Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Hej, muszę podzielic sie z Wami pewną niesamowitą sprawą!!!!

    Dziś rano obudziłam się, położyłam na plecach, położyłam dłoń na brzuchu, lekko „przebadałam” brzuszek :) i nagle pod dłonią wyczułam coś okrągłego, wiekszego niż piłka tenisowa! Wyczułam główkę dziecka! To było najwspanialsze uczucie, jakiego dotychczas doznałam! Przypomniałam sobie, że według wszelkich badan i USG główka Damianka faktycznie powinna sie tam znajdowac. Coś pięknego! Potem wstałam, ruszyłam do łazienki, myju myju i takie tam, gdy wróciłam, położyłam sie ponownie, ale dziecko było już na dole, leżalo sobie w brzuchu, zmienilo pozycję i juz nie wyczułam główeczki tam, gdzie wczesniej sie znajdowala.

    pozdrawiam!!!!!!!
    • CommentAuthorMadziula81
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Jejku, nie mogę się doczekać potwierdzenia fasolki. Mam do Was pytanie: czy jeśli kreska na teście, która wskazuje ciążę jest mocniejsza niż kreska w "polu kontrolnym" może to świadczyć o tym, że fasolka jest już bardziej "dojrzała" niż myślę? Zazwyczaj ta druga kreska jest słabiej widoczna...

    Honia- aż się rozmarzyłam... To chyba najpiękniejszy cud świata :)
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Heja – no i byłam na Izbie Przyjęc!

    Zbadal mnie lekarz, zrobili Ktg…
    Rozwarcie bez zmian (na szczęście), KTG – jedne wielki skurcz 40% – bez skoków..czyli ten ciągły ból…..
    Mial watpliwości czy mnie puszczac do domu czy zostawic w szpitalu i podpiąc pod fenterol… ale ostatecznie wypuścił… mam lezec, pod łożko dwie cegówki jak mówil (zamiast fenoterolu )…. i pasowałoby jescze z póltora, dwa tyg wytrzymać..Ale jak cosby sie działo mam przyjeżdzać..

    Wszystko było ok…ale to niedziela..i kurde wszyscy mieli na wszytsklo czas ..na ktg czekalismy 40 min!

    No to wrócilismy do pkt wyjscia, i ja nadal nie mam pojecia kiedy mam jechac do szpitala… No nic..w koncu trafie na ten moment (chyba lepiej jak te wody odejdą – przynajmniej jednoznaczne ) !
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Vall, wszystko będze w porządku, najważniejsze, że Maksio zdrowy. Myślę ciepło o Tobie i o wer03...
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Madziula witaj :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Oleńko Beata ma rację. Powinnaś jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.
    Lili mnie to przed ciążą papierochy denerwowały a teraz to już masakrycznie. :angry:
    Honia to cudowne co napisałaś, wspaniałe te nasze maleństwa. Moja ginka ostatnio powiedziała, że oglądając dzidzie na usg sama przeżywa to wszystko na nowo jakby pierwszy raz widziała ( a tych razów było już bardzo dużo). Skoro ona to tak przeżywa to co dopiero my. :bigsmile:
    Vall cały czas trzymam kciukasy. Swoją drogą bardzo się spieszyli na ktg :neutral:
    U nas dzisiaj nie padało ale jest strasznie zimno. Już czuję dyskomfort na myśl jutrzejszego wstawania do pracy. W taką zimnicę to męczarnia. Brrrrrrrrrrrr
    Miłego wieczoru dziewczyny i mimo pogody trzymajcie się cieplutko. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Dzwoniła do mnie moja połozna bo nie było jej dzis na dyżurze i chciala dowiedziec sie co i jak... jak jej opisałam całokształt to... powiedziała, zebym ( o ile nic nie bedzie sie działo wczesniej) to..zeby tak czy siak przyjsc we wtorek na ktg bo cos to dziejsze wydaje sie jej nie do konca takie jak należy... ta ciągłośc skurczu itd ....

    A i powiedziała, ze to halo z nogami do góry itd to...przesada..ze skonczony 36tc to nie taka tragedia... A tak czy siak moze byc roznie... albo urodze niedlugo albo i w terminie, albo ...

