Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Nie, nie mierzy się i nie bada, jest dokładnie tak, jak to sama podsumowałaś. Mierzy się na 2D.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    No to dupa , ja odpuszczam , jesli tylko ogladanie to dziekuję, myśllam że jest dokładniejsze i lekarz wszystko sprawdza i mierzy i dlatego tyle kosztuje, dzięki Fiufiu, ale bym sie rozczarowała
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Kosztuje tyle bo tiochnika droga.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Zuza lekarz z wawy u ktorego ja mialam konsultacje panstwowe za badanie polowklowe bierze 300zl i wyglada to tak ze najpierw mierzy wazy i ocenia narzady maluszka w 2d a pozniej dla frajdy rodzicow zdjec i plyt przelacza na kilka minut na 3d, sam mowi o tym ze takie usg3d/4d jest tylko "kaprysem rodzicow" i z medycznego pkt widzenia nic nie daje.
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    ale tego tutaj naskrobalyscie:-)

    KICIAG---faktycznie bedziemy razem sie pocily i krzyczaly:wink:
    Justys--jak maly zechce sie ujawnic to lekarz wam zapewne powie.Ja mam 5 termin i mam nadzieje ze dzidzia sie ujawni ostatnio niemiala zamiaru, przy corci wiedzialam bardzo szybko.
    a twoj maluszek widocznie jest spokojny i lubi sobie pospac,moj znowu to urwis ciagle zmienia pozycje i sie rozpycha
    :wink:

    strasznie sfedzi mnie skora na brzuchu czy to powod rozciagnia sie?ja tez odpuszczam sobie USG 4d za drogo to jest
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lili04 a masz informację kogo nosisz w brzuszku?
    Ja na USG idę dopiero 5 listopada więc może wtedy.....:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    zgadzam się z tym co napisała Fiufiu, że mierzy się i bada w 2d, ale należy zauważyć, że te aparaty są wysokiej klasy, chodzi mi o to, że jak aparat ma 4d, to 2d jest wysokiej klasy. No i w 3d/4d lepiej widać płeć :))) ewentualnie myslę, że w 3/4d lekarz lepiej zauważy jakieś nieprawidłowości zewnętrzne, brak jakiś członków, czy nadmiar paluszków. Oczywiście dobry lekarz zobaczy to i w 2d. Tak więc nie ma co ukrywać, że te wszelkie wynalazki to dla rodziców
    --
  1.  permalink
    tak sobie dokładnie prześledziłam link o trolach i doszłam do wniosku że faktycznie mialam pecha logując w tym momencie,szkoda troche :cry:ja mam za 2 godzinki wizyte u gina i mam nadzieję ze potwierdzi wyniki testów
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lili - swędzenie skóry to prawie na pewno efekt rozciągania się skóry - polecam smarowanie środkami przeciw rozstępom - lepiej nawilżają niż zwykłe balsamy, no ale jeśli nie chcesz specjalnie kupować nic dodatkowo, to chodzić balsam
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    sikorka, a idziesz w końcu do lekarza dotychczasowego, czy ktoś ci kogoś polecił nowego? bo pisałaś, że masz przykre doświadczenia
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    kiciaG nie maly ostatnio sie niujawnil i mam nadzieje ze teraz sie ujawni.

