Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 7th 2008
     permalink
    Lili to jak dasz rade to sie melduj jutro bo bedziemy myslaly ze rodzisz!!! Trzymam kciuki.
    --
  1.  permalink
    Lili04 - trzymam kciuki i melduj jak cosik....
    Ja tez nigdy nie pralam w 90st i maly nie mial problemow..... pewnie robilabym to w przypadku uzywania pieluch tetrowych - choc z tego co pamietam na nich jest napisane prac w 60st.

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Hej przyszle mamusie wszystkiego najlepszego w dniu kobiet
    --
  2.  permalink
    :) witam sobotnim rankiem :)
    Ta pogoda jest straszna, tak szaro i beznadziejnie.
    A dzisiaj juz koncowka remontu pokoiku dla mojego synka :) malujemy sciany dzisiaj, potem sprzatanie wr.. i we wtorek wstawianie mebli :)
    Oczywiscie mąż przyjedzie na gotowe :)
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    A ja się melduję do przyszłych mamuś. Na razie dopiero 6 tydzień.
    -- ,
  3.  permalink
    Z okazji dnia kobiet, życzymy Wam dużo zdrowia w szczególności. Niech uśmiech na Waszej twarzy zawsze gości, a życie nie sprawia trudności. Niech wiatr pieśń niesie Wam radosną, abyście zawsze czuły się jak wiosną. Wśród pachnących kwiatów i śpiewających ptaków. Aby motyle na dłoni Wam siadały i najskrytsze marzenia spełniały. Aby ptaki po niebie latały i Waszego szczęścia szukały. Żeby z Waszych oczu leciały tylko radosne łzy, tak jak wiosną pachnące bzy. W trudnych chwilach niech gwiazdy nad Wami czuwają i właściwą drogę wybrać pozwalają. One nie pozwolą nigdy Wam zginąć i żadnego szczęścia ominąć.
    Patryk,Paweł,Piotr :)


    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Witam
    Ja dziś w totalnie beznadziejnym humorze.
    Rano byłam na USG. Cechy łożyska wskazują na 38 tc natomiast Oskar jest mały ( 2700 ) i wszystkie wymiary wskazują na 36 tc. Oznacza to, że łożysko starzeje się i już nie spełnia swojej roli w takim stopniu jak wcześniej, dostarcza za mało substancji odżywczych i dlatego mały nie rośnie. Powinien mieć przynajmniej 3000 g. W piątek mam się zgłosić na USG jak przez tydzień nie przybierze min 300 g to kładą mnie do szpitala i wywołują poród lub cc bo może się zdażyć tak, że łożysko doprowadzi do niedotlenienia. Ta przypadłość ma jakąś nazwę ale oczywiście się zdenerwowałam tym wszystkim i zapomniałam, muszę poszukać i poczytać.
    Dodatkowo na te bakterie co wyszły z posiewu dostałam antybiotyk Amotaks i znów Gynalgin :cry:
    Mam już dość chcę urodzić.
    Co więcej M nie dość, że ze mną nie pojechał do szpitala to jeszcze na Dzień Kobiet dostałam zdechłego tulipana. :angry: bo to tylko tak symbolicznie. To ja mu k... dam jeden ziemniaczek na obiad-tak symbolicznie.:angry:
    Życzę Wam kobietki wszystkiego naj i żebyście lepsze symbole dostały ode mnie. Buziaki
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Justa jesuuuu ty to masz widze mega zly humor a z tym symbolicznym ziemniaczkiem to poprostu sie usmialam do lez :rolling::rolling::rolling:
    --
  4.  permalink
    Justa - widzie ze humor faktycznie (jak to napisala mamadusi) mega zly - choc sie nie dziwie - nie martw sie - bedzie dobrze - musi byc...
    A co do M - to nie jest az tak zle - moj chyba wogole zapomnial... hehehe - chyba zapomne ugotowac obiadu :P

