Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    Fiufiu, to na pewno śluz, ja też miewam czasami tak dużo śluzu, a potem zero nic :)) a po liściach maliny zauważam większe naoliwienie i śluz mniej gęsty jakby.

    No a ja na chwilkę tylko w ramach zameldowania się, nadal w 2paku, w nocy lekkie skurcze, ale na tyle lekkie, że zasnęłam dalej ;) o 12 wyszliśmy z domku, teraz wróciliśmy, po drodze był: auto-komis, odwiedziny u rodzinki, centrum handlowe i kino (polecam film Rezerwat - świetny - i moje panieńskie strony, nooo prawie, 2 ulice dalej :wink: )
    --
    •  
      CommentAuthorAgness
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    No to która z Was rozpakuje się pierwsza?
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeJan 12th 2008
     permalink
    3mam kciuki za wszystkie, które lada moment finiszują - szczęśliwego rozwiązania :wink:
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Witam w niedzielę!
    Fiufiu piękny masz ten brzuszek :bigsmile:
    Harpi, Marta i Pati! marsz na porodówkę :bigsmile:
    Wczoraj wybrałam się z m na spacer ale jak wróciliśmy to padłam jak zabita na łożko i obudziłam się po godzinie z strasznym bólem brzucha:cry: tak bolało, że chodzić nie mogłam. Położyłam sie pod koc dostałam gorącej herbaty i po godzinie przeszło. Nie potrafię opisać bólu. Bo niby nie skurcz a trzymało tak długo. Chciałam jechać do szpitała ale się wstrzymałam bo Julka kopała. Dziewczyny przestraszyłam się okropnie :cry: Chciałabym, żeby mój maluszek urodził się w terminie:sad:
    Miłej niedzieli życzę
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Anetusia ja takie bóle też miałam chyba 2 czy 3 razy. Nie mogłam stać, siedzieć, leżeć bo tak bolało. Pojechaliśmy wtedy na pogotowie i kazali mi brać 3 razy dziennie nospę przez tydzień. Jakby bóle się pojawiały to od razu 2 tabletki nospy. Myślę, że u mnie to było związane z problemami gastrologicznymi ( chodź ani biegunki ani wymiotów nie było ). Najlepiej zadzwoń do swojego lekarza i zapytaj co i jak. A jak znów Cię złapie ból to nospę i jak nie przejdzie to na pogotowie.

    A u nas dzisiaj 30 tc :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Justys gratuluje skonczonych 30 tyg. :flowers:
    Anetusia mnie sie zdarzyl taki bol raz po duzym wysilku ale wiem ze to byly miesnie brzucha - bolalo okrutnie cala noc, w koncu zasnelam i na drugi dzien bylo lepiej chociaz jeszcze bolalo ale nie tak mocno.
    Moj maly szaleje doslownie, dzisiaj 3 dzien jak on kopie i kopie!!
    Milej niedzielki!
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Nie bylo mnie wczoraj i tak sobie myslalam, ze moze juz ktoras z Was jest w wersji 1 + 1 a tu widze, ze wszystkie 2w1...

    Justys:thumbup:

    Fiufiu ide zerknac. Ja tez mam co jakis czas takie chlup - taka wieksza ilosc sluzu na raz. Wlasnie wczoraj mialam takie mega chlup i skamienialam, ale ze nic mnie nie bolalo i nie bylo powtorki to nerwy mi opadly. A jaki to jest sluz porodowy??

    Nio a tymi kopniakami, to faktycznie wiekszosc sa ukochanych ale niektrore to strasznie bolace - szczesgolnie te w same zebra. Powiedzcie czy to normalne, bo teraz zauwazylam, ze zdecydowana wiekszosc ruchow to raczej rozciagania, przeciagania , etc niz takie kopania czy boksy? Aa i jak mozna poznac czkawke u maluszka, bo mnie sie jakos taka wydaje , ze cosik takiego czuje...

    Milej niedzieli
    Pati, Marta - dajcie znac co u Was
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Justyś a mnie denerwuje te suwaczki, bo jak dla mnie źle obliczają.
    Policzyłam kolejne dni kalendarza i np. na dzień dzisiejszy do 27 marca jest jeszcze 75 dni. a co pokazuje suwaczek?
    Wariacja
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Byłaś już w szkole rodzenia?My zaczynamy 19 stycznia
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    fmartunia, nikt inny tylko Ty mogłaś źle ustawić suwaczek. Komputer oblicza to, co mu człowiek zada i inic innego. ;-)