    harpijko smaruje olejkami tymi na roztepy:-9) mam pytanko a jak ty sie czujesz,dajesz duzo chodzic czy sie meczysz,pytam bo mamy zaplanowany urlop w grudniu kurcze i niewiem czy dam rady co kolwiek zwiedzac a bedzie tego duzo
    --
  2.  permalink
    no ide do lekarza do ktrogo chodzi moja mama :):)kurcze ale mam stresa przed ta wizytą:)
  3.  permalink
    a co do tych przykrych doświadczeń to jak byłam pierwszy raz u gina az wstyd się przyznać ze to bylo dopiero w marcu tego roku:wink:to kobita to byl poprostu konowaL,poszłam bo stwierdzila ze przed slubem to wypadaloby miec to za soba a tu kobieta jak mnie zbadala to od razu stwierdzila ze trzeba mnie kroic i to natychmiast ale byla na tyle mila ze mi nawet nie powiedziala dlaczego bo stwierdzila ze mnie nie chce straszyc tylko kazala zrobic jakies badania i wrocic do niej jak najszybciej!!tak więc jak tylko od niej wyszlam do bylam przerazona i doszlam do wniosku ze ta baba mnie juz nie zobaczy i od tego czasu jestem po usg i po cytologii i na szczescie jest wszystko ok:)
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lili, czuję się dobrze, ale przyznam, że dłuższe spacery mnie męczą, ciągnie brzuch, kręgosłup boli. Bywają dni, że kompletnie się do niczego nie nadaję i wyjście do sklepu to koszmar. Tyle tylko, że ja jestem od 10tc na zwolnieniu, więc jestem mało aktywna. Jeśli cały czas pracujesz i biegasz normalnie, to pewnie będzie ci łatwiej. Myślę, że z urlopu rezygnować nie powinnaś, najwyżej odpuścisz połowę tego co zaplanowane na rzecz przytulanek z mężem w jakiejś miłej knajpce. No i przed wyjazdem radziłabym się spotkać z ginem, żeby sprawdził czy wszystko ok z szyjką - ona potrafi już płatać figle i wtedy spacery nie wskazane.
    Sikorko, daj nam znać jak wrócisz, chociaż jest jeszcze bardzo wcześnie i lekarz może za wiele ci nie powiedzieć na tym etapie :))
    --
  4.  permalink
    no wiem ale wole sie do niego wybrac bo jakby -odpukać -bylo cos nie tak...........
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Kurcze, Sikorka - to faktycznie, jak to trzeba uważać na takich konowałów. Jakoś nie pokrojona jesteś i w ciąży - ciekawe co ta pani dr podejrzewała. A ile masz lat Sikorko?
    --
  5.  permalink
    no ciekawe,ale nie wazne co ona tam widziala wazne ze jestem w jednym kawalku,we wrześniu skończyłam 25
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    no to faktycznie późno ta wizyta :)), a czy dobrze wnioskuję z twojej wypowiedzi, że czekaliście ze współżyciem??
    a co do tej chęci cięcia, to powiedz o tym nowej gince, może dopatrzyła się jakiejś przegrody w macicy czy może jakiejś torbieli - to może mieć znaczenie dla ciąży
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    tak wiem te linie korymi lecimy chca od lekrza zaswiadczenie ze moge leciec do tych przytulanek bedzie jeszce moja 3 letnia corcia:-)moj M bedzie mial operacje oczu a ja tak bardzo chcialam zobaczyc istanbul wiec sie zgodzil i lecimy wszyscy.
    hmm ja niepracuje jedynie co to biegam za moim diabelkiem hihibo ciagle cos psoci.

    sikorko wracaj i zdawaj relacje
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    sikorko niejestes sama ja bylam pierwszyraz u ginka jak mialam 23lata i to bo bylam w ciazy gdyby nie pierwsza ciaza pewnie bym dalej zwlekala:wink:
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    to ja jeszcze wróce do tego usg 3d/4d
    Skoro 20 tc jest taki ważny, robi sie usg połówkowe, to moze ja powinnam i tak zrobić normalne usg, a dodatkowo (tak jak wspomniałyście dla własnej przyjemności) 3d/4d??
    w sumie to dostałam skierowanie i moge tak zrobić, za zwykłe usg i tak nie płacę :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    oj potulić to się można i przy córce :))) tylko nie za bardzo hehehehe. W Istanbule jadłam przepysznego kebaba, takiego w cieście naleśnikowym - dla tej atrakcji pojechałabym tam jeszcze raz :))) Uważajcie tam na córę i nie łaź bez męża no i jeśli będzie w miarę fajna pogoda, to polecam wycieczkę statkiem - ja płynęłam z polskim przewodnikiem, tzn z panią, która mniej więcej znała polski - suuuuuper było, bo najwięcej się tam dowiedzieliśmy i to chyba jedyna metoda, żeby zwiedzić to olbrzymie miasto jak się ma kilka godzin tylko. Aaaaa i co dla mnie było zaskoczeniem olbrzymim to grupy małych dziewczynek, pod opieką dorosłych kobiet oczywiście i jak nas mijały, to nas dotykały, dotykały ciał, ubrań i patrzyły z taką... pogardą w oczach. Za to płeć przeciwna patrzy wręcz przeciwnie hehehehe
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    :swingin:
    Ladnie naplodzilyscie tych postow...hoho
    Lili no mysmy mieli wykupione bilety lotnicze duzo wczesniej niz w ogole zaciazylam i pomimo, ze lot to tylko 1,45 do londynu, to jednak zrezygnowalismy...to raczej byla decyzja M, on stwierdzil, ze nie ma potrzeby sie "przeciazac" a polecimy za rok juz z maluszkiem...Powiem Ci, ze my czesto latalismy i za kazdym razem widzialam jakies ciezaroweczki... :wink: No ale jak polecicie, to udanego wyjazdu, ja bylam tylko 2 razy w turcji i bylo super ale juz strasznie daaawno temu :bigsmile:
    Vall cholerka z tym paciorkowcem, najgorsze ze to u nas :cry:, mam nadzieje, ze szybko wyjasnia i usuna to swinstwo! A jak Ty sie czujesz, lepiej troche?
    Harpi no niezly mialas sen, hmm, nic dodac nic ujac.
    Ewelina to obydwie kreacje ladne, choc mnie sie bardzo podoba ta bluzeczka na zdjeciu 1 , ktora polaczylabym ze spodniczka :bigsmile:
    Ewa trzymaj sie i koniecznie dawaj znac !

