno jest zdobyć literaturę do niej (czyli ograniczona dostępność)
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeNov 19th 2007
     permalink
    wiesz, literatura to rzeczywiście problem. Ja swoją książkę znalazłam w bibliotece :) mam zeskanowaną i mogę sie nawet podzielić :wink:

    A z tym skracaniem 1 fazy to ta zasada obowiązuje tylko wtedy, jeśli kobieta nie ma obserwacji i jest początkująca, a nie dysponuje długością swoich cykli... jest pierwsze 5 dni, bo 6-ego stosunkowo często zdażały się poczęcia. wygibasyananasy odkładasz czy planujesz dzidzię??
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeNov 19th 2007 zmieniony
     permalink
    Widzę, ze dziewczyny już wszystko wyjaśniły.
    Zapraszam do wprowadzenia obserwacji. Żeby inni mogli je oglądać i komentować, wykres musi być udostępniony, przynajmniej dla przyjaciółek.
    s_biela: 4 jeżeli występuję owulacja, to raczej zawsze po szczycie (rozumiem, że chodzi o szczyt śluzu), ale może się zdażyć, że kobieta która produkuje bardzo niewielką ilość śluzu, nie zauważy go przed owulacją

    Owulacja może wystąpić od 2 dnia przed szczytem, w dniu szczytu, do 2 dnia po szczycie włącznie.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Czas życia plemników zależy od jakości śluzu.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeOct 14th 2008
     permalink
    Zależy jeszcze gdzie obserwujesz śluz i kiedy się sluz pojawia. Załużmy, że współżyłaś w 7dc wieczorem (warunek korzystania z I fazy) a nastepnego dnia zaobserwowałaś śluz dobrej jakości rozciągliwy przejrzysty to jeśli do owu dojdzie w ciagu 7 dni to może dojśc również do zapłodnienia. Zastrzegam to sytuacja czysto hipotetyczna. Wszystkie metody NPR zastrzegaja, że jeśli nie jest się pewnym swoich obserwacji, jest się początkującym czy radykalnie się odkłada poczęcie to z niepłodności względnej się nie korzysta. Oczywiście wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnej sytuacji malżeństwa. Najlepiej przyswioć sobie jedną metodę i na niej się opierać. Wtedy daje ona oparcie i wskazówki jak się zachować w sytuacjach wątpliwych. Na koniec to i tak Wy, w zaciszu swojej sypialni zdecydujecie sami co robić. :wink:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  4.  permalink
    Mam tylko sekunde wiec krotko. Jesli interesuja cie zasady ogolne to poczytaj o wyznaczaniu konca nieplodnosci przedowulacyjnej (wzglednej) - jest sporo materialow na 28dni i latwo je znalezc takze w wielu innych miejscach w siecie. jesli masz z tym klopot to daj znac a cos ci podpowiem.
    Jesli interesuja cie nie tyle zasady i rozne metody co rozpoznawanie plodnosci w twoich cyklach, w twoim malzenstwie to najlepiej napisz do ktorejs z doswiadczonych uzytkowniczek czy ekspertek, zapros je pod wykres, napisz kilka slow o sobie, o was i szybko, prosto zorientujecie sie co i jak. Jesli nie bardzo wiesz do kogo sie zwrocic to tez daj znac - na kogos cie nasle (mam tu troche kontaktow :-))))
    jak nic lepszego ci na mysl nie przyjdzie to ostatecznie mozesz napisac do mnie :-)))
    Powodzenia
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 15th 2008
     permalink
    Na pewno potrzebujesz 6-12 cykli, aby móc ją na nowo wyznaczać. Cykle po porodzie mogły się zmienić.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 21st 2008
     permalink
    w metodzie angielskiej pierwsza faze mozna wyznaczyc od 4 zaobserwowanego cyklu (regula 5dni) a od 7 cyklu odejmuje sie od najdluzszego 21dni, powyzej 12 cykli odjac 20.
    poczatek fazy plodnosci wyznacza
    – dzien po dniu otrzymanym z obliczen lub w cyklach 4-6 regula pierwszych 5 dni
    – dzien pojawienia sie jakiegokolwiek sluzu i/lub zmiany odczucia i/lub zmiany szyjki macicy
    • CommentAuthorkasiek31
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    witam nigdy nie przypuszczałam że będę musiała radzic sie kogos na forum mam taki problem od lutego tego roku staramy sie z mężęm o dziecko ale do tej pory nic (chce zaznaczyc ze mamy juz syna 6lat i niebyło żadnego naprawde żadnego problemu zajściem w ciąże) co może byc nietak teraz kochamy sie w dni płodne napewno bo jestem juz tak z desperowana ze patrze i pisze wykresy prosze poradzcie mi cos ostatnio byłam u pani ginekolog miała zrobic usg ale wkoncu niezrobiła bo podobno byłam juz po ewntualnej owulacji ale ja mam owulacje tak mi sie wydaje gdyz zawsze po okrsie miewam wydzieline i sluz taki jak powinien byc bo jezeli bym jej niemiała to ozaczało by ze niemam tych dni płodnych jak to jest napiszcie a i jaka musi byc temperatura jak sie zaczynaja dni płodne:cry:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Zacznij od początku:
    blog.28dni.pl
    Tu jest wszystko od początku do końca, że dni płodnych nie da się obliczyć, ale można je rozpoznać.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeAug 5th 2012
     permalink
    Czasem i w ciąży temperatura może polecieć w dół, by później podskoczyć. No ale równocześnie mogę się mylić z tym zasinionym przedsionkiem, bo piszę tylko to, co mnie się wydawało :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorhefalumpik
    • CommentTimeAug 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Hehe no jasne, co ma być i tak będzie, niezależnie od wszystkiego ;)