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Justa a moja ginka to powiedział że usg zrobi mi dopiero przed porodem a ostatnie miałam w 32tc i żadnych wymazów mi nie robiła muszę się jej spytać co i jak bo moje łożysko to od dłuższego czasu jest 3stopnia ale ona mówiła że to normalne za to mój młody w 32tc miał wymiary jak w 34tc.Nie martw się i nie wkurzaj wiem że to tak łatwo powiedzieć ale jak za tydzień przeczytasz o ziemniaczku to gwarantuje że uśmiejesz się do łez.....ja we wtorek śmigam znów na ktg to może czegoś więcej się dowiem
    --
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Wszystkiego najlepszego w Dniu Kobiet :bigsmile:
    Justa spokojnie. Co masz do stracenia? To już i tak koniec ciąży, więc nawet jak ci zrobią CC albo wywołają poród to szybciej utulisz swe dziecię .:wink:
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Acha, witam wszystkie nowe mamusie :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Justa :grouphug: widze ze nastroj dzisiaj do bani ale z tym ziemniaczkiem to niezle bylo :thumbup:
    co do lozyska to powiem ci ze uwazam ze BARDZO dobrze ze mialas to sprawdzone i jest wsyzstko pod kontrola.. lepsze to niz by cos przegapic mieli. Maly jest juz donoszony wiec spokojna glowa bedzie ok. wiesz niektore maluchy z natury sa drobne wiec sie tak bardzo waga nie przejmuj.zobaczysz nadgoni pozniej :kissing:
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    i nadal nic a juz myslalm ze cos sie zacznie w nocy:sad:a tu nic

    Justa nieprzejmuj sie zdechlym tulipankiem ja zapewne nic niedostane bo moj M niema nigdy glowy do takich zeczy.Pojde do sklepu i sama sobie kupie:wink:
    a ze dzidzia jest mala to sie niepzejmuj moja tez 3000g niebedzie miala najwazniejsze zeby byla zdorwa.

    unas pogoda jest piekna bezchmurne niebo i sloneczko grzeje
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Justa ja też się uśmiałam z ziemniaczka i mężowi przeczytałam.Śmieszne.
    Dobrze że dziecię donoszone,to najwazniejsze.
    życzę poprawy humoru
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Justys ja na pocieszenie Ci powiem ze moj maz absolutnie zapomnial albo udaje bo przeciez w tv trabia caly czas o dniu kobiet,a sugerowalam mu od tygodnia ze moglibysmy w koncu gdzies wyjsc zanim dzidzia sie urodzi bo potem to juz bedzie ciezko. Mam strasznie zly humor przez to bo on caly czas ma wazniejsze sprawy i na glupoty nie ma czasu wiec nawet nie zaczynam dyskusji tylko chodze zla jak osa...........zawsze sobie robie nadzieje ze wyskoczy z czyms romantycznym ale jeszcze nigdy mu sie nie zdarzylo chocoaz tyle razy rozmawiamy o tym jakie wazne sa takie drobne rzeczy w zwiazku :cry:
    co do dzidzi to zgadzam sie w pelni z AniaM - fajnie ze masz wszystko sprawdzane i jestes pod kontrola, ja juz niebedemiala zadnego usg i nie mam pojecia jaki moj synus jest duzy :cry:
    dzisiaj mam zly dzien wszystko do dupy i pada deszcz
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny mój M tez nigdy o niczym nie pamieta , nawet czasem lekko mu sugeruje a on nic! tak wiec jest nas takich wiecej niz nam sie wydaje,a wiem jak to w ciązy potrafi wnerwiac bo jak ryk miałam wtedy na wierzchu.Przez całe zycie sie nie napłakałam tyle co w te niecałe 9 mcy.Ale Piotrus nie jest płaczkiem ,jest bardzo pogodny mimo to:) pozdrawiam Was przyszłe mamuski i buziaczki śle :*****

    Ps Uwielbiam ten wątek i mam do niego straszny sentyment



    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    A Beaty nadal brak mam nadzieję że u niej wszystko oki.
    Spokojnej nocki:)
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 8th 2008
     permalink
    Ciasteczko - dzieki, ja chyba tez jestem przewrazliwiona w ciazy, buziaki
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Witam
    Dzięki dziewczyny za pocieszenie-jak zawsze jesteście kochane. Faceci to jednak... aaaa szkoda gadać. Czasami mają przebłyski. Nastrój dzisiaj lepszy chodź mega ból głowy jakbym super kaca miała. Ciesze się, że Was rozbawiłam ziemniaczkiem :rolling:
    Ciasteczko zaglądaj do nas częściej. Ja w ciąży jestem strasznie nerwowa i też ryczeć o byle co mi się chce. Mam nadzieję, że na Oskara to nie przejdzie. Może też będzie z niego takie słoneczko jak z Twojego Piotrusia.
    Miłej niedzieli-ja dzisiaj z mamą świętuję wczorajszy dzień.
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Witam. Nie bylo mnie u Was 100 lat i 3 dni, wiec sie nawet nie bede wyglupiac z nadrabianiem czytania komentarzy - moj laptop by tego nie przetrwal :wink:
    Najpierw nam sie net zepsowal, potem byl urlop (nos mi sie opalil na czerwono) a potem nadrabianie zaleglosci pourlopowych.
    Mam nadzieje, ze teraz bedzie lepiej z czasem. Choc nie wiem, bo za poltora miesiaca przeprowadzka - hop, siup i 2 500.00 km przed nami :bigsmile:
    Dopiero po powrocie do Polski bede miala nieograniczony dostep do netu.
    I jeszcze sie musze pozalic - Tak to jest, jak sie mieszka daleeeeko. Otoz wybralam sobie szpital po dlugich rozwazaniach i wreszcie do niego zadzwonilam, zeby se do szkoly rodzenia na maj zapisac. I sie dowiedzialam, ze oni zapisy robia na...wrzesien. Wiec w ciagu ostatniego tygodnia nastapila szybka zmiana planow, tysiace telefonow i juz wiem, ze czeka mnie walka i tlumaczenie ludkom, ze moje ubezpieczenie z UK obowiazuje na terenie calej UE - w tym na terenie Polski. Bo mnie probuja zrobic w balona i sobie kaza placic za porod jakies glupie pieniadze. Tak to jest z prywatnymi szpitalami, ktore maja umowe z NFZ. Czemu to nie moze byc wszystko tak bardziej 'po ludzku'? :cry:
    C'est la vie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    A zapomniałam zapytać: na ostatnim usg lekarz mi napisał że "łożysko - IIo" czy to znaczy że jest drugiego stopnia?

