Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Josaris, koniecznie, nie ma na co czekać
    Mamodusi - dzięki, super wierszyk, suuuuuper :)))
    ngL - spokój spokój i jeszcze raz spokój :)))
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Harpijko Juz z niecierpliwoscia czekamy na foto twojego aniolka trzymamy kciuki za szczesliwe rozwiazanie buziole od klaudynki
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    NgL u mnie zarodek był widoczny w 29 dpo. Staraj się nie przejmować i nie denerwować. Pomyśl sobie, że jesteś w ciąży i nie wszystko do Ciebie dociera i może czegoś nie usłyszałaś od ginka :bigsmile: za to utkwiło Ci że ''zarodek nie widoczny''. Ja jestem w ciąży strasznie zakręcona i jak ktoś coś mówi to muszę się strasznie skupić :devil: żeby do mnie dotarło.

    Kochane byłam dziś na teście glukozy. Jakie to ochydne, musiałam iść do samochodu się położyć bo bym wszystko zwróciła :( fuj fuj i jeszcze raz fuj!!! mam nadzieję, że już nigdy nie będę musiała tego pić!!! i do tego 3 razy pobierana krew! to już mi wystarczy na cały miesiąc.

    Harpijko, nie będę Ci poganiać ale... tik tak tik tak :peace: małe harpiątko niedługo sie pojawi :cheer:

    MamoDusi, śliczny wierszyk
    :clap:

    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    :swingin: w Nowym Roku

    Madaoj, chyba powinnas szybko zglosic to lekarzowi, co by nie nie pogorszyc stanu.

    Ngl powiem tak, zauwazylam, ze lekarze wiele rzeczy mowia niestety na wyrost i to tych raczej mnie dobrych. Mnie tez ginka kilka razy nastraszyla...oni tak czasem traktuja nas-pacjentki jak bezosobowa mase, wiec roznie bywa a czlowiek potem kazde slowo ginka analizuje po 100 razy i z kazdej strony. Mysle, ze nie masz sie absolutnie czym martwic, kazdy maluszek ma swoje tempo wzrostu, tu najlepszy jest spokoj i cierpliwosc do nastepnego usg.

    Harpi no racja, ja tez absolutnie Cie nie pospieszam, ale faktycznie ten dzien juz tuz, tuz....:bigsmile: Jak to zlecialo... A jak sie ogolnie czujesz ?

    Josaris trzymam kciuki za szybkie i skuteczne wyleczenie tego zapalenia :bigsmile: Dbaj o siebie i maluszka

    Anetusiagratki z okazji studnioweczki :clap:

    Mamodusiwierszyk superaśny !

    A ja zauwazylam, ze powoli zaczynam miec nieco problemow z chodzeniam, znaczy pobolewa mnie cala miednica, pachwiny i generalnie czuje ucisk. Zebra bola juz straszliwie :cry: i sa dni ze nie umiem znalesc sobie zadnej pozycji ani do lezenia ani do siedzenia. W nocy musze delikatnie sie przewracac z boku na bok bo miednica strasznie boli a kosci strzelaja mocno. Musze o tym powiedziec gince, troche mnie to martwi a ona ostatnio niestety te moje bolesci calkowicie zignorowala :sad: A brzucho mam juz naprawde duze, wiec jest co dzwigac....
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    TAGUSIU TO TERAZ COS DLA CIEBIE SPECJALNIE OD DUSIENKI
    Czy bywa cud wiekszy od tego
    Gdy nowe sie zycie zaczyna?
    Tak wielki a tyczy malego
    Co ufnie przy piersi sie trzyma.
    Tak wiele dobrego przynosi
    Przychyla ku ziemi nam nieba
    Tak slodko na rekach je nosic
    I tylko je kochac potrzeba
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Mamodusi oj, dziekuje Ci bardzo, piekne, az mi lezka poplynela.... Caalus wielki !

