Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    no dla własnego komfortu warto...ale ja celowalabym w jakąś dobrą położną :bigsmile:
    tzn ja tak zrobilam..ale powiem po fakcie czy trafione to było:wink:
    --
  1.  permalink
    Mój gin był przy porodzie i położna tez ale uważam ze najgorsza ale też najważniejsza robote odwala własnie położna.Nie płaciłam dodatkowo za to i nie dałam nikomu do zrozumienia że zapłace.Moim zdaniem przec cały czas ciązy dosyc wydałam pieniedzy żeby jeszcze płacic w podziece.ale swoja droga położna miałam SUPER


    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    A ja nie miałam swojego lekarza,ani położnej,chciałam dać i lekarzowi i położnej, ale nikt nie chciał kasy, więc dałam potem bombonierki kawy.A do lekarza co był przy cesarce chodze teraz, tak mi przypadł do gustu.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    u nas lekarz bierze 1000-2000 a położna 100-200 i jest szczęśliwa chociaż to ona odwala całą robotę
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    w moim szpitalu nie ma takiej opcji zeby miec swojego gina czy polozna pzry porodzie. tak jak pisala harpijka - szpital wojewodzki u mnie w miescie rzadzi sie swoimi prawami. no chyba ze zaczniesz rodzic pod koniec dyzuru a polozna szybko zamieni sie z kims na dyzur albo z gory ustali sie termin porodu.
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    u mnie ta sama zasada - jak poród zahaczy o dyżur, to położna może być na czas porodu, no ale wiadomo, że musi początek porodu zahaczyć, innymi słowy - jak się zacznie rodzić na dyżurze, to położna może wtedy zostać
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Pytanie mam z innej beczki: dziś zaczął się 31. tc, a moja ginka wciąż jeszcze nie zrobiła mi testu na obciążenie glukozą. Jest jeszcze sens? Dodam, że Mała fika normalnie.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    moj ginekolog powiedzial ze sie robi miedzy 24 a 28 tygodniem.
    ja bede miala w 25.
    nie wiem dlaczego Tobie jeszcze nie zrobila
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    a ja sobie popijam kawke zbozowa.mniam
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    FiuFIu czasem w 32 tc kaza zorbic ta gluokze ale zwykle wtedy z więskzym obciazeniem (75g) i dwukrotnym pobraniem..
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    też bym chciała,żeby mój lekarz powadzący ciąże był przy porodzie ale jak to jest w szpitalach klinicznych w Poznaniu to ja nie wiem:(( napewno się spytam ale to później..koleżanka mi mówiła,ze jak ona rodziła kilka lat temu w tym szpitalu co ja chcem rodzić, to była możliwość wykupienia nie wiem jak to się nazywało:( porodu gdzie był twój lekarz i pewnie położna i to kosztowało 3000zł za poród..nie wiem czy nadal tak jest:( dowiem się pewnie na szkole rodzenie jak sie zapisze tam pewnie więcej powiedzą :bigsmile:, no oby..
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    dobrze harpijko,że idziesz do lekarza, napewno spytać sie nie zaszkodzi, a będziesz spokojniejsza:)
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    harp..czekamy na meldunek po wizycie - wierze, ze wsio będzie oki :smile:
    ja ide na cotygodniowe ktg na 19.30... i przy okazji połozna sprawdzi szyjke i rozwarcie...
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Harpi no mam nadzieje, ze jest wszystko w porzadeczku! Daj znac jak wrocisz. Ja prawie wszystkich plamien sie boje od czasu plamienia na poczatku. Dobrze, ze dzisiaj zdecydowalas sie na wizyte. Nie ma co czekac , tylko sprawdzic. Trzymam kciuki.

    Vall a ja myslalam, ze Ty juz bedziesz szalec z synusiem na porodowie a tu widze, ze Ty sie jeszcze w domku obijasz :wink: Wiem, wiem dzisiaj pogoda nie za bardzo. A tak powaznie, to czujesz, ze juz blizej czy generalnie bez zmian.

