Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Witam:bigsmile:

    Mada, no to już niedługo:)))

    blask_gwiazdy OGROMNIASTE GRATULACJE:bigsmile::bigsmile:

    Byłam w poniedziałek u lekarza, i niestety mam bardzo mocno skracającą się szyjkę i NAKAZ LEŻENIA PLACKIEM:sad:, muszę donosić małą jeszcze min. 4 tygodnie..mam nadzieję,że to się uda:)


    mała waży już ok 2600:) więc ładnie sobie przybrała, teraz żeby tylko siedziała sobie w brzuszku:bigsmile::wink:
  1.  permalink
    Blasku gratulacje!!!!!!!!!!!!!!
    Życzymy Wam dużo zdrówka!!!!!!!!!!!!!!!!:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Beata trzymaj się, dacie radę, cztery tygodnie szybko miną. Malutka ładnie rośnie :) Oby tak dalej :)Pozdrawiam wiosennie :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Blasku
    Ogromniaste gratulacje :clap::clap::clap::flowers::flowers: witamy Robercika na świecie.

    Beatko
    dasz radę, już niedużo ci zostało, a zobaczysz za te 4 tygodnie nie bedziesz mogła nawet siłą wypedzić maluszka:hugging:

    Dziekuję dziewczyny za wsparcie. Jak dotrzymam to za tydzień idę na KTG, może uda mi się jakoś wymóc to nieszczęsne cc, nie chcę tak jesszcze chodzić z tymi skurczami 2 tygodnie skoro i tak nie mam szans na naturalny poród.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Mada nie wypedzaj Hani na sile... niech te pare dni jeszcze w brzuszku posiedzi zreszta teraz bedzie dopeiro porod donoszony a dopiero jak bedzie 38t1d to porod w terminie. a dlaczego nie mozezs rodzic normalnie?
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Aniu
    mam poprzeczną przegrodę w pochwie która zablokowała by Hanię, niby miałam ją usunąć przed ciążą, ale jeden lekarz mnie wprowadził w błąd i mówił że jak tylko zajde mogą mi zrobić zabieg usunięcia jej. Co za konował z tego lekarza i teraz już po ptokach.:angry:
    A mój ginekolog w poniedziałek mówił że juz mogę zachęcać ją do wyjścia tak żeby za tydzień mieć już mała na rękach, bo jest już duża i zdrowa więc nie ma przeciwskazań, zwłaszcza że męczą mnie te skurcze. Są nieregularne więc nie przyjmą mnie na cesarkę, a ja już jestem zmęczona bo w nocy nie moge spać przez nie.:cry:
    Gdyby nie to napewno chciałabym żeby Hania jeszcze siedziała w brzuszku.
    --
    •  
      CommentAuthoralexi0
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    blasku gratulacje:cheer::cheer::cheer:
    beata to juz nie długo dasz rade:peace:
    mada jeszcze troszke i juz bedziesz razem z Hania:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Blasku, gratulacje!!! :flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers::flowers:
    • CommentAuthorkaczka
    • CommentTimeMay 1st 2008
     permalink
    Blasku gratuluje synusia :swingin::swingin::swingin: duzo zdrowka dla Twojej powiekszonej rodzinki :)
    Beatko trzymaj sie i odpoczywaj ile sie da bo potem to juz nie bedziesz mogla ;)))
    Mada bidulko co Ty sie nacierpisz, ale juz niewiele Ci zostalo i bedziesz z Hania w ogrodzie na hustawce :))))
    --
    •  
      CommentAuthormadziazwaw
    • CommentTimeMay 1st 2008 zmieniony
     permalink
    Widzę, że się dużo dzieje i maluszki proszą się już na świat
    Blask Gwiazdy gratuluję synka:)
    Beatko dasz radę
    Mada pięknie wyglądasz w ciąży, oglądałam galerię brzuszków i jestem pod wrażeniem. Na Twoim miejscu szybko pomyślałabym o następnej ciąży:) Oczywiście trzymam wielkie kciuki za Twoją córeczkę!!!!
    Pozdrawiam Wszystkie dziewczyny
    buziole
    • CommentAuthorfmartunia
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    ale fajnie - wszystko sie zbliza do finalu.pamietam \ jak blask na tescie ujrzala kreseczke:) a tu juz dzidzia.
    Madamagda ty juz tez blisko finalu.trzymam kciuki za szybki porod.

