Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    cześć dziewczyny,
    u mnie wszystko w normie. plamienie uciekło. brzuch nie boli. dużo odpoczywam.
    beta hcg 12547 mIU/ml :)
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Wspaniale Turkusik :bigsmile:
    Zaczęły się mdłości . Nie witam się co prawda z kibelkiem ale jest mi ble, czuję się wciąż głodna a nie bardzo mogę patrzeć na jedzenie. Jakoś w siebie wmuszam, ale jest ble :confused:
  2.  permalink
    witam dziewczynki i dziękuję za pamięć :bigsmile: u mnie już troszkę lepiej, dzisiaj zwlokłam się z łóżka i popijam soczek z wit. C :wink: wczoraj z tych nudów pozamawiałam pościel dla maluszka i już nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie :bigsmile:
    tagusia trzymaj się jeszcze, kurcze ale ten czas leci, już niedługo i Wy się rozpakujecie :bigsmile:
    turkusik i dorotko początki są trudne, ale dobrze że u Was lepiej, no a wymioty ja miałam niestety całe 3 pierwsze miesiące, ble :confused:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Kicia, Tagusia, zróbie tak jak my: spakujcie większość rzeczy plus kartkę, czego jeszcze w torbie brakuje i gdzie to leży - na wypadek, gdyby mąż był zmuszony to dopakować :wink:

    Mnie tknęło w niedzielę wieczorem albo poniedziałek rano, już nie pamiętam, żeby dopakować torbę, no i w poniedziałek w południe pojechałam do szpitala...
    --
    •  
      CommentAuthorKicia78
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Fiufiu dzięki za radę chyba tak trzeba będzie zrobić :bigsmile: ...ech ci mężczyźni ....
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Jeny Dorota aż mi ciarki przeszły, że to wysyp marcowy w kolejce.:bigsmile: Ale ja się cieszę, że już się zbliżam do końca :bigsmile:
    Co do pakowania-ostatnio mówiłam do M, że zrobię mu listę w razie W bo w sumie na spakowanie torby to jeszcze trochę czasu a on do mnie, że taką listę to on już dawno powinien mieć w portfelu i się dziwi, że jeszcze jej nie zrobiła. Postawiłam oczy w słup. :shocked: No tego to się niespodziewałam.
    Tagusia wizytę mam jutro na 18 i na pewno dam znać co u maluszka. A dzisiaj byłam na 3 lekcji w szkole rodzenia. Była położna, która niebardzo mi się podobała, mało konkretna i mówiła o tym samym co inna położna na 1 lekcji. Za to mojej koleżance bardzo się podobało i zaraz poleciała do domu męczyć swojego M o bobaska :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Miłej, spokojnej i przespanej nocki mamuśki. :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Cześć dziewczyny! Mam pytanie: kiedy robiłyście test obciążenia glukozą, to glukozę dostałyście w przychodni czy wypiłyście w domu?
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    hej dziewczynki, bylam u ginka, jak to fajnie isc prywatnie i rozmawiac po polsku!!! bardzo fajny facet, spojrzal w wyniki i stwierdzil ze wszystko w normie tylko sie dziwil ze mi nie robili badania na glukoze z obciazeniem :angry: obejrzal maluszka dokladnie, pomierzyl i nawet mamy filmik 4D!!! wiek Kacperka oszacowal na 30tyg+3dni, waga 1,6 kg plus minus 0,2 kg. troche mnie zmartwil tym ze jest okrecony pepowina chociaz na koncu przyjrzal sie dokladnie i maly ma ta pepowine nie tyle okrecona za 'zalozona' na szyjke...mam nadzieje ze wszystko bedzie ok moze jeszcze jakos sie odkreci??? jest juz ulozony glowka w dol ale lekarz powiedzial ze moze jeszcze fiknac. Poza tym sliczna ta buzka i wydaje mi sie bardzo podobny do mojego M
    :bigsmile: ale to podobno zawsze tak jest hihi
    Co do mnie to mam sie oszczedzac bo szyjka lekko skrocona i zalecal celibacik do konca 36 tyg. No to ja postaram sie oszczedzac, mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze, szczegolnie z ta pepowina.
