Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMar 29th 2008 zmieniony
     permalink
    lsloneczkol
    ja i tak biegam w nocy do kibelka po 5 razy więc piję zimne mleczko bo ciepłe nie działało. Gorzej bo turlam się o stromych schodach do łazienki, a jak zaspana jestem to czasami się zakręci w głowie i boję się zrobić nawet krok na tych schodach.
    Blasku
    to ekstra, zagrożenie mineło, możesz być już spokojniejsza. Najlepiej z 2 tygodnie jeszcze przetrzymać małego.
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    to ja tez sie melduje, u mnie absolutnie nic sie nie dzieje i brzusio nadal wysoko, kiedy on sie obnizy??? czasami juz mam sny o szpitalu albo ze musze kupic zapas pampersow hihihi
    Wczoraj kupilam sobie pilke i staram sie na niej siedziec tak jak radzila polozna - narazie mi sie nie znudzilo, mowie Wam super sprawa, szkoda ze wczesniej tego nie zrobilam.
    Poza tym wyczekuje ruchow malego bo on tak juz nie bryka, wiem ze nie ma miejsca ale ja czasami sie martwie czy u niego w tej ciasnocie wszystko w porzadku :sad:
    Dziewczynki trzymajcie nozki zacisniete!
    Sloneczko bardzo dobrze Wam idzie oby tak dalej :thumbup:
    Madamagda ja to w nocy musze wstawac bo maly tak mi wysoko podchodzi ze to mnie bardzo boli, tak jakby mi macice chcialo rozerwac.
    Milego dzionka wszystkim!
    --
  1.  permalink
    Blasku - ja tez trzymam kciuki... poczekaj na mnie jak cos - ja tez jeszcze tydzien chcialabym :wink:
    madamagda - ja na szczescie mam do lazienki drzwi w drzwi i czesto na spiaco tak chodze:bigsmile:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMar 29th 2008 zmieniony
     permalink
    Kaczusia
    jak nadejdzie odpowiedni moment to też wskakuję na piłeczkę, teściówka sobie kupiła i nie używa. Życzę ci żeby akcja jak najszybciej się rozkręciła.:bigsmile::bigsmile: najgorsze jest to czekanie.
    Zmykam na drugie śniadanko:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlsloneczkol
    • CommentTimeMar 29th 2008 zmieniony
     permalink
    kaczka - juz nie dlugo - spokojnie, ja przy swojej pierwszej nawet nie zauwazylam obnizenia brzuszka (fakt ze maluch nie byl maly - a ja jak to mowil maz - jak wielorybek).... hihi - poszlam na badania - wszystko spox a oni ze mnie zostawiaja w szpitalu,a na drugi dzien bylo juz po zawodach - trzymam kciuki...

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
  2.  permalink
    A teraz to jak wieloryb - i to pewnie pletwal :wink: wlasnie stwierdzilam ze chyba na kolejna wizyte kupie sobie jakis plaszcz i w bieliznie pojade - nawet spodnie ciazowe za ciasne :tongue:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    oj chcialabym zeby poszlo szybko i nie moge sie doczekac chociaz z drugiej strony ciarki na plecach czuje na sama mysl.....
    Sloneczko Ty to masz prawo byc wielorybkiem, w koncu dwoch malych facecikow nosisz!!!!
    --
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    Witam wszystkie mamusie, zwłaszcza te wkrótce finiszujące :swingin:
    Mnie wczoraj dopadły kłucia i pobolewania górnej części macicy a wieczorem podbrzusza. Aż się zaniepokoiłam, ale to pewnie macica znów się rozszerza i daje o sobie znać. Już wkrótce powinnam poczuć ruchy dziecka. Nie mogę się doczekać :crazy:
    •  
      CommentAuthorlsloneczkol
    • CommentTimeMar 29th 2008 zmieniony
     permalink
    kaczka - bedzie dobrze - zobaczysz, a te ciarki to chyba kazda z nas ma :wink: ja przy pierwszym pnikowalam kilka m-cy, ale wszyscy tlumaczyli - i na szczescie nikt nie mowil ze bedzie ok, ze to nie boli, ale realnie, ze kazdy porod jest inny, ze boli - ale ze warto, ze musze sama to przezyc... no i w koncu ze nie ja pierwsza i nie ostatnia.. hehe - bylam przygotowana na najgorsze chyba, a wspominam to przezycie jako cudowne, a bolu to nie pamietalam juz jak mi dali malucha:wink: - tylko maz mi do tej pory wypomina te kilka garsci wlosow ktorych go w trakcie pozbawilam :shamed:
    Tak wiec trzymam mocno kciuki za szybka akcje i jak najszybsze przytulenie malenstwa :)