    ostatnio cos czesto powtarzaja sie historie typu- dlugi porod naturalny zakonczony cesarka.ja bym chyba wolala od razu cesarke.
    AniuM stosowalas jakies masci na blizne po cesarce?
    jak tak to od kiedy?

    madamagda ja w czasie ciazy nie mialam rozstepow.pojawily sie po,gdy zszedl brzuszek :(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    fmartunia kupilam sobie CEPAN ale taki smierdziuch ze nie dalam rady stosowac. CONTRATUBEX ponoc lepszy ale 4x drozszy. mozna stosowac po zakonczeniu pologu czyli 6tyg po porodzie. ja nie stosowalam a i tak mi sie slicznie zagoilo i mam cieniutka rozowa niteczke tylko
    •  
      CommentAuthorMilena
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    COTRATUBEX polecam z całym przekonaniem. Miałam po operacji kolan dość duże blizny - po tej maści mam tylko cienkie, niewidoczne kreski - zero zgrubień i czerwoności. Warta swojej ceny!
    -- FRANEK, ZOSIA i ...
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 2nd 2008
     permalink
    Blasku ogromne GRATULACJE - super, że ROBERCIK jest już po drugiej stronie maminego brzusia !!
    Zdróweczka dla całej rodzinki ;D
    •  
      CommentAuthormagdalenkakol
    • CommentTimeMay 2nd 2008 zmieniony
     permalink
    Blasku gratuluje .. :clap::clap::clap: Mada nich mala jeszcze posiedzi troszeczke
    ja ogolnie czuje sie nie zle tylko troszke zaczynaja mi puchnac rece i nogi to chyba ze wzgledu na pogode.
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    Blasku gratulacje:clap::clap::clap::clap::clap::clap:
    Inga M - my mamy termin na ok 17 listopada
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    o GWIAZDECZKO spóźnione ale szczere gratulacje dla Ciebie i synka Twojego :)):rainbow::rainbow::rainbow::rainbow:
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Melduję się nadal w dwupaku, noc ładnie przesłapałam, wieczorem Hania wierciła się strasznie że myślałam że zaraz mi nóżką przebije skórę, bolało jak cholercia.
    Co jest pocieszające to że waga od jakiegoś czasu stoi, więc może to już niedługo
    Właśnie wtrąbiłam loda i syty obiadek i nie mam siły się ruszać.
    Do później kochane, wpadnę wieczorkiem może poczytam co u was.:bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Gratulacje Blasku i mase zdrowka dla Robercika !!! :clap:

    Mada, oj faktycznie juz tuz, tuz i ucalujesz coreczke :tooth: Trzymaj sie dzielnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMay 4th 2008
     permalink
    Witajcie :) Wspaniały był ten weekend :) Cieszę się, że tak dobrze się czuję mimo, że to końcóweczka :) Tomuś naciska już od jakiegoś czasu na szyjkę i zaczynam czuć, że poród już tuż tuż :) Już nie mogę się doczekać momentu, w którym przytulę nasze Maleństwo :bigsmile: Pozdrowienia dla wszystkich i dobrej nocy
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Cześć dzieczwynki!
    Cześć Stokrotko.
    Ja o dziwo też się dobrze czuję, w tym sensie że szybciej się ruszam (chyba dostałam powera i mam chęć żeby córcia wyszła), no ale skurczyki wciąż doskwierają najgorzej wieczorem, no ale z mężęm nie próżnujemy więc może dlatego się coś ciągle rusza.:bigsmile:
    Nawet wczoraj jak się położyłam mój M zaczął śpiewać do brzucha jakieś kołysanki i dawał instrukcje jak ma stamtąd wyjść hehe, wariatuncio mój kochany. On też juz nie może się doczekać.
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Mada pamiętam jak witałyśmy Cię tutaj na tym wąteczku a Wy z Hanią już dobijacie finiszu ;D
    Rany ja ten czas zleciał !! Aż się wierzyć nie chce :bigsmile::wink:
    •  
      CommentAuthormadziazwaw
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Witam dziewczyny po weekendzie:)
    Widzę, że prawie wszystkie dobijacie powoli do mety.
    Będzie brakowało Wam tych brzuszków.....
    Ja dzisiaj byłam na usg połówkowym. Chłopczyk rośnie jak na drożdżach.
    A ja jak zwykle bałam się badania......
    miłego dnia
  2.  permalink
    Przede wszystkim BLASKU gradki dla was... no i duzo zdrowka :bigsmile:
    A poza tym - oj bedzie sie dzialo - hihihi - trzymam kciuki za wszystkie finiszujace:wink: - dla was tez duzo zdrowka i cierpliwosci - to juz tuz tuz....
    No i pozdrowionka dla wszystkich :bigsmile:

    Lilypie 2nd Birthday Ticker
    Lilypie 1st Birthday Ticker
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 5th 2008 zmieniony
     permalink
    Coś tu mało nas się pojawia ostatnio.
    A u mnie od 16:00 skurcze, nie potrafię ich nawet policzyć bo są częste, potem nagle spokój na 30 min i z powrotem, brzuch twardy jak skała i to nieprzyjemne kłucie w szyjce, ale pewnie fałszywce więc leżę wciąż spokojnie. Jeśli potrwają do 20:00 to wchodzę do wanny.

    A muszę się pochwalić oby nie za wcześnie że waga mi ładnie staneła na 14,5 kg i nie rusza stan mojej cery się poprawił i o dziwo mam duuże pokłady energii jak na ten etap.

    :fingersear:
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    drogie mamusie, zamelduje sie u Was jak moje krechy na tescie przestana byc takimi bladziochami:)))

    mam pytanie: czy jest cos co moge zrobic zeby nie zasypiac w dzien?? pisze wazny projekt i musze go do srody skonczyc, a oczy mi sie same zamykaja:((( wiem ze kawy nie moge, redbulla etc bron boze ... moze jest cos o czym nie wiem co moge?
    --
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    Mada no to już niedługo:))

    a ja sie czuję jak zwłoki, niedosć że słaba od leżenia to jeszcze gardło mnie boli, że przełykać nie mogę;(( wrrrrr..normalnie mam juz dosyć dzisiajszego dnia:cry:

    miłego wieczorku:wink:
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    a no i moja Hania (napis) jeszcze mi zniknął:cry:
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMay 5th 2008
     permalink
    <strong>Emkaf</strong> chyba po prostu uciąć sobie krótką drzemkę, tak z pół godziny, nastawić budzik i po zregenerowaniu sił pracować już z jako taką energią. Ja na senność ciążową nie mam sposobu- zasnę i na wykładzie, niezależnie czy ciekawy, czy nie. Kawy nigdy nie piłam, więc nie wiem jak to dokładnie jest, ale chyba jedną nie za mocną można wypić.
    A co do bladziochów- ja zrobiłam jeden test, bladzioch był straszny, musiałam się upewniać czy to nie zwidy, a jakoś 2 tygodnie później było widać już na usg pęcherzyk z niewidocznym jeszcze maluchem.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 6th 2008
     permalink
    *Pelasiu* nawet nie wiesz ile te Twoje slowa o badziochu dla mnie znacza:)))