    Fmartunia aha, mnie waha sie miedzy 13,7 a 12,4...z tym, ze niestety jest tendencja spadkowa. Wiec moze i jak cos podreperuje krwinki.

    Justys dawaj nam tu szybko znac jak po dzisiejszym usg polowkowym!!!

    Moja ginka nie jezdzi do porodow, wiec dylemat i myslenice mam z glowy. Jestesm zdana na traf losu i mam nadzieje, ze bedzie dobry.

    Aguś trzymam kciuki! Oby poszlo szybko i sprawnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Cześć kobitki :bigsmile:
    Harpijko mam nadzieję, że już wszystko lepiej, napisz co lekarz powiedział.
    Aga trzymamy mocno kciuki.

    No a z mojego dnia to tyle, że .....................................................
    BĘDZIEMY MIELI SYNALKA !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile::cheer::clap::crazy:
    Jajeczka są narazie malutki no ale widoczne. :bigsmile: M aż z radości to się purpurowy zrobił na badankach. Usg robiły 3 lekarki i wszystko jest w jak najlepszym pożądku. Cieszyły się ( w końcu ktoś ), że jestem szczupła to przynajmniej wszystko jak na dłoni widziały.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Justyś, super wieści i kolejny facet :)))

    no a u mnie generalnie jest ok
    przez skurcze i współżycie maluch zszedł bardzo nisko i główkę ma przypartą do szyjki, stąd bóle, bo główka napiera na szyjkę, no ale szyjka nie puszcza, jest długa (43mm) i zamknięta. Mam bardzo dużo leżeć na lewym boku i brać no-spę i powinno to ustąpić. No i zakaz współżycia do 38tc
    No ale plus całej sytuacji, że maluch fiknął i jest prawidłowo ułożony teraz.

    Następna wizyta za tydzień - planowo - i zobaczymy wtedy czy się poprawiło.
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Justys to super, ze wszystko w porzadeczku no i gratulacje synusia. Normalnie jakis wysyp chlopczykowy :tooth:

    A ja dzisiaj bylam w urzedzie po nowy dowod i co....sterczalam w szalonej kolejce, gdzie nikt nie raczyl wpuscic mnie wczesniej :confused: Zarowno Ci w kolejce jak i panie urzedniczki obserwowaly moj wielgachny brzusio i nic..:sad: dopiero facet , ktory byl tuz przede mna chcial mnie wpuscic ale ja podziekowalam i powiedzialam,ze jesli juz tyle stoje to 2 minuty wiecej sa dla mnie bez znaczenia. Jestem troche w szoku, totalna znieczulica i obojetnosc ale patrzyc to kazdy patrzyl... :fierce: Ale nic, jestem dzielna wiec dzielnie stalam w tej kolejce. I wcale sie nie dziwie, ze w kolejkach w sklepie gdzie sa kasy pierwszenstwa nie chcieli mnie wpusci - oczywiscie tylko tak zachowuja sie wstretne babsztyle, facet to czasem ma choc gest...

    Dla poprawy humoru wlaczylam sobie plytke z moich kochanym synusiem... :heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Harpi no to super wiesci :thumbup: To odpoczywaj sobie
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    no to super Justyś, gratuluję chłopaka:bigsmile:
    Harpijko, kamień z serca,ze wszystko oki:bigsmile:
    Tagusiu, no niestety taka to kultura teraz wśród ludzi panuje, że szkoda gadać:devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Tagusia niestety musimy się przyzwyczaić, ze inni mają gdzieś kobiety w ciąży. A najgorsze są babki po 60. Ostatnio jak weszłam do przychodni to o mało nie trzymały klamki, żebym się tylko bez kolejki nie wepchała :angry:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Justyś, gratuluję synka.Ja odliczam dni do poniedziałku żeby poznać płeć.
    Tagusia, to w porównaniu do mnie masz super hemoglobinke :)
    Harpijka, cierpliwości i spokoju ci życzę, w leżeniu.Ważne że wszystko okej
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    ja niestety mam hemoglobiny ok 10:( nie wiem dokładnie 10,-ile, bo mama dopiero dzisiaj mi wyniki wysłała..no ale już się wzięłam za buraczki:(..kurka trochę to dziwne, bo ja cały czas piję soki buraczkowo-jabłkowo-marchwiowe:angry:, ale ja jakoś zawsze miałam tendencje spadkową dla hemoglobiny..wrrrr
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Beata najwięcej żelaza i najlepiej przyswajanego jest w czerwonym mięsie no i warto łykać żelazo w tabletkach + wit.C (zwiększa wchłanianie żelaza nawet 2,3-krotnie) + wapń (żelazo może wpływać na jego wchłanianie)