    A wlasnie sobie przypomnialam, z koncem roku dostalam super "niespodzianke" mianowicie bylo to info z zusu, ze bede miec komisje...Eh, szkoda gadac, ci to juz nie wiedza jak czlowiekowei zycie zatruc i utrudnic :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    tagusia, twoje dolegliwości są chyba całkiem normalne - jakby siebie czytała (no opróćz strzelających kości) i pewnie dlatego ginka zignorowała twoje bóle - tak po prostu musi być, co do komisji - współczuję, no ale jak trzeba to trzeba
    Mamodusi - kolejny śliczny wierszyk :))

    ja się czuję bardzo dobrze, dziś wysprzątałam sobie szafki w pokoju, i w kuchni dolne wymyłam w środku i na zewnątrz - jutro górne (nie wiem czemu od dolnych zaczęłam - ale co tam hihi), a mąż właśnie porządkuje garderobę - śmiałam się, że włączył mu się syndrom wicia gniazda i chyba coś w tym jest, bo czekało to na niego od bardzo dawna - miał zrobić porządek w takich tam męskich rzeczach, no ale widzę że porządkuje tak od serca i dobrze, niech porządkuje :))
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    A to jeszcze cos na kolacyjke DLA HARPIJKI ITAGUSI

    Pewnego razu było dziecko gotowe, żeby się urodzić. Więc któregoś dnia zapytało Boga: - Mówią, że chcesz mnie jutro posłać na ziemię, ale jak ja mam tam żyć, skoro jestem takie małe i bezbronne? - Spomiędzy wielu aniołów wybiorę jednego dla ciebie. On będzie na ciebie czekał i zaopiekuje się tobą. - Ale powiedz mi, tu w Niebie nie robiłem nic innego tylko śpiewałem i uśmiechałem się, to mi wystarczało, by być szczęśliwym? - Twój anioł będzie ci śpiewał i będzie się także uśmiechał do ciebie każdego dnia. I będziesz czuł jego anielską miłość i będziesz szczęśliwy. - A jak będę rozumiał, kiedy ludzie będą do mnie mówić, jeśli nie znam języka, którym posługują się ludzie? - Twój anioł powie ci więcej pięknych i słodkich słów niż kiedykolwiek słyszałeś, i z wielką cierpliwością i troską będzie uczył Cię mówić. - A co będę miał zrobić, kiedy będę chciał porozmawiać z Tobą? - Twój anioł złoży twoje ręce i nauczy cię jak się modlić. - Słyszałem, że na ziemi są też źli ludzie. Kto mnie ochroni? - Twój anioł będzie cię chronić, nawet jeśli miałby ryzykować własnym życiem. - Ale będę zawsze smutny, ponieważ nie będę Cię więcej widział. - Twój anioł będzie wciąż mówił tobie o Mnie i nauczy cię, jak do mnie wrócić, chociaż ja i tak będę zawsze najbliżej ciebie. W tym czasie w Niebie panował duży spokój, ale już dochodziły głosy z ziemi i Dziecię w pośpiechu cicho zapytało: - O, Boże, jeśli już zaraz mam tam podążyć powiedz mi, proszę, imię mojego anioła. - Imię twojego anioła nie ma znaczenia, będziesz do niego wołał: "MAMUSIU".:rainbow::rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorkachula1
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    mamodusi,dziekuje.Az mi sie lza ze wzruszenia w oku zakrecila,to jest piekne.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Bede czesciej raczyla was takimi historyjkami buziaki gorace dla Igorka od Klaudusi
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Dostałam się do lekarza, nie tego, co chciałam, ale mogę być pewna, że jest w porządku - szef mojego męża mnie przyjął. stwierdził ostre zapalenie układu moczowego i zapisał furaginum. Już pomaga :smile:. Cieszę się, że wróciłam szybciej, tam bym się tylko denerwowała, że dali mi lek, którego brać nie powinnam.

    Dziewczyny, jak to jest z tym testem na glukozę? Jeszcze nie robiłam :shamed:. W ogóle muszę teraz morfologię i inne badania zrobić, bo ostatnie z listopada. Jak często robicie morfologię?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    Powiedzcie dziewczyny czy często ZUS organizuje takie komisje, czy oni to robią wyrywkowo? Czy oprócz Tagusi ktrej z dziewczyn która jest na zwolnieniu przydażyło się dostać wezwanie na komisje?
    --
  1.  permalink
    mada niestety ja nie wiem...mieszkam w anglii i na zwolnieniu bylam tylko 3 tyg...zreszta tutaj wszystko wyglada troszeczke inaczej

