Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    Marta500 na wyniku powinnas miec normy. kazde lab ma inne ale tak patrzac w porownaniu z tym co bylo w moim to hemoglobina (hgb) moglaby byc ciut wyzsza ale 11 to jeszcze norma dla kobiet w ciazy, rbc tez ok 4 lepsze by byly ale skoro hgb spada to tym samym i krwinki. zacznij profilaktycznie jesc rzeczy bogate w zelazo a bedzie ok :)
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    i cukier z obciążeniem chyba trochę za wysoki, ale pewności nie mam, ja miałam wynika poniżej 90
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 19th 2007
     permalink
    Harpijko z cukrem norma po obciazeniu glukoza jest do 140mg :)
  1.  permalink
    Justyś z tymi starszymi masz racje.mi sie raz zdarzyło ,że jedna mi sie wepchnęła w kolejke i powiedziała:'młoda jestes to postoisz" wogóle tego nie skomentowałam a babcia nie była jakąś staruszką tylko "na chodzie".Zauwazyłam ,że pomagaja i rozumieją nas Ci którym też jest cieżko i wiedzą jak to jest gdy reszta udaje że ie nie widzi
    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    Witam z samego rana, w sobote :)
    Biore sie za sniadanko .Jajeczka,mniam, extra dla dzidzi
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 20th 2007 zmieniony
     permalink
    fmartunia - jak bylam w ciazy i liczyl sie przyrost masy malego przed rozwiazaniem to lekarka z centrum zdrowia dziecka zalecila mi jesc 5jajek tygodniowo tyle ze nie smazonych a jedynie gotowanych na twardo. aaa i jeszcze minimum 0.5kg tlustego twarogu i 0.5kg ryby morskiej tygodniowo :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    od czerwca zaszly zmiany dot. becikowego
    wiecej TUTAJ
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    AniaM, ja jem 2 tygodniowo, na twardo :)
    --
  2.  permalink
    ja dziś też jajeczka jadłam, ale jajecznice na szyneczce:)
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    a ja po spacerze.ale zimno!!ale brzuszek dotleniony :D
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    Tak poczytałam o tym becikowym i się zastanawiam nad tym dodatkowym tysiącem. Nie jesteśmy małżeństwem ale dziecko będziemy wychowywać razem no i jesteśmy przecież rodziną. Nasz dochód kwalifikował by się na zasiłek rodzinny a więc i na dodatkowy tysiąc zł. Zastanawiam się nad tym czy dostalibyśmy go mimo, że nie mamy formalnie zawartego związku małżeńskiego. ??
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    hej kobitki,bylam u gina,dzidzia ma glòwke na dole ,ladnie sie ulozyla ,nastepna wizyta w piatek,ale moze do piatku mnie wezmie na razie zadnych obiawòw...pozdrawiam..
  3.  permalink
    mam pytanie.
    wczoraj byłam na usg.
    lekarz mi napisał, że pęcherzyk ma 6mm, a zarodek 2,6 mm.

    czy coś jest nie tak???
  4.  permalink
    dodam, że wg usg to 4t 4d był wczoraj
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    myszka ,ja nie wiem ,ale jak mam jakies watpliwosci to pytam szybko gina ...
  5.  permalink
    ja nie miałam, ale dziewczyny mi pod wykresem napisały, że coś jest z moją ciążą nie tak...
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 20th 2007
     permalink
    a ja sie chyba zatrulam :((wszystko co dzis zjadlam zwymiotowalam :(((
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    a gdzie sie wszystkie dziewuszki podziewaja?
    Ja wyjezdzam wlasnie do Walbrzycha na wybory, bo tam jestem zameldowana.
    Przy okazji do rodzicow.
    Wczoraj wymiotowalam dwa razy i mialam tez problemy z drugiej strony.
    Mam nadzieje ze dzis juz bedzie spokoj, ze to nie grypa zoladkowa.
    Bo goraczki nie mam.
    Dziewczyny, a wiecie co mozna brac na zatrucie pokarmowa,jak cos?
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Cześć
    Ja właśnie po drugim śniadanku. Teraz siedzę i czekam na M. Zaraz jedziemy na wybory. U nas strasznie dzisiaj zimno ale słonecznie.
    Fmartunia ja bym poczekała. Najpierw się wypróżni a później zacznij jeść lekkie rzeczy. I zaobserwuj jak dalej będziesz się czuła. Mam nadzieje, że to tylko chwilowa słabość.
    Pozdrawiam i wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w wyborach. :bigsmile:
    Miłego dnia.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Czytałyście "Polkę" Manueli Gretkowskiej? Co sądzicie o książce jako o dzienniku ciąży?
    --
  6.  permalink
    nie czytałam