    Uwielbiam ta moja połozną :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 11th 2007 zmieniony
     permalink
    ale ty się Vall biedaku nadenerwujesz:) tak czy siak wszystko będzie dobrze:wink:
  1.  permalink
    czesc dziewczyny
    własnie wróciłam od tesciów. 18tka mi sie niespecjalnie podobała:confused: ale to dlatego ze zazwyczaj byłam w tej ekipie pijąco-tańcząco-kabaretowej czyli ogólnie mówiąc przy najgłośniejszym stoliku.A teraz to wszystko odbywało sie niestety beze mnie.Nie tańczylam wcale bo bałam sie że coś mi sie stanie , ze wywołam wilka z lasu.To kłucie faktycznie mi po tej ciepłej kapieli przeszło a dzis tez mnie troche zakłuło ale czułam ze to dziecko mi dusi na pecherz.Byłam wczoraj troche w centrum zainetresowania ale najgorsze były dla mnie głupkowate uwagi typu:"ale jestes wielka","nie powinnas juz urodzić?" ale mnie denerwowali...Mój M tez-do pewnego momentu było fajnie ale potem to juz zapomniał ze przyszedł z żoną i do teraz z nim nie gadam.U tesciów cały dzien odpoczywałam bo boli mnie głowa na zmiane pogody-padał troche śnieg.
    Vall trzymaj sie kobieto -nie daj sie paskudnym skurczom.Dobrze ,że chociaz nie masz rozwarcia wieskszego.
    Ja nie mam pojecia co to moje dziecko dzisiaj wyrabia ale wypycha sie strasznie.

    witam nowe zaciażone a Ty Oleńka biegiem do gina-żadne plamienie w ciaży nie jest normalne,ja sama leżałam aw szpitalu na poczatku ciaży tyle że przez krwawinie bo plamieniem to trudno było nazwac.Trzymam kciuki.
    Dobrze ze u pszczółki coraz lepiej

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    ale u nas śnieżku napadało.
    Ja dziś się najadłam tortu,mniam.już od wczoraj nie mogłam się go doczekać.
    Było 13 osób z rodziny, wszyscy wróżą dziewczynkę,bo mówią że na twarzy się zmieniłam.
    i znowu mnie wysypało.Wariacja.A te blizny że tak powiem tak ciężko się goją i mam buzię w takich zmianach (na brodzie).
    Już patrzeć na siebie nie mogę.
    Justyś, masz rację, brrr na dworze,ja się cieszę że już wstawać nie muszę.
    --
  2.  permalink
    no zaraz sie posikam co to moje dziecko robi!!! lata jak oszalałe i mój brzuch nie dosyc ze przybiera różne kształty to jeszcze ten pecherz...


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Witajcie dziewczynki!
    We Wrocławiu biało, miałam stracha bo pierwszy raz jechałam autem po śniegu, no i te letnie opony. Ale dawłam radę.
    Ogólnie dzisiaj chodze jakaś nieprzytomna, najchętniej już wróciła bym z pracy i sie połozyła, a jest godzina 8:00.
    Oleńko radze co jak najszybszą wizyte u lekarza. jak zrobiłam test i wyszedł pozytywny, moja radośc nie trwała zbyt ddługo bo na drugi dzień dostałam plamienia. Udało się podtrzymać ciążę, dzięki szybikiej intrewencji lekarza, ale gdybym zwlekała, pewnie było by po wszystkim.
    Jesli nie uda ci sie załatwić szybko wizyty to leż w łóżku płasko, wstawaj tylko w nagłych przypadkach. Trzymam kciuki.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Dzisiaj stanełam na wadze i wychodzi na to że poleciałam 1,5 kg w dół. Jakoś nie mam ostatnio apetytu, a jak juz , to nachodzi mnie wilczy głód, wtedy odkurzyła bym wszystko z lodówki.
    Ale narazie sie nie matrwię, bo zazwyczaj sie później odrabia z nawiązką, także chyba mam jeszcze czas.:smile:
    --
  3.  permalink
    czesc wszstkim
    ale zimnooooooo ja nie moge naprawde jest strasznie dzisiaj u nas.Ja wstałam bo mnie obudził głód hhihihih nie chce mi sie nic szykowac ale zjem sobie placuszka bo mam od tesciowej:)Dzisiaj prawie cały dzień przesiedze w domu , tylko popołudniu musze jechac kupi c wełne bo moja mama chce zrobić maluszkowi na szydełku takie śpioszki które sie zakłąda na bawełniane zwykłe zeby było cieplutko .Wczoraj mi tesciowa powiedziała ze mi sie obniżył brzuch-nie wiem ja tam tego nie widze zgaga nadal jest i oddycha sie tak samo cieżko.a jak ja sapie jak ide po schodach!!!