    harpi jak tam nastawienie do zblizajacej sie godziny zero???? u mnie roznie..mam dni kiedy paralizuje mnie strach...a mam i takie kiedy juz sie nie moge doczekac...jedno jest pewne...chcialabym juz byc po:)
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeJan 2nd 2008
     permalink
    CZESC DZIEWCZYNY!!BYLAM DZIS U GINKA.ROZWARCIA NIE MA.BARTUS URUSŁ NIEWIELE OD OSTATNIEGO RAZU WIEC NIE BEDZIE TAKI DUZY JAK SIE WYDAWALO OK 3200,OGOLNIE WSZYSTKO DOBRZE.POZA TYM TO 16 MAM SIE ZGLOSIC NA KTG A JESLI DO 28 NIC SIE NIE WYDARZY TO BEDA WYWOLYWAC!!WIDZE PATI ZE MASZ TAK JAK JA?!!Z JEDNEJ STRONY CHCE SIE BYC JUZ PO A Z DRUGIEJ TEN STRACH!!!MIŁEGO WIECZORU WAM ZYCZE!!
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Harp i ja cały czas podczytuje i czekam na Twój dzien :hugging:
    Tagusia:heartbounce:
    marta50000 do 16-go może sie wiele wydarzyć:wink:

    Pozdrawiam wszytskie przyszłe mamusie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Marta, a ja dziś o tobie myślałam, że coś cię nie było parę dni. Do 28 to jeszcze kupa czasu, na pewno się Bartuś postanowi wykluć

    Mada, to chyba zależy od regionu i samego ZUSu, z tego co wiem to Vall miała komisję. A generalnie myślę, że mogą wzywać osoby, które np zaczęły zwolnienie w okresie wypowiedzenia, albo w okresie zwolnienia ciążowego skończyła im się umowa, albo zaczęły pracę tuż przed zajściem w ciąże, albo już będąc w ciąży i tych składek jest niewiele. A z drugiej strony może się mylę, ja jak składałam papiery, to pani w okienku od razu mi powiedziała, że będzie bez komisji, a przecież historii mojej w ZUSie nie zna, więc to pewnie kwestia procedur wewnętrznych ZUSu

    Patrycja - mam tak samo, zmienne nastroje, choć właściwie od kiedy weszliśmy w Nowy Rok to już tylko czekam na maluszka, śni mi się poród, śni mi się maluch, dziś nawet mężowi się poród śnił. Dziś to mam nastrój taki, że bardzo bym już chciała urodzić, źle spałam w nocy, bolało mnie spojenie łonowe, pachwiny, dziś rano chciałam jeszcze poleżeć, ale mały tak się kręcił i wiercił i kopał, że wszystko mnie bolało, musiałam wstać, okropny nacisk na szyjkę dziś mam, ciężko mi się chodzi. Poszłam oddać krew i mocz do analizy - ledwo tam doszłam i wróciłam, a jeszcze tak zimno. Ciężko mi się dziś oddycha, nawet jak na boku leżę to mnie zatyka, nie wspomnę o ciągłej chęci wysikania się. Mam nadzieję, że to tylko taki dzień dziś, a nie zmiana już do porodu - no chyba że ma się dziś rodzić to ja bardzo chętnie.