    skarbie, witamy po przerwie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Edma tak 2 stopnia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoragulina5
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Edma łożysko tak jak my dojrzewa na początku ciąży I stopień a na końcu III....czyli nie jest już tak samo wydajne w swojej funkcji jak na początku.
    Ja w 32 tc miałam II stopień i ginka mówiła że jest oki
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    anulka, skarbie
    nie ma was na liście przyszłych mamuś. Podajcie mi termin porodu, skarbie jeżeli wiesz czy chłopiec czy dziewczynka (imię), wiek i skąd jesteście. Uzupełnię przy okazji.
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Finiszujące meldować się. :bigsmile:
    Lili trzymasz jeszcze nogi razem.???:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Melduje iz Lili nadal w dwupaku :wink::wink:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    skarbie nie daj sie, nie powinnas nic placic skoro tutaj jestes ubezpieczona, a wypelnialas formularz E-112? bo z tego co wiem musisz to zrobic jesli zamierzasz rodzic w Polsce. Powodzenia
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Czesc dziewczynki :swingin:
    tak pozwalam sobie wpadac tu do was co jakis czas....
    Kicia alez super corunia, taki okruszek malutki :winkkiss:
    Justys, spokoj i tylko spokoj, wazne ze jestes pod opieka i wszystko bedzie super no i juz niedlugo bedziemy podziwiac Oskarka !!!
    Skarbie, wspolczuje tych przejsc z wyborem szpitala i tymi "formalnosciami" w uk....dla pocieszenia moge dodac, ze ja nawet nie poszlam na jedne zajecia do szkoly rodzenia a poszlo mi super sprawnie!
    Za wszystkie finiszujace kobity trzymam kciuki no i wiadomo za bezproblemowe i szybkie rozpakowanie :peace: Milej niedzieli i udanego tygodnia !
    A co do tradycji tulipankowej w marcu...to M pamietal :rainbow:
    --
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMar 9th 2008 zmieniony
     permalink
    madamagda termin porodu - 18 lipca, wiek - 31 lat (ech...), na razie mieszkam w Aberdeen (Szkocja) ale juz za chwile w Krakowie :bigsmile: , nie wiem czy zamieszkal we mnie dziewczynek czy chlopaczka, bo w dzikim kraju takich rzeczy nie mowia :confused: Bardzo Ci dziekuje za pomoc w tej sprawie - caluski, buziaczki, przytulaki :smile:
    kaczka Ja tez wiem, ze za nic placic nie musze, mam europejska karte ubezpieczeniowa (wlasnie ten odpowiednik naszych polskich formularzy) i niech mnie w nos ugryza. Tylko nie lubie takiego 'motania' i tlumaczenia, ze nie jestem wielbladem ( hihihi teraz to chyba jednak troche wielbladem jestem :wink: )
    tagusia To cale zamieszanie to wlasnie w Polsce - to w Polsce bedziemy sie rozpakowywac a ubezpieczenie mam z UK. Takie to wszystko groch z kapusta :wink:
    Lily nie zaciskaj kolanek. Wypusc Malenstwo!
    Justa umarlam ze smiechu przy 'ziemniaczku' :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Skarbie to wspolczuje, niby sa obowiazujace przepisy a szpitale i tak swoje wiedza no i ciemnote wciskaja .... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    Witajcie dziewczyny! pewnie wiekszosc z was to szcześliwe przyszłe mamusie:) i wielkie gratulacje
    ale czy któras z was brała DUPHASTON pomocniczo zeby zajsc w ciaze i sie udało??
    jesli tak to napiszcie cos o tym...
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeMar 9th 2008 zmieniony
     permalink
    Natalko, ja bralam prawie od samego poczatku (pojawily sie bardzo szybko plamienia) do okolo 20tc (dokladnie juz nie pamietam) duphaston a teraz moge tulic swojego kochanego synusia :rainbow:
    A szczegoly sa temacie "duphaston - czy pomogl..."
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    jestem jestem kurcze juz chodze rozkroczona ile sie da a mala i tak niechce wyjsc.jescze tydzien albo moze i dwa:smile:
    --
    •  
      CommentAuthornatalka20
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    dzieki tagusia:bigsmile:
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 9th 2008
     permalink
    skarbie ta karta to tylko jest wazna w naglych wypadkach a jesli planujesz porod (lub np operacje) za granica to musisz ten formularz (to jest angielski a nie polski)wypelnic. Tu masz linka: http://www.dh.gov.uk/en/Healthcare/Healthadvicefortravellers/Gettingtreatmentaroundtheworld/EEAandSwitzerland/DH_074100. Moja bliska kolezanka z ktora pracowalam musiala tak zrobic no i ja tez planowalam ale w koncu postanowilismy tutaj rodzic.
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    dziendoberek w piekny poranek:bigsmile:
    i nadal w dwupaku
    --
  6.  permalink
    Ja tez witam w poniedzialkowy sloneczny poranek :)
    Wiec ja juz dzisiaj zacyznam 28 tydzien :)
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    I ja witam,ale ładnie słoneczko świeci.
    a ja się biorę zaraz do roboty.wczoraj przewieźliśmy większość rzeczy na nowe mieszkanie.
    I złożyliśmy łóżeczko:)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    I ja się witam, dziewczyny trzymają się widzę nadal w dwupaku. :wink:
    Wstaję z wyrka i idę na spacer.:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Dzien dobry, ja o spacerze moge pomarzyc, u nas wichura ze hoho! drzewko nam sie w ogrodzie zlamalo!!! Milego dnia wszystkim!
    Madamagda mam pytanko czy moglabys mnie tez dodac do tabelki bo ja za cholere nie umiem tego zrobic :shamed:
    Lili, Fmartunia wy chyba terminow dotrzymacie? juz nie sciskajcie nog!
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    a moje dane:
    kaczka renata 29 09.04.2008 chlopiec 1 Londyn Kacperek
    z gory dziekuje
    --
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Kaczka, ja nie mam co ściskać bo mam cesarkę na 19 marca :confused:
    Prawdziwy termin był na 27 marca.
    Ale nóżek nie zaciskam...
    --
    •  
      CommentAuthorJusta42
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Hej dziewczyny i ja się melduję 2w1.
    Samopoczucie okropne, boli mnie żołądek chyba po antybiotyku. :sad:
    Ale za oknem piękna pogoda. Zaraz zabieramy się z mamą za robotkę. Myjemy dzisiaj okna i idę na ogródeczek podziabać troszkę. Jutro umówiłam się z M na przemeblowanko- W KOŃCU!!!
    Idę się w końcu ogarnąć i do robotki - może minie mi ten ból żołądka.
    Buziaki dziewczyny na cały dzionek.
    :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Zna ktoś może jakiś dobry sposób na poranne mdłości?
    -- ,
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Justa pozwala Ci mama myć okna?
    Moja protestuje kiedykolwiek chcę wyciagnąc ręce w górę.
    Bo "długotrwałe trzymanie rąk w górze może spodowodwać odklejenie łożyska"
    Lepiej uważaj niunia:)
    --
    •  
      CommentAuthorlsloneczkol
    • CommentTimeMar 10th 2008 zmieniony
     permalink
    Czesc dziewczyny :)
    Kaczka - to witaj w klubie, u mnie tez wichura i leje... hihih - ale to chyba nic dziwnego w koncu ja tez jestem w Londynie...
    A poza tym powiedzcie mi gdzie jest ta tabela......... bo jakos nie moge jej namierzyc :(
    I zycze wszystkim milego dzionka :)

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    a na poranne mdłości?nie wiem,ja na szczęście nie miałam:)
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    Mi ktoś powiedział, że sok z brzozy jest dobrze wypić rano. Zaopatrzylam sie w takowy, sprobowalam i ... efekt odwrotny od zamierzonego.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMamadusi
    • CommentTimeMar 10th 2008
     permalink
    A mi pomogla herbatka imbirowa polecam a mialam mega mdlosci do kupienia w zielarskom i aptece :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.