Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    A no tak obliczyłam, że 3 tygodnie temu ostatni raz byliśmy razem, a i wcześniej też nie da rady, bo bardzo rzadko się widujemy ;) także innej opcji nie ma po prostu, no może ewentualnie kilka dni do przodu, ale ogólnie to ok. 3 tygodni fasolka ma ;) Beatko dziękuję za radę, za chwilkę wybiorę się do apteki ;)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Oleńka, skoro się nie starałaś, to był Twój pierwszy raz od razu celny?
    --
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    nie nie.. po prostu liczyłam, ze dzidzia będzie później zaplanowana a jak to się stało to nie wiem, w prawdzie za bardzo nie uważaliśmy.. no ale wyszło jakoś tak ;)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    oleńko, ale to chyba powinnaś liczyć ciążę od pierwszego dnia ostatniej miesiączki:), tak wyliczają lekarze:))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    a kwas foliowy sobię kup, bo w pierwszym trymestrze jest bardzo ważny:) tymbardziej, że wcześniej nie brałaś.
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    ostatni @ miałam 2 tygodnie przed zmajstrowaniem fasolki.. :confused: ach.. pójdę do lekarza to się wszystkiego dowiem..
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Amazonko nie tylko przez starania i planowanie zachodzimy w ciąże.
    Oleńka moje gratulacje.!!!!!! Najpierw się upewnij, że jesteś w ciąży i wtedy leć do lekarza :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    no to ciąża jest ok 5 tygodniowa:)) liczy sie od pierwszego dnia ostatniej miesiąćzki:))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    dlatego Justyś, ja bym najpierw skoczła na betę:)) tak dla pewnośći, a potem do lekarza:))
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    ale to tak troszkę bez sensu jeśli brać pod uwagę logikę.. skoro 5 tygodni temu nie było opcji zmajstrować maluszka to jakim cudem ma mieć 5 tygodni nie 3 tak jak powstał?? a po za tym jeśli tak by było to wg. obliczeń lekarzy urodzi się o 2 tygodnie za późno.. ja będę liczyła po swojemu, oni po swojemu i za 8 miesięcy z hakiem okaże się kto miał rację :P
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    No właśnie Beata masz rację.:)))))))))))))) A jak ty się czujesz ?? Jakieś dolegliwości ciążowe....
    --
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    nie za bardzo.. na początku oprócz braku @ miałam wilczy apetyt, ale teraz tylko kwaśności, właśnie wcinam zielone jabłuszko, no i częściej siusiu chodzę, piersi bolą i ciągnie mnie w dole brzuszka..:)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007 zmieniony
     permalink
    no niestety oleńko, ale tak się liczy ciąże, nie każda kobieta wie kiedy zmajstrowała dzidzię, dlatego wszyscy lekarze liczą od pierwszego dnia ostatniej miesiączki..i ciąża trwa tak na dobrą sprawę 10 miesiecy księżycowych, ja miałam ostatnią miesiaczkę na początku września, a termin mam na połowe czerwca:( no tak się liczy i już:)) kiedy miałaś ostatnią miesiaczkę?? zaraz cio wyliczymy kiedy masz termin i ile jesteś w ciaży:))
    a co do tego "za wcześnie" to na USG widać jak się maluszek rozwija, a jak miałaś regularne miesiaczki to nie masz się czym martwić:))lekarz na pewno sie nie rozbiegnie w przeliczeniach:))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Justyś, a do kogo o tych dolegliwościach było:)))
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Olenka gratulacje!!! Koniecznie kup sobie kwas foliowy - to bardzo wazne. Masz racje ze to 3 tydzien fasolki ale wiek ciazy oblicza sie od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki i dlatego koniecznie zanotuj sobie ta date bo lekarz Cie o nia zapyta. Pozdrowionka
    --
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Jak to dobrze, ze się tu zarejestrowałam ;) ostatnia miesiączka zaczęła się 5 października a skończyła 12.. zawsze miałam bardzo regularne miesiączki, nigdy nawet o 1 dzień mi się nie spóźniła,, dlatego jak nie dostałam 2 dzień okresu w tym miesiącu to już wiedziałam co jest grane ;) o kwas foliowy mamusia moja zadba, bo wyszła właśnie na spacer wiec i zapewne do apteki zajdzie ;) dopiero rano się dowiedziała, a już mówi o sobie Babcia ;) i jest świecie przekonana że będzie wnusio, bo wnuczkę już ma ;)
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Vall, Cisteczko jak tam samopoczucie.? ściskacie nogi :bigsmile:
    Ciasteczko daj znać jak wrócisz :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Oleńka to super, że babcia już się cieszy. A przyszły tatuś jak zareagował??
    Nie przejmuj się tym, że nie masz jeszcze 20. Moja bratowa urodziła jak miała 18 lat. teraz ma 25 i ma już wychowaną pannicę. I ja jej tak właściwie to zazdroszcze.
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007 zmieniony
     permalink
    oleńk, to poród tak plus minus, wg ostatniej miesiaczki wyliczyłam gdzieś tak na ok 11.07.2008:)) więc wypada tak jak piszesz 3 tydzień od zapłodnienia, ale 5 tak jak liczą lekarze od pierwszego dnia ostatniej miesiaćzki:))