    A ja wczoraj i dzisiaj straaasznie duzo popracowalam, z czego jestem dumna,bo mialam maxi lenia.
    Wydarzen wczorajszych nie komentuje, bo szkoda mi pisac nawet :devil:
    Ja wizyte mam 08.11 i to bedzie dokladnie 21t+1d, no to zobacze jaki duzy jest moj skarbus no i oczywiscie nie moge sie doczekac zeby poznac plec mojego skarbusia. Mnie sie wydaje ze bedzie dziewuszka :bigsmile: Ginka bedzie musiala nieco pokombinowac, bo ja strasznie chce wiedziec ktou mnie mieszka a M chce miec niespodzianke :wink:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Justys mnie ginka powiedziala ze zobaczymy plec oczywiscie jesli dzidzia sie prawidlowo ulozy i mysle ze harpijka ma racje i Ty to juz na 100% poznasz plec swojej dzidzi :)))
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    edma, to usg w praktyce wygląda, tak jak napisała Fiufiu - to jest normalne usg 2d i lekarz przełącza na 3d/4d, później może znów wrócić na 2d - znaleźć odpowiednie miejsce i znów przełączyć na 3/4d.
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    hej Lili, milo mi ze Cie tu spotykam, nie wiem czy mnie pamietasz - mnie juz konto wygaslo ale wykresiki mialam pod loginem 'kaczka' i zawsze mi dopingowalas :) moja ginka powiedziala ze ona nie widzi zadnych problemow w lataniu jesli ciaza przebiega prawidlowo, pytalam bo ja mieszkam w Anglii i mialam leciec na wesele kolezanki do Polski. Niestety nie polecialam bo sie bardzo zle czulam w pierwwszych miesiacach :((( Teraz na szczescie juz jest lepiej :cheer:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Pytanko do dziewczyn z Krakowa lub okolic - co sadzicie o usg 3/4d wykonywanym w Ultramedica ? Oni sie strasznie reklamuja ale pytanie czy sa dobrzy???

    No ja mam nadzieje, ze za 2 tyg tez sie dowiem, jakiego mam kochanego lokatorka:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    pewnie kaczusia ze cie pamietam fajnie ze tutaj zawitalas.ajak tam brzusio jest juz widoczny?i jak sie czujesz

