Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    Beate no to po prostu CUD. przeciez dzieciaczki 30tygodniowe nie maja dobrze wyksztalconych pluc nawet. norma to nawet do kilku tygodni calkowicie na respiratorze
  1.  permalink
    były na całkowitym respiratorze, ale już nie są...
    nie moja wina...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    Beate dlatego pisze ze CUD... wiesz ja mialam zagrozenie porodu w 29tc i leakrze dokaldnie mi tlumacyzli co czeka maluszka... byla opcja 3tygodni na calkowitym respiratorze a u was zaledwie 3dni...
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    no i jak widac CUDA się zdarzają nawet na 28 dni :wink:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    a rozumiem fotki robilas jak juz sprzet z inkubatorow zostal wyjety?? a jak z saturacja??
  2.  permalink
    no rozumiem cie, ale ja nic na to nie poradze, że tak się stało...
    --
    •  
      CommentAuthorScorpi
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    beate_de28 - nie jesteś mamą trojaczków

    oszukałaś dziewczyny, które Cię wspierały... to bardzo przykre...
    • CommentAuthortipsiara
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    jeju, ale akcja. To naprawde oszustka i to perfidna oszustka!! jak tak mozna??!!:confused:
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    Skor, o co chodzi?? Napisz na forum, bo nie rozumiem.
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    Wszystko jest napisane w Galerii brzuszkowej!!!!!!!!!!!!!!!!!
    beate_de28 to OSZUSTKA
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    Oki, już tam idę <strong>Saska</strong>, a <strong>beate_de28 </strong> żegnamy z naszego forum. Nie potrzebujemy tu mącicielek!!!!!!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    No to coś na poprawę humoru

    Pierwszy wiosenny ptak
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeSep 10th 2007
     permalink
    ZUZA :crazy::crazy::crazy:
    --
  3.  permalink
    ten pies z tego najładniejszy hahahaha
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    <strong>Ciasteczko</strong> ja tu oprócz psa nic, a już na pewno ładnego to nie widzę:wink:
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    ZUZA !!!!!:crazy::crazy::crazy:
    normalnie dzięki tobie od rana będę mieć dobry humor, a co do trojaczków, zostawiam bez komentarza, myślę, że jest zbędny
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    A ptak prawie w pełnej gotowości do lotu :wink:
    --
  4.  permalink
    Mam do Was dziewczyny pytanie.Zauwazyłam moze tak od tygodnia ze mam bardzo dużo takiego białego śluzu,takiego jak na poczatku ciazy.Jest bez zapachu taki mleczno biały.Byłam w czwartek u gina i zapomnialam mu mówic ale przeciez badał mnie i ogladał wiec gdyby cos było nie tak chyba by mi powiedział.Ale czy to jest normalne? wkładki zmieniam czesciej niz normalnie...

    ubranka dzieciece
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    ciasteczko ja w ciazy bylam mocno sluzowa... a pod koniec to juz w ogole duzo tego bylo :confused: takze sie nie przejmuj. dopoki nie ma zapachu ani zabarwienia ani nic cie nie swedzi to jest ok
  5.  permalink
    no własnie nic nie swedzi ani nie ma zadnego zapachu...Dzieki za odpowiedz!:bigsmile:

    ubranka dzieciece
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    ciasteczko ja pytałam moją gin o to, bo też wydawało mi się, że normalnie niemiłosiernie mi się 'leje' ale ona powiedziała, że to normalne po koniec, bo szyjka się skraca, robi sie rozwarcie i ma prawo więcej wylewać się śluzu, ważne żeby nie było innych objawów, swędzenia, nieprzyjemnego zapachu czy niepokojącego koloru.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    co do śluzu, wczoraj rano miałam wyciek takiego kremowego, lepkiego, ale i wodnistego. Akurat się złożyło, że miałam planową wizytę o u lekarza. Na szczęście szyjka długa na 49mm i szczelnie zamknięta, a ten śluz to zapalenie pochwy. Dostałam globulki na 2 tygodnie i potem 1-2 razy w tygodniu mam sobie zapodawać, żeby infekcja nie powróciła.
    A co do białka w moczu, to lekarz powiedział, że to najpewniej z pochwy było (mimo że miałam zatkane ujście w czasie pobierania próbki moczu) i mam powtórzyć mocz w przyszłym tygodniu i zobaczymy.
    Póki co oprócz globulek dostałam Tardyferon (żelazo) i Acidum Folicum, i w ten oto sposób wizyta w aptece kosztowała mnie 130 zł :((((
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    harpijka - z infekcji sie wyleczysz, ja wlasnie koncze czopy.. a mocz juz czyściutki...mam nadzieje, z ejutro biocenoza tez bedzie ok:confused:

