Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    ja też jak się naczytam takich artykułów o przedwczesnych porodach to potem mam pełno objawów :confused: wole ich nie czytac :wink: a tak wogóle to po całym dniu latania mam wieczorem skurczybyki .....chyba zaczne sięgac po nospe :neutral:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeAug 9th 2007 zmieniony
     permalink
    A ja się lenię i mocno zaciskam nogi :wink: Ginek twierdzi, że z tym rozwarciem tak szybko nie urodzę. Ale lepiej dmuchać na zimne :wink: Mam nadzieję, że narazie mały nie będzie się spieszyć.
    No i jesteśmy w lesie z wyprawką... Czasu na zakupy brak. No i nasza sytuacja mieszkaniowa dopiero na początku września się wyjaśni :devil: A poza tym im dłużej Grześ sobie w brzuszku posiedzi, tym lepiej dla niego :)

    Dziewczyny, co do stresujących artykułów, to ja poprostu nie czytam, żeby się niepotrzebnie nie nakręcać. Wystarczą mi przejścia z początku ciąży.
  1.  permalink
    Wiec i ja przestaje czytac
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    ja też po całym dniu czuję ból w dole brzucha i skurczybyki, wizyta 22 sierpnia, i zobaczymy czy nie wybiorę się już na zwolnienie wreszcie będzie to początek 9 miesiąca i wszystko może się przyśpieszyć, jakoś to do mnie nie dochodzi że to już
    --
  2.  permalink
    a ja jutro mam wolne....wizyta u poloznej i badanie krwi...badanie na zespol downa...robia je tez w polsce??? podobno mam jutro sluchac serducha...juz sie nie moge doczekac...:)
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    patrycja ,jasne ze robia ,ale odwazna jestes ze je robisz...ja nie robilam
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    Patrycja, robią, to zmierzenie przezierności karkowej, czyli w czasie usg mierzą jaką szerokość mają takie 2 białe kreseczki :)))
    serducho to fajne przeżycie, ja jak byłam w szpitalu to się nasłuchałam ktg, bo 3 panie u mnie na sali miały po 3 razy dziennie - to dopiero jest fajne :)))
    --
  3.  permalink
    mi beda robili to badanie z krwi a nie w trakcie usg....na usg musze niestety poczekac do 5 wrzesnia
    --
  4.  permalink
    cześć dziewczyny...
    --
  5.  permalink
    uciekam znów nad polskie morze, żeby odpocząć i mam zamiar wrócić w czteropaku:bigsmile:
    do zobaczenia:bigsmile:
    odezwe się do Was...
    papapapapapapapapa
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    beate - miłego wczasowania :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeAug 9th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny:sad:
    No i się zaczęło-mdłości i nie wiem czy za moment nie wyląduje na przytulankach w WC. Te bóle żołądka to poprostu moja reakcja na ciążę a dzisiaj zaczęły się te typowe. Zrobie co mam do zrobienia i spadam do domku. Tylko jeszcze na 16 do GIN i od razu wskakuje do łóżka.
    Na szczęście mam do czwartku wolne to sobie odpocznę.
    Pozdrawiam i miłego dzionka.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Cześć Justyś, współczuję i życzę Ci, żeby prędko przeszło. Jak lubisz migdały to polecam!
    Miłęgo weekendu!
    --
  6.  permalink
    dziewczyny ja jestem przewrazliwiona chyba albo faktycznie podjade dzisiaj na pogotowie.chodzi o to ze wczoraj wieczorem dziecko mnie jeszcze pokopało troszeczke a w nocy juz nie czułam (chyba ze tak twardo spałam)i dzisiaj rano wsłuchuje sie w siebie zjadłam juz słodkie ciastka i narazie nic.martwie sie tym spokojem...postanowiłam ze jesli do popołudnia nie bede czuła ruchów to podjade na ktg bo zaraz zwariuje z tej niepewnosci.Tak to jest jak sie naczyta tych historii róznych...ehhh dzidzia prosze Cie kop mamusie bo sie denerwuje bardzo...
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Ciasteczko, na targu u Rosjan można za parę złotych kupić ciśnieniomierz klasyczny ze stetoskopem. Nie jest to cud techniki, ale wystarcza, żeby usłyszeć bicie serducha.