    harpijko bez mojego M bede sie poruszala przez 3 dni ale bedzie mi towarzszyc moja szwagierka.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Wytłumaczcie mi jak to jest z tym 3 D co mam w tej cenie 200 zł ? Czy takie usg ma standardowo 2d , czyli mierzenie, itd, a potem właśnie przełączanie na 3 D, czy to tylko 3 D i tylko podglądanie, bo Fiufiu mnie trochę zmyliła, że idę i tylko podglądam :confused:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Zuza no ja Ci nie odpowiem, bo ja jeszcze nigdy tego nie robialam. Kolezance, ktora jest teraz w 14tc, gin powiedzial, ze na 3d tez lekarz moze pomierzyc i posprawdzac czy wszystko jest w porzadku ale raczej wazniejsze jest zwykle pomiarowe 2d (to standardowe) i ze 3d to jakby takie uzupelnienie, dodatkowa atrakcja medyczna dla rodzicow (dokladnie tak to okreslil). Ja swojej ginki ostatnio zapomnialam o to zapytac...no i tez podczytuje co pisza dziewczyny...
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    zuza mnie ginka mowila ze najpierw jest usg2d a pozniej przelacza.najlepiej zapytaj sie swojej ginki
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lili brzusio juz widoczny, ale zalezy co ubiore :) Czuje sie juz dobrze chociaz poczatki mialam trudne - mdlosci mnie meczyly. Teraz czekam na pierwsze ruchy no i na rozpoznanie plci. Buziaki
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lili ale u mojej ginki np. nie ma takiego sprzetu. Ona ma zwykly 2d a na 3/4d to ja musze sie umawiac gdzies indziej ...:confused:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    dziewczyny a czy ktoras moze mi wytlumczyc co to jest USG 3D i 4D, tzn ja rozumiem 3D-trojwymiarowe a 4D???
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    To znaczy ze w czasie rzeczywistym , tak mi sie wydaje...
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    kaczusia to ruchy juz niedlugo powinnas poczuc ja wlasnie poczulam w 16tc takie leciutkie pukanie.
    z brzusiem to tak jak umnie,jak ubiore cos luzniejszego to nie widac.

    a jeszcze co do mojego wyjazdu to obawiam sie jak bede robila siusiu te ktore byl w turcji wiedza o co chodzi,mam nadzieje ze brzusio mi nieurosnie do tego czasu za duzy bo moj M bedzie musial chodzic zemna mnie trzymac hihi

    tagusia to niemam pojecia jak to w polsce wyglada:sad:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Za niedlugo pewnie wymysla i 5d, ciekawe co wtedy beda mierzyc, hmm :cool:
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    tagusia:peace:hihi
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    No lili, mysle, ze w polsce wielu lekarzy nie ma jeszcze takiego sprzetu do 4d..:sad:

    A co do brzusia, to mnie nie widac juz tylko w kurteczce...choc juz przyciasnawa jest ...:confused:
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    kurcze spadam cos posprzatac bo dzisiaj niezle obijam.
    jutro postaram sie wkleic jakies fotki:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lili, to milej pracki, ja od wczoraj baaardzo duzo popracowalam :bigsmile: wiec mam spokojne sumienie no i koniecznie wklej fotki :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Lili a w pierwszej ciazy tez tak szybko czulas ruchy??? ja ostatnio kilka razy rano wyczulam u siebie dzdzie ale nie ruchy, tylko np jak spie na boku i szybko sie obroce na wznak to czuje zgrubienie po jednym boku - smieszne tak, ale to musi byc dzidzia - nawet moj mezus wyczul :))) ale ruchow jeszcze nie czuje
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Ja tez jeszcze nie czuję, z Julką poczułam w 18 tygodniu
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    w pierwszej ciazy szczeze niepamietam ale corcia byla duzo mniejsza,a to zgrubienie to napewno dzidzia ja tez tak dokladnie mam:-)zazwyczaj uklada sie na lewym boku.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    dobry wieczór wszystkim:bigsmile:, ja dzisiaj tylko na chwilkę, bo coś kiepsko się czuję dzisiaj, musze wkońcu odpocząć:((
    życzę wszystkim miłego weekendu, bo zajrze dopiero po weekendzie:)) papa
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    to ciesze sie ze to moja dzidzia, przynajmniej w ten sposob ja czuje :crazy:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    zuza to moze juz za tydzien cos poczuje :)))
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Ja w taki sposob nic nie czuje ale moze dlatego, ze jestescie szczuplejsze niz ja :shamed:

    Milego wypoczynku !
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Kaczusia no ja mam nadzieję, że poznam swojego lokatora, zobaczymy to już niedługo :bigsmile:
    Maluszek się rozbrykał, wieczorem zawsze daje znać o sobie. Ale już czasami można poczuć tzn, że ręką mogę poczuć. M już dzisiaj 3 razy goniłam do brzucha a jak tylko położył rękę to cisza. Hahahaha śmieje się, że już w brzuchu dziecko buntuję i sobie z tatusia żarty stroi. :bigsmile:
    Vall coś się nie odzywa, miała mieć dzisiaj wizyte. Ciekawe co u niej.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 26th 2007
     permalink
    Ciasteczko jak naleśniki, wyszły czy nie robiłaś??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.