    No to teraz czekamy na wszystkie marcówki, a ja z terminem 9 kwietnia to tez w sumie moge sie posypac wczesniej co?
    Milej nocy wszystkim!
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeFeb 5th 2008
     permalink
    Justys to chyba Ty mi pisalas ze moge sie dopisac do jakiejs tabelki ale ja nie wiem gdzie ona jest???
    --
    •  
      CommentAuthorAgness
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Ja idę teraz robić teścik. Mam kupić glukozę i pierwsze kłucie na czczo, potem wypicie tego obrzydlistwa i drugie kłucie po chyba pół godziny czy godzince.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Witam
    Glukozę ja robiłam chyba ok 25 tc-jakoś tak- jeny to było tak niedawno a ja już nie pamiętam :shamed: A glukozę piłam na miejscu w labolatorium. pobierają krew pije się glukozę i po godzinie znów kłucie.
    Kaczusia - baza wiedzy - przyszłe mamusie- i tam jest tabelka :) A pępowiną się nie martw, prawie każde dziecko obwija się i to kilka razy. Ona jest długa więc dla maluszka to zabawka w brzuszku. Oczywiście trzeba kontrolować, ale nie ma się co przejmować.
    --
    •  
      CommentAuthorKicia78
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Witam panny :bigsmile:
    Josaris ja glukozę robiłam w 27-28 tygodniu i glukozę piłam na miejscu (pobranie krwi przed i 2 godziny po wypiciu)
    Dziewczynki! mam wrażenie że opuścił mi się dziś brzuch...czy to możliwe??? ponieważ mimo że jadłam normalnie to nie miałam zgagi i mogłam spać w nocy normalnie (nie na siedząco) i rano też czuję się świetnie...- wiem że opuszcza się po 36 a ja jestem dopiero w 35.... czy może czytałyście coś o tym?
    Jestem przerażona!:crazy::crazy::crazy: czyżby mój organizm tak dobitnie dawał już naki czy to moje urojenia????
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Witam w pochmurny wtorek.
    Dziś nadrobiłam wczorajsze wpisy, bo jak wyszłam o 11 to z mała przerwą na obiad wróciłam o 19.30.
    ale kupilismy kafelki.Dzięki Bogu, wszystkie większe zakupy zrobione!!Jupi.Bo miałam ich dość.
    Ja jakoś nie mogę spać dlugo.Owszem jestem zmęczona nad ranem,ale w nocy gdy się budze prawie co dwie godziny to zerkając na zegarek,myślę-kiedy koniec tej nocy??
    Czuję się już jak kangur z tym brzuchem.Moja córcia też mało kopie, bardzo rzadko, za to dużo się przeciąga.
    Wydaje mi się jednakże że nadal się nie obróciła główką w dół.

    Dziewczyny ja też jestem łasuch na słodycze.Uwielbiam je!!

    Justyś nie martw się z tym mieszkaniem, jakoś się musi ułożyć.
    No to życze miłego dnia:)
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Pozdrawiam wszystkie ciężaróweczki :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Znów mi coś suwaczek nawala :angry: Jestem o tydzień do tyłu.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Zawsze możesz poprawić datę.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Data jest jak najbardziej oki, już wpisywałam jeszcze raz tą samą. Chyba że wskoczy po czasie.
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Witam wczoraj tak późno wróciliśmy że nie chciało mi się nawet klikać:(
    Zakupy dla malucha to coś świetnego:) Musiałam się niestety powstrzymywać przed kupowaniem ciuszków bo trzy pralki prasowania mnie jeszcze czekają i nie mama pojęcia gdzie to wszystko ulokować.Korzystając z promocji zrobiliśmy zapas pampersów:)Kupiliśmy smoka i buteleczki wszystko takie piękne że nie wiadomo na co się zdecydować:?)Na szczęście zakupy tupu wózek i łóżeczko mamy z głowy.Teraz zostało nam się tylko pakowanie ,prasowanie no i czekamy na Błażejka:)
    W szkole rodzenia były same fajowe rzeczy...Film z porodu...Na szczęście nie przeraził mojego M i nadal chce rodzić ze mną:)
    Joris ja spędziłam 4godz na teście ukochanej glukozy i piłam ją z cytryną więc nawet mi smakowała.