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 11th 2007
     permalink
    Hej
    A u nas dzisiaj sypie śnieg od samego rana. A ja mądra w półbutach przyszłam. Mam nadzieję, że M przyjedzie po mnie bo inaczej to będę szła spięta, żeby orła nie wywinać.
    Ja ogólnie coś kiepsko się dzisiaj czuje. Od 3 nocy beznadziejnie mi się śpi. Siusiu nie wstaje ale się kręcę całą noc-niewygodnie mi. I jeszcze coś żołądek dzisiaj mi dokucza, głowa boli. W ogóle na odstrzał się dzisiaj nadaję.
    --
  4.  permalink
    dziewczyny a co sie dzieje z Tagusia? nic sie nie odzywa ani nie daje znać przez nikogo co u niej...


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Dzień dobry wszystkim kobietkom w poniedziałkowy zimny poranek :-)
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Ciasteczko no właśnie nic nie wiadomo. Może ma coś z netem nie tak. W czwartek wiem, że miała wizytę u ginka ale nic poza tym nie wiemy.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Również witam.Ja na dworze nie byłam, ale skoro zimno we Wrocku, to wam wierzę.
    Ja się ciut podziębiłam, ale cały czas walczę.
    Nie daję się, katarek próbuje mnie dopaść ale..mam nadzieję że stanie na tym poziomie co jest,i się nie rozwinie .
    Ciekawe co u tagusi
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Mada - w I trymestrze często się gubi kg, potem odzyskasz :))
    Ciacho, sapiesz, bo dodatkowe kg nosisz :))) a poza tym wszystkie narządy musiały ustąpić miejsca maluchowi :))) i tchawica mało ma miejsca, a brzuch mógł ci się już obniżyć, tylko pewnie nieznacznie - ciężarówki same tego często nie widzą

    a u mnie bez śniegu :((( a szkoda, ale czy zimno to nie wiem, bo jeszcze w piżamie siedzę, ale za chwilkę wybieram się na zakupy i parę spraw załatwić na mieście.
    --
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Czesc dziewczyny,dawno mnie nie bylo i czytam z wielkim zainteresowaniem co u was sie dzieje,a zwlaszcza u Vall,pytalas sie jak rodzilam to odpowiadam-naturalnie ,powinnam miec cesarkem,ale poniewaz przytylam tylko 8 kilo i brzuch za duzy nie byl to nikt sie takiego kolosa nie spodziewal(polozna podejrzewala ze maly ma 3 gora 3 i pol kilo)wiec rodzilam naturalnie z pomoca proznociagu,bo inaczej by sie nie urodzil.(oczywiscie tego nikomu nie zycze)zamiast cieszyc sie nowonarodzonym synkiem to bylam najszczesliwsza ze juz nie boli.
    I u mnie porod zaczal sie ..... bolem @ i rozwolnieniem,potem doszly jeszcze wymioty brrrr,ale minal juz rok i wszystko zapomialam,choc strach przed porodem zostal
    pozdrawiam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Pszczolka wlasnie napisala pod wykresem ze Weronika wazy juz 1600 i awansowala do podgrzewanego lozeczka :clap::crazy::cheer:
  5.  permalink
    to super!!!!! cieszymy sie razem z Nia:clap::clap::crazy::jumping::jumping::jumping::jumping::swingin::swingin::thumbup:

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Wspaniałe wieści AniuM !!
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    wspaniałe newsy :bigsmile:
    --
  6.  permalink
    dzisejszy dzień to jest jakas tragedia...moja głowa ne przestaje boleć i ja zaraz z bólu zedre farbe ze sciany.nie pomaga mi kompletnie nic.


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthor_zibi_
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    Ponieważ Wero3 często tu zaglądała postanowiłam Wam coś napisac.
    Wczoraj o 23:45 urodziła się Natalka córka Wero3 waży 1,2 kg,urodziła się w w 29 tyg.ciąży.W nocy lekarze nie dawali jej żadnych szans,ale rano zaczeła sama łapac własny oddech.Infekcja byla bardzo głęboka .Jeżeli przeżyje 3 doby to będzie żyła.
    Wszystko teraz w rękach Boga .
    Dziewczyny proszę Was o modlitwe .
    -- [url=http://www.szipszop.pl][/ur
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Wero3
    Modlimy się za kruszyneczkę, jejku trzymaj się maleństwo!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Wero3, ja również się modlę i mocno trzymam kciuki za twoją kruszynkę:)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    ja właśnie zaraz (po 18)mam wizytę u nowego gina w poznaniu, pierwszy raz do niego idę, mam nadzieję,że będzie oki:)) mam pietra jak nie wiem:sad:
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Wero:heartbounce:
    --
  7.  permalink
    ja też trzymam kciuki za Maleństwo i za Were-musi byc silna i wierzyc ze mała da rade


