Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 29th 2007 zmieniony
     permalink
    EWELINA, więc to nie są chyba badania prenatalne, tylko, jak rozumiem, USG w 12-13tc, kiedy to dokładnie dzieciaczka mierzą, badają przezierność, etc...

    AMA, widziałam tę kampanię w autobusach i tramwajach w Warszawie. Popieram ją w całej rozciągłości... nie tylko dlatego, że sama niedługo będę w potrzebie. Ja zawsze ustępuję miejsca starszym ludziom i kobietom w ciąży...a jeżeli nie siedzę a widzę, że stoi koło mnie ciężarna w widocznej ciąży, to grzecznie proszę jakąś młodszą osobę o ustąpienie jej miejsca. Szczerze powiedziawszy, to ja nie będę miała skrupułów w proszeniu o zwolnienie miejsca, kiedy już będę tego potrzebowała (brawo Fiu!). Niestety, przerażająca większość współpasażerów ma w nosie to, że po 1. stanie w zaawansowanej ciąży jest niewygodne, a po 2. również bardzo niebezpieczne - ostre hamowanie, przepychanie sie ludzi. Miejmy nadzieję, że ta kampania przynajmniej u części ludzi poruszy jakąś wrażliwą nutę...

    Dziewczyny, w którym tygodniu zaczął Wam się zarysowywać brzuszek (już się nie mogę doczekać)? Od którego tygodnia zaczęłyście używać kremów antyrozstępowych na biust i brzuch?

    Lilypie Expecting a baby Ticker
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
  1.  permalink
    no widze ze jednak nikt mnie tu juz nie pamieta buuuuu...
    suwaczek tez gdzies zniknal i nie mam pojecia jak wstawic nowy...pomoze ktoras???
    jestem w ciazy 32 tyg i 2 dni... termin 22 stycznia
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Patrycjo, pamiętamy, pracowałaś zajadle w kaloszach :)

    Suwaczek chwilowo można wstawić jedynie po opłaceniu konta i to się nie zmieni do momentu pełnej integracji forum i aplikacji, Damazy pisze o tym w przyklejonym wątku.

    Dziewczyny, olejcie chamów, pomyślcie sobie, jak długo - czy też raczej jak krótko - będziecie jeszcze w ciąży i korzystajcie z Waszych praw. A jak ktoś nie ustąpi to można go z czystym sumieniem głośno ochrzanić. Grunt, żeby pierwsza prośba była grzeczna - większość ludzi po prostu nie widzi brzucha, a jak widzą, to do pewnego momentu nie są pewni, jak się zachować, bądź co bądź są też po prostu kobiety z nadwagą, a im straszno taką obrazić.

    Ja zawsze zaczynam od "dzień dobry, chciałabym usiąść, czy mógłby pan ustąpić mi miejsca?" lub "przepraszam, ale mam duże problemy ze staniem, czy mogłabym podejść poza kolejką?". Zwykle wystarcza i nawet nie muszę tłumaczyć, dlaczego. Jeśli ktoś się dopytuje - zdarzyło się raz, to mówię z czarującym uśmiechem, że moje Dziecię już sporo waży.