    no i super,ze mama sie cieszy:)) u mnie też sie BAAAARDZO cieszyli:)) i moje teściowa mówi,że to synek będzie, bo wnusie już ma:)) a mi to tam rybka byleby maleństwo zdrowe było:)))
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    mam pytanko:)) chodzi mi o piersi,pomijając to,zę wiadomo pobolewają, pęka mi skóra na sutkach i łuszczy sie brodawka:( i tak sie zastanawiam czy czymś można to smarować:( miałyście cos takiego??
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    moja Bratowa urodziła jak miała 15 lat, także 20 to nie tragedia.. ale studia i w ogóle takie troszkę inne plany miałam.. ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.. zmienię plany ;) no przyszły tatuś wczoraj się troszkę zdenerwował, był zszokowany okropnie.. więc dałam mu spokój i przez noc chyba wszystko przemyślał.. bo przed chwilką napisał, ze jutro idziemy do ginekologa na usg i że mam nie palić.. :)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    no to widzisz:)) nie ma sie czym martwić:)) a 20 lat, to wcale nie taki aż młody wiek:)) wszystko siępoukłada, a studia nie zająć nie uciekną:))
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    pewnie że tak ;) tatuś ma 30 lat także na niego już pora ;) a początek, szok, ja zresztą tez go przeżywałam przez pierwsze 2 dni jak nie miałam okresu, ale teraz już tylko radość z małej kruszynki ;)
    a jeszcze chciałam dodać że jednym z początkowych objawów było to, ze malutkie dzieci w tramwaju czy gdziekolwiek indziej patrzą mi w oczy jakby w nich widziały kolorowe światełka ;)
    a czy możliwe jest żeby test się pomylił?? bo ta druga kreseczka jest taka słabiutka.. :sad:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Oleńko gratki :flowers: Dbaj o siebie i FASOLKĘ w brzusiu - no i Twój luby dobrze Ci radzi !!
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Izunia dziękuję ;) wiem, wiem.. mama tez nie pozwala mi palić.. mówi, ze mam tydzień na całkowite odzwyczajenie się, a do tego czasu mam przydział jednego papierosa dziennie i to tylko popalać mogę :)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Popraw suwaczek i wybij sobie z głowy palenie, chyba że chore dziecko chcesz urodzić
    --
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Dobra Kochane, ja zmykam do łóżeczka, musimy z małą fasolką odpocząć bo za nami dzisiaj rano bardzo stresujący egzamin z kosmetyki był, który zdałam na 5 ;) ale jutro praktyka z samego rana, także proszę o 3manie kciuków jutro od samego rańca ;) Buziaki :*
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Chcesz urodzić uzależnione od nikotyny dziecko?
    --
    • CommentAuthorolenka_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    nie, oczywiście, ze nie.. dla mojego maluszka rzucę palenie, zresztą od kiedy jestem pewna, ze jest tam fasolka prawie wcale nie palę..
  1.  permalink
    prawie robi wielka różnice....:tongue:


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Jezeli chodzi o palenie to mnie odzucilo z dniem kiedy zaszlam w ciaze ,moze to smieszne ,ale prawdziwe.
    I tak juz 8 miesiecy bez papierosa i wcale mi ich nie brakuje,a nawet i jedzenie zaczelo inaczej smakowac :wink:
    No i jestem z siebie dumna ze juz nie pale :shamed:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Oleńko
    Serdecznie gratulacje, ale palenie rzuć kochana. ja rzuciałam rok wczesniej żeby się oczyścić i żebym nie cierpiała z głodu nikotynowego, bo to powoduje dodatkowy stres. Dzięki temu zmobilizowałam męża.

    Vall
    Ściskaj nóżki, trzymaj się :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Zelkowa miałam tak samo z paleniem..zrobilam test - i to był koniec palenia!! Mam nadzieje...ze ten odwyk będzie trwały :smile:
    Madamagda , justyś :bigsmile: dzieki za pamięc:smile:
    CIacho..... jak nowa fryzurka? a wyniki odberane?? a robials jzu wsio porodowe, czy jeszcze nie??Czekam na wiesci po wizycie...:smile:
    --
  2.  permalink
    Fryzurka fajna-tzn łądnie sie rozjasniły bardzo szybko:) w kazdym razie radykalnej zmiany nie ma ale nie ma juz odrostów:) po wyniki pojechał mi szwagier i czekam na niego.zaraz jak przyniesie to Wam skrobne. Vall a co porodowe mam robic? Badanka? jesli te wyjda ok to beda ostatnie.Moczu juz nawet teraz nie robiłam.i najlepsze-nie moge znależć kartki z oznaczeniem grupy krwi-kurde znów mam 50 zł stracic?...ehhh

