Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Odebralam wynii toxo i powiem szczerze ze kompletnie sie na tym nie znam wiec prosze o pomoc:
    Toxo IgG ilosciowo 0 Iu/ml
    ujemny <4
    wątpliwy >=4 - < 8
    dodatni >=8
    Toxo IgM jakosci: ujemna S/CO
    i < 0.55 ujemny
    0.55 <= i < 0.65
    i >= 0.65 dodatni

    prosze o pomoc
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Nie przechodziłaś toxo i aktualnie nie przechodzisz. Wszystko ok. Powinno się to badanie jeszcze dwukrotnie w ciąży powtórzyć.
    --
  2.  permalink
    :)uff dobrze :)
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Ewa nie przechodziłaś toxo wcześniej. Musisz na siebie uważać. Poczytaj artykuły na co szczególnie trzeba uważać. Później, tak jak Fiufiu pisze, musisz powtórzyć. Ja mam tak samo. Teraz w 20 tc będę powtórnie robiła. :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorewelina0701
    • CommentTimeOct 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    ja nigdy kotow nie lubilam hehe i trzymalam sie z daleka chociaz wiem ze nie tylko one sa problemem
    Kupilam sobie papryke czerwona w sloiczku a tu sie dowiaduje ze za bardzo nie mozna bo ocet zabija krwinki czerwone.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Ewelina tu nie tylko koty są problemem. Trzeba dobrze myć ręce po surowym mięsie. Myć dokładnie owoce i warzywa.
    --
  3.  permalink
    Tak wiem wiem :)
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Vall najwazniejsze, ze jest pozytywny wynik :bigsmile: A zus dla mnie to istna patologia, ktora nawet nie powinno sie poprawiac ale wyciac w pien to cholerstwo. Czyli i pewnie mnie bedzie czekac taka super przyjemnosc. Nie dobrze, nie dobrze, wolalabym tego uniknac :neutral:

    Ciacho to nie pech, bo i mnie tez takie kwiatki sie zdarzaja, ale po prostu tacy sa ludzie i troche ich za duzo.

    Toxo i ja mam ujemne, dlatego teraz tez mam do powtorki.

    A ja dzisiaj mam pomidorowke i kotleciki :bigsmile: Wlasnie zaraz bede sie zajadac...
    --
  4.  permalink
    będe tu wieczorkiem, to popiszemy:)
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Ewelina i nie jeść mięsa, ryb surowych ani wędzonych
    --
  5.  permalink
    nie jem akurat.
    Zazynam miec malego stresa, zreszt zawsze jak ide to mam stresika.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    A ja już po pracy i robie obiadzik.
    Miałam okropny dzień. Strasznie się zdenerwowałam tymi błędami w sprawozdaniach i jeszcze ktoś mnie wkurzył swoją obojętnością na swoją własną głupotę. denerwują mnie tacy ludzie. Oczywiście wyżyłam się na babce w kolejce bo się pchała i ciągle mi po butach deptała.
    Musze sobie czymś chumor poprawić.
    --
  6.  permalink
    No i jestem:)

    Tylko nie wiem co pisać:)
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Hahaha Myszka cokolwiek. Jak się czujesz??
    --
  7.  permalink
    a jako tako...
    zimno mi tylko:(
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    To na co ten twój M czeka, szybko niech Cię grzeje :)
    --
  8.  permalink
    ogrzał:)
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Teraz musi podwojnie mocniej ogzrewac...hihi, no chyba Myszko, ze masz wiecej niz jedna kruszynek pod serduszkiem :bigsmile:

    A u mnie koszmar i kicha, zimno, ciemno i pada caaaaly dzien, blee a najgorsze jest to, ze ten moj bol pod lopatka wcale nie minal ... :cry: Nie podoba mi sie to a wizyte mam dopiero za 2 tyg...
    --
  9.  permalink
    stara się jak może:)

    u mnie też tagusiu zimno...