    Fmartunia biedulko jedz dzisiaj lekkostrawne rzeczy...może te jajka Ci zaszkodziły...
    Justyś na wybory idziemy idziemmy!
    Ja mam taki problem że jem ten Hemofer i pije codziennie litr soku z czerwonej porzeczki albo aronii i mam po nich zgage.mam nadzieje ze mi sie podniesie ta hgb .Byłam wczoraj u babci na imieninach i nawet sie nie najadłam bo nie mam apetytu nie wiem czy to ma zwiazek z tym żelazem.
    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Myszka napisałaś pod swoim wykresem ze crl wynosi 2,5 mm , to wymiar na prawie 6 tygodniową ciąże , a nie na 4 tygodniową jak napisałaś, wtedy jest tylko pęcherzyk , nie ma mowy o głowie i pupie bo crl właśnie to oznacza, dla mnie to dziwnie bardzo, że lekarz wpisał ci crl w opisie z usg
    --
  7.  permalink
    Mamuśki co tu dzisiaj taki spokój-pewnie wszytskie na wybory poszły.ja własnie wysłałam M zeby poszedł do centralnego bo u nas zimno dzisiaj w domu i na dworze też.Wiem ,że niedziela ale piore ostatnią ture ciuszków dla dzidzi-wszystko co niebieskie.w końcu bedzie wszystko gotowe,a jakbym czasem jeszcze musiała jechac wczesniej do tego szpitala m nie bedzie miał żadnego problemu.
    A jak tam dziewczyny choruszki? Puszcza Was troche ta choroba?

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    rzeczywiscie spokoj,juz tak od wczoraj nikogo nie ma prawie na forum.
    Narazie mam sie dobrze,aczkowiek brzusio mnie pobolewa.
    Mam nadzieje ze bedzie ok:)
    Ja juz tez po wyborach i po wycieczce po rodzicach.
    Odwiedzilismy i moich i M rodzicow, teraz czas na odpoczynek i spokoj we wlasnym gronie.
    Mama narobila mi pycha rogalikow,Mniam
    --
    •  
      CommentAuthorPlis81
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Hej dziewczyny, czy któraś z "grudniówek" jest z Warszawy?
  8.  permalink
    Fajnie masz fmartunia bo mój M jak na złość nie chce nigdzie dzisiaj jechać mimo tego ze siedzi w domu i wszyscy go wyciągali gdzieś.i tak z nim mam.a własnie teraz wolałabym poodwiedzac rodzinke bo wiadomo ze jak przyjdzie dziecko na takie spotkania nie będzie już czasu.Ale co zrobić siłą go nie wezme i znów jak bede coś mówiła to mi powie ,ż e mam jechać sama a on sobi e odpocznie.Hmm tylko ze ja siedze cały tydzień w domu i mam troszke dosyc tych ścian.
    Chyba pozostaje mi wieczór przed tv albo komputerem,trudno ehhh:(

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    poogladasz przynajmniej wyniki wyborow.
    Moj M tez niezbyt chetnie jezdzi do Wałbrzycha, do moich rodzicow, ale ja musialam dzis tam glosowac.
    Jezdzimy tez tam do lekarza.
    Nie martw sie, faceci tacy sa. Chociaz moj M tym sie rozni, ze on nie chce abym sama np chodzila na spacery.Martwi sie o mnie i tym samym musi chodzic ze mna :)
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 21st 2007 zmieniony
     permalink
    Czesc dziewczynki :swingin:
    My juz dawno po glosowanku ! Alez dzisiaj byly tlumy...i fajnie, wszyscy powinni chodzic!