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMar 29th 2008 zmieniony
     permalink
    To i ja się melduję :bigsmile: właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia. Dzisiaj było o kąpieli... Z lalka to łatwo, mam nadzieję, że Maluszek będzie cierpliwy, i że się szybko nauczymy :bigsmile:
    Madamagda i lsloneczkol trzymamy za Was i za Wasze Maleństwa kciuki :bigsmile:
    Dorota27 o tym kłuciu i pobolewaniu koniecznie powiedz lekarzowi. U mnie mniej więcej w tym samym czasie coś takiego się pojawiło i do dziś jestem na luteinie. To może nie być nic takiego, ale lepiej dmuchać na zimne
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    stokrotko - lekarz ci radzi brać luteine nawet w 7 miesiącu ciąży?
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    Bo miałam dosyć mocne skurcze, choć rzadkie. Lekarz stwierdził, że to za wcześnie na poród (no i ma rację) więc jeszcze nie kazał mi odstawiać do następnej wizyty czyli do połowy kwietnia.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    Stokrotka - super szkoła rodzenia :bigsmile::bigsmile: tez mamy to w planach ale pozniejszych:)

    Nie dziekuje Wam za gratulacje - ale za to sciskam Was wszystkie ogromniasto:crazy::crazy::crazy::crazy:

    Obiecuje byc aktywniejsza na forum - jednak jeszcze pracuje a po pracy spie:)
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    Sloneczko dzieki za pocieszenie, usmialam sie z tych wlosow ktorych pozbawilas meza :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    My zaczęliśmy szkołę rodzenia troszkę zbyt późno i na dwóch ostatnich zajęciach może nas zabraknąć. Dobrze jest zacząć się orientować troszkę wcześniej jak wygląda rozkład zajęć w szkole do której chcecie się zapisać . U nas zajęcia są co 2 tygodnie a tu jeszcze po drodze święta wypadły i wszystko sie poprzesuwało. A ja myślałam, że 26 tydzień ciąży to świetny czas na zaczynanie... i pewnie zwykle tak jest :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    Stokrotk_a, na zajęciach poruszaliście temat planowania rodziny po porodzie? Jest taki temat w planie?
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    Niestety nie ma takiego tematu. Choć tak na dobrą sprawę to te kwestie mimochodem pojawiają się w wykładach i wydaje mi się, że nikt nie widzi sensu wyodrębnienia z tego kolejnego tematu. A może nie mają pomysłu jak takie zajęcia miałyby wyglądać?
    --
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeMar 29th 2008
     permalink
    Stokrotko na pewno wspomnę na wizycie, która mam za tydzień w sobotę. Chyba, że mocno mnie coś zaniepokoi to skontaktuję się szybciej. Ja aktualnie jestem na Duphastonie od począku ciąży
    • CommentAuthorskarbie
    • CommentTimeMar 30th 2008
     permalink
    My szkole rodzenia zaczynamy dopiero w 30 tygodniu. wczesniej sie nie wyrobimy, bo przeciez jeszcze w Szkocji jestesmy. Ale u nas zajecia trwaja przez miesiac i odbywaja sie 2 razy w tygodniu, wiec powinismy sie wyrobic do godziny 'zero'.
    A mi sie dzis snilo, ze malenstwo sie juz wyklulo i bylo w domu. Snilo mi sie, ze sie obudzilam nad ranem i zaczelam dziecka szukac, bo tak jakos cicho bylo. Poszlam do kuchni, patrze, a na blacie kuchennym lezy maluszek zawiniety w kocyk ale sie nie rusza. Wiec sie przestraszylam i zaczelam go dzgac palcem :shocked:, zeby sprawdzic czy ma sie dobrze. Malutek na to oczeta otworzyl, kwiknal, obrocil sie na drugi bok i poszedl dalej spac :bigsmile:
    Nie ma to jak fajny sen :rolling:
    --
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeMar 30th 2008
     permalink
    witam was dziewczynki ja tylko zerkam i mykam bo jeszcze po porodzie niedoszlam do siebie.
    trzymam kciuki za finiszujace,by porody byly latwe i szybkie:grouphug:
    buziaczki dla brzusi.
    --
  3.  permalink
    Lili - buziaczki i pozdrowionka dla Ciebie i dzidzi.. trzymajcie sie cieplutko, dochodz do siebie i odwiedzaj nas jak tylko bedziesz mogla :)
    A ja sie melduje - nadal w trojpaku no i w nowym tygodniu :crazy::crazy::crazy:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 30th 2008
     permalink
    sloneczko masz moze jakies zdjecie swojego brzusia??:) wstaw prosze jakies ;)
    --
  4.  permalink
    Heh.. tu chyba nie bede zasmiecac swoim brzucholem :wink: wstawilam fotosik z 34+ tygodnia pod moja karta :) jak cosik to zapraszam:wink:
    pozdrowionka dla wszystkich w nowym tygodniu - oby byl dla wszystkich szczesliwy :bigsmile:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
  5.  permalink
    słoneczko masz bardzo ładny brzuszek :bigsmile: mój to dopiero jest wielgachny a mam w nim tylko jednego szkraba :wink:
    My dziś mamy zaliczyć wizytę u okulisty, no i odbieramy wyniki ostatnich badań, mam nadzieję że wszystko będzie ok.
    pozdrowionka :kissing:
  6.  permalink
    Dziekuje :wink: a brzusie sa rozne - wszystko zalezy od budowy - choc podejrzewam ze moj w twoim tygodniu bylby tez olbrzymi - no ale zobaczymy do kiedy ja swoj utrzymam :)
    I trzymam kciuki za wyniki :bigsmile:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    czesc dziewczynki :)))
    melduje sie w poniedzialek, wczoraj wieczorem klucia szyjki (tak mysle ze to nacisk glowki na szyjke) i brzusio mi twardnieje ale bezbolesnie jak na razie, wiec tak sobie mysle ze cos powoli zaczyna sie dziac.
    Pozdrowionka i milego dnia wszystkim!!!
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    Dzieńdoberek:))))