    Zawsze możesz poprawić pomyłkę.
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Witam znów w piękny dzionek aż się na spacer chce ruszyć:)
    Tagusia ja mam takie samo wrażenia mój synuś raczej się przeciąga niż kopie.Chociaż na ostatnim usg miał bardzo fajną zabawę z panią doktor:) Jak ona zaglądała swoim boskim "czytnikiem" to on od razu jej odpowiadał albo kopniaczkiem albo boksikiem w jej kierunku:) A czkawki też nie mogę rozpoznać:(
    Miłego dzionka dziewczynki. Może dziś któraś z was wystartuje...trzymamy kciuki
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 13th 2008 zmieniony
     permalink
    być może, ale chodzi mi o to, że Justyś ma tez termin 27 marzec więc powinna mieć tyle samo dni do końca.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Możesz, bo suwaczek.pl jest serwisem bezpłatnym. :-)
    Popraw datę na suwaczku, a nie na 28dni, a to co jest wyświetlane na 28dni autormatycznie zostanie poprawione. Jeśli nie od razu, to jutro.
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Chyba się udało.
    Miałaś rację :D
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Agulinko, czyli nie ma sie czym przejmowac. Widze, ze synus to dowcipny facecik bedzie :bigsmile: A u mnie pogoda buuu, zero slonca, zimno, szaro i ponuro:confused:
    Fmartunia, widze, ze zmienilas sobie suwaczka:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    znudzil mi sie tamten :D
    --
  1.  permalink
    medluje sie nadal 2w1 ale tak jakos od wczoraj na sprzatanie mnie wzielo...i taki przyplyw energii poczulam ze nie potrafie spokojnie w miejscu usiedziec...:)
    fiufiu no wlasnie a jaki to jest sluz porodowy????
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Justa gratuluję 30 tc :clap:
    Dziewczyny ja biorę no-spę forte 2 razy dziennie i magnez 3 razy a mimo to tak mnie brzuch bolał. Dziś jest dobrze ale uważam na siebie już bardziej. Moja Julka kopie i kopie, czasami to aż mi się podskoczy albo zapiszczy :bigsmile:
    Dzisiaj Harpijki nie było chyba???
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Fmartunia to ten mój suwaczek też jakieś bzdury pokazuje bo ja też mam termin na 27 marca:)muszę to poprawić.
    My chodzimy do szkoły rodzenia od trzech tygodni i jesteśmy zadowoleni ,chociaż zaczęliśmy od siódmych zajęć i lekcje parcia mamy za sobą:)
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Wlasnie gdzie Harpijka halo czy ktos cos moze wie :sad::sad:
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    czesc dziewczyny!!Ja tez melduje sie nadal 2w1!!CIEKAWE CO Z HARPI??:bigsmile:
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    agulina5 dziwne te suwaczki :)
    ja widze teraz ze ilosc dni sie u mnie zgadza
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Harpi ma dzisiaj urodziny babci i wczoraj cos mi wspominala ze dzisiaj jej online nie bedzie. Zreszta obiecala ze jak sie cos zacznie to zaraz mi da znac a ze komorke nosze przy tylko to wychodzi ze ona dalej w dwupaku :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Harpijka napisała godzinę temu pod wykresem, jeszcze w dwupaku, za to z wróżbą na jutro :wink:.

    Co do śluzu przed porodem to ponoć z białego lepkiego przechodzi w śluz typu płodnego - zwłaszcza, jeśli tak się miało w nieciążowych cyklach zaraz przed okresem. A papierki do pomiaru pH są po to, żeby odróżnić sączące się wody (kwaśne) od śluzu (neutralny, czasem lekko zasadowy).
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    jestem dziewczyny, jestem :))
    tak jak pisała Ania, ja dziś na urodzinach babci, fajowo było, druga wnuczka mojej babci, czyli moja siostra cioteczna też w ciąży, w 15tc i chyba pierwszy raz się spotkałyśmy jakoś tak imprezowo rodzinnie, tylko że u niej niewiele jeszcze widać i w kurtce się dopina hehehehehe, no ale jednak wolę być w swoim 40tc niż w jej 15 i jeszcze tyle czekać
    były spekulacje nt dnia porodu no i wyszło, że moja mama urodziła mnie 5 dni przed terminem i dzień po imprezie imieninowej mojego taty, dziś była impreza babci a jutro mam 5 dni do terminu, więc może coś po mamie odziedziczyłam. Mama nie miała nic, kompletnie żadnych objawów wcześniej i goście wyszli, ona posprzątała, pozmywała, ubawiona po pachy i po szklaneczce Vermoutha ;)) i odeszły jej wody ok północy, a 8.20 ja się urodziłam. Z moim bratem z kolei (młodszym) była w dniu terminu u lekarza i pani dr zbadała i powiedziała, że 2 tygodnie to na pewno jeszcze pochodzi, mama wróciła do domu, zrobiła obiad, nie zdążyła zjeść, coś ją zakręciło w brzuchu, poszła do ubikacji, chlup wody odeszły, musiało być ok 16-17, a o 20 mój brat się urodził :wink:

