Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Vall usg robione po 36tc moze sie mylic do 1kg. wszystko zalezy jak maly byl ulozony i czy jest grubej czy drobnej kosci. Dla przykladu 3 dni przed porodem wyszlo z USG ze Gabrysia ma 2600 (z bledem do 2900) a urodzila sie 3500 :)
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    AgnieszkaC miała rodzić normalnie, prawie dobę walczyła ze skurczami i w końcu zrobili cc, bo nie było postępu porodu. Obiecała pojawić się na forum jak tylko wyjdą ze szpitala :)))

    Vall - pamiętam, jak mówiłaś, że Saska i Agnieszka blokują kolejkę ;)) no to masz teraz otwartą drogę hihii

    Beatko, widzialam gdzieś tam radę którejś z dziewczyn, że czerwone mięso żelaza ma dużo - aby nie surowe tylko :))) i nie wątróbka
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Ania nie powiem zebys mi dodała otuchy :shocked::shocked::shocked:
    harpijka: Vall - pamiętam, jak mówiłaś, że Saska i Agnieszka blokują kolejkę ;)) no to masz teraz otwartą drogę hihii

    jescze zeby mój synio uznal za stosowne się ujawnić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Vall a jaka wage obstawia polozna??
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Aga moje gratulacje :cheer::cheer::cheer::clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    AniaM: Vall a jaka wage obstawia polozna??


    a nie powiedziała, ja nie zapytałam, a ona pewnie nie chciał mnie stresić :wink::wink::wink:
    chyba jej się nie opacznie wyrwała ta uwaga o wadze Maksia :smile:
    jak nie urodze to w czwartek sie zapytam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Vall,nie chce cie stresowac ale u mnie wage obstawiali na 3500 a Igor mial 4450.Cos jest w tym co mowi AniaM:wink:

    Gratulacje dla Agnieszki i Zuzanki:flowers:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Brawa dla Agnieszki, pozdrowienia dla obu pań :bigsmile:.

    Co do glukozy w DE to nie jest badaniem obowiązkowym, ale ja mówiłam, że chciałabym zrobić, więc już zgłupiałam.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Fiu mysle ze nie wazne ktory tydzien ale warto zrobic i zobaczyc czy nic zlego sie nie dzieje. tyle ze nie wiem czy ta 50g glukozy teraz tez wystarczy. pytalam sie kolezanki ktora robila w 32tc po raz pierwszy (sama w domu glukometrem) i jej polozna kazala 75g wypic odczekac godzine i sprawdzic a pozneij poczekac znowu godzine i znowu sprawdzic.
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    FiuFiu - ja tez uwazam, ze warto sprawdzic ten cukier..i tak jak ANia pisze po 32tc - 75 gram..i pobór w godz 0,1,2 :bigsmile:

    kachula:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Vall pewnie połozna będzie miała racje, one juz tak na oko faktycznie potrwafią powiedzieć - mi obstawiała na porodówce 3700 i było 3650 :bigsmile:
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    AgnieszkaC GRATULACJE :flowers::flowers::flowers:
    Duzo zdroweczka zycze :)))
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Lilli a co u Ciebie, jak sie czujesz, zagladasz tutaj??? mialas gdzies wyjechac, pozdrowionka
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    dzieńdoberek:bigsmile:
    ale u nas dzisiaj brzydka pogoda, wczoraj wieczorem spadł śnieg i było pięknie,a dzisiaj znowu wieje i pada deszcz i obrzydliwa chlapa:sad:

    Harpijko:wink: dzięki, właśnie wiem że wątrobka w ciązy to nie, muszę sobie gdzieś kupić jakąś wołowinkę tylko tu koło nas nie ma:( ale gdzieś sie znajdzie i sobie jąporządnie uduszę, żeby grama krewki tam nie było:)) hihi..aczkolwiek za wołowiną nie przepadam :sad:

    Vall ciągle w dwupaku:)) hihi, a ja myślałam,że ciasteczko będzie po Vall, a tu nam ciacho niespodziankę zrobiła:))
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    Watróbkę w ciąży można , byle nie za często i nie za dużo
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    no właśnie co do wątróbki, to są tak podzielone zdanie, że co od kogo słyszę to co innego:), a ze ja za wątróbką nie przepadam, to jak dla mnie może i być nakazana w ograniczonych ilościach albo i wogóle nie, przynajmniej nikt z rodzinki nie truje mi że mam ją jeść:bigsmile::bigsmile:
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    tutaj mowia ze watrobki absolutnie NIE :)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Też słyszałam że wątróbki nie wolno.
    A ja przesunęłam wizytę usg 4 d z trzeciego grudnia na 30 listopada, bo już się nie mogę doczekać.Chciałabym się dowiedzieć kto mieszka u mnie :)
    a my byliśmy na przyszłym mieszkanku i mała załamka.Samowolka budowlana jest niezła.
    Wszyscy fachowcy chyba pouciekali z Polski...
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    fmartunia, ja na szczęście rewelacje remontowe mam za sobą, ale jak słyszę wśród znajomych to jest tragedia
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Przychodzi baba do lekarza.
    A lekarz... wyjechał do Irlandii (razem z innymi fachowcami).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    watrobke w ciazy mozna ale nie czesciej niz raz w miesiacu i nie wiecej niz 3 nieduze plasterki. taka info potwierdzilo 2 ginow w poprzedniej ciazy i 1 w ostatniej a oprocz tego jeszcze hematolog.
    predzej zreszta wit A mozna sobie nieswiadomie zaaplikowac z kupnych sokow marchwiowych ktore sa o nia wzbogacane
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    no właśnie o przedawkowaniu witaminy A też już słyszałam przestogi, więc uważam żeby nie przesadzić:))

    fmartunia ale fajnie już będziesz wiedziała kogo masz w brzuszku, a ja dopiero 3.12 USG z przeziernościa, a boję sie jak szlag:((
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    <strong>Aga</strong> no gratki wielkie i caluski dla Zuzienki malutkiej :clap::winkkiss:

    <strong>Vall</strong> nio to teraz dopingujemy Ciebie kochana :tooth:

    <strong>Fmartunia</strong> nio nie dziwie sie, ze przesunelas termin 4d. Dla mnie i M to bylo super badanko, cud miod malina :bigsmile: A co do mieszkan..hmm, mysmy odbior mieli w lutym tego no i coz z pewnymi rzeczami, to znaczy o pewne rzeczy nadal walczymy z wykonawca a tzw. "fachowcow", ktorzy u nas robili to w koncu zesmy normalnie z mieszzkania wyrzucili bo odwalali taka kiche, ze szkoda mowic. Na najblisze kilka lat remontow mam po dziurki w nosie i ulge, ze juz z glowy. Wspolczuje szczerze bardzo.

    A mam pytanko, domyslam sie, ze to sprawa bardzo indywidualna, ale czy szyjke o dlugosci 47 mm mozna nazwac dluga czy krotka?

    A tak w ogole to cieplutko pozdrawiam w ten kolejny sniezny dzien :swingin:

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Ciasteczko jak sie pojawisz to zmien suwaczek bo Piotrus juz od ladnych kilku dni na swiecie a u ciebie nadal ze za 10dni sie urodzi :wink:
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Vall to nie było długie :) tylko tak myk myk dla zmiekczenia szyjki czy kto to wie ;)

    a co do wagi to ja bylam na usg tydzien przed porodem i było ze ma około 2500 a urodzil sie 3660 ;) powodzenia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    ehhh wy Kochane - starszyc to umiecie :wink:
    No to zapewne byl masaż - myk-myk:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    ale zycze ci zeby ten twoj wielkoludek wyskoczył z ciebie rownie szybciutku jak ze mnie ;) 2h45 min ;)
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    wow - to ja tez sobie tego zycze :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Vall no myślałam że już sie zaczęło :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    eeej dziewyczny nie ponaglajcie Vall.. ma do terminu cale 11 dni wiec niech sie dziewcyzna odprezy i moze ja akurat zlapie znienacka
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    :thumbup::thumbup::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Tagusia, 47mm to długa szyjka :))) zdaje się, że norma to 40-45mm
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Tagusia,no nie mogę się doczekać.
    Mam pytanie do koleżanek: czy to prawda że 6 godz.przed badaniem usg nie powinno sie nic jeść?
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Doświadczone koleżanki ja do Was z pytaniem :smile:. Czy do USG przez powłoki brzuszne trzeba się opić wody? Ile?
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    <strong>Harpi</strong> aha, dzieki :bigsmile: To pocieszajace :bigsmile:

    <strong>Fmartunia</strong> hehe, chyba widzialysmy ten sam serial :wink: Moim zdaniem to bez sensu.