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    wszyscy trzymamy kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 12th 2007 zmieniony
     permalink
    uff, to jestem po wizycie, z dzidzia wszystko oki:)) ładnie rośnie ma już CRL 2,32 cm, a 31.10 miała CRL 0,96cm. Pan Doktor bardzo sympatyczny, no to mam swojego lekarza w Poznaniu:)) i kamień z serca:)), tylko mogą być problemy z tym moim nowotworem co przeszłam, no ale myśle pozytywnie:) no i mam nadzieję,że Pan Doktor nie bedzie mi trzaskał USG na każdej wizycie:(( bo mam zakaz od onkologa:((

    PEWNIE,ŻE WSZYSTKIE TRZYMAMY KCIUKI I MODLIMY SIĘ ZA MALEŃSTWO WERY:)
  8.  permalink
    Beata to super ze wsyztsko jest dobrze ,fajnie ze znalazłas swojego lekarza.Jeśli masz takie przykazanie od onkologa,to napewno nie będziesz miała na każdej wizycie nie martw sie! Zawsze możesz mu przypomniec:) masz racje myślenie pozytywne to jest połowa sukcesu!

    Mój M pojechał własnie na basen:( jaka szkoda ze ja juz nie moge zawsze chodzilismy razem ale przeciez jemu nie powiem zeby nie chodził bo ja nie moge.


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Trzymam kciuki za Wero i Natalkę.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Cześć mamuśki.
    Gorąco pozdrawiam Wero i małą Natalkę i trzymam mocno kciuki.
    Beata to super, że znalazłaś fajnego Ginka. Oby tak do końca i super, że dzidzia ma się dobrze. Niech spokojnie sobie rośnie :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorKiciaG
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    My również będziemy się modlić i trzymać kciuki za maleństwo...
    --
    • CommentAuthorkachula
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Az mi sie lza zakrecila w oku,pewnie ze bede sie za nie modlic,Wero trzymaj sie!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 13th 2007 zmieniony
     permalink
    za chwile ruszma na ktg i oględziny u położnej....
    mam nadzieje, ze rozwarcie bez zmian.... :shocked:

    See you later :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Vall tylko sie tam nie rozsyp po drodze... pamietaj jeszcze 6dni zaciskania nog :wink:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Vall trzymaj się kobieto - i kolana razem hihihi :wink:
  9.  permalink
    Vall szybko wracaj i dawaj nam tu znać co i jak
    '
    Dziewczyny wstyd sie przyznac ale dopiero wstałam:)Nad ranem mi sie najlepiej śpi jak już mam całe wyrko dla siebie:)
    pogoda za oknem nie zachęca mnie nawet do wyjascia na spacer ale wiecie co mam znów taka straszna ochote na lody jak na samym poczatku ciaży...wczoraj zjadłam 3 ogromne porcje


    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Ciacho - mnie się też najlepiej i najmocniej śpi rano, przed ciążą jak rano się obudziłam, to już koniec spania, a teraz zamykam oczy i śpię - wstaje bo przywoitość tak nakazuje :))))

    Vall, wracaj szybko i dawaj nam znać co tam położna powiedziała

    a mnie dziś mdliło z rana - to ci dopiero ciekawostka :)))
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Ponoć mdłości w 3. trymestrze często się zdarzają, bo hormony znowu zaczynają szaleć. Tak mi napisało na baby-gaga.
    --
  10.  permalink
    Fiufiu a ni e było nic tam o zachciankach? hihiii

    free glitter text and family website at FamilyLobby.com
    ślub, wesele
    --
  11.  permalink
    witam i ja jestem odebralam wyniki kreatyniny i mocznika i wszystko oki :) teraz ja czekam na wizyte czwartkowa u lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    ja też ma w czwartek wizytę , ale te miesiące szybko mijają :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 13th 2007 zmieniony
     permalink
    Zuza a 7 m-cy mojej ciąży to była jedna wielka nerwowa chwila - zleciało i na dodatek chłopaki już 6,5 m-ca mają [skorygowany 4,5] :wink:
    Nie dawno Twoja dzidzia na suwaczku była w na 13 - teraz już 17 ... lada chwila 18 - jejuniu i niebawem Ty maluszka będziesz tuliła szczęśliwa :wink:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 13th 2007
     permalink
    Zuza okropnie szybko. Zaraz będą święta, wezmę zaległy urlop., popracuję jeszcze troszkę i idę na zwolnienie. I zaraz marzec. Nie obejżymy się a już będziemy na rękach trzymać nasze dzidziunie.:bigsmile:
    Mnie dopadła śpiączka. Miałam niezły zapiernicz dzisiaj w pracy. Umówiłam się z mamą na zakupy ale nie mam siły. U nas ciągle śnieg pada a najgorsze jest to, że jest ciepło, zaraz topnieje i jest wielka powódź. :angry:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.