Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Lucilla na tym wykresie wyznaczyłabym skok 17 dc. Jeśli skok miałby być tak jak Ty zaznaczyłaś to nawet lutealna byłaby niepokojąco krótka, a wg skoku z 17dc wychodzi idealna - 12 dni. Zresztą w jednym późniejszym wykresie też taka była. Nie wiem za to jak zmieniał się śluz, więc to czysto teoretyczne rozważania.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Ten wykres można zinterpretować tylko zgodnie z metodą termiczną. Nie ma więcej danych. Nie ma podstaw, aby mniemać o 2 skokach.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Amazonko, to my nie mamy więcej danych, bo Lucilla może mieć, mimo, że nie wpisała. Mnie się też już nie chce wpisywać wszystkich parametrów na wykres, a mimo to wiem czy skok zaznaczyłam po szczycie śluzu.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Jeśli wykres jest pełny, to w czym problem? ;-) Gdzie ten problem z interpretacją?
    --
    • CommentAuthorlucilla
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    To 28 dni tak wyliczyło ten 2 skok.
    Uzywam glownie LadyCompa, a ze ten jakos dziwnie liczy owulacje wspomagam sie wykresikami.
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Nie wiem, może Lucilla wie coś o czym nie wiesz Ty?
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Lucilla - jak to? samo wyliczyło?
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorAssia28
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Cześć dziewczyny...o widzę, zagorzałe dyskusję od samego rana :wink: Pierwsze lody z termometrem przełamane, budzik 7.00 i zmierzone..waginalnie. W związku z tym mam pytanie jak głęboko należy włożyć termometr??? Czy ma to znaczenie.. Trochę męczę się z obserwacją śluzu gdyż mam ogólny problem z suchością pochwy..ale dam radę. Jeżeli już się rozkręcę z wykresem prosiłabym o jakieś rady i spostrzeżenia.. Będę wdzięczna.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Lucilla - na podanym wykresie jest tylko i wyłącznie 1 skok.
    To, co zinterpretowałaś jako 2gi - to jak dla mnie spadek, nie skok.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Jakaś tajemnica albo nieporozumienie. 28dni nigdy niczego samo nie wyliczało. ;-) LC za to jak najbardziej.
    Termometr trzeba włożyć tak głęboko, aby cała końcówka mierząca była otoczona błoną śluzową i za każdym razem na tę samą głębokość. Mierzy się temperaturę śluzówki.
    Jeśli przez cały dzień czujesz sucho i nie ma żadnego śluzu, to zapisz to wieczorem. To też ważna informacja.
    --
    •  
      CommentAuthorAssia28
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Dzięki Amazonka..
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Jeśli właścicielka wykresu czegokolwiek na nim nie zaznaczyła, to o czym on ma świadczyć i jaki ma związek z nieplanowanymi poczęciami?
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Amazonka: Zwróciłaś uwagę na to, że użytkowniczki metod objawowo-termicznych biorą pod uwagę min. 2 objawy płodności?

    tak wiem o tym, ale czasem jest tak, że nie widać śluzu i wtedy pojawia się "niby" skok, a później prawdziwy
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010 zmieniony
     permalink
    Wtedy bada się szyjkę i mamy parę objawów do interpretacji. Zatem w czym problem?
    O czym miał świadczyć przytoczony wykres?
    --
    • CommentAuthorlucilla
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Tak, ja cos "popsulam". Nie bardzo sie jeszcze orientowalam w 28dni. Przepraszam za zamieszanie.
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    nie mówię o tym przytoczonym wykresie, ale nie wszystkie badają szyjkę, poza tym jak dopadnie nas choroba to nie wszystko jest tak czytelne
    ale dobra skończmy tą rozmowę bo to nie wątek do tego
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Pandy1 - to faktycznie nie wątek do tego, ale trzeba oddać sprawiedliwość "odkładającym" i stwierdzić fakt, że z NPR można skutecznie odłożyć poczęcie, a przyczyną wpadek jest brak należytego zaangażowania (przestrzegania zasad) użytkowniczek i błędy. Te same wpadki mogą się zdarzyć jeśli ktoś wybierze jakąś metodę antykoncepcji.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Kodama, ale ja wyżej napisałam, że nie ma żadnej 100% metody zabezpieczenia przed ciążą
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Jeśli nie mówisz o przytoczonym wykresie, to o czym on miał świadczyć?