    Pozdrawiamy w pochmurną środę
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Suwaczek czasem odświeża się z opóźnieniem. Jest o tym info na stronie.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Ja też się wybieram na test z glukozy, myślę że tak koło poniedziałku, wezmę w razie czego cytrynkę.
    Brzusio tak mi urósł, coraz gorzej się poruszać, mała kuleczka się robię. Walczę z chęcią na słodycze, ale na szczęście jakoś mi to idzie i w końcu też zachamowałam nagły wzrost wagi. Cały czas stoję na tym samym poziomie ufff:bigsmile:
    Hania wierzga nogami, że aż czasami zaboli, ale jak tylko mój M położy rękę, zaraz się uspokaja. Dlatego jak nie moge zasnąć to kładę jego ręke na brzuszku i mam spokój :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Witam sie i ja. U nas dzisiaj wyjątkowo słonecznie, więc zaraz ruszam z małym na rower. Niech trochę się wymęczy
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Witajcie w ten szary, ponury dzień...
    Dzisiaj mnie tak plecy bolały od spania, że musiałam wstać o 7 :angry: chyba sie rozrastałam w nocy :bigsmile:
    Mada z moją Julką jest tak samo, jak za bardzo bryka to mówię do m, żeby się dzieckiem zajął i on wtedy kładzie rękę i mówi ''nie dokuczaj mamie'' i jest spokój :bigsmile:
    Justa, mój m już w listopadzie panikował, że torba jeszcze nie spakowana :tooth: Mi też suwaczek stanął w zeszłym tygodniu i założyłam nowy i znowu to samo. Nie wiem co się dzieje
    Josaris, weź cytrynkę do tej glukozy, ja robiłam chyba w 26 tygodniu
    Kaczusiu, dzieci bawią się pępowiną, będzie dobrze zobaczysz. Też mamy szlaban na seksik bo u mnie miękka szyjka.
    Kicia nie panikuj :thumbup: a co chciałaś maluszka całe życie w brzusiu nosić? kiedyś trzeba b ędzie maleństwo światu pokazać:smile:
    Agulina, świetne są dzieckowe zakupy :bigsmile:

    A ja mam dzis pierożki z kapustą i grzybami. Mama zrobiła i mi wczoraj dostarczyła :cheer: więc mam dzień lenia
  3.  permalink
    ja robiłam test po 24tyg. a przed 28tyg. Rano na czczo. Po pobraniu krwi glukozę podali mi do wypicia w laboratorium, chociaż powiedzieli że jednak trzeba ją sobie wcześniej kupić, no i po godzinie znów pobierali krew do badania, pytałam czy mogę sobie iść w tym czasie na zakupy, ale kazali mi tą całą godzinę siedzieć :confused:
    u mnie tak sobie, jednak za szybko wstałam z łóżka i czuję się gorzej, znów muszę leżeć :sad:
    no to idę się kurować :wink:
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Właśnie wszystko koleżance w pracy przekazałam, spakowałam manele, zrobiłam pożądki. Dzisiaj idę na USG więc może już dostanę zwolnienie-o ile będzie miała wszystkie papiery bo idę do szpitala na dyżur. Więc możliwe, że od jutra przychodzę do dziewczyn tylko na kawkę. :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Ja miałam w 27 tygodniu robioną glukozę i jej smak w ogóle mi nie przeszkadzał.
    Mimo że całe dotychczasowe życie nie słodzę herbaty.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    No to ja dokładnie jak Fmartunia. 3 razy odbiło mi się tą glukozą i mogłabym dalej pić, nic strasznego. Ale koleżanki też mi polecały wziąść cytrynę. Nie wzięłam i przeżyłam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    a ja żałuję, że nikt mi przed badaniem nie powiedział o cytrynie. Nie mogłam po niej wytrzymać i poszłam się położyć do samochodu, żeby tylko nie zwymiotować i nie musieć powtarzać badania. Dla mnie to było okropieństwo!
