Tadinda - na zapalenie pochwy można kupić w aptece maść...tylko nie pamiętam nazwy...no i myć się jakinś żelem z rumiankiem lub innymi substancjami łagodzącymi stany zapalne - jeżeli nie chcesz ryzykować spróbój narazie tego - trzymam kciuki
Tadinda są takie globulki Lactovaginal. One są na bazie kwasu mlekowego(który naturalnie występuje w pochwie), zalecany jest kobietom ze skłonnościami do stanów zapalnych. Można go stosować w ciąży.
hehe :) ja rano czuje sie dobze zawsze :) zwykle wieczorami odczuwam bole takie lekkie @wate i kłucia takie roshne :) ale pozyjemy zobaczymy:) jakos tam mam przeczucie ze @ se przylejzie :(
u mnie tes slonko ladnie swieci ale zimno jest i tak :P brrrrr :P
zuza przypomniałaś mi o sławnych pstringach Ja też tak mam z tym ubieraniem, im jestem starsza tym więcej czapek, szaliczków itd. Ale na majciory jeszcze nie dam się namówić
hahaha - dokładnie , jak sie było dzieckiem , to czapkę zdejmowało się za rogiem , kiedy mama nie patrzyła , a teraz ....... nikt nie musi przypominać , same zakładamy . Ja też niestety zmarzluk jestem
Oj dziwewczyny Wy piszecie o gacorach rajstoppkach i szaliczkach. ja gaciorow jeszcze nie zakladam ale podkoszulke juz tak .Niestety jak to Oczekujaca pisala starosc nie radosc. \ A co tyczy sie fasolek to Kwaituszek juz niedlugo nam oglosi bardzo dobra wiadomosc i Tadinda a po 20 pewnie jeszcze kilka bedzie.
i ja ;) Ale prędzej wierzę w plemniki i dietę, niż fazy księżyca ;) Ps: Czy Ewa Zakowicz (cytowana na końcu atykułu) to nie Ewa Analityk z Allegro i forum Starania?
A ja juz nie planuje plci co bedzie to bedzie oby bylo. bardzo bym chciala chlopca no ale w tej sytucji jest mi juz obojetne co.Ngl chyba to ta sama osoba.
ngL czy widziałaś ostatnio moje temp. one tak jakoś ciągle są między dwoma liniami(pokrywającą i wyższą). Nie powinna już się wybić ponad wyższą. Zerknij kochana jak będziesz miała chwilkę, niepokoi mnie to trochę
kobitki powiedzcie dlaczego mammografię należy robić po 40 -stce a nie wcześniej ? u nas w pracy są bezpłatne badania, ale ja chyba sie jeszcze kwalifikuję ? ( lat 31 )
Mammografia jest metodą badania sutka promieniami rentgenowskimi wykorzystującą różnicę pochłaniania promieniowania przez tkankę gruczołową i tłuszczową stosowaną w celu wykrycia i rozpoznawaniu zmian w piersi. Dawka promieniowania podczas mammografii jest zbliżona do dawki otrzymywanej podczas prześwietlenia zęba. Mammografia jest pomocna przy ustalaniu rozpoznania u kobiet z objawami choroby, jeśli lekarz nie wyczuwa wyraźnego guzka. Za pomocą mammografii można wykryć guzki lub inne zmiany i nieprawidłowości w piersi w bardzo wczesnym etapie, kiedy jeszcze nie można tych zmian wykryć w procesie samobadania czy podczas badań palpacyjnych wykonywanych przez lekarza. Umożliwia wykrycie raka nawet o średnicy mniejszej niż 0,5 cm, podczas gdy badanie ręczne umożliwia zwykle wykrycie zmian o średnicy przynajmniej 2 cm.
Guzki łagodne są zazwyczaj jednolite, okrągłe, mają gładki zarys i są otoczone warstwą tkanki tłuszczowej natomiast nowotwory złośliwe są bardziej gęste, mają nieregularny kształt i nierówny zarys. Częst w obu typach zmian dochodzi do odkładania się cząsteczek wapnia, przy czym zwapnienia w zmianach łagodnych są z reguły duże, a w zmianach złośliwych są delikatne i mają nieregularny kształt.