    Mnie się śluz zmienił ostatnimi dniami, konsystencja taka mniej gęsta się zrobiła i mniej klejący (przed okresem nigdy nie miałam zmian), no a dziś jakiś taki brudno-kremowy i do tego kłaczek krwi w śluzie (dosłownie jeden :wink: )
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Harpi oby Tobie poszlo tak szybko jak Twojej mamie :)))
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 13th 2008
     permalink
    Harpijko kto wie kto wie może już niebawem utulisz swojego "Pozmarszczaka" :wink:
    Mi z Gabio rano pojawiła się wydzielina taka lekko ciemniejsza (ciemny zółty) po południu lekkie skurcze no i po 21 urodziła się baba - tyle że wody nie zdążyły mi odejść i przebijali pęcherz
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Hej dziewczyny
    Fmartunia to chyba u mnie jest coś nie tak. Z resztą nie wiem ale już mi się niechce grzebać w tym suwaczku. Do szkoły rodzenia idę jutro pierwszy raz. Idę z mamą bo M jak zwykle będzie na wyjeździe i coś się zapowiada, że cały czas z nią chodzić będę.
    Ja już chcę urodzić. Wczoraj jedyną pozycją do przyjęcia był tzw koci grzbiet. przez pół godziny tak wisiałam nad łóżkiem. M miał niezły ubaw ale nie dziwię się bo musiało to komicznie wyglądać. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Justyś, nawet jak z mamą, to teorii złapiesz dużo, a mężowi możesz zawsze opowiedzieć i dzięki temu utrwalisz sobie wiedzę :))
    a u mnie wczoraj ja siedziałam w różnych pozycjach, a M głaskał brzuch, potem go trochę uciskał z góry, mały się odpychał nóżkami ;)) a ja cierpiałam na ucisk szyjki, "bawiliśmy" się tak z godzinę, ucisk na szyjkę prawie non-stop i takie pojedyncze ukłucia, że aż podskakiwałam, potem sexik na osłodę ;))
    no i w nocy się zaczęły skurcze, raz mi aż tchu zabrakło, w końcu musiałam do łazienki - biegunka, wróciłam do łóżka, znowu skurcze, ale takie nieregularne i zasypiałam między nimi, więc to na pewno przepowiadacze, do tego bolał mnie kręgosłup lędźwiowy, dziś od rana brzuch spięty i znowu biegunka i już miałam jeden skurcz. Biorę się za sprzątanie, to może się coś ruszy na dobre
    miłego poniedziałku kobitki
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    No Harpijko to do roboty:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    No no, Harpi, Ty Prowokatorko :wink:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Harpi
    ja myślę że na dniach poród, biegunka te skurczybyki, :bigsmile::bigsmile::bigsmile: trzymaj się kochana, szybki spacerek i obowiązkowy sexik:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    A ja myślę, że jutro już Harpi będziesz mieć brzdąca na brzuchu :bigsmile:
    miłego dnia dziewczynki
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Dzieńdoberek:))

    Harpijko, no to już napewno lada chwila:))
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Łohohohoho moja koleżanka 2 porody zaczynała biegunką. 2 dni przed non stop się oczyszczała i na 3 dzień już z maleństwem leżała. :bigsmile: Także Harpi mimo, że biegunka to nic przyjemnego, to życzę Ci tego samego, oczywiście w dobrej wierze. :bigsmile:
    --
  2.  permalink
    Harpi trzymam kciuki żeby szybko poszło. Powodzenia!
    Josaris cieszę się że u Ciebie już dobrze i że maleństwo daje o sobie znać :bigsmile:
    ciasteczko jakoś imię Robercik od razu nam się spodobało obojgu i tak już zostało :bigsmile:
    Nocki miewam mało przespane, bo albo głodna się robię i muszę wstać i pójść do kuchni coś do jedzonka szykować, albo kilka razy wstaję na siku, a później to już trudno z zaśnięciem.
    Niestety obrzęki i mnie dopadły i taka sobie jestem kuleczka już od 25 tyg. ale niestety zawsze miałam do nich tendencję nawet jak w ciąży nie byłam, no jakoś trzeba wytrzymać. Zdjęcia pod wykresem.
    U mnie też słaba hemoglobinka bo 10,9 ale wcinam Feminatal i Tardyferon, to może się poprawi. Poza tym bóle żeber bez zmian. Ale będzie dobrze, jakoś szybko ten czas leci, czekamy dalej :bigsmile:
    :kiss: :kiss: :kiss: buziaki dla Was!
  3.  permalink
    no to harpi ja zaciskam kciuki....:)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Czekamy na meldunek od Marty. Harpijka dzielnie prasuje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    harpijka już poprasowała i spokój, brzuch twardy, ale nic się nie dzieje więcej :(( szkoda
    --
    •  
      CommentAuthormarta50000
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    jestem,jestem i nic sie nie dzieje.boli mnie brzuch jak na @ i tyle.Dzis mam kiepski humor, to czekanie mnie dobija.:sad:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Harpi nooo, blisko, blisko, coraz blizej....Jesli znikniesz, to czekamy cierpliwie na wiesci przekazywane przez Aniem !!! :bigsmile:

    Blasku gratki z okazji studnioweczki :clap:

    U mnie nic ciekawego, pogoda feee albo blee jak kto woli, maly po 2 dniach wzglednego spokoju zaczal kolejny dzien sie strasznie rozpychac . No a na przyszly tydzien mam komisje z Zusu :fierce: Powiem Wam pozniej jak to bylo. Aha, w tym tygodniu umowilam sie z kolezanka (tez brzuszkowa) i jedziemy odwiedzic, zwiedzic i wszystko sie dowiedziec do 4 szpitali. Ciesze sie, bo juz w tym tygodniu wybiore miejsce w ktorym przywitamy naszego wyczekanego skarbusia :rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Tagusia, to bardzo ważna sprawa i niełatwa decyzja, trzymam kciuki. Dziuraw położne pytaniami, również niewygodnymi.
    --
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Tagusia, polecam wcześniej zerknąć na stronę www.rodzicpoludzku.pl - możesz tam zobaczyć ocenę danego szpitala w Programie Rodzić po ludzku, ale też opis szpitala, sal porodowych, obsługi, czy pozwalają chodzić, pić, itp., opis sal poporodowych i co wg mnie bardzo ważne - odsetek cc, odsetek nacięć krocza, odsetek podawanych zzo, itp. Fakt, że dane są za 2005 rok, więc mogliby to odświeżyć, ale pogląd jakiś tam można sobie wyrobić. No i do tego są opisy dziewczyn, które rodziły, i to już jest bardzo na świeżo, więc też warto poczytać. Myślę, że warto mieć takie rozeznanie przed oglądaniem szpitali, będziesz tylko weryfikować informacje.
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Fiufiu, Harpi dzieki, sprawdze co i jak. A tak w ogole to bede jak brzytwa, jak lisica jak urzednik ze skarbowki :rolling:
    Obym tylko wyniosla pozytywne wiesci!
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    weszłam sobie harpijko na tą stronę www.rodzicpoludzku.pl i JESTEM W SZOKU:((( albo i nie, jestem przerazona..ja mama rodzić na polnej w Poznaniu i szok..zawsze myslałam że to dobry szpital, życzliwy pacjentką..a tu szok:((( chyba trzeba będzie poprosić rodziców o pieniądze dla lekarza i "na legalu" zapłacić,za to żeby był przy porodzie, bo inaczej to ja chyba tam umre, a ja kurde do panikar nie należe:((..do tej pory, porodu kompletnie się nie bałam i myślałam że będzie oki:( a teraz to szok w trampkach:(

    mój M stwierdził,ze zbaldłam,że aż się wystraszył:(
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    hmmm mam trochę "strasznych" opowieści o Polnej...ale tyle samo mam dobrych
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Lily, nie strasz jeszcze bardziej:((..nie no mam nadzieję,ze nie jest AŻ tak źle:) przynajmniej tak się pocieszam:(
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Witajcie kochane!
    Ja już w domku. byliśmy u lekarza, dzidziunia zdrowa, dobrze się rozwija, kopała w te urządzenie do USG, chyba nie lubi być podglądana.
    Pytałam czy Hani nie wyrósł ptaszek, ale nic się dodatkowego nie ujawniło.
    Potem pojechałam do pracy i kupiłam od kolegi leżaczek dla dzidzi Fisher_price, nie mogę sie na niego napatrzeć jest śliczny.
    A podobno u nas kolejna dziewczyna w pracy jest w ciąży, chociaż dziewczyn jest tylko 4.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Poprostu zalezy jak trafisz...znam pozytywne i negatywne realacje z porodów w tym szpitalu ale jeżeli zdrowie dziecka jest choć trochę zagrożone to tylko tam mają najwyższej klasy sprzęt w Pozen
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeJan 14th 2008
     permalink
    Ja też zajrzałam na tą stronkę (choć obiecałam sobie że nie będę tego robiła) i przejrzałam nie tylko stronkę wybranego prze ze mnie szpitala lecz i inne i na upartego to nie ma gdzie rodzić bo większość opinii jest negatywna:(Dlatego nie chcę się tym sugerować.Będzie co ma być najważniejsze że nie będę sama no chyba że druga połówka zemdleje.......
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.