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Ale się zdenerwowałam!!!! :angry: właśnie się dowiedziałam, że ukradli mojemu m karte sim z komorki a komórkę zostawili!!! stało się to na basenie! chyba mi cisnienie skoczyło. Nie sądzicie że to dziwne??? bo komorke ma super
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Anetusia no dziwi mnie to i to bardzo. A może Twojego M CBA ściga albo inne służby , hihihii oczywiście żartuję bo to wygląda tak jakby komuś bardzo zależało na danych zapisanych na karcie.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    W ostatnich dniach to jest bardzo popularne, Ziobro i wczoraj jeden gościu zniszczyli swoje laptopy i karty z telefonów. Może twój M jest w jakiejś tajnej organizacji hihih:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Mada :hugging: dzięki rozbawiłaś mnie troche, Tylko że ktoś na pewno sobie podzwonil bo moj jak szedł na basen nie wyłaczył komórki, rozstrzelam go chyba
  4.  permalink
    może nie podzwonił bo gdy wyjał karte to gdy wsadził ja do innego tel musiał podac Pin.no chyba nie stał sobie i nie gadałz tej komórki...ale dziwne że karte ukradli pierwsze słysze,są wariaci na tym świecie nie ma co
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    dla mnie to też dziwne, bo mi na studiach ukradli kom ale w całości:angry:
    •  
      CommentAuthorKicia78
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Anetusia. Oszczędź waść męża :bigsmile::bigsmile::bigsmile: wiesz jak to jest z mężczyznami :bigsmile: miejmy nadzieję że wszystko się dobrze skończy...
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Justa gratuluję słusznej decyzji :) Daj znać co u maluszka słychać:)
    Blasku dużo zdrówka życzymy trzymaj sie cieplutko:)
    Anetusia no aż mi słów zabrakło nieco to dziwne bo po co komu sama kart?Mamy nadzieję że wszystko to to jakiś głupkowaty żart.I z Kicią się zgadzamy oszczędź go choć troszkę:)
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Witamy po wizycie
    Chłopak całą parą, duuuuuże jajka :bigsmile::bigsmile::bigsmile:, waga 2047g, termin wg nowego sprzętu w naszym szpitalu 25 marzec. Wszystko jest oki. Od teraz zapominam o budziku-przynajmniej na jakiś czas :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    to i ja się melduję;))

    byłam dzisiaj u gina, z dzidzią oki:)) mam nisko ułożone łożysko, ale dzięki Bogu nie przodujące:))..mam się oszczędzać, żeby nie przerobiło się na przodujące:((((

    USG z oceną anatomiczną zrobi mi gin za 4tyg, bo teraz łożysko wszystko zasłaniało:(( ale 19.02 mam USG 3/4D to wtedy już będę wiedziała czy z dzidzią wszystko oki i czy z serduszkiem oki i wogóle:)))

    Łożysko dzisiaj zasłaniało widoki:(( ale lekarz skłania się ku temu że w brzuchu mieszka DZIEWCZYNKA:))) więć będzie HANIA:))

    życzę wszystkim miłego wieczorku, ja muszę siewkońcu na chwilę położyć, bo padam ze zmęczenia dzisiaj:)
    • CommentAuthorq-ak
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Witam Mamusie!
    Anetusiu to co piszesz o komórce to faktycznie baaardzo dziwne..a może ktoś kawał głupi chciał zrobić?
    Wracając do badania cukru z obciążeniem to mnie cytrynka wybawiła..niby bardzo złe to nie było ale potem niedobrze mi było chyba przez 2 godz..a podobno bez cytryny to normalnie wymioty mogą być..
    Pozdrawiam Dziewczynki!
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    no cześć g-ak :rolling:
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Sorki dziewczyny, że Wam tak głowę tą glukozą zawracam, ale nic już nie wiem. Oznaczenie poziomu glukozy robiłam niedawno, teraz chciałabym zrobić tylko z obciążeniem. Czy to jest w ogóle możliwe??? Lekarz kazał zjeść mi lekkie śniadanie, a w przychodni robią standardowo na czczo, potem po godzinie i dwóch. Nic już nie wiem.
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Josaris najlepiej zrób tak jak lekarz kazał ale z obciążeniem robisz na czczo -pobierają krew-pijesz glukozę-czekasz godzinkę-pobierają krew i koniec. Więc ja też niebardzo rozumiem Twojego lekarza.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Justa, właśnie się zastanawiam, czy mogę ten pierwszy etap pominąć, glukozę wypić w domu i po godzinie pojawić się w przychodni (minuta drogi)...
