Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Nie znalazłam w tematach nic o charakterystyce okresu prenatalnego a jedynie coś o badaniach, wprawdzie nie zdążyłam jeszcze dokładnie przeczytać wszystkich wątków (duuuużo tego :crazy:) być może gdzieś ten temat się przewija... Utopcie jeśli przeoczyłam :confused:
    Słyszałam kilka razy o tym, że głos rodziców, niepokój matki, muzyka :bigsmile: mają w jakiś sposób wpływ na rozwijającego sie malucha, wiecie coś na ten temat? Czy to już od samego początku "działa" czy od któregoś momentu, czy są wydarzenia, czynniki wpływające np. na nerwowość naszego potomka po urodzeniu? Czy to prawda, że np. słuchanie przed snem muzyki (spokojnej muzyki :wink:) może pomóc po porodzie np. w usypianiu dzidziaka, który o wiele chętniej zaśnie przy znajomych już dźwiękach?
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale w III trymestrze codziennie nakładałam słuchawki na brzuch i puszczałam Julce spokojną muzykę poważną, po urodzeniu jej wprawdzie nie puszczałam ( nie lubię takiej muzyki) ale mała chowała sie bezproblemowo, spała całe noce od drugiego miesiąca, w ogóle nie chorowała i w ogóle nie była nerwowa i w ogóle jest rozumną i rozgadaną dziewczynką.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 31st 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorbiedrona
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    Jednak przeoczyłam ;) Amazonko dzięki, Zuza, na pewno ma to związek :D
    -- http://28dni.pl/biedrona_a
    • CommentAuthors_biela
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    podobno jak sie słucha muzyki poważnej w ciąży to dziecko wyrasta na geniusza i to nawet udowodnili naukowo... jakoś lepiej się mózg wykształca...
    -- "kicham na to, czy mój sąsiad czyta o moich cyklach" ngl
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeJan 31st 2008
     permalink
    No to może Julka będzie geniuszem :wink: Pani w przedszkolu powiedziała że wypowiada się na każdy temat i najbardziej poważnie ze wszystkich , inne dzieci mają problemy żeby załapać i zrozumieć co powiedziała, no juz chyba czas małemu muzyczkę puszczać :smile:

    A tak w sumie to małej podaję codzennie tran norweski , to też wpływa na kształtujący sie mózg
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.