Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Pati, Josaris no racja, oni z dlugim tez nie maja, ale moja sis jedzie w przyszlym tygodniu do ichniejszego tesco, ktory jest niebo lepszy od naszego (:confused:) i bedzie patrzec wlasnie na bodziaki z dlugim. Jesli beda to dam Wam znac jak sprawa wyglada:wink:

    A mnie sie caly czas wydaje, ze zlapie mnie nagle...przed czasem...dzisiaj snil mi sie pierwszy raz porod i dwa sliczne blondaski...:confused: rano bylam wykonczona...
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Dziewczyny ja tez mieszkam w anglii.Body z dlugim rekawkiem dostaniecie w H&M ja tam kupowalam .Pakowane po 2 sztuki.Bardzo fajne i nie zakladane przez glowke -polecam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeJan 5th 2008 zmieniony
     permalink
    zelkowa a jak ty sie czujesz???

    nie zakladane przez glowke??? czyli jak??? masz jakies zdjecie??
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    hej dziewczynki, staram sie tu do Was zagladac czesto chociaz rzadko sie odzywam ale to z braku czasu :((( za to juz powiadomilam swojego szefa kiedy zaczynam urlopik i zostaly mi dokladnie 3 tygodnie pracy:jumping: juz sie nie moge doczekac - w koncu bede miala wiecej czasu :)))
    Dziewczyny jesli chodzi o ubranka tutaj (w UK) to super body i pajacyki znajdziecie w Primarku (na dlugi i krotki rekaw- 100% bawelny) - i to bardzo tanio. Śpiochy tez sa, ja juz mam 3 pary z Mothercare - chociaz tam troche drozej ale za to ciuszki przesliczne aaa i body z dlugim rekawem tez tam kupilam (wlasciwie to sa tam takie komplety - body z dlugim rekawem plus spioszki. Z kolei kaftaniki zapinane z boku na zatrzaski ostatnio widzialam w H&M dla dzieci, takze nie jest tutaj tak zle ;))) W czwartek bylismy z M ogladac porodowke i musze Wam powiedziec ze zrobila na mnie bardzo dobre wrazenie - 12 sal, wszystkie z lazienkami, 6 wyposazonych w baseny do porodu, wszystkie wyposazone w tv, neta i telefon do dyspozycji (M byl szczesliwy haha).

    Honia dbaj o siebie, pozdrawiam
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 5th 2008 zmieniony
     permalink
    juz wam pokazuje :0 zapinana na zatrzaski :) Super wygoda na poczatek .

    Ja czuje sie super i moje szczescie tez :wink:

    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    zelkowa nie wiedzialam ze Ty tez stad, czy moge zapytac gdzie rodzilas??? ja mieszkam w Londynie
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Ja mieszkam w Manchesterze ,i tutaj rodzilam .Jestem mega zadowolona z opieki w szpitalu i po porodzie .Codziennie do mnie przychodzila polozna i ogladala mala i mnie . Nie ma co sie martwic o opieke ,nawet przyszla pani i uczyla nas kapac mala :surprised:
    Ja urodzilam i 4:33 a o 22 tego samego dnia bylam juz w domku :)
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    ale super - w koncu doczekalam sie jakiejs pozytywnej opinii o NHS :))) troche mnie to przeraza ze tak szybko wypuszczaja, boje sie tego.... dalas sobie rade sama? nie bylas zbyt zmeczona? i czy skorzystalas z epiduralu??
    --
    •  
      CommentAuthorpsycho_patka
    • CommentTimeJan 5th 2008 zmieniony
     permalink
    zelkowa no bodziaki super...tylko ze na mojej wiosce nie mam H&M....:( w ogole ze sklepow z dzieciecymi ciuszkami to mam tylko adams kids...