    ok, to wypije sobie slaba kawe (pol na pol z bezpofeinowa) a po 17 (moj moment krytyczny-ciagania nogami, i bezwladu mowienia) zdrzemne sie na godzinke:)
    --
    •  
      CommentAuthorIWA
    • CommentTimeMay 6th 2008
     permalink
    emkaf - kawkę jedna małą filiżankę z meczkiem możesz spokojnie sobie wypić. Bez obawy nic ci nie będzie, chyba że masz wstręt do zapachu i smaku kawy! Ja przez prawie całą ciążę piłam małą kawkę!:bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeMay 6th 2008
     permalink
    Jeśli nie masz wysokiego ciśnienia, jedna kawa nie zaszkodzi! Gwarantuję :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 6th 2008
     permalink
    Emkaf, po wizycie u gin gdzie "coś tam" było widać na USG robiłam po raz kolejny test i też wyszła "bladziocha" tak samo jak i za pierwszym razem - myślę ze to sporo zależy od testu i jego "kolorów"
    Co do kawy - by nie spać muszę chociaż maleńką wypić sypaną - niestety mdli mnie po niej :(
    --
    •  
      CommentAuthorizza
    • CommentTimeMay 6th 2008
     permalink
    Emkaf co do spania - niestety ja musiałam się zdrzemnąć jak mnie nachodziło spanie - nawet w pracy 15 min zamknięcie oczu czyniło cuda ;D Kawy niestety w początkach ciąży nie tolerowałam - sam jej zapach mdlił mnie długo. Polecam RICORE - może i Tobie przypadnie do gustu :P
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMay 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Cześć dziewczyny. U nas ciągle nic się nie dzieje. Tomuś ma już tak mało miejsca, że trudno mu się poruszać. Już niedługo :bigsmile:

    Ja na kawę patrzeć nie mogłam na początku ciąży, a spać mi się chciało 24 godziny na dobę... Jakoś trzeba to było przetrwać, ale w pracy było ciężko. Emkaf trzymam kciuki za kolejny teścik :bigsmile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Czy ja się dzisiaj zameldowałam??, chyba nie. Więc jestem z Hanią w brzuszku. Nocka nieprzespana, serce kołatało, było mi gorąco, potem zimno i ciągle coś swędziało, skurczybyki bolesne wciąż nieregularne ogólnie oby jak najmniej takich chwil.
    ALe skoro się nie wyspałam, moze ta noc będzie lepsza:bigsmile::bigsmile:
    Stokrotka
    ciekawe która pierwsza, obstawiam ciebie przy moim szczęściu nie wezmą mnie tak szybko:wink:
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 6th 2008
     permalink
    Hello - co do kawy ja jej tez nie toleruje - chociaż należę do miłośników kawy - teraz co prawda jedynie od czasu do czasu przełknę capucino- ale to sporadycznie.
    U nas ok - co prawda wczoraj mnie coś w dole brzucha zakuło i dzisiaj też - było to jednorazowe - ale oczywiście juz mnie zaniepokoiło - hm tak to chyba juz jest przy pierwszej ciąży? sama nie wiem co mogę się spodziewać?
    Czy miałyście coś takiego??? czy powinnam coś odczuwać jakieś tępe kłucie?

    Pozdrawiam i życze miłego wieczorku
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Madamagda Ty kiedys pisałaś ze używałaś Pharmacerisu na brzuszek tj na jego pielęgnacje - z której to serii - bo poszukuje:)?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 6th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeMay 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Aga97, mnie kłuje od czasu do czasu od początku ciąży. Wyczytałam, że to może być po prostu od rozciągania się macicy. Dla spokoju pytałam się też lekarza i mówił, że to nic niepokojącego- takie kłucie w dole brzucha. I jak się tak zastanowić, to chyba dość logiczne, że można czasami coś czuć, jak się tam macica rozciąga, bo rozciąga się przecież sporo.
    -- ,
  3.  permalink
    Aga a wiesz ze Twój termin to dzień urodzin Pietruszki:))))
    Trzymam za Ciebie kciuki wiesz o tym prawda?:)))
    wszystkie finiszujace: lekkiego porodu życze !


