Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    mada, ja też mam wizytę za tydzień :)) i też się nie mogę doczekać :)))) chyba zawsze czeka się na to podglądanie maluszka, chociaż fakt, że te pierwsze wizyty najprzyjemniejsze i najbardziej wyczekiwane :))

    Tagusia - masz rację, co do tych dni wolnych, ale zwróć uwagę, że taki klub fitness też może zostać uznany za punkt użyteczności publicznej - jak apteki czy stacje benzynowe :)))

    Ewelina, a ty studiujesz gdzieś? chodzi mi o to, czy masz ubezpieczenie, bo jak ci przyjdzie płacić za szpital (poród) to cię nieźle skasują
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Magnolia Park?? a gdzie to dokładnie ?? tzn w którym miejscu??
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Ja ledwo sie powstrzymuje żeby nie wejśc do sklepu z odzieża dla maluszków, tyle wczoraj tego było, ale to za wcześnie, jeszcze wytrzymam :boogie:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    To jest przy ulicy Legnickiej, zaraz za Kauflandem przed wiaduktami w strone miasta jak jedziesz. Widze że tu dużo osób z Wrocławia jest.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    mada - popatrz na ceny - przejdzie ci ochota na kupowanie ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 29th 2007 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Harpijko jak tam twoje robaczki ??
    Ja idę na wizytę 7-9 listopad i już siedzę jak na szpilkach. moze dlatego, że strasznie jestem ciekawa czy nasze dziecko pokaże co ma między nóżkami :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Ja jestem z Elbląga ale studiowałam we Wrocku.
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Harpi szkoda gadac..eh. Interpretuja jak im wygodniej...
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    harpijka
    zawsze szukam okazji, nie chodze po ekskluzywnych sklepach dlatego zawsze udaje mi sie coś taniego i fajnego znaleźć.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Justyś, nie przypominaj mi :)))) ja do takich spraw obrzydliwa jestem i od razu wszędzie widzę robaki, no ale przejrzałam szafki i nic nie znalazłam - choć przyznam że tak pobieżnie przejrzałam, bo ja to muszę odwagi nabrać jednak :))))
    --
  1.  permalink
    Nie studiuje ale co do ubezpieczenia to juz to mamy załątwione bo jak będę juz żona S czyli w styczniu 2008 on bedzie mogl mnie ubezpieczyc w swoim zakladzie pracy, juz rozmawial z szefem o tym i tylko jak bede jego zona.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Z tymi robalami. My jeszcze walczymy z komarami. No zwariować można.
    --
  2.  permalink
    wiecie co dziewczyny jak przyjde z pracy to sobie pogadam z mamą na temat tych wątpliwości w koncu ona zna tego lekarza moze mi cos poradzi i najwyżej poszukam jakiegoś innego
  3.  permalink
    dziewczynki ale naprodukowałyscie hahaha.ja mam jeszcze dobra godzine zanim wyjde na te zakupki moje.juz sie ubrałam .
    co do rajstopej Justys to takie zwykłe tez da rade ubrazc pod brzuszek ale sa meganiewygodne a te ciazowe to rewelacja ,a co do odziezy wwierzchniej ciażowej to porazka totalna.Niby jak juz zima to ciezzarna z domu nie wyjdzie bo nie ma w czym za bardzo.Koszmar.ja jeszcze daje rade w polarze takim ciepłym albo ewentualnie w takim milutkim długasnym sweterku z wełny ale długo tak nie da rady
    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    To prawda Cisteczko. Jak już kobieta ciężarna to co w domu ma siedzieć a najlepiej leżeć i się nie ruszać. Musimy kombinować jak tylko się da. :bigsmile: No ale kobitki są zaradne i zawsze dadzą sobie radę. :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    jest jeszcze opcja ponczo, ale powiewa z każdej strony. ja kupiłam tą kurtkę w zwykłym sklepie i myśle że wystarczy mi na te kilkadziesiąt tygodni,a nawet po ciązy bedę ją mogła nosić.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    W Magnolii jest sklep Baty?
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Amazonka
    jest Bata
    --
  4.  permalink
    hmmm madamagda-jakos nie wyobrazam sobie siebie wponczo...ja wogóle jak dziecko wygladam i ponczo mi nie pasuje wiec bede szukac jakiejs kurteczki.wiadomo ze zaraz po porodzie sie i tak nie wcisne w zadna z moich dopasowanych kurtek ani w płaszczyk wiec cos trzeba i tak miec.