    Amazonka a gdzie można znaleźć tego e-booka do pobrania?
    --
  5.  permalink
    Witajcie,
    Przeglądam to forum już od dawna, jest tu wiele doświadczonych w NPR Koleżanek. Może dla niektórych jest to takie piękne życie i wszystko oczywiste, ja też tak kiedyś myślałam… Ale jak mam do tego podchodzić teraz? Czy ktoś mi coś podpowie, czy ja jedyna jestem w takiej sytuacji?! Miałam zawsze cykle ok.28-30 dni, od 6-ciu cykli wynoszą one 40-42 (czyli to już dużo ponad pół roku). III faza 12 dni (z tendencją do 11 :( aż nie mogę na to patrzeć). Nie planuję teraz dziecka, ale okropnie się boję, że długość tej fazy będzie za krótka, by pozwolić się rozwinąć ewentualnie dopiero co rozpoczętej ciąży! Na obecny czas jest to inny wielki problem – odkładanie. Nie potrafię stwierdzić objawu śluzu (chyba mój organizm zwariował i też już nie wie co kiedy produkować), więc III faza bezwzględnej niepłodności odliczając w tym przypadku 4 dni skoku wynosi 7 dni… 7 dni możliwości współżycia na kolejne 35 przerwy? Bo jak wyznaczyć koniec I fazy w mojej sytuacji? Zawsze przecież nagle mogę mieć z powrotem te swoje cykle 28-30. A jeśli nie (br…) to czy mogę się odważyć by kiedyś, po 12-stu cyklach 40-42 dniowych, zastosować regułę 20/21 dni nie uwzględniając już moich starych, dobrych cykli 28-30? Chyba nikt by tego nie zrobił…
    Mam nadzieję, że nie jest to zbyt chaotyczny wywód i da radę nadążyć za nim… Proszę o jakieś wsparcie, mam nadzieję, że ktoś mnie zrozumie. Chcę żyć zgodnie z naturą, ale czy to możliwe? No i ten lęk, że coś jest nie tak ze mną… Schizuję czasem! Co robić?

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 8th 2012
     permalink
    Najlepiej iść do dobrego gina znającego się na npr i przedstawić problem. Pewnie zleci odpowiednie badania hormonalne i coś poradzi.
  6.  permalink
    Czy to znaczy, że jest aż tak źle, że mogą to być jakieś... chorobowe zmiany hormonalne? Mam tyle obaw!
    Średnio z lekarzami, już słyszę propozycje tabsów anty :/
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 8th 2012
     permalink
    Dlatego sugeruję poszukać lekarza , który nie przepisuje anty i zna się na NPR. 11 dni fazy lutealnej to już nie jest dobry objaw niestety.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 8th 2012
     permalink
    Jako początkująca miałam cykle 27-51.
    --
  7.  permalink
    Lily, a o czym może świadczyć ten objaw? Proszę o wyjaśnienie...
    Amazonko, jak poradziłaś sobie w takim razie z wyznaczaniem końca fazy I? I jeśli miałaś(w czasie przeszłym), co się stało, że juz tak nie masz? (zakręcone, wiem:) ). Naturalna regulacja, jakaś terapia hormonami? Ja nie mam teraz wahań, po prostu nagle mam wszystkie cykle ponad 40 dni, a przedtem miałam wszystkie poniżej 30.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeNov 8th 2012
     permalink
    Jeżeli zazwyczaj miałaś dłuższe lutealne to 10-11 dni może świadczyć o niedomodze ciałka żółtego , ale niekoniecznie dlatego potrzebne są badania hormonalne
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 8th 2012
     permalink
    Kwiat Pomarańczy, może być np. niedobór progesteronu. Pocieszę Cię (ale badania warto zrobić), że ja przy fazie lutealnej o długości 9-12 dni zaszłam w ciążę. Natomiast cykle miałam o wiele krótsze, bo ok. 26... Przede wszystkim znajdź dobrego lekarza - to już sukces.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeNov 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Podobnie, jak The_Frag jestem przykładem na to, że z 10-11 dniową fl można zajść w ciążę i donosić:smile:. Na Twoim miejscu wybrałabym się do lekarza, ponieważ zmieniła Ci się długość cykli, może (podkreślam - MOŻE) jest jakiś problem z hormonami. Świetny czas na to, żeby przyjrzeć się sobie i swojemu organizmowi, podregulować, co będzie konieczne i kiedy zmienisz kategorię na "staram się" być może szybko ujrzysz upragniony plus:smile:
    --
  8.  permalink
    Dzięki, trochę mnie uspokoiłyście :)
    Mam problem, że nie mieszkam w Pl, wiem, że do lekarza można iść wszędzie, no ale... właśnie :/