    Josaris, test na glukozę robi się tak właśnie ok 22-25tc, także pewnie teraz cię lekarz skieruje, jeśli jest ok, to prawdopodobnie nie będziesz już musiała powtarzać. Ja miałam na każdą wizytę zalecony mocz ogólny, morfologię tylko jak były złe wyniki, jak były dobre to lekarz mnie nie kierował - ale robiłam sama dla siebie - raz na miesiąc, tak samo jak mocz. Z innych badań, to miałam tylko przeciwciała (bo krew Rh-), no i później pod koniec ciąży WR i HBS ponownie (po 30tc).
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Zastanawia mnie jeszcze jedno w jaki sposób odbywa się taka komisja, sam wywiad, czy też jakieś badania? Co w przypadku np gdy następuje skracanie się szyjki, albo mam nieustające mdłości, jak oni to sprawdzą?
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    u nas na komisje ZUS wzywaja wszystkich o ile lekarz nie zaznaczy na swoim forumularzu ze "pacjetnka" nie moze sie stawic - wtedy przyznaja zasiłek zaocznie :D
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Hej
    Vall fajnie , że do nas zaglądasz. Jak się miewa Maksio?? Uściskaj go mocno.
    Ja mam zrąbany humor. Ciągle mnie bolą plecy i biodra. Nocki nieprzespane. Śpię góra 4 godziny i muszę pochodzić bo tak mi biodra, miednica daje w kość. W poniedziałek idę na badanka i śmigam do lekarza. Jeszcze w pracy muszę zrobić badania kontrolne.
    pozdrawiam mamuśki i dzieciaczki, pa
    --
  2.  permalink
    marta ja mam 11 ostatnia wizyte u GP(lekarza ogolnego) a pozniej nastepna wizyte mam u poloznej mam wyznaczona na 3 dni po terminie czyli 25....nie chce mi sie wierzyc ze to juz tak blisko....wiecie co??? wstyd sie przyznac ale tak bardzo boje sie bolu ze zaczelam myslec ze moze byc tak ze jesli bedzie mnie bardzo bolalo to nie bede potrafila pokochac tego malenstwa...przeciez to dzieciatko jest tak wyczekiwane...skad we mnie takie mysli??? tym bardziej ze bede rodzic w znieczuleniu...ale martwi mnie to ze zanim podadza znieczulenie to juz pewnie bedzie niezle bolec....albo akurat nie bedzie anestezjologa...albo beda jakies przeciwskazania do podania znieczulenia...nie orientujecie sie moze czy tatuaz na plecach lub lekkie skrzywienie kregoslupa moga byc takim przeciwskazaniem????

    ale ze mnie panikara i cykor....:shamed::shamed::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Mada, sam wywiad, przecież lekarz cię żaden nie bada, podstawę medyczną zwolnienia przekazuje twój lekarz, tzn. wypełnia papierki i załącza dokumentację medyczną i uzasadnia w tym potrzebę zwolnienia. Jak już lekarz wystawia zwolnienie, to jego w tym głowa, żeby tam było napisane tak, żeby nikt nie miał wątpliwości. Osobiście nie słyszałam o przypadku, w którym ciężarnej odmówiono by zasiłku, zwykła formalność i problem dla kobiety, bo pobiegać trzeba
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Josaris staly i comiesieczny punkt programu to mocz i morfologia, czasem dochodza dodatkowe. Moim zdaniem morfologie i mocz powinnas robic co miesiac, gdyz pewne "problemy" nie sa widoczne golym okiem a z badania jest jasnosc. Lepiej przeciez dmuchac na zimne niz sie sparzyc... :wink:

    Mamodusi wierszyki sa wysmienite, wpadaj do nas i serwuj nam takie cukiereczki :bigsmile:

    Vall superaśną masz ta malutka fotke i kruszyneczkę :bigsmile:

    Co do komisji zusowskich, to Harpi, gdyby Twoja teoria byla prawda to byloby super, jednakze to fikcja. Mnie obsluguje ten sam oddzial co Vall...a dodatkowow jeszcze warszawski ze wzgledu na siedzibe mojej firmy. Od 4 roku studniow do dnia dzisiejszego jestesm caly czas zatrudniona, tak wiec skladki comiesieczne sa juz naprawde dlugo odprowadzane, biorac jeszcze pod uwage moj wiek + wysokosc zarobkow! Przez te wszystkie lata bylam w sumie 8 dni na l4. No ale coz, czeka mnie komisja to pojde a potem powiem Wam co i jak. Moim zdaniem to wszystko zalezy od widzimisie danego oddzialu, bo im wieksze miasto tym wieksze "przyjemnosci"...
    Na takiej komisji to jest raczej tylko rozmowa, znaczy ten wywiad, bo jak niby badanie. W ogole dla mnie to paranoja narazac ciezarne w zaawansowanej ciazy na takie przyjemnosci!

    Mada Ty sie nie stresuj, bo to nie bedzie miec dobrego wplywu na Haneczke!