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    ale przed wypiciem też muszą Ci krew pobrać
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    josaris, dziwny ten lekarz. Ja musiałam być na czczo, pobranie krwi, wypicie glukozy i po godzinie pobranie i po dwóch godzinach pobranie.
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Beatko, a Ty się oszczędzaj i leniuchuj ile możesz
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Tylko, że ja zupełnie niedawno robiłam glukozę bez obciążenia. Chyba nie będę słuchać tego lekarza, zresztą juz popisał się swoimi umiejętnościami, dając mi antybiotyk z penicyliną, na którą jestem uczulona.
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    ooo - no to faktycznie się popisał
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Cześć kobitki a ja znowu chora :cry: Cała zasmarkana, rano byłam u lekarza, mam zwolnienie do poniedziałku no i o lekarka nie chciała mi dać nic konkretnego, tylko znów pyrosal, ostatnio jak byłam chora to mi napisała 10 butelek pyrosalu :shocked: aż się aptekarka spytała czy pani chce te 10 butelek ??? Potem po Julkę do przedszkola bo też chora i z nią do lekarza, i tak siedzimy w domku jak dwa chorutki. Mała kimnęła o 18 i znając życie , obudzi sie dopiero jutro
    Wołała tata łącz mi Shreka i dzieciak padł boczkiem na łóżku.
    Ale najlepiej wczoraj , teraz przez ferie są grupy łączone i nie ma leżakowania, M przychodzi po małą a dziecina siedzi na kozetce i śpi na siedząco :shocked:
    Beata uważaj na to łożysko, u mnie tez było ryzyko przodującego , ale lekarz zabronił seksu i się ładnie podniosło. Mam koleżankę na innych forum z takim łożyskiem , to była już w szpitalu podawali jej sterydy na rozwój płucek małego, cały czas leży a za 2 tygodnie mają ją kłaść do szpitala i zostanie tam już do porodu a jest w 30 tygodniu.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Zuza współczuję z tymi przeziębieniami. Kuruj się kochana i Julcię.
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeFeb 6th 2008
     permalink
    Czesc dziewczynki ... a ja dzisiaj zlapalam jakiegos dola...plakac i spac mi sie chce...
    Po wczorajszym badaniu ginka mowila, ze moge zaplamic...ale plamilam i wczoraj i dzisiaj i nie wiem czy to az tak dlugo moze trwac???
    Z tego co wiem , to brzusio w pierwszej ciazy moze opuscic sie juz jakies 2-3 tyg przed porodem :wink:
    Co do badan glukozy, to absolutnie nie robic tego na wlasna reke!!! Ja za pierwszym razem jak przyszlam do laboratorium zeby zrobic ta glukoze z obciazeniem, to bylo kolo 10:00 rano, to tamtejsza polozna prawie dala mi po glowie, ze to za pozno , ze ona nie moze narazac mnie i dziecka na takie obciazenie i ze trzeba robic je rano a poza tym przed wypiciem gluzkoy najpierw sprawdzali mi jaki mam poziom wyjsciowy poto zeby okreslic czy moga mnie obciazyc! Tak wiec dziewczyny bez kombinacji - grzecznie do laboratorium i wedle tamtejszych instrukcji! :bigsmile:
    Fajnie Justys, ze synek ma konkretne jajka...no wiadomo, wazna sprawa w zyciu :tooth:
    Dorotko, ojojoj uwazaj, celibacik, spokoj i odpoczynek i zero juz tego gonienia w Twoim wykonaniu ! Pomysl, ze inni tez maja zaaplikowanie to nieszczesne lezakowanie.
    M jutro jedzie na zakupy sam ... ma tez kupic tego Jelpa zeby poprac maluszkowe rzeczy...musze juz ta torbe pakowac ... mam wszystko tylko nie poprane jeszcze. M powiedzial,ze bedzie prasowal :shocked: Jej, zaczynam miec obawy czy doczekam do konca lutego - czuje sie fatalnie :confused:
    Milego wieczorku :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.