    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Aguś to ten krem, z linka od Amazonki.:thumbup::thumbup::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Próbowałaś też kremu do stóp z tej serii?
    --
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Czy wszystkie mamusie pod koniec ciąży tak dobrze się czują i mają tyle energii? Ja myślałam, że będę się zataczać jak kuleczka a tu niespodzianka... Podejrzane to, mam nadzieję, że do porodu nie wykorzystam całego limitu dobrego samopoczucia i zostanie trochę na poród :)

    Aga mnie też kuło w dole brzuszka, lepiej powiedz o tym lekarzowi, dla własnego komfortu i bezpieczeństwa maluszka :bigsmile:
    Mada Zobaczymy, która pierwsza :) Ciekawe czy Hania czy Tomuś bardziej będzie się spieszyć na świat :rolling:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Stokrotka
    ja własnie wysprzątałam domek, odkurzłam nawet na leżąco, bo cięzko mi było sięgnąć pod łóżko, to tzw syndrom wicia gniazda i może podświadomie chcemy przyśpieszyć troszkę poród.:bigsmile:
    No dobra biorę się za naukę:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    a me dziecię coś od dwóch dni leniwe się zrobiło - mniej się rusza (potrafiło skakać po brzuchu cały dzień) to normalne w tym okresie ciąży? bo się trochę niepokoje...
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeMay 7th 2008 zmieniony
     permalink
    No to i ja sie melduję dzisiaj:bigsmile: i dzięi Bogu nadal 2w1

    Wczoraj miałam koszarny dzien:cry:, bolała mnie cały brzuch i nie wiem czemu, w poniedziałek bolało mnie gardło ale podleczyłam domowymi sposobami i teraz został katar, ale to chyba bardziej ten katar przez pyłki.

    dzisiaj mi już lepiej, tylko to leżenie mnie wykańcza:( z chęcia bym sobie posprzątała w domku i poprała i prasowanie leży:( wrrrrrrrrrrr...no i pozła na spacerek:bigsmile:, a tu nici:confused:..ale jak już donoszą ja do skończonego 37 tc. to idę na spacer i sprzatam:)) a co tam, wtedy jużmoże sięspokojnie rodzić;))hihi

    Cieszę sie Mada, ze lepiej sie czujesz:)) no już niedługo i będziesz Hanie tuliła:))

    Buziaczki i miłego dzionka:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorstokrotk_a
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Jeszcze za sprzątanie się nie biorę, czekam aż mój M będzie miał chwilkę i mi pomoże, ale chyba się nie doczekam i będę musiała zabrać się do pracy sama :bigsmile: a wtedy krótka droga do porodu :bigsmile:

    Lili skontaktuj sie ze swoim ginem, zawsze dobrze jest się zapytać :) Pod koniec ciąży dzieciaczki staja się mniej ruchliwe, choć mój Tomuś dopiera w ostatnim czasie mniej się wierci :)

    Beatko trzymaj się, już niedługo będziesz tulić maleństwo :bigsmile: Na wszelki wypadek powiedz o tym bólu brzuszka lekarzowi
    --
    • CommentAuthoraga976
    • CommentTimeMay 7th 2008
     permalink
    Witam Was wszystkie - dziekuje za podpowiedzi - wlasnie o ten krem mi chodzilo - juz wybieram sie do apteki:)

    A co do kłucia to przy najblizszej okazji zapytam ginke - a dzisiaj rano jak jechalam do pracy czulam takie dziwne bulgotanie w brzuchu - tak tylko chwilke - czy juz mozliwe abym czula jakies ruchy dzieciatka? chyba jeszcze za wczesnie to dopiero 13 tc.

    We wtorek mamy badania prenatalne juz nie moge sie doczekac wizyty - wiec o wszystkie moje watpliwosci zapytam ginke.

    Pozdrawiam Wszystkie mamuski i czekam na nowe rozpakowania -teraz chyba czas na Mademagde i Stokrotke?
    --
    •  
      CommentAuthoremkaf
    • CommentTimeMay 8th 2008
     permalink
    chyba do mnie doszlo...:)

    MELDUJE SIE U WAS... :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.