Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJan 4th 2007
     permalink
    ja sie dowiedzialam o "guziczku" gdzies w wieku nie wiem 12-13lat jak od taty dorwałam autobiografie Ciccioliny niedługo potem też przeżyłam swój 1szy orgazm:wink: ale nie wiem kiedy bym sie dowiedziala o guziczku gdyby nie ta ksiazka..Cicciolina opowiada w niej o swojej edukacyjnej audycji radiowej, jak znalezc guziczek i do czego sluzy;-) to jest straszne - nie edukowac, ja nie mowie zeby uczyc dzieci jak sobie robic db ale ze łechtaczka istnieje i spelnia wazna role w zyciu kobiety to kazda mala kobietka jak dostaje okres wiedziec powinna!! w koncu o penisie pisza w ksiazka a tez spelnia wazna role w zyciu faceta nie tylko w siusianiu!!:)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 13th 2007 zmieniony
     permalink
    przeczytałam artykuł Amazonko. ja zrozumiałam ten wyrwany przez Ciebie z kontekstu fragment jako lekka manipulację zniechęcającą do czytania tekstu. ale byłam ciekawa. odebrałam ten fragment całościowo :
    Podobne trudności sprawia feministkom kwestia długości urlopów macierzyńskich.
    Choć dłuższe urlopy macierzyńskie są jedną z przyczyn dyskryminacji kobiet na rynku pracy,
    niemniej jednak większość młodych matek pozostałaby dłużej z dzieckiem na urlopie,
    gdyby nie obawiała się straty pracy.
    Niewątpliwy interes ekonomiczny kobiet kłóci się z ich instynktem macierzyńskim.
    Trudno jednak wbrew zainteresowanym dbać o ich interes ekonomiczny,
    bo przecież nie samym chlebem człowiek żyje.

    chodzi zwyczajnie że ciężko coś wybrać dobrego bo albo się ma mniej kasy i grozi utrata pracy i zajmie się kobieta dłużej dzieckiem albo dziecko odda do żłobka, wychowają je obcy ludzie, ale za to kobieta będzie w stanie pomóc w utrzymaniu rodziny, bo sytuacja w Polsce dla większości rodzin jest finansowo ciężka. i tak źle i tak niedobrze. to trudny wybór.
    może i Nowicka nie jest wzorem dla mnie, ale czasem warto podjąć próbę zrozumienia drugiej osoby.:cool:
    • CommentAuthorLipenka
    • CommentTimeOct 27th 2007
     permalink
    największy pozytyw z bycia kobietą?
    1.WIELOKROTNE ORGAZMY :bigsmile::wink: mój mężulo nie może sobie nawet tego wyobrazić i zawsze "po" mówi, że bardzo by chciał chociaż raz się ze mną płcią zamienić hahaha
    2.a "zaraz" potem wyniki tych orgazmów czyli? cudowne uczucie, gdy dzieciątko kopnie to w nereczkę, to w żołądek... :wink:
    3. i nasza olbrzymia siła, jesteśmy najlepsze w organizacji dnia i nie dam sobie wmówić, że jest inaczej
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeNov 3rd 2007
     permalink
    APROPO przypomniał mi się dowcip:
    Pan Bóg rozdawał umiejetnosci w raju, i pyta kto chce sikać na stojąco?
    mężczyzna krzyczy "ja ja"!!
    a Bóg odpowiada ok, a ty kobieto będziesz zatem mieć wielokrotne orgazmy:wink:
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Siła kobiet