    ubranka dzieciece
    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    ciasteczko1984
    no ja też wyglądam jak dziecko, zresztą w tym samym wieku jesteśmy dzieciaki.
    Jestem tak zadowolona z tej kurtki, tak mi się wydaje że specjalnie jakby na brzuszek była większa no i ma ściągacz szeroki na pupie. :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    No i nie była aż taka droga, także zakupki sie bardzo udały.:thumbup:
    --
  5.  permalink
    co do kurtek zimowych to na szczescie ja rok temu kupilam sobie duza kurtke taka ze wlasnie moj S sie smial ze jakbym byla w ciazy to w sam raz :) wiec sie przyda teraz.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    ewelina0701
    Po prostu jesteś bardzo zapobiegawcza :peace:, masz nosa.
    --
    • CommentAuthorSatine
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Właśnie byłam dzisiaj u mamy po swoją zimową kurtkę, ale pochodzę w niej góra do początku frudnia i trzeba będzie kupić większą. A szkoda bo jest długa tylko będzie za ciasna :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Tak ziewam, ze zaraz połknę komputer. Nie robię dzisiaj obiadu. Lecimy po pracy z M na obiadek na misto i spadam do domu spać. No chyba, że się rozbudzę po drodzę.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Witajcie dziewczyny, ale popisałyście od czasu jak tu byłam ostatni raz :)
    Odebrałam dziś wyniki wymazu z pochwy i nie dość, ze jest tam ten Streptococcus agalactiae to jeszcze okazało się, ze jest grzybek Candida albicanc :((( Tego to nawet nie podejrzewałam, że może tam być. I co mam teraz zrobić. Muszę zadzwonić chyba do doktora, bo wizytę mam u niego dopiero 9 listopada. A wcześniej nie przyjmuje :(
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Candida albicans należy do flory pochwowej i nie sprawia kłopotów, dopóki jest w równowadze z resztą. Jeśli masz dolegliwości grzybiczne (swędzenie, upławy), spróbuj napierw podjeść trochę kefiru, ew. nim się podmyć albo ponosić przez chwilę mały tampon nasączony w kefirze, candida tego nie lubi. Ogranicz cukier do minimum.
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Dzięki Fiufiu, właśnie zjadam kefirek. Streptococcusa miałam już na początku ciąży i brałam na niego dwa antybiotyki - niestety jak widać nie pomogło. Wiem, ze przed porodem będę musiała dostać antybiotyk.
    A tego grzybka zupełnie się nie spodziewałam nie miałam żadnych dolegliwości ani niczego, co mogłoby świadczyć, że on tam jest dlatego tak się zdziwiłam.
    Mam nadzieję, ze nie jest groźny dla mojego maluszka
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Antybiotyk... no tak, to wiele wyjaśnia, candida uwielbia się zalęgać zwłaszcza w trakcie i po nieosłanianych kuracjach antybiotykowych. Ostre infekcje mogą stanowić zagrożenie dla płodu.

    Tutaj znajdziesz zebrane porady użytkowniczek forum 28dni na ten temat.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    odzywała sie ostatnio ewaroby? może juz na porodówce ? :wink:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Ewa ma zdaje się termin na czwartek albo piątek?
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Kuracje antybiotykowe były osłaniane.Antybiotyki zażywałam w kwietniu, a potem lekarz stwierdził, że koniec z antybiotykami, bo nie mogę ich brać przez całą ciązę. A teraz kazał mi zrobić badania przed porodem no i wyszło co wyszło
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Przepraszam za sformułowanie, ale osłaniane tylko "górą" czy również "dołem"?
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    I "górą" i "dołem"
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgnieszkaC
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    a moze ktoras z was wie co z HOGA???
    cale wieki jej nie bylo a tez juz jest terminowa :)
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Witam, tutaj jak zwykle duzo czytania :bigsmile:
    Dziewczyny a Wy czesto macie badany wymaz z pochwy??? bo ja tutaj w Anglii mialam jak dotad jedno spotkanie z polozna i jedno USG ale jeszcze ani razu nikt mnie 'tam' nie badal ani nawet nie zagladal :(
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Kaczusia z tego co mi opowiadały koleżanki i obecni tatusiowie, którzy mieszkają w Anglii to mówili, że nasza opieka w znaczeniu kontrola w ciąży jest lepsza. Teraz 2 moje koleżanki są w ciąży i przylatują tutaj na badania. Nie dlatego, że tam jest drogo, tylko dlatego, że tam poprostu się ich nie zaleca. Ogólnie są niezadowolone. A po porodzie do domu to na drugi dzień już wypuszczają. Wygląda to zupełnie inaczej niż u nas. Dlatego mają lekarzy też w Polsce. Właśnie w czwartek była koleżanki kuzynka na badaniach. Jest w ciązy tak jak ja , miała jedno usG i żadnych badań jak do tej pory.
    Nie wiem czy to jest lepiej czy nie. Ja jednak wolę mieć stały nadzór nad wszystkim.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    A i myślę, ze powinnaś zrobić. Nawet jak nie masz żadnych dolegliwości, niepokojących upławów itp. to chodźby dla własnej spokojnej głowy. Z resztą czasami bywa tak, że nie ma dolegliwoście a jest jakiś grzybek. nie straszę cię ale ja tam wierzę w profilaktykę a zwłaszcza w ciąży jest to ważne. Porozmawiaj z lekarzem.
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    HARPI ja tez milam te robaczki i niemialam z nimi wielkich problemow,moze dlatego ze mialam prawie wszystko w plastikowych pojemnikach.
    ale zato ostatnio znalazlam w moim mieszkaniu cos gorszego KARALUCHY TO JEST PASKUDZTWO!!!!juz tak panikowalam wszedzie je widzialam a do kuchni w nocy nie wchodzilam,z tymi podobno sa niezle problemy.naszczescie to byly tylko dwa i juz sie nie pojawily mam nadzieje ze to byly jakies dwa ktore wlecialy przez okno.

