Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Beata_23
    ja tez przechodziłam do niedawna katusze, pocieszę cię że prawie każdej mija ten niemiły stan zaraz przed lub po wkroczeniu w II trymestr, także to już niedaleko.
    ja się czuję rewelacja, no może prócz wieczornej zgagi, z którą nie potrafie sobie skutecznie radzić.
    Dzisiaj mam wizyte u gin o 16:00 także zdam relację.
    Tak rzadko pisze bo mam zawał pracy i nie za dużo czasu, wybaczcie :)
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 5th 2007 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny
    Moja bratanica jeszcze 3 dni przed porodem była ułożona prawidłowo. A jak zaczęła wychodzić na świat to nogą. Okazało się, że w ostatniej chwili zachciało jej się zmienić pozycję.
    Także Harpijko nie mart się maluszek może jeszcze się przekręcić.
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeNov 5th 2007
     permalink
    Witam we wtorkowy poranek....
    no! my już po USG - nie było tak strasznie:bigsmile: dzidzia zdrowa, strasznie się wierciła aż ciężko było cokolwiek dojrzeć....:smile: ale się udało!!!!
    W moim brzuszku prawdopodobnie mieszka ....JULCIA - moja mała córeczka :bigsmile::bigsmile::bigsmile: tak bardzo się cieszę - tym bardziej że każdy kto mnie spotkał to wróżył chłopaka....., ale najważniejsze by było zdrowe
    Pozdrawiam wszystkie :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    czesc w deszczowy wtorek
    Własnie wróciłam z przychodni.Jutro beda wyniki a narazie odebrałam te żelaza sprzed dwóch tygodni(przed braniem Hemoferu) i mam tam 52 a norma zaczyna sie od 50 wiec nie jest tragicznie.Teraz powinnam miec jeszcze wiecej...no zobaczymy.
    Zdenerwowała mnie jedna Pani lekarka która przyleciała do przychodni z wrzaskiem ,że czarny golf jej zastawił droge i zajał 4 miejsca.Nawet nie pomyślałam o sobie bo stanęłam tak ze nikomu naprawde nie zawadzało.ale zapytałam czy kombi a ona z wrzaskiem na mnie:"TAK! jak to Pani to prosze leciec go przestawić,tam parkuja wazni ludzie-lekarze.." jakis Pan wyjrzał przez okno i powiedził ze spokojnie tir by tam przejechał i mni e chciał wepchnąć przed siebie zeby mi juz pobrali ta krew pierwszej a ona ze ten samochód ma stamtad zniknąć TERAZ!.No to ja powiedziałam swoje ,że jak sie nie umie jeździć to ppo co sie taki duży samochód kupuje którym nie potrafi nawet wycofac.Poszłam i jej przestawiłam.Wszyscy sie z niej śmiali.
    Teraz jem śniadanko ,w taki deszcz to mi sie ruszyc nie chce ale musze-mam troche spraw do pozałatwiania.jednak nie wyjade predzej jak o 12

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Kicia gratuluje Julci :bigsmile:
    Ciateczko widzę, że ty to masz pecha na zakompleksione babska.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    No to teraz ciekawe kto się ujawni u mnie, Tagusi i Fmartuni.
    Właśnie dziewczyny a wy kiedy na wizytę.??
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ciacho ty to zawsze z przygodami :crazy:

    no i 3mam kciuki za wyniki :thumbup:

    Kicia ciesze sie, ze z maleństwem wsyztsko oki :clap: a jesli lekarz powiedizl prawdopodbnie dziewczynka, bo maluch sie wiercil to na wszelki wypadek nie przyiwązuj sie jeszcze do tej myśli :tooth: Lepiej niech sprawdzi na kolejnym usg :wink:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ja ide 4 grudnia na 4d usg.Moze wtedy da sie juz dojrzec.
    Moj lekarz jest ostrozny, ale mam nadzieje ze skoro na ostatnim usg dzidzia lezala w rozkroku i nic nie bylo widac to to bedzie dziewuszka.
    A jak chlopiec to tez okej.
    A ja chwilowo sama, M pojechal zmienic opony..wiec poslucham sobie w spokoju muzyczki:)
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    dzieńdoberek:)) u Nas pogoda fatalna..leje deszcz i nigdzie sie nie chce wychodzić:sad:, chyba zrobię sobie dzisiaj dzień leniuszka i odpoczne:bigsmile:,tzn nigdzie wychodzić nie będę i posprzątam w domu:wink:, pogoda masakra:sad:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    dziewczyny, ja tam sie kompletnie nie stresuje, jak się nie przekręci to będzie cesarka - Ciacho - nikt mi na pewno nie będzie pomagał - to zamierzchłe lata, teraz się dzieci nie przekręca i u pierworódek robi się cesarkę, żeby uniknąć ewentualnych powikłań później po porodzie pośladkowym czy miednicowym.
    --
  2.  permalink
    Hmmm Harpi nie w każdym szpitalu....u nas zawsze próbuja bo takiego mamy "fajnego" ordynatora-i faktycznie taj jak mi powiedział mój gin-w szpitalu -przynajmniej u nas-robia wszystko zeby urodzic sn.Cesarka=ostatecznośc


