Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Cześć dziewczyny!! :tooth:

    Strasznie jestem ciekawa ile lat macie dziewczęta leczące sie na niepłoność??? ciekawa jestem jak to tak naprawdę wygląda.:rasta: Możecie też napisać ile miałyście lat kiedy zaczęłyście się starac.:hugging:

    Będę Wam baaardzo wdzięczna:jumping:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ja mam już niestety 36 latek,staram sie tez już kawał czasu bo 13 lat i tak sie ostatnio zastanawiam czy 13-tka będzie szczęśliwa dla mnie czy też nie:sad:
    A jak to wygląda S biela u Ciebie???:wink:
    --
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ja jeszcze się tak szczególnie nie staram, chociaż wystrzegać też się potwornie nie wystrzegam. Ciężko powiedzieć jak to jest z moją płodnością, bo mam pewne przesłanki, że mogą być problemy, ale to chyba jednak może rozstrzygnać albo monitoring USG albo wlaśnie staranka. Obecnie mam 22 lata a do 28 roku chcemy najpóźniej zacząć się starać i bardzo mnie interesuje jak wiele weteranek jest po 30-tce...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthormadziq
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ja w połowie tego roku kończę 27, a zaczęliśmy się starać jak miałam 24
    --
  1.  permalink
    zaszlam w ciaze po 14 miesiacach staran...mam 22 lata:)
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    jagódko... ja ma 34 lata, ale nie staram sie o dzidzie :))
  2.  permalink
    ja mam 30,5 ;) staram się od tego miesiąca.
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Witajcie :) My się staramy od 1,5 roku, a w sumie ze dwa lata się nie zabezpieczamy. Dalej czekamy no i diagnostyka plus leczenie... Jakoś tak:bigsmile: Mam dopiero 23 lata (a może już??:shocked:) Mąż 28.
    --
    •  
      CommentAuthoriwin
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    a JA W TYM ROKU PRZEKROCZę MAGICZNą 30. Staram się od roku. 8 stycznia minie rok.
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    w tym roku 3 z przodu... bez zabezpieczeń od trochę ponad roku...
    • CommentAuthorviki2626
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Ja mam 30-tkę i od ponad roku się nie zabezpieczamy.
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Hm, ja myślę, że warto dla celów tej ankiety sprecyzować, co rozumiecie przez "nie zabezpieczamy się" - bo to nie jest to samo co "staramy się".
    Zupełnie inne jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, kiedy po prostu współżyjecie kiedy chcecie, a zupełnie inne, jeśli znacie dni płodne i w tym czasie współżyjecie, ze szczególnym uwzględnieniem np. szczytu śluzu jako okresu najwyższej płodności.
    Można latami współżyć bez żadnego zabezpieczenia, nie zajść w ciążę i nie mieć ŻADNYCH problemów z płodnością.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Nie trzeba daleko szukać. Wiele użytkowniczek 28dni współżyło przez lata bez żadnych "zabezpieczeń", aby po pierwszym skorzystaniu z okresu płodności zajść w planowaną ciążę.
    Definicje takich słów jak "zabezpieczenie", "bezpieczny seks", są współcześnie b. różnie rozumiane. ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorgiga25
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    przecież to wątek o wieku, a nie definicjach!!!!!!!!

    ja mam 30 latek i 3 miesiące... planowaliśmy, że pierwsze dzieciątko urodzi się przed 30 urodzinami, ale nie wyszło :( staramy sie już dokładnie 2 lata...
    -- zesram się, ale się nie dam!!!!
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJan 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Giga, s_biela pytała również o okres starań.

    Jeśli ktoś pisze, że stara się o dziecko przez rok i z tego powodu ma jakieś obawy co do swojej płodności, i czuje się "weteranką" to warto sprecyzować pewne rzeczy, przede wszystkim co ma na myśli, mówiąc że "się stara".