    Co z kwestią wyznaczania końca fazy I?
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeNov 9th 2012
     permalink
    Proponuję wprowadzić tutaj cykle archiwalne i otworzyć wykresy byśmy mogły naocznie przekonac się, co i jak się dzieje. Jest sporo dziewczyn z ogromną wiedza o NPR, może coś wspólnie uradzą. Proponuję również zinterpretowac cykle archiwalne według wybranej przez Ciebie metody. Takie gdybanie "na sucho" nie jest wygodne.
    Acha! Ktoś Ci proponował wiesiołek na poprawę jakości śluzu. On nie jest tylko dla starających się o ciąże. Może go brać każda kobieta by poprawić śluz, starające muszą tylko pamiętać, by przestac łykać w fazie lutealnej. Ja bym póki co nie wyrokowała o zaburzeniach hormonalnych a skupiła się na obserwacji i zaczęła suplementować magnez. Bo mnie się widzi tutaj, że najprostrze rozwiązanie jest pomijane a gdybac to sobie można o tarczycy również i paru innych zaburzeniach gospodarki hormonalnej.
    Tyle ode mnie. Peryskop w dół.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  9.  permalink
    Dziękuję za porady! Postaram się trochę wspomóc mój organizm w produkcji śluzu i jeszcze bardziej przyłożyć do obserwacji... Na razie nie mam tu żadnego cyklu jeszcze nie zorientowałam się, jak wprowadzić archiwalne. Staram się interpretować wg angielskiej, jest tam reguła 20/21 dni, która trochę nie sprawdza się mając ostatnie 6 cykli min 40-dniowe,a tuż przed nimi takie 28-dniowe :/ i zakładając pesymistycznie, że już zawsze będą tak długie, jak zastosować tą metodę po 12-stu cyklach?
    Mówicie o wiesiołku, magnezie, a jest coś, czego unikać w diecie?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 14th 2012
     permalink
    Kwiat, gdy miałam takie cykle, postępowałam wg zasad metody Rotzera i wg niej wyznaczałam względną.
    Miałam min. 10 niepłodnych na początku cyklu przez pewien czas. Aż nagle zaczęło się skracać.
    Poprawę zauważyłam po suplemencie diety RiteStart Women dostępnym u dystrybutorów. Kuracja jest droga, ale owoce są trwałe.
    Hormony nie były potrzebne.
    --
  10.  permalink
    Dziękuję Amazonko za słowa nadziei!
  11.  permalink
    Brałam tabletki Naraya Plus okres był regularnie co 22 dni kiedy już je skończyłam znów mam nieregularny raz mam co 26 raz co 28 a jeszcze inaczej co 30 dni. Mam dopiero 21 lat a ginekolog nie wie jak mi pomóc. sypiam również z chłopakiem. chciała bym jakoś obliczyć dni płodne ale w tej sytuacji nie wiem jak to zrobić pomóżcie mi proszę :cry:

    Treść doklejona: 21.05.13 14:19
    Serdecznie dziękuję za radę a gdybym starała się o dziecko to jak mam sprawdzić kiedy są dni płodne a kiedy nie? Pozdrawiam :wink:
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    Trafiłaś na baaaardzo pomocne forum. Kup termometr, poczytaj o metodach, wybierz jedną z nich i załóż wykres. W analizie pomożemy. Obserwacja sprawi, że zawsze będziesz wiedziała, kiedy jesteś plodna, a kiedy nie oraz to, że okres co 26,28 czy 30 dni wcale nie jest nieregularny.
    Pozdrawiam i zachęcam do obserwacji! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    fakt okres nigdy nie jest jak w zegarku też polecam termometr i obserwację swojego ciala a że zaczynalam tak samo jak ty tylko z innym problemem fakt dziewczyny tu na tym forum to prawdziwe skarby zawsze pomogą
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    Cykle między 26 a 30 dni to są bardzo regularne cykle. Takie wahania są normalne, bez nerw. Gdyby gin chciał Ci coś w tym mieszać, to byłby jakiś nienormalny.
    --
    • CommentAuthoroliwia2
    • CommentTimeMay 31st 2013 zmieniony
     permalink
    Zgadzam się z dziewczynami, trudno takie cykle nazwac nieregularnymi. Ja po odstawieniu tabletek raz mialam co 26 dni, a raz co 35. :/

    na poczatek zacznij mierzyc tempearture, to najwazniejsze. Obserwuj śluz, szyjke macicy.

    [wymoderowano reklamę]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.