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
  3.  permalink
    Vall prosze Cie przypomnij mi jaki Ty kupiłaś wózek ostatecznie? bo wiem że już masz bryke tak?


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ciasteczko -Quinny Freestyle :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Vall tu Ci jeszcze pogratuluję fantastycznej fotki - wyglądasz uroczo :wink:
    Gratuluję dobrych wyników babeczki - to najważniejsze, że BRZDĄCE w brzusiu są zdrowe.
    Mnie na nudności pomogło jedzenie w łóżku na leżąco i prawie całe dnie tak leżałam ... A na zgagę migdały a miałam ją ogromną - bllleeee :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ciacho przekrecanie zostalo juz wrecz zabronione a odgornie jest ze przy 1 porodzie przy ulozeniu posladkowym musi byc cc. Inez miala z tego powodu cc
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    dzięki kochana... :bigsmile:
    ja zgagę tez mam przeokrutną :sad: Rennie przynosi ulgę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ja mialam zgage po... bulce drozdzowej i mleku oraz lipton ice tea. jak to wyeliminowalam to bylo ok :)
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Harpijko ja miałam cesarkę po 18 h prób rodzenia naturalnie, a zależało mi bardzo na sn. Coż stało się tak a nie inaczej i mysle że nawet dobrze. Dzidzia też była odwrócona około 25tc pośladkowo i potem się już dobrze odwróciła. Nic się nie martw.
    --
  4.  permalink
    Witam ja równiez jutro ide sobie kolejne badania zrobic na mocznik i kreatyne to ze wzgledu na nerki. Poza tym to wszystko dobrze u nas, wczoraj moj S przywiozl łóżeczko bo tesciowa nie miala gdzie go trzymac.a narazie stoi sobie w pokoiku złozone.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    jest dokładnie tak jak AniaM napisała, pośladki naturalnie tylko u wieloródek i to pod warunkiem, że dziecko nie za duże. Wczoraj w sr opowiadała nam położna, co się może stać, jak dziecko się rodzi pośladkowo czy miednicowo - dziękuję bardzo. A cesarka to jest zawsze ostateczność - w każdym szpitalu, ale nie w takich przypadkach - wtedy to jest planowana cesarka. Nieplanowana jest w przypadkach o jakim Myszorka pisze i to chyba najgorszy scenariusz, bo się bidulka namęczyła już 18h, a tu dupa, i tak cesarka :)) współczuję.
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Harpijko żal mi było mojego M, który cały czas siedział ze mną. Czasem myśle że jakby Mati się nie odwrócił to byłabym nastawiona na cesarkę. Teraz już tego nie pamiętam, tych bóli itd, bo najpiękniejsze dla mnie było jak lekarz wyjął Matusia z brzuszka, on zapłakał i ślicznie słoneczko zaświeciło.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Mój gin również mówił, że raczej powinnam rodzić sn - choć wiele bliźniaków rodzi się przez cc. Ale nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć i pewnych sytuacji się nie przewidzi - u mnie powolutku odchodziły mi wody i chcąc nie chcąc musieli wykonać cc - bezwodzie to pierwszy powód a położenie poprzeczne Szymona to drugi - Filipek był główką w dół. A trzeci powód to ciąża jednoowodniowa czyli maluchy miały wspólny worek owodniowy - przy porodzie naturalnym jedno bliźnię może się udusić !! Nie ma co planować na przód tylko być dobrej myśli - to podstawa :wink:
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    dziewczyny , a ja dzis ide na "Aktywne 9 miesięcy".Pierwsze zajęcia gratis,zobaczymy co to takiego.Płytka dvd już w drodze, ale chcę też mieć kontakt z ludźmi, bo siedząc w domu zwariuje po jakimś czasie :)
    --
  5.  permalink
    ja mam pytanie chodzi mi o uplawy w czasie ciazy bo jakos czuje sie dyskomfortowo i nie wiem czy az tyle powinno go byc ??
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ewelina ja na początku miałam okropne. Leciało ze mnie jak z kranu. Teraz się uspokoiło ale i tak to zależy od dnia. Niepokojące są dopiero wtedy gdy mają brzydki zapach i są bardzo mocno mętne (taka kaszka) albo mają brunatny kolor. Nie musi to oznaczać nic złego ale wtedy lepiej poradzić się lekarza i znobić wymaz.
    --
  6.  permalink
    aha dziekuje, narazie nic z tego nie mam co opisujesz wiec widocznie tak musi byc.
    --
  7.  permalink
    Dziewczyny przeciez ja nie mówie o tym z doswiadczenia tylko to co słyszałam od lekarzy w naszym szpitalu! ja bym nawet sobie nie dała okręcic gdyby chcieli.Harpi Twój mały sie napewno obróci -jeszcze ma czas.
    Ewelina też tak mam wiec sie nie przejmuj:)
    Mi na zgage pomaga tylko mleko