    to ja się tylko melduję, że wróciłam:)) hihi

    kłopoty z netem miałam:(

    no i lecę nadrabiać:bigsmile:

    miłego dzionka;*
    •  
      CommentAuthoredma
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    ja też sie melduję, u mnie oczywiście nic nadzwyczajnego sie nie dzieje. no może poza zamianą koloru wydzieliny z białej na kremoworóżową. no i chyba wydostał się ze mnie czop śluzowy, ale robił to na raty przez 2 dni:shocked: najpierw to była bardzo gęsta przezroczysta galareta, a na drugi dzień ( po sexiku) już dużo rzadsza.
    Kaczusia, mi tak brzuch twardnieje już od dobrych kilku tygodni, i jak widac rozpakowania to nie przyśpieszyło:sad:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    edma ja to sie ciesze ze wogole cos sie rusza (taka mam nadzieje) bo wczesniej to zadnych objawow nie mialam. Trzymam kciuczki za Ciebie oby jak najszybciej i jak najmniej bolesnie!!!
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    Ja mam te kłucia szyjki cały czas, wiec czasem muszę nawet przystanąć aby przeszło, zobaczymy w środę czy te kłucia wpływają na rozwarcie , ostatnio było na palec
    Dziś trochę się narobiłam , umyłam łazienki, zrobiłam żurek, pranie , zapiekankę na obiad ziemniaczaną , po południu odpoczywam :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMar 31st 2008 zmieniony
     permalink
    No ja też trzymam za was kciuki kochane, żeby poszło szybko i jak najlżej. Widzę że Zuza wziełaś się ostro za wywoływanie synusia z brzuszka.
    Ja wczoraj będąc na spacerze tez miałam takie kłucia w dole, stawałam za każdym razem i chyba musze sobie odpuścić takie wypady do parku.
    --
  7.  permalink
    Ja tez od kilku dni mam te klucia :sad: myslicie, ze to maluchy chca juz wyjsc???

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    Sloneczko trudno przewidziec cokolwiek ale Wy trzymacie sie super a moze nawet do terminu wytrzymasz???
    Madamagda jeszcze troszke czasu masz, wypoczywaj kochana
    Zuza to daj znac jak bedziesz wiedziala czy te klucia wplywaja na rozwarcie, szkoda ze ja nie mam mozliwosci sprawdzic co z moja szyjka :sad: no i jaki duzy moze byc moj maluszek, wczoraj rozmawialam z kolezanka z ktora bardzo dawno sie nie widzialam, urodzila synka w zeszlym roku i mowila ze bylo baaardzo ciezko bo ona jest bardzo drobniutka, malutka a synek 3,600 kg niezle mnie nastraszyla :shocked:
    --
  8.  permalink
    kaczka - heh - ja do terminu nie mam szans - blizniaki sa jednokosmowkowe wiec mam zapowiedziana cesarke (w srode moze bede znala termin) a poza tym nie sluchaj co inni mowia - spojrz pod moja karte - ja jestem szczupla a moj pierworodny urodzil sie z waga 3980g - i wcale nie bylo tak strasznie - glowa do gory bedzie dobrze :)