    Jak masz się martwić to lepiej idź do lekarza. Buźka, na pewno wszystko będzie ok i młodziak się przespał z uwagi na pogodę!
    --
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Ciasteczko, moje małe tak czasem ma. Kopie czasem jak oszalałe, a czasem prawie cały dzień nic. Pytałam kiedyś o to ginka i mówił, że to normalne, w końcu taka istotka też się męczy i musi odespać :wink:
    FiuFiu podsunęła Tobie dobry pomysł z tym stetoskopem :)

    A u nas dziś leniwie. W dodaktu nieco się ochłodziło, w nocy padał deszczyk :) Jest cuuuudnie :rainbow: Podreptam dziś sobie ma maleńki spacerek :)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Mała Mi - zdecydowałaś już w jakim szpitalu będziesz rodzić?
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeAug 10th 2007 zmieniony
     permalink
    Hej Lily :) Tak zdecydowałam. Będę rodzić w św. Rodzinie. Tylko jeszcze nie wiem czy SN czy CC będzie... Wszystko zależy od opinii pulmonolog-jestem astmatykiem. Wolałabym naturalnie, ale wiadomo, że jeśli ryzyko będzie za duże, to nie będę się wygłupiać i zgodzę się na cc. Decyzja będzie za ok. 3-4 tygodnie. Lekarza prowadzącego ciążę co prawda mam z Polnej, ale jakoś mi ten szpital nie ,,podchodzi", że się tak wyrażę ;)
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Ciasteczko - ja mam dokładnie tak smao jak ty..a my mamy sie szybko niepokoimy :confused: Moj mały wczoraj prawie wogole nie dawał znaków..dzis niewiele.. :confused: ale tak jak my - może miec "gorszy" dzien i spac...
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    no to w normie wszystko ,bo u mnie tak samo a wiecie ja nawet czuje kiedy ma czkawke...
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Oj ewaroby z tymi czkawkami to ja też mam ubaw, mała kilka razy dziennie sobie czka, a teraz jak już jest duża to cały brzuch mi skacze:) ostatnio prowadziłam warsztaty, jedna z uczestniczek zamiast słuchać wpatrywała się w mój brzuch i w przerwie zapytała czy czasem nie bliźniaki bo tak się ruszają, a to mała miała czkawkę cały wykład:smile:
    --
  7.  permalink
    kupiłam sobie ten stetoskop-niestety nie ma u nas zadnego targu gdzie takie rzeczy można znalezć ale w medycznym tez nie był drogi-20 złotych,Dziekuje Fiufiu za podsunięcie tego pomysłu.najpierw wsłuchałam sie w swoje serducho-słysze ze bije wiec stetoskop działa:) połozyłam si e na wznak i czekam pare minut,nic nie słysze przykładam w rózne miejsca i spokój...aż tu nagle huk w uszach- a to dzidzia kopała prosto w słuchawke.Uffff jaka ulga-macie racje pewnie ma dzisiaj zaspany dzien ale pokreciła sie pobulgotała w brzusiu i teraz juz jestem spokojniejsza.A tego serduszka jej nie słysze bo nie moge go tak łatwo znaleźć.ale uspokoiłyscie mnie tym ze tez tak macie czasami.Dzieki:kissing:

    ubranka dzieciece
    --
  8.  permalink
    a co do pogody dziewczyny-u nas parno i własnie zaczyna sie burza...
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Ale macie fajnie, że Was wasze dzidzie kopią. Ja dzisiaj idę do GINA i może zobacze jak serduszko bije-już nie mogę się doczekam. Mdłości narazie minęły a migdały uwielbiam wiec będę jadła-mam nadzieję, że pomogą. Miałam iść wcześniej do domku ale jak na złość zawalili mnie robotą. Do tego wszystkiego u nas jeszcze strasznie parno i nie ma czym oddychać.
    Miłego weekendu dziewczynki. Jadę nad morze - na szczęście mam blisko- to sprawdzę co u Was jak wróce.
    :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeAug 10th 2007 zmieniony
     permalink
    Kurde, za wcześnie pochwaliłam pogodę :/ U mnie też strasznie parno :confused: I ciemno się zrobiło, pewnie będzie padać.