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ciacho i słusznie :))) nie daj się ;)))
    Ewelina - ja też mam podobnie ze śluzem, więc wszystko gra, ale gdybyś poczuła swędzenie, pieczenie czy pojawiły się grudki to do lekarza szybciutko, bo w ciąży o wiele łatwiej o wszelkie infekcje pochwy.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    aaaaa miałam wam opisać sytuację, dokładnie 2 sytuacje ze szkoły rodzenia wczorajszej.
    Wchodzimy, a tam jedna para i gadają sobie z położną, jak weszliśmy to nas wciągnęli w temat - okazało się, że dziewczyna była u lekarza, bo miała ciągły ból w podbrzuszu, lekarz powiedział jej: grozi pani przedwczesny poród, no to ja i położna pytamy czemu, co jest przyczyną, czy coś z szyjką czy skurcze, czy co, oni nie wiedzą, bo im lekarz nie powiedział, no i mamuśka się strasznie stresuje, szybko się zapisała na usg - bo na tym usg to lekarz coś więcej im powie niż ten prowadzący. Jak dla mnie szok - ja bym nie wyszła z gabinetu, albo wyszła i więcej się nie pojawiła
    Potem my mówiliśmy o ułożeniu maluszka, a za chwilę wchodzi kolejna parka i położna mówi: no Ola, może ty nam coś pozytywnego powiesz, bo dziś same złe wieści, na co Ola - no właśnie lekarka wczoraj nas nastraszyła, że mam za duży brzuch, zmierzyła i stwierdziła, że jest za duży, pytamy: no i? Ola: no właśnie nic więcej nie powiedziała; położna: a zrobiła ci usg, żeby ocenić czy to dziecko duże, czy dużo wód płodowych, czy coś się dzieje? Ola: no nie, bo usg miałam w 13 i 21tc, a teraz dopiero w 35.
    Jak dla mnie kolejny szok
    A jeszcze akurat wczoraj gadałam sobie z moim lekarzem nt mojej wcześniejszej pani dr, która badając mnie ginekologicznie w 12tc, orzekła, że macica na góra 9tc i ciąża praktycznie stracona i że może się jeszcze da coś uratować. No i mój lekarz stwierdził, że nie wyobraża sobie w tej chwili prowadzenia praktyki bez usg.
    A wracając do przypadków ze szkoły - tak właśnie wygląda nasza służba zdrowia - nastraszyć dziewczynę, powiedzieć coś na oko i tyle. Ja nie mam nic przeciwko prowadzaniu ciąży państwowo, ale trzeba mieć wyjątkowe szczęście i trafić na super lekarza - z prawdziwego zdarzenia, a nie z braku pomysłu został sobie ginekologiem. W obu przypadkach też były ewidentne przesłanki do zrobienia dodatkowego usg, ale nie wysyłają pacjentek i nie robią usg, bo nóż będzie wszystko ok i NFZ nie zwróci kasy i będą mieć nieprzyjemności
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Harpi wiesz co jest najgorsze, że tych niby "lekarzy" co badają na oko i nic nie wytłumaczą jest coraz więcej ... Oczywiście nie wszyscy bo tyle ile jest kobiet tyle opinii - ja chodziłam prywatnie dlatego, że się bałam bo to pierwsza ciąża i to w dodatku była "promocyjna" - opiekę gina miałam bez zarzutu [może dlatego właśnie, że płaciłam za wizytę trudno mi stwierdzić, jednak byłam zadowolona i nikt mnie nie zbył byle słowem], no ale takich to ze świeczką szukać ...
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    dziewczyny czy moge brac wit C dodatkowo w ciazy? wiem ze w tym zestawie ktory biore jest wit C ale chcialabym dodatkowo wziac bo cos mnie bierze przeziebienie i nie chce sie rozlozyc :(
    Harpi to straszne co piszesz ja im dalej w ciazy tym bardziej sie boje :(
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ja biorę vit C codziennie od jakiegoś czasu, z powodu przeziębień także pęcherza. Mam do tego skłonność a duża ilość płynów i dodatkowa vit C u mnie zapobiega im. Jednak najlepiej spożywać vit C w produktach, polecam kapustę kiszoną. ja ją wiecznie wcinam.
    Harpijka- wg mnie to nie lekarze tylko konowały. W ogóle limity na liczbę przyjęć i liczbę usg to jakiś nonsens. Ale z drugiej strony laski dały się ewidentnie zbyć. Ja bym nie wyszła bez wyjaśnień i pewnie od ręki zmieniłabym lekarza.
    --
  8.  permalink
    to wychodzi na to ,ze jak ktoś nie ma pieniędzy i nie stać go na wizyty prywatne-musi sie liczyc z tym że nie zostanie tak potraktowany jak Ci z prywatnych gabinetów i to samo sie tyczy usług typu usg.Szok normalnie! Wiadomo ze skoro chodzimy prywatnie-mamy prawo wymagać informacji od swojego lekarza i pomocy również.W końcu przez cała ciaze ładnie mu tam kasy zostawiamy...a co z dziewczynami które chodza na państwowe wizyty? dlaczego ktos kto ma mniej pieniedzy jest potraktowany gorzej? nie rozumiem tego i nigdy nie zrozumiem