    Coraz częściej pojawiają się informacje, że emigracja jest główną przyczyną lawinowo narastającej liczby rozwodów. Według demografów, rozpadnie się co trzecia emigracyjna rodzina, a ze statystyk wynika, że w 1997 roku rozeszło się ponad 80 tys. małżeństw. Główną przyczyną rozwodów jest rozłąka wywołująca przekonanie, że dotychczasowy związek był "toksyczny", oraz zdrady. Z drugiej strony, w Anglii rodzi się już kilkanaście tysięcy Polaków rocznie, ale czy to oznacza, że ich matki chcą poślubić ich ojców? Niekoniecznie, bo wstępując w związek małżeński, tracą finansowo, gdyż osoby samotnie wychowujące dzieci mają bardzo korzystne zasiłki. Dzisiejsze państwa europejskie, w tym Polska, dyskryminują naturalne rodziny, a uprzywilejowują nieformalne związki i samotnych rodziców, nawet jeśli ich "samotność" jest fikcyjna.
    Kolejny problem. Eksperci ostrzegają, że emigracja ponad miliona Polek w ciągu ostatnich trzech lat to przede wszystkim zagrożenie demograficzne dla Polski, gdyż najczęściej wyjeżdżają kobiety w wieku rozrodczym, a więc między 20. a 40. rokiem życia. Wyjazdy zarobkowe kobiet to także ogromny problem gospodarczo-społeczny. W jednej z gazet pojawiła się informacja, że sytuacja staje się dramatyczna i jeśli Polki - matki i żony - nie zaczną wracać z emigracji, może się zawalić nasz system społeczny. Bo to przede wszystkim kobiety zajmują się prowadzeniem domu, opiekują się dziećmi i osobami starszymi. Jak pisze Angela Coyle, autorka raportu przygotowanego przez agendę ONZ przy współpracy z London School of Economics, na który powołują się media: "Powstaje luka w wypełnianiu przez kobiety nieodpłatnych zadań opiekuńczo-pielęgnacyjnych w rodzinach wobec dzieci oraz osób starszych, stanowiących gwarancję równowagi społecznej".
    W perspektywie dramatycznego starzenia się Polski bardzo trudne wyzwanie czeka zatem nasz kraj w obszarze opieki nad osobami starszymi. Specjaliści podkreślają, że do tej pory najbardziej bano się drenażu mózgów, czyli odpływu fachowców, ale zjawisko drenażu opieki (care drain) jest o wiele groźniejsze. Łatwiej jest wykształcić kilka tysięcy informatyków czy hydraulików niż zastąpić milion żon i matek.
    Sytuacja ukazuje najlepiej, że rozwój gospodarczy państw i dobrobyt społeczeństw byłyby niemożliwe bez pracy wykonywanej w domu przez kobiety. Struktury państwa prawie w ogóle nie ponoszą jej kosztów, natomiast korzystają z niej, bo praca tych kobiet przynosi ogromne korzyści społeczeństwu. Kobieta pracująca w domu nie ma na przykład prawa do emerytury i ubezpieczenia społecznego. W ten sposób społeczeństwo dyskryminuje ekonomicznie kobiety wychowujące dzieci, opiekujące się chorymi, ludźmi w podeszłym wieku, niepełnosprawnymi, choć właśnie one i ich rodziny poprzez swoją pracę w domu wnoszą olbrzymi wkład do budżetu państwa, ale nie uczestniczą w jego podziale. Praca w rodzinie w Polsce nie jest uważana za pracę. Rodzinę traktuje się wyłącznie jako miejsce konsumpcji, która winna być sowicie opodatkowana, a nie jako miejsce pracy bardzo przydatnej dla społeczeństwa. Tymczasem jak pokazują badania specjalistów z SGH, wartość pracy wykonywanej w Polsce w ramach gospodarstw domowych jest równa przynajmniej 300 mld zł rocznie. Państwo nie ponosi kosztów pracy kobiet w domu, ale z niej korzysta.
    "To niech teraz zobaczą, co by było, gdyby kobiety nagle zaprzestały realizowania swojego 'naturalnego powołania' i odmówiły wykonywania zadań, za które nazywa się je myślącymi przyziemnie 'kurami domowymi'" - pisze na forum internetowym internautka Emu. To nie spisek kobiet, ale pełne realizmu przypomnienie starej prawdy, że w kobietach jest siła, bez której nie ma przyszłości.