    Czyli teraz czekamy niecierpliwie na rozwoj sytuacji u Harpi, Pati i Marty :bigsmile: Oj dziewczyny, ale super, ze juz Wam tak malo zostalo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Widze, ze problemy miednicowo-pachwinkowe to nie tylko mnie dopadly...brrr, czasem czuje sie jak gruuuubasna starowinka :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Patrycja, no przecież ten ból musi być, powiedziałaś A zachodząc, powiedz Z rodząc :)))
    a tak na poważnie, to zobacz ile tu mam, pomyśl ile pokoleń dzieci się urodziło i rodzi nadal, i mamy kochają swoje maleństwa po najtrudniejszych porodach, natura to wszystko tak zorganizowała, żeby kobiecie pomóc, więc będzie dobrze, myślę, że zmieni ci się jeszcze nastrój.
    ja jestem zdania, że najważniejsze dobre podejście i warto takie w sobie wypracować.
    co do znieczulenia to chyba nie ma przeciwwskazań jakiś wyjątkowych, ale to już decyduje lekarz dyżurny i anestezjolog
    --
  3.  permalink
    harpi ja to wszystko wiem...tylko to wlasnie te moje zmiany nastroju...akurat dzis znow dopadl mnie strach...pewnie za pare godzin to sie zmieni...i tak w kolko...:)

    swoja droga...jak to sie dzieje ze ja ciagle jestem na 3 miejscu naszej trojki????:P
    ale jestem ciekawa ktora z nas pierwsza sie rozpakuje:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Hej kochane, jeśli już było to przepraszam, ale nie znalazłam. Mam pytanie przedporodowe jeśli chodzi o przygotowanie. Wiem, że poza masażem krocza, akupunkturą czy piciem herbaty z liści mali zaleca się jedzenie dwóch łyżek siemienia lnianego na "wysmarowanie" kanału rodnego. Czy któraś z Was orientuje się może, czy można zastąpić siemię wiesiołkiem? W końcu oba są "śluzopędne"?
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Jak czytam twoje sposoby Fiufiu, to mam wrażenie, że ty "wyplujesz" swoje maleństwo na jednym wydechu, położna będzie musiała uważać, żeby złapać hehehe

    no a tak na poważnie, to wiesiołek to jednak medykament, więc ja bym nie brała, chyba że po konsultacji z lekarzem
    --
    •  
      CommentAuthorKicia78
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Witajcie dziewczynki,
    dość długo mnie nie było....no i oczywiście nie mogłam się zalogować na swój stary login KiciaG i musiałam założyć nowe konto....
    Wyobraźcie sobie że w 28 tygodniu "dopadła" mnie cholestaza ciążowa! No i prawdopodobnie będzie się za mną ciągnąć już do końca ...a jak się nic nie zmieni to moja Julka na śwait przyjdzie w 37 tygodniu - bo tak prawdopodobnie bezpieczniej...
    Czy któraś z was miała może takie doświadczenia?
    dziękuję za info
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Harpijko :bigsmile:, to nie moje sposoby tylko z książki pewnej położnej. No to lecę po to siemię :wink:.
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Dzień dobry w ten mroźny dzień. Odebrałam wczorajsze wyniki wyniki. Morfologia i mocz w normie, tylko znowu białe krwinki mi urosły a hemoglobina spadła. Natomiast nie mam normy na test glukozy. Na czczo 4,3 mmol/l po godzinie 5,7 a po 2godzinach 4,7.

    Wczoraj też strasznie swędział mnie brzuch i zauważyłam, że mam w czerwonych plamkach, ale tylko na brzuchu występują. Dziś już zbladły ale brzuch nadal swędzący. Mam iść do lekarza z tym???

    Tagusia, dziękuję
    :smile:

    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    RODZINA MA SWOJ POCZATEK W MILOSCI DWOJGA LUDZI KTORZY POWOLUJA NOWEGO CZLOWIEKA M!!!!!!!!!!!
    DO ZYCIA ABY MOGL SIE URODZIC W CIEPLYM I BEZPIECZNYM OGNISKU DOMOWY
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Anetusia, wynik jest ok, zobacz też tutaj: http://www.labtestsonline.pl/tests/Glucose.html?lnk=3.