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Ciacho ja też tego nie zrozumie :devil:
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    właśnie w tym rzecz, że chodząc państwowo powinnyśmy być dokładnie tak samo traktowane i mamy prawo wymagać dokładnie takiej samej informacji i opieki i pomocy

    kaczusia - nadmiar wit.c jest wydalany z moczem, więc nie ma zagrożenia przedawkowania, ja biorę 3-4 wit. c dziennie na zakwaszanie moczu - siusiu intensywnie żółte jest, ale przy tym i wyniki prawidłowe, tak więc możesz spokojnie łykać, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, jeśli czujesz, że łapie cię przeziębienie to możesz włączyć też rutinoscorbin 1 x dziennie, gdyby cię wzięło to możesz zwiększyć dawkę do 3x1
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    wielkie dzieki :)))
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Harpijka, tak samo popularnie się "leczy" nieregularne cykle, bez dociekania przyczyny. :-(
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Ama - jak któryś leczy, to i tak dobrze, bo w większości to się mówi, że młoda, unormują się po dziecku, albo po tabletkach

    dziewczyny, coś dla ciążówek, a i dla reszty żeby się pośmiać - REWELACJA
    kabaret Hrabi
    --
  9.  permalink
    Tak Harpi są świetni-to mój ulubiony kabaret.Maja super skecze polecam jeszcze
    Kobieta
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    No właśnie o takie "leczenie" mi chodziło zamiast szukać przyczyny.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ja w 1 ciazy chodzilam panstwowo ale poniekad prywatnie - jedna z przychodni prywatncyh ma podpisana umowe z NFZ. nie bylo problemow z badaniami czy z usg ale lekarz i tak byl konowal i straszyl mnie ze ciazy nie dam rady do 9m-ca utrzymac a ja sie durna sluchalam bo wszyscy go polecali. no ale pare dni przed porodem zmadrzalam i na mojego obecnego gina zmienilam. jesli idzie o lekarzy panstwowych to niestety u nas tez masakra - nawet usg polowkowe przeciagaja na zasadzie "ma pani czas przepisze skierowanie za miesiac" podczas gdy laska jest juz w 22tc i dodajac przy tym "no chyba ze umowimy sie jutro u mnie w gabinecie prywatnym".. ja po tej opowiesci powiedzialam kolezance ze na nastepna wizyte poszlabym z dyktafonem i zglosila gdzie trzeba... niestety panstwowo u nas przyjmuje tylko 3 ginow w 3 przychodniach i 2 w tej prywatnej na umowie z nfz..no i niestety o zadnym z tych lekarzy nie mam dobrych wspomnien. :devil:
  10.  permalink
    a jescze u nas jest tak-zaczniesz chodzic do jednego prywatnie i z jakichs tam powodów w środku ciaży chcesz go zmienic-nie ma szans! Na poczatku to jeszcze ale i tak po cichu to sie dzieje,Bo u nas sie wszyscy lekarze znają i nie wiem trzymają sie ze sobą czy jak? Nie wiem ale bardzo trudno jest zmienic lekarza u nas w srodku ciazy.Chyba ze jest to lekarz który np nie pracuje w naszym szpitalu i wisi mu to co inni pomyśla bo on z nimi na oddziale nie siedzi.To tez jest dla mnie jakies chore.Jest u nas w Lesznie 3 lekarzy którzy nie pracuja w szpitalu ale to sa osoby z tytułami i baaaardzo drogie


