Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeApr 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Witaj Sloneczko :) świetnie, że już do nas wróciłaś :)
    Mnie w tym tygodniu czeka badanie na tolerancję glukozy (a już myślałam, że mnie ta wątpliwa przyjemność ominie)
    Zuza już niedługo :bigsmile: trzymaj się kochana :bigsmile:
    Ciekawe co u Kaczki, mam nadzieję, że już po :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewuszki!
    Ja byłam dzisiaj z rana u fryzjera, ale nie jestem wogóle zadowolona jak mnie obcieła. Ech co zrobić, włosy odrosną.
    W nocy było ciężko, dostałam skurczy, mała nie dawała mi spać, bardzo bolał brzuszek, niedobrze mi było, wszystko dosłownie na raz. Mąż czuwał bo co chwilkę pojękiwałam sobie.
    A tak pozatym to weekend miałam bardzo pracowity, w końcu oddałam pracę magisterską, promotor ją przyjął i jedną noga jestem panią magister, obrona to tylko formalność. :):):)
    Może dlatego że taki weekend miałam pracowity, tak źle się czułam.
    A teraz lecę, muszę nastawić obiadek.;)

    Witamy cie słoneczko, masz już za sobą, widziałam twoje malutkie słoneczka, są przecudddowne :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    hej dziewczynki, melduje sie nadal z Kacperkiem w brzuszku.....cos mu sie nie spieszy a wszyscy sie niecierpliwia....
    moja mama przyleciala w piatek i dlatego nie mam czasu tutaj zagladac
    dzisiaj na 19:00 jestem umowiona w szpitalu na KTG i maja podjac decyzje co dalej.....
    tak bym chciala juz byc po!!! znajac tutejsza sluzbe zdrowia to jak dzisiaj ocenia ze wszystko jest w porzadku - na pewno mnie odesla do domu....
    jest mi juz ciezko, brzuch strasznie nisko ale chyba najbardziej to psychicznie przezywam :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Trzymaj się Kaczuszka :bigsmile: Obyś jak najszybciej się rozpakpwała :grouphug:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    stokrotka, aga976 - trzymam kciuki za Wasze badania, na pewno wszystko bedzie w porzadku:thumbup:

    edma serdecznie gratuluje :flowers::flowers::flowers: buziaki dla slicznego maluszka!!!

    Sloneczko Twoje szkraby sa przeslodkie, pokazywalam zdjecia mojej mamie i nie moglysmy sie napatrzec!!! ciesze sie ze juz jestescie w domku, oby dzieciaszki chowaly sie zdrowo i szczesliwie :flowers::flowers::flowers:
    --
  1.  permalink
    U nas też jeszcze nic się nie dzieje, brzuch nisko już od tygodnia, skurcze są, ale marne, nadal czekamy :bigsmile:
    Pozdrawiamy Was wszystkie :kissing:
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    U mnie brzuch po brodę , co dzień wyżej :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorkelly1981
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Witam was serdecznie mamusie.Mogę się też tu zapisać?? Ciążę stwierdziłam tydzień temu a dziś idę do ginka na badanie. wkońcu się doczekałam:bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Witaj Kelly!
    Brakuje nam tu nowych mamuś, więc witamy cię serdecznie!
    GRATULUJEMY fasolinki, dbaj o sobie i o twój największy skarb pod sercem :bigsmile:

    Zuza, Kaczusia
    to się biedne naczekacie, mam nadzieję że nerwy związane z oczekiwaniem po terminie mnie ominą, no chyba że lekarz się uprze na czekanie do rozkręcenia się akcji.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Kelly witamy Cię wśród przyszłych Mamuś :)
    --
  2.  permalink
    Witam Co niektore z was mnie znaja . Mysle ze tu bede czesciej bywac niz pod swoim wykresikiem. Mam na imie Magda i oczekuje synka. Jestem w 31 tyg.
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 14th 2008 zmieniony
     permalink
    magdalenkakol
    rozgość się, bywaj u nas często i dopisz się do listy przyszłych mamuś, chyba że chcesz to ja zrobię to za ciebie.
    Potrzebne dane
    imię, wiek, miasto, płeć, termin porodu, imię dziecka
    :wink:
    Kelly ty również mozesz się dopisać i zrób sobie suwaczek z tygodniami ciąży, tak żebyś my się mogły orientować kiedy sie mamy spodziewać twojego maleństwa.
    --
  3.  permalink
    Magda ,33,Łask. syn,20 czerwca 2008, Wojtus albo Piotrus..
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    magdalenkakol
    wpisuję :bigsmile::bigsmile:
    --
  4.  permalink
    madamagda dzieki wieelkie. :kissing:
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    gratuluje serdecznie nowym brzuchatkom :clap::clap::clap:
    zycze wspanialych, bezproblemowych ciaz:swingin:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Magdalenkakol witaj :cheer: Radosnego oczekiwania na syneczka życzę :winkkiss:
    --
  5.  permalink
    Dziekuje .. widze ze Wy to juz wypatrujecie swoich pociech..
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    magda witaj oj ja cię dobrze znam z wykresików :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    kolejna przyszła mamusia :) fajnie :) bo cos nas tu mało :)
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    my dopiero wrocilismy ze szpitala!!! czekalismy strasznie dlugo.....zrobili mi usg, z dzidzia wszystko w porzadku, w koncu dowiedzialam sie ile wazy!!!! a wiec: 3130 kg :bigsmile: mam dwa centymetry rozwarcia, zrobili mi membrane sweep - nie wiem czy to to samo co masaz szyjki??? lekarka powiedziala ze sa duze szanse na szybki powrot do szpitala na porodowke, teraz padam ze zmeczenia, sprobuje zasnac, dobranoc
    --
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    aha ten membrane sweep cholernie mnie bolal....:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    Trzymam kciuki Kaczuszko :) Obyś szybciutko się rozpakowała :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    kaczucha coś mi się wydaje, że jutro polecisz :)) życzę Ci tego abyś już miała za sobą poród i tuliła swoje szczęście :))
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeApr 14th 2008
     permalink
    zuza Ja moją Julcię praktycznie rodziłam na dwa dni przed teminem hmmm Ty już na tym samym etapie co Ja - może z kaczuszką się o jednym czasie wybieracie ?
  6.  permalink
    Zuza tak tak my tu sie dobrze znamy. A Ty To juz nie powinnas na porodowce wyladawac?
    :bigsmile:
    Kaczka trzymam kciuki zeby szybko poszło.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Witam
    Kelly gratuluje serdecznie i witaj w naszym klubie - jak na razie początkujących mało nas:)

    Kaczuszka juz rozpakuj sie bo czekamy :) Zuza Ty tez juz możesz - wiec czekamy cierpliwie co ten dzien nam przyniesie:)
    :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Kobitki jestem jeszcze, mały dziś strasznie się kreci więc to może już tuż tuż , szczerze mówiąc to wolałabym wytrwać do jutra , bo na jutro jestem umówiona z moim ginem , który całe popołudnie do rana ma dyżur w szpitalu
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Wpadłam sie tylko przywitąć:)

    i OGROMNIASTE GRATULACJE DLA ŚWIEŻO ROZPAKOWANYCH, JAK I ŚWIEŻO ZACIAŻONYCH :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    ja mam dzisiaj jakiś dzien padaka;(( normalnie nie mam energii ani nastroju, płakać mi się chce;( i wogóle jakoś mi smutno:( chyba dopiero dopadają mnie dolegliwośći i humory ciażowe:( ale i tak mi smuuutno:( a w sumie to wcale nie mam powodu do smutku, ale i tak mi smutno:sad::sad:

    Miłego dzionka wszystkim życzę:bigsmile:, PAPA
  7.  permalink
    Witam dziewczyny :bigsmile:
    U nas pobolewań cd. i nocka kiepska. Dziś pościeliliśmy łóżeczko dla maluszka :bigsmile: Czekamy.
    Beata uśmiechnij się, dzidziuś będzie szczęśliwszy :wink: Może wybierz się na spacerek.
    Kelly witamy świeżą mamuśkę. No i magdalenkakol miło Cię tu widzieć :bigsmile: Pamiętam Cię z wykresików.
    •  
      CommentAuthorkelly1981
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    Dzięki wam dziewczynki za super powitanko. Bardzo mi miło u was gościć. Wczoraj byłam u gina no i zobaczyłam swoje maleństwo ma już 7 mm. Aż się wzruszyłam. No i wkońcu się doczekałam:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormagdalenkakol
    • CommentTimeApr 15th 2008 zmieniony
     permalink
    Gwiazdeczko ja Ciebie tez pamietam. .
    Co do samopoczucia ja tez mam dzizaj jkiepsie chyba przez to spadajace cisnienie. Zuza jak bedziesz chciala jutro rodzic to sie nastwa psychicznie . Ja tak mialam z corka rodzilam u swojego gina na dyzurze.
    kelly witaj.
    --
  8.  permalink
    Ja tez witam wszystkie nowe dziewczyny :bigsmile:
    No i czekam z niecierpliwoscia na Zuze i kaczuche... a wlasnie - czyzby masaz pomogl i kaczucha jest na porodowce, bo chyba sie dzis nie odzywala......:wink:
    •  
      CommentAuthorlsloneczkol
    • CommentTimeApr 15th 2008 zmieniony
     permalink
    Hihi... skorzystam z spania mojej rodzinki i ide popracowac nad nowym suwaczkiem... pozdrawiam wszystkich i zycze milego popoludnia :bigsmile:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie 1st Birthday Ticker
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    he he Kaczuchy nie ma - pewnie sie rozpakowuje:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:

    Trzymamy kciuki i czekamy:clap::clap::clap::crazy::crazy::crazy::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorkfiatuszek
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    ja tez trzymam kciuki za kolejnego Kacperka :) kaczusiu trzymaj sie :)
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 15th 2008
     permalink
    jeju a kiedy u mnie się zacznie ? :confused:
    --
  9.  permalink
    zuza - dzis kaczucha a jutro ty....:wink: trzymam kciuki

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie 1st Birthday Ticker
  10.  permalink
    Witam przyszle mamusie. Dzisiaj u mnie pogoda do luftu . Zuza daj znak czy jestes 2 paku nadal.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Zuza ma dzisiaj wizyte u swojego gina ale nie wiem na ktora... ma mi dac znac jak cos sie zacznie dziac wiec wam doniose :)
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Jestem jestem kobitki, właśnie wzięłam gorącą kąpiel i siedzę w ręczniku, gin ma dyżur od 11.00 , dlatego się nie śpieszymy bo i tak się nic nie dzieje, zjemy jeszcze wcześniejszy obiadek i po 12 ruszamy :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    O jaki ładny suwaczek mi się zrobił :wink:
    --
  11.  permalink
    Zuza trzymasz nas w niepewenosci. Poczekamy A suwaczek masz cudny.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    No Zuza to 3mam kciuki - suwaczek super ;D
  12.  permalink
    Witajcie!
    Mam pytanie czy zawsze musi najpierw odejść czop? Pytam bo nic takiego nie zauważyłam do tej pory a ostatnio gin mi powiedział że może mnie chwycić w każdej chwili.
    Jak to jest z tym czopem? Będzie to mój pierwszy poród.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Trochę info
    " Sygnałem zapowiadającym rychłe pojawienie się małego człowieka jest otwarcie kanału rodnego. Na kilka dni albo godzin przed porodem możesz zauważyć na bieliźnie zabarwioną krwią, nieco galaretowatą, wydzielinę - to czop śluzowy. Do tej pory pełnił on rodzaj korka, który zamykał wyjście z macicy i odgradzał dziecko od świata zewnętrznego. W ten sposób chronił malucha przed zarazkami. Nie oznacza to, że na kilka dni przed wyznaczonym terminem porodu musisz ciągle biegać do łazienki i sprawdzać, czy przypadkiem się nie pojawił. Wiele kobiet go nie zauważa. Jeśli zaobserwowałaś u siebie krwawe ślady na bieliźnie, zgłoś się do lekarza. Niech on oceni, czy akcja porodowa już się rozpoczęła. Warto to zrobić nawet, gdybyś po fałszywym alarmie miała wracać z torbą do domu.
    Możesz zauważyć na bieliźnie dużą ilość gęstego śluzu (czasem lekko różowego albo brunatnego) - to czop śluzowy, który znajdował się w szyjce macicy i wysuwa się na zewnątrz, kiedy zaczyna się ona rozluźniać
    Gdy szyjka uzyska gotowość do otwarcia podczas porodu, czop śluzowy zostanie wydalony. Może to nastąpić w różnych momentach (na kilka godzin przed rozpoczęciem porodu, na kilka dni, a nawet na tydzień przed porodem). Czop śluzowy jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych."
    --
  13.  permalink
    ptysiaczku-ja nie zauwazyłam tego czopu :))



    --
  14.  permalink
    Oki dziękuję za informację. Póki co ja też go nie zauważyłam, a tak się zastanowiłam nad tym gdyż skoro już rozwarcie na palec jest to powinien chyba wypaść.
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    Melduję się z rana, po ciężkiej nocy.
    Wieczoram złapały mnie skurcze, mąż się wystraszył, opieprzyłam go że panikuje, kazłam mu się opanować bo jak on jak nie będzie spokojny to co ja mam zrobić.
    Ach ci faceci, co by było jakby to oni mieli by rodzić
    Teraz to już chyba tak będzie często, tylko że myślałam że przepowiadacze są raczej bezbolesne.

    ptysiaczku
    moja koleżanka wczoraj ok 8:00 napisała smsa że wypadł jej czop podbarwiony krwią, była dzień przed terminem, a o 14:00 trzymała już córeczę w ramionach.
    --
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeApr 16th 2008
     permalink
    ptysiaczku ja mam rozwarcie na palec od 1,5 miesiąca, tez jakoś czopu nie zauważyłam , wprawdzie od kilku dobrych dni mam śluz taki galaretowaty, raz rozciągliwy płodny, ale nie podbarwiony krwią, w sumie nie wiem czy to czop czy nie, wiec zwyczajnie można go nie zauważyć i poród może się rozpocząć
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.