    a może ten ból z przesilenia?
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    No nie wiem wlasnie skad, bo juz go mam chyba z tydzien albo 2...
    Moj M twierdzi, ze to od tego, ze sie nie oszczedzam ... no i oczywiscie od siedzenia przy laptopie... za co mnie strasznie sciga :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    no kochana to chyba ten laptop :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Hehe, no tez tak cos czuje, bo jak postoje przy garach pol dnia to mnie nie boli tak jak teraz ...:confused: Chyba pomine tą zaobserowowaną prawidłowość przed M...bo mi zalozy haslo na kompa:wink:
    --
  10.  permalink
    no lepiej mu nie mów:)

    a teraz się oszczędzaj:)
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Nio, czasem trzeba miec pewne tajemnice :wink:

    Dzisiaj M powiedzial mi, ze zauwazyl jak fajnie spie, to znaczy podobno mnie juz kilka razy przyuwazyl, ze trzymam sobie reke pod brzuszkiem lub na...:shamed: Nawet nie mialam pojecia o tym ...:bigsmile:
    --
    • CommentAuthormala_bu
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    jestesci juz doswiadczonymi kobitkami totez prosze was o pomoc. moze to nie forum od tego ale chyba kto jak kto ale wy bedziecie wiedziec najlepiej bo wam sie udalo!!
    ja z malym problemem co do testow owulacyjnych no i w ogole samej owulacji.wynika to z tego ze kiedys mialam bardzo dlugie cykle, a teraz jak juz je lekami unormowalam staly sie dla mnie troszke niezrozumiale
    a wiec:
    moje cykle sa raczej naprzemienne -jeden trwa 40-44 dni kolejny 31, potem znow 40-44, a nastepnie 31 i tak w kolko!
    obserowalam poprzedni cykl. byla owulacja na 27dc, potem 15 dni podniesionej temperatury i @(to byl ten cykl dluzszy 40paro dniowy).
    teraz mam miec 31 dni. jak na moj rozumek to owulacje powinnam miec jakos miedzy 24 a 28 pazdziernika -14dc a 18 dc. ale jakos dziwnie w niedziele-21 pazdziernika wyczulam ze mam jakis sluz taki bialawy z niteczkami przezroczystymi, nie do konca taki czysty plodny, ale podkusilo mnie to do kupienia testu owu. co mnie zdziwilo to wyszedl pozytywny. kolejnego dnia tez mialam troche sluzu ale juz bardziej przezroczystego no a kolejny test wyszedl dodatnio.wczoraj wieczorem bardzo bolal mnie lewy jajnik-tak jak na owu, no i dzisiaj podkusilo mnie zeby zrobic wczesniej test i wyszedl dodatni, ale jak dla pewnosci chcialam sprawdzic znow tak jak poprzednie o tej samej porze to juz wyszedl ujemny! mam wiec pytanie jak to jest z testami one pokazuja wzrost hormonu do momentu owu a potem jak juz jest owulacja to sa negatywne czy jak? w ogole wydaje mi sie ze jakos za wczesnie mialabym te plodne dni i w ogole ta owulacje. tempke tez mierze i w niedzielei poniedzialek byla najnizsza a dzisiaj podskoczyla. to by do calosci pasowalo jesli jutro bedzie juz wysoka na stale, ale czy przy 31 dniach moglabym miec tak szybko owu? kiedy wiec przypadaly dni plodne(od 20 - 25 pazdziernika, czyli od 10 dc-15dc)?

    BLAGAM POMOZCIE!!!!!!!!!!!!
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 23rd 2007 zmieniony
     permalink
    Witaj MalaBu,

    testy owulacyjne pokazują, że wzrasta poziom LH. Poziom ten jest inny u każdej kobiety, znam przypadki, gdzie przez pół cyklu niemalże wychodzą pozytywne, bo producent ustawił niski próg czułości jak i odwrotne: wszystkie testy ujemne, a tu ciąża :wink:. Zwykle owulacja występuje w ciągu 12-36 h po piku LH, więc bardzo możliwe, że w jej momencie masz już test ujemny:
    Źródło: http://www.medgadget.com
    Źródło: http://www.medgadget.com