    kaczka a gdzie w londynie??? ja jade ogladac szpital 12 stycznia...czyli za tydzien...jak na razie widzialam conieco na stronce http://www.pah.nhs.uk/ no i mialam okazje tam juz lezec na poczatku ciazy...no coz..polskie szpitale jeszcze wiele pozostawiaja do zyczenia...
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    dziewczyny czy mozecie mi pomoc i powiedziec jak mozna napisac do kogos wiadomosc i co ta sa szepty??? i czy ja moge to robic jesli nie mam juz oplaconego konta na 28dni??
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    patrycja ogladalam porodowke w King's College Hospital to jest poludniowy Londyn i tam chyba chce rodzic
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Nie ma czego sie bac - na drugi dzien o 9 rano byla juz u nas polozna :shocked:
    A zobaczysz ze dasz sobie rade sama ,sily przychodza wraz z urodzeniem dziecka :peace: A co do tego ze tak szybko wypuszczaja ,to zalezy od wielu czynnikow -musi byc wszystko dobrze z toba ii dzieckiem .Inaczej nie wypuszcza cie.
    Ja jako znieczulenie mialam ten gaz rozwesalajacy ,a potem jak juz skorcze byly nie do zniesienia dostalam zastrzyk w udo.
    Bedzie dobrze trzymamy kciuki z Julcia
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    zelkowa dzieki, normalnie mnie pocieszylas jak nie wiem co :))) gratuluje slicznej coreczki :flowers:
    --
  1.  permalink
    no ja wlasnie dzisiaj przestalam sie bac...i to tak calkiem...naprawde naszla mnie ogromna ochota zeby urodzic juz dzisiaj...co do znieczulenia to ja jednak jestem nastawiona na epidural...
    --
    • CommentAuthorzelkowa
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    Prosze bardzo i polecam sie na przyszlosc :winkkiss:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 5th 2008
     permalink
    patrycja tak trzymac :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Hej
    Ja od 7 na nogach - w niedzielę - masakra!! Oskar daje mi od rana po żeberkach i nic go nie interesuje, że mama chce pospać. :bigsmile:
    Widzę, że z Was ładne nocne marki. :bigsmile:
    Ja jakoś nie boję się porodu i tak szczerze mówiąc to mogabym już rodzić. Wiem wiem, że moja niunia ma tam jeszcze posiedzieć. :bigsmile: Pewnie nerwówka mnie weźmie jak do szpitala będę leciała.
    Miłej niedzieli laseczki.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Justa, zazdroszczę porannego wstawania. Nie mogłam zasnąć do 3:00, czytałam książkę. Nie wyspałam się, a od jutra ranne wstawanie.

    Dziś Maleństwo kopie ze zdwojoną siłą :smile:.
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    hej dziewczynki, mnie wczoraj nagle naszło wieczorem, że tak nam dobrze z mężem razem i niech sobie mały posiedzi w brzuchu jeszcze jak najdłużej, ale dziś rano już nastrój odwrotny :))) no ale Kamilek bardziej przychyla się do mojego wczorajszego nastroju, bo kompletnie go nie obchodzą moje sposoby na zaproszenie go na tą stronę. M mi wymyślił, tzn. wyczytał gdzieś terapię 3 x S (sex, schody, supermarket), z lenistwa na schody się nie zgodziłam, reszta była ale nie podziałało :wink: Choć muszę przyznać, że dziś 3 dzień pod rząd spokoju w brzuchu, mały się rusza oczywiście, ale nie ma szaleństw, kopniaków mocnych, itp., bardziej sie rozciąga, ale wszystko tak wolniej, rzadziej i delikatniej, może się wkręca śrubeczka w kanał rodny :)) oby!!!
    Ale was dużo z UK jest tutaj, dobrze że możecie się powymieniać doświadczeniami, a macie tam u siebie C&A?? mają fajne i w miarę w przystępnej cenie ciuszki dla dzieci, body po ok 10 zł w Polsce
    co do tego szpitala, to u nas też czasami tak wypuszczają szybko, ale to bardziej z braku miejsca. Wg mnie największa wada takiego szybkiego wyjścia, to że dziecko w drugiej dobie dostaje żółtaczki, jak jest się w domu, to czasem dziecko musi trafić do szpitala, no a mamy już nie przyjmą, a jak się jeszcze nie wyjdzie ze szpitala po porodzie, to się zostaje z dzieckiem do ustąpienia żółtaczki. Tak jest w Polsce, może w UK przyjmują dziecko z mamą, tego nie wiem