    dzisiaj w nocy myslalam tak mnie krzyz bolal ze szok,brzuch takie klocie,wzielam nospe i mi pozniej przeszlo,a do tego jeszcze moja corcia robila sobie nocne wedrowki po mieszkaniu myslalam ze ja udusze.
    widze ze prawie wszystkie mamy termin na przyszly tydzien ja mam 05.11. rozgladalam sie za ubraniami ciazowymi i wiecie co nic niemoge znalezc wszystko to takie szmaty juz niewiem albo ja taka wybredna jestem. Znalazlam ladne dzinsy ale niewiem czy mi tylek sie nie powiekszy i czy pozniej wejde do nich jak myslicie?bedzie duza roznica.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Lili chyba połóweczki to Ci kochana nie gratulowaliśmy, a przynajmniej ja :shamed:
    Także gratuluję. :bigsmile:
    Co do tych spodni, to ja kupiłam 2 s-ki ciążowe i w tyłku są trochę luźne a jak trochę pochodzę to się wypychają i są jeszcze luźniejsze. No a brzuszek to się spokojnie zmieści bo jest gumeczka regulowana. Myślę, że jak już będziesz miała się nie mieścić to na samym końcu. Musisz sobie kupić takie troszeczkę większe. Albo w sam raz tylko nie obcisłe.
    Z resztą dużo przybrałaś w bioderkach od początku ??
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    dzieki justys jak narazie to nic w tylku nie przyybralam,jedynie to brzusio sie juz niezly zrobi a o cycuszkach to juz niewspomne katastrofa wszyskie bluz male.
    wlasnie mala wrzucilam do wanny i mam troche spokoju
    --
  6.  permalink
    ehhh dziewczyny padam z nóg...własnie wróciłam z miasta najeździłam sie tymi wózkami po sklepach i co?...nadal jestemw kropce.Boldera juz sobie odpuszczam bo przy mnie kupowały godwie kolejne osoby-za chwile wszyscy w Lesznie bedziemy jeździć takimi albo Oxfordami Mikado.pojeżdziłam sobie tą Puma Deltimu-niegłupi wózeczek naprawde i cena fajna bo za gondole i spacerówke i torbe 999zł.Nawet zgrabniutki jest ten wózeczek.Fajne były wózki Mutsy ale przerazało mnie troche to ze one były jakos tak dziwnie umocowane.Jednak trafiłam na rodzynka jednego..na zielono granatowa Inglesine-jednak był to wózek głeboko spacerowy i dlatego nie jestem do niego zbyt przekonana.w sumie wygladal bardzo ładnie
    --
    • CommentAuthormarta500
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Czesc!! No ciasteczko to nie lada problem!!Ja tez jestem na kupnie wozka i tez nie wiem jaki wybrac!!
    A łożeczko jakie kupilas??drewniane czy turystyczne bo tez mam dylemat!!Musze sie w to wszystko teraz zaopatrzyc, bo pozniej swieta i nie bedzie zcasu na chodzenie po sklepach!!:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Lili to myślę, że spokonie możesz kupić tak jak pisałam. A w pierwszej ciąży jak przybierałąś.??
    Ciasteczko ale sobie maraton zafundowałaś. :bigsmile:
    Co do wózków - dla mnie to istny zawrót głowy. Jak już się na coś zdecyduje to jest jakaś rzecz która mi nie pasuje. I tak w kółko :angry:
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    ciasteczko no to naprde niezle sie naogladalas dzis tych wozkow,ja juz mam wybrany teeraz musi przyjjsc czas na kupno.

    Marta500 ja osobiscie bym kupila normalne lozeczko,tego ja juz nie musze kupowac bo mam po corci.

    justys przy pierwszej ciazy nie przytylam wiele bo rozwiazanie nastapilo 33tc a kazda ciaza jes inna.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    o MATKO, kochane, ale napłodziłyście dzisiaj:)) hihi, lecę poczytać co tam skrobałyście:))
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    rzeczywiscie sie naplodzilyscie postow:D
    A ja jutro z rana jade do rodzinki, na 18 mam ginka, ale jak bylo powiem wam dopiero w czwartek wieczorem jak wroce i bede miec dostep do neta.
    aha, i na 80% od piatku ide na L4.
    mam dosc
    Justys, ja mam bliska rodzine w elblagu, na ul. Zacisze:)
    Pozdrawiam
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.