    a ceny leków nie skomentuje:neutral:rozbój w biały dzień:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    ZUZA :crazy::crazy::crazy: ale dajesz po dupie :rolling::rolling::rolling: normalnie jeszcze przez tego wiosennego ptaszka to urodze :jumping:....
    a co do beate_de28 to już ją dawno przeswietliłysmy :thumbup:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    Dziewczyny, niestety z tego, co wiem to w tych ostatnich 10-15 tygodniach ciąży jest mnóstwo zapaleń. Nawet nazywa się to grzybica przedporodowa. Ja też miałam, ale brałam przez kilka dni Clotrimazol dowcipny i mi przeszło. Jak macie początki takich schorzeń to polecam sposób mojego doktorka, żeby smarować kilka razy dziennie kefirem, ponieważ on zawiera żywe kultury bakterii :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    Tutaj znajdziecie szereg rad przeciwgrzybicznych. Miłego dnia!
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    i sikać po przytulankach co zmniejsza ryzyko infekcji ( tam mówi lekarz koleżanki)
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    Nie bylo mnie raptem kilka dni a tu tyle do czytania mialam...:wink:
    Zuzka - mam nadzieje, ze takich zaj.... widokow nie masz pod oknami :wink: niezle, kiedys, z 10 lat temu na jednej lini autobusowej jezdzil taki swir-zbok co sobie gmyral w spodniach i wywalal co nieco na wierzch , bleee
    Ja w weekend bylam trocszke u rodzinki w gorach...super bylo.
    Wlasnie odebralam wyniki i morfologia mam super , gorzej z moczem, bo znowu wyszly mi jakies cholerne bakterie :cry: juz sama nie wiem jak walczyc z tym cholerstwem, nie mam pojecia skad takie cuda sie mnie trzymaja :sad: Co dopiero skonczylam jedne glob to teraz pewnie znowu cos dostane :confused: Ide w czwartek do ginka to pewnie sie dowiem co i jak, no i zobaczymy ile kg na +....bo chyba znowu mi cos poszlo na plus :confused:
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    Tagusia taki urok ciąży, kg choć byś chciała to będą przybierać, a każdej z nas inaczej i w innych miejscach, ale zawsze na brzuszku:)