    Co do plamek na brzuchu to mogą się robić od: alergii, zbyt suchej skóry (czym smarujesz?), zwiększonego wydalania przez organizm toksyn (może piłaś ostatnio coś "odtruwającego"?). No i oczywiście są zmiany chorobowe typu półpaśca. Jeśli się martwisz, idź lepiej do lekarza i dmuchaj na zimne.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Wróciłam od lekarza, dziewuszce nie urósł ogonek więc potwierdza się że będziemy mieli córkę . Dostałam zwolnienie na 2 tygodnie narazie, ale 14 stycznia kazał przyjść na połówkowe to wypisze na resztę tygodni.
    Widziałam dzieciątko już jest takiiee duże że nie zmieściła się na USG.
    Pytałam też o moje bóle kręgosłupa, lekarz powiedział że tak musi być bo dziecko uciska na nerw i zależy od niego jak się ułoży to będzie mnie boleć.
    Tak wogóle to 3:00-4:00 rano dziecko mnie budzi kopniaczkami, mam nadzieję że jak już urodze to sie zmieni
    Byłam też u mojego męża w pracy, cieszył się jak dziecko, koledzy zresztą też bo przywiozłam obiadek. Kazali mi przyjechać jeszcze jutro ale ja zrobiłam już teraz na jutro dla nich spaghetti także mąż im zawiezie rano to sobie odgrzeją.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Morfologię robiłam co miesiąc, tylko w grudniu sobie odpuściłam, bo wszystko było w porządku. Uspokoiłyście mnie z tą glukozą, bo już myślałam, że złą matką jestem... Oznaczyć tylko glukozę czy zrobić tą z piciem tego świństwa? Ile to kosztuje?

    madamagda, podziwiam, że chce się gotować tak dla wszystkich... Mnie ogarnęło straszne lenistwo, a tyle mam pracy...
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Joaris
    mam teraz dużo czasu, więc gotowanie dla kogoś, kto potem cię za to pochwali jest dla mnie przyjemnością. Potem mówią do męża "chicałbym mieć taką żonę" to mąz chodzi dumny jak paw hehe:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Dziewczyny mam taki problem!!Strasznie swedzi mnie brzuch i nie wiem czy to jakies uczulenie czy co??tylko zadnej wysypki nie mam.Siostra mi mowila ze tez ja swedzial ale ja to czasem nie daje rady tak swedzi!!co to moze byc??mialyscie tak??:neutral:
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    marta, może skóra się po prostu rozciąga? może posmaruj się jakimś tłustym kremem?
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Boje sie ze to cholestaza bo to sie wlasnie tak objawia.Moze powinnam zadzwonic do ginekologa??:neutral:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 3rd 2008
     permalink
    Fiufiu, dzięki. Smaruję się 2 razy dziennie perfect mama i ziajką i dotąd nie miałam uczulenia. Boję się bo tylko na brzuchu mnie swędzi i te plamki są tzn. taka wysypka.
    Pojechałam do lekarza ale nikogo już nie było :angry: a moj gin zawsze był popołudniu. Jak się nie zmieni do jutra to pójdę prywatnie. Naczytałam się strasznych rzeczy na necie i teraz chyba nie usnę :sad:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Josaris ja płaciłam chyba niecałe 15 zł. Ale mnie lekarz skierował na badanie z obciążeniem. Robiłam badanie w 25-26 tc. bo tak kazała. Więc masz jeszcze czas, porozmawiaj z lekarzem czy będzie Cię kierował. Wydaje mi się, że wszyscy lekarze każą zrobić to badanie. No ale .... moje koleżanki np nie miały badanej przeziernosci i nie miały badań na toksoplazmoze, więc nigdy nic nie wiadomo..
    ja na szczęście nie mam problemów ze swędzącym brzusiem. Jak sobie przypomnę to nasmaruję. Narazie nie zauważyłam żadnym rozstępów itp. Ale u nas w rodzinie wszystkie babki tak mają. Skóra nam się strasznie potrafi rozciągnąć. hihihi...
    Oskar wywija mi się w brzuchu od świąt masakrycznie. Wystawia części ciała-okropnie. Wczoraj M przytulił się do brzusia plecami i dostał całą serię kopniaków. czasami mam wrażenie, ze Oskar mi z brzucha wyskoczy.
    Życzę miłego dnia, mimo tego strasznego mrozu i wiatru (przynajmniej u nas ):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Justa, nawet jak teraz nic nie masz, to ja jednak radzę smarować, jesteś szczuplutka, a największy wzrost brzucha jeszcze przed tobą, jak smarujesz skórę cały czas, profilaktycznie to jest ona bardziej elastyczna.
    Marta, mnie też czasem swędzi brzuch, myślę, że jak nie ma wysypki do tego żadnej, to nie ma się czym przejmować, przecież skóra jest na maxa napięta teraz i ma prawo swędzieć