    To - moim zdaniem - pozwoli na uniknięcie niepotrzebnych stresów i uświadomienie sobie pewnych rzeczy, np. tego, że spontaniczne współżycie to nie 100% szans zajścia w ciążę, tylko ok. 40%, że zdrowej parze STARAJąCEJ SIę o dziecko zajście w ciążę zajmuje przeciętnie 3 miesiące, a do 2 lat raczej nie ma powodów do niepokoju, chyba że ewidentnie są już zdiagnozowane jakieś zaburzenia itp.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    to moża ja sprecyzuję (jako założyciekla wątku) o co chodzi w tej anciecie: zależy mi na wypowiedzich nie tylko osób które współżyją w dni potencjalnie płodne, ale też tych którzy robią to spontanicznie bez zabezpieczeń.

    Weteranki jak chcecie to możecie oczywiście dopisać do której opcji należycie, ale dla mnie akurat najważniejszy jest wiek. Miałam poprostu w pewnym momencie poważne obawy, że taki boom niepłodności jest spowodowanym zbyt późnym rozpoczęciem starań.

    Bardzo dziekuje wam dziewczynk, które do tej pory się wypowiedziałyście:cheer:
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    swego czasu chyba tez nalezalam do weteranek - o drugie dziecko zaczelam sie starac majac 24lata, w sumie zeszlo nam ponad 3lata (z polroczna przerwa na leczenie w czasie ktorej nie moglismy sie starac)

    ps. w ciagu okresu staran miewalam nie raz monitoring, pozniej zostalo sprawdzanie sluzu, az w koncu temperatura i wykresy
    • CommentAuthorsamira
    • CommentTimeJan 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Mam 35 lat, staramy się trzeci rok. Ale akurat mój wiek niewiele ma tu do rzeczy, bo u mnie wszystko ok, a problem jest z plemnikami Męża.
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeJan 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Mam 36 lat,synka doczekalam sie po 20 latach leczenia(w tym 15 staran) dzieki IVF
    --
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeJan 8th 2008
     permalink
    ojej Kachula czekałaś czekałaś az się doczekałaś.Ja mam tyle lat co Ty,staram się 13 lat.Ciekawe ile jeszcze będe czekała :(
    Napisze jeszcze coś,nie trace nadzieji jeszcze nie poddaje sie."Nadzieja umiera ostatnia".

    Pozdrawiam wszystkie staraczki,weteranki.Walczcie tak jak ja!:hugging::grouphug:
    --
  3.  permalink
    mi juz trzy dychy wchodzi na kark i od czterech lat nic i nic:sad:
    • CommentAuthorjo1984
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Fakt.... niezabezpieczanie się to zupełnie coś innego :) Ale przy moim temperamencie w dni płodne (pomimo kiepskiego śluzu) to chyba nie ma znaczenia czy się niezabezpieczamy czy staramy :) A wiek chyba nie ma nic do rzeczy :) Przyjmijmy, że 1,5 roku starań :confused: Drugi pełny cykl na 28 (pół roku mierzenia tempki- pół roku temu)
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Hej hej dawno mnie tutaj nie było - ja mam 31 latek:) staramy sie o dzieciatko dalej
    --
    •  
      CommentAuthordzidziak
    • CommentTimeJan 9th 2008
     permalink
    Ja mam 34 lata i nie zabezpieczam się od ok 3-4 lat. Szukanie przyczyny problemu rozpoczęłam ponad rok temu.
    Pani Wonka, Amazonka ginekolodzy uważają, że o problemach z płodnością można mówić po ok 1,5 - 2 latach regularnego współżycia.
    Prawda jest taka, że kobiety nie muszą znać swojego cyklu aby zajść w ciążę. I znakomita większość nie zna.
    Dlatego jeżeli ktoś <strong>tutaj</strong> twierdzi że się stara to chyba wie co pisze. Wystarczy, że monitoruje cykl, kupuje testy owulacyjne, cokolwiek... Nie ma potrzeby precyzowania co oznacza "staram się". 40% szansy na zajście ma zdrowa para w jednym cyklu a nie przez cały okres starań. Jeżeli ktoś latami współżyje bez zabezpieczenia i nie ma z tego ciąży to raczej dyskusyjna jest tu częstotliwość współżycia, chyba że pod tę definicję podciągniemy wszelkie formy aktywności seksualnej. Ale to raczej byłby marny przykład.
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeJan 16th 2008
     permalink
    Ja w maju skończę 33. Staramy się o dziecko od roku. Jestem po poronieniu.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeJan 16th 2008
     permalink
    Dzidziak, nigdzie nie napisałam, że dla zajścia w ciążę konieczna jest znajomość swojego cyklu.
    Gdyby tak było, nieznajomość własnej fizjologii stanowiłaby znakomity środek na uniknięcie nieplanowanej ciąży, a tak oczywiście nie jest, o czym nie musisz mnie przekonywać.