    Jan Maria Jackowski
    --
  1.  permalink
    Amazonka: Siła kobiet


    skąd ten artykuł ama? problemy demograficzne to jeden z moich koników
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    Amazonka: kobietach jest siła, bez której nie ma przyszłości.


    święte słowa. Polska przetrwała i zabory i komunizm dzięki matkom, żonom, siostrom.
    Mam nadzieję , ze przetrwa i liberalizm:smile:
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJan 30th 2008
     permalink
    :rolling:
    Nie daje sie perz.
    Kobieta tez!
    (za Sztaudyngerem z mala zmiana)
    :swingin:
    • CommentAuthoreuyght
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    dla mnie najmilsze w kobiecosci bylo gdy za nią wlasnie adorowal mnie moj chlopak. ni tylko fizycxznie, takze moje kobiece zachowania. ;)
    •  
      CommentAuthorJunia
    • CommentTimeFeb 24th 2008 zmieniony
     permalink
    chociaż jeszcze tego nie przeżyłam to na pewno najbardziej podobałoby mi się w byciu kobietą to ,że my kobiety właśnie nosimy dzieciątka w brzuszkach czujemy je najbardziej w świecie,czego facet nie może:)czujemy jego każdy ruch,bicie jego serduszka pod naszym:)Wierzę że i ja niedługo tego doświadczę!
    Będę najszczęśliwszą kobietą pod słońcem i to właśnie najbardziej cenię w byciu kobietą:macierzyństwo:)
    Pozdrawiam!!!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 11th 2011
     permalink
    Kobieta z wiggorem
    Akcja bezpłatnych warsztatów i wykładów dla studentek:
    - moda,
    - uroda,
    - sport,
    - seks,
    - zdrowie.
    16-19 maja w WW
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    Kasia, ja co prawda jestem młodsza ale na przykładzie mojej mamy mogę ci powiedzieć,że niekiedy menopauza może mobilizować do zmian w życiu. I wcale nie oznacza to dla kobiety wyroku a już na pewno nie powinna czuć się marginalizowana.
    Moja mama na przykład zaczęła od ćwiczeń, bo na początku menopauzy czuła się źle, przybierała na wadze i była dość apatyczna. Poradziłam jej żeby zapisała się na pilates (sama na pilates nigdy nie chodziłam ,ale słyszałam że jest zalecany dla kobiet). Bardzo jej się spodobało. W międzyczasie zapisała się na basen (nie umiała pływać, ale się nauczyła!). Dodatkowo zajęła się nordic walking i jeżdżeniem na rowerze (wraz ze swoimi koleżankami) :-) A jak by tego było mało, to stwierdziła, że chce się nauczyć angielskiego... i wiesz co? Chodzi na angielski już od kilku lat i nawet dogadać się potrafi w tym języku.
    Moja mama zawsze mi powtarza, że na początku menop.było trudno jej pogodzić się z tym co się z nią dzieje (choć u niej menop.zaczeła się dość późno), ale jednak fakt że się zmobilizowała do działania, do aktywności pomógł jej bardzo. Teraz czuje się dużo lepiej i udało jej się przejść przez najcięższe chwile bez htz.
    --
    •  
      CommentAuthorEfiaa
    • CommentTimeJul 29th 2011
     permalink
    Święta prawda w tym artykule.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    Festiwal Zdrowia we Wrocławiu
    tematy dla staraczek i ciężarnych
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    Dziewczyny, jeśli macie okazję przeczytać: "Kobieta i natura, czyli jak zachować zdrowie na każdym etapie życia" Preeti Agrawal w rozmowie z Dorotą Hartwich, to gorąco polecam. Książka dla kobiet w każdym wieku :-)
    Otwarta i bardzo ciepła rozmowa na temat zdrowia kobiety i naszych relacji z własnym ciałem.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    O NPR i anty też?
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeAug 31st 2011
     permalink
    są pytanie i odp. dotyczące anty i NPR- ale nie są to wykłady medyczno-naukowe:-)
    Jak sam tytuł sugeruje jest to rozmowa.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.