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    Mój Dawid ważył 3870 a też do szczuplaków się zaliczałam. I nie było wcale źle przy porodzie :thumbup:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    ja jestem z tych nieduzych a Julka miała 3650, ale strasznie było :cry: dobrze ze mała miała małą główkę , ale i tak strasznie byłam tam w środku poszarpana , mam nadzieję że przy drugim pójdzie szybciej
    --
  9.  permalink
    Widzisz kaczucha - co osoba to przezycie :) to potwierdza tylko, to co juz wczesniej Ci pisalam - najlepiej jak sama to przezyjesz, w kazdym badz razie jakby nie bylo to warto ( a to powie Ci pewnie kazda kobieta) Pozdrowionka i glowa do gory - bedzie dobrze :)

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
    • CommentAuthorLili04
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    EDMA widze ze ty jestes nastepna w kolejce do rozpakowania,szczegolnie trzymie za ciebie teraz kciuki.
    KACZUSIA to klocie to normalne a ja mialam skorcze 4 mirsiace przd terminem,a tym ze dziecko moze byc duze i niby sobie nieporadzisz nieboj sie to niejest takie straszne,chociaz niezprzeczam ze boli,kazda kobieta to przechodzi inaczej i niesluchaj innych,bedzie napewno dobrze.Buziaczki
    :grouphug::grouphug:
    --
  10.  permalink
    u nas wszystko ok. wyniki dobre, nawet hemoglobina mi się poprawiła z 11 na 12 :bigsmile: i wg. okulisty przeciwwskazań do porodu sn nie ma :bigsmile:
    zuza a mi się dzisiaj umyśliło ciasto i upiekłam :wink:
  11.  permalink
    blasku - ciesze sie, ze u was w porzasiu - oby tak dalej :) pozdrowionka i usciski...

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
  12.  permalink
    słoneczko ja też się cieszę :bigsmile: a do porodu już coraz bliżej, lada chwila 38 tydz. się zacznie
    ciekawe kiedy Twoje szkrabiki wyskoczą :wink:
    a wiecie może co u Justy i aguliny, biegają jeszcze po terminie, czy się rozdwoiły?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    Agulinka pisała do mnie na gg w sobotę i jeszcze była w dwupaku ale do dziś kto to wie, Justyś nie wiem.
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    Dziewczynki jestescie kochane i macie racje ze nie ma sensu sie bac ale czasami tak to juz jest ze sa momenty strachu :wink:
    Sloneczko no faktycznie jestes szczupla, naprawde i brzusio taki ksztaltny! ciekawe kiedy wyznacza Ci cesarke...
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    Kaczusiu jak tam Kacperek??:) nie chce wyjsc ??:) juz nie moge sie doczekac imiennika mojego Szkraba ;)
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    Kfiatuszku uwierz mi ze ja sie tez nie moge doczekac :)))) brzusio mi twardnieje wieczorami od kilku dni i czasami mam klucia tak jak wczesniej pisalam ale poza tym cisza.....Twoj Kacperek jest przeeeeeeslodki :rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeMar 31st 2008
     permalink
    dziekuje ;) jest strasznym łobuzem ;) miej nadzieje ze nie ma to zwiazku z imieniem ;)
    --
    •  
      CommentAuthordorota27
    • CommentTimeApr 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Jak my wybieraliśmy imię Dawid to brałam pod uwagę , ze skoro z Goliatem sobie poradził to i w życiu sobie poradzi. Niestety nie pomyślałam o tym, ze i z rodzicami sobie też da radę :tooth: Przez półtora roku ledwie przez tego szkraba żyłam, tak mnie doprowadzał do rozpaczy. Oj wiele sie wypłakałam, ale było warto. teraz jest superaśny (oczywiście różki do końca nie zniknęły :rolling:)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 1st 2008
     permalink
    Kobitki dziś rano wypłynęło dużo wodnistego śluzu, może to już niedługo... MM tak się rano tym przeraził że już chciał wóz wystawiać, jutro ruszam na 11 do szpitala na zapis, zobaczymy co gin powie, jakoś w ogóle mi niestraszny poród, może dlatego ze mam już dosyć i chciałabym mieć to już za sobą
    agulina ( o ile się wcześniej nie zacznie) jedzie w czwartek do szpitala z torbą , bo będzie tydzień po terminie :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeApr 1st 2008
     permalink
    Witajcie dziewczyny :bigsmile: widzę, że jeszcze żadna się nie rozpakowała. Co to za ociąganie się?
    --
    •  
      CommentAuthorlsloneczkol
    • CommentTimeApr 1st 2008 zmieniony
     permalink
    zuza - trzymam kciuki :)
    kaczusia - to juz niedlugo, zobaczysz - tez trzymam kciuki :)
    I za aguline tez :)
    Ja nadal jakos sie trzymam - choc jest coraz ciezej, no ale do jutra to chyba juz dociagne, choc nie wiem czy wypuszcza mnie juz ze szpitala .....

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie Expecting a baby Ticker
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.