    Myszko no mnie tez cos nie pasuje, bo jesli lekarz w 6mm pecherzyku dojzal dzidzi o wielkosci 2,5 mm to faktycznie dziwne...:shocked: i nie podal Ci tetna maluszka ? Dziwne...tak czy inaczej zycze powodzenia.

    Plis Harpi Ci napisala , ze ona jest z ok. Warszawki i ma termin na styczen...

    Fmartunia wspolczuje "atrakcyjnej nocki :confused:

    Ciasteczko kurcze niezla przygoda...co za facecik beszczelny. No trudno sa i taki zgryzliwcy .

    A co do uprzywilejowania w kolejkach...hmm ujme to tak, niedawno wepchala mi sie starsza babka do kolejki przede mnie i niedosc ze mnie popchnela do tylu to jeszcze mi koszykiem w noge przylozyla :shocked: normalnie mnie zatkalo...moj brzuch nie jest gigant ale nie da sie go nie zauwazyc...Tej glupiej babie powiedzialam, ze w jej wieku to chyba juz powinna wiedziec jak ma sie zachowywac i nie wpychac bez kolejki...zatkal sie babsztyl. No coz, raz wpuscil mnie mlody facet a poza tym to zadna babka nie miala zamiaru a w urzedzie to juz w ogole zapomnij. Nie ma zadnego uprzywilejowania. Ostatnio jak bylismy z M na zakupach w markecie, to tam sa te kasy z pierwszenstwem i M mnie namawial ale ja nie chce, bo widze, jak szczegolnie laski patrza wilkiem na moj brzuch...:cry: Tragedia, taki swiat, ja bede wpuszczac bo wiem jak bola krzyze a torba jest coraz ciezsza...:sad:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Ja "Polke" dostalam wczoraj od kuzynki M, wiec dopiero biore sie za lekturke. Jak przeczytam,, to dam znac jak moje wrazenia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Tagusia, jeśli możesz, zwróć uwagę na to, jak doszło do tej ciąży i jak Gretkowska opisywała swoje metody planowania rodziny, ok?
    --
    •  
      CommentAuthorPlis81
    • CommentTimeOct 21st 2007
     permalink
    Harpijko a gdzie będziesz rodziła? Wiesz już?
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeOct 22nd 2007 zmieniony
     permalink
    Witam wszystkie przyszłe mamusie :-)
    dziewczynki mam pytanko...., od 7 roku życia choruję na łuszczycę i od kilku lat (co jakiś czas) stosowałam miejscowo w niewielkich ilościach DIPROSALIC będąc juz w ciąży...., natomiast wczoraj przeczytałam ulotkę i nie ma tam inforamcji o skutkach ubocznych, ale nie zalecają stosowania....czy któraś z was może mi coś powiedzieć?! czy mogłam nieświadomie zaszkodzić mojej dzidzi???
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Kicia, na pewno wszystko jest ok, maści mają minimalny wpływ na dziecko, przecież one działają jedynie na zewnątrzną część skóry, fakt, że trzeba czasem uważać w I trymestrze, ale myślę, że stosowanie miejsocow i tylko czasami nie mogło zaszkodzić, a informację, że nie zalecają musieli napisać, bo pewnie nie mają badań zrobionych i wtedy dla ochrony własnego tyłka muszą tak pisać.

    Plis, będę rodzić w Wołominie, tutaj mieszkam i mam najbliżej do wołomińskiego szpitala, a przy tym on ma bardzo dobrą opinię - tzn ginekologia i położnictwo mają. Leżałam tam po poronieniu na patologii ciąży, więc trochę poznałam oddział i posłuchałam opinii. Wiem, że są i dziewczyny z Warszawy, które chcą w Wołominie rodzić.
    --
  9.  permalink
    KiciaG najlepiej zapytaj gina swojego...zauważ ,że na wiekszości lekach które przyjmujemy w ciaży np No-spa też pisze ze w razie koniecznosci tylko podawać w ciaży a ja chyba ją wcinam od 6 tygodnia:) Wiec nie stresuj sie tym co napisane jest w ulotce tylko poprostu weź lek i idz do lekarza po porade.Napewno nic nie zaszkodziłaś dzidzi -jak piszesz stosowałaś czasami i miejscowo ale zapytac nie zaszkodzi , może poleci Ci inny lek na Twoją chorobę który bedziesz mogła napewno bezpiecznie stosować.