    <strong>Josaris</strong> jak robilam kiedys w 96' czy 98' usg to owszem musialam sie opic wody mineralnej nie gazowanej i po godzinie przyjsc z tzw. pelnym pecherzem. Ale teraz ani razu nie spotkalam sie z takim wymogiem, wrecz przeciwnie moja ginka zawsze pytala czy mam pusty pecherz :bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 27th 2007 zmieniony
     permalink
    moja teściowa jak chodzi do swojej ginki to każe jej nic nie jeść przez kilka godzin i być opitym, na USG dopochwowe (ot tak jak chodzi na kontrole) co jest dla mnie nieco dziwne:( i nie kapuje po co?? wydaje mi się,ze tak jak dziewczyny piszą, na tym połówkowym,pewnie opitym bardzo nie trzeba być:) pół roku temu kuzynki miały połówkowe USG to nic im lekarze nie mówili, poprostu normalnie poszły:) a wręcz pytali się czy wysiusiane itd:))

    a ja mam pytanie z innej beczki, czy na tym USG z przeziernością, byłyście z mężami?? bo mój mężuś już ma taka ochotę obejrzeć maluszka:) ja bym tak chciała, zeby na USG był:) tylko nie wiem jak lekarz:(
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    u mnie maz był od pierwszej wizyty ze mna ;) nie wazne czy usg czy nie ;) zabierz meza :) lekarz powinien pozwolic :)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Mój M też chodził ze mną na wizyty [w miarę możliwości jak nie był w pracy ...] i nie żałuje !!
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Tagusia,ten sam serial oglądamy :)
    Tylko oni w trakcie reklamują książkę "W oczekiwaniu na dziecko" i chyba by bzdurnych informacji nie podawali...
    Sama nie wiem.
    Nieważne zresztą.Ja mam na 10.30.Śniadanko zjem tak czy siak.
    Mój Mąż też chodzi ze mną od pierwszej wizyty i nie żałuję :)
    On sam chętnie chodzi.
    Idę lulać bo już późno.Pozdrawiam i do juterka
    --
    • CommentAuthorMilka23
    • CommentTimeNov 27th 2007
     permalink
    Ogromne Gratulacje dla AgnieszkiC:clap::cheer::cheer:
    pozdrowionka i duuuuuuuuuuuuuuzo zdrowka dla zuzi:flowers:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    jak miałam usg dopochwowe to lekarz kazał mi stać z łózka i się wysikać , mówi : pani ma pełny pęcherz i ja nic nie widzę, na brzusznym nie pytał, ale ja tuż przed badaniem zrobiłam siku, wydaje mi się że jak pęcherz pełny to moze zajmuje więcej miejsca i zasłania resztę moze taka sama zasada jest żeby dużo nie jeść, pełny żołądek i tez może zasłania
    kobitki a dziś kończę połowę ciaży, kiedy to zleciało :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    Witam kochane :)

    my w komplecie – po w sumie spokojnej nocy, miałam bardzo mocne, ale krotkotrwałe skurcze – ale to chyba namiastka tego co mnie czeka :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 28th 2007 zmieniony
     permalink
    Zuza, gratulacje!

    Josaris, mi powiedzieli, że dopóki dziecię małe i mało wód płodowych, to lepiej przyjść z pełnym pęcherzem, bo wtedy łatwiej mierzyć i w ogóle lepiej widać - zresztą faktycznie moje zdjęcia USG robione z pełnym (do połówkowego) są bardziej wyraźne niż ostatnie. Teraz byłam w 29+1 i powiedziały, że mogę iść siku, bo wód płodowych wystarczy.

    Najlepiej przyjść z pełnym, opróżnić zawsze dasz radę :)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    Zuza
    Gratuluję połóweczki :clap::clap::clap:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    A ja mam pytanie, od kiedy lekarz robi USG przez brzuszek? Mi powiedział że zrobi od 20 tygodnia:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    Kurdę to ja już nie wiem , czy mam iść z pelnym pęcherzem czy pustym, ale zadzwonię potem do przychodni to się zapytam, ja w 13 tc miałam już przez brzuch, w sumie lekarz powiedział ze spróbujemy górą , jak dobrze będzie widać to dołem sobie odpuścimy.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    I co zuzua dobrze byo widać?
    Czy lekarz wogóle rozpoznał płeć, czy nadal czekasz?
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    w 13 tc to jeszcze malusie było, ale przy pustym pecherzu było pięknie widać fałd karkowy, mam nadzieję że w poniedziałek się dowiemy kto tam mieszka
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    ja też chyba od 13tc mialam usg przez brzuchala robiony!! :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 28th 2007
     permalink
    Madamagda, u mnie tylko pierwsze, to z pęcherzykiem ciażowym, było waginalne, potem wszystkie przez brzuch.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.