    dziewczynki, bezsenność to niestety norma w ciąży, mnie się zaczęła tak po połowie i bywają baaardzo ciężkie noce
    --
  2.  permalink
    harpi w szpitalu w ktorym ja bede rodzic nie ma problemu z lozkiem dla rodzica...wydaje mi sie ze tutaj jest takie prawo...bratanek mojego m lezal w zeszlym roku to matka mogla byc obecna podczas zabiegu w narkozie...tutaj jest link z filmikiem z oddzialu intensywnej opieki noworodkow... http://www.pah.nhs.uk/site.php?strPageId=movies,neo_natal chociaz mam nadzieje ze moje malenstwo tam nie trafi...:)
    --
  3.  permalink
    a tutaj link z porodowki i odzdzialu poporodowego....:) http://www.pah.nhs.uk/site.php?strPageId=movies,maternity
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    harpi pewnie nie mozesz sie doczekac aby przytulic swojego Kamilka :))) o takim sklepie nie slyszalam a z ta zoltaczka sama jestem ciekawa jak to jest, musze sie dowiedziec. Milej niedzieli1
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Dziś się zważyłam 3 kg na plusie. Norma?
  4.  permalink
    josaris ja na twoim etapie ciazy mialam juz jakies 8 kg na plusie...:)
    a moj maluszek dzis sie w ogole nie rusza...czyzby cisza przed burza????
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    przed ciążą ważyłam 84 kg :shamed:, potem schudłam 4 kg, no a teraz 87, więc szału nie ma :smile:.
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Josaris, wnioskuję, z wagi że chudzielcem nie jesteś :wink: więc możesz się spodziewać, że mniej przytyjesz niż dziewczyny, które przed ciąża były szczupaki
    ja też z tych z wyższej półki wagowej hehehe i jak do tej pory mój bilans to +9 kg, a na twoim etapie miałam też +3kg, z tym że ja na początku ciąży tylko 1 kg schudłam

    Patrycja, to bardzo dobrze z tym zostaniem z dzieckiem w szpitalu - Polsce daleko do norm, które powinny wszędzie obowiązywać :cry:

    a u mnie spokój, miałam dziś 2 razy taki na maxa ucisk na szyjkę (chyba!!) taki nagły kłujący ból, aż przysiadłam, przeszło i wstałam od razu licząc, że może to już, a tu nic przeszło :(( no ale miałam taki momencik, że pomyślałam może i radość w głowie, a nie strach, więc dobrze :))
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeJan 6th 2008
     permalink
    Chudzielcem to ja byłam kiedyś :smile:. Na szczęście mam 1,76 m, więc kuleczką też nie jestem.
  5.  permalink
    harpi Ty też książkowo przytyłas:) ja miałam 21 na plusie a tez byłam szczupla i teraz zostało mi jeszcze 5 do zrzucenia:)



    --
  6.  permalink
    kurcze, ja już przytyłam 10 kilo i aż się przeraziłam, a to wszystko przez te święta :sad:
    moja koleżanka urodziła w Boże Narodzenie i chcieli ją wypisać w drugiej już dobie po porodzie, ale ona się nie zgodziła, i dobrze bo maluszek zaraz dostał żółtaczki, tak że myślę dobrze jak się te standardowe 3 doby zostaje w szpitalu.
    harpi super że się nie wystraszyłaś, oby tylko radość towarzyszyła Ci przy porodzie, a nie strach :bigsmile:
  7.  permalink
    Blasku jakie masz ładne imie wybrane:) Robercik mi sie bardzo dobrze kojarzy gdyz jakies 3 lata temumialam przyjemnosc opiekowac sie takim małym brzdacem-własnie Robercikiem.Zakochałam sie w nim i do dzis go odwiedzam choc ma juz 3 latka i inna opiekunke
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam wszystkie dziewczynki!
    Nie miałam czasu napisać w weekend bo to do szkoły, to z mężem do pracy jeździłam, dzisiaj pilnowałam dziecka szwagierki. Wymęczyło mnie dziecko, bo takie 2 letnie to najciekawsze świata jest.

    Nie nadązyłam jeszcze przeczytać wsztskich wpisów ale mam nadzieję że u was wszystko w porządeczku.