    justa gratuluję synka

    po i nietety tez spotykałam się w kolejkach (szczególnie w przychodni) z totalną ignorancją dla mojego brzucha
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Właśnie usłyszałam, że mężczyzną może grozić klęska urodzaju. No niech naukowcy odwiedzą nasze forum :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    ja teraz łykam jeszcze kwas foliowy,a witaminy C ponoć mam za dużo i mam ja ograniczyć, bo czegoś tam związanego z witaminą C mi za duzo w moczu wyszło:( będę miała wyniki w ręce to najwyżej więcej napiszę..idę 3.12 do lekarza bo mam USG (przezierność) to zobaczymy co mi powie:sad:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Dziewczyny trzymajcie kciuki za Wrocław
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    ja właśnie czytałam to o mężczyznach na onecie:))hihihi
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Beata dziwnie - słyszałam, że nadmiar wit.C wydala się z moczem, no ale moze się mylę
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Hehe, tez wlasnie slyszalam, ze facetom moze grozic wymarcie... a u nas wiekszosc to chlopaczki :bigsmile: Wiedzialam, ze tv klamie :wink:

    Ja do przychodni nie chodze, ale wystarczy mi ta znieczulica jaka spotykam w sklepie czy urzedzie. Jak mialam brzusio mniejszy nieco, to nawet taki wstretny babon sie wtrynil przede mnie i bezszczelnie przesunal mi rzeczy na tasmie. No szok, a miala tez cos kolo 50-60. Fuj i wstyd.

    Nadmiar wit c jest wydala, wiec nie ma takiej mozliwosci by "przedawkowac".

    Co do moich wynikow, to niby wszystko nadal w normie ale z miesiaca na miesiac mi spadaja :confused:. Ciekawe jak bedzie teraz , bo robie ta glukoze + obciazenie.

    Alez dzisiaj wiucha , a ten snieg oszalal dzisiaj chyba :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    o no to w poniedziałek będzie dużo nowych wieści , ja tez idę na usg 3.12 :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorMilka23
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    agnieszkaC- rowniez trzymym mocno kciuki:thumbup:

    harpi- super ze wszystko ok

    justys- gratulacje synka:clap:

    Fiufiu-moj gin tez nie robil mi zadnego testu na glukoze...moze w niemczech tego nie robia?

    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    No to mysle, ze wyjatkowo poniedzialek bedzie wyczekiwany :bigsmile:
    Ja wizyte mam w piateczek 07.12 i tez juz przebieram nogami z niecierpliwosci :wink:

    A za Wroclaw oczywiscie trzymam kciuki :thumbup: Obysmy wygrali!
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Jemma no właśnie wydala sie z moczem, i ja też myślałam,że to bez różnicy bo tak czy siak sie wysika,a lekarka od której mama odbierała moje wyniki, powiedziała żebym "chwilowo" ograniczyła spożywanie produktów bardzo bogatych w wit C..bo mam jej za dużo:) a co za dużo to niezdrowo..a niestety przedawkować można nawet witaminy:( wiadomo,ze to nie jest nie wiem jak szkodliwe, ale jednak..zobaczymy co ginek powie..póki co to muszę walczyć z tą hemoglobiną:angry:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    no to powodzenia w tej walce :bigsmile:
  2.  permalink
    Beata ja tez walczyłam tyle że z poziomu 9.Dałam rade na 11 w ciagu trzech tygodni.Jadłam kiwi dużo no i Hemofer.po porodzie spadła mi znów do 9 i tez dostałam ten lek.Brałam go jednak tylko tydzien.teraz nie wiem jak tam moja hemoglobinka

    a ja mam sentyment do tego wątku i bede tu do Was nadal zaglądać



    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    no i super ciacho:)) zaglądaj jak najczęściej:)) Twój Piotruś-ach śliczniutki:bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 26th 2007 zmieniony
     permalink
    Harp super wiesci..lez na tym lewym boczku :smile:
    Justys - gratuluej synka :bigsmile:

    a u nas:
    rozwarcie 2 cm, szyjki "brak", mięciutka, głowka ładnie napiera... :D
    Serduszko ładnie bije , maluszek sie rusza... ;D
    Skurcze są..ale jeszcze zbyt rzadkie ... mamy czekac.... bo jak przyjada naturalne skurcze to powinno pójśc "sprawnie", nawet jesli wody odejdą to i tak jestesmy w dobrej sytaucji z uwagi na szyjkę i rozwarcie.,..Najgorsza opcja porodu nas nie dotyczy :) cokolwiek to znaczy :)
    Połozna zrobiła jescze cos..powiedizła "Pani Marto przeprazam, ale momencik tylko nastawie szyjke"..nie było to miłe.. potem jak wracalismy autkiem - kilka szpil w pochwie.teraz ok... No ale baba wie co robi :)

    To tyle :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Vall ty jesteś Marta?
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    tak Jemmuś :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    dziewczyny, uprzejmie donoszę, że AgnieszkaC urodziła córeczkę. Zuzia przyszła na świat o 18.45 przez cesarskie cięcie. Wymiary: 3780g/56cm.
    Gratulacje dla kobitek :))
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    AgnieszkoC tu też Ci pogratuluję - zdróweczka dla Twojej NYNKI - zapraszamy na MAMUSIE ROZPAKOWANE :flowers::flowers::flowers:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    Ogromniaste GRATULAJE dla Agnieszki i Zuzi:cheer::cheer::cheer:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 26th 2007
     permalink
    ja tez gratuluje ;) :*:)Zuzienka :) ładnie :) moja córunia tez tak miała sie nazywac ;) ale jest Kacperek ;) na zuzie przyjdzie czas ;)

    Vall to był masaz szyjki ;) brr okropienstwo ;) ja przy porodzie to miałam :) 100 razy wolalam bóle skurczy niz to paskudztwo ;)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Gratuluję Zuzi:)
    Ja też jestem Marta, ale bez Maksa...
    Dziś wstałam i świata nie poznałam.Jeju ile śniegu!!Dobrze że do pracy nie trzeba iść :D
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    no to super ,a cesarka była planowana ?
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Gratulacje dla Agi C i dużo zdrówka dla jej dzieciątka.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    Aga - GRATULUJE :cheer::cheer::cheer:
    Jemmuś:hugging::hugging::hugging:

    To co..wg tabelki - teraz moja kolej :crazy::crazy::crazy:

    kfiatuszek ale to nie trwało długo - masaż kojarzy mi sie z czyms długotrwałym to był jakis szybki myk :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Vall babolu widzę że jeszcze dreptasz :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    zuza - ciągle w komplecie..chyba syniowi sie podoba w brzuszku :bigsmile:

    aaaaaaaaaa....połozna wczoraj badając, ogladając, dotykając - powątpiewała czy Maksio wazy 3200.... stawia na więcej :shocked:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Agnieszak i Zuzia serdeczne gratulacje :flowers::flowers::flowers::flowers::clap::clap:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.