    CZesc dziewczynki.Jak ja nie znosze poniedziałków.Miałam jechac do pracy oddac L4 ale mam takiego lenia ze nie chce mi sie.Nocka Była straszna.M mnie nakrywał , mi było gorąco ale nie dał sobie powiedzieć! Nos mi sie zatykał,zgaga meczyła...ehhh dlatego spałam do 10 .Za to teraz krzyż mi chyba wysiądzie po takim długim spaniu.Normalnie po ciazy zafunduje sobie serie masazy u nas na basenie.w koncu mam tam 3 kroki.

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Jesteście KOCHANE! uspokoiłyście mnie a ja całą noc nie spałam :confused: tak macie rację muszę zapytać ginka jak tylko pójdę.... strasznie się bałam że zrobiłam mojemu dzidziusiowi krzywdę...że przez "nierozsądną" matkę będzie w jakiś sposób oszpecone...
    Jeszcze raz baaardzo dziękuję :angry:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Ciacho, zafunduj sobie już teraz - albo niech M cię masuje codziennie.
    A my się z M wczoraj zdrzemnęliśmy po południu, więc wieczorem coś nam się spać nie chciało, poczekaliśmyu na zakończenie ciszy, potem jeszcze film obejrzeliśmy i dopiero spać - ale się wyspałam za wszystkie czasy. Ostatnio przesypiam całe noce, bez wstawania i bez żadnych problemów. Chyba odsypiam tą chorobę, organizm się regeneruje. Wczoraj poszliśmy zagłosować, mamy ze 300m do przejścia, zmęczyłam się okropnie, weszłam do domu i padłam - chyba jestem osłabiona choróbskiem. Na szczęście już prawie całkiem przeszło, choć przyznam, że dopiero wczoraj poczułam znaczną poprawę, gardło mnie nie bolało i katar prawie odpuścił
    --
  10.  permalink
    Harpi M pomasuje ale krótko,jak dla mnie za krótko :) to zreszta za dużo nie daje efektow.Ja ze snem mam problemy straszne.Wieczorem juz mi sie chce o 20 spać a jak już zasne to co dwie godziny sie budze albo pić albo do toalety albo sie chce przekrecić.Mój m juz odlicza dni -ja jeszcze wole nie mysleć :bigsmile:

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Hej
    A ja jak wczoraj pojechałam na wybory to dopiero dzisiaj wróciłam. :bigsmile:
    Całą noc oglądaliśmy studio wyborcze. Biedna moja bratanic, dzisiaj nieprzytomna do szkoły poszła. :bigsmile:
    Teraz siedze i myślę co tu na obiad zrobić. A po tej nieprzespanej nocce mam lenia.
    No i jutro do pracy lece. Jak pomyślę o wstawaniu o 5 30 to....:cry: Ale przynajmniej nie będzie mi się samej w domu nudzić.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Ciasteczko mój też mnie masuje, każdą część ciała, ale za krótko !!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    My ogladalismy wieczor wyb do kolo 0:30 ...

    Cos ostatnio mam ciezkie noce, zawsze mialam super, ale teraz jakos sie budze tak 1-2 razy na noc, ..hm nie wiem dlaczego, chora nie jestem.
    Wlasnie sie zbieram w sobie, zeby wyjsc z domku ale dzwonila do mnie Mama i mowila, ze strasznie zimno, brrr , no i zbieram sie juz pol godzinki, hihi, teraz zrobilam sobie kawki na rozgrzewke...Moze do wieczora dojde do tego sklepu :wink:

    Ja mysle, ze tak juz prawie oficjalnie moge potwierdzic, ze na 99% czuje ruchy maluszka :clap:, zaczynam to odrozniac od innych "atrakcji" jelitkowych :tooth: Ale czuje je na razie glownie wieczorami. :bigsmile:
    --
  11.  permalink
    myślicie, że powinnam iść do innego gina???
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    A na jaki wiek okreslil ciaze?
    --
    •  
      CommentAuthorPlis81
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Harpijko ja rodzę na Madalińskiego.Myślałam, że może jest ktoś na forum, kto będzie tam w tym samym czasie :) O szpitalu w Wołominie słyszałam bardzo dobre rzeczy i podobno można tam rodzić w wodzie, zastanawiałaś się nad tym? Podobno super sprawa.
  12.  permalink
    Tagusia Gratulacje:clap::clap::flowers::flowers: fajne uczucie prawda?
    Ty mówisz ze sie od pół godziny zbierasz a ja nie dosyc ze samochodem i do Polo marketu mam z 300 metrów to nadal siedze w piżamie.Ciocia zadzwoniła zeby mnie zaprosić na kawe i sie tez zastanawiam czy mam jechac czy nie...za bardzo mi sie nie chce,wolałabym troche poprasować ciuszki dla maluszka które wczoraj wyprałam bo uwielbiam ten zapach i widok poskładanych ich w szafie.

    znów mi poleciało z prawego cycuszka...ojojo co to bedzie później...
    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Tagusia ja też to mogę powiedzieć. :bigsmile:
    Wczoraj jak oglądaliśmy studio wyborcze to nasze maleństwo cały czassię wierciło. A 3 razy to nawet tak mocniej dało o sobie znać. Niestety jak moja mama albo M dotknęli brzucha to od razu była cisza. A myślę, że tego mocniejszego szturchańca mogli by poczuć. :bigsmile:
    --
  13.  permalink
    justys mój m dotykał brzuchalka i nigdy nic nie czuł.ja sie denerwowałam bo bardzo chciałam mu pokazac a dziecko sie własnie uciszało jak on polożył reke.za to teraz kiedy nie dotknie to dostaje kopniaczka wiec z czasem wszyscy poczuja
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    u mnie na początku też tak było, że nie mogłam M pokazać, ale teraz jak kopie to całymi seriami, a wczoraj po ogłoszeniu wyników, to się rozszalał na całego :))) widać mamie ciśnienie z radości skoczyło hehehe

    fajnie dziewczyny, że czujecie ruchy, te pierwsze są takie wyczekiwane, takie kochane, kurde, ja teraz nadal się cieszę z każdego kopniaka :))) to zawsze jest miłe, choć czasem jak trafi w jakiś czuły punkt to nie jest przyjemnie :))
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Justyś, Tagusia
    jak ja Wam zazdroszcze:)
    nie czyje jeszcze żadnych ruchów, ani bulgotania.
    Wogóle mój brzuch ostatnio wogóle nie rośnie. Na pocz 4 miesiąca zrobił sie widoczny (tzn w obcisłych ciuchach go widać, w luźnych - wogóle). I od tego czasu jest cały czas taki sam. aż się zaczynam martwić, bo maleństwo w tym czasie powinno bardzo szybko przybierac na wadze i rosnąć:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    edma, maleństwo na pewno przybiera na wadze i rośnie, twój brzuch wcale nie musi :))) podejrzewam, że ok 18-19tyg. skoczy bruszek i będzie duży, ale z maleństwem na pewno wszystko ok. Nic się nie martw.

    Plis - jeśli zostanę pozytywnie zakwalifikowana i mój gin się zgodzi to chciałabym rodzić do wody, zobaczymy
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 22nd 2007
     permalink
    Ciacho :bigsmile: nio ja tez sie ciesze. Tylko, ze ja mam nieco tluszczyku na brzusiu to czuje ruchy tak delilkatnie. Teraz wyczekuje konkretnego kopniaka...hihi byleby nie w kregoslup albo pecherz.... :rolling: Ja ledwo czuje, wiec M musi jeszcze troszke poczekac...hihi choc co wieczor sprawdza, eh Ci nasi faceci kochani:bigsmile:

    Justys no to gratki:bigsmile: Ty chudzinka jestes to czujesz pewnie znacznie mocniej niz ja...:wink:

    Edma dzidzia na pewno super sobie rosnie :bigsmile: Przeciez wielkosc brzuszka nie ma wplywu na rozwoj maluszka. Glowa do gory i wyczekuj pierwszych babelkow lub cmokniec :bigsmile:

    Harpi fajnie, slyszalam ze w wodzie sie wygodniej i latwiej rodzi. Ja to nawet sie nie dowiaduje, bo jesli sie ma wade wzroku to w wodzie nie wolno :confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.