    jak dopadnie nas choroba to nie wszystko jest tak czytelne

    Mam pod ręką sporo wykresów chorobowych bez pomyłek w interpretacji i bez nieplanowanych poczęć.
    W tym mój 001. Użytkowniczki mającej zaobserwowany 1 cykl nie można podejrzewać o bycie doświadczoną.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010 zmieniony
     permalink
    Pandy - Tak tak, czytałam. Tylko Twoje wypowiedzi do tzw "kupy" rozumiem tak, że wybrałabyś jakąś formę antykoncepcji na czas odkładania, bo NPR nie jest wystarczająco pewny, a to mija się z prawdą. Inna sprawa, że szanuję Twój wybór. Ja też nie wybrałabym NPR-u w pełnym słowa znaczeniu, gdyż nie chciałabym musieć rezygnować ze współżycia w okresie płodności.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Amazonko ja nie mówię o przytoczonym wykresie, bo nie ja go przytoczyłam.chyba raczej wiem co to oznacza doświadczona osoba, więc nie musisz mi tego tłumaczyć. nie mam zamiaru przytaczać przykładu i mówić po imieniu o kogo mi chodzi.
    Kodama nie chodzi mi o to,że NPR nie jest wystarczająco pewny, dla mnie trochę uciążliwy i tyle.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Obawiam się, że dowód jest najważniejszy. Gdybać każdy może.
    Inne metody też są uciążliwe.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010 zmieniony
     permalink
    Ama, nie przesadzaj - łyknięcie pigułki lub nałożenie prezerwatywy nie jest uciążliwe. NPR wymaga jednak więcej zaangażowania. Niech każdy wybiera to co mu odpowiada.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    No... trochę się trzeba nagimnastykować, he he
    Ale czego się nie robi dla naturalności! :wink::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010 zmieniony
     permalink
    Obawiam się, że oba wymagają takiej samej ilości czasu.
    Talka, naprawdę musisz się nagimnastykować?
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010 zmieniony
     permalink
    "Obserwacja śluzu i dodatkowych objawów płodności nie zajmuje żadnego dodatkowego czasu"

    Nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.
    Po prezerwatywę nie musisz iść do ginekologa (napisałaś oba wymagają tyle samo czasu). I umówmy się, że do ginekologa powinno się co jakiś czas chodzić czy się stosuje NPR, czy pigułkę czy cokolwiek innego - więc nie uwzględniałabym tego w czasowych rozliczeniach między pigułką a NPRem.
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Trochę muszę. Rano nie mogę nic mówić, dopóki nie zmierzę temperatury (przerzuciłam się na oralny - jest mi wygodniej)...
    Później muszę obserwować śluz cały dzień i jeszcze pamiętać jaki był najlepszy... i w jakiej ilości.... :wink:

    Ogólnie NPR jest łatwe i proste, ale znam wiele użytkowniczek, które miały problem z rozróżnieniem szyjki :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    A i jeszcze jedno (mimo, że nie jestem pro-pigułkowa) - czy naprawdę wyjęcie tabletki z opakowania i połknięcie nawet z uprzednim szykowaniem szklanki z wodą zajmuje 5 minut?? (wiem wiem, ze są też termometry elektroniczne, ale jednak). No i nie trzeba tej pigułki łykać codziennie o 5.30 rano (np) przed pracą i wstaniem z łóżka :)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Ano. 5:30 to pikuś. Ja musiałam mierzyć 4:00 jak jeździłam na studia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010 zmieniony
     permalink
    Dobra Talinka kończmy ten "off" bo nas ze "starających" wyrzucą ;-).
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Hehe, ok :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Prezerwatywa zaburza przebieg współżycia, a więc jest uciążliwa. Tak samo metody chemiczne.
    Wizyty profilaktyczne u każdego to jedno, a wizyty recepturowe plus częstsze badania potrzebne do oceny, czy metoda jeszcze nie zaczęła szkodzić to drugie.
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Amazonka: Prezerwatywa zaburza przebieg współżycia, a więc jest uciążliwa.