    Kona, zibi (i dziewczyny rozpakowane) mam pytanie czy wy też macie takie dolegliwości ze stawami, nie moge leżeć na bokach bo mnie kości miednicy bolą, kości udowe i mam skurcze w pachwinach, normalnie jak by mnie walec przejechał. Całą ciąże czułam się super, biegałam do pracy, a teraz normanie jak poturbowana:smile: kurcze a przecież przed ciążą nie mialam nadwagi, cwiczyłam, grałam co tydzień w siatkówkę, a teraz normalnie ta końcówka jest męcząca, czuję się ogromna, opuchnięta i taka... brzydka:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    asiula ja dopiero w 28tc - a objawy o kotrych piszesz juz mam od jakiegos czasu :confused:
    --
  6.  permalink
    ja tez sie czuje wielka ,ociężała a najgorszy jest ten krzyz bolacy...jak babcinka stara sie czuje czasami
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    <strong>Asiula</strong> dolegliwości, o których piszesz są zupełnie normalne w ciąży i to bez względu na to, czy jesteś chuda czy bardziej grubaśniejsza jak ja :smile: Na dolegliwości związane ze stawami biodrowymi polecam włożyć poduszkę między nogi, a dokładnie między kolana jak się leży czy śpi na boku, bardzo pomaga. Na dolegliwości z kawałkiem kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowym podłóż sobie (jak leżysz na plecach) pod pupę (a właściwie pod jej górną część) poduszkę, tylko nie za dużą, albo poskładany kocyk. Mi to poleciła znajoma rehabilitantka i jestem z tego bardzo zadowolona, poza tym nigdy nie leżą na wznak z prostymi nogami, miej zgięte w kolanach, no to chyba wszystko z tego, co pamiętam :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    chyba dzis przetetsuje poduszke miedzy kolanami :shocked:
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    Dzięki za rady, taki jakiś dziś dzień mam na marudzenie, chyba jestem przemęczona, w dodatku miał dzisiaj przyjść kurierem aparat który zamówiłam i jeszcze nie ma:angry: i nie cierpię siedziec sama w domu, (siedzieć to też za dużo powiedziane, bo mam jakoś tak 'narządy' opuchnięte, że jak siedzę to mnie boli:( ale już niedlugo, wytrzymam dla tego małego skarba, no i jestem w stanie to przejść jeszcze raz dla braciszka albo siostrzyczki za jakiś czas, w gruncie rzeczy to bardzo miło myślę o okresie ciąży, tylko ta końcówka jakoś mi daje w kość, wszyscy mówią, że to dlatego, że nie umiem usiedzieć w domu sama:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    asiula ale to chyba normlane, ze ta końcówka staje sie taka nieznośna :wink:
    Ściskam :hugging: i 3mam kciuki:thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorKona
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    <strong>Asiula</strong> Ty się ciesz, że nie wymiotujesz i nie wymiotowałaś, bo ja wymiotowałam przez 8 m-cy, a od kilku dni znowu mi się zaczęły wymioty, ale tak ponoć bywa pod koniec ciąży. Ja też nie umiem usiedzieć w domu, ale jakoś mam co robić i nie wiem kiedy mi dni mijają :smile: A co do marudzenia, to w końcu masz prawo :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    Asiula nie przejmuj się tym :) nas wszystkie na koncówce dupska bolą :wink: i chodzimy z tyłkami jak kaczorki :bigsmile:
    a to co Kona napisała to jest prawdą w 100% , także wkładaj jaski między nogi albo wałeczek z kocyka pod plecki :tongue:
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    Tagusia, bakterii w moczu nie leczy się globulkami, globulkami leczy się zapalenia pochwy.
    A co do moczu, to powtórz go, ale pobierz prawidłowo próbkę, bardzo dokładnie się podmyj, możesz płynem i potem bardzo dokładnie wypłucz wodą, wytrzyj się ręcznikiem papierowym, potem zatkaj sobie ujście pochwy wacikiem i dopiero sikaj. Próbkę pobierz ze śrdokowego strumienia, czyli najpierw troche wysikaj i dopiero pobierz. Takie postępowanie da pewność, że wynik nie jest zafałaszowany bakteriami z pochwy (które są normalne, a szczególnie w ciąży)
    Asiula, jeszcze troszkę siły musisz wykrzesać z siebie, a jak nie masz ochoty to sobie pomarudź, ,od tego nas masz, żebyśmy cię wysłuchały :))
    --
    • CommentAuthortipsiara
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    harpijka ma racje :smile: od tego w koncu tu jestesmy aby sobie pomagac , doradzac i wyzalic :bigsmile:
    Ja dzis sie czuje jakbym miala dostac grype, wszystkie mnie boli, rece, kolana, szyja , ehhh
    • CommentAuthortipsiara
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    ehh i wlasnie cala zupa mi wykipiala... ja juz ze strachu ze spiepsze obiad wole go robic dzien wczesniej, bo jak zupe przesole to moge ugotowac nowa, a tak to to M glodny do pracy by chodzil :)
    Wy dziewczyny tez nie macie wyczucia smaku?? czy tylko ja taka felerna w ciazy sie zrobilam??
  7.  permalink
    tipsiara mi tez w ciazy obiady nieraz nie tak wychodza...dla mnie sa za słone ziemniaki a m mówi ze wcale nie posoliłam...wiec ja juz nie wiem.a zauwazyłam ze jaks ie nie przyłoze za bardzo to mu smakuje a jak sie staram to zawsze cos nie wyjdzie
    --
    • CommentAuthortipsiara
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    no ja "jutrzejsza" zupe nie solilam wogoole :) aby bron borze nie przesolic :) ale moja mama moowi, ze jesli kobieta przesoli zupe - to znaczy, ze jest zakochana:)) a to chyba dobrze...
    tym jedynie sie pocieszam:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeSep 11th 2007
     permalink
    hehe cos jest z tym smakiem :) ja zawsze bardzo ostre potrawy robilam mój M. sie przyzywczaił, a teraz jak robie - mi sie wydaje ze jest ostre ze hoho, a on mowi czemu to wogole nie doprawione :wink:

    ps. dzis na 18.00 wizyta u gina :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Ja przez całą ciąże same zakalce piekę, a ostatnio już nawet nie biorę się za pieczenie, tylko kupuje ciasta:)

    Vall ja też dziś (17.00) wizyta u gina:wink:
    no to dowiemy się co tam u naszych dzieciaczków:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Zobaczcie jakie fajne zdjecie, chyba nie ma wątpliwości że to chłopiec :bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeSep 12th 2007 zmieniony
     permalink
    A tu dziewczynka

    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeSep 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Witajcie,
    potrzebuję pomocy :-) chciałabym wstawić swój suwaczek ale niestety nie jestem w stanie tego zrobić.....nie wiem jak. prosze pomóżcie, albo chociaż powiedzcie gdzie szukać podpowiedzi....




    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    Faktycznie niezłe te zdjęcia, nie wiesz, w którym tygodniu robione?
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    KiciaG właśnie mialam Ci odpisać, ale widzę, że sobie poradziłaś:smile: ja też chciałam wstawić zdjęcia na galerii sluby itp i nie umiem, zostawiłam tam cały kod do zdjęcia, jak ktoś może to proszę o pomoc, bo normalnie próbowałam na wszystkie sposoby i nie działa:confused:
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeSep 12th 2007
     permalink
    niewiem ale może się już udało...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.