    Co do dni płodnych to oczywiście byłoby nam wygodniej, gdybyś wprowadziła cykl na 28dni.pl, ale z tego co piszesz wynika, że wszystko jest w porządku i dobrze wszystko wyznaczyłaś. Długości cykli mogą się wahać, zwłaszcza po regulacji tabletkami.
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeOct 23rd 2007
     permalink
    Witam wszystkie w środku tygodnia :bigsmile:
    dziewczynki byłam u Ginka i przepisał mi usg między 20-22 tygodniem.... proszę powiedzcie mi co jest ważne w tym USG na co muszę zwaracać uwagę i o co pytać ?
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    ja wczorajsze popoludnie i wieczór spedzilam leząc, bo cos mnie brzucho bolało/czułam dołem i krzyże… a brzuchol mialam uczucie jakby ..hmm był zcieprnięty, nie wiem jak to określić..hehe …jak lezałam było lepiej..pare mocnych ukłuc dołem..ale pewnie tak juz teraz może być ..tak mysle, dzis sie obserwuje i nie wiem czy jelsi dalej tak bedzie do isc do gina, albo połoznej….czy poprostu przyjąc do wiadomosci ze na tym etapie to norma …hmmmm
    Teraz tez czuje krzyze i cmi mnie dol brzucha jak na @, ale neit ak mocna jak pierwsze, drugiego dnia..tylko taka zapowiedz nadchodzącej..wiecie co mam na mysli..... :neutral: Sama nie wiem :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Kicia, to się nazywa usg połówkowe i lekarz na nim robi wszystkie pomiary maluszka, często wyznacza wagę, oprócz tego sprawdza wszystkie narządy: mózg, serce, żołądek, nerki, sprawdza pępowinę. To tak z grubsza, bo myślę, że lekarze patrzą na sporo innych rzeczy, ale nie wszystko nam mówią, jeśli jest wszystko ok.

    Tagusia, z laptopem jest o tyle wygodniej, że możesz w różnych pozycjach sobie przy nim siedzieć, nawet na leżąco, więc jak już się uzależniłaś:wink: to zmieniaj pozycje. Ja najbardziej lubię z nogami na ławie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Vall, trudno radzić, ja myślę, że to jest norma, ale jeśli trwa tak długo i nospa nie pomaga, to może chociaż zadzwoń do gina
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    no poczekam i zobacze :) Połozna tak czy siak ma dyzur wieczorem dopiero od 19... a gin jest od 14.
    --
  11.  permalink
    Witam i ja :)wizyta u lekarza udana :) widizalam swoje malenstwo nisamowite uczucie rosnie sobie i ma juz 19 mm. :) widzialam tez serduszko ale nie slyszalam.
    Nastepna wizyta 15 listopada. :)
    --
  12.  permalink
    a ja niedawno się pozbierałam...
    katar mnie zamęcza...
  13.  permalink
    czesc dziewczyny
    ja dzisiaj śpie na raty bo pomagam chłopakom w pracy-chyba nie daja rady i dobrze ze potrzebuja mojej pomocy.
    Wczorajszy obiadek mi sie udał wspaniale zjedlismy wszytsko.:) dzisiaj jest tak deszczowo i zimno że nawet sie nie wybieram na zadne zakupy-poczekekam aż M przyjedzie to go wyśle.Co do wygody dziewczynki to ja niestety pisze na stacjonarnym przeważn ie i ja to dopiero mam tu wymyślane pozycje do siedzenia! ide sobie zrobić śniadanko jakies zaraz
    Vall mnie czasem też tak boli dół brzucha ale to przewaznie jak za dużo chce zrobic i sie przemecze.Leze sobie wtedy na lewym pboczku biore nospe i przechodzi.Mam takie gorsze dni w których ryczeć mi sie chce z bólu krzyża.Ale to sa chyba takie już uroki ciaży.Cieszmy sie tymi ostatnimi tygodniami bo godzina ZERO już niedługo.
    Ja 10 listopada ide na 18tke taką z pompą z zespołem i tańcami wiec myśle że musze też uważać na niej zeby nie dać sie nikomu szalonemu do tańca porywać bo jeszcze mnie weźmie znienaccka.