    Ja jakaś słaba ostatnio jestem, dostałam narazie tylko zwolonieie na 2 tygodnie, ale 14 styczna na połówkowym powiedział lekarz że już wypisze na resztę tygodni.
    Cały czas mam katar, w sobotę siedzieliśmy u znajomych i poczułam nagle że cieknie mi z nosa, kolega zwrócił uwagę że leci mi krew. Cała się upaćkałam, czułam się bardzo słaba, bo wcześniej dałam sobie w kość sprzątaniem w domku, a mąż jeszcze chciał żebym poprowadziła auto w dosyć długą podróż, także już całkowicie czułam się wypompowana i może dlatego.
    Nawet nie chce mi się robić zdjęć brzuszka, może ten tydzień sobie odpuszczę.
    Jeszcze na dodatek znowu mam infekcje, tz zapalenie pochwy i znów muszę celibacik urzadzić i leczenie.
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJan 7th 2008 zmieniony
     permalink
    wracajac do bodziaków z dl rekąwem - to jak pisze Zelkowa - w H&M znajdziecie duzy wybór... aaaaaaaa i faktyczni bardzo wygodne - nie przez głowke, tlyko zapinane cos a la kaftaniki :bigsmile:

    lubie Was podczytywac kochane cięzaróweczki :bigsmile: miło wrócic do Was ....:kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Cześć Brzuchate Szczęścia :)
    Ostatnio się dziwnie czuję. Mam wrażenie, że moja dzidzia jest nisko i jak kopie to jakby grzebała mi w pochwie od środka. Muli mnie też tak dziwnie brzuszek, a dziś rano to przeszedł mnie jakiś prąd tam na dole. Biorę no-spę i czasami magnez jak nie zapomnę. Czy to normalne na tym etapie?? w piatek idę do gina na kontrolkę ale może powinnam wcześniej???
    Dziś pojechaliśmy z M do hurtowni dziecięcej i mieliśmy się rozeznać co do łózeczka, jego wyposażenia i wóżka i wyszliśmy nic nie wiedząc o łóżeczkach za to z wózkiem :))) może to wcześnie ale tak nam się spodobał, że nie mogliśmy pozwolić żeby tak sobie stał :bigsmile: :rolling:

    harpi, a Ty jak dzisiaj??? może na porodówce??:bigsmile:

    mada, ja mam non stop przy smarkaniu katar z krwią no i jak myję zęby to szczoteczka jest różowa

    :sad:

    Ja mam na plusie 6 kg ale w piątek idę na wizytę i czuję, że przez święta mi sie troszkę więcej przybrało:shamed:

    buziaki dla Was, w tą chlapę lepiej nie wychodzić

    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Vall, wpadaj do nas częściej :bigsmile:

    buziaki dla Maksia

    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Mam pytane, jestem po wizycie u lekarza, a akurat teraz dopadło mnie zapalnienie pochwy, w aptece już pytałam pni mi poleciła Tantum Rosa, mówiła że nie ma przeciwskazań na ulotce co do ciąży, ale chyba nie była pewna na 100 %. Czy któraś w was to stosowaław ciązy?
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Harpi dobre nastawienie to polowa sukcesu...:wink: Oby sie nie zmienilo. Dawaj nam tu znac na biezaco co i jak:bigsmile:

    Ciacho szybciutko chudniesz, ja tez mam nadzieje, ze mi tak gladko pojdzie:bigsmile:

    Vall :swingin:, czyzbys planowala szybki powrot na "przyszle mamuski" :tooth: Wstawa jakies foteczki swojego skarbeczka.

    Mada oj wspolczuje, lecz, lecz te nieszczesne infekcje. Mnie zadno krew z nosa leci ale jak siakam nosa to zawsze mam krew...