    hahaha zaburza? ciekawe jak:) i uciążliwa? założenie gumki zajmuje 10sec. i nie trzeba dodatkowo chodzic do gina, a kupić można wszędzie:)
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    "Prezerwatywa zaburza przebieg współżycia"
    .... nam nie zaburzała :)
    Receptę można wziąć na zapas przy okazji wizyty profilaktycznej, nie wiem jak często robi się badania w przypadku pigułkowiczek, ale myślę, że artykuł przedstawił mocno naciągane porównanie na korzyść NPR. Mówimy o uciążliwości na co dzień!! "Weź pigułkę" lub "nałóż prezerwatywę" jest znacznie mniej pracochłonne niż "o 6.30 zmierz temperaturę, obserwuj jak zmienia się śluz w ciągu całego dnia, o stałej porze codziennie obserwuj szyjkę, zapisuj wszystko na wykresie".
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Niektorzy bardzo nie lubia gumek bo wlasnie odczuwaja je jako nieakceptowalne zaburzenie wspolzycia. Dla innych takim nieakceptowalnym zaburzeniem jest "szklanka wody zamiast" na dobre nascie dni (przy NPR). Kazdy ma prawo wyboru. Chyba nikt nie musi sie nikomu tlumaczyc wiec nie ma co szukac problemu.
    A temat rzeczywiscie malo staraniowy :updown:
    •  
      CommentAuthorAniaBB
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Nam też nie zaburzała, chociaż nie lubiłam jej. Wolałam tabletki, które - jak widać na moich pięknych jajcach - nie zaburzyły mojej płodności na stałe i po odstawieniu szybko wróciły regularne cykle i jajeczkowanie.
    A co do fałszywego skoku, to miała go Fiufiu w cyklu ciążowym. Na szczęście była to staraczka.
    Ale możliwe są wpadki. Gdyby ich nie było indeks Pearla wynosiłby zero, a nawet na stronach NPR podają 0,2. Na innych podają inne, wyższe wskaźniki, ale to pewnie z powodu błędu w interpretacji. A pewnie tak jest, tyle że te błędy często są niezamierzone. Tak samo indeks dla prezerwatywy i tabletki wlicza błędy. Więc powinno się uwzględniać indeks właśnie z błędami. A to już różnie wychodzi, trudno znaleźć rzeczowe informacje.
    Ja na pewno nie będę polegała na NPR jeżeli bardzo będę unikała ciąży. Ale z racji, że z założenia chcę mieć dzieci, a nie dziecko, a mamy trudności z poczęciem, może sobie podaruję jakiekolwiek zabezpieczenia w przyszłości... kto to wie. Na pewno inna jest sytuacja małżeństwa z dość stabilną pozycją, a inna 17latki przed ślubem i w trakcie szkoły.
    -- serce przestało bić.
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Amazonka: Prezerwatywa zaburza przebieg współżycia, a więc jest uciążliwa. Tak samo metody chemiczne.

    a NPR nie zaburza? :shocked: a czym jest powstrzymywanie się odkładających od seksu w okresie płodności?
    --
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Witajcie, przepraszam, że wcinam się w tę zażartą dyskusję, ale chciałam, żebyście wiedziały że poprzednia wiadomośc jest nieaktualna....Poroniłam- znowu:( To tyle...
    •  
      CommentAuthorAtam
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    arya, bardzo mi przykro :(
    -- Za mężczyzn, którzy nas zdobyli. Za dupków, którzy nas stracili. Za farciarzy, którzy nas poznają!
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Mnie bardziej...Mam dośc, to tak strasznie niesprawiedliwe!:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Arya :(. Trzymaj się!
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Pocieszanie wychodzi mi jeszcze gorzej niz zachodzenie w ciaze. Arya, trzymaj sie...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Trzymaj się dziewczyno.... !
    --
    • CommentAuthorCameo24
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Oj, Arya, biedna... Tulę... Trzymaj się!
    U mnie też jakieś dziwaki i też mi się płakać chce. A pijaki i łajdaki się mnożą po 8 sztuk.
    No nic, co ma być, to będzie...
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Arya bardzo mi przykro... trzymaj się
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Aryu, ściskam mocno...
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 12th 2010
     permalink
    Asiu, tak, mam Microlife'a...

    Arya, wielkie gratulacje i myśl pozytywnie!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Milena: Arya, wielkie gratulacje i myśl pozytywnie!

    Przydałyby się lekcje czytania ze zrozumieniem.... :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorarya
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    Dziękuję dziewczyny....Całą noc leżałam bez ruchu, zażyłam 3 duphastony...krwawię, ale to skąpa, czarna krew...brzydka krew:( test nadal pozytywny, nawet mocniejszy niż był, ale piersi są mniej napięte, więc koniec pewnie wkrótce...Wygląda na to, że jeszcze się pomęczę, ale chciałam zawalczyc i dac tej ciąży szansę...może źle robię, nie wiem...Może powinnam zdac się na naturę, ale tak mi żal tego Maleństwa. które poczęło się w Boże Narodzenie i miało byc naszym własnym cudem...:(:(:(
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJan 13th 2010
     permalink
    :cry:
    :(
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.