    Justyś, ładnej pogody życzę :surfing:
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    ciasteczko ja nawet teraz praktycznie nie słyszę przez stetoskop (taki zwykły) serduszka małej, moja gin powiedziała że może być słychać przez najzwyklejszy po 34 tygodniu, ale zależy od sprzętu, ja mam kiepski
    --
  9.  permalink
    a ja wlasnie po wizycie...krewka na badanka pobrana....wyniki z ostatniego w normie...i slyszalam serducho...tak glosno i szybko bilo..i polozna ponaciskala na brzuchol i az sie zdziwila...powiedziala ze dziecko ladnych rozmiarow...wpisala nawet do karty ciazy ze to 16 tygodni i pare dni a dziecko jak na 18 tygodni duze.....nie wiem czy sie z tego cieszyc czy zaczac sie bac....:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Ciasteczko, cieszę się, że stetoskop się przydał. Mnie też czasem kopnie w słuchawkę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeAug 10th 2007
     permalink
    Ciasteczko -ciesze sie, że sie uspokoiłas :) U mnie bąbelek ozył torche popoludniu... a tak serio - to najczesciej zaczyna fikac po słodkim :bigsmile:
    --
  10.  permalink
    czesc dziewczyny ,jak tam humorki w sobote? ja dzisiaj mam w planie sprzatanie tylko cos zabrac sie za nie nie moge.Byłam juz w miescie bo miałam straszna ochote na arbuzika.M mi obiecał jeziorko ale pogoda sie zepsuła i wyjechał do swoich rodzicow im pomóc.Ja w domku wolalam zostac
    :tongue:

    w czwartek kolejna wizyta u ginka...zobaczmy może sie ujawni w końcu ta moja dzidzia
    ubranka dzieciece
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 11th 2007
     permalink
    UDANEGO WEEKENDU :tooth:dziewczyny :))) nareszcie trochę się schłodziło i można troche polatac po domu ,posprzątac itp :wink: moje dziecie dzisiaj wyczynia mega gimnastyke , aż mi brzunio podskakuje :bigsmile:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeAug 12th 2007
     permalink
    Przyszłe MAMULKI pomiziajcie brzusie od forumkowej cioteczki która ciągle was tu podczytuje - zdróweczka dla was i BĄBELKÓW w brzusiu :bigsmile:
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 12th 2007
     permalink
    Iziunia :) ja już brzunio od Ciebie wymiziałam :bigsmile: a teraz Ty wycałuj chłopaków od cioci Moniki , bo ślicznie Ci już urosły :wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeAug 12th 2007
     permalink
    Ok Zibi jak tylko BĄBLE się obudzą to wyściskam i wycałuję - dzięki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormala_mi
    • CommentTimeAug 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Izunia, ode mnie też wycałuj maluszki :wink:

    zibi, ja właśnie też odetchnęłam z ulgą i wykorzystuję chwilowe ochłodzenie na załatwienie kilku spraw :)
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeAug 12th 2007
     permalink
    no i juz prawie po weekendzie :confused:
    Lubie weeekdny moge spedzic czas z "małżem", a w tyg..całymi dniami siedzi w pracy... no ale takie życie :neutral:
    No ale jutro idziemy obejzec, porównac wózki - model Speedy i Freestyle - i zdecydujemy ktory lepszy :wink:
    Zostało 3,5 miesiąca..... coraz bliżej... a od next weekdn - A. ma urlop - dwa tygodnie :bigsmile:

    Ciasteczko ja tez w czwartek mam kolejna wizytę :) a we wtorek badania: mocz, moroflogia a i musze zabrac sie za papiekri do ZUSu ..
    No to ide poczytac foruma.. BUZKI :kissing:
    --
  11.  permalink
    Ja dzisiaj spędziłam cały dzien u tesciow...minął nawet szybko .Jednak coraz bardziej dokucza mi krzyż...
    Rodzinka sie pyta kiedy rodze a to dopiero 24 tydzień!co za głupie pytania.powinnam sie chyba przyzwyczaic bo co ja moge za to ze mam taki duży brzuchalek.Zaraz wybieram sie do spanie,jutro ide do pracy juz sie nie moge doczekac nareszcie sie czymś zajme.pogoda u nas niespecjalna-niby słanca nie ma ale duchota jak na burze juz trzeci dzień.
    Dziecko kopie ładnie szczególnie w nocy i nad ranem ale ciesze sie że mi tak daje znać o sobie.

    ubranka dzieciece
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeAug 12th 2007
     permalink
    Częć dziewczyny :bigsmile:
    Wczoraj wróciliśmy z nad morza. Pogoda dopisała jedynie w niedziele ale i tak było fajnie. Moje dolegliwości ustąpiły- przynajmniej narazie. Byłam w piątek u GINA. Mja dzidzia ma 12 mm a serducho wali jak oszalałe :bigsmile:
    Tak się zastanawiam czy troche nie za małe to maleństwo bo gdzieś czytałam, że powinno być trochę większe-muszę jeszcze doczytać.
    Miłego dnia pozdrawiam:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Cześć dziewczyny!! Szkoda, że już po weekendzie, ale cieszę się, że tylko jutro do pracy i środa wolna i znów dwa dni to szybko zleci:) czytałyście artykuł w dodatku do wyborczej praca, jest o zwolnieniach lekarskich dawanych na ostatnie tygodnie ciąży i o tym, że często zabierają dwa tygodnie macierzyńskiego przed porodem. Zainteresował mnie bo mój M wygania mnie na zwolnienie, i chciałby, żebym siedziała w domu, żeby się nie martwił, ale zwolnienie powinno być dane wtedy, gdy ciąża jest zagrożona, a moja naszczęście nie jest, wiem, że moja gin da mi zwolnienie jak będę chciała, ale w prasie piszą, że to "lewe" zwolnienia i ZUS może zakwestionować:(
    Czy to znaczy, że do pierwszych skurczy mam siedzieć w pracy? wesoło by było jakbym zaczęła rodzić w biurze:) a może załatwię sobie zwolnienie od pediatry wtedy się chyba nie czepią:)
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    asiula :) zmykaj na L4 nikt Ci nic nie zakwestionuje :wink:wiem to na 100% :bigsmile: i nie ma lewych zwolnien w ciąży ...hahhahha....bo albo jestes w ciąży albo nie jesteś ?? lewe jest w tedy jak nie jestes w ciąży a jesteś na L4 ciążowym:wink: tylko że takiego żaden gin Ci nie wystawi ...heheheh...więc idz już kobieto na L4 , no chyba że się dobrze czujesz i będzie ci pracy brakowac.A o weryfikacje druków ciążowych się nie martw ....tobie to już nie grozi:bigsmile:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    ja uwazam ze zwolnienie ,powinno byc dane kazdej kobiecie ,ktòra zle sie czuje.JA Np ,w pierwszych miesiacach ciazy ,zygalam dalej niz widze i niby jak mialabym pracowac...
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Zibi też tak uważam, przecież nie muszę mieć ciąży zagrożonej żeby się źle czuć i to w ostatnich miesiącach ciąży, ale jak na razie nie chce mi się jeszcze siedzieć w domu, wolę jeszcze trochę popracować, tymbardziej że sama sobie reguluje czas pracy, szefowa jest wyrozumiała i w ogóle w pracy mam fajną atmosferę:) tylko się zastanawiałam, kiedy by wypadało już w domku siedzieć tak żeby mojego M nie stresować, do końca sierpnia to jeszcze popracuje, spróbuje też z moim M ponegocjować pierwszy tydzień września:wink: chociaż on to na każdej wizycie od maja, jak moja gin pyta czy dobrze się czuję i czy chcę zwolnienie to on przytakuje a ja zaprzeczam:smile:
    ale artykuł ciekawy warto przeczytać jak inni patrzą na L4 brane przez kobiety w ciąży, niby bez powodu, żeby sobie odpocząć, chyba pisał go ktoś kto nie był w ciąży:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Asiula u nas lekarze w ostatnich tygodniach ciazy to sami wrecz wypychaja na zwolnienie dla bezpieczenstwa zeby sie skurcze nie zaczely za wczesnie. Po prostu powiedz ginowi ze sie zle czujesz, masz zawroty glowy czy bole kregoslupa czy nawet puchna ci nogi i ciezko ci siedziec i łaski nie zrobi ze da ci zwolnienie. a zteg co slyszalam weryfikacja jest sporadyczna i przynajmniej z naszego zusu wiem ze tylko sie zdarzyla u pan ktore od 6tc jechaly na zwolnieniach i tez dopiero jak skladaly o zasilek po 182dniach.
    Zreszta osobiscie nie znam ZADNEJ babki ktora poszla na zwolnienie z wlasnej checi... zawsze byly jakies wskazanai zdrowotne ku temu!
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeAug 13th 2007 zmieniony
     permalink
    a ja bym chciała pracować, a muszę być na zwolnieniu :(((
    ale też słyszałam, że jak kobieta idzie na zwolnienie na max 2 tygodnie przed porodem, to te dni wliczają już do macierzyńskiego, także najlepiej dostać zwolnienie, tak żeby się skończyło po rozwiązaniu, bo jak się skończy parę dni wcześniej, to następne zostanie zaliczone do macierzyńskiego. Wiem, że kiedyś tak było, jak jest teraz nie wiem, ale zwolnienie wskazane tak czy inaczej na kilka tygodni przed. Przecież trzeba odpocząć trochę :)
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Ja melduje się jako wiosenna mama. Termin mam na 1 kwietnia, ale wg moich obliczeń to będzie ciut później.
    Pozdrawiam wszystkich!
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Gratulacje, edma!
    --
  12.  permalink
    edma gratulacje....:) dbaj o siebie i malenstwo...:)
    --
  13.  permalink
    Gratulacje Edma,fajnie ze grono sie powiększa