    Nie zapominajmy też, że jak w zimie chodzimy "okutane" to często po prostu nic nie widać, hihi.
    --
  2.  permalink
    fiu fiu....ale mi ulzylo...przynajmniej ty jedna:) od wtorku jestem na zwolnieniu....mam wysokie cisnienie...musze na siebie uwazac..dzis bylam na badaniu krwi ale nawet nie wiem co mi w tej krwi beda badac....w srode mam wizyte u poloznej pewnie wszystkiego sie dowiem....jutro maja przyjechac mebelki dla malego Dominiczka...juz sie nie moge doczekac kiedy zabiore sie za urzadzanie pokoiku....co do pracy to od jakiegos czasu mialam krzeslo:) ale i tak bylam przemeczona...teraz leniuchuje i nareszcie odpoczywam....co do suwaczka to wstawie pewnie jutro...
    --
  3.  permalink
    ja mam pytanie bo jestem na etapie szukania czegos na sciane do pokoiku dziecinnego by go urzadzic znalalzlam na alegro fajne obrazki ale chcialabym cos jeszcze wiecej....widzialam tez te przyklejanki na sciane ale nie powiem zeby mi sie tak bardzo podobaly.Macie jakies pomysly lub stronki internetowe by ozdobic sciany??
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Patrycja
    Wejdź na swój profil, potem moje ustawienia, ustawienia forum i dalej sygnaturka mi sie udało ostatnio zmienć suwaczek więc teraz już nie powinno być z tym problemu.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Ewelina
    Kup sobie szablon malarski, możesz malowac na ścianie różne cudeńka
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007 zmieniony
     permalink
    www.szabloneria.pl
    ja kupiłam sobie taki szablon i pięknie wyglądają na ścianach, masz rózne wzory, wedź na zakładke dla dzieci i wybieraj.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Chociaz na allegro tez znajdziesz więcej wzorów.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Patrycja, ja też Cię pamiętam. Uważaj na siebie. Mam nadzieję, że nie miałaś więcej przebojów ze służbą zdrowia.
    Położna mówiła Ci o opcjach dotyczących ciąży? Na czym polega jej opieka do tej pory?
    --
  4.  permalink
    :) tak widze dzieki :) na allegro sporobaly mi sie obrazki trójwymiarowe, a jeszcze gdzies na zdjeciach pokoiku dziecinnego widzialam takie "ala" dywaniki lub obrazki miekkie na sciane ale na necie nie moge znalesc.
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Patrycja ja Ciebie tez pamietam :bigsmile:
    Ja tez tylko chodze do poloznej,od 10 tyg ciazy nikt mnie nie badal tam na dole:rolling:
    Wczoraj mialam spotkanie z polozna i moja dzidzia juz fiknela glowka w dol,i tak na jej oko waga to ok 3500:shocked:
    W niedziele czeka mnie wizyta w szpitalu,bede zwiedzac pokoj w ktorym bede rodzic i sale poporodowa.
    No a 11.12 bedziemy pisac plan porodu :bigsmile:
    ps.ja tez mialam robione badania prenatalne (tutaj sa obowiazkowe)
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Witam wszystkich!!! Już jesteśmy w domku wróciłyśmy wczoraj.
    Zaraz postaram się wkleić zdjęcie mojej Oliwki w Naszych dzidziach:)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mnie suwaczek nie wchodzi Waszą metodą....jest tylko wtedy, kiedy go wklejam za każdym razem, ale...wtedy nie widzę Waszych...Pomocy! Gdzie jest AMA?
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Saaaaaska, witaj dzielna kobieto!!!
    Patrycja, ja też cię pamiętam, napisz co więcej u ciebie :)))
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Milena, dałaś zły kod, musisz wziąć BBCode. Ama pewnie w pracy :)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Saska gdzie ta Oliweczka??:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Saska :swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Dzieńdoberek:bigsmile:

    Fiufiu, aż mi się mega uśmiechnęło na twój sposób na kolejki:)) hihi rewelacja:))

    Milena to usg co miała Ewelina to z badaniem przezierności w 12-13tc to też się nazywa badanie prenatalne, tylko nieinwazyjne:)), inwazyjne to jak pobierają krew z pępowiny i inne takie..a te USG to na które my chodzimy to są prenatalne tylko nieinwazyjne:)) ale się namądrzyłam:))

    Vall, super,że jeste jeszcze w dwupaku:)) Maksiowi podoba się jeszcze u mamusi:))
  5.  permalink
    Saskaa:cheer::cheer::cheer: witamy z powrotem



    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Dzięki FIU, AMA. Teraz już jest ok.
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Oliwia Weronika ur. 23.11.2007
    waga 4360 wzrost 61cmhttp://images24.fotosik.pl/119/f16cc49d2624c9f2.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Saska :flowers: ale masz dorodna corcie i jaka super czarnulka :)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Fifiu
    wiesz co dzięki za porade, u mnie wszystko się normalnie wyświetla dlatego tego nie widze.:bigsmile:
    --
  6.  permalink
    sliczne malenstwo :)
    --
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    SASKA< ale wielka panna...śliczniutka. Gratuluję!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Niusia malutka, kochana, przesłodziutka, buziak :flowers::flowers::flowers::winkkiss:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Ja jak się urodziłam podobnie ważyłam 4350 kg, niezły kolosik byłam.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    a słyszałam, że waga urodzeniowa dziecka bardzo często jest zbliżona do wagi urodzeniowej rodziców :))
    --
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    W naszym przypadku to się nie sprawdziło ja ważyłam 3200 a mąż 3350
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    no, no -duża panienka :) i taka słodka czarnulka :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Harpijka
    to znaczy że moge się spodziewac dużego dzieckaczka? Mój mąż ważył 4200 , a ja 4350 hoho
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    niekoniecznie , Ja miałam 2400 jak się urodziłam a moja córka 3650
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Zuza
    zreszta waga dziecka nie ma dla mnie znaczenia, oby tylko nie było powyżej 5 kg, :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Zuza
    A ta twoja pani przy suwaczku to już chyba naprawdę zmęczona jest, tak ciągle łazi :updown:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    być może to nieprawda z tą wagą urodzeniową, albo jak znam życie - u niektórych się sprawdza ;))) tak samo jak kształt brzucha czy chęć na kwaśne/słodkie hehehehe

    ale ja tam się będę trzymać, ja 3400, mąż 2900 hehehehehe
    --
  7.  permalink
    saska sliczna córeczka!gratulacje!!!!