    Przytoczone przez Ciebie stanowisko ginekologów, co do tego, kiedy można mówić o powodach do niepokoju w przypadku regularnego współżycia, jeśli chodzi o płodność, pozostaje w sumie w zgodzie z tym, co napisałam wyżej, nie widzę tu powodu do polemiki?

    Nie zgodzę się natomiast z Tobą, że jeśli ktoś pisze tutaj, że się "stara" to wie, co pisze.
    Pewnie w przeważającej części tak jest, niemniej jestem tu wystarczająco długo, by zauważyć, że użytkowniczki popełniają czasem elementarne pomyłki, wprowadzają się nawzajem w błąd, niezależnie od tego, czy się starają, czy odkładają.
    Moja wypowiedź miała na celu tylko i wyłącznie wskazanie, że warto zachować pewną precyzję, żeby uniknąć niepotrzebnego stresowania siebie i innych, bo jest różnica między "staraniem się" a "brakiem zabezpieczeń", przede wszystkim w skuteczności, a o to chyba chodzi.
    Pozdrawiam.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorpetomasz
    • CommentTimeJan 16th 2008
     permalink
    Witaj s_bielu, czy wróciłaś na stałe do "28dni"? Jeśli nie, to zachęcam - tu można wiele się nauczyć o sobie.
    • CommentAuthorMonikaC
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    ja mam jeszcze 27 lat..od 4 lat współżyjemy bez zabezpieczen....a prawie od roku staramy się o dzidzię...i na razie nic nie wychodzi:((((
    -- Natalka urodzona 05.03.2009 Kocham ją ponad wszystko:))
    •  
      CommentAuthortwarda
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    Wiek -34 lata...., od ślubu czyli od 6 lat bez zabezpieczeń w tym .. od 3 lat nacisk na dni płodne!!! i zero... od teraz wzięłam się za sprawę na bardzo poważnie - przedemną pierwsza (kolejna pierwsza) wizyta w klinice specjalistycznej.
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    witam.Ja liczę sobie już 36 latek w sierpniu stuknie 37 :sad: o dzidzię staramy się już 13-ście pełne lat.Jeszcze troszkę cierpliwości mam ale jak do czerwca się nic nie uda to pozostanie nam rozpoczęcie starań o adopcje,myślę ze procedury przejdziemy bez problemu i starania zakończą się sukcesem :thumbup: i nareszcie zostaniemy upragnionymi rodzicami.:peace:
    --
    •  
      CommentAuthorMimika
    • CommentTimeFeb 20th 2008
     permalink
    Jagódko pewnie do czerwca zaciążysz. Zresztą wiesz, że mamy obie plan na marzec. Ale gdyby doszło do tej adopci to nie zapomnij o przyjaciółkach z 28dni i podziel się swoją wiedzą. Mi adopcja chodzi po głowie bez wzgledu na wynik staranek.
    •  
      CommentAuthorJagodka1
    • CommentTimeFeb 21st 2008
     permalink
    ok Mimiko o was nigdy nie zapomnę :)jak bym mogła,co ty:grouphug:
    --
    •  
      CommentAuthorZosiaK
    • CommentTimeMar 20th 2008
     permalink
    29
    •  
      CommentAuthormikagon
    • CommentTimeApr 18th 2008
     permalink
    mam prawie 31 lat - staramy się od roku .jestem po poronieniu
    •  
      CommentAuthorkatia111
    • CommentTimeApr 19th 2008 zmieniony
     permalink
    w sierpniu skończę 30 lat staramy się 4 cykl więc chyba póki co weteranką nie jestem ale kto wie jak to będzie...
    •  
      CommentAuthorFla