    Moj misiu jest glowka w dol i raz dziennie skuta mnie glowka, to jest takie dziwne uczucie, jakby dudnienie w glebi , przy szyjce. Cosik takiego jak Anetusia opisujesz chyba. Jutro mam wizyte i juz nie moge sie doczekac, mam nadzieje, ze wszystko dobrze. Mam aktualne wyniki, no i hemoglobina i hematokryt nadal sa ponizej normy ale wzrosly od ostatniego badania :bigsmile: Tak wiec ciesz sie, ze chyba idzie ku lepszemu. Płytki krwi mam teraz najwyzsze od poczatku ciazy - to chyba tak powinno byc, no a reszte to na szczescie ladnie w normie.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Anetusia, może dziecią tak jak u mnie już włożyło główkę gdzie trzebia i teraz się rozgląda, stąd to dziwne uczucie? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Mada, no ja wiem, ze zdecydowanie dobry jest Lactacyd - ja stosuje caly czas, ginka polecala i wiem, ze chyba Justys, tez standardowo uzywa. Ale co do Tantum to kompletnie nic nie wiem. U mnie Lactacyd kosztuje cos kole 12 zl, wiec nie duzo.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    To zależy co spowodowało infekcję. Lactacyd jest na kwestie grzybiczne.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Fiufiu
    wiesz co właśnie nie wiem co mogło spowodować infkcje, w ostatnich 2 tygodniach nie uprawałam sexu, nie zażywałam kąpieli, używam ciągle tego samego płynu do higieny intymnej. 3 tygodnie miałam spokój i znowu mnie dopadło uchh...:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    To chyba za wcześnie, żeby moja Julka już sobie otwór wierciła :sad: ciekawe co powie lekarz w piątek

    no no no:bigsmile: a harpijki nadal nie ma?! :bigsmile:

    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Madamagda, idź do gina jeśli możesz i niech Ci powie. Szczególnie w ciąży bardzo ważne jest wiedzieć, co jest powodem infekcji, bo część infekcji może spowodować przedwczesny poród. Jeśli masz dostęp do papierka lakmusowego to spróbuj sprawdzić pH w pochwie i do mnie napisz, jaki był wynik.

    Anetusia, możliwe, że główka się ustawiła. U mnie na tym etapie też tak było.
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Moze i na kwestie grzybiczne tylko ale prawda jest, ze od kad go uzywam nie pojawila sie zadna infekcja :bigsmile: Moze zbieg okolicznosci a moze cos w tym jest:wink:
    Mada a moze robilas siusiu gdzie w "obcym" kibelku no i ....tam sie przyplatalo. Generalnie to chyba ciezko dojsc, gdzie mozna cosik zlapac.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Tagusia
    nawet jesłi siusiu w obcum miejscu to nie siadam taki mam zwyczaj, do lekarza nie mogę iśc bo byłam 2 dni temu a kolejki straszne, sama już nie wiem co robić.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Zgadzam się z tagusią, poza tym jeśli to od Candidy to wystarczy nieprawidłowa dieta i już masz infekcję. O grzybicy jest wątek, jeśli nie uda Ci się znaleźć, to daj znać, poszukam.
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    No chyba, ze tak, to moze sproboj nafaszerowac sie czosnkiem i popijac sok lub herbatke z zurawiny - moze to cos w sposob naturalny pomoze. Fiufiu ma zawsze superowe przepisy tradycyjne, moze cosik Ci poradzi, bo ja to nic wiecej nie wiem...

    Moj skarbusiek juz okol 24tc byl glowka w dol - potwierdzaly to kojene badanka no i jutro zobaczymy co i jak, tak wiec wcale nie jest za wczesnie.:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 7th 2008 zmieniony
     permalink
    Madamagda, wysłałam Ci wiadomość wewnętrzną.

    Tagusia mi tu słodzi :wink:. Ja po prostu mam dobre książki i nie zawaham się ich użyć, ale radzę tak czy owak iść do gina o ile to możliwe...
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Dzięki dziewczyny bo juz myślałam, że maleństwo chce wyjść za wcześnie, a do kwietnia ma jeszcze czas :bigsmile:

    Madamagda, z tego co mi wiadomo to leki na zapalenie lub infekcje są na receptę. Lepiej idź do gina, albo poproś telefonicznie o wypisanie recepty u położnej. Trzymaj się dzielnie
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Dziękuję Fiufiu za wiadomość, ale pisze że nie mogę ci odpisać bo mam nieopłacone konto także napiszę tu. Ale z objawów to mam tylko pieczenie dużo śnieżnobiałych upławów także nie wyglada mi na poważną infekcję. Ja wogóle jestem bardzo wrażliwa na te sprawy.
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 7th 2008
     permalink
    Czy mnie sie wydaje, czy Harpi dzisiaj nie zagladala...:wink: Czyzby... juz...??
    Marta, Pati - gadac szybko co tam u Was??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.