    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Saska alez masz sliczna królewnę :clap:

    Harpi Ty mnie normalnie nawet z ta waga nie strasz. Ja bylam malutka - pisalam kiedys, juz nie pamietam jak to Mama mowila, ale chyba cos kolo 2400 a moj M 4800 :shocked: I cio teraz ? Ja wolalabym cosik kolo 3 kg...:shamed: no ale synus moze bedzie wolal byc wiekszy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Saska śliczna coreczka, miałaś kogo nosić w brzuszku, nie taką kruszynkę :bigsmile::bigsmile:

    A ja mam do was ogromną prośbę, bo jutro ostatni dzień listopadowej edycji złote dziecko i prosze was już o ostatnie w tym miesiącu głosy, za które wszystkie z Matusiem gorąco dziękujemy.:flowers:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Jeju jaka prześliczna Oliwka.Cudowna :D
    My jutro na 10.30 idziemy na 4d
    chyba pójdę wcześnie spać bo nie mogę się doczekać
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Ale szaleństwa się dziś odbywają w brzuchu, dziecko siedzi po lewej stronie mojego brzucha bo jak przyłożyłam stetoskop wyraźnie słyszłam serduszko i takie pluskanie i bulgotanie jakby conajmniej tak jakaś podwodna impreza była, nawet jak przycisnełam bardziej to delikatnie coś stunkeło :bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Podziwiam Mada, ze juz teraz czujesz maluszka, ja czekalam do ok. 18-19 tc.

    Fmartunia, jutro po powrocie dawaj szyzbko znac! Ja plytke z synusiem ogladalam juz kilka razy po wizycie i super emocje :heartsabove:

    W koncu jutro wraca moj przekochany M :tooth:, mial dzisiaj ale sie przeciagnelo. Juz sie tak stesknilam...czekam od soboty...
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Tagusia ja nie czuję, ja słyszę bardziej, przez stetoskop. Chciałabym poczuć już ruchy maleństwa ale jeszcze chyba za wcześnie
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    A to że siedzi po lewej stronie, też wysłuchasz bo słychać serce. Jak wiadomo nie wszędzie jak sobie przyłożysz go do ciała to słychać twoje serce, trzeba pod piersią przystawić, tak samo jest z dzidzią, jeżeli dobrze się nie ułoży, to nici ze słuchania, nieraz siedzę 30-40 min i nic. Ale dzisiaj szkaraba wyczułam prawie od razu gdzie sobie siedzi.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Myszorka, Matuś śliczny chłopak, ja głosuje z przyjemnością:thumbup:

    Dziewczyny, pomózcie proszę w jednej kwestii. Zadałam to pytanie na "poradach" ale Jemma stwierdziła ze to bardziej kwestia medyczna niż kadrowa.

    Dziś na wizycie zapytałam gina czy da mi od Świąt L4, on stwierdził, że z jego strony nie ma problemu, ale mam wymyślić jakiś porządny powód, zeby się zus nie przyczepił :shocked:
    A u mnie wszystko w najlepszym porządeczku, nie mam żadnych dolegliwości, na nic nie narzekam.
    Pomyślicie, w takim razie po co mi to zwolnienie. Ale ja naprawdę go potrzebuję. Chciałam wreszcie trochę odpocząć. Z pracodawcą sprawa jest ustalona już od wielu miesięcy. Jest już osoba, która mnie zastąpi.

    Podpowiecie, co lekarze Wam wpisywali na L4? Albo co najlepiej w moim przypadku? Bo mi jedynie przychodzi do głowy ze praca jest stresująca (bo jest) i może źle wpływać na dziecko. No ale ja się nie znam:confused:
    --
  8.  permalink
    eeee to trezba pisać powód?? ja poprosiłam L4 i nikt sienie pytał na jaką dolegliwosc.Nie wiedziałam ze to tak trzeba podać powód.To czy ten lekarz ni emoze czegos wymyslic? np ze musisz dużo leżec i dlatego to L4.Widać ,że sie nic nie znam...:bigsmile:






    Głos oddany na Matusia:thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeNov 29th 2007 zmieniony
     permalink
    Aha, nio troszke za wczesnie... ale jeszcze chwilka i maluszek bedzie Cie budzil swoimi slodkimi akrobacjami :wink:

    Edma, dziwny ten lekarz troche...no a moze Twoja praca jest w warunkach niebezpiecznych , wyczerpujaca fizycznie, no i w ciazy , dla bezpieczenstwa nie wolno. Nie wiem, nie znam sie na tym :confused:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Ja mam zwolnienie od 5 tygodni
    Mój lekarz wpisuje w karcie swojej że biorę spasmophen.
    to lek rozkurczowy.
    Pewnie to dla niego podkładka.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    Ja wiem o co chodzi twojemu lekarzowi edma, bo mój jak szłam w 9 miesiącu na L4 to wpisał mi, ze ciąża zagrożona. Ale co tam takiego wymyslił to nie mam pojęcia :bigsmile: To musi byc taka dolegliwośc, że jeżeli wezwą cie na komisję to nie może wyjść, że kłamiesz (np. opuchlizna to będą ci kazali pokazac kostki...) ale niestety samych przyczyn na L4 nie znam ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 29th 2007
     permalink
    to moze byc skraczajaca sie szyjka macicy, zbyt wczesne rozwarcie, twardnienie i stawanie macicy, silne wymioty i silna niedokrwistosc, nadcisnienie, cukrzyca ciezarnych
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.