    Jak tam mamuski samopoczucie ? u mnie nawet dobrze ale warcze na wszystkich dzisiaj -ja nie wiem co sie ze mna dzieje , sama siebie nie poznaje! zawsze staram sie byc miła a tu nagle takie rzeczy mówie których później załuje.mam nadzieje ze ludzie mi wybacza znajac mój odmienny stan.
    Razem z M jestesmy teraz tydzien u rodzinki która wyjechała na wczasy a maja psa i jak co roku jestesmy jego opiekunami przez jakis 10 dni.Pied niekłopotliwy , duży już 10 latek to mu wariactwa nie w głowie.Najwazniejsze ze mam dostęp do internetu! bo bym nie wiedziała co u Was słychac

    ubranka dzieciece
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeAug 13th 2007
     permalink
    Edma, gratulacje i odwiedzaj nas często :))

    Ciacho, no to macie odpowiedzialne zadanie :)) i w sumie miła taka odmiana na tydzień :))
    a co do humorków, nie przejmuj się tym zanadto, każdej z nas to towarzyszy, niech się otoczenie przyzwyczaja
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 14th 2007
     permalink
    Mnie humorki dorwały w weekend, teraz jest raczej ok. Czasem mam problemy ze wstaniem rano (np. dzisiaj), ale od soboty urlop, to sobie odeśpię.
    Nie wiem, wydaje mi się, że jestem tak samo upierdliwa jak przed ciążą. :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.