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    cos pozytwynego ode mnie-byłam na ćwiczeniach-aktywne 9 miesięcy.
    Bardzo fajnie, aczkolwiek wcale nie tak łatwo.Powiedzmy że mało intensywny areobik z nastawieniem na partie ciała takie jak uda,pośladki,biodra.Większość tych ćwiczeń robi się dodatkowo na piłce, co jest nie małym wyczynem.
    Oj będą boleć mięśnie.Karnet wykupiłam, bo dziś był darmowy pierwszy raz-będę chodzić we wtorki i czwartki.
    Cieszę się że robię coś dla siebie i dzidziusia poniekąd też :D
    Pozdrawiam wszystkie mamuśki
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    fmartunia, pamiętaj, że jeśli nie ćwiczyłaś od początku ciąży, to musisz ostrożnie zaczynać nawet jeśli to są ćwiczenia dla ciężarnych. A w ogóle to świetny pomysł, wysportowane i rozciągnięte mamy łatwiej rodzą i łatwiej do siebie dochodzą po porodzie, a i wydolność sercowa i płucna jest lepsza i a to wszystko pomaga bardzo :))

    Ciasteczko, AniaM - koszmar z tymi lekarzami, ja u siebie to nawet nie wiem jak jest, wiem że drogo biorą, a taki największy niby spec w Wołominie, to uznaje, że każda co 2 tygodnie musi przychodzić - zawsze znajdzie jakąś nieprawidłowość, żeby kasę wyciągać
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Harpi no ja niestety czy stety miałam wizytę co 2 tyg :neutral: no ale u mnie to była ciąża wysokiego ryzyka "promocyjna" - płaciłam 70 zł za wizytę, ale musowo na każdej miała USG - nie miałam wyjść a inaczej wyjście było jedno - dla maluchów WSZYSTKO !! :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    ja w tej ciazy tez bylam czestym bywalcem ale gin kasowal tylko raz w miesiacu a czasami wcale - 60zl wizyta z usg a czasami dodatkowe usg w szpitalu miewalam bo np cos sie nie tak czulam... cale szczescie ze ten moj prywatny to super facet. nie bez kozery jest jednym z 3 facetow mojego zycia :wink:
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 6th 2007 zmieniony
     permalink
    Picture Captions

    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 6th 2007
     permalink
    Witam
    Dziękuje przyszłym mamuniom za głosy na Matusia i proszę o jeszcze.:rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007 zmieniony
     permalink
    wpadlam sie zapytac czy ktos ma jakies wiesci od uzytkowniczki HOGA???
    miala teraz jakos urodzic no ale juz jakis czas temu miala problemy z netem i znikla na chwilke i tak jej zostalo...
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Andariel, to już z miesiąc, a co z Hogą to nie mam pojęcia
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.