    • CommentTimeApr 22nd 2009
     permalink
    ja mam 23 mm 30, staram sie od 2 lat
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 24th 2010
     permalink
    Galeria celebrytki - czterdziestolatki w ciąży
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 25th 2010
     permalink
    21 lat mam obecnie. Staram się 2,5 roku.
    --
    •  
      CommentAuthorkodama
    • CommentTimeNov 26th 2010
     permalink
    Ja się tu chyba jeszcze nie ujawniałam... Staram się tak na dobre prawie 3 lata (bez miesiąca) a tak na niby prawie 4 lata :-/ ...brzmi wyjątkowo strasznie... zwłaszcza, że mam 34 lata prawie (też bez miesiąca)
    -- ad. "piosenka na dziś" - LISTA TU: http://wiki.28dni.pl/forumowa_piosenka_na_dzis_-_lista
    • CommentAuthorewa74
    • CommentTimeNov 26th 2010
     permalink
    ja staralam sie ,4 lata a urodzilam w wieku 33 LAT, tez bylam veteranka...teraz mam 36 ,ale juz sie nie staram...
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeJan 12th 2011
     permalink
    ja mam prawie 27 lat (początkiem kwietnia) a zaczęliśmy się starać jak miałam niecałe 25...także w naszym przypadku to nie kwestia wieku:confused:
    •  
      CommentAuthorkalfasek
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    A ja mam 27 w czerwcu 28 a staramy się tak od roku wcześniej było z pół roku bez zabezpieczeń.
    •  
      CommentAuthormartitap
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Ja mam 28, w czerwcu będzie 29... Choć do weteranek raczej jeszcze się nie zaliczam (albo już, bo o Filipka staraliśmy się 2 lata), staramy się dopiero od 2 miesięcy o drugiego dzidziusia :)
    --
    • CommentAuthorMaribagi
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Ja mam 26 lat. Starania od ponad roku. Wszystkie podstawowe badania w normie, troszkę gorzej u mężusia :/
    • CommentAuthorModerator
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Maribagi zapraszam do lektury tematu Komu się udało przy słabych żołnierzykach? tam sporo dziewczyn ma/miało podobny problem
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Ja mam 26 w pierwszą ciążę 6lat temu zaszłam bez problemu a o drugą staraliśmy się 2 lata z 3 poronieniami :sad: ale wkońcu udało się :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoragavva
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    Hej ja w lipcu będę miała 27 lat, o dzidzię staramy sie już 2 lata - jesteśmy w trakcie diagnozowania problemu obecnie zajmujemy się mężęm - badania w tym cyklu.
    --
  4.  permalink
    Ja mam 28 lat, mąż ma 36 lat. Zaczęliśmy starania jak miałam 23 lata ;)
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    Witaj,
    Staramy się z mężem od 17 miesięcy, z lekami od 10 miesięcy, w tym roku w marcu skończę 27 lat, mój mąż ma 28 lat...
    •  
      CommentAuthorlolita1983
    • CommentTimeFeb 1st 2012
     permalink
    ja staram sie od 5 lat mam 29 lat mąż 36 rok temu ciąza pozamaciczna usunięcie jajowodu :( od tego miesiaca nowe nadzieje starania ze wspomagaczem jakim jest clo:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.