    Josaris - potwierdzam co Justyś napisała, poczekaj na skierowanie od lekarza, on na pewno nie zapomni
    --
    •  
      CommentAuthorMammy_29
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Cześć
    Jestem tu nowa, dzisiaj odkryłam to forum, niewiem czy wasza tabelka jest jeszcze aktualna ale podam swoje dane:
    Nick Mammy_29/ Wiek 29l/ TC 11tydzień/ Termin porodu 27.07.2008 / Płeć ?/ Ilość cykli 1/ Miasto Piekary Sl.
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    HARPIJKO WIELKIE DZIEKI ZA ODWIEDZINY NASZYCH BOBASKOW

    Male raczki potrafia
    ulepic kwiatek z plasteliny
    Narysuja slonce rozesmiane
    Zbuduja domek z klockow
    Male raczki potrafia napisac mama,
    i przynosza mi jablko czerwone
    ocieraja lzy i splataja sie tuz nad szyja.
    W malych raczkach miesci sie cala milosc
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Witaj Mammy, gratuluję i już Cię dopisuję do tabelki w Bazie Wiedzy (na górze) :bigsmile:

    Idę zobaczyć, czy Kawusia już się "rozpakowała" :wink"
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Alez dzisiaj zimno ! W nocy u nas bylo -12C :shocked:, no a teraz w dzien troszke "cieplej".. brrr

    Josaris jesli dreczy Cie sprawa z tym testem glokozowym to zapytaj lekarza kiedy da Ci skierowanie. Zasada jest taka z krzywa cukrowa, ze wykonywana miedzy 22 a 25 tc jest z glukoza 50g i pobranienie jest na czczo i po 1 h , natomiast wykonywana po 27 tc robi sie z iloscia glukozy 75g i wtedy krew pobiera sie na czczo po 1 h i po 2h. Badanko nie jest drogie :wink:

    Justa ja tez radze Ci sie smarowac nawet jak niby wszystko ok i nic nie swedzi, bo niestety usuniecie rozstepow pozniejsze jest w zasadzie nie mozliwe, tak na prawde :confused:

    Mummy witaj, dbaj o siebie i maluszka:bigsmile: Fajny suwaczek :wink:

    Mamodusi :clap:

    A ja mialam jakas fatalna noc, budzilam sie ciagle, ulozyc sie nie moglam no a maly to dawal oczywiscie niezle popalic i na koniec jak myslalam nad ranem, ze juz sobie cos pospie to zlapal mnie taki straszliwy skurcz w lydce, ze myslalam ze zwariuje :sad:
    Harpi, Marta, Pati jak sie czujecie??
    --
    •  
      CommentAuthorMammy_29
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Dziewczyny dzięki za miłe przyjęcie mnie. Teraz już wiem gdzie jest ta tabelka. :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Dostałam skierowanie na glukozę, ale bez obciążenia. O cenę pytam, bo jest już chyba nieważne. Nie wiecie, jak długo ważne są skierowania na badanie krwi? Miesiąc?
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Nie mam pojecia, bo wszystkie badania robie prywatnie a nie przez nfz
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 4th 2008
     permalink
    Ja w zasadzie też wszystko prywatnie :devil:, niestety. Czy warto jeszcze oznaczyć przeciwciała cytomegalii? Nie zrobiłam tego przed ciążą... :shamed:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 4th 2008 zmieniony
     permalink
    Josaris - u nas skierowanie na wyniki wazne jest 3tygodnie. co do obciazenia glukoza to roznie zrodla podaja.jedne ze do 25tc inne ze do 29. ja mialam w 28tc robiony. moj gin twierdzi ze jak sie nigdy nie mialo problemow z cukrem to wystarczy test z palca natomiast jesli w wywiadzie byla cukrzyca lub ciezarna ciagnie mocno na slodkie wtedy trzbea pobierac z zyly
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.