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Hej
    Ja właśnie po drugim śniadanku. Strasznie mi się spać chce. Miło u nas dzisiaj świecić słoneczko a tu chmury cały dzień. Na szczęście nie pada.
    Co do USG to ja teraz też będę miała połówkowe. Z milszych rzeczy to będziemy słuchać serduszka no i może już się dowiemy kto mieszka w mamusi brzuszku.
    A z tych innych to tak jak pisze Harpijka. Dzidzia już będzie duża więc wszystko fajnie będzie widać.
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    wall ,ja mam podobnie ,albo cisza bo dzidzia spi i rusza sie zdecydowanie mniej co mnie niepokoi,albo jak sie porusza to mam kole w macicy ,albo kopnie w zebro i brzuch boli ,juz chce rooooodzic.
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    No Cisteczko uważaj bo jak faceci sobie popiją to nic nie jest w stanie ich pochamować nawet brzuszek :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Ewaroby, to już niebawem :) Ile Ci dni zostało?
    --
    • CommentAuthorewaroby
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    fiu fiu ,termin na 2 listopada,ale w piatek juz mam wizyte,czy dzidzia sie nie meczy i moze trzeba juz jej pomòc wyjsc,wiec mozliwe ze mnie zostawia w szpitalu...chcialabym ...
  14.  permalink
    Justyś masz racje dlatego bezpiecznie bede sie trzymac mojego M a o północy spadam do domu-musza mi to wybaczyc ja i tak nie dam rady dłużej siedziec a nie chce meczyc maluszka

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    no Ewa, ty to już na finiszu prawdziwym :)))
    Ciacho - ty faktycznie uważaj na tej 18-tce

    a u mnie dziś zimno, ale ogólnie nie najgorzej, nie pada i nie wieje, więc zrobię sobie spacerek do Pepco oczywiście ;)))) tylko muszę ściągnąć kurtkę, w którą sie zmieszczę :))) nie lubię jej, bo to taki płaszczyk do kolan, w kształcie litery A, dobrze, że go nie wywaliłam, bo się zmieszczę, no ale nie lubię go
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    http://www.wzwc.pl/?mid=34&nid=4&id=43

    może Was zainteresuje - bezpłatne badania w kierunku HCV dla cięzarówek w wybranych miastach PL :bigsmile:
    --
  15.  permalink
    ewaroby to Ci już naprawde niewiele zostało...
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Jade na 13.40 do gina!! :) Powdzialam jej ze nie wiem czy to norma czy nie, ale dla świetego spokoju chce zeby mnei oglądnęła ::)
    Takze mam nadzieje odetchnąc spokojnie juz około 14 :)

    ps. kapiel pomogła ale na chwile tlyko ::)

    Buziolki for now :-*
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Vall, trzymam kciuki.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Vall, lepiej niepotrzebnie pojechać i się nie denerwować, niż coś zaniedbać, albo się zadręczać. Daj znać jak tylko wrócisz
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Vall daj znać co i jak.
    Kurczę oczywiscie tych badań nie robią blisko mojego miasta. Ja to zawsze mam pecha z różnymi badaniami.
    Ależ mi się dzidzia dzisiaj wierci. Albo jej się podoba siedzenie za biurkiem albo daje znać, że nie :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Ewelina napisała, ze ocet zabija krwinki czerowne.
    A ja tak ostatnio mam smaka na grzybki marynowane:(
    Odebrałam ostatnio wyniki i obnizyła mi się hemoglobina i hematokryt, chociaz na początku ciązy było ok. Żelazo w normie.
    Podpowiecie czy te grzybki wolno mi jeść, czy definitywnie się z nimi pożegnać.
    Staram się zdrowo jeść, nie obżeram się, ale może powinnam coś zmienić?
    --
  16.  permalink
    edma jak masz ochote na te grzybki to nie uważam ze bys sobie nie mogła troszke zjesc.Oczywiscie wszystko z umiarem i bedzie napewno ok

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    Jak grzybki pewne to parę można. Niedobór żelaza uzupełnisz czym innym. Ciacho ma rację: wszystko z umiarem. Zresztą zapewniam Cię, że Twój organizm odrzuci już pierwszego grzybka, jeśli go nie chce.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.