    Dobrze,ze nigdy nie paliłam bo nie miałam tego problemu:)

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
  3.  permalink
    hej dziewczyny ja znowu z pytaniem:):)kurcze mam problem bo niestety mimo mojego wieku ja ciągle ząbkuje:)znaczy moje ósemki cisną sie na świat i nie ma na nie rady:(:(a jak się przebijają to to strasznie i boli i od wczoraj mam znowu z nimi "przyjemność":(już chodzę po ścianach z bólu a nie wiem czy chociaż apap mogę wziąść może mi któaś z was coś poradzi
  4.  permalink
    apap mozesz i wszytskie przeciwbólowe które zawieraja czysty paracetamol.

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
  5.  permalink
    dzięki bo się bałam o te moją fasolke a na tej ostaniej wizycie u lekarza poprsoru zapomniałam o to zapytać:(:(
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    dawno nie zaglądałam, bo strasznie dużo roboty ostatnio mam w pracy
    no ale u mnie sporo się wydarzyło

    po pierwsze: zmiana kodu - dwójka z przodu:)

    po drugie: wczoraj na USG lekarz bez najmniejszych wątpliwości stwierdził, że rośnie u mnie zdrowy CHŁOPAK!!!:crazy:
    tata chodzi dumny jak paw:tooth: :boogie:

    gratki dla nowej młodej mamuski Oleńki!
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    no z ta zmianą kodu to przesadziłam;) 20- tydzień mi sie zaczał, ale zmiana kodu dopiero za 6 dni:tooth: to z wrażenia:)
    --
  6.  permalink
    mam wyniki:
    WBC 10,9
    RBC 4,31
    HGB 11,1:crazy::crazy::crazy::crazy:
    HCT 36,2
    MCV 84
    MCH 25,8
    MCHC 30,7
    PLT 190

    nie za dużo tych WBC???
    a i zelazko mam 60
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    no ale 2 z przodu już edma :))) gratulację chłopaczka - kolejny, dziewczyny będą w mniejszości w przyszłym roku :))))

    Oleńka - jakby nie liczyć urodzisz tak samo - ciąża liczona od zapłodnienia trwa 38 tygodni, od miesiączki 40 tygodni

    CIacho - ktoś ci jednak z rodziny pomaga

    a ja właśnie siedzę i poluję z aparatem żeby nagrać skaczący brzuch, jak tylko włączam filmowanie, natychmiast się uspokaja - łobuz :)))
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Edma gratulacje !
    --
  7.  permalink
    harpijko-pomaga bo jechał moim samochodem-nie miał wyjscia


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Ciacho, ja mam WBC 12,8 i rośnie mi z każdym badaniem - ale to normalne w ciąży, najważniejsze że HGB skoczyła - super
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Edma gratuluje synusia :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Ciasteczko dobrze, że wyniki w pożądeczku. Teraz tylko siedzieć i czekać :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 8th 2007 zmieniony
     permalink
    no ciacho wyniki calkiem, calkiem :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    edma - gratuluje synusia:bigsmile:
    harp:smile: ja mam podobnie z brzuchem, jak chce zlapac ruchy to nagly zastój:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    wbc w ciazy moze dojsc nawet do 18 i gin powiedzial ze to normalne. po urodzeniu Gabrysi mialam 26 a Krzysia 23
  8.  permalink
    dzieki dziewczyny za interpretacje:)
    własnie sie ubrałam i zaraz wyjezdzam-guzdrałam sie niesamowicie bo chciałam jeszce przed wyjsciem powiesic pranie.no to teraz juz śmigam-troche odwazniejsza z tymi wwynikami:)))

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Kochane, pisałam już wcześniej, ale gdzieś to sie zapodziało:(

    mam pytanko:)) chodzi mi o piersi,pomijając to,zę wiadomo pobolewają, pęka mi skóra na sutkach i łuszczy sie brodawka:( i tak sie zastanawiam czy czymś można to smarować:( miałyście cos takiego?? byłabym bardzo wdzięczna za odp. no to zaczyna szczypać, smarowałam sobie kremem nivea ale nie wiem czy to dobre wyjście:sad:
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 8th 2007 zmieniony
     permalink
    Ciacho - kciuki zaciśnięte:thumbup:
    Beata - ja CI nie pomoge, nie mialam takich dolegliwosci..ale jak łuszczy sie to sucha..to pewnie jakis krem nawilzajacy albo tłusty zalatwi sprawę:wink: a szczypac moze przy nawilżającym - wiec moze wybierz jakis tłusty krem!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.