Mammografia pozwala na bardzo wysoką wykrywalność zmian nowotworowych. Mammografię wykonuje się:
* u kobiet w wieku powyżej 35. roku życia, u których piersi mają zwykle strukturę guzkową, która może maskować obecność guzka nowotworowego o małych rozmiarach; * w przypadku stwierdzenia wycieku z brodawki; * w przypadku obecności guzka w badaniu palpacyjnym * w przypadku stwierdzenie twardych węzłów chłonnych pachowych * w przypadku bolesności piersi (mastodynii) niezależnej od cyklu * u kobiet leczonych z powodu raka piersi, w celu ewentualnego wykrycia innych ognisk raka w tej samej lub drugiej piersi, * jako badanie kontrolne, regularnie, u kobiet leczonych wcześniej z powodu raka piersi, * w celu dokładnego umiejscowienia małych, trudno wyczuwalnych zmian w sutku przed planowaną operacją; * u kobiet przyjmujących hormonoterapię zastępczą.
Rutynowe badania przesiewowe mammograficzne wykonuje się u kobiet:
* w wieku 35-39 lat - przynajmniej jedna mammografia, * w wieku 40-49 lat - co 2 lata mammografia, * w wieku 50-60 lat - co 1-1,5 roku mammografia, * po 60. r. ż. - według wskazań lekarskich, zwykle co 1,5-2 lata do 75. roku życia, * z ryzykiem rodzinnym, jeśli rak piersi wystąpił u krewnej pierwszego stopnia przed 35. r. ż. - mammografię można zacząć już 5 lat wcześniej niż wystąpiło to zachorowanie, * otrzymujących hormonalną terapię zastępczą (HTZ) - mammografia co rok.
Jeśli nie stwierdza się żadnych podejrzanych zmian w badaniu klinicznym i mammograficznym uważa się, że piersi są zdrowe. W przypadku stwierdzenia w mammografii podejrzanej zmiany w sutku należy wykonać nakłucie (biopsję) guzka.
Jeśli zarówno mammografia, jak i biopsja nie wskazują na nowotworowy charakter zmiany, można usunąć sam guzek. Czasem u młodych kobiet, w wieku poniżej 30 lat, można być prawie pewnym, że guzek jest łagodny i ograniczyć się jedynie do obserwacji. Jeśli natomiast choć jedno z badań sugeruje raka, należy wykonać operację.
W około 20-25% przypadków rozwijający się nowotwór piersi nie jest wykrywany za pomocą badania mammograficznego (tzw. wyniki fałszywe ujemne). Dlatego też, kiedy mammografia nie wykazuje zmian nowotworowych kobieta powinna w dalszy m ciągu prowadzić regularne samobadanie piersi.
HELLO jeju sloneczko swieci to prawda ale zimny wiatr ze szok !! wrrr grabienie lisci wcale nie jest przyjemne paulaC no u mnie nie liczcie na dzidzi w tym miesiacu moj m nadal cierpi ale wiecie cuda sie zdarzaja a moze okaze sie ze jestem wiatropylna w koncu mocno wieje ide polukac na wasze wykresy :)
ja już wykresy obskoczyłam. Nie myślcie sobie, że jak nie ma moich komentarzy to u was nie byłam. Jestem na waszych wykresach codziennie! Poprostu nie chcę za bardzo wam tam zaśmiecać. A teraz idę zrobić coś pożytecznego dla naszego domu.
Rosa, no właśnie się zastanawiam nad tą betą, dzisiaj to mnie nie chcą wypuścić z domu, żebym się "nie dorobiła". A mam pytanie, czy jak biorę luteinę to ona mi nie zakłóci wyników? Bo jedyny lek jak mi przepisała gin i go biorę to właśnia luteina 50.